For using this site, please activate JavaScript.
Elfmeter Facebook-Blau Facebook-Messenger-Blau Facebook-Messenger-Weiss Groundhopping Laender Platzverweis Spiele Spieler Tore Torschuetzen Trainer Twitter-Blau Vereine Wettbewerbe WhatsApp-gruen alles_gelesen bc-land bc-spieler bc-verein bc-wettbewerb facebook fanticker fanticker_white favoriten google+ home instagram kalender_blue kommentare_beitraege_sprechblase linkedin liveticker_white mail-schwarz notification offizielle-homepage passwort pinterest rss schliessen share-blauaufweiss share-weissaufblau snapchat suche-grau suche thread_erstellen twitter vimeo whatsapp xing youtube

Matches Mar 10, 2019

Matchday 25
TSG Hoffenheim TSG 1899 Hoffenheim 2:1 1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg
 
Hannover 96 Hannover 96 2:3 Bayer 04 Leverkusen Bay. Leverkusen
 
FC St. Pauli FC St. Pauli 0:4 Hamburger SV Hamburger SV
 
1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg 0:1 SV Sandhausen SV Sandhausen
Matchday 27
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 4:1 FC Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
 
VfR Aalen VfR Aalen 0:1 Hallescher FC Hallescher FC
Matchday 30 Liverpool Liverpool FC 4:2 Burnley FC Burnley
  Chelsea Chelsea FC 1:1 Wolverhampton Wanderers Wolves
  Arsenal Arsenal FC 2:0 Manchester United Man Utd
Matchday 18 Sant Julia UE Sant Julia 0:2 FC Santa Coloma FC Santa Coloma
  FC Encamp FC Encamp 2:2 UE Engordany UE Engordany
  Santa Coloma UE Escale Santa Coloma 1:3 Inter Club d'Escaldes IC d'Escaldes
  Lusitanos FC Lusitanos 1:5 FC Ordino FC Ordino
Matchday 27 Celta de Vigo Celta de Vigo 0:1 Real Betis Balompié Real Betis
  Girona Girona FC 2:3 Valencia CF Valencia
  Sevilla FC Sevilla FC 5:2 Real Sociedad Real Sociedad
  Levante Levante UD 0:2 Villarreal CF Villarreal
 
Real Valladolid Real Valladolid CF 1:4 Real Madrid Real Madrid
  Bologna Bologna FC 1909 2:0 Cagliari Calcio Cagliari Calcio
  Frosinone Frosinone Calcio 1:2 Torino FC Torino
  Sampdoria UC Sampdoria 1:2 Atalanta BC Atalanta
 
Inter Inter Milan 2:0 SPAL SPAL
  Sassuolo US Sassuolo 1:1 SSC Napoli SSC Napoli
  Fiorentina ACF Fiorentina 1:1 SS Lazio Lazio
Matchday 28 Saint-Étienne AS Saint-Étienne 0:1 LOSC Lille LOSC Lille
  Toulouse FC Toulouse 1:0 EA Guingamp Guingamp
  Montpellier HSC Montpellier 2:2 SCO Angers SCO Angers
  Stade Rennais Stade Rennais FC 3:1 SM Caen SM Caen
  Marseille Olympique Marseille 1:0 OGC Nice OGC Nice
Matchday 21
TSV Hartberg TSV Hartberg 1:1 Wolfsberger AC Wolfsberger AC
 
SV Mattersburg SV Mattersburg 2:1 Rapid Vienna Rapid Vienna
 
Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 3:2 SKN St. Pölten SKN St. Pölten
 
RB Salzburg Red Bull Salzburg 0:0 SK Sturm Graz Sturm Graz
 
Austria Vienna Austria Vienna 1:3 SC Rheindorf Altach SCR Altach
 
LASK LASK 2:0 FC Wacker Innsbruck FC Wacker
Matchday 19 Rostov FK Rostov 0:0 Arsenal Tula Arsenal Tula
  Zenit S-Pb Zenit St. Petersburg 2:1 FK Ufa Ufa
  Dinamo Moscow Dinamo Moscow 0:1 Spartak Moscow Spartak Moscow
  Anzhi Anzhi Makhachkala 0:2 Lokomotiv Moscow Loko Moscow
  Akhmat II Akhmat Grozny II 1:0 Ural Ekaterinburg II Ural II
Matchday 24
FC Luzern FC Luzern 3:0 FC St. Gallen 1879 FC St. Gallen
 
FC Thun FC Thun 2:2 FC Zürich FC Zürich
 
FC Lugano FC Lugano 1:1 FC Basel 1893 FC Basel
Matchday 25 PEC Zwolle PEC Zwolle 0:0 AZ Alkmaar AZ Alkmaar
  Vitesse Vitesse Arnhem 1:1 Feyenoord Rotterdam Feyenoord
  FC Emmen FC Emmen 1:1 Heracles Almelo Heracles Almelo
 
