For using this site, please activate JavaScript.

Matches Mar 3, 2019

Matchday 24 Wedeler TSV Wedeler TSV 1:1 Meiendorfer SV Meiendorfer SV
  SV Curslack-N. SV Curslack-Neuengamme 2:1 HEBC Hamburg HEBC Hamburg
  TSV Buchholz 08 TSV Buchholz 08 4:3 SC Condor SC Condor
  Barmbek-U. HSV Barmbek-Uhlenhorst 1:1 Niendorfer TSV Niendorfer TSV
  SV Rugenbergen SV Rugenbergen 0:2 TuS Dassendorf TuS Dassendorf
  TSV Sasel TSV Sasel 1:2 FC Teutonia 05 Ottensen Teutonia 05
 
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 5:1 Hannover 96 Hannover 96
 
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 1:1 SV Werder Bremen Werder Bremen
 
Arm. Bielefeld Arminia Bielefeld 1:0 SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98
 
FC Ingolstadt FC Ingolstadt 04 1:2 1. FC Köln 1. FC Köln
 
Dynamo Dresden SG Dynamo Dresden 2:2 VfL Bochum VfL Bochum
Matchday 26
1860 Munich TSV 1860 Munich 1:2 FC Hansa Rostock Hansa Rostock
 
Carl Zeiss Jena FC Carl Zeiss Jena 0:0 Eintracht Braunschweig E. Braunschweig
Matchday 29 Watford Watford FC 2:1 Leicester City Leicester
  Fulham Fulham FC 1:2 Chelsea FC Chelsea
 
Everton Everton FC 0:0 Liverpool FC Liverpool
Matchday 17 FC Santa Coloma FC Santa Coloma 1:0 FC Encamp FC Encamp
  IC d'Escaldes Inter Club d'Escaldes 2:1 UE Sant Julia Sant Julia
  UE Engordany UE Engordany 5:0 FC Lusitanos Lusitanos
Matchday 26 SD Eibar SD Eibar 1:0 Celta de Vigo Celta de Vigo
  Real Betis Real Betis Balompié 1:2 Getafe CF Getafe
  Real Sociedad Real Sociedad 0:2 Atlético Madrid Atlético Madrid
 
Valencia Valencia CF 2:0 Athletic Bilbao Athletic
  Torino Torino FC 3:0 Chievo Verona Chievo Verona
  Genoa Genoa CFC 0:0 Frosinone Calcio Frosinone
  Udinese Calcio Udinese Calcio 2:1 Bologna FC 1909 Bologna
  SPAL SPAL 1:2 UC Sampdoria Sampdoria
  Atalanta Atalanta BC 3:1 ACF Fiorentina Fiorentina
 
SSC Napoli SSC Napoli 1:2 Juventus FC Juventus
Matchday 27 Guingamp EA Guingamp 0:0 FC Nantes FC Nantes
  OGC Nice OGC Nice 1:0 RC Strasbourg Alsace R. Strasbourg
  LOSC Lille LOSC Lille 1:0 FCO Dijon Dijon
  Olympique Lyon Olympique Lyon 5:1 FC Toulouse Toulouse
  Marseille Olympique Marseille 2:0 AS Saint-Étienne Saint-Étienne
Matchday 20
Sturm Graz SK Sturm Graz 0:3 LASK LASK
 
Austria Vienna Austria Vienna 4:2 TSV Hartberg TSV Hartberg
 
FC Wacker FC Wacker Innsbruck 0:1 SV Mattersburg SV Mattersburg
Matchday 18 Ufa FK Ufa 1:2 Dinamo Moscow Dinamo Moscow
  Enisey Enisey Krasnoyarsk 1:1 FK Rostov Rostov
  Spartak Moscow Spartak Moscow 1:1 FK Krasnodar Krasnodar
  Spartak II Spartak Moskow II 0:1 FK Krasnodar II Krasnodar II
Matchday 26 FC Hermannstadt FC Hermannstadt 2:0 FC Politehnica Iasi FC Poli Iasi
  FC Viitorul FC Viitorul 1:0 FC Botosani FC Botosani
  CFR Cluj CFR Cluj 1:0 Sepsi Sf. Gheorghe Sepsi Sf. Gh.
Matchday 23
FC Basel FC Basel 1893 3:1 FC Thun FC Thun
 
FC St. Gallen FC St. Gallen 1879 3:0 Neuchâtel Xamax FCS NE Xamax
 
FC Zürich FC Zürich 0:1 FC Lugano FC Lugano
Matchday 24 FC Groningen FC Groningen 3:2 VVV-Venlo VVV-Venlo
  Heerenveen SC Heerenveen 4:2 Willem II Tilburg Willem II
  AZ Alkmaar AZ Alkmaar 4:2 Fortuna Sittard Fortuna Sittard
 
