To use this site, please enable Javascript.

Matches Oct 17, 2020

matchday 4
Hertha BSC Hertha BSC 0:2 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
 
1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05 0:1 Bayer 04 Leverkusen Bay. Leverkusen
 
TSG Hoffenheim TSG 1899 Hoffenheim 0:1 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
 
FC Augsburg FC Augsburg 0:2 RB Leipzig RB Leipzig
 
SC Freiburg SC Freiburg 1:1 SV Werder Bremen Werder Bremen
 
E. Braunschweig Eintracht Braunschweig 2:1 VfL Bochum VfL Bochum
 
Greuther Fürth SpVgg Greuther Fürth 0:1 Hamburger SV Hamburger SV
 
Karlsruher SC Karlsruher SC 3:0 SV Sandhausen SV Sandhausen
matchday 5
1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg 2:0 Türkgücü München Türkgücü Münch.
 
FC Bayern II FC Bayern Munich II 0:0 1.FC Kaiserslautern 1.FC K'lautern
 
Wehen Wiesbaden SV Wehen Wiesbaden 0:1 SV Waldhof Mannheim Waldh. Mannheim
 
FC Ingolstadt FC Ingolstadt 04 2:1 SC Verl SC Verl
 
FSV Zwickau FSV Zwickau 1:2 KFC Uerdingen 05 KFC Uerdingen
 
Hansa Rostock FC Hansa Rostock 1:1 TSV 1860 Munich 1860 Munich
 
VfB Lübeck VfB Lübeck 0:1 SG Dynamo Dresden Dynamo Dresden
matchday 16 Goiás EC Goiás Esporte Clube 1:1 Esporte Clube Bahia EC Bahia
matchday 5
Everton Everton FC 2:2 Liverpool FC Liverpool
 
Chelsea Chelsea FC 3:3 Southampton FC Southampton
matchday 6 Granada CF Granada CF 1:0 Sevilla FC Sevilla FC
  Celta de Vigo Celta de Vigo 0:2 Atlético Madrid Atlético Madrid
matchday 4
SSC Napoli SSC Napoli 4:1 Atalanta BC Atalanta BC
matchday 7 Dijon Dijon FCO 1:1 Stade Rennais FC Stade Rennais
  Nîmes Olympique Nîmes Olympique 0:4 Paris Saint-Germain Paris SG
  Stade Reims Stade Reims 1:3 FC Lorient FC Lorient
  ODIN '59 ODIN '59 Heemskerk postponed VV Goes VV Goes
  FC Lisse FC Lisse postponed DVS '33 Ermelo DVS '33
  Harkemase Boys Harkemase Boys postponed Ajax Amateurs Ajax Amateurs
  VVOG VVOG Harderwijk postponed ACV Assen ACV Assen
  Barendrecht BVV Barendrecht postponed Sportlust '46 Sportlust '46
  DOVO VV DOVO Veenendaal postponed VV Ter Leede Ter Leede
  Hoek HSV Hoek postponed VV Staphorst Staphorst
  Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk postponed VV SteDoCo SteDoCo
matchday 11 Zenit S-Pb Zenit St. Petersburg 3:1 FC Sochi Sochi
  Loko Moscow Lokomotiv Moscow 1:0 FK Ufa Ufa
  Krasnodar FK Krasnodar 3:1 Rubin Kazan Rubin Kazan
matchday 6 Strogino II Strogino Moskau II postponed Y. Konoplev Football Academy Ak. Y. Konoplev
  Dynamo M II Dynamo Moscow II 1:3 FK Krasnodar II Krasnodar II
  Arsenal Tula II Arsenal Tula II 0:3 Akhmat Grozny II Akhmat II
  FK Sochi II FK Sochi II 3:1 Rotor Volgograd II Rotor Vg. II
  FK Tambov II FK Tambov II 1:4 FK Rostov II Rostov II
  CSKA Moscow II CSKA Moscow II 1:1 Lokomotiv Moscow II Loko Moscow II
  Zenit II Zenit St. Petersburg II 3:0 FK Khimki II Khimki II
  Rubin Kazan II Rubin Kazan II 2:0 Ural Ekaterinburg II Ural II
  Master-Saturn Master-Saturn Egorjevsk 0:0 FK Ufa II Ufa II
matchday 7 FC Arges ACSC FC Arges 1:0 Astra Giurgiu Astra Giurgiu
  Chindia AFC Chindia Targoviste 1:0 Gaz Metan Mediaș Gaz Metan
  ACSM Poli Iași ACSM Politehnica Iași 1:4 Sepsi OSK Sf. Gheorghe Sepsi OSK
  Rijnvogels FC Rijnvogels postponed VV Scherpenzeel Scherpenzeel
  Gravenzande FC 's-Gravenzande postponed VV Capelle VV Capelle
  Achilles '29 Achilles '29 postponed VV Smitshoek Smitshoek
  Jodan Boys CVV de Jodan Boys postponed SV Poortugaal SV Poortugaal
  Spijkenisse VV Spijkenisse postponed VV Zwaluwen Vlaardingen Zwaluwen
  sv ARC ARC Alphen aan den Rijn postponed VV Duno Doorwerth VV Duno
  VV Rijsoord VV Rijsoord postponed DHSC Utrecht DHSC Utrecht
  SC Feyenoord SC Feyenoord Rotterdam postponed Achilles Veen Achilles Veen
matchday 5 C. Rizespor Caykur Rizespor 5:3 MKE Ankaragücü Ankaragücü
 
