For using this site, please activate JavaScript.

Matches Apr 14, 2019

Matchday 29
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 2:1 1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05
 
TSG Hoffenheim TSG 1899 Hoffenheim 2:0 Hertha BSC Hertha BSC
 
F. Düsseldorf Fortuna Düsseldorf 1:4 Bayern Munich Bayern Munich
 
FC St. Pauli FC St. Pauli 1:1 Arminia Bielefeld Arm. Bielefeld
 
VfL Bochum VfL Bochum 3:2 SpVgg Greuther Fürth Greuther Fürth
 
FC Ingolstadt FC Ingolstadt 04 1:1 Holstein Kiel Holstein Kiel
Matchday 33
Unterhaching SpVgg Unterhaching 0:1 FSV Zwickau FSV Zwickau
 
KFC Uerdingen KFC Uerdingen 05 1:3 VfL Osnabrück VfL Osnabrück
Quarter-Finals 2nd leg El Ahly El Ahly Cairo 1:0 Mamelodi Sundowns FC Sundowns
  Esperance Esperance Tunis 3:1 CS Constantine CS Constantine
  Wydad AC Wydad Casablanca 5:0 Horoya AC Horoya AC
  RS Berkane Renaissance de Berkane 5:1 Gor Mahia Nairobi Gor Mahia FC
  CS Sfaxien Club Sportif Sfaxien 2:0 Nkana FC Nkana FC
  Zamalek Zamalek SC 1:0 Hassania d'Agadir Hassania
Group 1 Peru U17 Peru U17 3:2 Uruguay U17 Uruguay U17
Matchday 34
Man Utd Manchester United 2:1 West Ham United West Ham
 
Crystal Palace Crystal Palace 1:3 Manchester City Man City
 
Liverpool Liverpool FC 2:0 Chelsea FC Chelsea
Matchday 1 IC d'Escaldes Inter Club d'Escaldes 2:0 UE Sant Julia Sant Julia
  FC Santa Coloma FC Santa Coloma 2:1 UE Engordany UE Engordany
  Lusitanos FC Lusitanos 0:1 FC Ordino FC Ordino
Matchday 32
Atlético Madrid Atlético Madrid 2:0 Celta de Vigo Celta de Vigo
 
Sevilla FC Sevilla FC 3:2 Real Betis Balompié Real Betis
  Real Valladolid Real Valladolid CF 2:2 Getafe CF Getafe
  Athletic Athletic Bilbao 3:2 Rayo Vallecano Rayo Vallecano
  Real Sociedad Real Sociedad 1:1 SD Eibar SD Eibar
 
AS Roma AS Roma 1:0 Udinese Calcio Udinese Calcio
 
AC Milan AC Milan 1:0 SS Lazio Lazio
  Torino Torino FC 1:1 Cagliari Calcio Cagliari Calcio
  Sassuolo US Sassuolo 0:0 Parma Calcio 1913 Parma
  Fiorentina ACF Fiorentina 0:0 Bologna FC 1909 Bologna
  Sampdoria UC Sampdoria 2:0 Genoa CFC Genoa
  Monaco AS Monaco 0:0 Stade Reims Reims
  R. Strasbourg RC Strasbourg Alsace 3:3 EA Guingamp Guingamp
  SM Caen SM Caen 0:1 SCO Angers SCO Angers
  Montpellier HSC Montpellier 2:1 FC Toulouse Toulouse
  Stade Rennais Stade Rennais FC 0:0 OGC Nice OGC Nice
  Saint-Étienne AS Saint-Étienne 3:0 FC Girondins Bordeaux G. Bordeaux
Matchday 25
LASK LASK 0:0 SKN St. Pölten SKN St. Pölten
 
Wolfsberger AC Wolfsberger AC 1:1 Austria Vienna Austria Vienna
 
RB Salzburg Red Bull Salzburg 3:1 SK Sturm Graz Sturm Graz
Matchday 23 Akhmat Grozny Akhmat Grozny 1:3 Lokomotiv Moscow Loko Moscow
  Dinamo Moscow Dinamo Moscow 1:1 FK Krasnodar Krasnodar
  Zenit S-Pb Zenit St. Petersburg 5:0 Anzhi Makhachkala Anzhi
Matchday 29
FC Luzern FC Luzern 0:1 Neuchâtel Xamax FCS NE Xamax
 
FC Basel FC Basel 1893 0:0 Grasshopper Club Zurich Grasshoppers
 
FC Lugano FC Lugano 1:1 FC Sion FC Sion
 
FC Thun FC Thun 0:0 FC St. Gallen 1879 FC St. Gallen
 
FC Zürich FC Zürich 0:1 BSC Young Boys BSC Young Boys
Matchday 30 AZ Alkmaar AZ Alkmaar 2:3 ADO Den Haag ADO Den Haag
 
Ajax Ajax Amsterdam 6:2 SBV Excelsior Rotterdam Excelsior
  Fortuna Sittard Fortuna Sittard 1:1 VVV-Venlo VVV-Venlo
 
Feyenoord Feyenoord Rotterdam 2:1 Heracles Almelo Heracles Almelo
 
PSV Eindhoven PSV Eindhoven 2:1 De Graafschap Doetinchem De Graafschap
  Willem II Willem II Tilburg 2:0 PEC Zwolle PEC Zwolle
  Heerenveen SC Heerenveen 1:1 FC Groningen FC Groningen
  FC Utrecht FC Utrecht 0:0 Vitesse Arnhem Vitesse
Matchday 5 FC Viitorul FC Viitorul 2:1 CS Universitatea Craiova CS U Craiova
Matchday 28 Kayserispor U21 Kayserispor U21 2:2 MKE Ankaragücü U21 Ankaragücü U21
  Y. Malatya U21 Yeni Malatyaspor U21 1:1 Alanyaspor U21 Alanyaspor U21
  Fenerbahce U21 Fenerbahce SK U21 0:0 Galatasaray SK U21 Galatasaray U21
  Antalyaspor U21 Antalyaspor U21 1:3 Kasimpasa U21 Kasimpasa U21
 
