To use this site, please enable Javascript.

Matches Oct 21, 2020

Group E
Chelsea Chelsea FC 0:0 Sevilla FC Sevilla FC
  Stade Rennais Stade Rennais FC 1:1 FK Krasnodar Krasnodar
Group F Zenit S-Pb Zenit St. Petersburg 1:2 Club Brugge KV Club Brugge
 
Lazio SS Lazio 3:1 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
Group G Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv 0:2 Juventus FC Juventus
 
FC Barcelona FC Barcelona 5:1 Ferencvárosi TC Ferencváros
Group H Paris SG Paris Saint-Germain 1:2 Manchester United Man Utd
 
RB Leipzig RB Leipzig 2:0 Istanbul Basaksehir FK Basaksehir
matchday 6
SC Verl SC Verl 3:1 1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg
 
KFC Uerdingen KFC Uerdingen 05 0:4 SV Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden
 
Türkgücü Münch. Türkgücü München 4:3 VfB Lübeck VfB Lübeck
 
Dynamo Dresden SG Dynamo Dresden 1:2 FSV Zwickau FSV Zwickau
 
Waldh. Mannheim SV Waldhof Mannheim 1:2 FC Hansa Rostock Hansa Rostock
matchday 17 América-MG América Futebol Clube (MG) 3:1 Grêmio Esportivo Brasil (RS) Brasil-RS
  Juventude Esporte Clube Juventude 3:0 Avaí Futebol Clube (SC) Avaí FC
  CSA Centro Sportivo Alagoano (AL) 1:0 Botafogo Futebol Clube (SP) Botafogo-SP
  Oeste FC-SP Oeste Futebol Clube (SP) 0:1 Clube Náutico Capibaribe Náutico
  Ponte Preta Associação Atlética Ponte Preta 0:5 Associação Chapecoense de Futebol Chapecoense
  Operário-PR Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) 0:1 Cruzeiro Esporte Clube Cruzeiro
Group 1 Fast Clube-AM Nacional Fast Clube (AM) 1:0 Atlético Acreano (AC) Acreano-AC
  Independente-PA Independente Atlético Clube (PA) 2:1 Vilhenense Esportivo Clube Vilhenense
  Galvez EC Galvez Esporte Clube 3:1 Ji-Paraná Futebol Clube (RO) Ji-Paraná FC
Group 2 River-PI River Atlético Clube (PI) 1:0 São Raimundo Esporte Clube (RR) São Raimundo
  Sinop FC Sinop FC (MT) 1:2 Associacao Atlética de Altos (PI) AA Altos
  Baré EC Baré Esporte Clube 0:1 Sociedade Esportiva Juventude (MA) Sociedade Esportiva Juventude (MA)
Group 3 Floresta-CE Floresta Esporte Clube (CE) 2:2 Salgueiro Atlético Clube (PE) Salgueiro
  Campinense-PB Campinense Clube (PB) 4:1 Globo Futebol Clube (RN) Globo FC
  América-RN América Futebol Clube (RN) 4:1 Atlético Cajazeirense de Desportos (PB) Cajazeirense-PB
Group 4 Freipaulistano Associação Desportiva Freipaulistano 0:1 ABC Futebol Clube (RN) ABC FC
  Coruripe Associação Atlética Coruripe (AL) 0:2 Central Sport Club (PE) Central
Group 5 Aparecidense-GO AA Aparecidense (GO) 4:0 União Rondonópolis União Rond.
Group 6 AD Bahia-BA AD Bahia de Feira (BA) 0:1 Sociedade Esportiva do Gama (DF) SE Gama
  Palmas Palmas Futebol e Regatas 1:2 Associação Atlética Caldense (MG) AA Caldense
  Tupynambás Tupynambás Futebol Clube (MG) 1:2 Alagoinhas Atlético Clube (BA) Alagoinhas-BA
Group 7 Toledo EC Toledo Esporte Clube (PR) 0:2 Associação Desportiva Cabofriense (RJ) Cabofriense
  Ferroviária Associação Ferroviária de Esportes (SP) 3:0 Bangu Atlético Clube (RJ) Bangu-RJ
Group 8 Joinville-SC Joinville Esporte Clube (SC) 2:1 AD São Caetano (SP) São Caetano
  Pelotas-RS Esporte Clube Pelotas (RS) 1:1 Clube Atlético Tubarão (SC) Tubarão-SC
First Round FAS CD FAS 5:6 on pens Managua FC Managua FC
Semi-Finals Pyramids FC Pyramids FC 2:0 Horoya AC Horoya AC
Second Round Karsiyaka Karsiyaka 3:0 Bergama Belediyespor Bergama Bld
  Karakocan FK Elazig Karakocan FK 1:2 Diyarbekir Spor Diyarbekir Spor
  Erokspor Esenler Erokspor 7:5 on pens Arnavutköy Belediyesi Genclik Ve Spor Arnavutköy Bld
  Muglaspor Muglaspor 4:2 on pens Kizilcabölükspor Kizilcabölük
  Cizre Spor Cizre Spor 2:1 Siirt Il Özel Idaresi Spor Siirt IÖI
  Catalcaspor Catalcaspor 0:1 AET Sile Yildizspor Sile Yildizspor
  Nevsehir Bld Nevsehir Belediye Spor 1:0 Kozan Spor FK Kozan Spor FK
  Büyük Anadolu Kirikkale Büyük Anadolu Spor 5:6 on pens Düzce Spor Düzce Spor
  Sultanbeyli Bld Sultanbeyli Belediye Spor 1:0 Yalovaspor Yalovaspor
  1954 Kelkit Bld 1954 Kelkit Belediyespor 0:1 Artvin Hopaspor Artvin Hopaspor