Ajax Ajax Amsterdam 4:0 Fortuna Sittard Fortuna Sittard
Matchday 1 CS U Craiova CS Universitatea Craiova 1:0 Astra Giurgiu Astra Giurgiu
Matchday 25 Alanyaspor U21 Alanyaspor U21 3:1 Büyüksehir Belediye Erzurumspor U21 BB Erzurum U21
  Göztepe U21 Göztepe U21 2:0 Kasimpasa U21 Kasimpasa U21
  Besiktas U21 Besiktas JK U21 2:1 Konyaspor U21 Konyaspor U21
  C. Rizespor U21 Caykur Rizespor U21 3:1 Kayserispor U21 Kayserispor U21
  Alanyaspor Alanyaspor 2:1 Büyüksehir Belediye Erzurumspor BB Erzurumspor
  C. Rizespor Caykur Rizespor 3:0 Kayserispor Kayserispor
  Göztepe Göztepe 0:0 Kasimpasa Kasimpasa
  Besiktas Besiktas JK 3:2 Konyaspor Konyaspor
  Portimonense Portimonense SC 5:1 CD Nacional Nacional
  Santa Clara CD Santa Clara 0:0 Desportivo Aves Desportivo Aves
  Vitória Setúbal Vitória Setúbal FC 0:0 CD Tondela Tondela
  Feirense CD Feirense 1:2 FC Porto FC Porto
Matchday 1 FC Poli Iasi FC Politehnica Iasi 0:2 FC Voluntari FC Voluntari
Matchday 21 Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv 4:0 Arsenal Kyiv Arsenal Kyiv
  Shakhtar D. Shakhtar Donetsk 5:0 Karpaty Lviv Karpaty
  FK Oleksandria FK Oleksandria 1:1 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
Matchday 24 AE Larisa AE Larisa 2:0 APO Levadiakos APO Levadiakos
  Apollon Smyrnis Apollon Smyrnis 0:0 OFI Crete OFI Crete
  PAOK Salonika PAOK Thessaloniki 3:0 Atromitos Athen Atromitos Athen
  PAS Lamia PAS Lamia 1964 1:1 PAS Giannina PAS Giannina
  Olympiacos Olympiacos Piraeus 4:1 Aris Thessaloniki Aris Saloniki
  Waremme RS Waremmien FC 0:3 RFC Meux RFC Meux
  RRC Hamoir RRC Hamoir 0:0 RAAL La Louvière La Louvière
  RFC Wallonia Walhain RFC Wallonia Walhain 0:0 RES Couvin-Mariembourg RES Couvin-Mariembourg
  RE Acren RE Acren-Lessines 4:0 RUW Ciney RUW Ciney
  Solières Solières Sport 2:5 URSL Visé URSL Visé
Matchday 29 Waasl.-Beveren Waasland-Beveren 1:1 SV Zulte Waregem Zulte Waregem
  KAS Eupen KAS Eupen 0:4 Club Brugge KV Club Brugge
  KAA Gent KAA Gent 2:1 KV Oostende KV Oostende
  Cercle Brugge Cercle Brugge 1:2 Standard Liège Standard Liège
  KRC Genk KRC Genk 1:0 KSC Lokeren KSC Lokeren
  Royal Antwerp Royal Antwerp FC 1:2 RSC Charleroi RSC Charleroi
  Mouscron Royal Excel Mouscron 1:1 Sint-Truidense VV Sint-Truiden
  RSC Anderlecht RSC Anderlecht 2:0 KV Kortrijk KV Kortrijk
Matchday 23 KVK Westhoek KVK Westhoek 0:1 KVC Winkel Sport KVC Winkel Sp.
  FC Gullegem FC Gullegem 3:0 Tempo Overijse Tempo Overijse
  KSCT Menen KSCT Menen 3:2 SC Dikkelvenne Dikkelvenne
  Diegem Sport Diegem Sport 1:0 SK Londerzeel SK Londerzeel
  Ol. Wijgmaal Olympia SC Wijgmaal 3:1 KFC Eppegem KFC Eppegem
Matchday 24 Slavia Prag SK Slavia Prag 4:0 FC Banik Ostrava Banik Ostrava
Matchday 25 Randers FC Randers FC 2:0 AC Horsens AC Horsens
  SönderjyskE SönderjyskE 3:1 Esbjerg fB Esbjerg fB
  Nordsjaelland FC Nordsjaelland 2:2 FC Copenhagen FC Copenhagen
  Bröndby IF Bröndby IF 3:3 Aalborg BK Aalborg BK
Matchday 26 Dinamo Vranje FK Dinamo Vranje 0:0 FK Cukaricki Cukaricki
  Spartak FK Spartak Subotica 3:2 FK Radnik Surdulica Radnik
  Vozdovac FK Vozdovac 1:0 FK Partizan Belgrade Partizan
  Proleter FK Proleter Novi Sad 0:0 FK Rad Rad
  Backa OFK Backa 0:1 FK Macva Sabac Macva
Matchday 24 NK Osijek NK Osijek 1:1 NK Lokomotiva Zagreb NK Lokomotiva
  Dinamo Zagreb GNK Dinamo Zagreb 3:1 HNK Rijeka HNK Rijeka
First Round FC Kuula FC Kuula 0:7 Pargas IF Pargas IF
Matchday 25 Pogon Szczecin Pogon Szczecin 0:3 Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin
  Miedz Legnica Miedz Legnica 3:2 Lech Poznan Lech Poznan
  Septemvri Sofia Septemvri Sofia 1:2 Slavia Sofia Slavia Sofia
  Cherno More Cherno More Varna 0:0 Botev Plovdiv Botev Plovdiv
  Levski Sofia Levski Sofia 0:2 PFK Ludogorets Razgrad Ludogorets
Matchday 22 NK Krsko NK Krsko 1:1 NK Celje NK Celje
  Rudar Velenje NK Rudar Velenje 1:0 NS Mura NS Mura
  NK Domzale NK Domzale 3:0 NK Aluminij Kidricevo NK Aluminij
Matchday 16 Hamm Benfica FC RM Hamm Benfica 2:0 Racing FC Union Luxembourg RFCU Luxembourg