Kayserispor Kayserispor 1:3 Sivasspor Sivasspor
  Konyaspor Konyaspor 1:1 Yeni Malatyaspor Y. Malatyaspor
matchday 7 VV Eemdijk VV Eemdijk postponed SV Urk SV Urk
  Genemuiden SC Genemuiden postponed HZVV Hoogeveen HZVV Hoogeveen
  Buitenpost VV Buitenpost postponed SDC Putten SDC Putten
  RKAV Volendam RKAV Volendam postponed ASV De Dijk De Dijk
  Berkum VV Berkum postponed AVV Swift Swift
  Noordscheschut VV Noordscheschut postponed AZSV Aalten AZSV Aalten
  Flevo Boys Flevo Boys Emmeloord postponed NSC Nijkerk NSC Nijkerk
  ONS Sneek ONS Sneek postponed VV DETO Twenterand DETO
matchday 11 Celtic Celtic FC 0:2 Rangers FC Rangers
  Livingston FC Livingston FC 1:3 Kilmarnock FC Kilmarnock FC
  Ross County Ross County FC 0:0 Hibernian FC Hibernian FC
  Dundee United Dundee United FC 0:0 Aberdeen FC Aberdeen FC
  Hamilton Acad. Hamilton Academical FC 3:5 St. Johnstone FC St. Johnstone
matchday 16 Botafogo-SP Botafogo Futebol Clube (SP) 1:2 América Futebol Clube (MG) América-MG
  Cruzeiro Cruzeiro Esporte Clube 0:0 Esporte Clube Juventude Juventude
matchday 6 FK Minaj FK Minaj 0:1 FK Mariupol FK Mariupol
  Shakhtar D. Shakhtar Donetsk 5:1 PFK Lviv PFK Lviv
  Rukh Lviv Rukh Lviv 0:2 Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
matchday 5 Volos NPS Volos NPS 2:1 PAS Giannina PAS Giannina
  Aris Saloniki Aris Thessaloniki 1:0 Apollon Smyrnis Apollon Smyrnis
  AEK Athens U19 AEK Athens U19 0:1 PAOK Thessaloniki U19 PAOK U19
  PAS Lamia U19 PAS Lamia 1964 U19 1:1 Panetolikos GFS U19 Panetolikos U19
  OFI Crete U19 OFI Crete U19 1:1 Panathinaikos Athens U19 PAO U19
  Volos NPS U19 Volos NPS U19 0:3 PAS Giannina U19 PAS U19
matchday 9 Cercle Brugge Cercle Brugge 5:2 KAA Gent KAA Gent
matchday 7 Club NXT Club NXT 1:1 KMSK Deinze KMSK Deinze
matchday 5 FC Midtjylland FC Midtjylland 3:1 Odense Boldklub Odense BK
matchday 11 Radnik FK Radnik Surdulica 1:0 OFK Backa Backa
  Vojvodina FK Vojvodina Novi Sad 4:1 FK Rad Rad
  FK TSC FK TSC Backa Topola 7:0 FK Novi Pazar Novi Pazar
  Cukaricki FK Cukaricki 1:2 FK Proleter Novi Sad Proleter
  FK Indjija FK Indjija 1:0 FK Zlatibor Cajetina Zlatibor
  Vozdovac FK Vozdovac 2:1 FK Spartak Subotica Spartak
  Mladost FK Mladost Lucani 2:1 FK Macva Sabac Macva
  Napredak FK Napredak Krusevac 0:0 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
  Javor-Matis FK Javor-Matis Ivanjica 1:3 FK Metalac Gornji Milanovac Metalac
matchday 8 Slaven Belupo Slaven Belupo Koprivnica 5:1 NK Istra 1961 NK Istra
  Dinamo Zagreb GNK Dinamo Zagreb 3:2 HNK Gorica HNK Gorica
  HNK Rijeka HNK Rijeka 2:1 NK Varazdin NK Varazdin
matchday 20 Ekenäs IF Ekenäs IF 4:2 SJK Seinäjoki II SJK II
  FF Jaro FF Jaro 1:1 AC Kajaani AC Kajaani
  IF Gnistan IF Gnistan 1:2 AC Oulu AC Oulu
matchday 15 PEPO PEPO Lappeenranta 6:0 FC Reipas Lahti Reipas Lahti
  JäPS Järvenpään Palloseura 0:3 FC Kiffen 08 FC Kiffen 08
  Espoon Pallos. Espoon Palloseura 0:3 Pallokerho Keski-Uusimaa Pallokerho
  Nurmijärvi Nurmijärven Jalkapalloseura 1:2 FC Viikingit FC Viikingit
  PK-35 Pallokerho-35 6:0 Kultsu FC Kultsu FC
  TPV Tampereen Pallo-Veikot 3:3 Pargas IF Pargas IF
  Atlantis FC Atlantis FC 3:5 Hämeenlinnan Jalkapalloseura HJS
  P-Iirot Pallo-Iirot 1:0 Ilves Tampere II Ilves II
  Grankulla IFK Grankulla IFK 5:1 FC Jazz Juniorit FC Jazz
  Klubi 04 HJK Klubi 04 Helsinki 3:2 FC Espoo FC Espoo
  FC Vaajakoski FC Vaajakoski 3:1 Gamlakarleby Bollklubb GBK
matchday 7 Cracovia Cracovia 1:0 Piast Gliwice Piast Gliwice
  Górnik Zabrze Górnik Zabrze 1:3 Rakow Czestochowa Rakow
matchday 9 Ludogorets PFK Ludogorets Razgrad 1:1 Tsarsko Selo Sofia Tsarsko Selo
matchday 10 OFK Pirin OFK Pirin Blagoevgrad 3:2 PFC Minyor Pernik Minyor Pernik
  Septemvri Sofia Septemvri Sofia 1:0 FC Litex Lovech Litex Lovech
  FC S. Simitli FC Septemvri Simitli 2:0 FK Sozopol FK Sozopol
  Kariana Erden Kariana Erden 2:2 PFK Dobrudzha Dobrich Dob. Dobrich
  Strumska Slava Strumska Slava 1:0 Neftochimik Burgas Neftochimik
  Hebar P. Hebar Pazardzhik 1:2 FK Sportist Svoge FK Sportist
matchday 7 FC Koper FC Koper 2:0 NK Domzale NK Domzale
  Kisvárda Kisvárda FC 0:2 Ferencvárosi TC Ferencváros
  Budafoki MTE Budafoki MTE 2:1 Diósgyőri VTK Diósgyőr
  Újpest FC Újpest FC 1:0 Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
matchday 10 Slo. Bratislava Slovan Bratislava 3:0 SKF Sered SKF Sered
  Michalovce Zemplin Michalovce 2:4 DAC Dunajska Streda Dunajska Streda