  Ofspor Ofspor 0:1 Yomra Spor Yomra Spor
  Isparta 32 Spor Isparta 32 Spor 0:1 Alanya Kestelspor Alanya Kestel
  68 Aksaray Bld 68 Aksaray Belediye Spor 3:2 AET Malatya Yesilyurt Belediyespor M.Yesilyurt Bld
  Tekirdagspor Tekirdagspor 2:1 Silivrispor Silivrispor
Group C Colo Colo CSD Colo Colo 0:1 Club Jorge Wilstermann Wilstermann
  Peñarol CA Peñarol 3:2 Club Athletico Paranaense Athletico-PR
Group D São Paulo São Paulo Futebol Clube 5:1 Deportivo Binacional Dep. Binacional
  River Plate Club Atlético River Plate 3:0 LDU Quito LDU Quito
Group G Santos FC Santos FC 2:1 Defensa y Justicia Defensa
  Olimpia Olimpia Asunción 0:1 Delfín SC Delfín SC
matchday 4 RKC Waalwijk RKC Waalwijk 1:1 PEC Zwolle PEC Zwolle
matchday 3 Aberdeen FC Aberdeen FC 4:2 Hamilton Academical FC Hamilton Acad.
matchday 1 Apollon Smyrnis Apollon Smyrnis postponed PAS Giannina PAS Giannina
matchday 16 AC Kajaani AC Kajaani 10:2 Myllykosken Pallo -47 MYPA
Round of 16 Rudar Velenje NK Rudar Velenje 0:3 NK Maribor NK Maribor
  NK Radomlje NK Radomlje 3:2 NK Tabor Sezana Tabor Sezana
  NK Brezice 1919 NK Brezice 1919 3:5 on pens NK Olimpija Ljubljana NK Olimpija
matchday 2 Bad Pyrmont SpVgg Bad Pyrmont 3:3 VfR Evesen VfR Evesen
matchday 11 RSV Weyer RSV Weyer 1:5 FC Cleeberg FC Cleeberg
matchday 13 Nashville SC Nashville SC 3:0 FC Dallas FC Dallas
  Shonan Bellmare Shonan Bellmare 0:0 Sagan Tosu Sagan Tosu
matchday 33 Vissel Kobe Vissel Kobe 1:3 Kashima Antlers Kashima Antlers
  Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 2:1 Nagoya Grampus Nagoya Grampus
matchday 28 Kyoto Sanga Kyoto Sanga 1:0 Giravanz Kitakyushu Gir. Kitakyushu
  Tokyo Verdy Tokyo Verdy 0:0 Júbilo Iwata Júbilo Iwata
  Reno. Yamaguchi Renofa Yamaguchi 0:3 Tokushima Vortis Tokushima Vort.
  Mito HollyHock Mito HollyHock 1:1 Montedio Yamagata Monte. Yamagata
  Machida Zelvia Machida Zelvia 0:0 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
  Ehime FC Ehime FC 1:4 V-Varen Nagasaki V-V. Nagasaki
  Thespaku. Gunma Thespakusatsu Gunma 1:0 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
  Matsumoto Yama. Matsumoto Yamaga 1:1 Omiya Ardija Omiya Ardija
  JEF Utd. Chiba JEF United Chiba 2:0 Zweigen Kanazawa Zweig. Kanazawa
  Albirex Niigata Albirex Niigata 1:1 Fagiano Okayama Fagiano Okayama
  Tochigi SC Tochigi SC 4:1 FC Ryukyu FC Ryukyu
matchday 12 Kataller Toyama Kataller Toyama 1:1 Vanraure Hachinohe Vanr. Hachinohe
matchday 11 Tepatitlán Tepatitlán FC 2:1 CF Atlante Atlante
  Morelia Club Atlético Morelia 2:1 Mineros de Zacatecas Min. Zacatecas
  Tampico Madero Tampico Madero 1:2 Pumas Tabasco Pumas Tabasco
matchday 3 Dep. La Guaira Deportivo La Guaira 1:2 Trujillanos FC Trujillanos
  Mineros Mineros de Guayana 3:1 Yaracuyanos FC Yaracuyanos
matchday 19 Suduva Suduva Marijampole 1:1 FK Kauno Zalgiris Kauno Zalgiris
matchday 21 FK Minsk FK Minsk 2:1 Slavia Mozyr Slavia
Quarter-Finals Jelgava FK Jelgava 3:4 on pens FK Ventspils Ventspils
  Spartaks Spartaks Jurmala 1:3 FK Liepaja Liepaja
  Valmiera Valmiera FC 1:0 FK Tukums 2000 Tukums
Fourth Round Braila Dacia Unirea Braila 1:2 SCM Gloria Buzau Gloria Buzau
  Somuz Falticeni Somuz Falticeni 0:4 CSM Ceahlaul Piatra Neamt CSM Ceahlaul
  Metaloglobus FC Metaloglobus Bucharest 1:2 AET Petrolul Ploiesti Petrolul
  CSC Sanmartin CSC Sanmartin 4:3 ACS Fotbal Comuna Recea Comuna Recea
  Husana Husi Husana Husi 1:0 CSM Focsani 2007 CSM Focsani
  Concordia Concordia Chiajna 1:0 CS Mioveni CS Mioveni
  CSC Ghiroda CSC Ghiroda si Giarmata Vii 3:4 AET ASU Politehnica Timisoara ASU Poli
  Axiopolis Axiopolis Cernavodă 1:2 on pens FC Farul Constanta 1920 Farul 1920
  Daesti Viitorul Daesti 1:2 AET ACS Viitorul P. Târgu Jiu Viitorul Tg.Jiu
  SR Brașov ACS SR Municipal Brașov 0:1 AET AFK Csikszereda Miercurea Ciuc Csikszereda
  Mostiștea Ulmu ACS Mostiștea Ulmu 1:2 Dunarea Calarasi D. Calarasi
matchday 15 Orlando City B Orlando City B 1:3 Richmond Kickers Richmond Kicker
matchday 7 Flint Town Utd. Flint Town United 1:2 Bala Town FC Bala Town
matchday 6 Millwall Millwall FC 2:0 Luton Town Luton
 