Besiktas Besiktas JK 2:1 Istanbul Basaksehir FK Basaksehir
 
Kayserispor Kayserispor 0:2 MKE Ankaragücü Ankaragücü
 
Antalyaspor Antalyaspor 1:0 Kasimpasa Kasimpasa
  Y. Malatyaspor Yeni Malatyaspor 1:1 Alanyaspor Alanyaspor
Matchday 5 FC Voluntari FC Voluntari 1:2 Gaz Metan Medias Gaz Metan
Matchday 2 Desna Desna Chernigiv 2:1 Karpaty Lviv Karpaty
  Arsenal Kyiv Arsenal Kyiv 1:0 Vorskla Poltava Vorskla
  PFK Lviv PFK Lviv 1:2 FK Oleksandriya FK Oleksandriya
Matchday 28 Couvin-Mariemb. RES Couvin-Mariembourg-Fraire 2:5 Royal Francs Borains Francs Borains
  RE Durbuy Royale Entente Durbuy 1:2 RFC Tilleur RFC Tilleur
  La Louvière RAAL La Louvière 1:1 RFC Meux RFC Meux
  RUS Rebecq RUS Rebecq 1:2 UR La Louvière Centre UR La Louvière
  Waremme RS Waremmien FC 1:1 Olympic Club Charleroi Farciennes Olym. Charleroi
  RE Acren RE Acren-Lessines 3:0 Solières Sport Solières
  WalloniaWalhain RFC Wallonia Walhain 0:3 URSL Visé URSL Visé
  RRC Hamoir RRC Hamoir 5:0 RUW Ciney RUW Ciney
Matchday 29 Dessel Sport KFC Dessel Sport 3:2 FC Rupel Boom Rupel Boom
  RWDM RWD Molenbeek (2015) 1:1 KSK Lierse Kempenzonen KSK Lierse Kem.
  RFC Seraing RFC Seraing 2:0 SC Eendracht Aalst Eendracht Aalst
  FC Knokke FC Knokke 4:2 AS Verbroedering Geel ASV Geel
  FCV Dender EH FCV Dender EH 0:2 KVV Thes Sport Thes Sport
  RE Virton Royal Excelsior Virton 1:0 RSC Chatelet-Farciennes RSC Chatelet
  SK Deinze KMSK Deinze 2:1 KSV Oudenaarde KSV Oudenaarde
  KSK Heist KSK Heist 1:0 RFC Lüttich RFC Lüttich
Matchday 28 KFC Mandel Utd. KFC Mandel United 3:0 KSCT Menen KSCT Menen
  Dikkelvenne SC Dikkelvenne 3:0 SK Londerzeel SK Londerzeel
  Tempo Overijse Tempo Overijse 0:0 Racing Harelbeke KRC Harelbeke
  KSK Ronse KSK Ronse 1:1 Diegem Sport Diegem Sport
  KFC Eppegem KFC Eppegem 2:1 Olsa Brakel Olsa Brakel
  KVC Winkel Sp. KVC Winkel Sport 6:0 KRC Gent KRC Gent
  Ol. Wijgmaal Olympia SC Wijgmaal 0:1 FC Gullegem FC Gullegem
  RC Hades RC Hades 2:0 Hoogstraten VV Hoogstraten VV
  Patro Eisden Patro Eisden Maasmechelen 1:1 KFC Turnhout KFC Turnhout
  Sint-Niklaas SK Sint-Niklaas 4:0 Koninklijke Sporting Hasselt KS Hasselt
  Royal Cappellen Royal Cappellen FC 1:3 KSV Temse KSV Temse
  Bocholt VV Bocholt VV 4:1 KFC Heur Tongeren Heur Tongeren
  KFC Duffel KFC Duffel 2:0 KFC VW Hamme VW Hamme
  Berchem Sport Berchem Sport 5:0 KVV Vosselaar KVV Vosselaar
  Spouwen-Moper Spouwen Mopertingen 0:2 KSC City Pirates City Pirates
  Viktoria Plzen FC Viktoria Plzen 2:1 FC Banik Ostrava Banik Ostrava
  FK Jablonec FK Jablonec 2:1 FK Dukla Prag Dukla Prague
Matchday 29 Nordsjaelland FC Nordsjaelland 1:2 Esbjerg fB Esbjerg fB
  Bröndby IF Bröndby IF 1:2 FC Copenhagen FC Copenhagen
  Hobro IK Hobro IK 1:2 Randers FC Randers FC
Matchday 31 Red Star Red Star Belgrade 3:0 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
  Mladost FK Mladost Lucani 2:1 FK Napredak Krusevac Napredak
  Radnik FK Radnik Surdulica 1:1 OFK Backa Backa
  Vozdovac FK Vozdovac 2:2 FK Zemun FK Zemun
  Macva FK Macva Sabac 2:0 FK Dinamo Vranje Dinamo Vranje
  Partizan FK Partizan Belgrade 3:0 FK Cukaricki Cukaricki
  Vojvodina FK Vojvodina Novi Sad 0:1 FK Proleter Novi Sad Proleter
Matchday 29 HNK Rijeka HNK Rijeka 7:0 NK Inter Zapresic Inter Zapresic
  HNK Gorica HNK Gorica 4:3 Slaven Belupo Koprivnica Slaven Belupo
Matchday 2 Ilves Ilves Tampere 0:0 Vaasan Palloseura VPS
Matchday 30 Arka Gdynia Arka Gdynia 1:1 Miedz Legnica Miedz Legnica
  Piast Gliwice Piast Gliwice 4:0 Korona Kielce Korona Kielce
  Cracovia Cracovia 4:2 Lechia Gdansk Lechia Gdansk
  Slask Wroclaw Slask Wroclaw 0:1 Górnik Zabrze Górnik Zabrze
  Lech Poznan Lech Poznan 0:2 Jagiellonia Bialystok Jagiellonia
  Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin 3:1 Wisla Kraków Wisla Kraków
  Legia Warszawa Legia Warszawa 3:1 Pogon Szczecin Pogon Szczecin
  Z. Sosnowiec Zaglebie Sosnowiec 1:3 Wisla Plock Wisla Plock
Matchday 29 CSKA Sofia CSKA Sofia 2:0 PFC Beroe Stara Zagora PFC Beroe Stara Zagora
Matchday 27 NK Celje NK Celje 0:2 NS Mura NS Mura
  NK Olimpija NK Olimpija Ljubljana 2:0 NK Aluminij Kidricevo NK Aluminij
Matchday 29 Botev Vratsa POFK Botev Vratsa 5:0 FK Vereya Stara Zagora FK Vereya