Feyenoord Feyenoord Rotterdam 4:0 FC Emmen FC Emmen
  Y. Malatya U21 Yeni Malatyaspor U21 1:1 Istanbul Basaksehir FK U21 Basaksehir U21
  BB Erzurum U21 Büyüksehir Belediye Erzurumspor U21 3:0 Galatasaray SK U21 Galatasaray U21
  Konyaspor U21 Konyaspor U21 0:1 Göztepe U21 Göztepe U21
  Konyaspor Konyaspor 1:1 Göztepe Göztepe
  Y. Malatyaspor Yeni Malatyaspor 0:2 Istanbul Basaksehir FK Basaksehir
  BB Erzurumspor Büyüksehir Belediye Erzurumspor 1:1 Galatasaray SK Galatasaray
  Chaves GD Chaves 0:0 CD Santa Clara Santa Clara
  Belenenses SAD Belenenses SAD 4:0 CD Feirense Feirense
  Rio Ave FC Rio Ave FC 1:2 SC Braga Braga
  Sporting CP Sporting CP 3:1 Portimonense SC Portimonense
Matchday 20 Zorya Luhansk Zorya Luhansk 3:0 Vorskla Poltava Vorskla
  Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk 0:1 Arsenal Kyiv Arsenal Kyiv
  FK Oleksandria FK Oleksandria 1:1 FK Mariupol FK Mariupol
  Karpaty Karpaty Lviv 0:1 FK Lviv FK Lviv
Matchday 23 OFI Crete OFI Crete 0:0 AE Larisa AE Larisa
  Atromitos Athen Atromitos Athen 3:0 Panionios Athens Panionios
  APO Levadiakos APO Levadiakos 1:1 PAS Lamia 1964 PAS Lamia
  Panathinaikos Panathinaikos Athens 0:2 PAOK Thessaloniki PAOK Salonika
  Asteras Tripoli Asteras Tripolis 3:0 Panetolikos GFS Panetolikos
  URSL Visé URSL Visé 6:0 RUW Ciney RUW Ciney
  Waremme RS Waremmien FC 0:2 RRC Hamoir RRC Hamoir
  Olym. Charleroi Olympic Club Charleroi Farciennes 1:2 RFC Tilleur RFC Tilleur
  RE Acren RE Acren-Lessines 2:0 RAAL La Louvière La Louvière
  Solières Solières Sport 2:2 RES Couvin-Mariembourg-Fraire Couvin-Mariemb.
  RUS Rebecq RUS Rebecq 2:1 Royale Entente Durbuy RE Durbuy
  RFC Wallonia Walhain RFC Wallonia Walhain 2:2 Royal Francs Borains Francs Borains
Matchday 28 Zulte Waregem SV Zulte Waregem 1:3 KAA Gent KAA Gent
  KSC Lokeren KSC Lokeren 1:2 RSC Anderlecht RSC Anderlecht
  Royal Antwerp Royal Antwerp FC 2:1 KAS Eupen KAS Eupen
  KSV Roeselare KSV Roeselare 1:1 KVC Westerlo KVC Westerlo
  OH Leuven Oud-Heverlee Leuven 2:2 K. Beerschot V.A. Beerschot V.A.
  Saint Gilloise Royale Union Saint Gilloise 1:0 AFC Tubize AFC Tubize
  Lommel SK Lommel SK 1:1 KV Mechelen KV Mechelen
Matchday 23 FK Teplice FK Teplice 3:2 Slezsky FC Opava SFC Opava
  Bohemians 1905 FC Bohemians Prag 1905 0:3 SK Slavia Prag Slavia Prag
Matchday 24 SönderjyskE SönderjyskE 3:0 Randers FC Randers FC
  Vendsyssel FF Vendsyssel FF 2:2 Aarhus GF Aarhus GF
  FC Copenhagen FC Copenhagen 2:0 Vejle Boldklub Vejle BK
  Odense BK Odense Boldklub 2:0 Bröndby IF Bröndby IF
  Backa OFK Backa 2:0 FK Zemun Zemun
Matchday 23 Inter Zapresic NK Inter Zapresic 1:3 HNK Hajduk Split Hajduk Split
  NK Osijek NK Osijek 1:1 Slaven Belupo Koprivnica Slaven Belupo
First Round Kauklahden Kauklahden Pyrintö 0:5 Riihimäen Palloseura RiPS
  Ponnistus Lapuan Ponnistus FC 0:9 Käskö Idrottsklubb Käskö IK
  HIFK IV Helsinki IFK IV 1:2 Roihuvuoren Ruisku Ruisku
Matchday 24 Wisla Kraków Wisla Kraków 2:3 Pogon Szczecin Pogon Szczecin
  Lech Poznan Lech Poznan 1:0 Arka Gdynia Arka Gdynia
  Vitosha FK Vitosha Bistritsa 1:1 Etar Veliko Tarnovo FK Etar
  Ludogorets PFK Ludogorets Razgrad 2:0 POFK Botev Vratsa Botev Vratsa
  Slavia Sofia Slavia Sofia 0:3 Levski Sofia Levski Sofia
Matchday 21 NK Aluminij NK Aluminij Kidricevo 0:1 NK Maribor NK Maribor
  Rudar Velenje NK Rudar Velenje 1:0 NK Krsko NK Krsko
  ND Gorica ND Gorica 1:2 NK Triglav Kranj NK Triglav
Matchday 15 Titus Petange Union Titus Petange 3:0 FC RM Hamm Benfica Hamm Benfica
  RFCU Luxembourg Racing FC Union Luxembourg 2:0 US Hostert US Hostert
  US Rumelange US Rumelange 3:5 FC Etzella Ettelbruck E. Ettelbrück
  F91 Dudelange F91 Dudelange 1:1 CS Fola Esch CS Fola Esch
  Jeunesse Esch Jeunesse Esch 1:2 US Mondorf-Les-Bains US Mondorf
Matchday 21 Slo. Bratislava Slovan Bratislava 2:0 Spartak Trnava Spartak Trnava