Norwich Norwich City 1:0 Birmingham City Birmingham
  Bristol City Bristol City 0:1 Middlesbrough FC Middlesbrough
  Nottm Forest Nottingham Forest 1:1 Rotherham United Rotherham
  Coventry Coventry City 1:1 Swansea City Swansea
  Huddersfield Huddersfield Town 1:0 Derby County Derby
  Reading Reading FC 1:0 Wycombe Wanderers Wycombe
Group 1 Veles Moscow Veles Moscow 1:3 Ural Yekaterinburg Ural
Group 10 Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk 0:2 PFK Tambov Tambov
Group 2 Enisey Enisey Krasnoyarsk 1:0 Spartak Moscow Spartak Moscow
Group 3 Tekstilshchik Tekstilshchik Ivanovo 3:4 on pens Arsenal Tula Arsenal Tula
Group 5 Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 10:11 on pens FK Khimki Khimki
Group 6 Shinnik Shinnik Yaroslavl 4:5 on pens Akhmat Grozny Akhmat Grozny
Group 7 KS Samara Krylya Sovetov Samara 3:0 Rotor Volgograd Rotor Volgograd
Group 8 Orenburg FK Orenburg 3:5 on pens FC Sochi Sochi
Second Round Budaörs Budaörsi SC 1:3 Aqvital FC Csákvár Csákvár
matchday 13 Paide U17 Paide Linnameeskond U17 1:2 FC Flora Tallinn U17 FC Flora U17
matchday 24 JK Trans Narva JK Trans Narva 1:2 FC Flora Tallinn FC Flora
Round of 16 FC Hell Hunt FC Hell Hunt 0:4 Kalev Tallinn Kalev
matchday 16 Galway United Galway United FC 1:3 Drogheda United FC Drogheda United
matchday 7 Shrewsbury Shrewsbury Town 0:1 Bristol Rovers Bristol Rovers
  Gillingham FC Gillingham FC 0:2 Portsmouth FC Portsmouth
  Blackpool Blackpool FC 0:1 Charlton Athletic Charlton
  Oxford United Oxford United 3:2 Milton Keynes Dons MK Dons
  Doncaster Doncaster Rovers 4:1 Ipswich Town Ipswich
  Sunderland Sunderland AFC 1:0 Crewe Alexandra Crewe Alexandra
  Hull City Hull City 1:0 AFC Wimbledon AFC Wimbledon
  Wigan Wigan Athletic 0:1 Peterborough United Peterborough
  Accrington Accrington Stanley 1:0 Fleetwood Town Fleetwood
  Lincoln City Lincoln City 2:0 Plymouth Argyle Plymouth
  Burton Albion Burton Albion 0:1 Rochdale AFC Rochdale
  Northampton Northampton Town 2:1 Swindon Town Swindon Town
  Cheltenham Cheltenham Town 1:0 Scunthorpe United Scunthorpe Utd.
  Morecambe FC Morecambe FC 1:1 Mansfield Town Mansfield Town
  Cambridge Utd. Cambridge United 3:1 Port Vale FC Port Vale
  Stevenage Stevenage FC 0:1 Newport County Newport County
  Colchester Utd. Colchester United 1:0 Forest Green Rovers Forest Green
  Tranmere Rovers Tranmere Rovers 0:1 Leyton Orient Leyton Orient
  Exeter City Exeter City 2:1 Crawley Town Crawley Town
  Barrow Barrow AFC 3:3 Bolton Wanderers Bolton
  Oldham Athletic Oldham Athletic 1:1 Carlisle United Carlisle United
  Salford Salford City 3:0 Southend United Southend United
  Bradford Bradford City 1:1 Walsall FC Walsall
  Grimsby Town Grimsby Town 1:2 Harrogate Town Harrogate Town
matchday 1 Wealdstone FC Wealdstone FC 3:2 Chesterfield FC Chesterfield FC
matchday 4 Ascoli Ascoli Calcio 2:1 AC Reggiana 1919 Reggiana
  Frosinone Frosinone Calcio 0:0 Virtus Entella Virtus Entella
  Venezia Venezia FC 4:0 Delfino Pescara 1936 Pescara
  Chievo Verona Chievo Verona 1:0 Brescia Calcio Brescia
  LR Vicenza LR Vicenza 1:1 US Salernitana 1919 Salernitana
  Cittadella AS Cittadella 2:0 Pordenone Calcio Pordenone
  AC Pisa AC Pisa 1909 1:1 AC Monza Monza
  FC Empoli FC Empoli 2:1 SPAL SPAL
  Reggina Reggina 1914 0:0 Cosenza Calcio Cosenza
matchday 6 Piacenza Piacenza Calcio 1919 1:1 Olbia Calcio 1905 Olbia
  UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe 1:0 AC Renate Renate
  Südtirol FC Südtirol 3:0 Carpi FC 1909 Carpi
  Paganese Paganese Calcio 1926 0:0 Virtus Francavilla Calcio V. Francavilla
  Casertana Casertana FC 0:0 US Catanzaro Catanzaro