Matchday 20 FC UNA Strassen FC UNA Strassen 2:1 Union Titus Petange Titus Petange
Matchday 28 Fehérvár MOL Fehérvár FC 2:1 Újpest FC Újpest FC
Matchday 4 MSK Zilina MSK Zilina 0:3 Slovan Bratislava Slo. Bratislava
Matchday 29 VfB Bach VfB Bach 0:4 1.FC Bad Kötzting Bad Kötzting
  SV Neukirchen SV Neukirchen b. Hl. Blut 3:2 SC Ettmannsdorf SC Ettmannsdorf
  1.FC H'aurach 1.FC Herzogenaurach 0:1 TSV Buch (Bay.) TSV Buch
Matchday 25 TSV Lengfeld TSV Lengfeld (Bay.) 2:0 DJK Schwebenried Schwebenried
  SC Aufkirchen SC Aufkirchen 1:4 Alemannia Haibach Alem. Haibach
  TuS Röllbach TuS Röllbach 2:0 SV Euerbach-Kützberg SV Euerbach-K.
  Feuchtwangen TuS Feuchtwangen 4:2 TSV Kleinrinderfeld Kleinrinderfeld
  1.FC Fuchsstadt 1.FC Fuchsstadt 3:2 ASV Rimpar ASV Rimpar
  1.FC Geesdorf 1.FC Geesdorf 1:3 Viktoria Kahl Viktoria Kahl
Matchday 29 SV Erlbach SV Erlbach 3:1 Eintracht Karlsfeld E. Karlsfeld
Matchday 24 TV Bremen-Walle TV Bremen-Walle 2:3 SC Vahr-Blockdiek SC Vahr-Blockd.
  SV Lemwerder SV Lemwerder 0:3 FC Union 60 Bremen Union 60 Bremen
  SG Findorff SG Findorff 1:2 TS Woltmershausen Woltmershausen
Matchday 25 Lübecker SC Lübecker SC 99 3:2 TSG Concordia Schönkirchen C. Schönkirchen
  SV Eichede II SV Eichede II 0:2 TSV Klausdorf TSV Klausdorf
  SV Schackendorf SV Schackendorf 1:3 1.FC Phönix Lübeck Phönix Lübeck
  TSV Wankendorf TSV Wankendorf 1:2 SV Grün-Weiß Siebenbäumen GW Siebenbäumen
Matchday 24 TV Meckelfeld TV Meckelfeld 0:3 MTV Treubund Lüneburg MTV TB Lbg.
  MTVE Celle MTV Eintracht Celle 6:0 SV Emmendorf SV Emmendorf
  BW Bornreihe SV Blau-Weiß Bornreihe 1:2 SV Drochtersen/Assel II Drocht./A. II
  Teutonia Uelzen Teutonia Uelzen 3:0 TSV Winsen/Luhe TSV Winsen/Luhe
  FC Verden 04 FC Verden 04 0:3 SV Ahlerstedt/Ottendorf Ahlerstedt/Ott.
  E. Lüneburg SV Eintracht Lüneburg 5:1 TuSG Ritterhude TuSG Ritterhude
Matchday 28 FC Rastpfuhl FC Rastpfuhl 1:1 Borussia Neunkirchen B. Neunkirchen
  SV Rohrbach SV Rohrbach (Saar) 2:2 SV Auersmacher Auersmacher
  SG Rehlingen SG Rehlingen-Fremersdorf 0:2 SC Halberg Brebach Halberg Brebach
  FC Homburg II FC 08 Homburg II 6:0 VfL Primstal VfL Primstal
  Elversberg II SV 07 Elversberg II 4:2 TuS Herrensohr TuS Herrensohr
  Landolfsh./Seu. TSV Landolfshausen/Seulingen 3:1 SCW Göttingen SCW Göttingen
  Lehndorfer TSV Lehndorfer TSV 1:2 SSV Kästorf 1922 SSV Kästorf
  SVG Göttingen SVG Göttingen 0:0 SC Gitter SC Gitter
  Goslarer SC Goslarer SC 4:7 1.SC Göttingen 05 Göttingen 05
  SC Hainberg SC Hainberg 3:1 Vahdet Braunschweig TSC Vahdet
  TSV Hillerse TSV Hillerse 4:0 TSV Germania Lamme TSV Lamme
  FT Braunschweig FT Braunschweig 3:0 SV Lengede SV Lengede
  Reislingen/N. SV Reislingen/Neuhaus 5:3 SSV Vorsfelde SSV Vorsfelde
Matchday 24 TSV Burgdorf TSV Burgdorf 1:0 Heeßeler SV Heeßeler SV
  TSV Pattensen TSV Pattensen 1:2 SV Ramlingen-Ehlershausen Ramlingen-E.
  Krähenwinkel TSV Krähenwinkel/Kaltenweide 2:1 HSC/BW Tündern HSC/BW Tündern
  TuS Sulingen TuS Sulingen 6:0 SV Iraklis Hellas Hannover Iraklis Hellas
  SC Hemmingen/W. SC Hemmingen/Westerfeld 5:1 VfL Bückeburg VfL Bückeburg
  SV BE Steimbke SV Brigitta-Elwerath Steimbke 1:2 SpVgg Bad Pyrmont Bad Pyrmont
  TV Stuhr TV Stuhr 0:0 MTV Almstedt MTV Almstedt
Matchday 31 1.FC M'gladbach 1.FC Mönchengladbach 4:0 Düsseldorfer SC 99 DSC 99
  Holzheimer SG Holzheimer SG 0:0 TSV Meerbusch II Meerbusch II
  Heiligenhaus SSVg Heiligenhaus 3:0 FSV Vohwinkel FSV Vohwinkel
  VfR Fischeln VfR Fischeln 3:2 Cronenberger SC Cronenberger SC
  VSF Amern VSF Amern 6:0 SpVg Odenkirchen Odenkirchen
  VfL Jüchen-G. VfL Jüchen-Garzweiler 0:4 DJK Teutonia St. Tönis DJK St. Tönis
  Kapellen-Erft SC Kapellen-Erft 2:1 ASV Süchteln ASV Süchteln
  VfB Solingen VfB Solingen 0:3 Rather SV Rather SV
  MSV Düsseldorf MSV Düsseldorf 0:1 TVD Velbert TVD Velbert
Matchday 27 VfL Rhede VfL Rhede 1:3 SV Genc Osman Duisburg SV Genc Osman
  Sterkrade-Nord SpVgg Sterkrade-Nord 3:1 FC Kray FC Kray
  ESC Rellinghsn. ESC Rellinghausen 06 3:0 PSV Wesel-Lackhausen PSV Wesel
  Duisburger SV Duisburger SV 1900 4:1 SV Sonsbeck SV Sonsbeck
  Niederwenigern SF Niederwenigern 3:2 DJK/Arminia Klosterhardt A. Klosterhardt
  Königshardt SF Königshardt 1:6 SV Scherpenberg Scherpenberg
  BG Überruhr Blau-Gelb Überruhr 2:3 VfB Frohnhausen VfB Frohnhausen