Matchday 23 VfB Bach VfB Bach 0:1 FC Tegernheim FC Tegernheim
  Baiersdorfer SV Baiersdorfer SV 0:0 SpVgg Selbitz SpVgg Selbitz
  TSV Buch TSV Buch (Bay.) 6:0 TSV Sonnefeld TSV Sonnefeld
Matchday 19 OT Bremen TSV Osterholz-Tenever 3:0 SG Findorff SG Findorff
  SV Grohn SV Grohn 2:5 SC Vahr-Blockdiek SC Vahr-Blockd.
  DJK Blumenthal DJK Germania Blumenthal 3:5 FC Union 60 Bremen Union 60 Bremen
Matchday 18 Teutonia Uelzen Teutonia Uelzen 1:2 MTV Treubund Lüneburg MTV TB Lbg.
  MTVE Celle MTV Eintracht Celle 1:1 SV Blau-Weiß Bornreihe BW Bornreihe
  Drocht./A. II SV Drochtersen/Assel II 0:0 TSV Gellersen TSV Gellersen
  VfL Güldens. VfL Güldenstern Stade 3:1 TV Meckelfeld TV Meckelfeld
  E. Lüneburg SV Eintracht Lüneburg 3:1 FC Verden 04 FC Verden 04
Matchday 22 Reislingen/N. SV Reislingen/Neuhaus 4:5 Goslarer SC Goslarer SC
  FT Braunschweig FT Braunschweig 2:0 1.SC Göttingen 05 Göttingen 05
  SC Gitter SC Gitter 3:1 TSV Germania Lamme TSV Lamme
  SVG Göttingen SVG Göttingen 8:0 Fortuna Lebenstedt F. Lebenstedt
  SCW Göttingen SCW Göttingen 1:0 SSV Vorsfelde SSV Vorsfelde
  TSV Hillerse TSV Hillerse 3:2 SC Hainberg SC Hainberg
  SV Lengede SV Lengede 1:5 SSV Kästorf 1922 SSV Kästorf
Matchday 18 Scherpenberg SV Scherpenberg 1:2 SV Burgaltendorf Burgaltendorf
Matchday 19 GSV Moers GSV Moers 2:1 SF Königshardt Königshardt
Matchday 18 TSV Wallenhorst TSV Wallenhorst 0:1 Hansa Friesoythe H. Friesoythe
  GW Mühlen GW Mühlen 3:2 SV Bad Rothenfelde Bad Rothenfelde
  BV Essen BV Essen 1:1 SV Holthausen/Biene Holthausen/B.
  SC Melle 03 SC Melle 03 3:1 Vorwärts Nordhorn Vorw. Nordhorn
  GW Firrel GW Firrel 3:1 FC Schüttorf 09 FC Schüttorf 09
Matchday 17 Germ. Mittweida SV Germania Mittweida 2:1 VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz
  SV Olbernhau SV Olbernhau 10:00 PM SSV Markranstädt Markranstädt
Matchday 16 Teistungen FC Wacker Teistungen 1:1 FC An der Fahner Höhe FC Fahner Höhe
Matchday 21 Spand. Kickers FSV Spandauer Kickers 1:0 Türkiyemspor Berlin Türkiyemspor
  Frohnauer SC Frohnauer SC 2:1 TuS Makkabi Berlin TuS Makkabi
  Berliner SC Berliner SC 0:4 SFC Stern 1900 SFC Stern 1900
  E. Mahlsdorf Eintracht Mahlsdorf 4:0 Reinickendorfer Füchse Füchse Berlin
  Tasmania Berlin SV Tasmania Berlin 4:0 BSV Al-Dersimspor Al-Dersimspor
  SCC Berlin SC Charlottenburg 0:0 FSV Berolina Stralau Berolina S.
  Croatia Berlin SD Croatia Berlin 4:3 TSV Rudow 1888 TSV Rudow 1888
  Berlin Türkspor Berlin Türkspor 04 2:0 BFC Preussen BFC Preussen
Matchday 17 Breuningsweiler SV Breuningsweiler 3:1 VfL Nagold VfL Nagold
Matchday 23 Eichenzell FC Britannia Eichenzell 1:5 SV Adler Weidenhausen Adler Weidenh.
  Sandershausen TSG Sandershausen 2:2 SC Willingen SC Willingen
  Eintr. Baunatal Eintracht Baunatal 3:9 SV Kaufungen 07 SV Kaufungen 07
  Barockstadt II SG Barockstadt Fulda-Lehnerz II 1:1 SV 07 Eschwege SV 07 Eschwege
  FSV Dörnberg FSV Dörnberg 0:1 CSC 03 Kassel CSC 03 Kassel
Matchday 17 Edelw. Arnstedt SV Edelweiß Arnstedt 1:4 Haldensleber SC Haldensleber SC
Matchday 9 CD Cruz Azul CD Cruz Azul 2:1 Club Necaxa Necaxa
  Tigres UANL Tigres UANL 3:0 CF Pachuca CF Pachuca
  León Club León FC 3:0 Santos Laguna Santos Laguna
  Chivas Deportivo Guadalajara 0:2 CF Monterrey Monterrey
  Toluca Deportivo Toluca 3:1 Tiburones Rojos de Veracruz Tiburones Rojos
  Lobos Lobos BUAP 2:1 UNAM Pumas UNAM Pumas
Matchday 1 Houston Houston Dynamo 1:1 Real Salt Lake City Salt Lake
  Vancouver Vancouver Whitecaps FC 2:3 Minnesota United FC Minnesota Utd.
  Colorado Colorado Rapids 3:3 Portland Timbers Timbers
  LA Galaxy Los Angeles Galaxy 2:1 Chicago Fire Chicago Fire
  Quakes San Jose Earthquakes 1:2 Montreal Impact Montreal Impact
  Sounders FC Seattle Sounders FC 4:1 FC Cincinnati Cincinnati
Matchday 4 High Desert High Desert Elite FC 0:3 Temecula FC Temecula