matchday 16 La Calera Unión La Calera 3:0 Huachipato FC Huachipato FC
  O'Higgins CD O'Higgins 2:2 CDP Curicó Unido Curicó Unido
  Wanderers Santiago Wanderers 2:1 Club de Deportes Antofagasta Antofagasta
matchday 6 Usak Spor Usak Spor 1:3 24 Erzincanspor 24 Erzincanspor
  Manisa FK Manisa FK 1:1 Ergene Velimese Spor Ergene Velimese
  Sanliurfaspor Sanliurfaspor 0:2 Hekimoglu Trabzon Hekimoglu
  Hacettepe Hacettepe Spor 3:3 Kahramanmarasspor Kahramanmaras
  Z. Kömürspor Zonguldak Kömürspor 0:1 Amed SK Amed SK
  Gümüshanespor Gümüshanespor 1:5 Sancaktepe FK Sancaktepe FK
  Corum FK Corum FK 4:0 Nigde Anadolu FK Nigde Anadolu
  Karacabey Bld Karacabey Belediye Spor 0:1 Van Spor FK Van Spor FK
  Sivas Belediye Sivas Belediye Spor 4:1 Kardemir Karabükspor Karabükspor
  Mamak FK Mamak FK 0:3 Eyüpspor Eyüpspor
  Bodrumspor Bodrumspor 0:0 Kirklarelispor Kirklarelispor
  Sakaryaspor Sakaryaspor 2:1 Pazarspor Pazarspor
  Serik Belediye Serik Belediyespor 2:0 Turgutluspor Turgutluspor
  Pendikspor Pendikspor 1:1 1922 Konyaspor 1922 Konya
matchday 7 Espanyol RCD Espanyol Barcelona 2:0 CD Mirandés CD Mirandés
  PSV U21 PSV Eindhoven U21 1:1 NEC Nijmegen NEC Nijmegen
matchday 8 NAC Breda NAC Breda 0:4 SC Cambuur-Leeuwarden SC Cambuur
  TOP Oss TOP Oss 2:0 FC Den Bosch FC Den Bosch
matchday 6 Chaves GD Chaves 0:2 UD Oliveirense Oliveirense
  Estoril Praia GD Estoril Praia 3:3 CD Feirense Feirense
Second Round Tirsense FC Tirsense 2:3 Clube Olímpico Montijo CO Montijo
matchday 6 Eskisehirspor Eskisehirspor 0:1 Samsunspor Samsunspor
  Giresunspor Giresunspor 4:3 Adanaspor Adanaspor
  Adana Demirspor Adana Demirspor 4:2 Ümraniyespor Ümraniyespor
matchday 8 FK Polissya FK Polissya Zhytomyr 2:0 Kremin Kremenchuk Kremin
  Krystal Kherson Krystal Kherson 1:3 Girnyk-Sport Gorishni Plavni Girnyk-Sport
  VPK-Agro VPK-Agro 0:2 Chornomorets Odessa Chornomorets
  Prykarpattya PFK Prykarpattya Ivano-Frankivsk 2:1 Nyva Ternopil Nyva Ternopil
  MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv 0:0 NK Veres Rivne Veres Rivne
  FK Obolon FK Obolon Kyiv 1:0 Agrobiznes Volochysk Agrobiznes V.
  Alyans Alyans Lypova Dolyna 0:2 Volyn Lutsk Volyn Lutsk
  Metalist 1925 Metalist 1925 Kharkiv 2:1 Avangard Kramatorsk Avangard K.
matchday 5 Stade-Lausanne FC Stade-Lausanne-Ouchy 4:1 FC Chiasso FC Chiasso
  FC Thun FC Thun 0:1 FC Winterthur FC Winterthur
  Neuchâtel Xamax Neuchâtel Xamax FCS 2:1 FC Wil 1900 FC Wil 1900
  SC Kriens SC Kriens 5:2 Grasshopper Club Zurich Grasshoppers
matchday 8 Kolding IF Kolding IF 2:1 Hobro IK Hobro IK
  Esbjerg fB Esbjerg fB 0:2 Hvidovre IF Hvidovre IF
Quarter-Finals 2nd leg GuaZ FC Guangzhou FC 5:0 Hebei FC HB FC
matchday 3 Gornik Leczna Gornik Leczna 2:0 Arka Gdynia Arka Gdynia
matchday 4 Radomiak Radomiak Radom 2:0 Puszcza Niepolomice P. Niepolomice
matchday 10 Legia II Legia Warsaw II postponed Legionovia Legionowo Legionovia
matchday 2 Elana Torun Elana Torun 1:2 KP Starogard Gdanski KP Starogard
matchday 10 Jarota Jarocin Jarota Jarocin 3:3 Pogon Szczecin II Pogon II
matchday 5 Gwarek T.G. Gwarek Tarnowskie Góry 3:1 Polonia Nysa Polonia Nysa
First Round 2nd leg SZ FC Shenzhen FC 1:1 Tianjin Jinmen Tiger TJ Jinmen Tiger
matchday 14 Qyzyljar Qyzyljar SK Petropavlovsk 1:0 FK Taraz Taraz
matchday 17 Pakhtakor Pakhtakor Tashkent 2:0 Sogdiana Jizzakh Sogdiana
matchday 20 Nasaf Qarshi Nasaf Qarshi 2:0 FK AGMK Olmaliq AGMK Olmaliq
matchday 9 Szeged Szeged-Csanád - GA 0:1 Gyirmót FC Győr Gyirmót FC
matchday 10 Allerheiligen SV Allerheiligen 4:4 Deutschlandsberger SC Deutschlandsbg.
  FSV Frankfurt FSV Frankfurt 1:5 SV 07 Elversberg SV Elversberg
  Hoffenheim II TSG 1899 Hoffenheim II 2:1 SSV Ulm 1846 SSV Ulm 1846
 
