For using this site, please activate JavaScript.
Elfmeter Facebook-Blau Facebook-Messenger-Blau Facebook-Messenger-Weiss Groundhopping Laender Platzverweis Spiele Spieler Tore Torschuetzen Trainer Twitter-Blau Vereine Wettbewerbe WhatsApp-gruen alles_gelesen bc-land bc-spieler bc-verein bc-wettbewerb facebook fanticker fanticker_white favoriten google+ home instagram kalender_blue kommentare_beitraege_sprechblase linkedin liveticker_white mail-schwarz notification offizielle-homepage passwort pinterest rss schliessen share-blauaufweiss share-weissaufblau snapchat suche-grau suche thread_erstellen twitter vimeo whatsapp xing youtube

Matches Mar 2, 2019

Matchday 24
1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg 0:1 RB Leipzig RB Leipzig
 
E. Frankfurt Eintracht Frankfurt 3:2 TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
 
FC Schalke 04 FC Schalke 04 0:4 Fortuna Düsseldorf F. Düsseldorf
 
Hertha BSC Hertha BSC 2:1 1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05
 
Bay. Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 2:0 SC Freiburg SC Freiburg
 
Bor. M'gladbach Borussia Mönchengladbach 1:5 Bayern Munich Bayern Munich
 
SC Paderborn SC Paderborn 07 0:1 FC St. Pauli FC St. Pauli
 
SV Sandhausen SV Sandhausen 0:3 FC Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue
 
1.FC Heidenheim 1.FC Heidenheim 1846 1:2 SSV Jahn Regensburg Jahn Regensburg
Matchday 26
Karlsruher SC Karlsruher SC 2:1 VfL Osnabrück VfL Osnabrück
 
Sonnenhof-Gr. SG Sonnenhof Großaspach 0:0 FC Energie Cottbus Energie Cottbus
 
FSV Zwickau FSV Zwickau 0:2 Sportfreunde Lotte SF Lotte
 
SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln 2:2 1.FC Kaiserslautern 1.FC K'lautern
 
Preußen Münster Preußen Münster 4:0 VfR Aalen VfR Aalen
 
SV Meppen SV Meppen 1:1 SV Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden
Group C CS Constantine CS Constantine 3:2 Ismaily SC Ismaily
Matchday 29 Spurs Tottenham Hotspur 1:1 Arsenal FC Arsenal
 
Burnley Burnley FC 1:3 Crystal Palace Crystal Palace
 
Wolves Wolverhampton Wanderers 2:0 Cardiff City Cardiff
  Man Utd Manchester United 3:2 Southampton FC Southampton
  Bournemouth AFC Bournemouth 0:1 Manchester City Man City
  Brighton Brighton & Hove Albion 1:0 Huddersfield Town Huddersfield
  West Ham West Ham United 2:0 Newcastle United Newcastle
Matchday 26 Espanyol RCD Espanyol Barcelona 3:1 Real Valladolid CF Real Valladolid
  Villarreal Villarreal CF 1:2 Deportivo Alavés Alavés
  SD Huesca SD Huesca 2:1 Sevilla FC Sevilla FC
  Real Madrid Real Madrid 0:1 FC Barcelona FC Barcelona
  FC Empoli FC Empoli 3:3 Parma Calcio 1913 Parma
 
AC Milan AC Milan 1:0 US Sassuolo Sassuolo
  Lazio SS Lazio 3:0 AS Roma AS Roma
Matchday 27 SM Caen SM Caen 1:2 Paris Saint-Germain Paris SG
  SCO Angers SCO Angers 2:2 AS Monaco Monaco
  Reims Stade Reims 2:2 SC Amiens SC Amiens
Matchday 20
SKN St. Pölten SKN St. Pölten 0:4 Rapid Vienna Rapid Vienna
 
RB Salzburg Red Bull Salzburg 3:0 Wolfsberger AC Wolfsberger AC
 
SCR Altach SC Rheindorf Altach 0:1 FC Admira Wacker Mödling Admira Wacker
Matchday 18 Ural Ural Yekaterinburg 0:1 Zenit St. Petersburg Zenit S-Pb
  Arsenal Tula Arsenal Tula 2:0 CSKA Moscow CSKA Moscow
  Loko Moscow Lokomotiv Moscow 2:2 Krylya Sovetov Samara KS Samara
  Rubin Kazan Rubin Kazan 1:0 Akhmat Grozny Akhmat Grozny
  Ufa II FK Ufa II 1:2 Dinamo Moscow II Dinamo M II
Matchday 26 Gaz Metan Gaz Metan Medias 0:0 Dunarea Calarasi D. Calarasi
  FC Voluntari FC Voluntari 2:2 FCSB FCSB
Matchday 23
BSC Young Boys BSC Young Boys 1:0 FC Sion FC Sion
 