  E. Ettelbrück FC Etzella Ettelbruck 1:1 Jeunesse Esch Jeunesse Esch
  Vict. Rosport FC Victoria Rosport 4:2 US Rumelange US Rumelange
  US Hostert US Hostert 0:1 FC Progrès Niederkorn Pr. Niederkorn
  Differdange 03 FC Differdange 03 1:5 Union Titus Petange Titus Petange
  CS Fola Esch CS Fola Esch 1:1 FC UNA Strassen FC UNA Strassen
  US Mondorf US Mondorf-Les-Bains 1:2 F91 Dudelange F91 Dudelange
Matchday 24 Burglengenfeld ASV Burglengenfeld 1:3 ASV Cham ASV Cham
  SV Fortuna Regensburg SV Fortuna Regensburg 0:2 TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen
  SC Ettmannsdorf SC Ettmannsdorf 2:0 SV Hutthurm SV Hutthurm
  Baiersdorfer SV Baiersdorfer SV 8:00 PM 1.SC Feucht 1.SC Feucht
Matchday 20 Unterpleichfeld TSV Unterpleichfeld 0:2 SV Euerbach-Kützberg SV Euerbach-K.
  Kleinrinderfeld TSV Kleinrinderfeld 3:0 TSV Lengfeld (Bay.) TSV Lengfeld
  ASV Rimpar ASV Rimpar 0:2 SC Aufkirchen SC Aufkirchen
  FC Huchting FC Huchting 4:1 DJK Germania Blumenthal DJK Blumenthal
  SV Hemelingen SV Hemelingen 3:1 TS Woltmershausen Woltmershausen
  Komet Arsten TuS Komet Arsten 2:1 SV Grohn SV Grohn
  Union 60 Bremen FC Union 60 Bremen 3:0 VfL 07 Bremen VfL 07 Bremen
  SG Findorff SG Findorff 0:5 TuRa Bremen TuRa Bremen
  Lübecker SC Lübecker SC 99 7:2 TSV Wankendorf TSV Wankendorf
  C. Schönkirchen TSG Concordia Schönkirchen 0:0 SV Grün-Weiß Siebenbäumen GW Siebenbäumen
  SV Eichede II SV Eichede II 1:1 TSV Pansdorf TSV Pansdorf
Matchday 19 MTV TB Lbg. MTV Treubund Lüneburg 4:0 TuSG Ritterhude TuSG Ritterhude
  Ahlerstedt/Ott. SV Ahlerstedt/Ottendorf 5:0 VfL Güldenstern Stade VfL Güldens.
  TSV Winsen/Luhe TSV Winsen/Luhe 1:0 TSV Gellersen TSV Gellersen
Matchday 22 FC Homburg II FC 08 Homburg II 1:2 SV Rohrbach (Saar) SV Rohrbach
  FC Rastpfuhl FC Rastpfuhl 0:5 SF Köllerbach SF Köllerbach
  TuS Herrensohr TuS Herrensohr 4:0 SV Saar 05 Saarbrücken SV Saar 05
  FV Schwalbach FV Schwalbach 1:4 SV Mettlach SV Mettlach
Matchday 23 Goslarer SC Goslarer SC 4:2 Lehndorfer TSV Lehndorfer TSV
  Göttingen 05 1.SC Göttingen 05 2:4 TSV Landolfshausen/Seulingen Landolfsh./Seu.
  F. Lebenstedt Fortuna Lebenstedt 0:4 TSV Hillerse TSV Hillerse
  SSV Kästorf SSV Kästorf 1922 1:1 FT Braunschweig FT Braunschweig
  TSC Vahdet Vahdet Braunschweig 2:2 SVG Göttingen SVG Göttingen
  TSV Lamme TSV Germania Lamme 2:4 SCW Göttingen SCW Göttingen
Matchday 19 Krähenwinkel TSV Krähenwinkel/Kaltenweide 3:1 SV Brigitta-Elwerath Steimbke SV BE Steimbke
Matchday 26 Cronenberger SC Cronenberger SC 4:0 VSF Amern VSF Amern
  1.FC M'gladbach 1.FC Mönchengladbach 2:0 Holzheimer SG Holzheimer SG
  Meerbusch II TSV Meerbusch II 1:0 SSVg Heiligenhaus Heiligenhaus
  FC Remscheid FC Remscheid 1:0 MSV Düsseldorf MSV Düsseldorf
  ASV Süchteln ASV Süchteln 1:2 SpVg Odenkirchen Odenkirchen
  DSC 99 Düsseldorfer SC 99 1:8 SC Kapellen-Erft Kapellen-Erft
  VfL Jüchen-G. VfL Jüchen-Garzweiler 0:2 VfR Fischeln VfR Fischeln
Matchday 22 PSV Wesel PSV Wesel-Lackhausen 2:0 FC Blau-Gelb Überruhr FC BG Überruhr
  SV Sonsbeck SV Sonsbeck 2:0 VfB Frohnhausen VfB Frohnhausen
  Königshardt SF Königshardt 2:2 ESC Rellinghausen 06 ESC Rellinghsn.
Matchday 19 Bad Rothenfelde SV Bad Rothenfelde 1:4 GW Firrel GW Firrel
  H. Friesoythe Hansa Friesoythe 1:4 Kickers Emden Kickers Emden
  Vorw. Nordhorn Vorwärts Nordhorn 2:0 TSV Wallenhorst TSV Wallenhorst
  FC Schüttorf 09 FC Schüttorf 09 0:3 Blau-Weiß Lohne BW Lohne
Matchday 23 TuS Oberwinter TuS Oberwinter 4:0 FSV Salmrohr FSV Salmrohr
  Ahrweiler BC Ahrweiler BC 2:0 SG 99 Andernach SG 99 Andernach
  VfB Linz VfB Linz 3:1 SV Mehring (Rhld.) SV Mehring
Matchday 18 VfB E. Glauchau VfB Empor Glauchau 2:3 Großenhainer FV 1990 Großenhainer FV
  Rapid Chemnitz Rapid Chemnitz 2:5 FSV Neusalza-Spremberg FSV Neusalza-S.
Matchday 17 VfL Meiningen VfL Meiningen 0:1 1.SC 1911 Heiligenstadt Heiligenstadt
Matchday 22 SFC Stern 1900 SFC Stern 1900 2:2 SC Charlottenburg SCC Berlin
  TuS Makkabi TuS Makkabi Berlin 3:3 Berlin Türkspor 04 Berlin Türkspor
  BFC Preussen BFC Preussen 1:1 Eintracht Mahlsdorf E. Mahlsdorf
