For using this site, please activate JavaScript.

Matches Dec 1, 2019

Matchday 13
Bayern Munich Bayern Munich 1:2 Bayer 04 Leverkusen Bay. Leverkusen
 
Bor. M'gladbach Borussia Mönchengladbach 4:2 SC Freiburg SC Freiburg
Matchday 15
1.FC Heidenheim 1.FC Heidenheim 1846 1:0 SpVgg Greuther Fürth Greuther Fürth
 
SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98 1:3 Arminia Bielefeld Arm. Bielefeld
 
SV Sandhausen SV Sandhausen 2:1 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
Matchday 17
FC Ingolstadt FC Ingolstadt 04 1:1 SV Meppen SV Meppen
 
Unterhaching SpVgg Unterhaching 2:3 TSV 1860 Munich 1860 Munich
Group A Enugu Rangers Enugu Rangers IFC 1:3 Pyramids FC Pyramids FC
Group B DC Motema Pembe DC Motema Pembe 1:1 Zanaco FC Zanaco FC
Matchday 14
Southampton Southampton FC 2:1 Watford FC Watford
 
Wolves Wolverhampton Wanderers 1:1 Sheffield United Sheffield Utd.
 
Norwich Norwich City 2:2 Arsenal FC Arsenal
Matchday 10 FC Ordino FC Ordino 0:5 Inter Club d'Escaldes IC d'Escaldes
  CE Carroi Club Esportiu Carroi 0:3 FC Santa Coloma FC Santa Coloma
  AC Escaldes Atlètic Club d'Escaldes 0:0 UE Sant Julia Sant Julia
Matchday 15 RCD Mallorca RCD Mallorca 1:2 Real Betis Balompié Real Betis
 
Valencia Valencia CF 2:1 Villarreal CF Villarreal
 
Sevilla FC Sevilla FC 1:0 CD Leganés CD Leganés
  Athletic Athletic Bilbao 2:0 Granada CF Granada CF
  Espanyol RCD Espanyol Barcelona 2:4 CA Osasuna CA Osasuna
Matchday 14 Genoa Genoa CFC 0:1 Torino FC Torino
  Fiorentina ACF Fiorentina 0:1 US Lecce Lecce
 
Juventus Juventus FC 2:2 US Sassuolo Sassuolo
  Parma Parma Calcio 1913 0:1 AC Milan AC Milan
 
Inter Inter Milan 2:1 SPAL SPAL
 
Lazio SS Lazio 3:0 Udinese Calcio Udinese Calcio
Matchday 15 FC Nantes FC Nantes 2:1 FC Toulouse Toulouse
  LOSC Lille LOSC Lille 1:0 FCO Dijon Dijon
  R. Strasbourg RC Strasbourg Alsace 1:2 Olympique Lyon Olympique Lyon
  Stade Rennais Stade Rennais FC 2:1 AS Saint-Étienne Saint-Étienne
  OGC Nice OGC Nice 3:1 SCO Angers SCO Angers
  Reims Stade Reims 1:1 FC Girondins Bordeaux G. Bordeaux
  Marseille Olympique Marseille 2:1 Stade Brest 29 Stade Brest 29
  Nîmes Olympique Nîmes Olympique 1:1 FC Metz FC Metz
  Montpellier HSC Montpellier 4:2 SC Amiens SC Amiens
Matchday 16
Austria Vienna Austria Vienna 5:0 TSV Hartberg TSV Hartberg
 
WSG Tirol WSG Tirol 1:5 SK Sturm Graz Sturm Graz
 
SKN St. Pölten SKN St. Pölten 0:0 SV Mattersburg SV Mattersburg
 
Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 1:1 Red Bull Salzburg RB Salzburg
 
SCR Altach SC Rheindorf Altach 2:1 Wolfsberger AC Wolfsberger AC
Matchday 18 Akhmat Grozny Akhmat Grozny 1:1 Rubin Kazan Rubin Kazan
  Loko Moscow Lokomotiv Moscow 1:2 Dynamo Moscow Dynamo Moscow
  CSKA Moscow II CSKA Moscow II 1:2 Arsenal Tula II Arsenal Tula II
  Krasnodar II FK Krasnodar II 4:1 FK Tambov II FK Tambov II
  Chindia AFC Chindia Targoviste 2:5 Academica Clinceni Ac. Clinceni
Matchday 16
FC Sion FC Sion 2:1 FC Thun FC Thun
 
NE Xamax Neuchâtel Xamax FCS 0:1 FC Zürich FC Zürich
 
FC Lugano FC Lugano 1:0 Servette FC Servette FC
 
FC Luzern FC Luzern 1:4 FC St. Gallen 1879 FC St. Gallen
 
FC Basel FC Basel 1893 3:0 BSC Young Boys BSC Young Boys
Matchday 15 Willem II Willem II Tilburg 4:0 Sparta Rotterdam Sparta R.
  Fortuna Sittard Fortuna Sittard 1:0 FC Groningen FC Groningen
  Heracles Almelo Heracles Almelo 4:0 ADO Den Haag ADO Den Haag
  Twente FC Twente Enschede FC 2:5 Ajax Amsterdam Ajax
  FC Utrecht FC Utrecht 0:1 RKC Waalwijk RKC Waalwijk
 
Feyenoord Feyenoord Rotterdam 1:0 PEC Zwolle PEC Zwolle
  AZ Alkmaar AZ Alkmaar 1:0 VVV-Venlo VVV-Venlo
Matchday 13 Trabzonspor U19 Trabzonspor U19 0:1 Galatasaray SK U19 Galatasaray U19
  Besiktas U19 Besiktas JK U19 2:2 Kayserispor U19 Kayserispor U19
  Göztepe Göztepe 2:2 Fenerbahce SK Fenerbahce
  Gaziantep FK Gaziantep FK 1:2 Denizlispor Denizlispor
 