  Fichte Lintfort TuS Fichte Lintfort 2:1 SV Hönnepel-Niedermörmter SV Hö/Nie
  GSV Moers GSV Moers 2:0 SV Burgaltendorf Burgaltendorf
Matchday 24 GW Firrel GW Firrel 2:1 SV Holthausen/Biene Holthausen/B.
  SV Bevern SV Bevern 5:0 Vorwärts Nordhorn Vorw. Nordhorn
  SC Melle 03 SC Melle 03 2:1 SV Brake SV Brake
  H. Friesoythe Hansa Friesoythe 0:2 FC Schüttorf 09 FC Schüttorf 09
  TSV Wallenhorst TSV Wallenhorst 0:2 BV Essen BV Essen
  BW Papenburg Blau-Weiß Papenburg 1:1 SV Bad Rothenfelde Bad Rothenfelde
  GW Mühlen GW Mühlen 1:2 TV Dinklage TV Dinklage
Matchday 28 SG Mendig SG Eintracht Mendig-Bell 4:0 SG Alfbachtal SG Alfbachtal
  SG 99 Andernach SG 99 Andernach 1:1 SG Malberg/Rosenheim SG Malberg/R.
  SV Windhagen SV Eintracht Windhagen 4:0 VfB Linz VfB Linz
  Ahrweiler BC Ahrweiler BC 4:0 SG 2000 Mülheim-Kärlich Mülheim-Kärlich
Matchday 22 FC Grimma FC Grimma 1:0 FV Eintracht Niesky Eintr. Niesky
  VfB E. Glauchau VfB Empor Glauchau 3:1 Rapid Chemnitz Rapid Chemnitz
  Markranstädt SSV Markranstädt 0:1 Radebeuler BC 08 Radebeuler BC
  Germ. Mittweida SV Germania Mittweida 9:00 PM SV Olbernhau SV Olbernhau
  VfL Meiningen VfL Meiningen 0:4 FC An der Fahner Höhe FC Fahner Höhe
Matchday 26 Sandhausen II SV Sandhausen II 6:0 FC Heidelsheim FC Heidelsheim
  Durlach-Aue SpVgg Durlach-Aue 1:1 FC-Astoria Walldorf II FCA Walldorf II
  TSV Wieblingen TSV Wieblingen 1:3 1.FC Bruchsal 1.FC Bruchsal
  VfB Gartenstadt VfB Gartenstadt 2:0 ATSV Mutschelbach ATSV Mutschelb.
  FC Zuzenhausen FC Zuzenhausen 3:2 VfR Mannheim VfR Mannheim
  TuS Makkabi TuS Makkabi Berlin 0:2 SV Empor Berlin SV Empor Berlin
  BFC Preussen BFC Preussen 1:2 Berliner SC Berliner SC
  Spand. Kickers FSV Spandauer Kickers 0:3 SD Croatia Berlin Croatia Berlin
  Türkiyemspor Türkiyemspor Berlin 3:1 Frohnauer SC Frohnauer SC
  Beroli. Stralau FSV Berolina Stralau 0:3 SV Tasmania Berlin SV Tasmania
  SV Sparta SV Sparta Lichtenberg 4:0 SC Charlottenburg SCC Berlin
  TSV Rudow 1888 TSV Rudow 1888 3:1 Berlin Türkspor 04 Berlin Türkspor
  Al-Dersimspor BSV Al-Dersimspor 1:3 Eintracht Mahlsdorf E. Mahlsdorf
Matchday 23 Breuningsweiler SV Breuningsweiler 4:2 FV Olympia Laupheim Olymp. Laupheim
  L-Echterdingen Calcio Leinfelden-Echterdingen 3:1 FSV Hollenbach FSV Hollenbach
Matchday 29 FC Waldbrunn FC Waldbrunn 1:0 FV Biebrich 02 FV Biebrich 02
  DJK Flörsheim DJK Flörsheim 0:3 SG Kinzenbach SG Kinzenbach
  TSG Wörsdorf TSG Wörsdorf 0:3 TuS Dietkirchen TuS Dietkirchen
  VfB Marburg VfB Marburg 3:0 SV Zeilsheim SV Zeilsheim
  FC Gießen II FC Gießen II 1:1 SF/BG Marburg SF/BG Marburg
  FSV Fernwald FSV Fernwald 6:0 FC Dorndorf FC Dorndorf
  TSV Bicken TSV Bicken 1:8 SV Bauerbach SV Bauerbach
  FSV Dörnberg FSV Dörnberg 2:3 TSG Sandershausen Sandershausen
  Eichenzell FC Britannia Eichenzell 1:0 1.FC Schwalmstadt Schwalmstadt
  SV Steinbach SV Steinbach 3:0 SV 07 Eschwege SV 07 Eschwege
  SV Kaufungen 07 SV Kaufungen 07 4:2 TuSpo Grebenstein Grebenstein
  Adler Weidenh. SV Adler Weidenhausen 4:2 SG Johannesberg SG Johannesberg
  Ober-Roden Germania Ober-Roden 1:1 SG Unter-Abtsteinach Unterabsteinach
  FC Sandzak SV FC Sandzak Frankfurt 0:3 FC Hanau 93 FC Hanau 93
  Sportfreunde 04 FFV Sportfreunde 1904 1:1 FC Viktoria 09 Urberach Vikt. Urberach
  Vatanspor BH TSV Vatanspor Bad Homburg 0:3 TS Ober-Roden TS Ober-Roden
  1.FC Erlensee 1.FC Erlensee 3:0 SV Altwiedermus SV Altwiedermus
  Usinger TSG Usinger TSG 2:0 SG Rot-Weiß Frankfurt RW Frankfurt
  SG Bornheim/GW SG Bornheim/GW 0:4 SV Rot-Weiss Walldorf RW Walldorf
Matchday 23 SV Hanse 01 SV Hanse Neubrandenburg 01 0:4 SV Pastow SV Pastow
  Kühlungsborn FSV Kühlungsborn 0:2 Grimmener SV Grimmener SV
  Edelw. Arnstedt SV Edelweiß Arnstedt 3:1 VfB 1906 Sangerhausen Sangerhausen
  Bitterfeld-W. 1.FC Bitterfeld-Wolfen 0:1 SG Rot-Weiß Thalheim RW Thalheim
Matchday 24 SV Steinwenden SV Steinwenden 2:3 TuS Marienborn TuS Marienborn
  FK Pirmasens II FK Pirmasens II 1:2 SV Morlautern SV Morlautern
  TB Jahn Zeiskam TB Jahn Zeiskam 3:1 SC Hauenstein SC Hauenstein
  SV Gonsenheim SV Gonsenheim 1:4 SV Alemannia Waldalgesheim Waldalgesheim
  SG Rieschweiler SG Rieschweiler 0:4 SG RWO Alzey RWO Alzey
