For using this site, please activate JavaScript.
Elfmeter Facebook-Blau Facebook-Messenger-Blau Facebook-Messenger-Weiss Groundhopping Laender Platzverweis Spiele Spieler Tore Torschuetzen Trainer Twitter-Blau Vereine Wettbewerbe WhatsApp-gruen alles_gelesen bc-land bc-spieler bc-verein bc-wettbewerb facebook fanticker fanticker_white favoriten google+ home instagram kalender_blue kommentare_beitraege_sprechblase linkedin liveticker_white mail-schwarz notification offizielle-homepage passwort pinterest rss schliessen share-blauaufweiss share-weissaufblau snapchat suche-grau suche thread_erstellen twitter vimeo whatsapp xing youtube

Matches Sep 24, 2019

Matchday 6 Real Valladolid Real Valladolid CF 1:00 AM Granada CF Granada CF
  Real Betis Real Betis Balompié 2:00 AM Levante UD Levante
 
FC Barcelona FC Barcelona 3:00 AM Villarreal CF Villarreal
Matchday 5 SC Cambuur U21 SC Cambuur-Leeuwarden U21 12:30 AM FC Groningen U21 Groningen U21
Matchday 25 Kalmar FF Kalmar FF 1:00 AM GIF Sundsvall GIF Sundsvall
  Djurgarden Djurgardens IF 1:00 AM Falkenbergs FF Falkenberg
  FK Panevezys FK Panevezys 11:00 PM FK Kauno Zalgiris Kauno Zalgiris
First Round Chemik Police Chemik Police 6:00 AM Stal Stalowa Wola Stalowa Wola
  Stal Brzeg Stal Brzeg 6:00 AM Olimpia Elblag Olimpia Elblag
  Ruch Chorzow Ruch Chorzow 6:00 AM Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn
  Widzew Lodz Widzew Lodz 6:00 AM Slask Wroclaw Slask Wroclaw
  P. Niepolomice Puszcza Niepolomice 6:00 AM Legia Warszawa Legia Warszawa
  KSZO Ostrowiec KSZO Ostrowiec Swietokrzyski 6:00 AM Sandecja Nowy Sacz Sandecja
  Blekitni Blekitni Stargard 6:00 AM Wisla Kraków Wisla Kraków
  Korona Kielce Korona Kielce 6:00 AM Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin
  Legia II Legia Warsaw II 6:00 AM Wigry Suwalki Wigry Suwalki
  GKS Belchatow GKS Belchatow 6:00 AM GKS Tychy GKS Tychy
  GKS Jastrzebie GKS 1962 Jastrzebie 6:00 AM Bruk-Bet Termalica Nieciecza Termalica
  Stilon Stilon Gorzow Wielkopolski 6:00 AM Olimpia Zambrow O. Zambrow
  Odra Opole Odra Opole 6:00 AM Arka Gdynia Arka Gdynia
  Hutnik Krakow Hutnik Krakow 6:00 AM Resovia Rzeszów Resovia
  Cracovia Kraków Cracovia Kraków 6:00 AM Jagiellonia Bialystok Jagiellonia
  GKS Katowice GKS Katowice 6:00 AM Warta Poznan Warta Poznan
  Chojniczanka Chojniczanka Chojnice 6:00 AM Rakow Czestochowa Rakow
  Olimpia Grudz. Olimpia Grudziadz 6:00 AM Stal Mielec Stal Mielec
  Elana Torun Elana Torun 6:00 AM Radomiak Radom Radomiak
  Garbarnia Garbarnia Krakow 6:00 AM Bytovia Bytow Bytovia Bytow
  Lubin II Zaglebie Lubin II 6:00 AM Miedz Legnica Miedz Legnica
  Chrobry Glogow Chrobry Glogow 6:00 AM Lech Poznan Lech Poznan
  Pogon Siedlce Pogon Siedlce 6:00 AM Podbeskidzie Bielsko-Biala Podbeskidzie
  Chemik Bydgoszcz Chemik Bydgoszcz 6:00 AM Wisla Plock Wisla Plock
  Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo 6:00 AM Lechia Gdansk Lechia Gdansk
  Gryf Slupsk Gryf Slupsk 6:00 AM Gornik Leczna Gornik Leczna
  Unia Skierniewice Unia Skierniewice 6:00 AM Piast Gliwice Piast Gliwice
  Stal Rzeszow Stal Rzeszow 6:00 AM Pogon Szczecin Pogon Szczecin
  Chelmianka Chelmianka Chelm 6:00 AM Znicz Pruszkow Znicz Pruszkow
  Polonia Sroda Polonia Sroda Wielkopolska 6:00 AM Górnik Zabrze Górnik Zabrze
  Rekord Bielsko-Biala Rekord Bielsko-Biala 6:00 AM Concordia Elblag C. Elblag
  Z. Sosnowiec Zaglebie Sosnowiec 6:00 AM LKS Lodz LKS Lodz
Matchday 31 Pohang Steelers FC Pohang Steelers 6:30 PM Jeju United FC Jeju Utd.
Matchday 24 Oeste Oeste Futebol Clube (SP) 4:00 AM Esporte Clube São Bento (SP) São Bento (SP)
  Londrina-PR Londrina Esporte Clube (PR) 4:00 AM Sport Club do Recife Sport Recife
  EC Vitória Esporte Clube Vitória 4:00 AM AC Goianiense (GO) Atlético-GO
  Botafogo FC Botafogo Futebol Clube (SP) 4:00 AM Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) Operário-PR
  Paraná Paraná Clube 4:00 AM Associação Atlética Ponte Preta Ponte Preta
  América-MG América Futebol Clube (MG) 4:00 AM Grêmio Esportivo Brasil (RS) Brasil-RS
  Guarani Guarani Futebol Clube (SP) 4:00 AM Criciúma Esporte Clube Criciúma EC
  Vila Nova FC Vila Nova Futebol Clube (GO) 4:00 AM Clube de Regatas Brasil (AL) CRB
  Figueirense FC Figueirense Futebol Clube 4:00 AM Clube Atlético Bragantino (SP) Bragantino
  Cuiabá-MT Cuiabá Esporte Clube (MT) 4:00 AM Coritiba Foot Ball Club Coritiba FC
Second Round Ebreichsdorf ASK Ebreichsdorf 6:00 AM FC Admira Wacker Mödling Admira Wacker
  A. Lustenau SC Austria Lustenau 6:00 AM Floridsdorfer AC FAC
 