VfR Aalen VfR Aalen 1:1 KSV Hessen Kassel Hessen Kassel
  K. Offenbach Kickers Offenbach 1:0 FC Gießen FC Gießen
  FCA Walldorf FC-Astoria Walldorf 2:3 FC 08 Homburg FC 08 Homburg
matchday 9 Draßburg ASV Draßburg 1:4 ASK-BSC Bruck/Leitha Bruck/L.
  SC Neusiedl/See SC Neusiedl/See 2:1 SC Wiener Viktoria Wiener Viktoria
matchday 12 A. Lustenau II SC Austria Lustenau II postponed Schwarz-Weiß Bregenz Bregenz
matchday 6 SV Oberachern SV Oberachern 2:1 1.CfR Pforzheim 1.CfR Pforzheim
matchday 11 Hünfelder SV Hünfelder SV 0:1 KSV Baunatal KSV Baunatal
matchday 2 Barmbek-U. HSV Barmbek-Uhlenhorst 1:0 Concordia Hamburg Concordia
matchday 3 PEC Zwolle U18 PEC Zwolle U18 1:30 AM Sparta Rotterdam U18 Sparta R. U18
  AZ U18 AZ Alkmaar U18 1:30 AM PSV U18 PSV U18
matchday 15 Orsha FK Orsha 1:3 FK Slonim 2017 Slonim 2017
matchday 20 Naftan Naftan Novopolotsk postponed Arsenal Dzerzhinsk Dzerzhinsk
matchday 6 Gerasdorf SV Gerasdorf/Stammersdorf 1:2 SV Schwechat SV Schwechat
matchday 9 SV Donau SV Donau 0:2 ASK Elektra ASK Elektra
  Heiligenkreuz TUS Heiligenkreuz am Waasen postponed FC GamlitzFC Weinland Gamlitz FC Gamlitz
  Mettersdorf USV Mettersdorf 3:3 ASK Voitsberg Voitsberg
matchday 1 Schalke 04 U17 FC Schalke 04 U17 0:0 Preußen Münster U17 Pr. Münster U17
matchday 6 FC Söll FC Söll 1:3 SV Kematen Kematen
matchday 12 Kirchbichl SV Kirchbichl 2:6 SV Innsbruck SV Innsbruck
matchday 4 Doxa Katokopias Doxa Katokopias 2:0 Nea Salamina Famagusta Nea Salamis
Second Round SF Kladow Sportfreunde Kladow 4:3 Polar Pinguin Polar Pinguin
matchday 8 Pogon U19 Pogon Szczecin U19 2:0 Cracovia Krakow U19 Cracovia U19
matchday 9 Lechia U19 Lechia Gdansk U19 1:2 Gornik Zabrze U19 Gornik U19
  Korona U19 Korona Kielce U19 2:0 Zaglebie Lubin U19 Lubin U19
  Slask U19 Slask Wroclaw U19 5:1 Legia Warsaw U19 Legia U19
First Round 2nd leg Virtus SS Virtus 0:2 SS Folgore/Falciano SS Folgore
  San Giovanni SS San Giovanni 0:1 SS Murata Murata
Round of 16 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj 1:6 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
  FK Tuzla City FK Tuzla City 3:1 FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
  Zrinjski Mostar HSK Zrinjski Mostar 4:0 FK Slavija Sarajevo Slavija S.
  Zeljeznicar FK Zeljeznicar Sarajevo 3:0 FK Gorazde FK Gorazde
  Nevesinje FK Velez Nevesinje 0:2 FK Klis Buturović Polje FK Klis
  Rudar Prijedor FK Rudar Prijedor 3:4 on pens FK Zvijezda 09 Zvijezda 09
  FK Krupa FK Krupa na Vrbasu 2:4 FK Sarajevo FK Sarajevo
matchday 7 KF Feronikeli KF Feronikeli Drenas 1:2 FC Prishtina FC Prishtina
  KF Ballkani KF Ballkani 2:0 FC Drita Gjilan FC Drita
  SC Gjilani SC Gjilani 0:0 KF Trepca 89 KF Trepca 89
