For using this site, please activate JavaScript.

Matches Sep 29, 2018

Matchday 10 SV Curslack-N. SV Curslack-Neuengamme 1:2 Altona 93 Altona 93
Matchday 6
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 2:1 SV Werder Bremen Werder Bremen
 
FC Schalke 04 FC Schalke 04 1:0 1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05
 
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 2:2 Borussia Mönchengladbach Bor. M'gladbach
 
TSG Hoffenheim TSG 1899 Hoffenheim 1:2 RB Leipzig RB Leipzig
 
1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg 3:0 Fortuna Düsseldorf F. Düsseldorf
 
Bay. Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 2:4 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
Matchday 8
MSV Duisburg MSV Duisburg 1:3 SSV Jahn Regensburg Jahn Regensburg
 
1.FC Heidenheim 1.FC Heidenheim 1846 3:2 VfL Bochum VfL Bochum
 
SC Paderborn SC Paderborn 07 1:0 FC Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue
Matchday 10
SV Meppen SV Meppen 4:2 Eintracht Braunschweig E. Braunschweig
 
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 2:1 Sportfreunde Lotte SF Lotte
 
SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln 1:2 KFC Uerdingen 05 KFC Uerdingen
 
Sonnenhof-Gr. SG Sonnenhof Großaspach 1:1 SpVgg Unterhaching Unterhaching
 
Karlsruher SC Karlsruher SC 2:0 FC Energie Cottbus Energie Cottbus
Matchday 7 West Ham West Ham United 3:1 Manchester United Man Utd
  Huddersfield Huddersfield Town 0:2 Tottenham Hotspur Spurs
 
Wolves Wolverhampton Wanderers 2:0 Southampton FC Southampton
 
Arsenal Arsenal FC 2:0 Watford FC Watford
 
Man City Manchester City 2:0 Brighton & Hove Albion Brighton
  Newcastle Newcastle United 0:2 Leicester City Leicester
 
Everton Everton FC 3:0 Fulham FC Fulham
 
Chelsea Chelsea FC 1:1 Liverpool FC Liverpool
  Real Sociedad Real Sociedad 0:1 Valencia CF Valencia
 
FC Barcelona FC Barcelona 1:1 Athletic Bilbao Athletic
  SD Eibar SD Eibar 1:3 Sevilla FC Sevilla FC
 
Real Madrid Real Madrid 0:0 Atlético Madrid Atlético Madrid
 
AS Roma AS Roma 3:1 SS Lazio Lazio
 
Juventus Juventus FC 3:1 SSC Napoli SSC Napoli
 
Inter Inter Milan 2:0 Cagliari Calcio Cagliari Calcio
Matchday 8 OGC Nice OGC Nice 0:3 Paris Saint-Germain Paris SG
  SCO Angers SCO Angers 0:1 EA Guingamp Guingamp
  Reims Stade Reims 0:0 FC Girondins Bordeaux G. Bordeaux
  SM Caen SM Caen 1:0 SC Amiens SC Amiens
  R. Strasbourg RC Strasbourg Alsace 3:0 FCO Dijon Dijon
  Olympique Lyon Olympique Lyon 1:1 FC Nantes FC Nantes
Matchday 9
Wolfsberger AC Wolfsberger AC 1:4 Red Bull Salzburg RB Salzburg
 
Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 2:4 SC Rheindorf Altach SCR Altach
 
Rapid Vienna Rapid Vienna 0:2 SKN St. Pölten SKN St. Pölten
  Ural Ural Yekaterinburg 2:1 Arsenal Tula Arsenal Tula
  Ufa FK Ufa 2:1 Enisey Krasnoyarsk Enisey
  Loko Moscow Lokomotiv Moscow 2:0 Akhmat Grozny Akhmat Grozny
  Anzhi II Anzhi Makhachkala II 1:1 Zenit St. Petersburg II Zenit II
  Krasnodar II FK Krasnodar II 2:1 Dinamo Moscow II Dinamo M II
Matchday 10 FC Voluntari FC Voluntari 1:1 FC Botosani FC Botosani
Matchday 9
FC St. Gallen FC St. Gallen 1879 2:1 Grasshopper Club Zurich Grasshoppers
 