Basaksehir Istanbul Basaksehir FK 2:0 Antalyaspor Antalyaspor
Matchday 15 Ross County Ross County FC 1:4 Celtic FC Celtic
  Rangers Rangers FC 5:0 Heart of Midlothian FC Heart of Midl.
Matchday 16 Desna Desna Chernigiv 2:0 FK Oleksandriya FK Oleksandriya
  FK Mariupol FK Mariupol 1:1 Shakhtar Donetsk Shakhtar D.
  Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk 1:3 Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
Matchday 12 OFI Crete OFI Crete 1:0 AEK Athens AEK Athens
  Panathinaikos Panathinaikos Athens 1:0 Asteras Tripolis Asteras Tripoli
  AO Xanthi AO Xanthi 1:0 Atromitos Athen Atromitos Athen
  Aris Saloniki Aris Thessaloniki 1:1 PAS Lamia 1964 PAS Lamia
Matchday 10 Diagoras Diagoras Rodou 0:0 Olympiakos Volou Olymp. Volou
  Ionikos Nikeas Ionikos Nikeas 2:0 PO Triglias PO Triglias
  Thesprotos Thesprotos Igoumenitsas 0:1 AO Egaleo AO Egaleo
Matchday 12 PAO U19 Panathinaikos Athens U19 3:2 Asteras Tripolis U19 Ast.Tripoli U19
  Aris U19 Aris Thessaloniki U19 2:0 PAS Lamia 1964 U19 PAS Lamia U19
  AO Xanthi U19 AO Xanthi U19 1:0 Atromitos Athens U19 Atromitos U19
  Olympiacos U19 Olympiacos Piraeus U19 0:0 PAOK Thessaloniki U19 PAOK U19
Matchday 7 Doxa Dramas Doxa Dramas 0:0 APO Levadiakos APO Levadiakos
  AE Karaiskakis AE Karaiskakis Artas 2:1 Apollon Pontou Apollon Pontou
Matchday 15 CS Onhaye CS Onhaye 0:3 RRC Stockay-Warfusée Stockay
  La Louvière RAAL La Louvière 3:1 RES Couvin-Mariembourg-Fraire Couvin-Mariemb.
  RUS Rebecq RUS Rebecq 2:0 Solières Sport Solières
  RFC Tilleur RFC Tilleur 2:2 RFC Meux RFC Meux
  RRC Hamoir RRC Hamoir 0:2 Royal Francs Borains Francs Borains
  RE Acren RE Acren-Lessines 3:3 Royale Entente Durbuy RE Durbuy
  RCS Verlaine RCS Verlaine 2:1 RS Waremmien FC Waremme
Matchday 17 Club Brugge Club Brugge KV 1:0 Royal Excel Mouscron Mouscron
  Zulte Waregem SV Zulte Waregem 1:0 KAS Eupen KAS Eupen
  RSC Charleroi RSC Charleroi 2:0 Waasland-Beveren Waasl.-Beveren
  KRC Genk KRC Genk 1:2 Sint-Truidense VV Sint-Truiden
  KV Oostende KV Oostende 3:2 RSC Anderlecht RSC Anderlecht
  RE Virton Royal Excelsior Virton 1:1 KVC Westerlo KVC Westerlo
  KSV Roeselare KSV Roeselare 3:1 Lommel SK Lommel SK
  Saint Gilloise Royale Union Saint Gilloise 0:2 K. Beerschot V.A. Beerschot V.A.
Matchday 14 Dessel Sport KFC Dessel Sport 1:1 RFC Seraing RFC Seraing
  SK Deinze KMSK Deinze 3:0 Patro Eisden Maasmechelen Patro Eisden
  FCV Dender EH FCV Dender EH 2:1 Olympic Club Charleroi Farciennes Olym. Charleroi
  KSK Lierse Kem. KSK Lierse Kempenzonen 1:1 RFC Lüttich RFC Lüttich
  KSK Heist KSK Heist 1:0 KVC Winkel Sport KVC Winkel Sp.
  RWDM RWD Molenbeek (2015) 0:1 UR La Louvière Centre UR La Louvière
  URSL Visé URSL Visé 3:1 AFC Tubize AFC Tubize
  Rupel Boom FC Rupel Boom 0:0 KVV Thes Sport Thes Sport
  Sparta Petegem KFC Sparta Petegem 3:3 KRC Gent KRC Gent
  Zwevezele SKV Zwevezele 5:2 SC Dikkelvenne Dikkelvenne
  KSV Oudenaarde KSV Oudenaarde 2:3 KSK Ronse KSK Ronse
  Sint-Niklaas SK Sint-Niklaas 1:4 KSC Lokeren-Temse Lokeren-Temse
  Merelbeke KFC Merelbeke 0:1 KSCT Menen KSCT Menen
  KVK Westhoek KVK Westhoek 1:3 KFC Mandel United KFC Mandel Utd.
  VW Hamme KFC VW Hamme 0:2 FC Gullegem FC Gullegem
  KRC Harelbeke Racing Harelbeke 1:3 FC Knokke FC Knokke
  Bocholt VV Bocholt VV 1:0 AS Verbroedering Geel ASV Geel
  KVV Vosselaar KVV Vosselaar 1:0 Diegem Sport Diegem Sport
  Pepingen-Halle SK Pepingen-Halle 0:1 Royal Cappellen FC Royal Cappellen
  Ol. Wijgmaal Olympia SC Wijgmaal 5:0 KFC Duffel KFC Duffel
  SK Londerzeel SK Londerzeel 1:2 SC Eendracht Aalst Eendracht Aalst
  Berchem Sport Berchem Sport 2:0 Spouwen Mopertingen Spouwen-Moper
  KVK Tienen KVK Tienen 1:5 Hoogstraten VV Hoogstraten VV
Matchday 18 1.FK Pribram 1.FK Pribram 0:1 AC Sparta Praha Sparta Praha
  Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav 3:1 FK Teplice FK Teplice
  Viktoria Plzen FC Viktoria Plzen 1:0 FC Bohemians Prag 1905 Bohemians 1905
  FK Jablonec FK Jablonec 0:1 SK Dynamo Ceske Budejovice C. Budejovice
  FC Copenhagen FC Copenhagen 2:1 Bröndby IF Bröndby IF
  Randers FC Randers FC 3:0 SönderjyskE SönderjyskE
  AC Horsens AC Horsens 2:1 Odense Boldklub Odense BK