SKN St. Pölten SKN St. Pölten 6:00 AM SV Mattersburg SV Mattersburg
  A. Klagenfurt SK Austria Klagenfurt 6:00 AM SK Sturm Graz Sturm Graz
  Wiener Viktoria SC Wiener Viktoria 6:00 AM LASK LASK
  Vorwärts Steyr SK Vorwärts Steyr 6:00 AM SV Ried SV Ried
  Grazer AK 1902 Grazer AK 1902 6:00 AM FC Wacker Innsbruck FC Wacker
  Hertha Wels WSC Hertha Wels 12:30 AM SC Rheindorf Altach SCR Altach
  FC Gleisdorf 09 FC Gleisdorf 09 1:00 AM FC Juniors OÖ Juniors OÖ
  Gurten Union Gurten 1:00 AM SV Horn SV Horn
  Mannsdorf FC Mannsdorf/Groß-Enzersdorf 1:30 AM SV Kapfenberg SV Kapfenberg
  SKU Amstetten SKU Amstetten 1:30 AM FC Blau Weiss Linz Blau Weiss Linz
  St. Anna/Aigen USV St. Anna/Aigen 1:30 AM FC Dornbirn FC Dornbirn
Semi-Finals 1st Leg Al-Ahed Al-Ahed 6:00 AM Al-Jazeera (Amman) Al-Jazeera
Matchday 21 Kalev Kalev Tallinn postponed Nomme Kalju FC Kalju Nömme
group A7 Carlisle United Carlisle United 2:45 AM Wolverhampton Wanderers U23 Wolves U23
group A1 Sunderland Sunderland AFC 6:00 AM Grimsby Town Grimsby Town
  Scunthorpe Utd. Scunthorpe United 2:45 AM Leicester City U23 Leicester U23
group A4 Shrewsbury Shrewsbury Town 2:30 AM Newcastle United U23 Newcastle U23
  Macclesfield Macclesfield Town 2:45 AM Port Vale FC Port Vale
group B6 Bristol Rovers Bristol Rovers 2:45 AM Chelsea FC U23 Chelsea U23
Matchday 13 Fylde AFC Fylde 2:45 AM Wrexham AFC Wrexham
  Torquay United Torquay United FC 2:45 AM Eastleigh FC Eastleigh FC
  Halifax Town FC Halifax Town 2:45 AM Harrogate Town Harrogate Town
  Chorley FC Chorley FC 2:45 AM Barrow AFC Barrow
  Sutton Utd Sutton United 2:45 AM Dagenham & Redbridge FC Dag & Red FC
  Aldershot Town Aldershot Town 2:45 AM Yeovil Town Yeovil Town
  Solihull Moors Solihull Moors 2:45 AM Stockport County Stockport
  Ebbsfleet Utd Ebbsfleet United 2:45 AM Barnet FC Barnet
  Bromley Bromley FC 2:45 AM Woking FC Woking FC
  Maidenhead Utd. Maidenhead United 2:45 AM Dover Athletic Dover Athletic
  Hartlepool Utd. Hartlepool United 2:45 AM Chesterfield FC Chesterfield FC
  Boreham Wood Boreham Wood FC 2:45 AM Notts County Notts County
Matchday 5 Trapani Trapani Calcio 6:00 AM US Cremonese Cremonese
  AC Pisa AC Pisa 1909 6:00 AM FC Empoli FC Empoli
  Cosenza Cosenza Calcio 6:00 AM AS Livorno AS Livorno
  Virtus Entella Virtus Entella 6:00 AM Venezia FC Venezia