FC Thun FC Thun 1:4 BSC Young Boys BSC Young Boys
Matchday 7 NAC Breda NAC Breda 0:2 PSV Eindhoven PSV Eindhoven
  Heerenveen SC Heerenveen 1:1 ADO Den Haag ADO Den Haag
  Fortuna Sittard Fortuna Sittard 0:2 Ajax Amsterdam Ajax
  Excelsior SBV Excelsior Rotterdam 1:0 VVV-Venlo VVV-Venlo
  Konyaspor U19 Konyaspor U19 0:2 Göztepe U19 Göztepe U19
  Fenerbahce U19 Fenerbahce SK U19 1:5 Caykur Rizespor U19 C. Rizespor U19
  Kayserispor U19 Kayserispor U19 0:2 Besiktas JK U19 Besiktas U19
  Kasimpasa U19 Kasimpasa U19 1:1 Trabzonspor U19 Trabzonspor U19
  Akhisarspor U19 Akhisarspor U19 1:2 Alanyaspor U19 Alanyaspor U19
  Bursaspor U19 Bursaspor U19 1:1 Sivasspor U19 Sivasspor U19
  BB Erzurum U19 Büyüksehir Belediye Erzurumspor U19 2:1 Galatasaray SK U19 Galatasaray U19
  Antalyaspor U19 Antalyaspor U19 1:0 MKE Ankaragücü U19 Ankaragücü U19
  Y. Malatya U19 Yeni Malatyaspor U19 1:2 Istanbul Basaksehir FK U19 Basaksehir U19
  Alanyaspor U21 Alanyaspor U21 2:0 Akhisarspor U21 Akhisarspor U21
  Trabzonspor U21 Trabzonspor U21 3:0 Kasimpasa U21 Kasimpasa U21
  Besiktas U21 Besiktas JK U21 3:0 Kayserispor U21 Kayserispor U21
  Alanyaspor Alanyaspor 2:1 Akhisarspor Akhisarspor
  Trabzonspor Trabzonspor 4:2 Kasimpasa Kasimpasa
  Besiktas Besiktas JK 2:0 Kayserispor Kayserispor
Matchday 6 Moreirense Moreirense FC 1:0 CD Feirense Feirense
  Rio Ave FC Rio Ave FC 2:1 Boavista Porto FC Boavista
  Sporting CP Sporting CP 2:0 CS Marítimo Marítimo
Matchday 7 St. Mirren St. Mirren FC 0:1 Hibernian FC Hibernian FC
  Hamilton Acad. Hamilton Academical FC 0:2 Dundee FC Dundee FC
  Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 2:1 St. Johnstone FC St. Johnstone
  Kilmarnock FC Kilmarnock FC 3:1 Motherwell FC Motherwell FC
  Celtic Celtic FC 1:0 Aberdeen FC Aberdeen FC
Matchday 10 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk 2:3 FK Oleksandria FK Oleksandria
Matchday 5 AE Larisa AE Larisa 1:0 Panetolikos GFS Panetolikos
  Panathinaikos Panathinaikos Athens 2:1 PAS Giannina PAS Giannina
  OFI Crete OFI Crete 0:3 AEK Athens AEK Athens
Matchday 6 RUS Rebecq RUS Rebecq 3:1 RAAL La Louvière La Louvière
  URSL Visé URSL Visé 4:0 Royal Francs Borains Francs Borains
Matchday 9 KRC Genk KRC Genk 4:0 SV Zulte Waregem Zulte Waregem
  RSC Charleroi RSC Charleroi 2:1 KSC Lokeren KSC Lokeren
  Mouscron Royal Excel Mouscron 0:3 Waasland-Beveren Waasl.-Beveren
  Club Brugge Club Brugge KV 4:0 Cercle Brugge Cercle Brugge
Matchday 8 KVC Westerlo KVC Westerlo 1:2 K. Beerschot V.A. Beerschot V.A.
  Lommel SK Lommel SK 0:3 KV Mechelen KV Mechelen
Matchday 5 Dessel Sport KFC Dessel Sport 0:0 KSK Heist KSK Heist
  KSV Oudenaarde KSV Oudenaarde 0:4 KVV Thes Sport Thes Sport
  KSK Lierse Kem. KSK Lierse Kempenzonen 2:2 FCV Dender EH FCV Dender EH
  SK Deinze KMSK Deinze 1:0 RFC Lüttich RFC Lüttich
  RWDM RWD Molenbeek (2015) 1:4 FC Rupel Boom Rupel Boom
  RFC Seraing RFC Seraing 0:1 RSC Chatelet-Farciennes RSC Chatelet
  FC Knokke FC Knokke 0:1 Royal Excelsior Virton RE Virton
  KFC Mandel Utd. KFC Mandel United 1:0 Tempo Overijse Tempo Overijse
  KFC Turnhout KFC Turnhout 1:4 KVV Vosselaar KVV Vosselaar
  RC Hades RC Hades 1:0 Berchem Sport Berchem Sport
  Hoogstraten VV Hoogstraten VV 0:2 KSK Hasselt KSK Hasselt
  City Pirates KSC City Pirates 1:3 KSV Temse KSV Temse
  VW Hamme KFC VW Hamme 1:4 SK Sint-Niklaas Sint-Niklaas
  Patro Eisden Patro Eisden Maasmechelen 4:1 Royal Cappellen FC Royal Cappellen FC
Matchday 10 FK Dukla Prague FK Dukla Prag 1:1 FC FASTAV Zlin FC Zlin
  1.FK Pribram 1.FK Pribram 3:0 FK Mladá Boleslav Mladá Boleslav
  Slovácko 1.FC Slovácko 0:2 Slezsky FC Opava SFC Opava
  Slovan Liberec FC Slovan Liberec 3:0 SK Sigma Olomouc Sigma Olomouc
Matchday 11 FC Midtjylland FC Midtjylland 5:2 Hobro IK Hobro IK
Matchday 24 Sandefjord Sandefjord Fotball 1:1 Odds BK Odds BK
  Sirius IK Sirius 1:1 IFK Norrköping Norrköping
Matchday 10 Red Star Red Star Belgrade 2:1 FK Mladost Lucani Mladost
Matchday 9 Hajduk Split HNK Hajduk Split 0:0 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
  Inter Zapresic NK Inter Zapresic 0:3 NK Osijek NK Osijek
Matchday 30 FC Honka FC Honka 0:0 HJK Helsinki HJK Helsinki
  VPS Vaasan Palloseura 0:3 Kuopion Palloseura KuPS
  Ilves Ilves Tampere 4:0 Kemi City FC Kemi City
  FC Inter FC Inter Turku 1:1 IFK Mariehamn IFK Mariehamn
Final FC Kiisto FC Kiisto Vaasa 0:4 Vantaan Jalkapalloseura Akatemia VJS/Akatemia
Matchday 10 Piast Gliwice Piast Gliwice 1:0 Górnik Zabrze Górnik Zabrze
  Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin 0:2 Pogon Szczecin Pogon Szczecin