  FC Speyer 09 FC Speyer 09 1:0 TuS Rüssingen TuS Rüssingen
Matchday 25 Rödinghausen II SV Rödinghausen II 1:2 SV Mesum SV Mesum
  VfL Theesen VfL Theesen 1:0 SC Roland Beckum SC Roland
  Vict. Clarholz Victoria Clarholz 0:0 Beckumer SV Beckumer SV
  TuS Hiltrup TuS Hiltrup 1:0 SuS Neuenkirchen Neuenkirchen
  SpVgg Vreden SpVgg Vreden 2:0 SC Herford SC Herford
  RW Maaslingen SC Rot-Weiß Maaslingen 1:3 Preußen Münster II Pr. Münster II
Matchday 27 Westfalia Wickede Westfalia Wickede 0:1 DSC Wanne-Eickel Wanne-Eickel
  Lüner SV Lüner SV 3:1 Concordia Wiemelhausen C. Wiemelhausen
  SC Neheim SC Neheim 2:1 SpVgg Erkenschwick Erkenschwick
  TSV Marl-Hüls TSV Marl-Hüls 9:00 PM SG Finnentrop/Bamenohl Finnentrop/Bam.
  DJK TuS Hordel DJK TuS Hordel 4:0 Kirchhörder SC Kirchhörder SC
  BSV Schüren BSV Schüren 2:3 TuS 05 Sinsen TuS 05 Sinsen
  Lennestadt FC Lennestadt 4:2 FC Iserlohn 46/49 FC Iserlohn
  RSV Meinerzhagen RSV Meinerzhagen 6:0 YEG Hassel YEG Hassel
Matchday 24 Los Andes Club Atlético Los Andes 0:1 Club Atlético Chacarita Juniors Chacarita Jrs
  Olimpo Club Olimpo 2:3 Independiente Rivadavia Ind. Rivadavia
  Ferro Club Ferro Carril Oeste 1:0 Brown de Adrogue Brown Adrogue
  Almagro Club Almagro 2:1 Club Atlético Temperley CA Temperley
First Round 1st leg San Martín Club Atlético San Martín (SJ) 2:0 Club Atlético Talleres CA Talleres
  Belgrano Club Atlético Belgrano 3:2 Club Atlético Lanús Lanús
  San Martín (T) Club Atlético San Martín (Tucumán) 1:1 Club Atlético Unión CA Unión
Matchday 14 Querétaro FC Querétaro FC 0:0 Deportivo Toluca Toluca
  CF Pachuca CF Pachuca 9:2 Tiburones Rojos de Veracruz Tiburones Rojos
  Morelia Monarcas Morelia 1:0 Deportivo Guadalajara Chivas
Matchday 7 Montreal Impact Montreal Impact 1:0 Columbus Crew SC Columbus Crew
  Houston Houston Dynamo 2:1 San Jose Earthquakes Quakes
  Sounders FC Seattle Sounders FC 3:2 Toronto FC Toronto FC
  Minnesota Utd. Minnesota United FC 3:3 New York City FC NYCFC
  Revolution New England Revolution 0:2 Atlanta United FC Atlanta United
  FC Dallas FC Dallas 2:1 Portland Timbers Timbers
  Colorado Colorado Rapids 2:3 D.C. United D.C. United
  Salt Lake Real Salt Lake City 2:1 Orlando City SC Orlando City SC
  Los Angeles FC Los Angeles FC 2:0 FC Cincinnati Cincinnati
  LA Galaxy Los Angeles Galaxy 2:0 Philadelphia Union Philadelphia
Matchday 6 El Farolito El Farolito 3:1 Academica SC Academica
  San Ramon FC San Ramon FC 4:1 Sacramento Gold FC Sacramento Gold
  Stompers East Bay FC Stompers 6:1 Sonoma County Sol Sonoma County
Matchday 11 High Desert High Desert Elite FC 1:2 City of Angels FC City of Angels
  Orange County Orange County FC 4:1 FC Golden State Golden State
Matchday 12 Bogotá FC Bogotá FC 1:0 Real San Andrés Real San Andrés
  Fortaleza CEIF Fortaleza CEIF 0:0 Tigres FC Tigres FC
Matchday 15 Rionegro Águila Rionegro Águilas 0:1 AD Union Magdalena Union Magdalena
  Once Caldas Once Caldas 0:1 Jaguares de Córdoba Jaguares FC
  Indep. Santa Fe Independiente Santa Fe 1:1 CD La Equidad Seguros SA CD La Equidad
  Indep. Medellín Independiente Medellín 4:0 Atlético Bucaramanga A. Bucaramanga
Matchday 7 FC Tokyo FC Tokyo 3:1 Kashima Antlers Kashima Antlers
  Sagan Tosu Sagan Tosu 0:1 Kawasaki Frontale Kawasaki Front.
  Júbilo Iwata Júbilo Iwata 1:2 Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse
  Gamba Osaka Gamba Osaka 0:1 Urawa Red Diamonds Urawa Reds
  Vissel Kobe Vissel Kobe 2:4 Sanfrecce Hiroshima Sanf. Hiroshima
  Oita Trinita Oita Trinita 2:0 Vegalta Sendai Vegalta Sendai
  Shonan Bellmare Shonan Bellmare 1:1 Matsumoto Yamaga Matsumoto Yama.
Matchday 9 Kyoto Sanga Kyoto Sanga 2:1 Zweigen Kanazawa Zweig. Kanazawa
  Omiya Ardija Omiya Ardija 2:1 Yokohama FC Yokohama FC
  Ventforet Kofu Ventforet Kofu 1:2 Mito HollyHock Mito HollyHock
  FC Gifu FC Gifu 0:4 V-Varen Nagasaki V-V. Nagasaki
  JEF Utd. Chiba JEF United Chiba 0:0 Fagiano Okayama Fagiano Okayama
  Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol 0:0 Tochigi SC Tochigi SC
  Reno. Yamaguchi Renofa Yamaguchi 1:0 Kagoshima United Kagoshima Utd.
  Tokushima Vort. Tokushima Vortis 1:1 Ehime FC Ehime FC
Matchday 6 SC Sagamihara SC Sagamihara 1:2 Blaublitz Akita Blaublitz Akita
  Gainare Tottori Gainare Tottori 1:2 Fujieda MYFC Fujieda MYFC