  Zlate Moravce ViOn Zlate Moravce-Vrable 3:1 FC Nitra FC Nitra
  AS Trencin AS Trencin 1:1 FK Pohronie Pohronie
  FK Senica FK Senica 1:2 MFK Ruzomberok Ruzomberok
matchday 7 1.FC Frankfurt 1.FC Frankfurt (Oder) 3:2 SV Grün-Weiß Lübben GW Lübben
  Altlüdersdorf SV Altlüdersdorf 2:1 Eintracht Miersdorf/Zeuthen Miersdorf/Zeut.
  MSV Neuruppin MSV 1919 Neuruppin 3:1 Werderaner FC Viktoria 1920 Werderaner FC
  U. Klosterfelde Union Klosterfelde 1:1 TSG Einheit Bernau Einheit Bernau
  Wernsdorf SV Frankonia Wernsdorf 5:2 SV Zehdenick SV Zehdenick
  Petershagen-E. Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf 1:0 TuS Sachsenhausen Sachsenhausen
matchday 28 VfB Hallbergmoos VfB Hallbergmoos 2:1 FC Töging FC Töging
  E. Karlsfeld Eintracht Karlsfeld 5:1 ASV Dachau ASV Dachau
  Kirchheimer SC Kirchheimer SC 2:1 SpVgg Landshut SpVgg Landshut
  St. Hauzenberg FC Sturm Hauzenberg 1:1 SC Eintracht Freising SE Freising
  TSV Grünwald TSV Grünwald 1:0 SB Chiemgau Traunstein SB Traunstein
  SB Rosenheim Sportbund DJK Rosenheim 0:3 TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen
matchday 7 Melchiorshausen TSV Melchiorshausen 4:1 SC Weyhe SC Weyhe
  1.FC Burg 1.FC Burg 0:2 VfL 07 Bremen VfL 07 Bremen
  Woltmershausen TS Woltmershausen 0:1 TuSpo Surheide TuSpo Surheide
matchday 5 Sereetzer SV Sereetzer SV 3:4 TSV Travemünde TSV Travemünde
  Eichholzer SV Eichholzer SV 6:3 SSC Phoenix Kisdorf Phoenix Kisdorf
matchday 7 VfL Westercelle VfL Westercelle 1:3 VfL Breese/Langendorf VfL Breese/L.
  Cranz-Estebrüg. ASC Cranz-Estebrügge 7:1 VSV Hedendorf/Neukloster VSV Hedendorf
matchday 9 SV Saar 05 SV Saar 05 Saarbrücken 3:1 SV Mettlach SV Mettlach
  B. Neunkirchen Borussia Neunkirchen 0:1 SV Bliesmengen-Bolchen SV Bliesmengen
  Quierschied SpVgg Quierschied 3:1 VfL Primstal VfL Primstal
matchday 5 IF Stjernen IF Stjernen Flensborg 1:4 TuS Rotenhof TuS Rotenhof
  Friedrichsberg TSV Friedrichsberg-Busdorf 3:3 Büdelsdorfer TSV Büdelsd. TSV
matchday 3 FSV Schöningen FSV Schöningen 2:0 Braunschweiger SC Acosta BSC Acosta
matchday 7 TuS Sulingen TuS Sulingen 2:0 TSV Burgdorf TSV Burgdorf
  FC Eldagsen FC Eldagsen 1:0 1.FC Sarstedt 1.FC Sarstedt
  1.FC Wunstorf 1.FC Wunstorf 2:3 VfL Bückeburg VfL Bückeburg
matchday 5 Hohenwestedt MTSV Hohenwestedt 4:1 Gettorfer SC Gettorfer SC
matchday 8 SG 99 Andernach SG 99 Andernach 6:0 TuS Montabaur TuS Montabaur
  TuS Mayen TuS Mayen 3:0 SG Hochwald/Zerf SG Hochwald
  FSV Tarforst FSV Trier-Tarforst 3:1 VfB Wissen VfB Wissen
matchday 5 Eintr. Niesky FV Eintracht Niesky 2:00 AM SV Einheit Kamenz Einheit Kamenz
  Germ. Mittweida SV Germania Mittweida 3:1 Großenhainer FV 1990 Großenhainer FV
  K. Markkleeberg Kickers 94 Markkleeberg postponed FSV Motor Marienberg Mo. Marienberg
  Dresd.-Stries. SG Dresden-Striesen 0:5 FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz
  VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz 0:1 FC Blau-Weiß Leipzig BW Leipzig
  Motor Wilsdruff SG Motor Wilsdruff 1:5 SSV Markranstädt Markranstädt
  SG Taucha 99 SG Taucha 99 5:2 SG Handwerk Rabenstein SG Rabenstein
matchday 8 1.FC Sonneberg 1.FC Sonneberg 0:0 1.SC 1911 Heiligenstadt Heiligenstadt
  E. Eisenberg SV Eintracht Eisenberg 3:5 FSV Preußen Bad Langensalza Bad Langensalza
  FC Erfurt-Nord FC Erfurt-Nord 2:0 TSV Gera Westvororte G. Westvororte
  SpVgg Geratal SpVgg Geratal 2:0 SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar
  Frankenhausen SV Blau-Weiß Bad Frankenhausen 5:2 FSV 06 Ohratal FSV 06 Ohratal
  BSG Wismut Gera BSG Wismut Gera 3:0 Eintracht Sondershausen Sondershausen
  SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt 3:0 SV Ehrenhain SV Ehrenhain
  FSV Schleiz FSV Schleiz 8:0 FC Thüringen Weida Thüringen Weida
matchday 7 VfB Eppingen VfB Eppingen 4:0 FC Germania Friedrichstal Friedrichstal
  SpVgg Neckarelz SpVgg Neckarelz 0:4 Fortuna Heddesheim F. Heddesheim
  SV Spielberg SV Spielberg 3:1 VfR Mannheim VfR Mannheim
  Fort. Kirchfeld FV Fortuna Kirchfeld 1:2 ATSV Mutschelbach Mutschelbach
matchday 11 TSV Essingen TSV Essingen 3:2 FC Wangen 05 FC Wangen 05
  SV Fellbach SV Fellbach 3:0 VfB Friedrichshafen Friedrichshafen
  Hofherrnweiler TSG Hofherrnweiler 2:2 FC Holzhausen FC Holzhausen
  TSV Crailsheim TSV Crailsheim 7:2 Türkspor Neu-Ulm Türkspor
  VfB Neckarrems VfB Neckarrems 1:2 TSV Heimerdingen Heimerdingen
  SKV Rutesheim SKV Rutesheim 4:0 TSV Berg TSV Berg