  Wisla Kraków Wisla Kraków 0:1 Korona Kielce Korona Kielce
  CSKA Sofia CSKA Sofia 0:1 Levski Sofia Levski Sofia
  Ludogorets PFK Ludogorets Razgrad 5:1 Cherno More Varna Cherno More
Matchday 9 Haladás Szombathelyi Haladás 1:2 Paksi FC Paksi FC
  MTK Budapest MTK Budapest 2:2 Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
  Debrecen Debreceni VSC 3:1 Kisvárda FC Kisvárda
  Puskás AFC Puskás Akadémia FC 1:0 Budapest Honvéd FC Honvéd
  Ferencváros Ferencvárosi TC 1:0 Újpest FC Újpest FC
Matchday 10 SKF Sered SKF Sered 2:1 FC Nitra FC Nitra
  Spartak Trnava Spartak Trnava 1:2 Slovan Bratislava Slo. Bratislava
  FK Senica FK Senica 1:2 DAC Dunajska Streda Dunajska Streda
  Michalovce MFK Zemplin Michalovce 2:2 MFK Ruzomberok Ruzomberok
  Podbrezova FK Zeleziarne Podbrezova 2:0 AS Trencin AS Trencin
  Zlate Moravce FC ViOn Zlate Moravce-Vrable 1:2 MSK Zilina MSK Zilina
Matchday 13 TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen 1:0 FC Sturm Hauzenberg FC Sturm Hauzenberg
  FC Tegernheim FC Tegernheim 0:0 SC Ettmannsdorf SC Ettmannsdorf
  1.FC Passau 1.FC Passau 3:3 1.FC Bad Kötzting Bad Kötzting
  SV Etzenricht SV Etzenricht 0:0 SV Donaustauf SV Donaustauf
Matchday 14 SpVgg Selbitz SpVgg Selbitz 0:2 SV Mitterteich SV Mitterteich
  TSV Sonnefeld TSV Sonnefeld 1:5 FC Eintracht Bamberg Eintr. Bamberg
  Vorw. Röslau FC Vorwärts Röslau 0:1 SC Großschwarzenlohe SC Groß'lohe
  SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf 2:0 SG Quelle Fürth Quelle Fürth
  FC Coburg FC Coburg 0:2 SC 04 Schwabach SC 04 Schwabach
Matchday 12 Alem. Haibach Alemannia Haibach 1:0 1.FC Geesdorf 1.FC Geesdorf
  Viktoria Kahl Viktoria Kahl 3:0 TG Höchberg TG Höchberg
  Erlenbach SV Erlenbach 1:2 DJK Schwebenried Schwebenried
Matchday 13 TSV Neuried TSV Neuried 0:2 Eintracht Karlsfeld E. Karlsfeld
  SB Rosenheim Sportbund DJK Rosenheim 0:1 TSV Bogen TSV Bogen
  TSV Kastl TSV Kastl 2:1 VfB Hallbergmoos VfB Hallbergmoos
  Simbach ASCK Simbach 0:2 ASV Dachau ASV Dachau
Matchday 6 TuRa Bremen TuRa Bremen 3:1 TuS Komet Arsten Komet Arsten
Matchday 10 TSV Pansdorf TSV Pansdorf 1:0 TSV Klausdorf TSV Klausdorf
  Phönix Lübeck 1.FC Phönix Lübeck 4:1 TSG Concordia Schönkirchen C. Schönkirchen
  FC Dornbreite FC Dornbreite Lübeck 2:1 Lübecker SC 99 Lübecker SC
  Oldenburger SV Oldenburger SV 2:1 TuS Hartenholm TuS Hartenholm
  TSV Wankendorf TSV Wankendorf 0:2 Heikendorfer SV Heikendorfer SV
  Pr. Reinfeld SV Preußen Reinfeld 5:0 SV Grün-Weiß Siebenbäumen GW Siebenbäumen
  TSV Travemünde TSV Travemünde 1:1 SV Eichede II SV Eichede II
Matchday 8 MTVE Celle MTV Eintracht Celle 5:0 TSV Winsen/Luhe TSV Winsen/Luhe
  TuS Harsefeld TuS Harsefeld 2:0 Rotenburger SV Rotenburger SV
  TSV Gellersen TSV Gellersen 0:0 MTV Treubund Lüneburg MTV TB Lbg.
Matchday 11 Halberg Brebach SC Halberg Brebach 1:1 SG Rehlingen-Fremersdorf SG Rehlingen
  FSG Steinbach FSG Ottweiler/Steinbach 3:0 FV Eppelborn FV Eppelborn
  Auersmacher SV Auersmacher 2:0 SV Rohrbach (Saar) SV Rohrbach
  VfL Primstal VfL Primstal 4:1 FC 08 Homburg II FC Homburg II
Matchday 9 Landolfsh./Seu. TSV Landolfshausen/Seulingen 1:1 1.SC Göttingen 05 Göttingen 05
  SV Bavenstedt SV Bavenstedt 2:0 TSV Burgdorf TSV Burgdorf
  TuS Sulingen TuS Sulingen 2:2 SpVgg Bad Pyrmont Bad Pyrmont
  SV BE Steimbke SV Brigitta-Elwerath Steimbke 1:3 HSC/BW Tündern HSC/BW Tündern
Matchday 10 FSV Salmrohr FSV Salmrohr 1:1 VfB Linz VfB Linz
  SG Hochwald SG Hochwald/Zerf 1:0 SG Neitersen/Altenkirchen SG Neitersen/A.
  SpVgg Wirges SpVgg EGC Wirges 1:1 SG Alfbachtal SG Alfbachtal
  SG 99 Andernach SG 99 Andernach 1:2 SV Morbach SV Morbach
Matchday 5 Einheit Kamenz SV Einheit Kamenz 4:0 VfB Empor Glauchau VfB E. Glauchau
  FC Grimma FC Grimma 3:0 FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz
  K. Markkleeberg Kickers 94 Markkleeberg 2:0 VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz
  Radebeuler BC Radebeuler BC 08 3:1 Rapid Chemnitz Rapid Chemnitz
  Eintr. Niesky FV Eintracht Niesky 1:2 SV Germania Mittweida Germ. Mittweida
  Großenhainer FV Großenhainer FV 1990 0:1 BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa
Matchday 6 Bad Langensalza FSV Preußen Bad Langensalza 2:5 FC Thüringen Weida Thüringen Weida
  SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt 1:2 ZFC Meuselwitz II Meuselwitz II
  Sondershausen Eintracht Sondershausen 1:0 SV Ehrenhain SV Ehrenhain
  Heiligenstadt 1.SC 1911 Heiligenstadt 1:0 FC An der Fahner Höhe FC Fahner Höhe
  Teistungen FC Wacker Teistungen 4:3 FSV Martinroda FSV Martinroda
  E. Eisenberg SV Eintracht Eisenberg 0:2 SpVgg Geratal SpVgg Geratal