Grasshoppers Grasshopper Club Zurich 1:3 FC Luzern FC Luzern
Matchday 24 Heracles Almelo Heracles Almelo 1:5 FC Utrecht FC Utrecht
  Excelsior SBV Excelsior Rotterdam 0:2 PSV Eindhoven PSV Eindhoven
  Vitesse Vitesse Arnhem 4:1 NAC Breda NAC Breda
  Trabzonspor U19 Trabzonspor U19 5:1 Kasimpasa U19 Kasimpasa U19
  Göztepe U19 Göztepe U19 2:1 Konyaspor U19 Konyaspor U19
  Ankaragücü U19 MKE Ankaragücü U19 4:2 Antalyaspor U19 Antalyaspor U19
  C. Rizespor U19 Caykur Rizespor U19 1:2 Fenerbahce SK U19 Fenerbahce U19
  Basaksehir U19 Basaksehir U19 1:1 Yeni Malatyaspor U19 Y. Malatya U19
  Fenerbahce U21 Fenerbahce SK U21 4:1 Caykur Rizespor U21 C. Rizespor U21
  Bursaspor U21 Bursaspor U21 1:1 Sivasspor U21 Sivasspor U21
  Kayserispor U21 Kayserispor U21 0:3 Besiktas JK U21 Besiktas U21
  Kayserispor Kayserispor 2:2 Besiktas JK Besiktas
  Bursaspor Bursaspor 3:2 Sivasspor Sivasspor
  Fenerbahce Fenerbahce SK 3:2 Caykur Rizespor C. Rizespor
  Nacional CD Nacional 3:2 CD Tondela Tondela
  Moreirense Moreirense FC 1:1 Vitória Setúbal FC Vitória Setúbal
  FC Porto FC Porto 1:2 SL Benfica Benfica
Matchday 28 Kilmarnock FC Kilmarnock FC 0:0 Motherwell FC Motherwell FC
  St. Mirren St. Mirren FC 1:0 Livingston FC Livingston FC
Matchday 20 Desna Desna Chernihiv 1:2 Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
  Chornomorets Chornomorets Odessa 0:1 Shakhtar Donetsk Shakhtar D.
Matchday 23 Aris Saloniki Aris Thessaloniki 2:0 AEK Athens AEK Athens
  PAS Giannina PAS Giannina 0:0 AO Xanthi AO Xanthi
  UR La Louvière Centre UR La Louvière Centre 1:1 RFC Meux RFC Meux
Matchday 28 RSC Charleroi RSC Charleroi 1:1 KRC Genk KRC Genk
  KV Oostende KV Oostende 1:1 Waasland-Beveren Waasl.-Beveren
  KV Kortrijk KV Kortrijk 2:1 Cercle Brugge Cercle Brugge
  Club Brugge Club Brugge KV 1:0 Sint-Truidense VV Sint-Truiden
Matchday 23 1.FK Pribram 1.FK Pribram 2:1 MFK Karvina MFK Karvina
  Dukla Prag FK Dukla Prag 0:4 SK Sigma Olomouc Sigma Olomouc
  Viktoria Plzen FC Viktoria Plzen 1:0 FK Jablonec FK Jablonec
  Slovácko 1.FC Slovácko 1:1 FK Mladá Boleslav Mladá Boleslav
  Slovan Liberec FC Slovan Liberec 0:1 AC Sparta Praha Sparta Praha
Matchday 24 Esbjerg fB Esbjerg fB 1:0 AC Horsens AC Horsens
  Dinamo Vranje FK Dinamo Vranje 4:0 FK Napredak Krusevac Napredak
  Spartak FK Spartak Subotica 1:2 FK Cukaricki Cukaricki
  Proleter FK Proleter Novi Sad 2:0 FK Mladost Lucani Mladost
  Vozdovac FK Vozdovac 1:0 FK Vojvodina Novi Sad Vojvodina
  Radnicki Nis FK Radnicki Nis 4:1 FK Radnik Surdulica Radnik
  Red Star Red Star Belgrade 1:1 FK Partizan Belgrade Partizan
Matchday 23 HNK Gorica HNK Gorica 3:1 NK Rudes NK Rudes
  NK Lokomotiva NK Lokomotiva Zagreb 1:1 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
Matchday 24 Z. Sosnowiec Zaglebie Sosnowiec 4:1 Korona Kielce Korona Kielce
  Jagiellonia Jagiellonia Bialystok 2:2 Górnik Zabrze Górnik Zabrze
  Wisla Plock Wisla Plock 3:2 Cracovia Kraków Cracovia Kraków
  FK Dunav FK Dunav Ruse 1:1 Botev Plovdiv Botev Plovdiv
  Lok. Plovdiv Lokomotiv Plovdiv 4:1 PFC Beroe Stara Zagora PFC Beroe Stara Zagora
  CSKA Sofia CSKA Sofia 5:1 Septemvri Sofia Septemvri Sofia
Matchday 19 Lok. Sofia Lokomotiv Sofia 2:0 PFK Dobrudzha Dobrich Dob. Dobrich
  Strumska Slava Strumska Slava 3:1 Kariana Erden Kariana Erden
  PFK Nesebar PFK Nesebar 1:1 OFK Pomorie Pomorie
  OFK Pirin OFK Pirin Blagoevgrad 0:0 FK Arda Kardzhali Arda Kardzhali
  Litex Lovetch FC Litex Lovetch 2:0 FK Botev Galabovo B. Galabovo
Matchday 21 NS Mura NS Mura 0:0 NK Domzale NK Domzale
  NK Olimpija NK Olimpija Ljubljana 2:0 NK Celje NK Celje
Matchday 23 Honvéd Budapest Honvéd FC 1:3 Szombathelyi Haladás Haladás
  Puskás AFC Puskás Akadémia FC 2:0 Debreceni VSC Debrecen
  Vidi FC MOL Vidi FC 2:1 Kisvárda FC Kisvárda
  Mezőkövesd Mezőkövesd Zsóry FC 2:0 Paksi FC Paksi FC
  Újpest FC Újpest FC 0:0 MTK Budapest MTK Budapest
  Ferencváros Ferencvárosi TC 7:0 Diósgyőri VTK Diósgyőr
Matchday 21 AS Trencin AS Trencin 1:1 FK Zeleziarne Podbrezova Podbrezova
  MSK Zilina MSK Zilina 2:1 FC Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
  FC Nitra FC Nitra 0:2 SKF Sered SKF Sered
  Dunajska Streda DAC Dunajska Streda 1:0 FK Senica FK Senica