  Pordenone Pordenone Calcio 6:00 AM Benevento Calcio Benevento
  Crotone FC Crotone 6:00 AM SS Juve Stabia Juve Stabia
  Ascoli Ascoli Calcio 6:00 AM Spezia Calcio Spezia Calcio
  Salernitana US Salernitana 1919 6:00 AM Chievo Verona Chievo Verona
  Perugia AC Perugia Calcio 6:00 AM Frosinone Calcio Frosinone
  Cittadella AS Cittadella 6:00 AM Delfino Pescara 1936 Pescara
Matchday 8 Braga U23 SC Braga U23 6:00 AM CD Feirense Sub-23 Feirense Sub-23
  Marítimo U23 CS Marítimo U23 6:00 AM Leixões SC Sub-23 Leixões Sub-23
  Académica S23 Académica de Coimbra OAF Sub-23 6:00 AM Estoril Praia U23 Estoril U23
  Famalicão U23 FC Famalicão U23 6:00 AM Portimonense SC U23 Portimonense 23
  Aves U23 CD Aves U23 6:00 AM Belenenses SAD U23 Belenenses U23
  Cova Piedade 23 CD Cova da Piedade U23 1:00 AM Vitória de Guimarães SC U23 Vitória SC U23
  Vitória FC U23 Vitória de Setúbal FC U23 1:00 AM SL Benfica U23 Benfica U23
  Sporting CP U23 Sporting CP U23 1:00 AM Rio Ave FC U23 Rio Ave U23
  FC Chiasso FC Chiasso 1:00 AM FC Winterthur FC Winterthur
  FC Aarau FC Aarau 1:30 AM FC Stade-Lausanne-Ouchy Stade-Lausanne
  FC Schaffhausen FC Schaffhausen 2:00 AM SC Kriens SC Kriens
Matchday 25 GAIS GAIS Göteborg 1:00 AM Örgryte IS Örgryte
  Varbergs BoIS Varbergs BoIS 1:00 AM Jönköpings Södra IF Jönköping
Matchday 10 SC Verl SC Verl 1:00 AM SV Bergisch Gladbach 09 B. Gladbach 09
  Wattenscheid 09 SG Wattenscheid 09 1:30 AM Borussia Dortmund II B. Dortmund II
  Bonner SC Bonner SC 1:30 AM Sportfreunde Lotte SF Lotte
  SV Rödinghausen SV Rödinghausen 1:30 AM VfB Homberg VfB Homberg
  SV Lippstadt 08 SV Lippstadt 08 1:30 AM Wuppertaler SV Wuppertaler SV
  1.FC Köln II 1.FC Köln II 1:30 AM Fortuna Düsseldorf II F. Düsseldorf II
Matchday 11 St. Johann TSV St. Johann 6:00 AM FC Pinzgau Saalfelden Saalfelden
  Seekirchen SV Seekirchen 6:00 AM SK Bischofshofen Bischofshofen
  SAK 1914 Salzburger AK 1914 6:00 AM SV Kuchl Kuchl
  Grödig SV Grödig 6:00 AM SV Wals-Grünau Wals-Grünau
 
A. Salzburg SV Austria Salzburg 6:00 AM USK Anif USK Anif
Matchday 3 FV Bad Vilbel FV Bad Vilbel 2:00 AM KSV Baunatal KSV Baunatal
Matchday 6 AmaZulu FC AmaZulu FC 9:00 PM Kaizer Chiefs Kaizer Chiefs

Player birthdays

  • Dodi Lukebakio
    Date of Birth: Sep 24, 1997  Belgium
    Position: Right Winger
    Market value: 18,00 Mill. €
    Hertha BSC
    Age: 22 years

coach birthdays