To use this site, please enable Javascript.

Matches Nov 14, 1999

Qualifying Round 1st leg Israel Israel 0:5 Denmark Denmark
  Slovenia Slovenia 2:1 Ukraine Ukraine
  Ireland Republic of Ireland 1:1 Turkey Turkey
Italy Italy 1:3 Belgium Belgium
  Netherlands Netherlands 1:1 Czech Republic Czech Republic
matchday 20
Austria Vienna Austria Vienna 2:2 Red Bull Salzburg RB Salzburg
matchday 9 GAS Ialysos GAS Ialysos 1948 0:0 Apollon Pontou Apollon Pontou
  AO Egaleo AO Egaleo 2:0 Athinaikos AS Athinaikos
  Panetolikos Panetolikos GFS 4:0 Panegialios GS Panegialios
  PAS Giannina PAS Giannina 3:1 Olympiakos Volou Olymp. Volou
  Panserraikos Panserraikos 1:0 FAS Naousa FAS Naousa
  GS Kallithea GS Kallithea 1:0 Veria NPS Veria NPS
  Ethn. Piraeus Ethnikos Piraeus 1:2 Pierikos Katerini Pierikos
  Agios Nikolaos AO Agios Nikolaos 2:1 Panelefsiniakos AO Panelefsiniakos
  AE Larisa AE Larisa 2:1 Anagennisi Karditsas Anag. Karditsas
matchday 14 NK Maribor NK Maribor 0:0 NK Korotan Prevalje NK Korotan
  NK Celje NK Celje 2:0 ND Beltinci Beltinci
  NK Olimpija NK Olimpija Ljubljana 4:0 ND Gorica ND Gorica
  ND Primorje ND Primorje 2:1 NK Rudar Velenje Rudar Velenje
  NK Dravograd NK Dravograd 2:1 NK Pohorje NK Pohorje
matchday 35 FC Tokyo FC Tokyo 0:1 Vegalta Sendai Vegalta Sendai
  H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 0:1 Omiya Ardija Omiya Ardija
  Monte. Yamagata Montedio Yamagata 2:3 AET Albirex Niigata Albirex Niigata
  Kawasaki Front. Kawasaki Frontale 3:0 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
Round of 16 Busan IPark Busan IPark 1:3 Seongnam FC Seongnam FC
  Jeju United Jeju United 1:0 Soongsil University Soongsil Univ.
  Daejeon Hana C. Daejeon Hana Citizen 2:3 Jeonbuk Hyundai Motors Jeonbuk Hyundai
  Jeonju Uni Jeonju University 0:1 Daejeon Korea Railroad Daejeon KoRail
First Round FC Locarno FC Locarno 2:3 AET FC Horgen FC Horgen
Second Round FC Grenchen FC Grenchen 15 0:4 FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
  Etoile Carouge Etoile Carouge FC 3:0 SR Delémont SR Delémont
  FC Serrières FC Serrières NE 1:2 FC Thun FC Thun
  FC Wil 1900 FC Wil 1900 1:2 FC Zürich FC Zürich
  Martigny-Sports FC Martigny-Sports 1:4 Servette FC Servette FC
  FC Fribourg FC Fribourg 2:1 BSC Young Boys BSC Young Boys
  FC Freienbach FC Freienbach 1:2 Grasshopper Club Zurich Grasshoppers
  FC Winterthur FC Winterthur 1:3 FC Aarau FC Aarau
  FC Solothurn FC Solothurn 2:3 Neuchâtel Xamax Xamax
  FC Baden FC Baden 0:3 FC Luzern FC Luzern
  FC Chiasso FC Chiasso 1:4 FC St. Gallen 1879 FC St. Gallen
  Malcantone Agno AC Malcantone 1:3 AC Bellinzona AC Bellinzona
 