matchday 10 SG Kinzenbach SG Kinzenbach 3:2 FC Cleeberg FC Cleeberg
  Waldgirmes II SC Waldgirmes II 4:0 SF/BG Marburg SF/BG Marburg
  Spvgg Eltville Spvgg Eltville 3:0 RSV Weyer RSV Weyer
  FV Breidenbach FV Breidenbach 3:1 FC TuBa Pohlheim TuBa Pohlheim
  FC Gießen II FC Gießen II 0:7 TSV Michelbach TSV Michelbach
  Gudensberg FSG Eintracht Gudensberg 1:1 SSV Sand SSV Sand
  SC Willingen SC Willingen 2:2 FC Britannia Eichenzell Eichenzell
  Adler Weidenh. SV Adler Weidenhausen 4:2 OSC Vellmar OSC Vellmar
matchday 6 Malchower SV Malchower SV 90 0:2 FC Mecklenburg Schwerin FCM Schwerin
  SV Pastow SV Pastow 1:5 FSV Kühlungsborn Kühlungsborn
  Anker Wismar FC Anker Wismar 4:1 FC Schönberg 95 FC Schönberg 95
  E. Ueckermünde FSV Einheit Ueckermünde 2:1 Penzliner SV Penzliner SV
  SV Warnemünde SV Warnemünde 5:1 SV Waren 09 SV Waren 09
  Güstrower SC Güstrower SC 09 4:1 SG Aufbau Boizenburg SGA Boizenburg
  Neubrandenburg 1.FC Neubrandenburg 04 3:1 FC Förderkader René Schneider FC Förderkader
matchday 9 Halle-Ammendorf BSV Halle-Ammendorf 4:2 TV Askania Bernburg Askan. Bernburg
  GW Piesteritz FC Grün-Weiß Piesteritz 2:3 SSC Weißenfels SSC Weißenfels
  SV Westerhausen SV 1890 Westerhausen 1:1 SV Edelweiß Arnstedt Edelw. Arnstedt
  Bitterfeld-W. 1.FC Bitterfeld-Wolfen 2:0 1.FC Romonta Amsdorf Romonta Amsdorf
  SSV Gardelegen SSV 80 Gardelegen 1:2 Einheit Wernigerode FCE Wernigerode
  SV Dessau 05 SV Dessau 05 3:0 VfB 1906 Sangerhausen Sangerhausen
  FC Radolfzell FC Radolfzell 0:2 FC Auggen FC Auggen
  SV Weil SV Weil 2:2 SC Pfullendorf SC Pfullendorf
  SC Lahr SC Lahr 3:2 FC Teningen FC Teningen
  Kehler FV Kehler FV 07 7:2 DJK Donaueschingen DJK Donauesch.
  SF Elzach-Yach SF Elzach-Yach 1:1 FC Denzlingen FC Denzlingen
  SV Endingen SV Endingen 1:1 SV Bühlertal SV Bühlertal
matchday 7 Gau-Odernheim TSV Gau-Odernheim 2:2 SV Rülzheim SV Rülzheim
  TuS Rüssingen TuS Rüssingen 0:2 TB Jahn Zeiskam TB Jahn Zeiskam
matchday 14 Necaxa Club Necaxa 2:0 Club Tijuana Club Tijuana
  Mazatlán FC Mazatlán FC 3:2 FC Juárez FC Juárez
matchday 13 Union Magdalena AD Union Magdalena 1:1 Atlético FC Atlético FC
  CBJ Cali Club Boca Juniors de Cali 0:0 Leones FC Leones FC
  Quindío Deportes Quindío 1:2 Cortuluá Cortuluá
  Tigres FC Tigres FC 1:1 FCR Valledupar Valledupar
  Orsomarso SC Orsomarso SC 0:0 CD Atlético Huila Atlético Huila
matchday 23 Cerezo Osaka Cerezo Osaka 4:1 Yokohama F. Marinos Yokohama F. M.
matchday 27 Tokushima Vort. Tokushima Vortis 0:1 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
  Tokyo Verdy Tokyo Verdy 0:0 Tochigi SC Tochigi SC
  JEF Utd. Chiba JEF United Chiba 0:0 Machida Zelvia Machida Zelvia
  Gir. Kitakyushu Giravanz Kitakyushu 1:1 V-Varen Nagasaki V-V. Nagasaki
  FC Ryukyu FC Ryukyu 2:0 Matsumoto Yamaga Matsumoto Yama.
matchday 22 Yokohama SCC Yokohama Sports & Culture Club 0:0 Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto
matchday 9 Maru. Okazaki Maruyasu Okazaki 2:1 Suzuka Point Getters Suzuka PG
matchday 3 Easy Akashi Easy Akashi 2:5 Hannan University Club Hannan Uni Club
matchday 12 Sloboda T U17 FK Sloboda Tuzla U17 3:0 FK Radnik Bijeljina U17 Bijeljina U17
  Zeljeznicar U17  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 3:0 FK Velez Mostar U17 Velez U17
  Banja Luka U17 FK Borac Banja Luka U17 1:0 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 FK MDK U17
  Zr. Mostar U17 HSK Zrinjski Mostar U17 0:0 FK Olimpik Sarajevo U17 Olimpik U17
matchday 10 S. Brijeg U19 NK Siroki Brijeg U19 3:0 FK Olimpik Sarajevo U19 FK Olimpik U19
  FK MDK U19 FK Mladost Doboj-Kakanj U19 1:1 FK Zeljeznicar Banja Luka U19 Z.BL U19
  V. Mostar U19 FK Velez Mostar U19 3:3 FK Krupa na Vrbasu U19 FK Krupa U19
  Sarajevo U19 FK Sarajevo Academy U19 6:1 FK Rudar Prijedor U19 Prijedor U19
matchday 11 Radnik Bijelj. FK Radnik Bijeljina 1:0 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
  Velez Mostar FK Velez Mostar 3:0 FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
  FK Krupa FK Krupa na Vrbasu 0:1 FK Mladost Doboj-Kakanj Mladost Kakanj
  FK Olimpik FK Olimpik Sarajevo 0:3 FK Zeljeznicar Sarajevo Zeljeznicar
matchday 1 Al-Wasl Al-Wasl Sports Club 1:4 FC Baniyas FC Baniyas
  Fujairah SC Al-Fujairah SC 2:4 Sharjah Cultural Sports Club Sharjah FC
  Ittihad Kalba Al Ittihad Kalba Sports Club 0:3 FC Shabab Al-Ahli Dubai Shabab Dubai
  Al-Ain FC Al-Ain FC 2:0 Khor Fakkan Khor Fakkan
matchday 2 Carabobo FC Carabobo FC 2:2 Mineros de Guayana Mineros