  Ruzomberok MFK Ruzomberok 0:0 MFK Zemplin Michalovce Michalovce
Matchday 17 FSV Bernau FSV Bernau 3:1 MSV 1919 Neuruppin MSV Neuruppin
  Petershagen-E. Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf 1:0 SV Falkensee/Finkenkrug SV Falkensee/F.
  GW Lübben SV Grün-Weiß Lübben 0:2 1.FC Frankfurt (Oder) 1.FC Frankfurt
  GW Brieselang Grün-Weiß Brieselang 1:5 FC Eisenhüttenstadt E'hüttenstadt
  BSC Preußen 07 BSC Preußen 07 Blankenfelde-Mahlow 0:1 Preussen Eberswalde Eberswalde
  Einheit Bernau TSG Einheit Bernau 2:2 Union Klosterfelde U. Klosterfelde
  Sachsenhausen TuS Sachsenhausen 0:0 SV Victoria Seelow Victoria Seelow
  Werderaner FC Werderaner FC Viktoria 1920 0:0 Oranienburger FC Eintracht Oranienburg
Matchday 23 SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf 8:00 PM FC Coburg FC Coburg
  TSV Kornburg TSV Kornburg 8:00 PM SC Großschwarzenlohe SC Groß'lohe
  Quelle Fürth SG Quelle Fürth 8:00 PM FC Eintracht Bamberg Eintr. Bamberg
  TSV Neudrossenfeld TSV Neudrossenfeld 8:00 PM SC 04 Schwabach SC 04 Schwabach
  SV Friesen SV Friesen 8:00 PM 1.FC Lichtenfels FC Lichtenfels
  1.FC H'aurach 1.FC Herzogenaurach 9:00 PM FC Vorwärts Röslau Vorw. Röslau
Matchday 22 E. Karlsfeld Eintracht Karlsfeld 7:00 PM FC Moosinning FC Moosinning
  TSV Neuried TSV Neuried 8:00 PM FC Deisenhofen FC Deisenhofen
  SB Rosenheim Sportbund DJK Rosenheim 8:00 PM TSV Grünwald TSV Grünwald
  TSV Wasserburg TSV 1880 Wasserburg 8:00 PM ASV Dachau ASV Dachau
  FC Töging FC Töging 8:30 PM TSV Bogen TSV Bogen
  SpVgg Landshut SpVgg Landshut 9:00 PM TuS 1860 Pfarrkirchen Pfarrkirchen
  SB Traunstein SB Chiemgau Traunstein 9:00 PM TSV Kastl TSV Kastl
Matchday 19 Lesum-Burgdamm TSV Lesum-Burgdamm 0:4 TSV Melchiorshausen Melchiorshausen
  TuRa Bremen TuRa Bremen 5:0 TV Bremen-Walle TV Bremen-Walle
Matchday 15 TuS Hartenholm TuS Hartenholm 3:1 TSV Travemünde TSV Travemünde
Matchday 19 FC Dornbreite FC Dornbreite Lübeck 2:1 SV Schackendorf SV Schackendorf
Matchday 18 Rotenburger SV Rotenburger SV 2:1 TSV Winsen/Luhe TSV Winsen/Luhe
  TuS Harsefeld TuS Harsefeld 2:0 SV Ahlerstedt/Ottendorf Ahlerstedt/Ott.
  TuSG Ritterhude TuSG Ritterhude 0:3 SV Emmendorf SV Emmendorf
Matchday 21 FSV Vohwinkel FSV Vohwinkel 0:1 FC Remscheid FC Remscheid
  VfB Solingen VfB Solingen 3:5 VfR Fischeln VfR Fischeln
Matchday 17 SV Genc Osman SV Genc Osman Duisburg 5:5 FC Kray FC Kray
Matchday 19 SV Hö/Nie SV Hönnepel-Niedermörmter 0:1 SV Sonsbeck SV Sonsbeck
Matchday 18 Kickers Emden Kickers Emden 2:1 SV Bevern SV Bevern
  BW Lohne Blau-Weiß Lohne 4:2 TV Dinklage TV Dinklage
Quarter-Finals B. Gladbach 09 SV Bergisch Gladbach 09 1:2 FC Wegberg-Beeck Wegberg-Beeck
  Freialdenhoven SC Borussia Freialdenhoven 1:3 Alemannia Aachen Alem. Aachen
Matchday 22 SG 99 Andernach SG 99 Andernach 2:1 Sportfreunde Eisbachtal SF Eisbachtal
  FSV Salmrohr FSV Salmrohr 1:1 SG 2000 Mülheim-Kärlich Mülheim-Kärlich
  SG Hochwald SG Hochwald/Zerf 2:2 TuS Mayen TuS Mayen
  SV Windhagen SV Eintracht Windhagen 0:1 Ahrweiler BC Ahrweiler BC
  SpVgg Wirges SpVgg EGC Wirges 2:1 SG Neitersen/Altenkirchen SG Neitersen/A.
  VfB Linz VfB Linz 2:2 FSV Trier-Tarforst FSV Tarforst
Matchday 17 FC Grimma FC Grimma 4:1 BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa
  K. Markkleeberg Kickers 94 Markkleeberg 3:0 VfB Empor Glauchau VfB E. Glauchau
  Großenhainer FV Großenhainer FV 1990 3:2 Rapid Chemnitz Rapid Chemnitz
  FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz 4:2 SG Taucha 99 SG Taucha 99
Matchday 16 Bad Langensalza FSV Preußen Bad Langensalza 2:2 ZFC Meuselwitz II Meuselwitz II
  SC Heiligenst. 1.SC 1911 Heiligenstadt 0:4 FSV Martinroda FSV Martinroda
  Thüringen Weida FC Thüringen Weida 2:2 SV Ehrenhain SV Ehrenhain
  SpVgg Geratal SpVgg Geratal 0:0 SV Schott Jena Schott Jena
  E. Eisenberg SV Eintracht Eisenberg 3:0 SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar
  Sondershausen Eintracht Sondershausen 1:0 SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt
Matchday 21 SV Empor Berlin SV Empor Berlin 0:5 SV Sparta Lichtenberg SV Sparta
Matchday 17 TSV Essingen TSV Essingen 3:0 FC Wangen 05 FC Wangen 05