  Kamatam. Sanuki Kamatamare Sanuki 0:1 Nagano Parceiro Nagano Parceiro
  Iwate Grulla M. Iwate Grulla Morioka 1:2 Kataller Toyama Kataller Toyama
  C. Osaka U23 Cerezo Osaka U23 3:2 Thespakusatsu Gunma Thespaku. Gunma
  Fukushima Utd. Fukushima United 0:3 Yokohama Sports & Culture Club Yokohama SCC
Matchday 5 Verspah Oita Verspah Oita 0:1 Maruyasu Okazaki Maru. Okazaki
  Sony Sendai Sony Sendai 2:1 Tokyo Musashino City Musashino City
  Suzuka PntGttrs Suzuka Point Getters 3:1 Matsue City Matsue City
  MIO Biwako MIO Biwako Shiga 0:3 Veertien Mie Veertien Mie
  Nara Club Nara Club 0:1 Ryutsu Keizai Dragons Ryugasaki RKD Ryugasaki
  FC Osaka FC Osaka 3:0 ReinMeer Aomori ReinMeer Aomori
  Teg. Miyazaki Tegevajaro Miyazaki 0:2 FC Imabari FC Imabari
Matchday 2 Vonds Ichihara Vonds Ichihara 1:0 Hitachi Building Systems Hitachi BuilSys
  Yokohama Takeru Yokohama Takeru FC 1:0 Ryutsu Keizai University FC RKU FC
  Toin Univ. FC Toin University of Yokohama FC 1:0 Tochigi City Tochigi City
Matchday 1 St.Andrews FC St.Andrews FC 1:5 Ococias Kyoto Ococias Kyoto
  Arte. Wakayama Arterivo Wakayama 2:3 TIAMO Hirakata TIAMO Hirakata
Matchday 3 NIFS Kanoya FC NIFS Kanoya FC 6:5 on pens Kaiho Bank SC Kaiho Bank
  Kyushu Mits. Kyushu Mitsubishi 2:1 Kyushu Sogo Sports College FC Kyushu Sogo
  J.FC Miyazaki J.FC Miyazaki 2:1 Kawasoe Club Kawasoe Club
  Okinawa SV Okinawa SV 4:1 Saga LIXIL FC Saga LIXIL
  K'moto Teachers Kumamoto Teachers SC 3:0 Nippon Steel Oita Nip. St. Oita
Matchday 15 Potros UAEM Potros UAEM 2:1 CF Atlante Atlante
  Celaya Celaya FC 1:1 CD Leones Negros de la UdeG Leones Negros
  FC Juárez FC Juárez 3:1 Cafetaleros de Chiapas Cafetaleros
Matchday 29 FK Kukësi FK Kukësi 1:2 Flamurtari FC Flamurtari FC
  FC Luftëtari FC Luftëtari 1:0 KF Laçi KF Laçi
Matchday 25 Melbourne Melbourne Victory 2:1 Central Coast Mariners Central Coast
  Perth Glory Perth Glory 1:0 Newcastle United Jets Newcastle
  Zvijezda 09 U17 FK Zvijezda 09 U17 1:1 NK GOSK Gabela U17 GOSK U17
Matchday 19 Sarajevo U19 FK Sarajevo Academy U19 2:1 FK Mladost Doboj-Kakanj U19 FK MDK U19
  Slavija S. U19 FK Slavija Sarajevo U19 1:1 HSK Zrinjski Mostar U19 Zr. Mostar U19
  Banja Luka U19 FK Borac Banja Luka U19 1:3 FK Radnik Bijeljina U19 Bijeljina U19
Matchday 26 GOSK Gabela NK GOSK Gabela 3:2 FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
Matchday 20 Al-Wahda FC Al-Wahda FC Abu Dhabi 1:2 Al-Nasr (Dubai) Al-Nasr
Matchday 14 Llaneros EF Llaneros de Guanare EF 1:3 Deportivo Táchira Táchira
  Est. Caracas Estudiantes de Caracas SC 0:3 Caracas FC Caracas FC
  Atl. Venezuela Atlético Venezuela 1:1 Estudiantes de Mérida Estudiantes
  Mineros Mineros de Guayana 1:0 Metropolitanos FC Metropolitanos
  Dep. La Guaira Deportivo La Guaira 0:0 Aragua FC Aragua FC
  Deportivo Lara Deportivo Lara 3:0 Zamora FC Zamora
Matchday 22 TOSK Tesanj NK TOSK Tesanj 2:1 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj
Matchday 6 Atlantas Atlantas Klaipeda 2:1 FK Panevezys FK Panevezys
  Suduva Suduva Marijampole 3:0 FK Palanga FK Palanga
Matchday 3 BATE Borisov BATE Borisov 0:1 Dynamo Brest Dynamo Brest
  Isloch Isloch Minskiy Rayon 1:0 Neman Grodno Neman Grodno
  Vitebsk FK Vitebsk 1:1 Torpedo Minsk Torpedo Minsk
Matchday 29 El Masry El Masry SC 1:1 Ismaily SC Ismaily
Matchday 19 CA Bizertin Club Athlétique Bizertin 1:2 Club Africain Tunis Club Africain
  US Tataouine US Tataouine 2:2 JS Kairouanaise JS Kairouan
  Stade Gabèsien Stade Gabèsien 1:1 Avenir Sportif de Gabès AS Gabès
  US Ben Guerdane Union Sportive de Ben Guerdane 1:0 Stade Tunisien Stade Tunisien
Matchday 7 Suwon Bluewings Suwon Samsung Bluewings 0:0 Daegu FC Daegu FC
  Gangwon FC Gangwon FC 1:2 FC Seoul FC Seoul
  Incheon Utd. Incheon United 0:3 Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai
Matchday 23 NK Brda NK Brda 1:1 NK Tabor Sezana Tabor Sezana
Matchday 6 Ottawa Fury Ottawa Fury FC 2:0 Loudoun United FC Loudoun United
  Pittsburgh Pittsburgh Riverhounds SC 3:1 Hartford Athletic Hartford
  Charlotte Ind. Charlotte Independence 1:2 New York Red Bulls II NY Red Bulls II
  TB Rowdies Tampa Bay Rowdies 1:1 Louisville City FC Louisville City
  ATL UTD 2 Atlanta United 2 2:1 North Carolina FC North Carolina