  Trujillanos Trujillanos FC 1:1 Estudiantes de Mérida Estudiantes
matchday 11 Travnik NK Travnik 1:0 NK TOSK Tesanj TOSK Tesanj
  FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj 2:0 FK Buducnost Banovici FK Buducnost
  HNK Capljina HNK Capljina 0:1 NK Bratstvo Gracanica Br. Gracanica
  Slaven Zivinice NK Slaven Zivinice 0:1 NK GOSK Gabela GOSK Gabela
  Igman Konjic FK Igman Konjic 1:0 NK Jedinstvo Bihac J. Bihac
matchday 26 Vitebsk FK Vitebsk 1:0 Energetik-BGU Minsk Energetik-BGU
  Neman Grodno Neman Grodno 0:1 FK Gorodeya Gorodeya
matchday 11 Drina Zvornik FK Drina Zvornik 1:1 FK Slavija Sarajevo Slavija S.
  Jedinstvo Brcko FK Jedinstvo Brcko 1:3 FK Zeljeznicar Banja Luka Zeljeznicar BL
  Tekstilac FK Tekstilac Derventa 1:1 FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča
  Ljubic Prnjavor FK Ljubic Prnjavor 0:2 FK Sloboda Novi Grad S. Novi Grad
  Leotar Trebinje FK Leotar Trebinje 0:1 FK Zvijezda 09 Zvijezda 09
  Po­dri­nje FK Po­dri­nje Janja 1:4 FK Rudar Prijedor Rudar Prijedor
  Kozarska Dubica FK Borac Kozarska Dubica 1:0 FK Sutjeska Foca Sutjeska Foca
  Kozara Gradiska FK Kozara Gradiska 0:0 FK Sloga Doboj Sloga Doboj
matchday 33 El Makasa Masr El Makasa 0:0 Smouha SC Smouha
  El Ittihad Ittihad Alexandria 1:2 Entag El Harby Entag El Harby
matchday 13 FC Samtredia FC Samtredia 0:0 FC Telavi FC Telavi
  FC Dila FC Dila Gori 6:1 Chikhura Sachkhere Chikhura
matchday 20 Jeonju Citizen Jeonju Citizen 0:1 Cheonan City Cheonan City
  Chuncheon FC Chuncheon Citizen 2:0 Yangju Citizen Yangju Citizen
  Busan Trans.Co. Busan Transportation Corp. 3:1 Mokpo City Mokpo City
  Pyeongtaek C. Pyeongtaek Citizen 1:3 Changwon FC Changwon FC
  Hwaseong FC Hwaseong FC 2:2 Gimpo Citizen Gimpo Citizen
  Gyeongju KHNP Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power 0:0 Gangneung City Gangneung City
  Cheongju FC Cheongju FC 1:1 Gyeongju Citizen Gyeongju Citi.
  Daejeon KoRail Daejeon Korea Railroad 0:0 Gimhae FC Gimhae FC
matchday 13 Chungju Citizen Chungju Citizen 1:1 Pocheon Citizen Pocheon Citizen
matchday 21 Pocheon Citizen Pocheon Citizen 5:2 Chungju Citizen Chungju Citizen
  Jinju Citizen Jinju Citizen 4:1 Namdong FC Namdong FC
  Yeoju Citizen Yeoju Citizen (-2020) 2:1 Yangpyeong FC Yangpyeong FC
  Nowon Utd. Seoul Nowon United 3:0 Seoul Jungnang Seoul Jungnang
  Icheon Citizen Icheon Citizen (-2020) 2:1 Siheung City Siheung City
  Ulsan Citizen Ulsan Citizen 1:2 Paju Citizen Paju Citizen
Quarter-Finals Tshakhuma Tshakhuma Tsha Madzivhandila FC 2:3 SuperSport United SuperSport Utd.
matchday 12 NK Krka NK Krka 1:1 NK Brezice 1919 NK Brezice 1919
  NK Fuzinar NK Fuzinar 1:1 NK Dekani NK Dekani
  NK Krsko NK Krsko 1:0 NK Brda NK Brda
  Beltinci ND Beltinci 0:2 NK Roltek Dob NK Dob
  Drava Ptuj NK Drava Ptuj 1:0 NK Triglav Kranj NK Triglav
  NK Bilje Vitanest Bilje 6:1 NK Smartno 1928 NK Smartno 1928
  ND Primorje ND Primorje 1:4 NK Radomlje NK Radomlje
matchday 24 FC Anyang FC Anyang 1:1 Seoul E-Land Seoul E-Land
  Daejeon Hana C. Daejeon Hana Citizen 0:1 Bucheon FC 1995 Bucheon FC
  Gyeongnam FC Gyeongnam FC 0:1 Jeju United Jeju United
matchday 3 Seongnam FC Seongnam FC 0:1 FC Seoul FC Seoul
  Gimcheon Sangmu Gimcheon Sangmu 2:1 Daegu FC Daegu FC
matchday 14 Revolution II New England Revolution II 1:1 North Texas Soccer Club North Texas SC
matchday 1 Airdrieonians Airdrieonians FC 2:0 Peterhead FC Peterhead FC
  Montrose Montrose FC 1:3 Falkirk FC Falkirk FC
  Clyde FC Clyde FC 1:0 Partick Thistle FC Partick Thistle
  Cove Rangers Cove Rangers FC 3:1 East Fife FC East Fife
  Forfar Athletic Forfar Athletic FC 0:0 Dumbarton FC Dumbarton FC
matchday 9 Aberystwyth Aberystwyth Town FC 2:2 The New Saints FC The New Saints
  Cardiff Metro Cardiff Metropolitan University FC 2:1 Flint Town United Flint Town United
  Cefn Druids Cefn Druids AFC 0:2 Penybont FC Penybont FC
  Haverfordwest Haverfordwest County 1:1 Caernarfon Town Caernarfon Town
  Newtown Newtown AFC 0:2 Bala Town FC Bala Town
matchday 5 Derby Derby County 0:1 Watford FC Watford
  Birmingham Birmingham City 0:1 Sheffield Wednesday Sheff Wed
  Middlesbrough Middlesbrough FC 0:0 Reading FC Reading
  Blackburn Blackburn Rovers 0:1 Nottingham Forest Nottm Forest
  Rotherham Rotherham United 1:2 Norwich City Norwich
  Bournemouth AFC Bournemouth 0:0 Queens Park Rangers QPR
  Brentford Brentford FC 2:0 Coventry City Coventry
 