  1.FC Heiningen 1.FC Heiningen 2:1 Calcio Leinfelden-Echterdingen L-Echterdingen
  Olymp. Laupheim FV Olympia Laupheim 0:3 Sportfreunde Dorfmerkingen Dorfmerkingen
  TSG Tübingen TSG Tübingen 0:5 SSV Ehingen-Süd 1974 Ehingen-Süd
  Sindelfingen VfL Sindelfingen 4:0 VfB Neckarrems VfB Neckarrems
  FC 07 Albstadt FC 07 Albstadt 0:0 FV Löchgau FV Löchgau
Matchday 19 Langenaubach SSV Langenaubach 1:1 FC Waldbrunn FC Waldbrunn
  SV Zeilsheim SV Zeilsheim 2:0 SG Kinzenbach SG Kinzenbach
  TuS Dietkirchen TuS Dietkirchen 3:0 SF/BG Marburg SF/BG Marburg
  FSV Fernwald FSV Fernwald 7:1 FC Gießen II FC Gießen II
  FC Dorndorf FC Dorndorf 1:1 SV Bauerbach SV Bauerbach
  VfB Marburg VfB Marburg 5:1 TSG Wörsdorf TSG Wörsdorf
  FV Breidenbach FV Breidenbach 3:0 DJK Flörsheim DJK Flörsheim
  TSV Bicken TSV Bicken 2:1 Germania Schwanheim G. Schwanheim
Matchday 23 Schwalmstadt 1.FC Schwalmstadt 3:0 TuSpo Grebenstein Grebenstein
  SSV Sand SSV Sand 4:0 OSC Vellmar OSC Vellmar
  Unterabsteinach SG Unter-Abtsteinach 3:3 Eintracht Wald-Michelbach Wald-Michelbach
  SG Bornheim/GW SG Bornheim/GW 0:4 Hanauer SC 1960 Hanauer SC 1960
  Ober-Roden Germania Ober-Roden 0:2 FFV Sportfreunde 1904 Sportfreunde 04
  FC Hanau 93 FC Hanau 93 1:0 Rot-Weiß Darmstadt RW Darmstadt
  Vikt. Urberach FC Viktoria 09 Urberach 1:0 SG Rot-Weiß Frankfurt RW Frankfurt
  FC Sandzak SV FC Sandzak Frankfurt 0:3 1.FC Erlensee 1.FC Erlensee
Matchday 18 FC Förderkader FC Förderkader René Schneider 3:2 SV 90 Görmin SV 90 Görmin
  SGA Boizenburg SG Aufbau Boizenburg 1:1 FSV Einheit Ueckermünde E. Ueckermünde
  Neubrandenburg 1.FC Neubrandenburg 04 2:1 FSV Kühlungsborn Kühlungsborn
  SV Pastow SV Pastow 1:0 MSV Pampow MSV Pampow
  TSV Bützow TSV Bützow 1:3 Rostocker FC 1895 Rostocker FC
  FSV Malchin FSV Malchin 1:0 SV Hanse Neubrandenburg 01 SV Hanse 01
Matchday 17 SV Westerhausen SV 1890 Westerhausen 0:1 SG Rot-Weiß Thalheim RW Thalheim
  Eintr. Elster SV Eintracht Elster 1:2 VfB IMO Merseburg IMO Merseburg
  Romonta Amsdorf 1.FC Romonta Amsdorf 1:0 SV Dessau 05 SV Dessau 05
  Bitterfeld-W. 1.FC Bitterfeld-Wolfen 0:1 FSV Barleben 1911 FSV Barleben
  U. Schönebeck Union 1861 Schönebeck 0:0 SV Kelbra SV Kelbra
  Blau-Weiß Dölau SV Blau-Weiß Dölau 3:3 Fortuna Magdeburg Fort. Magdeburg
Matchday 7 SV Steinwenden SV Steinwenden 2:1 FK Pirmasens II FK Pirmasens II
Matchday 13 TB Jahn Zeiskam TB Jahn Zeiskam 1:5 TSV Gau-Odernheim Gau-Odernheim
Matchday 18 TuS Rüssingen TuS Rüssingen 1:1 SV Morlautern SV Morlautern
Matchday 17 RW Maaslingen SC Rot-Weiß Maaslingen 0:2 SV Rödinghausen II Rödinghausen II
Matchday 18 TuS 05 Sinsen TuS 05 Sinsen postponed SV Horst-Emscher 08 SV Horst 08
Semi-Finals SC Verl SC Verl 0:3on pens SC Wiedenbrück SC Wiedenbrück
Matchday 9 Morelia Monarcas Morelia 2:2 CF América América
  Club Tijuana Club Tijuana 3:1 Atlas Guadalajara Atlas
Matchday 1 Philadelphia Philadelphia Union 1:3 Toronto FC Toronto FC
  Orlando City SC Orlando City SC 2:2 New York City FC NYCFC
  FC Dallas FC Dallas 1:1 New England Revolution Revolution
  Columbus Crew Columbus Crew SC 1:1 New York Red Bulls NY Red Bulls
Matchday 4 ASC San Diego ASC San Diego 3:2 Riverside Coras Riverside Coras
  Orange County Orange County FC 1:3 FC Arizona FC Arizona
Matchday 6 Fortaleza CEIF Fortaleza CEIF 4:1 Leones FC Leones FC
Matchday 8 A. Bucaramanga Atlético Bucaramanga 0:1 Boyacá Patriotas FC Patriotas
  Once Caldas Once Caldas 0:1 Junior FC Junior FC
  Jaguares FC Jaguares de Córdoba 0:4 Deportes Tolima Deportes Tolima
Matchday 2 Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 2:1 Vegalta Sendai Vegalta Sendai
  Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 2:4 Gamba Osaka Gamba Osaka
  Nagoya Grampus Nagoya Grampus 2:0 Cerezo Osaka Cerezo Osaka
  Vissel Kobe Vissel Kobe 1:0 Sagan Tosu Sagan Tosu
  Urawa Reds Urawa Red Diamonds 0:2 Hokkaido Consadole Sapporo H. C. Sapporo
  Oita Trinita Oita Trinita 0:1 Matsumoto Yamaga Matsumoto Yama.
  Shonan Bellmare Shonan Bellmare 2:3 FC Tokyo FC Tokyo
  Reno. Yamaguchi Renofa Yamaguchi 2:5 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
  Omiya Ardija Omiya Ardija 3:4 FC Ryukyu FC Ryukyu
  Kyoto Sanga Kyoto Sanga 2:1 Kagoshima United Kagoshima Utd.
  Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol 1:0 FC Machida Zelvia Machida Zelvia
  Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 0:0 V-Varen Nagasaki V-V. Nagasaki
Matchday 22 Al-Batin Al-Batin 1:1 Al-Wahda Mekka Al-Wahda
  Al-Hazm Al-Hazm 0:1 Al-Feiha FC Al-Feiha
Matchday 9 Min. Zacatecas Mineros de Zacatecas 3:2 Cafetaleros de Tapachula Cafetaleros
Matchday 24 FK Kukësi FK Kukësi 3:0 FC Luftëtari FC Luftëtari
  KF Teuta KF Teuta 2:2 KF Skënderbeu KF Skënderbeu
Matchday 21 Melbourne Melbourne Victory 0:2 Newcastle United Jets Newcastle
Matchday 20 Zrinjski U17 HSK Zrinjski Mostar U17 0:0 NK Siroki Brijeg U17 Siroki B. U17
  GOSK U17 NK GOSK Gabela U17 1:3 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 Doboj U17
  Zeljeznicar U17  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 4:1 FK Radnik Bijeljina U17 Bijeljina U17
Matchday 14 Doboj-Kakanj FK Mladost Doboj-Kakanj U19 1:0 NK Celik Zenica U19 NK Celik U19
  S. Brijeg U19 NK Siroki Brijeg U19 2:1 FK Zvijezda 09 U19 FK Zvijezda 09
Matchday 21 FK Sarajevo FK Sarajevo 2:1 FK Krupa na Vrbasu FK Krupa
  Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 1:1 NK Siroki Brijeg Siroki Brijeg
  FK Tuzla City FK Tuzla City 1:1 NK Celik Zenica Celik Zenica
Matchday 6 Dep. Anzoátegui Deportivo Anzoátegui SC 0:0 Zamora FC Zamora
  Carabobo FC Carabobo FC 3:1 Deportivo La Guaira Dep. La Guaira
  Caracas FC Caracas FC 1:0 Trujillanos FC Trujillanos
  Portuguesa FC Portuguesa FC 0:0 AC LALA FC LALA FC
Matchday 16 NK Visoko NK Bosna Visoko 0:0 NK Jedinstvo Bihac J. Bihac
  NK Metalleghe NK Metalleghe BSI 2:1 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj
  NK Novi Travnik NK Novi Travnik 2:1 NK Slaven Zivinice Slaven Zivinice
  Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 0:1 NK TOSK Tesanj TOSK Tesanj
  Velez Mostar FK Velez Mostar 4:0 HNK Capljina HNK Capljina
  FK Gorazde FK Gorazde 0:2 FK Igman Konjic FK Igman
  Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 1:1 HNK Orasje HNK Orasje
Matchday 1 Atlantas Atlantas Klaipeda 2:0 FK Kauno Zalgiris Kauno Zalgiris
  FC Stumbras FC Stumbras Kaunas 1:0 FK Panevezys FK Panevezys
Matchday 23 USM Alger USM Alger 1:2 Paradou AC Paradou AC
  JS Kabylie JS Kabylie 1:0 ES Sétif ES Sétif
  CABB Arreridj CA Bordj Bou Arreridj 3:1 USM Bel Abbès USM Bel Abbès
  JS Saoura JS Saoura 0:0 MO Béjaïa MO Béjaïa
  DRB Tadjenanet DRB Tadjenanet 1:0 Olympique de Médéa O Médéa
Matchday 25 Nogoom FC Nogoom FC 0:0 Harras El Hodoud Harras Hodoud
  Ittehad Ittehad Alexandria 1:1 El Dakhlia SC El Dakhlia
Matchday 20 Rapide Oued Zem Rapide Oued Zem 1:0 FUS Rabat FUS Rabat
  Difaâ El Jadida Difaâ El Jadida 1:1 Kawkab Marrakech Kawkab Marrakech
Matchday 16 US Ben Guerdane Union Sportive de Ben Guerdane 1:0 Club Athlétique Bizertin CA Bizertin
  Stade Tunisien Stade Tunisien 1:2 Esperance Tunis Esperance
  Club Africain Club Africain Tunis 1:0 Stade Gabèsien Stade Gabèsien
Final BATE Borisov BATE Borisov 1:3 Dynamo Brest Dynamo Brest
Matchday 1 Lokomotivi Lokomotivi Tbilisi 4:1 FC Rustavi Rustavi
  Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi 3:2 Sioni Bolnisi Sioni Bolnisi
  Incheon Utd. Incheon United FC 1:1 Jeju United FC Jeju Utd.
  Sangju Sangmu Sangju Sangmu FC 2:0 Gangwon FC Gangwon FC
  Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons FC 0:3 Asan Mugunghwa FC Asan Mugunghwa
  Busan IPark Busan IPark FC 1:4 FC Anyang FC Anyang
  Bucheon FC Bucheon FC 1995 1:0 Suwon FC Suwon FC
Matchday 27 Stranraer Stranraer FC 2:2 Raith Rovers FC Raith Rovers
  Dumbarton FC Dumbarton FC 2:0 Arbroath FC Arbroath
  Forfar Athletic Forfar Athletic FC 3:0 East Fife FC East Fife
  Stenhousemuir Stenhousemuir FC 1:1 Brechin City FC Brechin City
  Airdrieonians Airdrieonians FC 1:0 Montrose FC Montrose
Matchday 18 Harkemase Boys Harkemase Boys 3:1 VV DOVO Veenendaal DOVO
Matchday 17 Wiener Neustadt SC Wiener Neustadt 1:0 SC Austria Lustenau A. Lustenau
  Juniors OÖ FC Juniors OÖ 2:1 SV Lafnitz SV Lafnitz
Matchday 35 Stoke City Stoke City 2:0 Nottingham Forest Nottm Forest
  Millwall Millwall FC 1:3 Norwich City Norwich
  Brentford Brentford FC 3:0 Queens Park Rangers QPR
 