matchday 13 Melk SC Melk 0:3 SK Eggenburg Eggenburg
matchday 22 B68 Toftir B68 Toftir 4:1 AB Argir II AB Argir II
  B36 II B36 Tórshavn II 1:2 07 Vestur 07 Vestur
matchday 9 Grödig II SV Grödig II - SV Anthering Anthering
First Round Macva FK Macva Sabac 1:2 FK Metalac Gornji Milanovac Metalac
  Smederevo FK Smederevo 1:2 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
  Kabel Novi Sad FK Kabel Novi Sad 3:4 FK Radnik Surdulica Radnik
  IMT Belgrad FK IMT Belgrad 2:1 FK Indjija FK Indjija
  FK Jedinstvo FK Jedinstvo Rumenka 0:2 FK Vojvodina Novi Sad Vojvodina
  Rad FK Rad 5:3 on pens FK Kolubara Lazarevac Kolubara
  Radnicki Pirot FK Radnicki Pirot 0:2 FK Proleter Novi Sad Proleter
  Sušica FK Sušica Kragujevac 0:2 FK Spartak Subotica Spartak
  Trayal FK Trayal Kruševac 0:2 FK TSC Backa Topola FK TSC
  Vozdovac FK Vozdovac 6:4 on pens Graficar Belgrad Graficar
  Novi Pazar FK Novi Pazar 1:3 FK Cukaricki Cukaricki
  Mladost FK Mladost Lucani 3:0 FK Dinamo Vranje Dinamo Vranje
  Partizan FK Partizan Belgrade 2:0 OFK Backa Backa
matchday 1 Chievo U19 Chievo Primavera 6:1 Venezia Primavera Venezia U19
  Spezia U19 Spezia Primavera 1:1 Frosinone Primavera Frosinone U19
  Casale FBC Casale 0:1 AC Gozzano Gozzano
matchday 2 Chieri ASD Chieri Calcio 0:0 Legnano AC Legnano
  Belluno AC Belluno 1905 0:0 GSD Ambrosiana Ambrosiana
matchday 3 Mezzolara Mezzolara Calcio 3:3 Ghivizzano Borgo a Mozzano Ghiviborgo
  Nocerina Nocerina 1910 2:0 SEF Torres 1903 Torres
First Round OFK Partizan OFK Partizan Cherven Bryag 1:4 Levski Sofia Levski Sofia
  Yantra Yantra Gabrovo 1:6 Cherno More Varna Cherno More
  FK Drenovets FK Drenovets 0:6 CSKA 1948 CSKA 1948
  FC Sevlievo FC Sevlievo 1:5 Slavia Sofia Slavia Sofia
  FK Izvor FK Izvor Gorski Izvor 1:2 PFC Montana PFC Montana
  FC Pirin FC Pirin Blagoevgrad 3:4 PFC Beroe Stara Zagora PFC Beroe
matchday 3 Castrovillari Castrovillari Calcio 1:1 Santa Maria Cilento S.Maria Cilento
matchday 5 Zejtun C. Zejtun Corinthians FC 0:0 Balzan FC Balzan FC
  Hamrun Spart. Hamrun Spartans 0:2 Birkirkara FC Birkirkara FC
  Floriana Floriana FC 1:0 Senglea Athletic FC Senglea Ath.
  Mosta FC Mosta FC 2:3 Hibernians FC Hibernians FC
matchday 4 Qormi FC Qormi FC 2:2 Swieqi United FC FC Swieqi Utd.
matchday 3 Al-Sadd SC Al-Sadd SC 3:1 Al-Duhail SC Al-Duhail SC
matchday 15 Codru CS Codru Lozova 0:1 Dacia Buiucani Dacia B.
  Petrocub FC Petrocub 2:0 CSF Speranta Nisporeni CSF Speranta
Group B Iraq U19 Iraq U19 postponed Bahrain U19 Bahrain U19
  South Korea U19 South Korea U19 postponed Japan U19 Japan U19
Group C S. Arabia U19 Saudi Arabia U19 postponed Australia U19 Australia U19
  Vietnam U19 Vietnam U19 postponed Laos U19 Laos U19