  A.S. LA A.S. Los Angeles 0:1 FC Arizona FC Arizona
Matchday 6 Boyacá Chicó Boyacá Chicó FC 0:0 Bogotá FC Bogotá FC
  Tigres FC Tigres FC 2:1 Orsomarso SC Orsomarso SC
  Atlético FC Atlético FC 0:1 Real San Andrés Real San Andrés
  Llaneros FC Llaneros FC 3:2 Cortuluá Cortuluá
Matchday 8 CD La Equidad CD La Equidad Seguros SA 2:1 Cúcuta Deportivo Cúcuta Dep.
  Indep. Santa Fe Independiente Santa Fe 2:2 Rionegro Águilas Rionegro Águila
  Union Magdalena AD Union Magdalena 1:0 Asociación Deportivo Pasto Deportivo Pasto
  Deportivo Cali Deportivo Cali 1:1 Millonarios FC Millonarios
Matchday 2 Yokohama FC Yokohama FC 0:2 Montedio Yamagata Monte. Yamagata
  Tokushima Vort. Tokushima Vortis 1:0 FC Gifu FC Gifu
  Mito HollyHock Mito HollyHock 3:0 Tochigi SC Tochigi SC
  JEF Utd. Chiba JEF United Chiba 1:4 Albirex Niigata Albirex Niigata
  Fagiano Okayama Fagiano Okayama 2:1 Zweigen Kanazawa Zweig. Kanazawa
  Ehime FC Ehime FC 1:0 Tokyo Verdy Tokyo Verdy
Matchday 9 Celaya Celaya FC 1:1 Potros UAEM Potros UAEM
  Venados FC Venados FC Yucatán 0:1 Correcaminos de la UAT Correcaminos
  San Luis Atlético de San Luis 0:0 Cimarrones de Sonora Cimarrones
  Dorados de Sin. Dorados de Sinaloa 4:0 Alebrijes de Oaxaca Oaxaca
  Tampico Madero Tampico Madero 1:1 CF Atlante Atlante
  Leones Negros CD Leones Negros de la UdeG 4:0 Club Atlético Zacatepec Zacatepec
Matchday 24 FC Kamza FC Kamza 1:1 KF Laçi KF Laçi
  Flamurtari FC Flamurtari FC 1:1 KS Kastrioti Krujë KS Kastrioti
Matchday 21 Melbourne City Melbourne City FC 2:2 Perth Glory Perth Glory
Matchday 20 Sarajevo U17 FK Sarajevo Academy U17 2:0 FK Tuzla City U17 Tuzla City U17
  Sloboda T U17 FK Sloboda Tuzla U17 5:1 NK Celik Zenica U17 Celik U17
  Zvijezda 09 U17 FK Zvijezda 09 U17 5:0 FK Krupa na Vrbasu U17 Krupa U17
Matchday 14 Zr. Mostar U19 HSK Zrinjski Mostar U19 3:1 FK Krupa na Vrbasu U19 FK Krupa U19
  Sarajevo U19 FK Sarajevo Academy U19 2:0 FK Borac Banja Luka U19 Banja Luka U19
  V. Mostar U19 FK Velez Mostar U19 3:1 FK Radnik Bijeljina U19 Bijeljina U19
  Tuzla U19 FK Sloboda Tuzla U19 2:3 NK Travnik U19 Travnik U19
Matchday 21 Zrinjski Mostar HSK Zrinjski Mostar 0:0 FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
  GOSK Gabela NK GOSK Gabela 0:0 FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
  Zeljeznicar FK Zeljeznicar Sarajevo 2:1 FK Mladost Doboj-Kakanj Mladost Kakanj
Matchday 6 Est. Caracas Estudiantes de Caracas SC 3:2 Llaneros de Guanare EF Llaneros EF
  Atl. Venezuela Atlético Venezuela 0:0 Deportivo Lara Deportivo Lara
  Mineros Mineros de Guayana 1:0 Deportivo Táchira Táchira
  Zulia FC Zulia FC 0:2 Metropolitanos FC Metropolitanos
  Estudiantes Estudiantes de Mérida 1:1 Academia Puerto Cabello Puerto Cabello
  Monagas SC Monagas SC 0:1 Aragua FC Aragua FC
Matchday 16 Olimp. Sarajevo FK Olimpik Sarajevo 2:0 NK Vitez NK Vitez
Matchday 1 Suduva Suduva Marijampole 2:1 FK Riteriai Riteriai
  Zalgiris Zalgiris Vilnius 5:1 FK Palanga FK Palanga
Matchday 23 MC Oran MC Oran 1:1 CR Belouizdad CR Belouizdad
Matchday 25 Gaish Tala'ea El Gaish 0:1 Masry Port Said El Masry
  Entag El Harby Entag El Harby 1:3 Masr El Makasa El Makasa
  Enppi Enppi Club 1:2 Wadi Degla FC Wadi Degla
Matchday 20 CR Al Hoceima CR Al Hoceima 2:3 Ittihad Tanger Ittihad Tanger
  FAR Rabat FAR Rabat 3:4 Club Athletic Youssoufia Berrechid Berrechid
Matchday 16 JS Kairouan JS Kairouanaise 1:2 US Monastir US Monastir
  AS Gabès Avenir Sportif de Gabès 1:1 US Tataouine US Tataouine
Matchday 1 Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi 2:0 Chikhura Sachkhere Chikhura
  FC Dila FC Dila Gori 0:1 WIT Georgia Tbilisi WIT Georgia
  FC Seoul FC Seoul 2:0 FC Pohang Steelers Pohang Steelers
  Ansan Greeners Ansan Greeners FC 1:2 Daejeon Citizen FC Daejeon Citizen
  Seoul E-Land Seoul E-Land FC 0:2 Gwangju FC Gwangju FC