  SGG Schweina SG Glücksbrunn Schweina 1:4 SV Schott Jena Schott Jena
Matchday 8 Croatia Berlin SD Croatia Berlin 2:1 Frohnauer SC Frohnauer SC
Matchday 7 1.FC Heiningen 1.FC Heiningen 0:1 Sportfreunde Dorfmerkingen Dorfmerkingen
  Ehingen-Süd SSV Ehingen-Süd 1974 0:0 SKV Rutesheim SKV Rutesheim
  FC 07 Albstadt FC 07 Albstadt 0:0 FC Wangen 05 FC Wangen 05
  Sindelfingen VfL Sindelfingen 0:1 FV Olympia Laupheim Olymp. Laupheim
Matchday 11 Langenaubach SSV Langenaubach 2:1 FC Dorndorf FC Dorndorf
  TSV Bicken TSV Bicken 0:6 FV Breidenbach FV Breidenbach
  FC Waldbrunn FC Waldbrunn 1:3 SG Kinzenbach SG Kinzenbach
  OSC Vellmar OSC Vellmar 2:0 TuSpo Grebenstein Grebenstein
  SSV Sand SSV Sand 0:0 TSG Sandershausen Sandershausen
  Eichenzell FC Britannia Eichenzell 0:1 SV 07 Eschwege SV 07 Eschwege
  Wald-Michelbach Eintracht Wald-Michelbach 2:1 TS Ober-Roden TS Ober-Roden
Matchday 6 Neubrandenburg 1.FC Neubrandenburg 04 1:1 Güstrower SC 09 Güstrower SC
  Rostocker FC Rostocker FC 1895 1:0 Grimmener SV Grimmener SV
  SGA Boizenburg SG Aufbau Boizenburg 1:0 SV 90 Görmin SV 90 Görmin
  SV Pastow SV Pastow 1:2 FSV Kühlungsborn Kühlungsborn
  FSV Malchin FSV Malchin 0:3 FC Förderkader René Schneider FC Förderkader
  TSV Stralsund TSV 1860 Stralsund 0:6 MSV Pampow MSV Pampow
  SV Kelbra SV Kelbra 0:1 1.FC Romonta Amsdorf Romonta Amsdorf
  IMO Merseburg VfB IMO Merseburg 4:1 FSV Barleben 1911 FSV Barleben
  SV Dessau 05 SV Dessau 05 2:1 SV Blau-Weiß Dölau Blau-Weiß Dölau
  Haldensleber SC Haldensleber SC 2:1 Fortuna Magdeburg Fort. Magdeburg
Matchday 8 FK Pirmasens II FK Pirmasens II 1:1 FV Dudenhofen FV Dudenhofen
  TuS Rüssingen TuS Rüssingen 4:1 TuS Marienborn TuS Marienborn
  SV Mesum SV Mesum 0:1 Delbrücker SC Delbrücker SC
Third Round Bremer SV Bremer SV 6:0 KSV Vatan Sport KSV Vatan Sport
  Woltmershausen TS Woltmershausen 2:4on pens Habenhauser FV Habenhauser FV
  TSV Imsum TSV Imsum 1:3 SFL Bremerhaven SFL Bremerhaven
  FC Oberneuland FC Oberneuland 10:0 BTS Neustadt BTS Neustadt
  VfL 07 Bremen VfL 07 Bremen 2:3 SC Borgfeld SC Borgfeld
Matchday 27 Fluminense Fluminense Football Club 0:1 Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense Grêmio
Matchday 11 Tiburones Rojos Tiburones Rojos de Veracruz 0:4 Club León FC León
  Atlas Atlas Guadalajara 2:0 Deportivo Toluca Toluca
Matchday 31 Chicago Fire Chicago Fire 3:1 Los Angeles FC Los Angeles FC
  Sounders FC Seattle Sounders FC 4:0 Colorado Rapids Colorado
Matchday 12 Patriotas Boyacá Patriotas FC 0:3 Independiente Medellín Indep. Medellín
  Leones FC Leones FC 2:2 Junior FC Junior FC
  Deportes Tolima Deportes Tolima 1:1 Rionegro Águilas Rionegro Águila
Matchday 28 H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 2:1 Sagan Tosu Sagan Tosu
  Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 5:2 Vegalta Sendai Vegalta Sendai
  Gamba Osaka Gamba Osaka 1:0 Sanfrecce Hiroshima Sanf. Hiroshima
  Vissel Kobe Vissel Kobe 0:5 Kashima Antlers Kashima Antlers
  FC Tokyo FC Tokyo 0:2 Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse
  V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 1:2 Kawasaki Frontale Kawasaki Front.
Matchday 25 Yokohama SCC Yokohama Sports & Culture Club 1:2 Kataller Toyama Kataller Toyama
  Gir. Kitakyushu Giravanz Kitakyushu 1:1 Fujieda MYFC Fujieda MYFC
  Kagoshima Utd. Kagoshima United 2:2 Blaublitz Akita Blaublitz Akita
  C. Osaka U23 Cerezo Osaka U23 2:0 Nagano Parceiro Nagano Parceiro
Matchday 35 Mito HollyHock Mito HollyHock 1:2 Oita Trinita Oita Trinita
  Ehime FC Ehime FC 1:0 JEF United Chiba JEF Utd. Chiba
  Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 3:1 Omiya Ardija Omiya Ardija
  Fagiano Okayama Fagiano Okayama 1:2 Albirex Niigata Albirex Niigata
Matchday 4 Ahli Al-Ahli Jeddah 2:0 Al-Batin Al-Batin
Matchday 22 Fylkir Fylkir Reykjavík 7:0 Fjölnir Reykjavík Fjölnir
  Valur Valur Reykjavík 4:1 Keflavík ÍF Keflavík ÍF
  Víkingur Víkingur Reykjavík 2:3 KR Reykjavík KR Reykjavík
  Breidablik Breidablik Kópavogur 4:0 KA Akureyri KA Akureyri
  Grindavík UMF Grindavík 2:5 ÍBV Vestmannaeyjar ÍBV
  Stjarnan Stjarnan Gardabaer 0:1 FH Hafnarfjördur Hafnarfjördur
Matchday 10 San Luis Atlético de San Luis 1:0 Correcaminos de la UAT Correcaminos
  Venados FC Venados FC Yucatán 1:2 CF Atlante Atlante
  Min. Zacatecas Mineros de Zacatecas 2:1 Alebrijes de Oaxaca Oaxaca
Matchday 6 FK Kukësi FK Kukësi 1:0 FC Luftëtari FC Luftëtari
  FC Kamza FC Kamza 0:1 KF Laçi KF Laçi
  Flamurtari FC Flamurtari FC 4:0 KS Kastrioti Krujë KS Kastrioti
  KF Teuta KF Teuta 2:0 KF Skënderbeu KF Skënderbeu