Select date

Player birthdays

Coach birthdays

Transfers

  • Matías Zaracho
    Age: 22 Years  Argentina
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 10.00 m €
    Fee: 5.10 m €
    Racing Club
     
    Clube Atlético Mineiro
  • Habib Al-Wutaian
    Age: 24 Years  Saudi Arabia
    Position: Goalkeeper
    Market value: 325 k €
    Fee: 1.13 m €
    Al-Fateh
     
    Al-Hilal Riyadh
  • Diego González
    Age: 32 Years  Argentina
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 900 k €
    Fee: free transfer
    Racing Club
     
    Club Atlético Boca Juniors
  • Ezequiel Rescaldani
    Age: 28 Years  Argentina
    Position: Centre-Forward
    Market value: 525 k €
    Fee: free transfer
    Arsenal Fútbol Club
     
    Club Atlético San Martín (SJ)
  • Leandro Cearense
    Age: 35 Years  Brazil
    Position: Centre-Forward
    Market value: 450 k €
    Fee: free transfer
    Agremiação Sportiva Arapiraquense (AL)
     
    Moto Club de São Luís (MA)
  • Bartholomew Ogbeche
    Age: 36 Years  Nigeria
    Position: Centre-Forward
    Market value: 400 k €
    Fee: loan transfer
    Kerala Blasters FC
     
    Mumbai City FC
  • Marcos Vinicius
    Age: 25 Years  Brazil
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 400 k €
    Fee: free transfer
    Botafogo de Futebol e Regatas
     
    Clube Náutico Capibaribe
  • Jorge Eduardo
    Age: 26 Years  Brazil
    Position: Left Winger
    Market value: 400 k €
    Fee: free transfer
    Associação Ferroviária de Esportes (SP)
     
    Clube Atlético Juventus (SP)
  • Nicholas Fitzgerald
    Age: 28 Years  Australia
    Position: Right Winger
    Market value: 350 k €
    Fee: free transfer
    Newcastle United Jets
     