Swansea Swansea City 2:0 Bolton Wanderers Bolton
  Preston NE Preston North End 1:1 Bristol City Bristol City
  Hull City Hull City 2:0 Birmingham City Birmingham
  Wigan Wigan Athletic 0:0 Middlesbrough FC Middlesbrough
  Rotherham Rotherham United 3:2 Blackburn Rovers Blackburn
  Ipswich Ipswich Town 1:2 Reading FC Reading
  Aston Villa Aston Villa 4:0 Derby County Derby
Matchday 27 Peterhead FC Peterhead FC 1:0 Elgin City FC Elgin City
  Annan Athletic Annan Athletic FC 2:1 Queen's Park FC Queen's Park
  Clyde FC Clyde FC 1:0 Edinburgh City FC Edinburgh City
  Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC 1:2 Stirling Albion FC Stirling
  Albion Rovers Albion Rovers FC 1:1 Berwick Rangers FC Berwick Rangers
Quarter-Finals Hibernian FC Hibernian FC 0:2 Celtic FC Celtic
Matchday 18 Rafaela Atlético de Rafaela 2:1 Club Atlético Gimnasia y Esgrima (Jujuy) Gimnasia (J)
  Central Córdoba Club Atlético Central Córdoba (SdE) 1:1 Arsenal Fútbol Club Arsenal FC
  Brown Adrogue Brown de Adrogue 3:0 Club Atlético Chacarita Juniors Chacarita Jrs
  Los Andes Club Atlético Los Andes 1:1 Defensores de Belgrano Defensores de Belgrano
  Quilmes Quilmes Atlético Club 2:2 Independiente Rivadavia Ind. Rivadavia
Group A FC Honka FC Honka 2:0 FC Inter Turku FC Inter
Group C AC Oulu AC Oulu 4:0 Musan Salama MuSa
Matchday 15 FC Wiltz 71 FC Wiltz 71 3:0 Swift Hesperange Hesperange
  Jeunesse Canach FC Jeunesse Canach 2:2 FC Mamer 32 FC Mamer 32
  Mertert-Wass. Union Mertert-Wasserbillig 2:1 FC Koeppchen Wormeldange FC Koeppchen
  Sandweiler US Sandweiler 0:1 FC Jeunesse Junglinster Junglinster
  FC Rodange 91 FC Rodange 91 3:1 Union Sportive Esch-Alzette US Esch
  Muhlenbach FC Blue Boys Muhlenbach 1:1 UN Käerjéng 97 UN Käerjéng 97
Matchday 3 Cerro Largo Cerro Largo FC 1:0 Club Plaza Colonia Plaza Colonia
  Racing Club Racing Club de Montevideo 1:1 Club Nacional Nacional
  Liverpool FC Liverpool FC Montevideo 3:5 Club Atlético Progreso Progreso
Group 1 Stjarnan Stjarnan Gardabaer 6:0 ÍF Magni Grenivík Magni
  Leiknir Leiknir Reykjavík 1:3 UMF Grindavík Grindavík
Group 2 Víkingur Ó. UMF Víkingur Ólafsvík 3:3 Thróttur Reykjavík Thróttur
  Fylkir Fylkir Reykjavík 4:2 ÍBV Vestmannaeyjar ÍBV
Group 3 Afturelding UMF Afturelding 3:5 KA Akureyri KA Akureyri
Matchday 16 Eastern Sub. Eastern Suburbs AFC 5:1 Waitakere United Waitakere Utd.
Matchday 3 USM Porres Universidad San Martín de Porres 2:3 Universitario de Deportes Universitario
  Binacional Deportivo Binacional 3:0 Deportivo Municipal Municipal
  Mannucci  Carlos A. Mannucci 0:1 Real Garcilaso Garcilaso
Matchday 2 Cobh Ramblers Cobh Ramblers FC 0:1 Athlone Town AFC Athlone Town
  Longford Town Longford Town FC 3:0 Drogheda United FC Drogheda United
Matchday 5 Magwe FC Magwe FC 2:0 FC Dagon FC Dagon
  Ayeyawady Utd. Ayeyawady United 1:1 Southern Myanmar FC S. Myanmar FC
Matchday 2 PT Prachuap FC PT Prachuap FC 2:0 PTT Rayong PTT Rayong
  Chonburi FC Chonburi FC 0:2 Samut Prakan City Samut Prakan C.
  Bangkok Utd. True Bangkok United 1:0 SCG Muangthong United Muangthong Utd.
  Chiangmai FC Chiangmai FC 0:0 Sukhothai FC Sukhothai FC
Matchday 35 Southend United Southend United 0:3 Barnsley FC Barnsley FC
  Oxford United Oxford United 2:1 Scunthorpe United Scunthorpe Utd.
  Luton Town Luton Town 2:0 Rochdale AFC Rochdale
  Accrington Accrington Stanley 0:1 Coventry City Coventry
  Portsmouth Portsmouth FC 5:1 Bradford City Bradford
  Sunderland Sunderland AFC 2:0 Plymouth Argyle Plymouth
  Doncaster Doncaster Rovers 1:1 Charlton Athletic Charlton
  Burton Albion Burton Albion 0:0 Walsall FC Walsall
  Bristol Rovers Bristol Rovers 4:0 Blackpool FC Blackpool
  Fleetwood Fleetwood Town 1:1 Gillingham FC Gillingham FC
  Peterborough Peterborough United 4:2 Wycombe Wanderers Wycombe
  Shrewsbury Shrewsbury Town 0:0 AFC Wimbledon AFC Wimbledon
  Notts County Notts County 0:0 Port Vale FC Port Vale
  Grimsby Town Grimsby Town 0:2 Cambridge United Cambridge Utd.
  Oldham Athletic Oldham Athletic 1:1 Stevenage FC Stevenage FC
  Yeovil Town Yeovil Town 3:2 Morecambe FC Morecambe FC