Matchday 8 FK Krupa U19 FK Krupa na Vrbasu U19 1:0 FK Borac Banja Luka U19 Banja Luka U19
  NK Celik U19 NK Celik Zenica U19 1:1 NK Siroki Brijeg U19 S. Brijeg U19
Matchday 12 Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 0:2 FK Mladost Doboj-Kakanj Mladost Kakanj
  Celik Zenica NK Celik Zenica 3:1 FK Krupa na Vrbasu FK Krupa
  Zrinjski Mostar HSK Zrinjski Mostar 2:0 FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
  FK Tuzla City FK Tuzla City 0:0 NK Siroki Brijeg Siroki Brijeg
  FK Sarajevo FK Sarajevo 2:1 FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
Matchday 13 Est. Caracas Estudiantes de Caracas SC 3:2 Deportivo Anzoátegui SC Dep. Anzoátegui
  Carabobo FC Carabobo FC 0:0 Mineros de Guayana Mineros
Matchday 8 NK Novi Travnik NK Novi Travnik 0:1 NK Zvijezda Gradacac Zvijezda G.
  J. Bihac NK Jedinstvo Bihac 3:0 NK Vitez NK Vitez
  Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 1:0 FK Olimpik Sarajevo Olimp. Sarajevo
  Slaven Zivinice NK Slaven Zivinice 4:0 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj
  NK Visoko NK Bosna Visoko 0:1 FK Gorazde FK Gorazde
  Velez Mostar FK Velez Mostar 0:0 NK Metalleghe BSI NK Metalleghe
  HNK Capljina HNK Capljina 0:0 FK Igman Konjic FK Igman
Matchday 21 Riteriai FK Riteriai 1:2 Suduva Marijampole Suduva
Matchday 23 FK Minsk FK Minsk 4:0 Dnepr Mogilev Dnepr Mogilev
  Soligorsk Shakhtjor Soligorsk 1:0 FK Gorodeya Gorodeya
Matchday 8 CR Belouizdad CR Belouizdad 0:1 MC Oran MC Oran
  Paradou AC Paradou AC 1:3 USM Alger USM Alger
  USM Bel Abbès USM Bel Abbès 0:0 CA Bordj Bou Arreridj CABB Arreridj
  MO Béjaïa MO Béjaïa 0:1 JS Saoura JS Saoura
  Rudar Prijedor FK Rudar Prijedor 1:1 FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča
  Kozara Gradiska FK Kozara Gradiska 2:0 FK Drina Zvornik Drina Zvornik
  Tekstilac FK Tekstilac Derventa 3:1 FK Sloboda Mrkonjic Grad Mrkonjic
  Po­dri­nje FK Po­dri­nje Janja 3:2 FK Slavija Sarajevo Slavija S.
  Zeljeznicar BL FK Zeljeznicar Banja Luka 2:1 FK Sutjeska Foca Sutjeska Foca
Matchday 4 Difaâ El Jadida Difaâ El Jadida 1:0 Ittihad Tanger Ittihad Tanger
Matchday 31 Suwon Bluewings Suwon Samsung Bluewings FC 2:2 Ulsan Hyundai Ulsan
  Jeju Utd. Jeju United FC 1:0 Jeonnam Dragons FC Jeonnam Dragons
  Jeonbuk Motors Jeonbuk Hyundai Motors FC 3:2 Gangwon FC Gangwon FC
Final SuperSport Utd. SuperSport United 1:4on pens Cape Town City FC Cape Town City
Matchday 9 ND Ilirija ND Ilirija 1911 0:3 NK Bravo NK Bravo
  NK Radomlje NK Radomlje 4:0 NK Ankaran Hrvatini NK Ankaran
  NK Nafta 1903 NK Nafta 1903 0:0 NK Brezice 1919 NK Brezice 1919
  NK Dekani NK Dekani 0:1 NK Drava Dakinda Ptuj Drava Ptuj
  NK Krka NK Krka 3:1 NK Fuzinar NK Fuzinar
  NK Rogaska NK Rogaska 1:1 NK Tabor Sezana Tabor Sezana
  NK Dob NK Roltek Dob 1:0 Vitanest Bilje NK Bilje
Matchday 30 FC Anyang FC Anyang 1:2 Busan IPark FC Busan IPark
  Ansan Greeners Ansan Greeners FC 1:1 Daejeon Citizen FC Daejeon Citizen
  Asan Mugunghwa Asan Mugunghwa FC 2:1 Suwon FC Suwon FC
Matchday 8 Arbroath Arbroath FC 3:1 Airdrieonians FC Airdrieonians
  Montrose Montrose FC 2:2 Forfar Athletic FC Forfar Athletic
  Brechin City Brechin City FC 1:1 Stranraer FC Stranraer
  Dumbarton FC Dumbarton FC 1:5 Raith Rovers FC Raith Rovers
  East Fife East Fife FC 2:0 Stenhousemuir FC Stenhousemuir
Matchday 6 DOVO VV DOVO Veenendaal 4:2 Harkemase Boys Harkemase Boys
  Odin '59 Odin '59 Heemskerk 2:1 VV SteDoCo SteDoCo
  FC Lisse FC Lisse 3:1 Ajax Amateurs Ajax Amateurs
  VVOG VVOG Harderwijk 4:1 Achilles '29 Achilles '29
  Hoek HSV Hoek 3:3 Quick Boys Quick Boys
  VV Eemdijk VV Eemdijk 0:9 DVS '33 Ermelo DVS '33
  ONS Sneek ONS Sneek 3:1 ASV De Dijk De Dijk
  Groningen U21 FC Groningen U21 0:1 ASWH Ambacht ASWH
  SJC Noordwijk SJC Noordwijk 1:3 VV Noordwijk Noordwijk
Matchday 29 Paysandu Paysandu Sport Club 2:3 Goiás Esporte Clube Goiás EC
  Vila Nova FC Vila Nova Futebol Clube (GO) 1:1 Guarani Futebol Clube (SP) Guarani
  Figueirense FC Figueirense Futebol Clube 2:2 AC Goianiense (GO) Atlético-GO
  CRB Clube de Regatas Brasil (AL) 0:0 Centro Sportivo Alagoano (AL) Alagoano
  Oeste Oeste Futebol Clube (SP) 0:0 Sampaio Corrêa Futebol Clube (MA) Sampaio Corrêa
Matchday 8 Aberystwyth Aberystwyth Town FC 0:1 Barry Town United FC Barry Town
  Connah's Quay Connah's Quay Nomads FC 3:1 Carmarthen Town AFC Carmarthen
Matchday 6 Quick '20 KVV Quick '20 3:2 OJC Rosmalen OJC Rosmalen
Matchday 9 A. Lustenau SC Austria Lustenau 2:3 SV Kapfenberg SV Kapfenberg
Matchday 10 Millwall Millwall FC 2:3 Sheffield United Sheffield Utd.
 