  Türkiyemspor Türkiyemspor Berlin 6:0 SD Croatia Berlin Croatia Berlin
  Füchse Berlin Reinickendorfer Füchse 2:1 SV Empor Berlin SV Empor Berlin
  SV Sparta SV Sparta Lichtenberg 1:1 Berliner SC Berliner SC
  Berolina S. FSV Berolina Stralau 5:1 FSV Spandauer Kickers Spand. Kickers
  TSV Rudow 1888 TSV Rudow 1888 1:5 SV Tasmania Berlin SV Tasmania
  Al-Dersimspor BSV Al-Dersimspor 4:0 Frohnauer SC 1946 Frohnauer SC
Matchday 24 FV Biebrich 02 FV Biebrich 02 1:2 FSV Fernwald FSV Fernwald
  DJK Flörsheim DJK Flörsheim 0:3 TSG Wörsdorf TSG Wörsdorf
  TuS Dietkirchen TuS Dietkirchen 3:1 FV Breidenbach FV Breidenbach
  SV Zeilsheim SV Zeilsheim 5:0 TSV Bicken TSV Bicken
  FC Waldbrunn FC Waldbrunn 0:0 FC Gießen II FC Gießen II
  SF/BG Marburg SF/BG Marburg 4:2 SSV Langenaubach Langenaubach
  Barockstadt II SG Barockstadt Fulda-Lehnerz II 3:1 FSV Dörnberg FSV Dörnberg
  SV Kaufungen 07 SV Kaufungen 07 2:4 SV Adler Weidenhausen Adler Weidenh.
  Schwalmstadt 1.FC Schwalmstadt 2:2 SV 1910 Neuhof SV 1910 Neuhof
  Sportfreunde 04 FFV Sportfreunde 1904 0:4 Hanauer SC 1960 Hanauer SC 1960
  TS Ober-Roden TS Ober-Roden 3:0 Usinger TSG Usinger TSG
  FC Hanau 93 FC Hanau 93 5:3 TSV Vatanspor Bad Homburg Vatanspor BH
  RW Frankfurt SG Rot-Weiß Frankfurt 1:2 SV Rot-Weiss Walldorf RW Walldorf
  Wald-Michelbach Eintracht Wald-Michelbach 2:0 1.FC Erlensee 1.FC Erlensee
  RW Darmstadt Rot-Weiß Darmstadt 3:0 SV FC Sandzak Frankfurt FC Sandzak
  SV Altwiedermus SV Altwiedermus 0:3 SG Unter-Abtsteinach Unterabsteinach
Matchday 19 SV Hanse 01 SV Hanse Neubrandenburg 01 1:6 SG Aufbau Boizenburg SGA Boizenburg
  Kühlungsborn FSV Kühlungsborn 0:0 FC Mecklenburg Schwerin FCM Schwerin
Matchday 18 SV Dessau 05 SV Dessau 05 3:0 1.FC Bitterfeld-Wolfen Bitterfeld-W.
  Haldensleber SC Haldensleber SC 0:1 SV Eintracht Elster Eintr. Elster
Matchday 19 FK Pirmasens II FK Pirmasens II 2:3 SG Rieschweiler SG Rieschweiler
  SV Morlautern SV Morlautern 5:0 FC Speyer 09 FC Speyer 09
Matchday 20 Vict. Clarholz Victoria Clarholz 1:1 Delbrücker SC Delbrücker SC
  Beckumer SV Beckumer SV 1:1 SC Rot-Weiß Maaslingen RW Maaslingen
  VfL Theesen VfL Theesen 4:2 SV Spexard SV Spexard
  Neuenkirchen SuS Neuenkirchen 8:2 SC Herford SC Herford
  Rödinghausen II SV Rödinghausen II 1:2 TuS Hiltrup TuS Hiltrup
Matchday 22 Westfalia Wickede Westfalia Wickede 1:1 BSV Schüren BSV Schüren
  Erkenschwick SpVgg Erkenschwick 4:1 DJK TuS Hordel DJK TuS Hordel
  SC Neheim SC Neheim 4:2 Lüner SV Lüner SV
  Wanne-Eickel DSC Wanne-Eickel 2:0 FC Lennestadt Lennestadt
  Kirchhörder SC Kirchhörder SC 9:00 PM TSV Marl-Hüls TSV Marl-Hüls
  SV Horst 08 SV Horst-Emscher 08 1:1 FC Iserlohn 46/49 FC Iserlohn
Matchday 10 CF Pachuca CF Pachuca 4:0 Club Tijuana Club Tijuana
  Monterrey CF Monterrey 1:1 Tigres UANL Tigres UANL
  América CF América 1:0 Puebla FC Puebla FC
  Necaxa Club Necaxa 1:1 Deportivo Toluca Toluca
  Querétaro FC Querétaro FC 0:0 Deportivo Guadalajara Chivas
  UNAM Pumas UNAM Pumas 2:2 Monarcas Morelia Morelia
  Lobos Lobos BUAP 0:1 Club León FC León
Matchday 2 Salt Lake Real Salt Lake City 1:0 Vancouver Whitecaps FC Vancouver
  Quakes San Jose Earthquakes 0:3 Minnesota United FC Minnesota Utd.
  Sounders FC Seattle Sounders FC 2:0 Colorado Rapids Colorado
  NYCFC New York City FC 0:0 D.C. United D.C. United
  Kansas Sporting Kansas City 2:0 Philadelphia Union Philadelphia
  Atlanta United Atlanta United FC 1:1 FC Cincinnati Cincinnati
Matchday 5 Golden State FC Golden State 5:1 Oxnard Guerreros FC Oxnard
  Orange County Orange County FC 5:0 High Desert Elite FC High Desert
Matchday 7 Uni. Popayán Universitario Popayán 0:0 CF Barranquilla CF Barranquilla
  Valledupar FCR Valledupar 2:2 Tigres FC Tigres FC
  Cortuluá Cortuluá 0:0 Boyacá Chicó FC Boyacá Chicó
  Real San Andrés Real San Andrés 1:1 Deportes Quindío Quindío
Matchday 9 Junior FC Junior FC 0:0 Atlético Bucaramanga A. Bucaramanga
  Deportivo Pasto Asociación Deportivo Pasto 1:0 Deportivo Cali Deportivo Cali