  Union II Philadelphia Union II 3:1 Charleston Battery Charleston
  Timbers 2 Portland Timbers 2 1:0 Sacramento Republic FC Sacramento FC
  Nashville SC Nashville SC 2:0 Memphis 901 FC Memphis 901
  St. Louis FC Saint Louis FC 2:3 Birmingham Legion FC Legion FC
  San Antonio FC San Antonio FC 2:0 Los Angeles Galaxy II LA Galaxy II
  RGV FC Toros Rio Grande Valley FC Toros 2:1 Oklahoma City Energy FC Oklahoma City
  El Paso El Paso Locomotive FC 0:2 Phoenix Rising FC Phoenix Rising
  New Mexico Utd. New Mexico United 5:1 Real Monarchs SLC Real Monarchs
  Switchbacks FC Colorado Springs Switchbacks FC 0:2 Reno 1868 FC Reno FC
  Las Vegas Las Vegas Lights FC 5:0 Tacoma Defiance Tacoma Defiance
  Fresno Fresno FC 3:1 FC Tulsa Tulsa
  Seoul E-Land Seoul E-Land 4:1 FC Anyang FC Anyang
  Gwangju FC Gwangju FC 0:0 Daejeon Hana Citizen Daejeon Hana C.
Matchday 3 Greenville Greenville Triumph SC 1:0 Chattanooga Red Wolves SC Red Wolves
  Lansing Ignite Lansing Ignite FC 3:1 Richmond Kickers Richmond Kicker
  North Texas SC North Texas Soccer Club 1:0 Forward Madison FC Forward Madison
  FC Tucson FC Tucson 1:1 Toronto FC II Toronto FC II
Matchday 33 Airdrieonians Airdrieonians FC 0:1 Stenhousemuir FC Stenhousemuir
Matchday 29 JVC Cuijk JVC Cuijk 3:2 SV Oss '20 SV Oss '20
  OJC Rosmalen OJC Rosmalen 2:0 HV & CV Quick Quick DH
  EVV Echt EVV Echt 3:0 Blauw Geel '38 Blauw Geel '38
  ADO '20 ADO '20 Heemskerk 1:2 USV Hercules USV Hercules
  HBS HBS Craeyenhout 1:2 VV UNA Veldhoven VV UNA
  Quick '20 KVV Quick '20 3:3 RKVV Westlandia Westlandia
  VV Goes VV Goes 5:1 HSC '21 Haaksbergen HSC '21
  SV TEC SV TEC Tiel 1:0 FC Volendam U21 Volendam U21
  Dongen VV Dongen 4:0 OFC Oostzaan OFC Oostzaan
Matchday 22 Vorwärts Steyr SK Vorwärts Steyr 3:4 FC Wacker Innsbruck II FC Wacker II
Matchday 42 Leeds Leeds United 1:0 Sheffield Wednesday Sheff Wed
  Wigan Wigan Athletic 1:1 Norwich City Norwich
Semi-Finals Aberdeen FC Aberdeen FC 0:3 Celtic FC Celtic
Matchday 21 Hesperange Swift Hesperange 2:0 FC Jeunesse Junglinster Junglinster
  FC Wiltz 71 FC Wiltz 71 2:0 FC 72 Erpeldange Erpeldange
  US Esch Union Sportive Esch-Alzette 5:0 UN Käerjéng 97 UN Käerjéng 97
  Mertert-Wass. Union Mertert-Wasserbillig 0:1 FC Blue Boys Muhlenbach Muhlenbach
  FC Koeppchen FC Koeppchen Wormeldange 1:3 FC Mamer 32 FC Mamer 32
  FC Rodange 91 FC Rodange 91 5:0 US Sandweiler Sandweiler
  FC Atert Bissen FC Atert Bissen 1:1 FC Jeunesse Canach Jeunesse Canach
Matchday 9 Danubio FC Danubio FC 1:1 Defensor Sporting Club Defensor
  CA Cerro Club Atlético Cerro 0:2 Club Atlético Progreso Progreso
  Plaza Colonia Club Plaza Colonia 0:1 CA Peñarol Peñarol
  Wanderers Montevideo Wanderers 2:1 Liverpool FC Montevideo Liverpool FC
  River Plate Atletico River Plate Montevideo 2:2 CA Fénix CA Fénix
First Round Selfoss UMF Selfoss 6:00 AM Throttur Vogum Throttur Vogum
Matchday 4 Tabasalu U17 JK Tabasalu U17 4:2 Harju JK Laagri U17 Harju JK U17
  Ida-Virumaa U17 Ida-Virumaa U17 0:2 Kalev Tallinn U17 Kalev U17
  TJK Legion U17 Tallinn JK Legion U17 8:0 Levadia Tallinn U17 Levadia U17
Matchday 6 Kuressaare FC Kuressaare 0:1 Paide Linnameeskond Paide
  Kalju FC Kalju FC 2:0 Jalgpallikool Tammeka JK Tammeka
  JK Welco Tartu JK Welco 3:2 Kalev Tallinn U21 Kalev U21
  JK Järve Kohtla-Järve JK Järve 4:1 FCI Levadia U21 FCI Levadia U21
  Keila JK Keila JK 1:4 Pärnu Jalgpalliklubi Pärnu JK
  Vändra Vaprus JK Vändra Vaprus 3:3 Viimsi JK Viimsi JK
  JK Volta Pohja-Tallinna JK Volta 0:1 FC Helios Voru FC Helios Voru
  AEL Limassol AEL Limassol 2:3 AEK Larnaca AEK Larnaca
  Omonia Nikosia Omonia Nicosia 0:2 Apollon Limassol Apol. Limassol
Matchday 9 Sport Huancayo Sport Huancayo 1:0 Pirata FC Pirata
  César Vallejo Universidad César Vallejo 3:1 Ayacucho FC Ayacucho FC
  PKNS FC PKNS FC 1:2 Pahang FA Pahang FA
Matchday 6 Young Lions Garena Young Lions 0:1 Geylang International Geylang
Matchday 2 Super Nova SK Super Nova 1:0 Rezeknes FA Rezeknes FA
  FK Auda FK Auda Kekava 3:1 Grobinas SC Grobinas
Matchday 33 Venezia Venezia FC 1:0 Foggia Calcio Foggia
  Spezia Calcio Spezia Calcio 3:2 Ascoli Calcio Ascoli
  Padova Calcio Padova 0:0 Cosenza Calcio Cosenza