  Bury Bury FC 3:0 Macclesfield Town Macclesfield
  Mansfield Town Mansfield Town 4:2 Cheltenham Town Cheltenham Town
  Swindon Town Swindon Town 3:0 Colchester United Colchester Utd.
  Newport County Newport County 2:0 Carlisle United Carlisle United
  Exeter City Exeter City 0:1 Tranmere Rovers Tranmere Rovers
  Crewe Alexandra Crewe Alexandra 0:2 Northampton Town Northampt. Town
  MK Dons Milton Keynes Dons 1:0 Crawley Town Crawley Town
  Forest Green Forest Green Rovers 1:2 Lincoln City Lincoln City
Matchday 36 Ebbsfleet Utd Ebbsfleet United 0:1 Salford City Salford
  Bromley Bromley FC 0:2 Boreham Wood FC Boreham Wood
  Fylde AFC Fylde 2:1 Maidenhead United Maidenhead Utd.
  Sutton Utd Sutton United 2:2 Hartlepool United Hartlepool Utd.
  Harrogate Town Harrogate Town 1:1 Dagenham & Redbridge FC Dag & Red FC
  Dover Athletic Dover Athletic 3:0 Braintree Town Braintree
  Aldershot Town Aldershot Town 0:2 Gateshead FC Gateshead FC
  Wrexham Wrexham AFC 1:0 Chesterfield FC Chesterfield FC
  Havant & Water. Havant & Waterlooville FC 1:2 Leyton Orient Leyton Orient
  Eastleigh FC Eastleigh FC 0:1 FC Halifax Town Halifax Town
  Barnet Barnet FC 3:1 Barrow AFC Barrow
  Solihull Moors Solihull Moors 5:0 Maidstone United Maidstone
Matchday 11 Glenavon Glenavon FC 0:2 Cliftonville FC Cliftonville
Matchday 10 Queen's Uni Queen's University 2:0 Portstewart FC Portstewart FC
Matchday 16 Newington YC Newington YC 3:1 Armagh City FC Armagh City FC
  Annagh United Annagh United FC 5:1 Lurgan Celtic FC Lurgan Celtic
  Tobermore Tobermore United FC 8:2 Sport & Leisure Swifts S & L Swifts
  Dollingstown FC Dollingstown FC 2:2 Moyola Park AFC Moyola Park
  Lisburn FC Lisburn Distillery FC 2:0 Banbridge Town Banbridge
Matchday 27 Brescia Brescia Calcio 0:1 AS Cittadella Cittadella
  Padova Calcio Padova 0:0 FC Crotone Crotone
  Carpi Carpi FC 1909 1:1 Ascoli Calcio Ascoli
  US Palermo US Palermo 2:1 US Lecce Lecce
Matchday 29 Albissola Albissola 2010 0:3 Carrarese Calcio 1908 Carrarese
  Cuneo AC Cuneo 1905 1:0 SS Arezzo Arezzo
  Piacenza Piacenza Calcio 1919 2:1 Juventus U23 Juventus U23
  Siena Robur Siena 1:0 AC Gozzano Gozzano
  Alessandria US Alessandria Calcio 1912 1:0 US Pistoiese 1921 Pistoiese
  Pontedera US Città di Pontedera 1:0 Aurora Pro Patria Pro Patria
  Lucchese AS Lucchese Libertas 3:0 Pro Piacenza 1919 Pro Piacenza
  AC Pisa AC Pisa 1909 0:0 Virtus Entella Virtus Entella
  Olbia Olbia Calcio 1905 0:1 Arzachena Costa Smeralda Arzachena
  Novara Novara Calcio 1908 2:1 FC Pro Vercelli 1892 Pro Vercelli
  AJ Fano Alma Juventus Fano 1906 0:0 UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe
Matchday 3 Audax Italiano Audax Italiano 0:2 CD Universidad Católica CDUC
  CD Iquique Club Deportes Iquique 1:3 CD O'Higgins O'Higgins
  Española Unión Española 1:0 CD Palestino CD Palestino
Matchday 24 Amed SK Amed Sportif Faaliyetler 1:1 Sakaryaspor Sakaryaspor
  Gümüshanespor Gümüshanespor 4:0 Manisaspor Manisaspor
  Gaziantepspor Gaziantepspor 0:3 Samsunspor Samsunspor
  Kastamonu 1966 Kastamonuspor 1966 1:0 Nigde Anadolu FK Nigde Anadolu
  Ankara Demir Ankara Demirspor 0:1 Sariyer Sariyer
  Inegölspor Inegölspor 1:2 Keciörengücü Keciörengücü
  Sancaktepe Sancaktepe Belediyespor 2:1 Utas Usakspor Utas Usakspor
  BB Bodrumspor Bodrum Belediyesi Bodrumspor 4:3 Bayrampasa Bayrampasa
  Kahramanmaras Kahramanmarasspor 4:1 Menemen Belediyespor Menemen Bld.
  Sivas Belediye Sivas Belediyespor 1:1 Tokatspor Tokatspor
  Manisa BB Manisa Büyüksehir Belediyespor 3:0 Bandirmaspor Bandirmaspor
  Fethiyespor Fethiyespor 0:0 Tuzlaspor Tuzlaspor
  Pendikspor Pendikspor 1:1 Tarsus Idman Yurdu Tarsus IY
  Kirklarelispor Kirklarelispor 1:2 Fatih Karagümrük Karagümrük
  Z. Kömürspor Zonguldak Kömürspor 0:0 Darica Genclerbirligi Darica GB
  Bak Spor Kulübü Bak Spor Kulübü 1:1 Konya Anadolu Selcukspor A. Selcukspor
  Etimesgut Bld. Etimesgut Belediyespor 0:2 Sanliurfaspor Sanliurfaspor
Matchday 28 Cádiz CF Cádiz CF 1:0 Albacete Balompié Albacete
  Córdoba CF Córdoba CF 1:1 Málaga CF Málaga CF
 