  Esbjerg fB Esbjerg fB 1:2 Aarhus GF Aarhus GF
  Red Star Red Star Belgrade 2:0 FK Vozdovac Vozdovac
  Macva FK Macva Sabac 0:2 FK Partizan Belgrade Partizan
Matchday 17 NK Istra NK Istra 1961 1:2 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
  Piast Gliwice Piast Gliwice 0:3 Slask Wroclaw Slask Wroclaw
  Legia Warszawa Legia Warszawa 4:0 Korona Kielce Korona Kielce
  Rakow Rakow Czestochowa 2:1 Jagiellonia Bialystok Jagiellonia
  LKS Lodz LKS Lodz 1:0 Cracovia Cracovia
Matchday 18 PFC Beroe Stara Zagora PFC Beroe Stara Zagora 1:1 Levski Sofia Levski Sofia
  Lok. Plovdiv Lokomotiv Plovdiv 0:0 FK Arda Kardzhali Arda Kardzhali
  Vitosha FK Vitosha Bistritsa 1:1 FK Dunav Ruse FK Dunav
Matchday 19 NK Bravo NK Bravo 1:2 NK Olimpija Ljubljana NK Olimpija
  NK Domzale NK Domzale 2:1 NK Rudar Velenje Rudar Velenje
Matchday 13 Jeunesse Esch Jeunesse Esch 1:2 US Hostert US Hostert
  FC UNA Strassen FC UNA Strassen 2:2 FC Victoria Rosport Vict. Rosport
  E. Ettelbrück FC Etzella Ettelbruck 1:4 F91 Dudelange F91 Dudelange
  Differdange 03 FC Differdange 03 2:1 FC Rodange 91 FC Rodange 91
Matchday 14 Zalaegerszeg Zalaegerszegi TE FC 0:2 Debreceni VSC Debrecen
  Puskás AFC Puskás Akadémia FC 1:1 Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
  Paksi FC Paksi FC 2:4 Újpest FC Újpest FC
  Kisvárda Kisvárda FC 2:0 Budapest Honvéd FC Honvéd
  Diósgyőr Diósgyőri VTK 1:3 MOL Fehérvár FC Fehérvár
Matchday 17 MSK Zilina MSK Zilina 0:0 Slovan Bratislava Slo. Bratislava
Matchday 18 VfB Bach VfB Bach 6:1 SV Etzenricht SV Etzenricht
Matchday 24 Burglengenfeld ASV Burglengenfeld 0:1 TV Aiglsbach TV Aiglsbach
  SV Neukirchen SV Neukirchen b. Hl. Blut 2:0 SpVgg Lam SpVgg Lam
Matchday 22 1.FC H'aurach 1.FC Herzogenaurach 2:2 TuS Feuchtwangen Feuchtwangen
  TuS Röllbach TuS Röllbach 2:3 ASV Rimpar ASV Rimpar
Matchday 15 Komet Arsten TuS Komet Arsten 5:1 SV Lemwerder SV Lemwerder
  SV Grohn SV Grohn 1:9 TSV Osterholz-Tenever OT Bremen
  DJK Blumenthal DJK Germania Blumenthal 0:2 TuRa Bremen TuRa Bremen
  FC Huchting FC Huchting 2:2 OSC Bremerhaven OSC Bremerhaven
  KSV Vatan Sport KSV Vatan Sport 1:1 SV Türkspor Bremen-Nord SV Türkspor
Matchday 19 VfR Neumünster VfR Neumünster 2:1 Lübecker SC 99 Lübecker SC
  Breitenfelde Breitenfelder SV 0:1 SVT Neumünster SVT Neumünster
Matchday 17 Ahlerstedt/Ott. SV Ahlerstedt/Ottendorf 6:0 SV Emmendorf SV Emmendorf
  Teutonia Uelzen Teutonia Uelzen 0:1 TuS Harsefeld TuS Harsefeld
  BW Bornreihe SV Blau-Weiß Bornreihe 3:3 FC Verden 04 FC Verden 04
  VfL Westercelle VfL Westercelle 0:3 SV Drochtersen/Assel II Drocht./A. II
Matchday 14 Germ. Teveren FC Germania Teveren 1:1 TSC Euskirchen 1848/1913 TSC Euskirchen
  FC Düren II 1.FC Düren II 0:3 SC Brühl SC Brühl
  Verlautenheide SV Eintracht Verlautenheide 0:1 GKSC Hürth GKSC Hürth
  Erftst.-Lechen. SC Germania Erftstadt-Lechenich 6:0 DJK Arminia Eilendorf Arm. Eilendorf
  Glesch-Paffend. BCV Glesch-Paffendorf 1:0 TSV Hertha Walheim Hertha Walheim
  GW Brauweiler SV Grün-Weiß Brauweiler 2:1 SV Rott SV Rott
  Kohlscheider BC Kohlscheider BC 2:2 Sportfreunde Düren SF Düren
Matchday 20 FC Homburg II FC 08 Homburg II 1:3 VfL Primstal VfL Primstal
  FV Bischmisheim FV Bischmisheim 0:1 SV Rot-Weiß Hasborn RW Hasborn
Matchday 19 Collegia Jübek TuS Collegia Jübek 1:2 Gettorfer SC Gettorfer SC
Matchday 18 MTV Isenbüttel MTV Isenbüttel 1:4 Eintracht Braunschweig II Braunschweig II
  SVG Göttingen SVG Göttingen 5:0 SV Reislingen/Neuhaus Reislingen/N.
  SC Gitter SC Gitter 6:0 TSV Landolfshausen/Seulingen Landolfsh./Seu.
  BSC Acosta Braunschweiger SC Acosta 2:3 Vahdet Braunschweig TSC Vahdet
  SV Lengede SV Lengede 1:2 TuSpo Petershütte Petershütte
Matchday 17 FC Remscheid FC Remscheid 2:4 FSV Duisburg FSV Duisburg
  VfB Speldorf VfB Speldorf 2:2 VfB Solingen VfB Solingen
  VfB Frohnhausen VfB Frohnhausen 2:2 SV Wermelskirchen SV Wermelskirchen
  Burgaltendorf SV Burgaltendorf 2:3 Sportfreunde Hamborn 07 Hamborn 07
  Rather SV Rather SV 3:2 SpVgg Steele 03/09 SpVgg Steele
  MSV Düsseldorf MSV Düsseldorf 2:1 Schwarz-Weiß 06 Düsseldorf Schwarz-Weiß 06
  Düsseldorf-West SC Düsseldorf-West 2:0 ESC Rellinghausen 06 ESC Rellinghsn.