Swansea Swansea City 3:0 Queens Park Rangers QPR
  Bolton Bolton Wanderers 1:0 Derby County Derby
 
Norwich Norwich City 1:0 Wigan Athletic Wigan
  Brentford Brentford FC 2:2 Reading FC Reading
  Preston NE Preston North End 2:3 West Bromwich Albion West Brom
  Birmingham Birmingham City 2:2 Ipswich Town Ipswich
  Hull City Hull City 1:1 Middlesbrough FC Middlesbrough
  Blackburn Blackburn Rovers 2:2 Nottingham Forest Nottm Forest
  Rotherham Rotherham United 2:2 Stoke City Stoke City
Matchday 8 Edinburgh City Edinburgh City FC 1:0 Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC
  Albion Rovers Albion Rovers FC 3:0 Stirling Albion FC Stirling
  Elgin City Elgin City FC 2:1 Queen's Park FC Queen's Park
  Annan Athletic Annan Athletic FC 1:3 Peterhead FC Peterhead FC
  Berwick Rangers Berwick Rangers FC 2:3 Clyde FC Clyde FC
First Round Replay Kelty Hearts Kelty Hearts FC 3:1 Dalbeattie Star FC Dalbeattie Star
  Civil Service Civil Service Strollers FC 2:1 Forres Mechanics FC Forres
Matchday 31 JK Welco Tartu JK Welco 0:1 Maardu Linnameeskond FC Maardu
  FC Flora U21 FC Flora Tallinn U21 0:1 Keila JK Keila JK
Matchday 5 Rafaela Atlético de Rafaela 0:1 Nueva Chicago Nueva Chicago
Second Round Gondomar Gondomar SC 1:2 CD Cova Piedade Cova Piedade
  Leça Leça FC 0:3 Leixões SC Leixões
Matchday 30 Paide Paide Linnameeskond 1:4 FCI Levadia FCI Levadia
  Kalju Nömme Nomme Kalju FC 4:0 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
  JK Tammeka Jalgpallikool Tammeka 5:0 Pärnu JK Vaprus Pärnu Vaprus
Matchday 32 Chonburi FC Chonburi FC 3:1 Nakhonratchasima Mazda FC Swat Cat
  Buriram Utd. Buriram United 3:0 Samut Prakan City Samut Prakan C.
  Bangkok Utd. True Bangkok United 6:2 Air Force Central FC Air Force
  PT Prachuap FC PT Prachuap FC 2:0 Chainat Hornbill FC Chainat FC
  Navy FC Navy FC 0:5 Port FC Port FC
Matchday 27 Tampines Rovers Tampines Rovers FC 1:1 Home United FC Home Utd.
  Balestier FC Balestier Khalsa FC 0:0 Brunei DPMM FC DPMM FC
  Hougang Utd. Hougang United FC 1:1 Geylang International FC Geylang
  Warriors FC Warriors FC 1:2 Albirex Niigata (S) Albirex Niigata
Matchday 10 Coventry Coventry City 1:1 Sunderland AFC Sunderland
  Fleetwood Fleetwood Town 1:3 Barnsley FC Barnsley FC
  Wycombe Wycombe Wanderers 2:3 Southend United Southend United
  AFC Wimbledon AFC Wimbledon 2:1 Oxford United Oxford United
  Shrewsbury Shrewsbury Town 2:2 Gillingham FC Gillingham FC
  Walsall Walsall FC 0:1 Accrington Stanley Accrington
  Peterborough Peterborough United 2:2 Blackpool FC Blackpool
  Luton Luton Town 2:2 Charlton Athletic Charlton
  Rochdale Rochdale AFC 1:3 Portsmouth FC Portsmouth
  Bradford Bradford City 0:0 Bristol Rovers Bristol Rovers
  Burton Albion Burton Albion 0:0 Scunthorpe United Scunthorpe Utd.
  Plymouth Plymouth Argyle 2:3 Doncaster Rovers Doncaster
  Port Vale Port Vale FC 1:1 Exeter City Exeter City
  Notts County Notts County 2:1 Crewe Alexandra Crewe Alexandra
  Macclesfield Macclesfield Town 1:1 Forest Green Rovers Forest Green
  Colchester Utd. Colchester United 1:2 Bury FC Bury
  Newport County Newport County 4:2 Cambridge United Cambridge Utd.
  Swindon Town Swindon Town 0:0 Oldham Athletic Oldham Athletic
  Crawley Town Crawley Town 3:1 Yeovil Town Yeovil Town
  Carlisle United Carlisle United 0:1 Stevenage FC Stevenage
  Grimsby Town Grimsby Town 1:2 Morecambe FC Morecambe FC
  MK Dons Milton Keynes Dons 1:1 Tranmere Rovers Tranmere Rovers
  Mansfield Town Mansfield Town 4:0 Northampton Town Northampt. Town
  Cheltenham Town Cheltenham Town 0:2 Lincoln City Lincoln City
Matchday 14 Maidenhead Utd. Maidenhead United 0:3 Salford City Salford
  Bromley Bromley FC 2:2 FC Halifax Town Halifax Town
  Hartlepool Utd. Hartlepool United 1:1 Aldershot Town Aldershot Town
  Maidstone Maidstone United 1:1 Chesterfield FC Chesterfield FC
  Dag & Red FC Dagenham & Redbridge FC 1:3 Ebbsfleet United Ebbsfleet Utd
  Havant & Water. Havant & Waterlooville FC 0:1 Solihull Moors Solihull Moors