Swansea Swansea City 1:2 Huddersfield Town Huddersfield
  Barnsley FC Barnsley FC 2:2 Bristol City Bristol City
  Luton Luton Town 0:2 Stoke City Stoke City
  Wycombe Wycombe Wanderers 1:2 Millwall FC Millwall
Second Round
Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 5:6 on pens SV Kapfenberg SV Kapfenberg
 
WSG Tirol WSG Tirol 0:1 Floridsdorfer AC FAC
  SV Lafnitz SV Lafnitz 2:4 SK Austria Klagenfurt A. Klagenfurt
  SV Horn SV Horn 0:3 ASK Elektra ASK Elektra
  Wiener SC Wiener Sport-Club 1:3 Austria Vienna Austria Vienna
 
SKN St. Pölten SKN St. Pölten 0:3 Red Bull Salzburg RB Salzburg
  ASKÖ Gmünd ASKÖ Gmünd 3:4 AET TSV Hartberg TSV Hartberg
  Hohenems VfB Hohenems 1:2 SK Sturm Graz Sturm Graz
  Wiener Neustadt 1. Wiener Neustädter SC 1:5 Rapid Vienna Rapid Vienna
 
LASK LASK 3:0 SV Wörgl SV Wörgl
 
FC Wacker FC Wacker Innsbruck 1:0 SV Stripfing Stripfing
 
SCR Altach SCR Altach 7:0 SV Seekirchen Seekirchen
matchday 1 Stirling Stirling Albion FC 0:0 Queen's Park FC Queen's Park
  Albion Rovers Albion Rovers FC 1:3 Stenhousemuir FC Stenhousemuir
  Stranraer Stranraer FC 1:4 Elgin City FC Elgin City
  Brechin City Brechin City FC 1:5 Edinburgh City FC Edinburgh City
  Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC 0:3 Annan Athletic FC Annan Athletic
Second Round Hesperange Swift Hesperange 4:0 FC Blo-Wäiss Izeg FC Izeg
  Pratzerthal FC Pratzerthal-Redange 0:4 CS Fola Esch CS Fola Esch
  Koerich FC Koerich 2:4 FC Atert Bissen FC Atert Bissen
matchday 1 General Diaz Club General Díaz de Luque 0:1 Club Sportivo San Lorenzo CS San Lorenzo
  Olimpia Olimpia Asunción 1:1 Club Nacional Asunción Nacional
matchday 16 Harju JK U17 Harju JK Laagri U17 4:1 Paide Linnameeskond U17 Paide U17
  FC Flora U17 FC Flora Tallinn U17 3:0 FC Nomme United U17 FC Nomme U17
  TJK Legion U17 Tallinn JK Legion U17 2:3 Ida- ja Lääne Virumaa U17 Ida/Lääne U17
matchday 24 FCI Levadia FCI Levadia 2:0 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
  Kalev Kalev Tallinn 1:4 Kalju FC Kalju FC
matchday 26 Pärnu Vaprus Pärnu JK Vaprus 6:2 JK Vändra Vaprus Vändra Vaprus
  JK Järve Kohtla-Järve JK Järve 2:3 FC Elva FC Elva
  Nomme United FC Nomme United 1:1 Pärnu Jalgpalliklubi Pärnu JK
  JK Tammeka U21 Jalgpallikool Tammeka U21 3:3 Maardu Linnameeskond Maardu LM
  Paide U21 Paide Linnameeskond U21 3:1 Kalju FC U21 Kalju FC U21
  Viimsi JK Viimsi JK 2:5 FC Helios Voru FC Helios Voru
  Läänemaa JK Läänemaa JK Haapsalu 1:5 Tartu JK Welco JK Welco
  Rakvere Tarvas Rakvere JK Tarvas 1:6 Keila JK Keila JK
matchday 19 USM Porres Universidad San Martín de Porres 2:1 Academia Deportiva Cantolao AD Cantolao
matchday 16 Dundalk FC Dundalk FC 0:0 Bohemian Football Club Dublin Bohemians
matchday 17 UCD University College Dublin 5:1 Cabinteely FC Cabinteely
  Shamrock U19 Shamrock Rovers U19 3:1 Athlone Town AFC Athlone Town
Quarter-Finals Young Elephants Young Elephants 4:3 Lao Police Club Lao Police Club
  Ezra FC Ezra FC 7:1 Lao-Top College Lao-Top
matchday 9 Chiangrai Utd. Singha Chiangrai United 2:1 Ratchaburi Mitr Phol FC Ratchaburi FC
  PT Prachuap FC PT Prachuap FC 2:2 Police Tero FC Police Tero FC
  BG Pathum Utd. BG Pathum United 2:2 Samut Prakan City Samut Prakan C.
  Muangthong Utd. SCG Muangthong United 0:1 Trat FC Trat FC
matchday 10 Kasetsart FC Kasetsart FC 1:0 Sisaket FC Sisaket FC
  Lampang FC Lampang FC 0:3 Nakhonpathom United Nakhonpathom
  Phrae Utd. Phrae United 2:2 Chiangmai United Chiangmai Utd.
  Khon Kaen Utd. Khon Kaen United 2:1 Udon Thani FC Udon Thani FC
  Samut Sakhon FC Thai Union Samut Sakhon FC 2:2 Chainat Hornbill FC Chainat FC
matchday 8 Tampines Rovers Tampines Rovers 1:2 Hougang United FC Hougang Utd.
  Tanjong Pagar Tanjong Pagar United 0:1 Balestier Khalsa Balestier Khals
matchday 6 MK Dons Milton Keynes Dons 2:0 Gillingham FC Gillingham FC
  AFC Wimbledon AFC Wimbledon 0:1 Shrewsbury Town Shrewsbury
  Fleetwood Fleetwood Town 0:0 Lincoln City Lincoln City
  Portsmouth Portsmouth FC 0:1 Doncaster Rovers Doncaster
  Bristol Rovers Bristol Rovers 1:1 Burton Albion Burton Albion
  Ipswich Ipswich Town 2:0 Accrington Stanley Accrington
  Rochdale Rochdale AFC 0:3 Hull City Hull City
  Charlton Charlton Athletic 1:0 Wigan Athletic Wigan
  Peterborough Peterborough United 2:0 Oxford United Oxford United
  Swindon Town Swindon Town 0:2 Sunderland AFC Sunderland
  Crewe Alexandra Crewe Alexandra 1:1 Blackpool FC Blackpool