Matchday 14 VV Goes VV Goes 1:2 HV & CV Quick Quick DH
Matchday 16 OFC Oostzaan OFC Oostzaan 5:0 RKVV Westlandia Westlandia
Matchday 20 USV Hercules USV Hercules 3:0 HBS Craeyenhout HBS
Matchday 17 A. Klagenfurt SK Austria Klagenfurt 5:0 FC Blau Weiss Linz Blau Weiss Linz
Quarter-Finals Aberdeen FC Aberdeen FC 1:1 Rangers FC Rangers
  Dundee United Dundee United FC 1:2 Inverness Caledonian Thistle FC Inverness Cal.
Matchday 18 Guillermo Brown Club Social y Atlético Guillermo Brown 1:0 Instituto AC Córdoba Instituto AC
  Olimpo Club Olimpo 3:1 Deportivo Santamarina Deportivo Santamarina
  Nueva Chicago Nueva Chicago 4:1 Club Atlético Temperley CA Temperley
  Ferro Club Ferro Carril Oeste 2:0 Club Atlético Mitre CA Mitre
  Platense Club Atlético Platense 0:0 Club Villa Dálmine Villa Dálmine
Group A IFK Mariehamn IFK Mariehamn 3:0 Helsinki IFK Helsinki IFK
Group B RoPS Rovaniemen Palloseura 3:2 Kuopion Palloseura KuPS
Matchday 3 Rampla Jrs Rampla Juniors FC 0:2 Defensor Sporting Club Defensor
  Danubio FC Danubio FC 1:0 Club Atlético Cerro CA Cerro
  Boston River Club Atlético Boston River 2:0 Atletico River Plate Montevideo River Plate
  Peñarol CA Peñarol 4:1 Juventud de Las Piedras Juventud
group 4 Keflavík ÍF Keflavík ÍF 3:4 Breidablik Kópavogur Breidablik
Matchday 1 Pafos FC Pafos FC 0:3 Alki Oroklini Alki Oroklini
Matchday 16 Hawke’s Bay Hawke’s Bay United 2:2 Tasman United Tasman United
Matchday 3 Sport Boys Sport Boys Callao 0:3 Sporting Cristal Lima Sport. Cristal
  CSD Alianza Alianza Universidad 1:0 Ayacucho FC Ayacucho FC
  Alianza Lima Club Alianza Lima 3:1 Universidad César Vallejo César Vallejo
Matchday 5 Yadanarbon FC Yadanarbon FC 0:2 Hantharwady United FC Hantharwady U.
  Rakhine Utd. Rakhine United FC 0:1 Yangon United FC Yangon Utd.
  FC Chinland FC Chinland 0:3 Shan United FC Shan Utd.
  Melaka Utd. SA Melaka United SA 2:0 Kuala Lumpur FA Kuala Lumpur FA
Matchday 2 Trat FC Trat FC 2:2 Chainat Hornbill FC Chainat FC
  Swat Cat Nakhonratchasima Mazda FC 1:2 Singha Chiangrai United Chiangrai Utd.
  Port FC Port FC 1:0 Ratchaburi Mitr Phol FC Ratchaburi FC
Matchday 1 Hougang Utd. Hougang United FC 1:5 Tampines Rovers FC Tampines Rovers
  Home Utd. Home United FC 0:1 Brunei DPMM FC DPMM FC
Matchday 27 Perugia AC Perugia Calcio 3:1 US Salernitana 1919 Salernitana
  Pescara Delfino Pescara 1936 2:0 Spezia Calcio Spezia Calcio
  Hellas Verona Hellas Verona 1:0 Venezia FC Venezia
Matchday 29 Ternana Ternana Calcio 0:1 AC Monza Monza
  LR Vicenza LR Vicenza Virtus 0:0 Imolese Calcio 1919 Imolese
  Feralpisalò Feralpisalò 1:1 FC Südtirol Südtirol
  Giana Erminio AS Giana Erminio 1:1 US Triestina Triestina
  Teramo Teramo Calcio 1913 0:1 Fermana FC Fermana
  Renate AC Renate 0:1 Ravenna FC Ravenna
  Vis Pesaro Vis Pesaro dal 1898 0:0 Virtusvecomp Verona Virtus Verona
  Rimini Rimini FC 1:1 AS Gubbio 1910 AS Gubbio
  Pordenone Pordenone Calcio 1:1 US Sambenedettese Sambenedettese
  Cavese Cavese 1919 2:0 Siracusa Calcio Siracusa
  Matera SS Matera Calcio 0:3 Trapani Calcio Trapani
  Sicula Leonzio Sicula Leonzio 1:1 Paganese Calcio 1926 Paganese
  V. Francavilla Virtus Francavilla Calcio 1:1 US Vibonese Vibonese
  Catania Calcio Catania 1:1 Potenza Calcio Potenza
  Rieti FC Rieti 1:0 AS Viterbese Castrense Viterbese
  Bisceglie AS Bisceglie 1913 1:0 US Catanzaro Catanzaro
  Casertana Casertana FC 0:0 SS Juve Stabia Juve Stabia
Matchday 3 U. de Chile Club Universidad de Chile 3:0 Huachipato FC Huachipato FC
  Coquimbo Unido Coquimbo Unido 4:0 CD Everton CD Everton
  Curicó CDP Curicó Unido 3:4 CSD Colo Colo Colo Colo
Matchday 28 RCD Mallorca RCD Mallorca 1:1 Elche CF Elche CF
  CD Numancia CD Numancia 1:2 Sporting Gijón Sporting Gijón
951' Reus Deportiu CF Reus Deportiu called off CD Tenerife CD Tenerife