  Patriotas Boyacá Patriotas FC 2:1 Jaguares de Córdoba Jaguares FC
  Rionegro Águila Rionegro Águilas 1:3 Envigado FC Envigado
  Indep. Medellín Independiente Medellín 1:0 Independiente Santa Fe Indep. Santa Fe
  Cúcuta Dep. Cúcuta Deportivo 3:1 AD Union Magdalena Union Magdalena
Matchday 3 Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 2:2 Kawasaki Frontale Kawasaki Front.
  FC Tokyo FC Tokyo 2:0 Sagan Tosu Sagan Tosu
  Vegalta Sendai Vegalta Sendai 1:3 Vissel Kobe Vissel Kobe
Matchday 1 Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto 2:2 AC Nagano Parceiro Nagano Parceiro
  SC Sagamihara SC Sagamihara 0:0 Kataller Toyama Kataller Toyama
  Kamatam. Sanuki Kamatamare Sanuki 1:0 Iwate Grulla Morioka Iwate Grulla M.
  Yokohama SCC Yokohama Sports & Culture Club 3:4 Gainare Tottori Gainare Tottori
  G. Osaka U23 Gamba Osaka U23 2:2 Vanraure Hachinohe Vanr. Hachinohe
  C. Osaka U23 Cerezo Osaka U23 2:1 azul claro Numazu a. cl. Numazu
  Gir. Kitakyushu Giravanz Kitakyushu 2:0 FC Tokyo U23 FC Tokyo U23
  Thespaku. Gunma Thespakusatsu Gunma 2:2 Blaublitz Akita Blaublitz Akita
Matchday 3 Machida Zelvia FC Machida Zelvia 0:3 Montedio Yamagata Monte. Yamagata
  Tokushima Vort. Tokushima Vortis 0:1 Omiya Ardija Omiya Ardija
  Tochigi SC Tochigi SC 0:1 Yokohama FC Yokohama FC
  JEF Utd. Chiba JEF United Chiba 2:5 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
  FC Ryukyu FC Ryukyu 2:0 Ehime FC Ehime FC
Matchday 11 Celaya Celaya FC 0:0 Correcaminos de la UAT Correcaminos
  Dorados de Sin. Dorados de Sinaloa 2:1 Club Atlético Zacatepec Zacatepec
Matchday 21 Celik U17 NK Celik Zenica U17 0:1 FK Tuzla City U17 Tuzla City U17
  Sloboda T U17 FK Sloboda Tuzla U17 5:0 NK GOSK Gabela U17 GOSK U17
  Bijeljina U17 FK Radnik Bijeljina U17 0:1 HSK Zrinjski Mostar U17 Zrinjski U17
Matchday 15 Bijeljina U19 FK Radnik Bijeljina U19 0:1 NK Celik Zenica U19 NK Celik U19
  Zeljeznicar U19 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 2:2 FK Sarajevo Academy U19 Sarajevo U19
  FK Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 U19 1:1 FK Slavija Sarajevo U19 Slavija
Matchday 22 Siroki Brijeg NK Siroki Brijeg 0:3 FK Sarajevo FK Sarajevo
Matchday 7 Llaneros EF Llaneros de Guanare EF 1:2 Carabobo FC Carabobo FC
  Trujillanos Trujillanos FC 0:1 Estudiantes de Mérida Estudiantes
  Puerto Cabello Academia Puerto Cabello 4:0 Monagas SC Monagas SC
  Táchira Deportivo Táchira 3:0 Deportivo Anzoátegui SC Dep. Anzoátegui
  Dep. La Guaira Deportivo La Guaira 2:0 Portuguesa FC Portuguesa FC
  Zulia FC Zulia FC 0:0 Caracas FC Caracas FC
Matchday 17 TOSK Tesanj NK TOSK Tesanj 2:1 NK Bosna Visoko NK Visoko
Matchday 2 Atlantas Atlantas Klaipeda 0:5 Suduva Marijampole Suduva
Matchday 21 O. Khouribga Olympique Khouribga 1:1 FAR Rabat FAR Rabat
Matchday 17 CS Hammam-Lif CS Hammam-Lif 1:0 Club Athlétique Bizertin CA Bizertin
  Stade Gabèsien Stade Gabèsien 0:2 JS Kairouanaise JS Kairouan
  ES Metlaoui Etoile Sportive Metlaoui 1:0 Avenir Sportif de Gabès AS Gabès
Quarter-Finals 1st leg Soligorsk Shakhtjor Soligorsk 5:0 Belshina Bobruisk Belshina
  Dinamo Minsk Dinamo Minsk 2:0 FK Slutsk FK Slutsk
Matchday 3 Saburtalo FC Saburtalo 2:1 FC Rustavi Rustavi
  Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi 0:1 Dinamo Batumi Dinamo Batumi
Matchday 2 Pohang Steelers FC Pohang Steelers 1:2 Sangju Sangmu FC Sangju Sangmu
  Gangwon FC Gangwon FC 0:0 Ulsan Hyundai Ulsan
  Seongnam FC Seongnam FC 0:1 FC Seoul FC Seoul
Matchday 18 NK Brda NK Brda 1:1 NK Nafta 1903 NK Nafta 1903
  Tabor Sezana NK Tabor Sezana 1:0 NK Fuzinar NK Fuzinar
  Beltinci ND Beltinci 1:1 NK Roltek Dob NK Dob
Matchday 1 Memphis 901 FC Memphis 901 FC 0:1 Tampa Bay Rowdies TB Rowdies
  ATL UTD 2 Atlanta United 2 2:0 Hartford Athletic Hartford
  Charleston Charleston Battery 1:1 Ottawa Fury FC Ottawa Fury
  Nashville SC Nashville SC 2:0 Loudoun United FC Loudoun United
  Roughnecks FC Tulsa Roughnecks FC 1:1 Portland Timbers 2 Timbers 2
  San Antonio FC San Antonio FC 3:3 Phoenix Rising FC Phoenix Rising