FC Sion FC Sion 4:2 Yverdon-Sport FC Yverdon-Sport
Round of 16 Dynamo Moscow Dynamo Moscow 1:0 AET Spartak Nalchik Spartak Nalchik
matchday 11 Cosenza Cosenza Calcio 1:1 Ternana Calcio Ternana
  Ravenna Ravenna FC 0:0 Brescia Calcio Brescia
  FC Empoli FC Empoli 1:0 ACD Treviso Treviso
  Sampdoria UC Sampdoria 1:1 Cesena FC Cesena
  Fermana Fermana FC 0:1 Virtus Ciserano Bergamo 1909 Virtus Bergamo
  Savoia US Savoia 1908 0:1 SSC Napoli SSC Napoli
  Chievo Verona Chievo Verona 0:0 AC Monza Monza
  Pistoiese US Pistoiese 1921 2:1 Genoa CFC Genoa
matchday 10 Lucchese Lucchese 1905 2:0 Modena FC 2018 Modena
  SPAL SPAL 2:1 Aquila 1902 Montevarchi Montevarchi
  Lumezzane FC Lumezzane 1:2 AS Livorno AS Livorno
  Sandonà Calcio Sandonà 0:1 UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe
  AC Pisa AC Pisa 1909 2:0 Carrarese Calcio 1908 Carrarese
  Siena ACN Siena 1904 3:1 Brescello Calcio Brescello Calcio
  Lecco Calcio Lecco 1912 0:1 Como 1907 Como
  Reggiana AC Reggiana 1919 2:1 US Cremonese Cremonese
  Varese Varese Calcio 1:1 AS Cittadella Cittadella
  Arezzo SS Arezzo 2:0 Palermo FC Palermo
  Gualdo AS Gualdo Casacastalda 0:0 Benevento Calcio Benevento
  Atletico Catania Atletico Catania 1:1 US Anconitana Anconitana
  Juve Stabia SS Juve Stabia 2:1 SSD Fidelis Andria Fidelis Andria
  Castel di Sangr ASD Castel di Sangro 1:2 US Viterbese 1908 Viterbese
  Marsala 1912 Sport Club Marsala 1912 3:3 Real Giulianova SSD Giulianova
  Crotone FC Crotone 0:1 Calcio Catania Catania
matchday 14 SD Compostela SD Compostela 1:2 CD Badajoz CD Badajoz
  Atl. Madrid B Atlético Madrid B 3:0 Elche CF Elche CF
  CD Toledo CD Toledo 0:1 Levante UD Levante
  Sporting Gijón Sporting Gijón 1:0 CF Extremadura (diss.) CF Extremadura
  CA Osasuna CA Osasuna 0:1 Getafe CF Getafe
  Córdoba CF Córdoba CF 3:2 Albacete Balompié Albacete
  CP Mérida CP Mérida (diss.) 1:1 Villarreal CF Villarreal
  UD Las Palmas UD Las Palmas 0:2 UD Salamanca (liq.) UD Salamanca
matchday 13 Real Avilés Real Avilés CF 0:0 CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada
  Sporting B Sporting de Gijón B 1:1 UD Pájara Playas de Jandía Pájara Playas
  CD Ourense CD Ourense (liq.) 2:0 Gimnástica Segoviana CF G. Segoviana
  UD Lanzarote UD Lanzarote 1:1 UD San Sebastián de los Reyes UD Sanse
  Pontevedra Pontevedra CF 2:1 SD Ponferradina Ponferradina
  CD Móstoles CD Móstoles URJC 1:0 Racing Ferrol Racing Ferrol
  CyD Leonesa Cultural Leonesa 2:1 CD Mensajero Mensajero
  RM Castilla Real Madrid Castilla 4:1 Caudal Deportivo Caudal
  Oviedo Vetusta Real Oviedo Vetusta 0:1 Universidad de Las Palmas (liq.) Uni. Las Palmas
  Real Ávila Real Ávila CF 0:0 CD Lugo CD Lugo
matchday 14 Bleiburg SVG Bleiburg 0:0 TSV Hartberg TSV Hartberg
 