Matchday 28 R. Majadahonda CF Rayo Majadahonda 0:3 Granada CF Granada CF
  Real Oviedo Real Oviedo 1:1 CD Lugo CD Lugo
  UD Las Palmas UD Las Palmas 1:1 Extremadura UD Extremadura
  Real Zaragoza Real Zaragoza 1:2 UD Almería UD Almería
Matchday 27 Paris FC Paris FC 2:0 RC Lens Lens
Matchday 25 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk 1:3 Chertanovo Moscow Chertanovo
  Sibir Sibir Novosibirsk 2:0 FK Tyumen Tyumen
  Rotor Volgograd Rotor Volgograd 0:0 Spartak 2 Moscow Spartak 2
  Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 0:0 FC Sochi Sochi
  Mordovia Mordovia Saransk 1:3 FK Tambov Tambov
  Khimki FK Khimki 1:1 Fakel Voronezh Fakel Voronezh
  Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 2:1 Luch Vladivostok Luch
  Zenit 2 S-Pb Zenit 2 St. Petersburg 1:0 Shinnik Yaroslavl Shinnik
  Armavir FK Armavir 0:0 Tom Tomsk Tom Tomsk
  Baltika Baltika Kaliningrad 2:1 Avangard Kursk Avangard Kursk
Matchday 23 Petr. Ploiesti Petrolul Ploiesti 1:1 FC Metaloglobus Bukarest Metaloglobus
Matchday 24 Covilhã SC Covilhã 2:0 SL Benfica B Benfica B
  Cova Piedade CD Cova Piedade 1:0 SC Farense Farense
  Leixões Leixões SC 0:2 Académico Viseu FC Académico Viseu
  FC Porto B FC Porto B 1:1 FC Famalicão Famalicão
  Varzim Varzim SC 0:0 Estoril Praia Estoril
  Altinordu Altinordu FK 2:2 Hatayspor Hatayspor
  Ümraniyespor Ümraniyespor 3:0 Kardemir Karabükspor Karabükspor
  Boluspor Boluspor 2:1 Istanbulspor Istanbulspor
  Afjet Afyonspor Afjet Afyonspor 0:0 Genclerbirligi Ankara Genclerbirligi
Matchday 23 FC Chiasso FC Chiasso 2:2 SC Kriens SC Kriens
  FC Winterthur FC Winterthur 1:1 FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
Matchday 19 AE Sparti AE Sparti 0:2 Apollon Larisas Ap. Larisas
  Iraklis Iraklis Thessaloniki 0:0 Panachaiki GE Panachaiki
  Aittitos Spaton Aittitos Spaton 1:0 PAE Eginiakos Eginiakos
  AE Karaiskakis AE Karaiskakis Artas 1:1 AOK Kerkyra AOK Kerkyra
Matchday 23 PAO U19 Panathinaikos Athens U19 0:1 PAOK Thessaloniki U19 PAOK U19
Matchday 17 Viktoria Zizkov FK Viktoria Zizkov 4:1 1.SK Prostejov 1.SK Prostejov
  Vlašim FC Sellier & Bellot Vlašim 0:1 SK Dynamo Ceske Budejovice C. Budejovice
  FK Varnsdorf FK Varnsdorf 0:0 FK Pardubice FK Pardubice
  Hradec Králové FC Hradec Králové 2:0 FK Baník Sokolov Baník Sokolov
Matchday 20 HB Köge HB Köge 3:3 FC Fredericia FC Fredericia
  Fremad Amager BK Fremad Amager 0:2 Nyköbing FC Nyköbing FC
  Thisted FC Thisted FC 1:3 FC Helsingör FC Helsingör
  Hvidovre IF Hvidovre IF 0:1 Lyngby BK Lyngby BK
  Silkeborg IF Silkeborg IF 3:1 FC Roskilde FC Roskilde
  Naestved BK Naestved Boldklub 1:0 Viborg FF Viborg FF
Matchday 24 Borac Cacak FK Borac 1926 Cacak 0:1 FK Metalac Gornji Milanovac Metalac
  FK Bezanija FK Bezanija 3:0 FK Sindjelic Belgrad Sindjelic Bg
  Sloboda Uzice FK Sloboda Uzice 0:0 OFK Zarkovo Zarkovo
  Novi Pazar FK Novi Pazar 1:0 FK Zlatibor Cajetina Zlatibor
  Teleoptik FK Teleoptik Zemun 0:4 FK TSC Backa Topola FK TSC
  Radnicki 1923 FK Radnicki 1923 Kragujevac 1:1 FK Javor-Matis Ivanjica Javor-Matis
  Trayal FK Trayal Kruševac 1:1 FK Becej Becej
  Indjija FK Indjija 2:2 FK Buducnost Dobanovci Dobanovci
Matchday 14 Hajduk Split II HNK Hajduk Split II 0:2 NK Dugopolje NK Dugopolje
  Din. Zagreb II GNK Dinamo Zagreb II 0:0 NK Sesvete NK Sesvete
Matchday 7 FC Inter U19 FC Inter Turku U19 11:0 Janakkalan Palloseura U19 JanPa U19
  MP U19 Mikkelin Palloilijat U19 4:3 HJK Helsinki U19 HJK U19
  Atlantis FC U19 Atlantis FC U19 1:0 Järvenpään Palloseura U19 JäPs U19
Matchday 22 Wigry Suwalki Wigry Suwalki 2:0 GKS Katowice GKS Katowice
Final Kairat Almaty Kairat Almaty 0:2 FC Astana FC Astana
Matchday 20 OSK Igalo OSK Igalo 0:1 FK Bokelj FK Bokelj
  FK Berane FK Berane 0:1 FK Otrant-Olympic Ulcinj Otrant-Olympic
  Kom Podgorica Kom Podgorica 0:0 Jedinstvo Bijelo Polje Jedinstvo Bijelo Polje