  Duisburger SV Duisburger SV 1900 1:4 DJK Blau-Weiß Mintard BW Mintard
  1.FC M'gladbach 1.FC Mönchengladbach 1:2 TSV Meerbusch II Meerbusch II
  SV Sonsbeck SV Sonsbeck 1:1 VfL Rhede VfL Rhede
  ASV Süchteln ASV Süchteln 2:0 TuS Fichte Lintfort Fichte Lintfort
  Sterkrade-Nord SpVgg Sterkrade-Nord 2:2 SC Kapellen-Erft Kapellen-Erft
  BW Dingden SV Blau-Weiß Dingden 0:6 DJK Teutonia St. Tönis DJK St. Tönis
  VSF Amern VSF Amern 5:0 SV Scherpenberg Scherpenberg
  Holzheimer SG Holzheimer SG 1:1 SGE Bedburg-Hau SGE Bedburg-Hau
  Giesenkirchen DJK/VfL Giesenkirchen 1:1 VfR Fischeln VfR Fischeln
Matchday 19 SV Union Lohne SV Union Lohne 2:1 Blau-Weiß Lohne BW Lohne
  Holthausen/B. SV Holthausen/Biene 5:1 GW Mühlen GW Mühlen
  Germania Leer Germania Leer 1:1 VfL Wildeshausen Wildeshausen
  Falke Steinfeld SV Falke Steinfeld 2:7 SV Bevern SV Bevern
  TV Dinklage TV Dinklage 3:1 FC Schüttorf 09 FC Schüttorf 09
  SG Schneifel SG Schneifel/Stadtkyll 2:0 TuS Mayen TuS Mayen
  FSV Tarforst FSV Trier-Tarforst 1:1 TSV Emmelshausen TSV Emmelshsn.
  SV Morbach SV Morbach 5:1 SV Mehring (Rhld.) SV Mehring
  SG Mendig SG Eintracht Mendig-Bell 5:1 SV Eintracht Windhagen SV Windhagen
  SG 99 Andernach SG 99 Andernach 3:2 SG Neitersen/Altenkirchen SG Neitersen/A.
Matchday 15 FC Fahner Höhe FC An der Fahner Höhe 1:1 1.FC Sonneberg 1.FC Sonneberg
  Teistungen FC Wacker Teistungen 4:0 Eintracht Sondershausen Sondershausen
Matchday 19 VfB Eppingen VfB Eppingen 3:2 VfR Gommersdorf VfR Gommersdorf
  TSG Weinheim TSG 62/09 Weinheim 1:2 FC Germania Friedrichstal Friedrichstal
  VfB Gartenstadt VfB Gartenstadt 2:3 1.FC Bruchsal 1.FC Bruchsal
  F. Heddesheim Fortuna Heddesheim 2:1 ATSV Mutschelbach ATSV Mutschelb.
  Fort. Kirchfeld FV Fortuna Kirchfeld 3:0 TSV Wieblingen TSV Wieblingen
  Durlach-Aue SpVgg Durlach-Aue 1:3 VfR Mannheim VfR Mannheim
  W. Mannheim II SV Waldhof Mannheim II 1:4 SV Spielberg SV Spielberg
Matchday 15 TuS Makkabi TuS Makkabi Berlin 5:2 FSV Spandauer Kickers Spand. Kickers
  Frohnauer SC Frohnauer SC 0:1 Eintracht Mahlsdorf E. Mahlsdorf
  Hilalspor Hilalspor Berlin 3:0 FC Brandenburg 03 FC Brandenburg
  Berliner SC Berliner SC 1:1 SFC Stern 1900 SFC Stern 1900
  TSV Rudow 1888 TSV Rudow 1888 2:1 Türkiyemspor Berlin Türkiyemspor
  Al-Dersimspor BSV Al-Dersimspor 0:4 SV Empor Berlin SV Empor Berlin
Matchday 18 L-Echterdingen Calcio Leinfelden-Echterdingen 1:0 TSV Berg TSV Berg
  Heimerdingen TSV Heimerdingen 2:0 VfL Pfullingen VfL Pfullingen
Matchday 20 RSV Weyer RSV Weyer 2:1 SC Waldgirmes II Waldgirmes II
  FC Gießen II FC Gießen II 0:3 Spvgg Eltville Spvgg Eltville
  G. Schwanheim Germania Schwanheim 6:2 VfB Marburg VfB Marburg
  FV Biebrich 02 FV Biebrich 02 3:1 FC TuBa Pohlheim TuBa Pohlheim
  Eichenzell FC Britannia Eichenzell 0:3 SSV Sand SSV Sand
  RW Darmstadt Rot-Weiß Darmstadt 3:1 FFV Sportfreunde 1904 Sportfreunde 04
  RW Frankfurt SG Rot-Weiß Frankfurt 2:2 Germania Großkrotzenburg Großkrotzenburg
  TS Ober-Roden TS Ober-Roden 1:2 FC Viktoria 09 Urberach Vikt. Urberach
  Wald-Michelbach Eintracht Wald-Michelbach 4:0 Hanauer SC 1960 Hanauer SC 1960
  Ober-Roden Germania Ober-Roden 1:2 SV Unter-Flockenbach Unter-Flockenb.
  Neu-Isenburg SpVgg Neu-Isenburg 1:1 JSK Rodgau JSK Rodgau
  1.FC Erlensee 1.FC Erlensee 1:0 SG Unter-Abtsteinach Unterabsteinach
  SG Bornheim/GW SG Bornheim/GW 3:2 SV der Bosnier Frankfurt SV der Bosnier
Matchday 16 FCE Wernigerode Einheit Wernigerode 6:3 SV Edelweiß Arnstedt Edelw. Arnstedt
  1.SV Mörsch 1.SV Mörsch 0:3 SV Weil SV Weil
Matchday 18 SV Steinwenden SV Steinwenden 4:5 TuS Marienborn TuS Marienborn
  FC Speyer 09 FC Speyer 09 2:1 SC Idar-Oberstein Idar-Oberstein
  FK Pirmasens II FK Pirmasens II 2:2 TB Jahn Zeiskam TB Jahn Zeiskam
  Basara Mainz FC Basara Mainz 2:1 Eintracht Bad Kreuznach Bad Kreuznach
  SG Rieschweiler SG Rieschweiler 0:11 SG Meisenheim/Desloch/Jeckenbach SG Meisenheim
Matchday 16 1.FC Gievenbeck 1.FC Gievenbeck 5:0 Grün-Weiß Nottuln GW Nottuln
  TuS Hiltrup TuS Hiltrup 5:4 SpVgg Vreden SpVgg Vreden
  Bor. Emsdetten Borussia Emsdetten 4:1 TuS Tengern TuS Tengern
  Rödinghausen II SV Rödinghausen II 2:0 SV Spexard SV Spexard