Wolfsberger AC Wolfsberger AC 2:0 Rapid Lienz Rapid Lienz
  FC Gratkorn FC Gratkorn 2:2 FC St. Veit St. Veit
  Zeltweg FC Zeltweg 0:2 BSV Bad Bleiberg Bad Bleiberg
  SAK Klagenfurt SAK Klagenfurt 0:2 SK Eintracht Wels Eintracht Wels
  Donau Linz ASKÖ Donau Linz 4:0 FC Juniors OÖ Juniors OÖ
  Spittal/Drau SV Spittal/Drau 0:0 ASK Voitsberg Voitsberg
matchday 15 Klingenbach ASKÖ Klingenbach 1:1 Floridsdorfer AC FAC
  Simmering 1. Simmeringer SC 1:1 SV Neuberg SV Neuberg
matchday 14 Lancy FC Lancy FC 1:0 US Terre Sainte US Terre Sainte
  CS Chênois CS Chênois 4:0 FC Bex FC Bex
  FC Naters FC Naters Oberwallis 4:0 FC Echallens Région FC Echallens
  Signal FC Signal FC Bernex-Confignon 0:2 FC Bulle FC Bulle
  Stade-Payerne FC Stade-Payerne 0:1 FC La Chaux-de-Fonds Chaux-de-Fonds
  Concordia FC Concordia Basel 2:0 FC Wohlen FC Wohlen
  SV Lyss SV Lyss 0:3 FC Colombier FC Colombier
  SV Muttenz SV Muttenz 2:1 SC Bümpliz 78 SC Bümpliz
  Küssnacht a/R FC Küssnacht a/R 1:2 Zug 94 Zug 94
  FC Ascona FC Ascona 4:1 FC Rapperswil-Jona Rapperswil-Jona
matchday 19 CSD Municipal CSD Municipal 3:1 Santa Lucía Cotzumalguapa FC Santa Lucía C.
  Carchá Deportivo Carchá 3:0 Deportivo Escuintla Escuintla
  Aurora Aurora FC 1:0 Cobán Imperial Cobán Imperial
  Antigua GFC Antigua GFC 0:0 Universidad San Carlos U San Carlos
  Suchitepéquez CD Suchitepéquez 0:2 CSD Sacachispas Sacachispas
  Zacapa Deportivo Zacapa Tellioz 1:1 Comunicaciones FC Comunicaciones
matchday 13 KSV Ankerbrot KSV Ankerbrot 4:0 SV Wienerberg Wienerberg
  Slovan HAC SK Slovan HAC 0:1 Landstraßer AC-Inter LAC-Inter
  SR Donaufeld SR Donaufeld 1:1 DSV Fortuna 05 Wien Fortuna 05
  Wiener SC Wiener Sport-Club 1:1 SV Essling Essling
matchday 15 SC Retz SC Retz 1:1 SV Langenrohr Langenrohr
  Sturm 19 FC Sturm 19 St. Pölten 1:1 1. SV Wiener Neudorf Wr. Neudorf
  Hundsheim SV Hundsheim 1:1 SKU Amstetten SKU Amstetten
  Wr. Neustadt 1. Wiener Neustädter SC 2:1 UFC St. Peter/Au St. Peter/Au
  Himberg SC Himberg 1:0 EPSV Gmünd EPSV Gmünd
  Schrems ASV Schrems 4:1 ASK-BSC Bruck/Leitha Bruck/L.
  Tulln FC Tulln 2:2 Kremser SC Kremser SC
  Leobendorf SV Leobendorf 2:1 SV Gablitz Gablitz
matchday 13 FC Zürich U18 FC Zürich U18 0:1 FC Vaduz U18 FC Vaduz U18
  Servette U18 Servette FC U18 4:2 Grasshopper Club Zürich U18 GC Zürich U18
  BEJUNE U18 Team BEJUNE U18 0:4 Team Vaud U18 Team Vaud U18
  Luzern U18 Team FC Luzern-SC Kriens U18 2:2 FC Winterthur U18 Winterthur U18
  Team Ticino U18 Team Ticino U18 1:0 FCO St. Gallen/Wil U18 St. Gallen U18
  BSC YB U18 BSC Young Boys U18 1:0 FC Basel 1893 U18 FC Basel U18
Group 7 Indonesia Indonesia 3:1 Hong Kong Hong Kong
Qualifying Round 1st leg Russia U21 Russia U21 0:1 Slovakia U21 Slovakia U21
Group C Australia U17 Australia U17 2:1 Germany U17 Germany U17
  Brazil U17 Brazil U17 0:0 Mali U17 Mali U17
Group D Burkina U17 Burkina Faso U17 1:2 Qatar U17 Qatar U17
  Jamaica U17 Jamaica U17 0:5 Paraguay U17 Paraguay U17
matchday 19 SC 04 Schwabach SC 04 Schwabach 0:1 1.SC Feucht 1.SC Feucht
  TSV Aindling TSV Aindling 3:1 SpVgg Jahn Forchheim Jahn Forchheim
matchday 14 Harburger TB Harburger TB 1:0 TuS Dassendorf TuS Dassendorf