  FK Jezero FK Jezero 1:4 FK Podgorica FK Podgorica
Matchday 18 Man City U23 Manchester City U23 1:0 Leicester City U23 Leicester U23
Matchday 25 Hapoel Raanana Hapoel Raanana 1:0 Hapoel Hadera Hapoel Hadera
  Hapoel Tel Aviv Hapoel Tel Aviv 6:0 Maccabi Petah Tikva M. Petah Tikva
Matchday 26 Cegléd Ceglédi VSE 0:1 Balmazújváros FC Balmazújváros
  Kazincbarcika Kazincbarcikai SC 2:1 Soroksár SC Soroksár
  Monor SE Monor SE 2:2 Kaposvári Rákóczi FC Kaposvár
  Mosonmagyaróvár Mosonmagyaróvári TE 1904 1:3 Dorogi FC Dorog
  BFC Siófok BFC Siófok 1:0 Békéscsaba 1912 Elöre SE Békéscsaba
  Budaörs Budaörsi SC 2:3 Vác FC Vác
  Csákvár Aqvital FC Csákvár 1:4 ETO FC Győr ETO FC Győr
  Vasas FC Vasas FC 5:1 Nyíregyháza Spartacus Nyíregyháza
  Gyirmót FC Gyirmót FC Győr 2:1 Budafoki MTE Budafoki MTE
  Zalaegerszeg Zalaegerszegi TE FC 4:1 Duna Aszfalt Tiszakécskei LC Tiszakécske
Matchday 22 Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo 1:2 Widzew Lodz Widzew Lodz
  Gornik Leczna Gornik Leczna 1:0 Resovia Rzeszów Resovia
Matchday 27 Valladolid B Real Valladolid B 1:1 Unionistas CF Unionistas CF
  Burgos CF Burgos CF 1:0 Club Rápido de Bouzas Bouzas
  CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada 1:0 Las Palmas Atlético Las Palmas Atl.
  Inter de Madrid Internacional de Madrid 2:1 Real Madrid Castilla RM Castilla
  Unión Adarve AD Unión Adarve 1:0 RC Deportivo Fabril Depor Fabril
  Celta Vigo B Celta Vigo B 0:3 Atlético Madrid B Atl. Madrid B
  Navalcarnero CDA Navalcarnero 0:1 Cultural Leonesa CyD Leonesa
  Salamanca CF Salamanca CF UDS 0:0 Coruxo FC Coruxo FC
  Ponferradina SD Ponferradina 1:0 Pontevedra CF Pontevedra
  CD Guijuelo CD Guijuelo 3:0 UD San Sebastián de los Reyes UD Sanse
Matchday 24 Hekimoglu Hekimoglu Trabzon 1:0 Batman Petrolspor Batman Petrol
Matchday 27 Real Unión Real Unión Club 0:0 CD Mirandés CD Mirandés
  CD Tudelano CD Tudelano 2:1 UD Logroñés UD Logroñés
  CD Vitoria CD Vitoria 3:1 SD Leioa SD Leioa
  Gimnástica Gimnástica Torrelavega 2:1 Real Oviedo Vetusta Oviedo Vetusta
  UP Langreo UP Langreo 2:1 Racing Santander Racing
  Barakaldo CF Barakaldo CF 1:0 Cultural Durango SCD Durango
  Calahorra CD Calahorra 1:1 Arenas Club Arenas Club
Matchday 24 Pazarspor Pazarspor 1:0 Adiyaman 1954 Spor Adiyaman 1954
Matchday 27 SD Ejea SD Ejea 0:0 CD Teruel CD Teruel
  UE Olot UE Olot 0:0 Atlético Baleares Atl. Baleares
  CF Peralada CF Peralada 2:2 RCD Espanyol B RCD Espanyol B
  CE Sabadell CE Sabadell 0:0 CD Ebro CD Ebro
  UB Conquense UB Conquense 1:1 Villarreal CF B Villarreal CF B
  CD Alcoyano CD Alcoyano 0:2 UE Cornellà UE Cornellà
  Lleida Esportiu Lleida Esportiu 0:0 CF Badalona CF Badalona
  CD Castellón CD Castellón 1:1 Atlético Levante UD Atl. Levante
  Sevilla Atl. Sevilla Atlético 1:1 CD Don Benito CD Don Benito
  A. Malagueño Atlético Malagueño 0:3 UCAM Murcia CF UCAM Murcia
  UD Almería B UD Almería B 0:1 FC Jumilla FC Jumilla
  UD Melilla UD Melilla 1:2 FC Cartagena FC Cartagena
  Real Murcia Real Murcia CF 1:1 Marbella FC Marbella FC
  UD Ibiza UD Ibiza 1:1 San Fernando CD San Fernando CD
  Villanovense CF Villanovense 0:0 Real Balompédica Linense R. B. Linense
  Recr. Huelva Recreativo Huelva 2:0 CD El Ejido 2012 CD El Ejido
  Sanluqueño Atlético Sanluqueño 1:1 Recreativo Granada Recre Granada
Matchday 23 Nuremberg II 1.FC Nuremberg II 3:1 FC Pipinsried FC Pipinsried
Matchday 24 TSV Havelse TSV Havelse 1:2 VfL Wolfsburg II Wolfsburg II
  LSK Hansa Lüneburger SK Hansa 1:0 Holstein Kiel II Holst. Kiel II
  VfB Oldenburg VfB Oldenburg 0:1 BSV Schwarz-Weiß Rehden BSV Rehden
  Lupo-Martini USI Lupo-Martini Wolfsburg 0:1 Hannover 96 II Hannover 96 II
Matchday 23 Hertha BSC II Hertha BSC II 2:1 Bischofswerdaer FV 08 Bischofswerda
  FCO Neugersdorf FC Oberlausitz Neugersdorf 2:2 FC Viktoria 1889 Berlin Viktoria Berlin
 