  Vict. Clarholz Victoria Clarholz 4:2 VfB Fichte Bielefeld VfB Fichte
  VfL Theesen VfL Theesen 2:2 Delbrücker SC Delbrücker SC
  Lüner SV Lüner SV 3:3 FC Lennestadt Lennestadt
  Erkenschwick SpVgg Erkenschwick 3:1 BSV Schüren BSV Schüren
  DJK TuS Hordel DJK TuS Hordel 2:1 SC Neheim SC Neheim
  FSV Gerlingen FSV Gerlingen 2:1 SV Sodingen SV Sodingen
  Finnentrop/Bam. SG Finnentrop/Bamenohl 1:1 FC Brünninghausen Brünninghausen
  Westfalia Wickede Westfalia Wickede 0:4 Concordia Wiemelhausen C. Wiemelhausen
  SV Hohenlimburg SV Hohenlimburg 10 1:3 DSC Wanne-Eickel Wanne-Eickel
  FC Iserlohn FC Iserlohn 46/49 0:0 TuS 05 Sinsen TuS 05 Sinsen
Matchday 36 Atlético-MG Clube Atlético Mineiro 2:1 Sport Club Corinthians Paulista Corinthians
  Palmeiras Sociedade Esportiva Palmeiras 1:3 Clube de Regatas do Flamengo Flamengo
  Grêmio Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense 3:0 São Paulo Futebol Clube São Paulo
  Goiás EC Goiás Esporte Clube 1:2 Fortaleza Esporte Clube Fortaleza
  Santos FC Santos FC 2:0 Associação Chapecoense de Futebol Chapecoense
  Alagoano Centro Sportivo Alagoano (AL) 1:2 Esporte Clube Bahia EC Bahia
  Avaí FC Avaí Futebol Clube (SC) 1:1 Fluminense Football Club Fluminense
Matchday 38 Atlético-GO AC Goianiense (GO) 0:0 Sport Club do Recife Sport Recife
  EC Vitória Esporte Clube Vitória 1:2 Coritiba Foot Ball Club Coritiba FC
  Londrina-PR Londrina Esporte Clube (PR) 2:0 Guarani Futebol Clube (SP) Guarani
  Cuiabá-MT Cuiabá Esporte Clube (MT) 1:2 Vila Nova Futebol Clube (GO) Vila Nova FC
  RB Bragantino Red Bull Bragantino 2:0 Clube de Regatas Brasil (AL) CRB
  Figueirense FC Figueirense Futebol Clube 1:1 Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) Operário-PR
  Oeste Oeste Futebol Clube (SP) 1:2 Criciúma Esporte Clube Criciúma EC
  América-MG América Futebol Clube (MG) 1:2 Esporte Clube São Bento (SP) São Bento (SP)
Matchday 15 Estudiantes Club Estudiantes de La Plata 1:1 Club Atlético Tucumán CA Tucumán
  Boca Juniors Club Atlético Boca Juniors 1:1 Asociación Atlética Argentinos Juniors Argentinos Jrs.
  Newell's Club Atlético Newell's Old Boys 2:3 Club Atlético River Plate River Plate
  All Boys CA All Boys Buenos Aires 2:0 Club Deportivo Riestra CD Riestra
  CA Estudiantes CA Estudiantes (Buenos Aires) 0:0 Club Atlético Belgrano Belgrano
Second Round 2nd leg Juan Aurich Club Juan Aurich 2:0 Club Atlético Grau Atlético Grau
Matchday 33 SC Sagamihara SC Sagamihara 0:1 Nagano Parceiro Nagano Parceiro
  Kamatam. Sanuki Kamatamare Sanuki 1:0 Vanraure Hachinohe Vanr. Hachinohe
  Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto 2:1 Fukushima United Fukushima Utd.
  G. Osaka U23 Gamba Osaka U23 0:2 azul claro Numazu a. cl. Numazu
  Thespaku. Gunma Thespakusatsu Gunma 1:0 Iwate Grulla Morioka Iwate Grulla M.
  Yokohama SCC Yokohama Sports & Culture Club 3:0 Fujieda MYFC Fujieda MYFC
  Gir. Kitakyushu Giravanz Kitakyushu 1:1 Gainare Tottori Gainare Tottori
  C. Osaka U23 Cerezo Osaka U23 1:3 Blaublitz Akita Blaublitz Akita
First Round Omiya Ardija Omiya Ardija 0:2 Montedio Yamagata Monte. Yamagata
  Tokushima Vort. Tokushima Vortis 1:1 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
Matchday 30 Honda FC Honda FC 2:0 Tegevajaro Miyazaki Teg. Miyazaki
  Musashino City Tokyo Musashino City 0:0 Verspah Oita Verspah Oita
  FC Osaka FC Osaka 2:2 Suzuka Point Getters Suzuka PntGttrs
  Nara Club Nara Club 1:1 Maruyasu Okazaki Maru. Okazaki
  Sony Sendai Sony Sendai 2:0 MIO Biwako Shiga MIO Biwako
  Honda Lock Honda Lock 2:2 Veertien Mie Veertien Mie
  FC Imabari FC Imabari 0:0 ReinMeer Aomori ReinMeer Aomori
  RKD Ryugasaki Ryutsu Keizai Dragons Ryugasaki 0:1 Matsue City Matsue City
Matchday 8 Western United Western United FC 0:2 Sydney FC Sydney FC
  Adelaide United Adelaide United 1:2 Wellington Phoenix Wellington P.
Matchday 18 Radnik Bijelj. FK Radnik Bijeljina 0:1 FK Velez Mostar Velez Mostar
  Celik Zenica NK Celik Zenica 1:2 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
  Siroki Brijeg NK Siroki Brijeg 4:0 FK Zvijezda 09 Zvijezda 09
Matchday 12 AS Aïn M'lila AS Aïn M'lila 3:0 USM Bel Abbès USM Bel Abbès
  JS Saoura JS Saoura 0:0 ASO Chlef ASO Chlef