  New Mexico Utd. New Mexico United 1:1 Fresno FC Fresno
  El Paso El Paso Locomotive FC 1:3 Oklahoma City Energy FC Oklahoma City
  LA Galaxy II Los Angeles Galaxy II 1:4 Colorado Springs Switchbacks FC Switchbacks FC
  Sacramento FC Sacramento Republic FC 1:1 Real Monarchs SLC Real Monarchs
  Las Vegas Las Vegas Lights FC 0:0 Austin Bold FC Bold FC
  Legion FC Birmingham Legion FC 0:2 Bethlehem Steel FC Bethlehem Steel
First Round Pai Chai Uni Pai Chai University 1:3 Yeoju Citizen FC Yeoju Citizen
  Jeonju FC Jeonju Citizen FC 2:1 Dongshin University Dongshin Uni
  Songwol FC Songwol FC 1:3 Dong-Eui University Dong-Eui Uni
  Daedeok Winner Daedeok Winner Star 0:1 Andong Science University Andong Uni
Matchday 2 Gwangju FC Gwangju FC 4:0 Asan Mugunghwa FC Asan Mugunghwa
  Bucheon FC Bucheon FC 1995 1:0 FC Anyang FC Anyang
  Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons FC 1:3 Daejeon Citizen FC Daejeon Citizen
Matchday 24 ADO '20 ADO '20 Heemskerk 1:2 VV Dongen Dongen
  Quick '20 KVV Quick '20 1:3 OFC Oostzaan OFC Oostzaan
  JVC Cuijk JVC Cuijk 0:2 HSC '21 Haaksbergen HSC '21
  OJC Rosmalen OJC Rosmalen 1:3 SV TEC Tiel SV TEC
  VV Goes VV Goes 2:1 Blauw Geel '38 Blauw Geel '38
  SV Oss '20 SV Oss '20 1:1 VV UNA Veldhoven VV UNA
Matchday 18 A. Lustenau SC Austria Lustenau 2:1 SV Horn SV Horn
Matchday 36 Birmingham Birmingham City 0:1 Aston Villa Aston Villa
Matchday 1 Rakvere Tarvas Rakvere JK Tarvas 1:0 FCI Levadia U21 FCI Levadia U21
Matchday 19 Defensores de Belgrano Defensores de Belgrano 2:0 Club Atlético Central Córdoba (SdE) Central Córdoba
  Chacarita Jrs Club Atlético Chacarita Juniors 0:1 Club Ferro Carril Oeste Ferro
  Instituto AC Instituto AC Córdoba 4:0 Club Olimpo Olimpo
Matchday 16 US Esch Union Sportive Esch-Alzette 2:1 FC Wiltz 71 FC Wiltz 71
  FC Koeppchen FC Koeppchen Wormeldange 1:2 FC Rodange 91 FC Rodange 91
  UN Käerjéng 97 UN Käerjéng 97 0:0 FC Jeunesse Canach Jeunesse Canach
  Junglinster FC Jeunesse Junglinster 0:2 FC Blue Boys Muhlenbach Muhlenbach
  Erpeldange FC 72 Erpeldange 4:0 US Sandweiler Sandweiler
  FC Atert Bissen FC Atert Bissen 0:3 Swift Hesperange Hesperange
Matchday 4 CA Fénix CA Fénix 2:0 Racing Club de Montevideo Racing Club
  River Plate Atletico River Plate Montevideo 1:1 Danubio FC Danubio FC
  Rampla Jrs Rampla Juniors FC 2:1 Cerro Largo FC Cerro Largo
  Peñarol CA Peñarol 1:0 Liverpool FC Montevideo Liverpool FC
Group 1 Magni ÍF Magni Grenivík 2:1 Leiknir Reykjavík Leiknir
Matchday 1 JK Tammeka Jalgpallikool Tammeka 2:2 Maardu Linnameeskond FC Maardu
  FC Flora FC Flora Tallinn 2:0 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
Matchday 2 Anorthosis Anorthosis Famagusta 1:1 Enosis Neon Paralimni En. Paralimni
  Alki Oroklini Alki Oroklini 2:1 Ermis Aradippou Ermis Aradippou
  APOEL Nicosia APOEL Nicosia 0:0 AEK Larnaca AEK Larnaca
Matchday 17 Tasman United Tasman United 1:3 Eastern Suburbs AFC Eastern Sub.
  W. Phoenix Res. Wellington Phoenix Reserves 3:2 Hamilton Wanderers Hamilton W.
  Team Wellington Team Wellington 1:2 Auckland City FC Auckland City
  Waitakere Utd. Waitakere United 1:4 Canterbury United Canterbury Utd
Matchday 4 A.D. Cantolao Academia Deportiva Cantolao 1:2 Club Alianza Lima Alianza Lima
  Pirata Pirata FC 0:0 Universidad San Martín de Porres USM Porres
  Municipal Deportivo Municipal 2:2 Sport Huancayo Sport Huancayo
  Universitario Universitario de Deportes 1:0  Carlos A. Mannucci Mannucci
Matchday 6 Kuala Lumpur FA Kuala Lumpur FA 2:3 Selangor FA Selangor FA
Matchday 3 Sukhothai FC Sukhothai FC 1:1 Suphanburi FC Suphanburi FC
  Buriram Utd. Buriram United 2:0 PT Prachuap FC PT Prachuap FC
  PTT Rayong PTT Rayong 2:1 Samut Prakan City Samut Prakan C.
Matchday 31 Cliftonville Cliftonville FC 1:0 Institute FC Institute FC
  Coleraine Coleraine FC 0:4 Ballymena United Ballymena
  Dungannon Dungannon Swifts 2:1 Newry City AFC Newry City
  Glentoran Glentoran FC 1:1 Ards FC Ards FC
Matchday 28 Cremonese US Cremonese 1:0 Benevento Calcio Benevento