CA Osasuna CA Osasuna 1:0 Gimnàstic de Tarragona Gimnàstic
Matchday 27 FC Lorient FC Lorient 1:3 US Orléans US Orléans
Matchday 24 FC Le Mans FC Le Mans 0:1 Rodez AF Rodez AF
Matchday 23 Aerostar Bacau Aerostar Bacau 1:1 ACS Energeticianul Energeticianul
  SSC Farul SSC Farul Constanta 1:2 CS Sportul Snagov Sportul Snagov
  Poli Timisoara ACS Poli Timisoara 1:1 Luceafarul Oradea Luceafarul
  Ripensia Ripensia Timisoara 1:0 UTA Arad UTA Arad
  Daco-Getica ASC Daco-Getica Bukarest 1:2 CS Balotesti CS Balotesti
  CS Mioveni CS Mioveni 2:2 Pandurii Targu Jiu Pandurii T.-Jiu
  Braila Dacia Unirea Braila 0:2 Academica Clinceni Ac. Clinceni
Matchday 24 Paços Ferreira FC Paços de Ferreira 4:1 Vitória Guimarães SC B Guimarães B
  Braga B SC Braga B 1:0 UD Oliveirense Oliveirense
  Mafra CD Mafra 1:1 FC Arouca Arouca
  Coimbra Académica Coimbra 2:1 FC Penafiel Penafiel
Matchday 27 Dunfermline A. Dunfermline Athletic FC 1:0 Queen of the South FC Queen o. t. S.
Matchday 24
Elazigspor Elazigspor 1:2 Denizlispor Denizlispor
  Eskisehirspor Eskisehirspor 1:2 Adana Demirspor Adana Demirspor
  Osmanlispor Osmanlispor FK 0:1 Gazisehir Gaziantep FK Gazisehir
Matchday 23 Rapperswil-Jona FC Rapperswil-Jona 4:0 FC Wil 1900 FC Wil 1900
  FC Schaffhausen FC Schaffhausen 1:1 FC Vaduz FC Vaduz
Matchday 19 Volos NPS Volos NPS 1:4 AO Chania Kissamikos AOX Kissamikos
  PASA Irodotos PASA Irodotos 0:0 Doxa Dramas Doxa Dramas
  Platanias Platanias Chania 3:1 Apollon Pontou Apollon Pontou
  AO Trikala AO Trikala 1:1 GS Ergotelis Ergotelis
Matchday 23 PAS U19 PAS Giannina U19 2:4 AO Xanthi U19 AO Xanthi U19
  Apollon U19 Apollon Smyrnis U19 0:4 Olympiacos Piraeus U19 Olympiacos U19
  Ast.Tripoli U19 Asteras Tripolis U19 4:0 Panetolikos GFS U19 Panetolikos U19
  OFI Crete U19 OFI Crete U19 1:1 AE Larisa U19 AE Larisa U19
  Levadiakos U19 APO Levadiakos U19 0:2 PAS Lamia 1964 U19 PAS Lamia U19
  Aris U19 Aris Thessaloniki U19 0:0 AEK Athens U19 AEK Athens U19
  Atromitos U19 Atromitos Athens U19 2:0 Panionios Athen U19 Panionios U19
Matchday 17 Chrudim MFK Chrudim 1:2 FC Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
  Fotbal Trinec FK Fotbal Trinec 1:2 FK Ustí nad Labem Ustí nad Labem
Matchday 14 NK Varazdin NK Varazdin 2:1 NK BSK Bijelo Brdo NK BSK Bijelo Brdo
  NK Kustosija Zagreb NK Kustosija Zagreb 0:0 NK Lucko NK Lucko
  NK Solin NK Solin 1:0 NK Medjimurje Cakovec Medjimurje
  NK Zadar NK Zadar 0:1 NK Hrvatski Dragovoljac Hrv Dragovoljac
Matchday 7 Lohjan U19 Lohjan Pallo U19 0:6 Turun Palloseura U19 TPS U19
  Kaarinan U19 Kaarinan Pojat U19 3:0 Ilves Tampere U19 Ilves U19
  IF Gnistan U19 IF Gnistan U19 3:3 Kuopion Palloseura U19 KuPS U19
  FC Espoo U19 FC Espoo U19 3:0 Riihimäen Palloseura U19 RiPS U19
  Reipas U19 FC Reipas Lahti U19 1:0 Pallokerho-35 U19 PK-35 U19
  SJK U19 SJK Seinäjoki U19 8:0 Tampereen Pallo-Veikot U19 TPV U19
  FC Honka U19 FC Honka U19 1:2 Vantaan Jalkapalloseura U19 Vantaan U19
Matchday 22 Podbeskidzie Podbeskidzie Bielsko-Biala 0:2 Stal Mielec Stal Mielec
  Bytovia Bytow Bytovia Bytow 0:0 Warta Poznan Warta Poznan
  Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn 2:0 GKS Tychy GKS Tychy
  GKS Jastrzebie GKS 1962 Jastrzebie 3:1 Odra Opole Odra Opole
  Sandecja Sandecja Nowy Sacz 0:0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Termalica
  LKS Lodz LKS Lodz 3:0 Garbarnia Krakow Garbarnia
  P. Niepolomice Puszcza Niepolomice 0:2 Chojniczanka Chojnice Chojniczanka
  OFK Titograd OFK Titograd 0:2 FK Zeta Golubovac Zeta Golubovac
  OFK Petrovac OFK Petrovac 2:1 FK Mornar Bar Mornar Bar
  Rudar Pljevlja Rudar Pljevlja 1:1 FK Sutjeska Niksic Sutjeska Niksic
  Iskra D. FK Iskra Danilovgrad 1:1 OFK Grbalj OFK Grbalj
  B. Podgorica Buducnost Podgorica 7:0 FK Lovcen Cetinje FK Lovcen
Matchday 17 Tottenham U18 Tottenham Hotspur U18 5:3 West Ham United U18 West Ham U18
  Liverpool U18 Liverpool FC U18 7:2 Blackburn Rovers U18 Blackburn U18
  Aston Villa U18 Aston Villa U18 0:1 Chelsea FC U18 Chelsea U18
  Sunderland U18 Sunderland AFC U18 2:8 Middlesbrough FC U18 Boro U18
  Brighton U18 Brighton & Hove Albion U18 1:3 Southampton FC U18 Southampton U18