  CS Constantine CS Constantine 3:1 ES Sétif ES Sétif
Matchday 6 El Ittihad Ittihad Alexandria 3:0 Ismaily SC Ismaily
Matchday 8 Khemis Zemamra Renaissance Zemamra 1:2 Difaâ El Jadida Difaâ El Jadida
Matchday 10 Stade Tunisien Stade Tunisien 1:1 Union Sportive de Ben Guerdane US Ben Guerdane
  CS Hammam-Lif CS Hammam-Lif 1:2 JS Kairouanaise JS Kairouan
  US Monastir US Monastir 2:0 Club Athlétique Bizertin CA Bizertin
Final round first leg Caracas FC Caracas FC 1:1 Deportivo Táchira Táchira
Matchday 36 Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi 1:2 Chikhura Sachkhere Chikhura
  Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi 2:0 WIT Georgia Tbilisi WIT Georgia
  FC Locomotive FC Locomotive Tbilisi 2:1 Dinamo Batumi Dinamo Batumi
Matchday 7 NK Brda NK Brda 1:0 NK Rogaska NK Rogaska
Matchday 5 Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai 1:4 Pohang Steelers Pohang Steelers
  Jeonbuk Motors Jeonbuk Hyundai Motors 1:0 Gangwon FC Gangwon FC
  Daegu FC Daegu FC 0:0 FC Seoul FC Seoul
Matchday 14 VV Goes VV Goes 3:0 VVOG Harderwijk VVOG
  VVSB VVSB Noordwijkerhout 1:5 ODIN '59 Heemskerk ODIN '59
  RKVV DEM RKVV DEM 0:2 USV Hercules USV Hercules
  Hoogland VV Hoogland 2:2 ADO Den Haag U21 ADO U21
  Quick DH HV & CV Quick 1:0 FC Lienden Lienden
  EVV Echt EVV Echt 0:1 SV Oss '20 SV Oss '20
  Blauw Geel '38 Blauw Geel '38 1:1 RKSV Groene Ster Groene Ster
  VV UNA VV UNA Veldhoven 5:1 VV Gemert VV Gemert
  OFC Oostzaan OFC Oostzaan 1:2 VV Dongen Dongen
  HSC '21 HSC '21 Haaksbergen 1:0 ADO '20 Heemskerk ADO '20
Matchday 16 FC Liefering FC Liefering 5:1 FC Blau-Weiss Linz Blau Weiss Linz
Matchday 13 Jeunesse Canach FC Jeunesse Canach 2:1 FC Mondercange Mondercange
  US Esch Union Sportive Esch-Alzette 1:0 Union Mertert-Wasserbillig Mertert-Wass.
  UN Käerjéng 97 UN Käerjéng 97 6:0 FC Jeunesse Junglinster Junglinster
  FC Wiltz 71 FC Wiltz 71 3:2 US Rumelange US Rumelange
  Hamm Benfica FC RM Hamm Benfica 3:0 FC Yellow Boys Weiler-La-Tour Weiler
  FC Mamer 32 FC Mamer 32 3:1 FC Blo-Wäiss Medernach Medernach
  Hesperange Swift Hesperange 6:0  FC Alisontia Steinsel Steinsel
Matchday 20 CD Santaní CD Santaní 0:1 River Plate Asunción River Plate
  Guaraní Club Guaraní 0:1 Club Sol de América Sol de América
Matchday 5 Hamilton W. Hamilton Wanderers 2:4 Wellington Phoenix Reserves W. Phoenix Res.
  Team Wellington Team Wellington 2:1 Canterbury United Canterbury Utd
  Hawke’s Bay Hawke’s Bay United 3:3 Eastern Suburbs AFC Eastern Sub.
  Auckland City Auckland City FC 2:1 Tasman United Tasman United
Matchday 14 Salernitana US Salernitana 1919 1:1 Ascoli Calcio Ascoli
  Trapani Trapani Calcio 1:0 Chievo Verona Chievo Verona
  Virtus Entella Virtus Entella 2:0 SS Juve Stabia Juve Stabia
Matchday 17 Como Como 1907 1:1 Juventus U23 Juventus U23
  Pontedera US Città di Pontedera 2:2 US Pergolettese 1932 Pergolettese
  Alessandria US Alessandria Calcio 1912 1:3 Robur Siena Siena
  Novara Novara Calcio 1908 1:1 US Pianese Pianese
  Olbia Olbia Calcio 1905 0:3 AC Monza Monza
  Arzignano FC Arzignano Valchiampo 1:1 Virtusvecomp Verona Virtus Verona
  Südtirol FC Südtirol 0:1 LR Vicenza Virtus LR Vicenza
  Carpi Carpi FC 1909 1:0 US Triestina Triestina
  AS Gubbio AS Gubbio 1910 0:0 Calcio Padova Padova
  Modena Modena FC 2018 3:1 Vis Pesaro dal 1898 Vis Pesaro
  Monopoli SS Monopoli 1966 3:0 Virtus Francavilla Calcio V. Francavilla
  Rieti FC Rieti 1:4 Calcio Catania Catania
  Catanzaro US Catanzaro 1:3 Ternana Calcio Ternana
  Teramo Teramo Calcio 1913 0:3 Reggina 1914 Reggina
  Cavese Cavese 1919 2:2 AS Bisceglie 1913 Bisceglie
  Rende Rende Calcio 1968 0:3 SSC Bari Bari
Matchday 15 Sanliurfaspor Sanliurfaspor 1:6 1922 Konyaspor 1922 Konya
  Amed SK Amed SK 3:2 Corum FK Corum FK
  Z. Kömürspor Zonguldak Kömürspor 3:0 Baskent Akademi FK BAK FK
  Kirklarelispor Kirklarelispor 0:0 Manisa FK Manisa FK
  Inegölspor Inegölspor 2:1 Afjet Afyonspor Afjet Afyonspor
  Sancaktepe FK Sancaktepe FK 1:0 Tarsus Idman Yurdu Tarsus IY
  Samsunspor Samsunspor 3:0 Sariyer Sariyer
  Hacettepe Hacettepe Spor 1:0 Pendikspor Pendikspor
  Bayburt Idare Bayburt Özel Idare Spor 1:0 Eyüpspor Eyüpspor
 