Chemnitzer FC Chemnitzer FC 2:0 Germania Halberstadt G. Halberstadt
Matchday 18 AC Bellinzona AC Bellinzona 3:0 FC Münsingen FC Münsingen
Matchday 15 FC Echallens FC Echallens Région 1:3 BSC Young Boys U21 BSC YB U21
  FC Biel-Bienne FC Biel-Bienne 2:0 FC Langenthal FC Langenthal
  GC Zürich U21 Grasshopper Club Zürich U21 1:2 FC Solothurn FC Solothurn
  FC Linth 04 FC Linth 04 3:5 FC Tuggen FC Tuggen
Matchday 17 Hammer SpVg Hammer SpVg 1:2 FC Gütersloh FC Gütersloh
Matchday 18 SC Staaken SC Staaken 1919 0:3 FC Strausberg FC Strausberg
  H. Zehlendorf FC Hertha 03 Zehlendorf 1:1 Greifswalder FC Greifswalder FC
  CFC Hertha 06 CFC Hertha 06 1:2 Blau-Weiß 90 Berlin BW Berlin
  Inter Leipzig FC International Leipzig 1:0 Ludwigsfelder FC Ludwigsfelde
  Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig 2:1 FSV Wacker Nordhausen II Nordhausen II
Matchday 21 ESC Geestemünde ESC 02 Geestemünde 4:1 TuS Schwachhausen Schwachhausen
  BSC Hastedt BSC Hastedt 1:0 SV Werder Bremen III W. Bremen III
  Leher TS Leher TS Bremerhaven 4:0 KSV Vatan Sport KSV Vatan Sport
Matchday 20 VfR Neumünster VfR Neumünster 1:1 TSV Bordesholm TSV Bordesholm
  TSV Lägerdorf TSV Lägerdorf 0:2 SV Todesfelde SV Todesfelde
  SV Eichede SV Eichede 0:1 Heider SV Heider SV
  SV Frisia 03 SV Frisia 03 Risum-Lindholm 0:1 TSB Flensburg TSB Flensburg
  Heeslinger SC Heeslinger SC 1:1 MTV Wolfenbüttel Wolfenbüttel
  VfV Hildesheim VfV Borussia 06 Hildesheim 0:0 FC Eintracht Northeim Eintr. Northeim
  BV Cloppenburg BV Cloppenburg 0:5 Arminia Hannover Arm. Hannover
  Spelle-Venhaus SC Spelle-Venhaus 1:2 Hannoverscher SC HSC Hannover
Matchday 26 Gol Gohar Gol Gohar Sirjan FC 1:1 Qashqai Shiraz Qashqai Shiraz
  Mes Kerman Mes Kerman 2:0 Arvand Khorramshahr FC Arvand Kh
  Golreyhan FC Golreyhan Alborz FC 1:1 Mes Rafsanjan Mes Rafsanjan
  Fajr Sepasi Fajr Sepasi Shiraz 2:0 Malavan of Bandar Anzali Malavan
  Sh Tabriz Shahrdari Tabriz 2:2 Sorkhpooshan Samasha Pakdasht Sorkhpooshan
  Shahin Bushehr Shahin Bushehr FC 1:0 Khooneh Be Khooneh Mazandaran Khooneh
  Sh. Mahshahr Shahrdari Mahshahr 1:0 Navad Urmia FC Navad Urmia FC
Matchday 21 River Plate Club Atlético River Plate 4:2 Club Atlético Newell's Old Boys Newell's
  CA Patronato Club Atlético Patronato 1:0 Club Atlético Huracán Huracán
  CA Talleres Club Atlético Talleres 2:0 Club Atlético Colón CA Colón
  Racing Club Racing Club 1:0 Club Estudiantes de La Plata Estudiantes
Matchday 17 Slovan HAC SK Slovan HAC 0:3 SC Wiener Viktoria Wiener Viktoria
  Wienerberg SV Wienerberg 2:3 FV Wien Floridsdorf Wien Floridsd.
Matchday 19 Heidenheim U19 1.FC Heidenheim 1846 U19 1:1 TSG 1899 Hoffenheim U19 Hoffenheim U19
  Borgfeld U17 SC Borgfeld U17 1:2 Tennis Borussia Berlin U17 TeBe Berlin U17
  Holst. Kiel U17 Holstein Kiel U17 0:1 VfL Wolfsburg U17 Wolfsburg U17
  D. Dresden U17 Dynamo Dresden U17 1:2 FC St. Pauli U17 St. Pauli U17
  Hamburg U17 Hamburger SV U17 1:1 Hannover 96 U17 Hannover 96 U17
  Schalke 04 U17 FC Schalke 04 U17 4:1 Arminia Bielefeld U17 Bielefeld U17
  Unterrath U17 SG Unterrath U17 0:0 Borussia Mönchengladbach U17 M'gladbach U17
  Leverkusen U17 Bayer 04 Leverkusen U17 0:0 Fortuna Düsseldorf U17 Düsseldorf U17
  VfL Bochum U17 VfL Bochum U17 0:2 Borussia Dortmund U17 B. Dortmund U17
  Pr. Münster U17 Preußen Münster U17 0:0 MSV Duisburg U17 Duisburg U17
  U'haching U17 SpVgg Unterhaching U17 2:4 1.FSV Mainz 05 U17 Mainz 05 U17
  Karlsruhe U17 Karlsruher SC U17 2:2 FC Augsburg U17 FC Augsburg U17
Matchday 11 Virtus S.S. Virtus 2:3 SP Cailungo Cailungo
  AC Juvenes-D. AC Juvenes-Dogana 0:0 SP Tre Penne Tre Penne
  Faetano SC Faetano 1:1 SS Cosmos Cosmos
Final Kalju Nömme Nomme Kalju FC 3:2 FCI Levadia FCI Levadia
Matchday 4 CS Emelec CS Emelec 1:0 Técnico Universitario Técnico U.
  Mushuc Runa SC Mushuc Runa SC 0:1 CD El Nacional CD El Nacional
  Independiente Independiente del Valle 3:0 Barcelona SC Guayaquil Barcelona SC
Matchday 13 Santos FC Santos de Guápiles FC 4:2 Limón FC Limón FC
  Guadalupe FC Guadalupe FC 1:2 AD San Carlos AD San Carlos
  AD Carmelita AD Carmelita 0:1 Deportivo Saprissa Saprissa
  Pérez Zeledón Municipal Pérez Zeledón 0:0 CS Cartaginés Cartaginés
Matchday 2 Binh Duong Becamex Binh Duong FC 3:1 SHB Da Nang SHB Da Nang
Matchday 19 Zira FC Zira FC 1:1 FK Qabala FK Qabala
  Keshla Keshla FK 0:1 Qarabağ Ağdam Qarabag Agdam
Final FC Olympique FC Olympique 13 1:2 FC Bruno's Magpies Bruno's Magpies
Matchday 19 Gibraltar Utd. Gibraltar United FC 4:1 Lions Gibraltar FC Lions Gibraltar
Matchday 20 FC Noah FC Noah Erewan 1:1 FC Urartu Yerevan FC Urartu
  Shirak Gyumri FC Shirak Gyumri 0:0 FC Lori Vanadzor Lori Vanadzor
Matchday 17 L.A. Riverside L.A. Riverside 1:2 SV Dinamo Helfort 15 Young Stars Helfort
Final HB Tórshavn HB Tórshavn 1:0 B36 Tórshavn B36 Tórshavn
Matchday 1 Levadia U17 Levadia Tallinn U17 1:1 Harju JK Laagri U17 Harju JK U17
  TJK Legion U17 Tallinn JK Legion U17 6:0 Ida-Virumaa U17 Ida-Virumaa U17
  FC Nomme U17 FC Nomme United U17 10:1 JK Tabasalu U17 Tabasalu U17
Matchday 2 Bendel Bendel Insurance 0:0 Enyimba Aba Enyimba Aba
  Remo Stars FC Remo Stars FC 2:1 Wikki Tourists Wikki Tourists
  Gombe United Gombe United FC 2:2 Akwa United Akwa United
  Kada City Kada City FC 2:1 Yobe Desert Stars FC Desert Stars
Matchday 23 TSV Gilching-A. TSV Gilching-Argelsried 1:3 FC Kempten FC Kempten
Matchday 21 Sampdoria U19 Sampdoria Primavera 1:2 Napoli Primavera Napoli U19
  Spezia U17 Spezia Under 17 1:3 Empoli Under 17 Empoli U17
  Juventus U17 Juventus Under 17 3:2 Parma Under 17 Parma U17
  Cremonese U17 Cremonese Under 17 0:2 Genoa Under 17 Genoa U17
  Sampdoria U17 Sampdoria Under 17 3:3 Lazio Under 17 Lazio U17
  Udinese U17 Udinese Under 17 1:0 Brescia Under 17 Brescia U17
  Chievo U17 Chievo Under 17 2:2 Inter Under 17 Inter U17
  Milan U17 Milan Under 17 1:3 Atalanta Bergamo U17 Atalanta U17
  Padova U17 Padova Under 17 0:1 Venezia Under 17 Venezia U17
  Cagliari U17 Cagliari Under 17 2:2 Bologna Under 17 Bologna U17
  Cosenza U17 Cosenza Under 17 2:1 Crotone Under 17 Crotone U17
  Palermo U17 Palermo Under 17 2:0 Salernitana Under 17 Salernitana U17
  Pescara U17 Pescara Under 17 4:2