  Itzehoer SV Itzehoer SV (bis 2010) 0:2 TSV Lägerdorf TSV Lägerdorf
  Heider SV Heider SV 0:1 Concordia Hamburg Concordia
  VfL Pinneberg VfL Pinneberg 1:2 SC V/W Billstedt V/W Billstedt
  Eimsbütteler TV Eimsbütteler TV 2:0 FC Elmshorn FC Elmshorn
  FC Schüttorf 09 FC Schüttorf 09 5:1 SVG Göttingen SVG Göttingen
  SF Ricklingen Sportfreunde Ricklingen 1:2 SSV Vorsfelde SSV Vorsfelde
  Wolfsburg II VfL Wolfsburg II 0:1 TSV Havelse TSV Havelse
  Conc. Ihrhove Concordia Ihrhove 4:1 SV Südharz Walkenried SV Südharz
matchday 12 H. Rostock II FC Hansa Rostock II 5:2 FC Hertha 03 Zehlendorf H. Zehlendorf
  Pr. Eberswalde Preussen Eberswalde 5:0 SV Warnemünde SV Warnemünde
  Croatia Berlin SD Croatia Berlin 0:2 1.FC Frankfurt (Oder) 1.FC Frankfurt
  Berliner AK Berliner AK 07 1:1 FC Eintracht Schwerin Eintr. Schwerin
  TSG Neustrelitz TSG Neustrelitz 0:3 Lichterfelder FC Berlin LFC Berlin
  FC Grimma FC Grimma 3:0 FSV Wacker Nordhausen W. Nordhausen
matchday 15 Rheydter SV Rheydter SV 0:0 Borussia Mönchengladbach II M'gladbach II
  FC Remscheid FC Remscheid 0:1 FC Viktoria Köln Viktoria Köln
  Bonner SC Bonner SC 0:2 Germania Teveren Germ. Teveren
  Adler Osterfeld Adler Osterfeld 2:0 SV Straelen SV Straelen
  SW Essen Schwarz-Weiß Essen 0:1 1.FC Bocholt 1.FC Bocholt
  MSV Duisburg II MSV Duisburg II 1:1 Fortuna Düsseldorf II F. Düsseldorf II
  Erkenschwick SpVgg Erkenschwick 3:1 Preußen Lengerich Pr. Lengerich
  Westfalia Herne SC Westfalia Herne 2:2 VfB Hüls VfB Hüls
  SuS Stadtlohn SuS Stadtlohn 4:0 Beckumer SV Beckumer SV
  SV Lippstadt 08 SV Lippstadt 08 3:3 SC Herford SC Herford
  VfB Kirchhellen VfB Kirchhellen 4:4 FC Schalke 04 II Schalke 04 II
  Wattenscheid II SG Wattenscheid 09 II 2:0 TSG Dülmen TSG Dülmen
matchday 17 FSV Braunfels FSV Braunfels 3:4 Karbener SV Karbener SV
  Unterliederbach VfB Unterliederbach 1:3 Eintracht Frankfurt II E. Frankfurt II
  TuS Montabaur TuS Montabaur 0:1 VfR Wormatia Worms Wormatia Worms
matchday 13 TSG Weinheim TSG 62/09 Weinheim 0:2 VfR Heilbronn VfR Heilbronn
matchday 16 Arm. Hannover Arminia Hannover 2:1 Eintracht Nordhorn (liq.) Eintr. Nordhorn
  SC Norderstedt 1.SC Norderstedt 0:4 SV Werder Bremen II W. Bremen II
  FC Bremerhaven FC Bremerhaven 0:2 BV Cloppenburg BV Cloppenburg
  Lüneburger SK Lüneburger SK (liq.) 4:2 TuS Celle FC TuS Celle FC
matchday 17 TSF Ditzingen TSF Ditzingen 2:4 SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98
 
VfR Aalen VfR Aalen 1:1 TSV 1860 München II 1860 München II
 
FC Bayern II FC Bayern Munich II 1:0 SC Pfullendorf SC Pfullendorf
  Rot Weiss Ahlen Rot Weiss Ahlen 5:0 1.FC Kaiserslautern II K'lautern II
 
SC Paderborn SC Paderborn 07 1:2 SG Wattenscheid 09 Wattenscheid 09
 
F. Düsseldorf Fortuna Düsseldorf 0:0 Bayer 04 Leverkusen II Leverkusen II
  VfL Bochum II VfL Bochum II 0:1 SC Idar-Oberstein Idar-Oberstein
 
B. Dortmund II Borussia Dortmund II 1:1 Rot-Weiss Essen RW Essen
  FSV Salmrohr FSV Salmrohr 1:0 SC Verl SC Verl
 
KFC Uerdingen KFC Uerdingen 05 1:2 Preußen Münster Preußen Münster
  Eintracht Trier SV Eintracht Trier 05 5:1 Sportfreunde Siegen Spfr. Siegen
  FC Gütersloh FC Gütersloh 1:1 FK Pirmasens FK Pirmasens

Select date

Player birthdays

Coach birthdays