  Plymouth Plymouth Argyle 2:1 Northampton Town Northampton
  Carlisle United Carlisle United 3:2 Colchester United Colchester Utd.
  Mansfield Town Mansfield Town 1:3 Bradford City Bradford
  Southend United Southend United 0:2 Cheltenham Town Cheltenham
  Crawley Town Crawley Town 4:0 Morecambe FC Morecambe FC
  Newport County Newport County 1:0 Tranmere Rovers Tranmere Rovers
  Walsall Walsall FC 0:0 Exeter City Exeter City
  Forest Green Forest Green Rovers 1:0 Stevenage FC Stevenage
  Port Vale Port Vale FC 1:0 Salford City Salford
  Bolton Bolton Wanderers 1:2 Oldham Athletic Oldham Athletic
  Harrogate Town Harrogate Town 1:0 Barrow AFC Barrow
  Scunthorpe Utd. Scunthorpe United 0:5 Cambridge United Cambridge Utd.
matchday 5 Notts County Notts County 2:3 Maidenhead United Maidenhead Utd.
  Weymouth FC Weymouth FC 2:1 King's Lynn Town King's Lynn
  Solihull Moors Solihull Moors 1:0 Boreham Wood FC Boreham Wood
  Woking FC Woking FC 0:0 FC Halifax Town Halifax Town
  Dag & Red FC Dagenham & Redbridge FC 0:0 Yeovil Town Yeovil Town
  Torquay United Torquay United FC 2:0 Dover Athletic Dover Athletic
  Eastleigh FC Eastleigh FC 2:2 Aldershot Town Aldershot Town
  Wealdstone FC Wealdstone FC 4:3 Wrexham AFC Wrexham
matchday 1 Coleraine Coleraine FC 0:1 Ballymena United Ballymena
  Warrenpoint Warrenpoint Town FC 0:1 Crusaders FC Crusaders
  Cliftonville Cliftonville FC 1:0 Glentoran FC Glentoran
  Larne FC Larne FC 3:0 Dungannon Swifts Dungannon
  Linfield Linfield FC 5:1 Carrick Rangers Carrick Rangers
matchday 3 Brescia Brescia Calcio 3:0 US Lecce Lecce
  Reggiana AC Reggiana 1919 0:1 Chievo Verona Chievo Verona
  Cosenza Cosenza Calcio 1:1 AS Cittadella Cittadella
  Salernitana US Salernitana 1919 4:1 AC Pisa 1909 AC Pisa
  Cremonese US Cremonese 0:0 Venezia FC Venezia
  Virtus Entella Virtus Entella 1:1 Reggina 1914 Reggina
  Pordenone Pordenone Calcio 3:3 SPAL SPAL
  Pescara Delfino Pescara 1936 1:2 FC Empoli FC Empoli
matchday 5 Lecco Calcio Lecco 1912 0:0 Carrarese Calcio 1908 Carrarese
  Virtus Verona Virtusvecomp Verona 0:0 Vis Pesaro dal 1898 Vis Pesaro
  Matelica Matelica Calcio 2:1 Modena FC 2018 Modena
  Triestina US Triestina 2:1 Ravenna FC Ravenna
  Feralpisalò Feralpisalò 0:1 FC Südtirol Südtirol
  Ternana Ternana Calcio 3:0 Potenza Calcio Potenza
  Vibonese US Vibonese 5:2 Paganese Calcio 1926 Paganese
matchday 6 Albacete Albacete Balompié 3:0 CE Sabadell CE Sabadell
  CD Castellón CD Castellón 0:1 CD Lugo CD Lugo
matchday 7 FC Chambly FC Chambly 0:3 Clermont Foot 63 Clermont Foot
  Valenciennes FC Valenciennes FC 0:0 FC Sochaux-Montbéliard FC Sochaux
matchday 16 Tom Tomsk Tom Tomsk 0:1 Baltika Kaliningrad Baltika
  Veles Moskow Veles Moskow 3:0 Chertanovo Moscow Chertanovo
  Enisey Enisey Krasnoyarsk 3:2 Chaika Peschanokopskoe Chaika Pes.
  Irtysh Omsk Irtysh Omsk 0:0 FK Krasnodar 2 Krasnodar 2
  Spartak 2 Spartak 2 Moscow 0:3 FK Orenburg Orenburg
  KS Samara Krylya Sovetov Samara 3:0 Volgar Astrakhan Volgar
  Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 1:0 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk
  Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk 2:0 Akron Togliatti Akron Togliatti
  Torpedo Moscow Torpedo Moscow 4:0 Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik
  Alania Vl. Alania Vladikavkaz 4:4 Shinnik Yaroslavl Shinnik
matchday 8 Ripensia Ripensia Timisoara 0:2 FC Metaloglobus Bucharest Metaloglobus
  CSM Slatina CSM Slatina 2:1 Aerostar Bacau Aerostar
  Csikszereda AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0:1 AFC Unirea 04 Slobozia Unirea Slobozia
  D. Calarasi Dunarea Calarasi 0:2 SCM Gloria Buzau Gloria Buzau
  CSM Resita CSM Resita 1:2 Pandurii Targu Jiu Pandurii
  Viitorul Tg.Jiu ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu 0:1 ASU Politehnica Timisoara ASU Poli
  Farul 1920 FC Farul Constanta 1920 0:2 AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele AFC Turris
matchday 11 Biolog Biolog Novokubansk 4:0 Inter Cherkessk I. Cherkessk
  Anzhi Anzhi Makhachkala 2:1 Dinamo Stavropol Stavropol
matchday 12 Dinamo Barnaul Dinamo Barnaul 1:0 Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad
  Novosibirsk FK Novosibirsk 2:1 Lada Togliatti Lada Togliatti
  Chita FK Chita 2:2 Lokomotiv-Kazanka Moskow Loko-Kazanka M.
matchday 11 Sokol Saratov Sokol Saratov 1:0 Salyut Belgorod Salyut Belgorod