  Ascoli Ascoli Calcio 1:1 AS Livorno AS Livorno
  Salernitana US Salernitana 1919 0:2 FC Crotone Crotone
Matchday 30 Pro Vercelli FC Pro Vercelli 1892 1:1 Robur Siena Siena
  Südtirol FC Südtirol 1:2 AS Giana Erminio Giana Erminio
  Fermana Fermana FC 1:0 Rimini FC Rimini
  Sambenedettese US Sambenedettese 1:4 LR Vicenza Virtus LR Vicenza
  Ravenna Ravenna FC 3:0 Alma Juventus Fano 1906 AJ Fano
  UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe 1:2 Teramo Calcio Teramo
  Virtus Verona Virtusvecomp Verona 2:1 Feralpisalò Feralpisalò
  Monza SS Monza 1912 1:1 Vis Pesaro dal 1898 Vis Pesaro
  Imolese Imolese Calcio 1919 1:1 AC Renate Renate
  Triestina US Triestina 1:2 Pordenone Calcio Pordenone
  Siracusa Siracusa Calcio 0:1 Virtus Francavilla Calcio V. Francavilla
  Paganese Paganese Calcio 1926 0:0 Urbs Reggina 1914 Reggina
  Trapani Trapani Calcio 2:0 Casertana FC Casertana
  Catanzaro US Catanzaro 1:2 Calcio Catania Catania
  Rende Rende Calcio 1968 0:2 Sicula Leonzio Sicula Leonzio
  Potenza Potenza Calcio 1:0 FC Rieti Rieti
  Monopoli SS Monopoli 1966 0:0 AS Bisceglie 1913 Bisceglie
  Viterbese AS Viterbese Castrense 3:0 SS Matera Calcio Matera
  Juve Stabia SS Juve Stabia 2:2 Cavese 1919 Cavese
Matchday 4 CDUC CD Universidad Católica 1:0 Unión La Calera La Calera
  CD Everton CD Everton 2:0 Club Deportes Iquique CD Iquique
  U. de Chile Club Universidad de Chile 1:2 Unión Española Española
  Cobresal CD Cobresal 0:0 CSD Colo Colo Colo Colo
Matchday 26 Inegölspor Inegölspor 2:0 Hacettepe Spor Hacettepe
  Gaziantepspor Gaziantepspor 0:3 Sariyer Sariyer
  Gümüshanespor Gümüshanespor 0:0 Amed SK Amed SK
  Ankara Demir Ankara Demirspor 2:2 Utas Usakspor Utas Usakspor
  Eyüpspor Eyüpspor 7:2 Manisaspor Manisaspor
  BB Bodrumspor Bodrum Belediyesi Bodrumspor 0:2 Keciörengücü Keciörengücü
  Bayrampasa Bayrampasa 2:1 Nigde Anadolu FK Nigde Anadolu
  Kastamonu 1966 Kastamonuspor 1966 1:0 Samsunspor Samsunspor
  Sancaktepe Bld. Sancaktepe Belediye Spor 1:0 Sakaryaspor Sakaryaspor
  Kahramanmaras Kahramanmarasspor 0:0 Fethiyespor Fethiyespor
  Sivas Belediye Sivas Belediye Spor 1:1 Tuzlaspor Tuzlaspor
  Pendikspor Pendikspor 0:1 Sanliurfaspor Sanliurfaspor
  Kirklarelispor Kirklarelispor 1:0 Tokatspor Tokatspor
  Z. Kömürspor Zonguldak Kömürspor 1:2 Menemen Belediye Spor Menemen Bld
  BAK Spor BAK Spor Kulübü 3:1 Darica Genclerbirligi Darica GB
  Bandirmaspor Bandirmaspor 1:0 Tarsus Idman Yurdu Tarsus IY
  Etimesgut Bld. Etimesgut Belediyespor 0:1 Fatih Karagümrük Karagümrük
  Manisa BB Manisa Büyüksehir Belediye Spor 3:2 Konya Anadolu Selcukspor A. Selcukspor
Matchday 29 R. Majadahonda CF Rayo Majadahonda 2:0 AD Alcorcón Alcorcón
  Extremadura Extremadura UD 3:0 Córdoba CF Córdoba CF
954' CD Lugo CD Lugo called off CF Reus Deportiu Reus Deportiu
Matchday 29 Granada CF Granada CF 1:0 Real Zaragoza Real Zaragoza
  CD Tenerife CD Tenerife 1:1 CD Numancia CD Numancia
  Dep. La Coruña Deportivo de La Coruña 0:1 UD Las Palmas UD Las Palmas
Matchday 26 Luch Luch Vladivostok 0:2 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk
  Tom Tomsk Tom Tomsk 0:0 FK Krasnodar 2 Krasnodar 2
  Khimki FK Khimki 1:1 Sibir Novosibirsk Sibir
  Shinnik Shinnik Yaroslavl 1:0 Baltika Kaliningrad Baltika
  Tambov FK Tambov 1:1 FK Tyumen Tyumen
  Chertanovo Chertanovo Moscow 0:2 Mordovia Saransk Mordovia
  Avangard Kursk Avangard Kursk 1:1 FK Nizhny Novgorod Nizhny Novgorod
  Fakel Voronezh Fakel Voronezh 0:0 Rotor Volgograd Rotor Volgograd
  Sochi FC Sochi 1:0 FK Armavir Armavir
Matchday 24 Chindia CF Chindia Targoviste 0:0 Petrolul Ploiesti Petr. Ploiesti
  Ac. Clinceni Academica Clinceni 1:1 Ripensia Timisoara Ripensia
  Luceafarul Luceafarul Oradea 1:3 Universitatea Cluj U Cluj
Matchday 25 Estoril GD Estoril 1:0 Vitória Guimarães SC B Guimarães B
  Académico Viseu Académico Viseu FC 1:2 Académica Coimbra Coimbra
  Oliveirense UD Oliveirense 1:2 SC Covilhã Covilhã
  Farense SC Farense 3:0 Varzim Sport Club Varzim
  Penafiel FC Penafiel 3:2 CD Mafra Mafra