  Fylde AFC Fylde 3:0 Braintree Town Braintree
  Wrexham Wrexham AFC 1:0 Barnet FC Barnet
  Dover Athletic Dover Athletic 0:2 Barrow AFC Barrow
  Leyton Orient Leyton Orient 0:1 Sutton United Sutton Utd
  Boreham Wood Boreham Wood FC 2:4 Harrogate Town Harrogate Town
  Gateshead FC Gateshead FC 0:1 Eastleigh FC Eastleigh FC
Matchday 9 Warrenpoint Warrenpoint Town FC 1:1 Glentoran FC Glentoran
  Institute FC Institute FC 1:4 Crusaders FC Crusaders
  Linfield Linfield FC 2:1 Ballymena United Ballymena
  Cliftonville Cliftonville FC 3:1 Ards FC Ards FC
  Newry City Newry City AFC 1:1 Coleraine FC Coleraine
  Glenavon Glenavon FC 2:1 Dungannon Swifts Dungannon
Matchday 8 Loughgall Loughgall FC 2:1 Limavady United Limavady United
  Ballyclare Ballyclare Comrades FC 0:4 Larne FC Larne FC
  Portadown Portadown FC 2:1 Dergview FC Dergview
  Ballinamallard Ballinamallard United 1:2 Carrick Rangers Carrick Rangers
  PSNI FC PSNI FC 1:3 Knockbreda FC Knockbreda FC
  Dundela FC Dundela FC 1:4 Harland & Wolff Welders HW Welders
Matchday 6 Lecce US Lecce 1:1 AS Cittadella Cittadella
  Salernitana US Salernitana 1919 1:0 Hellas Verona Hellas Verona
  Spezia Calcio Spezia Calcio 2:1 Carpi FC 1909 Carpi
  Venezia Venezia FC 1:1 AS Livorno AS Livorno
Matchday 4 Vibonese US Vibonese 1:0 SS Matera Calcio Matera
  Rieti FC Rieti 0:0 Cavese 1919 Cavese
  Rende Rende Calcio 1968 1:2 Calcio Catania Catania
  Casertana Casertana FC 2:1 US Catanzaro Catanzaro
  Sicula Leonzio Sicula Leonzio 1:0 Virtus Francavilla Calcio V. Francavilla
  Trapani Trapani Calcio 2:1 Siracusa Calcio Siracusa
Matchday 24 San Luis CD San Luis de Quillota 2:4 Huachipato FC Huachipato FC
  CD Iquique Club Deportes Iquique 2:1 Deportes Temuco Deportes Temuco
  U. de Chile Club Universidad de Chile 1:0 Unión La Calera La Calera
  O'Higgins CD O'Higgins 2:2 CD Palestino CD Palestino
Matchday 7 CD Lugo CD Lugo 1:1 RCD Mallorca RCD Mallorca
  Granada CF Granada CF 4:2 Córdoba CF Córdoba CF
  Sporting Gijón Sporting Gijón 1:0 UD Las Palmas UD Las Palmas
  CD Tenerife CD Tenerife 1:0 Cádiz CF Cádiz CF
Matchday 9 FC Metz FC Metz 0:1 AC Le Havre AC Le Havre
  Ac. Clinceni Academica Clinceni 0:1 CS Sportul Snagov Sportul Snagov
  Daco-Getica ASC Daco-Getica Bukarest 1:1 ASU Poli ASU Poli
  Braila Dacia Unirea Braila 0:1 CF Chindia Targoviste Chindia
  Ripensia Ripensia Timisoara 0:1 FC Metaloglobus Bukarest Metaloglobus
  CS Mioveni CS Mioveni 1:1 Universitatea Cluj U Cluj
  Poli Timisoara ACS Poli Timisoara 1:1 Pandurii Targu Jiu Pandurii T.-Jiu
  UTA Arad UTA Arad 0:2 CS Balotesti CS Balotesti
Matchday 11 Zenit Irkutsk Zenit Irkutsk 0:0 Irtysh Omsk Irtysh Omsk
Matchday 12 Sibir 2 Sibir 2 Novosibirsk 1:2 Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk Sakhalin
Matchday 10 Biolog Biolog Novokubansk 2:1 Volgar Astrakhan Volgar
Matchday 11 Chertanovo 2 Chertanovo 2 Moskau 1:2 Znamya Truda Orekhovo-Zuevo Znamya Truda
  Veles Moskau Veles Moskau 5:0 Dnepr Smolensk Dnepr Smolensk
  Zorkiy Zorkiy Krasnogorsk 1:1 Saturn Ramenskoe Saturn
  FK Kaluga FK Kaluga 0:3 Sokol Saratov Sokol Saratov
  M. Lipetsk Metallurg Lipetsk 3:0 Salyut Belgorod Salyut Belgorod
  Kvant Obninsk Kvant Obninsk 0:0 FK Khimki 2 Khimki 2
  Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal Tula 0:1 FK Ryazan FK Ryazan
  Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk 3:1 Strogino Moscow Strogino Moscow
Matchday 7 Alloa Athletic Alloa Athletic FC 0:2 Falkirk FC Falkirk FC
  Morton Greenock Morton FC 1:5 Ayr United FC Ayr United
  Inverness Cal. Inverness Caledonian Thistle FC 0:0 Queen of the South FC Queen o. t. S.
  Dundee United Dundee United FC 1:5 Ross County FC Ross County
  Hatayspor Hatayspor 1:1 Altinordu FK Altinordu
  Denizlispor Denizlispor 3:0 Elazigspor Elazigspor
  Karabükspor Kardemir Karabükspor 0:1 Ümraniyespor Ümraniyespor
Matchday 9 FC Winterthur FC Winterthur 0:1 FC Chiasso FC Chiasso
  Rapperswil-Jona FC Rapperswil-Jona 1:1 Servette FC Servette FC
 