Elazigspor Elazigspor 3:1 Van Spor FK Van Spor FK
  Kahramanmaras Kahramanmarasspor 1:2 Bodrum Belediyesi Bodrumspor BB Bodrumspor
  Tuzlaspor Tuzlaspor 1:1 Etimesgut Belediyespor Etimesgut Bld
  Kirsehir Bld Kirsehir Belediye Spor 0:1 Sivas Belediye Spor Sivas Belediye
  GMG Kastamonu GMG Kastamonuspor 0:1 Sakaryaspor Sakaryaspor
  Karabükspor Kardemir Karabükspor 0:0 Ergene Velimese Spor Ergene Velimese
  Nigde Anadolu Nigde Anadolu FK 0:2 Usak Spor AS Usak Spor AS
  Bandirmaspor Bandirmaspor 1:1 Ankara Demirspor Ankara Demir
Second Round Eastleigh FC Eastleigh FC 1:1 Crewe Alexandra Crewe Alexandra
  Bristol Rovers Bristol Rovers 1:1 Plymouth Argyle Plymouth
  Gillingham FC Gillingham FC 3:0 Doncaster Rovers Doncaster
  Coventry Coventry City 1:1 Ipswich Town Ipswich
  Northampton Northampton Town 3:1 Notts County Notts County
  Crawley Town Crawley Town 1:2 Fleetwood Town Fleetwood
  Peterborough Peterborough United 3:0 Dover Athletic Dover Athletic
  Blackpool Blackpool FC 3:1 Maidstone United Maidstone
  Exeter City Exeter City 2:2 Hartlepool United Hartlepool Utd.
  Rochdale Rochdale AFC 0:0 Boston United Boston United
  Tranmere Rovers Tranmere Rovers 5:1 Chichester City Chichester
Matchday 18 Ponferradina SD Ponferradina 1:1 Albacete Balompié Albacete
  CD Tenerife CD Tenerife 1:3 UD Almería UD Almería
  Real Zaragoza Real Zaragoza 3:3 Girona FC Girona
  CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada 1:0 Cádiz CF Cádiz CF
  Real Oviedo Real Oviedo 2:1 Rayo Vallecano Rayo Vallecano
Matchday 20 D. Calarasi Dunarea Calarasi 1:0 UTA Arad UTA Arad
Matchday 17 De Graafschap De Graafschap Doetinchem 1:1 Go Ahead Eagles Deventer Go Ahead Eagles
Matchday 12 Benfica SL Benfica 4:0 CS Marítimo Marítimo
  Portimonense Portimonense SC 2:1 FC Famalicão Famalicão
  Tondela CD Tondela 0:1 Belenenses SAD Belenenses SAD
Matchday 11 Estoril Estoril Praia 1:1 Leixões SC Leixões
  Varzim Varzim SC 1:0 FC Penafiel Penafiel
  Casa Pia Casa Pia AC 0:1 CD Nacional Nacional
  FC Porto B FC Porto B 4:1 CD Cova Piedade Cova Piedade
  Benfica B SL Benfica B 2:2 CD Mafra Mafra
Matchday 13 Adanaspor Adanaspor 2:3 Bursaspor Bursaspor
  Ümraniyespor Ümraniyespor 2:2 Akhisarspor Akhisarspor
  Giresunspor Giresunspor 1:0 Adana Demirspor Adana Demirspor
  Boluspor Boluspor 2:2 Menemen Spor Menemen Spor
Matchday 16 Stade-Lausanne FC Stade-Lausanne-Ouchy 0:1 Grasshopper Club Zurich Grasshoppers
  FC Wil 1900 FC Wil 1900 1:1 FC Schaffhausen FC Schaffhausen
  SC Kriens SC Kriens 1:2 FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
  FC Vaduz FC Vaduz 4:2 FC Chiasso FC Chiasso
Third Round Start IK Start 1:0 KFUM-Kameratene Oslo KFUM Oslo
Matchday 15 NK Rudes NK Rudes 0:0 GNK Dinamo Zagreb II Din. Zagreb II
  Croat. Zmijavci NK Croatia Zmijavci 4:0 HNK Cibalia Vinkovci Cibalia
Matchday 20 Sandecja Sandecja Nowy Sacz 0:1 Puszcza Niepolomice P. Niepolomice
  Radomiak Radomiak Radom 2:0 GKS Belchatow GKS Belchatow
  Warta Poznan Warta Poznan 3:0 Wigry Suwalki Wigry Suwalki
  Odra Opole Odra Opole 0:0 GKS Tychy GKS Tychy
Matchday 17 Iskra D. FK Iskra Danilovgrad 1:2 OFK Petrovac OFK Petrovac
  Rudar Pljevlja Rudar Pljevlja 3:2 Kom Podgorica Kom Podgorica
  OFK Titograd OFK Titograd 1:0 OFK Grbalj OFK Grbalj
  Sutjeska Niksic FK Sutjeska Niksic 0:2 Buducnost Podgorica B. Podgorica
  FK Podgorica FK Podgorica 2:0 FK Zeta Golubovac Zeta Golubovac
Matchday 26 FK Andijon FK Andijon 1:0 Qizilqum Zarafshan Qizilqum
  Kokand 1912 FK Kokand 1912 1:1 Navbahor Namangan Navbahor
Matchday 11 FC Ashdod FC Ashdod 0:0 Hapoel Kfar Saba H. Kfar Saba
  H. Beer Sheva Hapoel Beer Sheva 1:2 Bnei Yehuda Tel Aviv Bnei Yehuda
Matchday 19 MTK Budapest MTK Budapest 1:0 Szolnoki MÁV FC Szolnok
  Kazincbarcika Kazincbarcikai SC 0:3 Dorogi FC Dorog
  Tiszakécske Duna Aszfalt Tiszakécskei LC 0:3 Soroksár SC Soroksár
  Budafoki MTE Budafoki MTE 0:0 BFC Siófok BFC Siófok
  ETO FC Győr ETO FC Győr 2:1 Szombathelyi Haladás Haladás
  Nyíregyháza Nyíregyháza Spartacus 2:0 Aqvital FC Csákvár Csákvár
Matchday 20 Olimpia Elblag Olimpia Elblag 0:2 Elana Torun Elana Torun
  Gornik Leczna Gornik Leczna 2:1 Gornik Polkowice Gornik Polk.
  Znicz Pruszkow Znicz Pruszkow 2:1 Resovia Rzeszów Resovia
  Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo 2:3 Stal Stalowa Wola Stalowa Wola
  Pogon Siedlce Pogon Siedlce 1:2 Legionovia Legionowo Legionovia
  Bytovia Bytow Bytovia Bytow 1:2 GKS Katowice GKS Katowice
Matchday 15 Atl. Madrid B Atlético Madrid B 2:0 Real Madrid Castilla RM Castilla