  Arouca FC Arouca 0:1 CD Cova Piedade Cova Piedade
  Hatayspor Hatayspor 4:0 Eskisehirspor Eskisehirspor
  Istanbulspor Istanbulspor 0:1 Altinordu FK Altinordu
  Balikesirspor Balikesirspor 1:0 Adanaspor Adanaspor
  Genclerbirligi Genclerbirligi Ankara 1:0 Altay SK Altay SK
Matchday 24 Servette FC Servette FC 6:1 FC Schaffhausen FC Schaffhausen
  FC Vaduz FC Vaduz 1:0 FC Chiasso FC Chiasso
Matchday 21 Platanias Platanias Chania 1:0 GS Ergotelis Ergotelis
  AE Sparti AE Sparti 0:1 Iraklis Thessaloniki Iraklis
  PASA Irodotos PASA Irodotos 2:1 AO Chania Kissamikos AOX Kissamikos
  Volos NPS Volos NPS 1:1 AO Trikala AO Trikala
  Doxa Dramas Doxa Dramas 2:0 PAE Eginiakos Eginiakos
  Aittitos Spaton Aittitos Spaton 2:2 Apollon Larisas Ap. Larisas
  AOK Kerkyra AOK Kerkyra 0:2 Apollon Pontou Apollon Pontou
Matchday 24 Apollon U19 Apollon Smyrnis U19 3:1 OFI Crete U19 OFI Crete U19
  PAOK U19 PAOK Thessaloniki U19 3:1 Atromitos Athens U19 Atromitos U19
  Olympiacos U19 Olympiacos Piraeus U19 3:0 Aris Thessaloniki U19 Aris U19
  AE Larisa U19 AE Larisa U19 1:1 APO Levadiakos U19 Levadiakos U19
Matchday 18 Sokol Brozany SK Sokol Brozany 1:2 Slovan Velvary Slovan Velvary
  Stechovice FK Stechovice 2:1 SK Benesov SK Benesov
  Baník Sokolov FK Baník Sokolov 2:3 FK Varnsdorf FK Varnsdorf
  FC MAS Taborsko FC MAS Taborsko 1:1 FC Vysocina Jihlava FC Vysocina
  Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno 6:0 FK Viktoria Zizkov Viktoria Zizkov
Matchday 21 Fremad Amager BK Fremad Amager 2:2 FC Roskilde FC Roskilde
  FC Fredericia FC Fredericia 1:0 FC Helsingör FC Helsingör
  Viborg FF Viborg FF 0:2 Hvidovre IF Hvidovre IF
  Lyngby BK Lyngby BK 3:1 Thisted FC Thisted FC
  Nyköbing FC Nyköbing FC 1:1 HB Köge HB Köge
  Naestved BK Naestved Boldklub 0:0 Silkeborg IF Silkeborg IF
Matchday 26 Borac Cacak FK Borac Cacak 0:3 FK TSC Backa Topola FK TSC
  Radnicki 1923 FK Radnicki 1923 Kragujevac 1:1 OFK Zarkovo Zarkovo
  Dobanovci FK Buducnost Dobanovci 1:0 FK Zlatibor Cajetina Zlatibor
  FK Bezanija FK Bezanija 1:2 FK Javor-Matis Ivanjica Javor-Matis
  Sloboda Uzice FK Sloboda Uzice 1:0 FK Becej Becej
  Novi Pazar FK Novi Pazar 2:0 FK Metalac Gornji Milanovac Metalac
Matchday 15 Hajduk Split II HNK Hajduk Split II 1:1 NK Solin NK Solin
  NK BSK Bijelo Brdo NK BSK Bijelo Brdo 2:0 GNK Dinamo Zagreb II Din. Zagreb II
Matchday 8 FC Inter U19 FC Inter Turku U19 2:4 Ilves Tampere U19 Ilves U19
  Reipas U19 FC Reipas Lahti U19 1:1 Kuopion Palloseura U19 KuPS U19
  MP U19 Mikkelin Palloilijat U19 2:3 Atlantis FC U19 Atlantis FC U19
  JanPa U19 Janakkalan Palloseura U19 1:6 Turun Palloseura U19 TPS U19
  TPV U19 Tampereen Pallo-Veikot U19 0:4 Kaarinan Pojat U19 Kaarinan U19
  PK-35 U19 Pallokerho-35 U19 3:2 Vantaan Jalkapalloseura U19 Vantaan U19
Matchday 23 Warta Poznan Warta Poznan 4:3 Podbeskidzie Bielsko-Biala Podbeskidzie
Matchday 18 Pogon II Pogon Szczecin II 0:4 Kotwica Kolobrzeg Kotwica
  Lubin II Zaglebie Lubin II 6:3 Gornik Polkowice Gornik Polk.
  Wisla Sand. Wisla Sandomierz 1:1 Wisla Pulawy Wisla Pulawy
  Spartakus Daleszyce Spartakus Daleszyce 0:1 Hutnik Krakow Hutnik Krakow
Matchday 1 Kairat Almaty Kairat Almaty 2:0 FK Taraz Taraz
  Kaysar Kaysar Kyzylorda 0:1 FK Atyrau Atyrau
  FC Astana FC Astana 4:1 FK Aktobe Aktobe
  Surkhon Surkhon Termiz 1:1 Metallurg Bekabad Metallurg Bk.
  Navbahor Navbahor Namangan 1:1 FK Kokand 1912 Kokand 1912
  Sogdiana Sogdiana Jizzakh 2:1 Bunyodkor Tashkent Bunyodkor
Matchday 26 M. Petah Tikva Maccabi Petah Tikva 2:0 FC Ashdod FC Ashdod
  Bnei Sakhnin Ihud Bnei Sakhnin 0:0 Hapoel Beer Sheva H. Beer Sheva
Matchday 28 Kazincbarcika Kazincbarcikai SC 2:1 Budafoki MTE Budafoki MTE
  Mosonmagyaróvár Mosonmagyaróvári TE 1904 2:1 Gyirmót FC Győr Gyirmót FC
  Monor SE Monor SE 2:1 Balmazújváros FC Balmazújváros
  Budaörs Budaörsi SC 0:1 Soroksár SC Soroksár
  BFC Siófok BFC Siófok 0:2 Kaposvári Rákóczi FC Kaposvár
  Cegléd Ceglédi VSE 2:2 Dorogi FC Dorog
  Csákvár Aqvital FC Csákvár 0:3 Nyíregyháza Spartacus