Matchday 35 Pontedera US Città di Pontedera 0:0 US Pistoiese 1921 Pistoiese
  Novara Novara Calcio 1908 0:1 US Alessandria Calcio 1912 Alessandria
  Arezzo SS Arezzo 3:0 Pro Piacenza 1919 Pro Piacenza
  Triestina US Triestina 3:0 Fermana FC Fermana
  LR Vicenza LR Vicenza Virtus 2:2 AS Gubbio 1910 AS Gubbio
  Monza AC Monza 3:0 Rimini FC Rimini
  Vis Pesaro Vis Pesaro dal 1898 1:0 Alma Juventus Fano 1906 AJ Fano
  Ternana Ternana Calcio 1:1 FC Südtirol Südtirol
  Sambenedettese US Sambenedettese 3:0 UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe
  Pordenone Pordenone Calcio 4:0 Teramo Calcio 1913 Teramo
  Rieti FC Rieti 1:1 Rende Calcio 1968 Rende
  Viterbese AS Viterbese Castrense 2:2 US Catanzaro Catanzaro
  Casertana Casertana FC 2:1 Siracusa Calcio Siracusa
  Trapani Trapani Calcio 2:1 Potenza Calcio Potenza
  Cavese Cavese 1919 0:1 Reggina 1914 Reggina
  Matera SS Matera Calcio 0:3 Paganese Calcio 1926 Paganese
  V. Francavilla Virtus Francavilla Calcio 1:0 Calcio Catania Catania
  Sicula Leonzio Sicula Leonzio 2:3 SS Juve Stabia Juve Stabia
Matchday 8 CD Iquique Club Deportes Iquique 3:2 Unión Española Española
  Colo Colo CSD Colo Colo 3:2 CD O'Higgins O'Higgins
  Audax Italiano Audax Italiano 2:0 Coquimbo Unido Coquimbo Unido
  La Calera Unión La Calera 2:1 Huachipato FC Huachipato FC
Matchday 31 Amed SK Amed SK 3:0 Gaziantepspor Gaziantepspor
  Sariyer Sariyer 1:0 Keciörengücü Keciörengücü
  Manisaspor Manisaspor 0:6 GMG Kastamonuspor GMG Kastamonu
  Gümüshanespor Gümüshanespor 1:0 Inegölspor Inegölspor
  Sakaryaspor Sakaryaspor 2:1 Bodrum Belediyesi Bodrumspor BB Bodrumspor
  Nigde Anadolu Nigde Anadolu FK 1:1 Eyüpspor Eyüpspor
  Usak Spor AS Usak Spor AS 0:0 Bayrampasa Spor Bayrampasa
  Sivas Belediye Sivas Belediye Spor 1:1 Kirklarelispor Kirklarelispor
  Kahramanmaras Kahramanmarasspor 1:1 Baskent Akademi FK BAK FK
  Karagümrük Fatih Karagümrük 2:1 1922 Konyaspor 1922 Konya
  Tarsus IY Tarsus Idman Yurdu 4:0 Zonguldak Kömürspor Z. Kömürspor
  Darica GB Darica Genclerbirligi 1:6 Sanliurfaspor Sanliurfaspor
  Tokatspor Tokatspor 1:1 Bandirmaspor Bandirmaspor
Matchday 34 UD Almería UD Almería 3:0 Gimnàstic de Tarragona Gimnàstic
  CA Osasuna CA Osasuna 2:1 Deportivo de La Coruña Dep. La Coruña
  R. Majadahonda CF Rayo Majadahonda 1:3 CD Tenerife CD Tenerife
  Albacete Albacete Balompié 1:1 Elche CF Elche CF
  CD Numancia CD Numancia 1:1 RCD Mallorca RCD Mallorca
  Reus Deportiu CF Reus Deportiu 0:1 Real Oviedo Real Oviedo
Matchday 30 Viitorul Tg.Jiu ACS Viitorul Tg. Jiu 2:3 Ripensia Timisoara Ripensia
  Luceafarul Luceafarul Oradea 3:1 Petrolul Ploiesti Petrolul
  Metaloglobus FC Metaloglobus Bukarest 3:0 UTA Arad UTA Arad
  ASU Poli ASU Poli Timisoara 4:0 Dacia Unirea Braila Braila
  Chindia AFC Chindia Targoviste 1:0 ACS Poli Timisoara Poli Timisoara
Matchday 19 Zenit Izhevsk Zenit Izhevsk 0:0 KamAZ Naberezhnye Chelny KamAZ
  FK Ufa 2 FK Ufa 2 0:1 Zvezda Perm Zvezda Perm
  Nosta Nosta Novotroitsk 1:0 Syzran-2003 Syzran-2003
  Neftekhimik Neftekhimik Nizhnekamsk 4:0 Ural 2 Ekaterinburg Ural 2
Matchday 34 Sparta R. Sparta Rotterdam 1:4 TOP Oss TOP Oss
Matchday 29 Portimonense Portimonense SC 0:3 FC Porto FC Porto
  Desportivo Aves Desportivo Aves 1:3 Sporting CP Sporting CP
  Rio Ave FC Rio Ave FC 2:1 Vitória Guimarães SC Vit. Guimarães
  Marítimo CS Marítimo 2:0 CD Feirense Feirense
  Farense SC Farense 3:1 Estoril Praia Estoril
  Leixões Leixões SC 1:0 CD Mafra Mafra
  Arouca FC Arouca 1:1 SC Covilhã Covilhã
  Denizlispor Denizlispor 0:0 Boluspor Boluspor
  Eskisehirspor Eskisehirspor 3:1 Elazigspor Elazigspor
  Karabükspor Kardemir Karabükspor 0:0 Giresunspor Giresunspor
 
Genclerbirligi Genclerbirligi Ankara 1:0 Balikesirspor Balikesirspor
 
Servette FC Servette FC 3:2 FC Chiasso FC Chiasso
  FC Vaduz FC Vaduz 3:2 SC Kriens SC Kriens
Matchday 27 Ap. Larisas Apollon Larisas 3:1 AO Trikala AO Trikala
  PAE Chania PAE Chania 3:0 Aittitos Spaton Aittitos Spaton
  Apollon Pontou Apollon Pontou 2:1 AE Karaiskakis Artas AE Karaiskakis
Matchday 28 PAS U19 PAS Giannina U19 0:2 Asteras Tripolis U19 Ast.Tripoli U19
  PAO U19 Panathinaikos Athens U19 3:0 OFI Crete U19 OFI Crete U19
Matchday 23 Karlovy Vary FC Slavia Karlovy Vary 0:2