matchday 8 Utrecht U21 FC Utrecht U21 1:4 NEC Nijmegen NEC Nijmegen
  Ajax U21 Ajax Amsterdam U21 3:2 AZ Alkmaar U21 AZ Alkmaar U21
  FC Volendam FC Volendam 5:1 PSV Eindhoven U21 PSV U21
  Excelsior SBV Excelsior Rotterdam 2:0 MVV Maastricht MVV Maastricht
  Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles Deventer 3:0 FC Eindhoven FC Eindhoven
matchday 4 Gil Vicente Gil Vicente FC 1:1 CD Tondela Tondela
  Marítimo CS Marítimo 1:2 Portimonense SC Portimonense
matchday 6 Leixões Leixões SC 3:1 Varzim SC Varzim
  Arouca FC Arouca 1:0 SL Benfica B Benfica B
  Casa Pia Casa Pia AC 2:1 FC Porto B FC Porto B
  Mafra CD Mafra 2:0 FC Vizela Vizela
matchday 5 Académica S23 Académica de Coimbra OAF Sub-23 1:2 Leixões SC Sub-23 Leixões Sub-23
  Belenenses U23 Belenenses SAD U23 1:3 CS Marítimo U23 Marítimo U23
  Benfica U23 SL Benfica U23 4:1 CD Cova da Piedade U23 Cova Piedade 23
matchday 1 Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 6:2 Dundee FC Dundee FC
  Dunfermline A. Dunfermline Athletic FC 3:1 Inverness Caledonian Thistle FC Inverness Cal.
  Morton Greenock Morton FC 1:0 Alloa Athletic FC Alloa Athletic
  Raith Rovers Raith Rovers FC 3:0 Arbroath FC Arbroath
  Ayr United Ayr United FC 2:1 Queen of the South FC Queen o. t. S.
matchday 5 Samsunspor Samsunspor 0:3 Istanbulspor Istanbulspor
  Bandirmaspor Bandirmaspor 1:1 Eskisehirspor Eskisehirspor
  Ümraniyespor Ümraniyespor 1:2 Ankara Keciörengücü A. Keciörengücü
  Adanaspor Adanaspor 5:2 Altinordu FK Altinordu
matchday 7 Chornomorets Chornomorets Odessa 2:1 Kremin Kremenchuk Kremin
matchday 4 Stade-Lausanne FC Stade-Lausanne-Ouchy 1:1 FC Aarau FC Aarau
  FC Chiasso FC Chiasso 0:2 FC Thun FC Thun
  NE Xamax Neuchâtel Xamax FCS 1:0 Grasshopper Club Zurich Grasshoppers
  FC Wil 1900 FC Wil 1900 0:1 SC Kriens SC Kriens
  FC Winterthur FC Winterthur 2:2 FC Schaffhausen FC Schaffhausen
matchday 7 Viborg FF Viborg FF 3:1 BK Fremad Amager Fremad Amager
  Hvidovre IF Hvidovre IF 1:5 Silkeborg IF Silkeborg IF
  Kolding IF Kolding IF 1:1 Esbjerg fB Esbjerg fB
  Hobro IK Hobro IK 3:1 HB Köge HB Köge
matchday 21 Tromsø IL Tromsø IL 1:1 KFUM-Kameratene Oslo KFUM Oslo
  Grorud IL Grorud IL 1:2 Hamarkameratene HamKam
  Øygarden FK Øygarden FK 1:4 Strømmen IF Strømmen IF
  Raufoss Raufoss IL 2:1 Sogndal IL Sogndal IL
  Kongsvinger Kongsvinger IL 1:1 FK Jerv FK Jerv
  Sandnes Ulf Sandnes Ulf 1:1 Asane Fotball Asane Fotball
Quarter-Finals 1st leg SD Luneng Shandong Luneng Taishan 2:2 Beijing Sinobo Guoan BJ Sinobo Guoan
matchday 2 Bryne FK Bryne FK 2:0 Flekkeröy IF Flöy
  Vard Vard Haugesund 0:3 Asker Fotball Asker
  Arendal Fotball Arendal Fotball 1:1 Egersunds IK Egersund
matchday 11 Borac Cacak FK Borac 1926 Cacak 1:2 FK Radnicki 1923 Kragujevac Radnicki K.
  FK Zemun FK Zemun 1:0 FK Kabel Novi Sad Kabel Novi Sad
  Zarkovo OFK Zarkovo 2:2 FK Dinamo Vranje Dinamo Vranje
matchday 10 Medjimurje NK Medjimurje Cakovec 3:2 NK Inter Zapresic Inter Zapresic
  Cibalia HNK Cibalia Vinkovci 1:0 NK Solin NK Solin
  Junak Sinj NK Junak Sinj 0:2 NK Opatija NK Opatija
  NK Dugopolje NK Dugopolje 2:0 NK Kustosija Zagreb NK Kustosija Zagreb
matchday 9 Miedz Legnica Miedz Legnica 1:1 Puszcza Niepolomice P. Niepolomice
  Termalica Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 GKS 1962 Jastrzebie GKS Jastrzebie
  Odra Opole Odra Opole 1:1 Radomiak Radom Radomiak
  GKS Tychy GKS Tychy 4:0 Chrobry Glogow Chrobry Glogow
  Gornik Leczna Gornik Leczna 0:0 Widzew Lodz Widzew Lodz
  Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn 1:1 Arka Gdynia Arka Gdynia
matchday 11 Swit N.D.M. Swit Nowy Dwor Mazowiecki 3:0 KS Kutno KS Kutno
  Ursus Warszawa Ursus Warszawa 0:1 Legia Warsaw II Legia II
  KS Wasilków KS Wasilków 1:8 Sokol Aleksandrow Lodzki Aleksandrow L.
  Bron Radom Bron Radom 1:2 Znicz Biala Piska Znicz Biala P.
  Pogon Grodzisk Pogon Grodzisk Mazowiecki 2:1 Olimpia Zambrow O. Zambrow
  C. Elblag Concordia Elblag 0:1 Unia Skierniewice Unia Skierniewice
  Legionovia Legionovia Legionowo 1:1 Huragan Morag Huragan Morag
  Blonianka Blonianka Blonie 0:0 Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch W.M.
matchday 12 B. Koszalin Baltyk Koszalin 1:0 Jarota Jarocin Jarota Jarocin
  Unia Swarzedz Unia Swarzedz 2:0 Pomorzanin Torun Pomorzanin
  Chemik Police Chemik Police 0:2 Sokol Kleczew Sokol Kleczew
  GKS Przodkowo GKS Przodkowo 4:0 Baltyk Gdynia Baltyk Gdynia