  Sporting B Sporting de Gijón B 2:1 Las Rozas CF Las Rozas CF
  Coruxo FC Coruxo FC 2:0 Penya Deportiva Santa Eulalia Penya Deportiva
  Atl. Baleares Atlético Baleares 6:1 Celta Vigo B Celta Vigo B
  UD Sanse UD San Sebastián de los Reyes 1:2 Las Palmas Atlético Las Palmas Atl.
  UD Ibiza UD Ibiza 3:1 UD Melilla UD Melilla
  Inter de Madrid DUX Internacional de Madrid 1:2 CF Rayo Majadahonda R. Majadahonda
  Arenas Club Arenas Club 1:0 Real Sociedad B Real Sociedad B
  CD Tudelano CD Tudelano 1:2 Haro Deportivo Haro Deportivo
  Valladolid B Real Valladolid B 1:0 Cultural Leonesa CyD Leonesa
  Orihuela CF Orihuela CF 0:0 CF La Nucía CF La Nucía
  Atl. Levante Atlético Levante UD 0:2 RCD Espanyol B RCD Espanyol B
  CE Sabadell CE Sabadell 2:1 SD Ejea SD Ejea
  FC Andorra FC Andorra 1:0 Lleida Esportiu Lleida Esportiu
  UE Llagostera UE Llagostera 1:1 Valencia Mestalla Valencia B
  AE Prat AE Prat 1:3 Gimnàstic de Tarragona Gimnàstic
  CD Ebro CD Ebro 1:1 UE Cornellà UE Cornellà
  Villarrubia CF Villarrubia CF 2:1 Real Murcia CF Real Murcia
  Recre Granada Recreativo Granada 2:3 Yeclano Deportivo Yeclano
  Recr. Huelva Recreativo Huelva 0:1 CD Badajoz CD Badajoz
  R. B. Linense Real Balompédica Linense 0:0 Cádiz CF B Cádiz B
  UCAM Murcia UCAM Murcia CF 2:0 CF Talavera de la Reina CF Talavera
  CD Don Benito CD Don Benito 0:1 Córdoba CF Córdoba CF
  Sanluqueño Atlético Sanluqueño 2:1 Algeciras CF Algeciras CF
  Marbella FC Marbella FC 2:1 Sevilla Atlético Sevilla Atl.
  24 Erzincanspor 24 Erzincanspor 1:0 Tokatspor Tokatspor
  Silivrispor Silivrispor 2:1 Düzce Spor Düzce Spor
  1928 Bucaspor 1928 Bucaspor 1:1 Karaköprü Belediye Spor Karaköprü Bld
  Manisaspor Manisaspor 2:6 Kizilcabölükspor Kizilcabölük
  68 Aksaray Bld 68 Aksaray Belediye Spor 0:0 Artvin Hopaspor Artvin Hopaspor
  Cankaya FK Cankaya FK 2:1 Serik Belediyespor Serik Belediye
  Erzin Spor Erzin Spor 1:0 52 Orduspor FK 52 Orduspor FK
  Fatsa Belediye Fatsa Belediyespor 2:0 Payasspor Payasspor
  Kozan Spor FK Kozan Spor FK 1:1 Belediye Derince Spor Bld Derince
  Erbaaspor Erbaaspor 0:1 Cizre Spor Cizre Spor
  Kemerspor 2003 Kemerspor 2003 0:4 Elazig Belediye Spor FK Elazig Bld FK
  Tepecik Spor Büyükcekmece Tepecik Spor 1:4 Ofspor Ofspor
  Pazarspor Pazarspor 3:2 Diyarbekir Spor Diyarbekir Spor
  Batman Petrol Batman Petrolspor 2:4 Gölcükspor Gölcükspor
  1954 Kelkit Bld 1954 Kelkit Belediyespor 1:0 Malatya Yesilyurt Belediyespor M.Yesilyurt Bld
  Muglaspor Muglaspor 1:1 Yozgatspor 1959 FK Yozgatspor 1959
  Darica GB Darica Genclerbirligi 0:1 Osmaniyespor FK Osmaniyespor FK
  Bayrampasa Bayrampasa Spor 0:1 Nevsehir Belediye Spor Nevsehir Bld
  Nazilli Bld. Nazilli Belediyespor 3:1 Halide Edip Adivarspor Adivar SK
Matchday 21 E. Norderstedt Eintracht Norderstedt 0:0 FC St. Pauli II FC St. Pauli II
  TSV Havelse TSV Havelse 2:2 SSV Jeddeloh II SSV Jeddeloh II
  VfB Oldenburg VfB Oldenburg 1:1 Hannoverscher SC HSC Hannover
Matchday 17 G. Halberstadt Germania Halberstadt 0:2 VfB Auerbach VfB Auerbach
  U. Fürstenwalde FSV Union Fürstenwalde 3:1 FSV Optik Rathenow Optik Rathenow
  Bischofswerda Bischofswerdaer FV 08 2:2 ZFC Meuselwitz ZFC Meuselwitz
  Lichtenberg 47 SV Lichtenberg 47 0:2 FC Energie Cottbus Energie Cottbus
  W. Nordhausen FSV Wacker Nordhausen 0:1 FC Viktoria 1889 Berlin Viktoria Berlin
Matchday 19 RW Koblenz TuS Rot-Weiß Koblenz 1:4 1.FSV Mainz 05 II FSV Mainz 05 II
  K. Offenbach Kickers Offenbach 3:1 SC Freiburg II SC Freiburg II
  1.FC Köln II 1.FC Köln II 1:1 Borussia Mönchengladbach II M'gladbach II
Matchday 20 Siquinalá Deportivo Siquinalá 1:2 CSD Municipal CSD Municipal
  Cobán Imperial Cobán Imperial 1:0 Deportivo Iztapa Iztapa
Semi-Finals 2nd Leg LD Alajuelense LD Alajuelense 3:0 AD San Carlos AD San Carlos
Matchday 20 RW Walldorf SV Rot-Weiss Walldorf 2:2 SG Barockstadt Fulda-Lehnerz SG Barockstadt
Matchday 19 USC Paloma USC Paloma Hamburg 1:2 SC Victoria Hamburg SC Victoria
  Teutonia 05 FC Teutonia 05 Ottensen 3:2 TuS Dassendorf TuS Dassendorf
  Barmbek-U. HSV Barmbek-Uhlenhorst 1:1 TuS Osdorf TuS Osdorf
  Union Tornesch FC Union Tornesch 2:5 Hamburger SV III HSV III
  TSV Buchholz 08 TSV Buchholz 08 4:3 Bramfelder SV Bramfelder SV
  Niendorfer TSV Niendorfer TSV 2:0 SV Curslack-Neuengamme SV Curslack-N.
  SV Rugenbergen SV Rugenbergen 2:2 FC Süderelbe FC Süderelbe
  Concordia Concordia Hamburg 1:1 TSV Sasel TSV Sasel
Matchday 22 Regensburg II SSV Jahn Regensburg II 7:2 SV Pullach SV Pullach
Matchday 14 Freialdenhoven