Lausanne-Sport FC Lausanne-Sport 2:2 FC Wil 1900 FC Wil 1900
Matchday 5 AE Larisa U19 AE Larisa U19 0:1 Panetolikos GFS U19 Panetolikos U19
  PAS Lamia U19 PAS Lamia 1964 U19 1:1 AO Xanthi U19 AO Xanthi U19
  Levadiakos U19 APO Levadiakos U19 0:1 Atromitos Athens U19 Atromitos U19
  PAO U19 Panathinaikos Athens U19 2:0 PAS Giannina U19 PAS U19
Matchday 8 Pribram U19 1.FK Pribram U19 2:0 SK Sigma Olomouc U19 Olomouc U19
  SK Slavia Prag U19 SK Slavia Prag U19 0:1 SK Dynamo Ceske Budejovice U19 Budejovice U19
  Sparta Prag U19 AC Sparta Prag U19 4:0 FK Mlada Boleslav U19 M. Boleslav U19
  Dukla Prag U19 FK Dukla Prag U19 1:4 FC Banik Ostrava U19 Ostrava U19
  Olympia FK Olympia Radotin 1:0 FC Slavia Karlovy Vary Karlovy Vary
  Loko Vltavin Loko Vltavin 2:0 SK Benesov SK Benesov
  FK Slavoj FK Slavoj Vysehrad 3:0 SK Viktorie Jirny Viktorie Jirny
  Usti nad Orlici Jiskra Usti nad Orlici 3:0 FK Stechovice Stechovice
  Domazlice TJ Jiskra Domazlice 2:0 FK Kraluv Dvur Kraluv Dvur
Matchday 9 Petrkovice FC Odra Petrkovice 5:1 SFK Vrchovina SFK Vrchovina
  Hodonin FK Hodonin 3:1 TJ Jiskra Rymarov Jiskra Rymarov
  SK Lisen SK Lisen 4:2 MFK Frydek-Mistek Frydek-Mistek
  MFK Vyskov MFK Vyskov 0:0 SK Hanacka Slavia Kromeriz HS Kromeriz
Matchday 10 Chrudim MFK Chrudim 1:0 FC Hradec Králové Hradec Králové
  Fotbal Trinec FK Fotbal Trinec 1:2 FC Vysocina Jihlava FC Vysocina
  1.SK Prostejov 1.SK Prostejov 2:2 FK Pardubice FK Pardubice
Matchday 22 Moss FK Moss FK 2:2 Nybergsund Nybergsund
  Kjelsas IL Kjelsas IL 2:3 Egersunds IK Egersunds IK
  Flöy Flekkeröy IF 0:5 FK Vidar Vidar
  Arendal Fotball Arendal Fotball 1:2 IL Hödd IL Hödd
  Stjördals B. Stjördals Blink IL 1:2 KFUM-Kameratene Oslo KFUM Oslo
Matchday 25 GAIS GAIS Göteborg 1:1 Helsingborgs IF Helsingborg
  Degerfors Degerfors IF 0:1 Varbergs BoIS Varbergs BoIS
Matchday 9 Becej FK Becej 1:0 FK Trayal Kruševac Trayal
Matchday 6 Din. Zagreb II GNK Dinamo Zagreb II 0:2 NK Kustosija Zagreb NK Kustosija Zagreb
  NK Zadar NK Zadar 3:1 NK Dugopolje NK Dugopolje
  NK Solin NK Solin 1:2 NK Varazdin NK Varazdin
  Medjimurje NK Medjimurje Cakovec 1:0 NK Lucko NK Lucko
Matchday 24 Klubi 04 Klubi 04 Helsinki 5:3 AC Kajaani AC Kajaani
  JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä 0:2 Helsinki IFK Helsinki IFK
  AC Oulu AC Oulu 2:3 Kokkolan Pallo-Veikot Kokkolan PV
Matchday 12 Odra Opole Odra Opole 3:0 Garbarnia Krakow Garbarnia
  GKS Jastrzebie GKS 1962 Jastrzebie 0:0 Warta Poznan Warta Poznan
  GKS Katowice GKS Katowice 1:2 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Termalica
  Rakow Rakow Czestochowa 2:1 Bytovia Bytow Bytovia Bytow
Matchday 10 Unia Skierniewice Unia Skierniewice 3:0 LKS Lomza LKS Lomza
  Aleksandrow L. Sokol Aleksandrow Lodzki 1:0 Znicz Biala Piska Znicz Biala P.
  Legia II Legia Warsaw II 3:2 MKS Mazur Elk Mazur Elk
  Ursus Warszawa Ursus Warszawa 1:2 Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit N.D.M.
  Bron Radom Bron Radom 4:4 Olimpia Zambrow O. Zambrow
Matchday 9 Lech Poznan II Lech Poznan II 2:0 Pogon Szczecin II Pogon II
  Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno 3:0 Swit Szczecin Swit Szczecin
  Sokol Kleczew Sokol Kleczew 1:0 Górnik Konin Górnik Konin
  KKS Kalisz KKS 1925 Kalisz 3:1 Chemik Bydgoszcz Chemik Bydgoszcz
Matchday 10 Warta Gorzow Warta Gorzow 0:0 Lechia Dzierzoniow L. Dzierzoniow
  Bielsko-Biala Rekord Bielsko-Biala 1:1 Sleza Wroclaw Sleza Wroclaw
  Agroplon Agroplon Głuszyna 0:2 Ruch Radzionkow