    Jamshedpur FC
  • Mohammad Ghaderi
    Age: 20 Years  Iran
    Position: Left Winger
    Market value: 350 k €
    Fee: free transfer
    Machine Sazi Tabriz
     
    Tractor FC
  • Diego Jussani
    Age: 33 Years  Brazil
    Position: Centre-Back
    Market value: 300 k €
    Fee: free transfer
    XV de Piracicaba
     
    Associação Portuguesa de Desportos (SP)
  • Ruan Renato
    Age: 26 Years  Brazil
    Position: Centre-Back
    Market value: 300 k €
    Fee: free transfer
    Botafogo de Futebol e Regatas
     
    Associação Atlética Ponte Preta
  • Nick Sullivan
    Age: 22 Years  Australia
    Position: Central Midfield
    Market value: 300 k €
    Fee: free transfer
    Western Sydney Wanderers
     
    Perth Glory
  • Walter Mazzantti
    Age: 24 Years  Argentina
    Position: Right Winger
    Market value: 300 k €
    Fee: free transfer
    Club Atlético Atlanta
     
    Huachipato FC
  • Rodrick Kabwe
    Age: 27 Years  Zambia
    Position: Left Winger
    Market value: 300 k €
    Fee: free transfer
    Ajax Cape Town
     
    Black Leopards FC
  • Vasilios Rentzas
    Age: 28 Years  Greece
    Position: Right-Back
    Market value: 250 k €
    Fee: free transfer
    Panionios Athens
     
    PAE Chania
  • Jonathan Aspropotamitis
    Age: 24 Years  Australia
    Position: Centre-Back
    Market value: 250 k €
    Fee: free transfer
    Western United FC
     
    Perth Glory
  • Heythem Mhamedi
    Age: 31 Years  Tunisia
    Position: Central Midfield
    Market value: 250 k €
    Fee: free transfer
    Etoile Sportive Metlaoui
     
    Al-Sahel Club
  • Abdulaziz Al-Jebreen
    Age: 30 Years  Saudi Arabia
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 200 k €
    Fee: free transfer
    Al-Nassr FC
     
    Al-Ittihad Jeddah
  • Eisner Loboa
    Age: 33 Years  Colombia
    Position: Right Midfield
    Market value: 200 k €
    Fee: free transfer
    CD Olmedo
     
    Deportivo Achuapa
  • Alexander Maes
    Age: 28 Years  Belgium
    Position: Central Midfield
    Market value: 200 k €
    Fee: free transfer
    Beerschot V.A.
     
    ACSC FC Arges
  • Thomazella
    Age: 30 Years  Brazil
    Position: Goalkeeper
    Market value: 200 k €
    Fee: free transfer
    Esporte Clube Água Santa (SP)
     
    Associação Portuguesa de Desportos (SP)
  • Pantelis Theologou
    Age: 29 Years  Greece
    Position: Centre-Back
    Market value: 200 k €
    Fee: free transfer
    Panachaiki GE
     
    Enosi Aspropyrgou
  • Killian Sanson
    Age: 23 Years  France
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 200 k €
    Fee: free transfer
    Montpellier HSC
     
    Thonon Évian Grand Genève FC
  • Ederson
    Age: 31 Years  Brazil
    Position: Left Winger
    Market value: 175 k €
    Fee: free transfer
    América Futebol Clube (RN)
     
    Nadur Youngsters FC
  • Gustavo Villarruel
    Age: 28 Years  Argentina
    Position: Right Winger
    Market value: 150 k €
    Fee: free transfer
    Club Atlético Tigre
     
    Instituto AC Córdoba
  • Franco Quiroz
    Age: 22 Years  Argentina
    Position: Left-Back
    Market value: 150 k €
    Fee: free transfer
    Club Atlético Colón II
     
    Club General Díaz de Luque
  • Jefferson Feijão
    Age: 33 Years  Brazil
    Position: Right-Back
    Market value: 150 k €
    Fee: free transfer
    XV de Piracicaba
     
    Associação Portuguesa de Desportos (SP)
  • Marcelo Freites
    Age: 22 Years  Argentina
    Position: Centre-Forward
    Market value: 150 k €
    Fee: loan transfer
    Club Deportivo Godoy Cruz Antonio Tomba
     
    Instituto AC Córdoba
  • Gerson Silva
    Age: 24 Years  Brazil
    Position: Centre-Back
    Market value: 125 k €
    Fee: free transfer
    Associação Desportiva Cabofriense (RJ)
     
    SERC Guarani (SC)
  • Hassan Najafi
    Age: 32 Years  Iran
    Position: Right-Back
    Market value: 100 k €
    Fee: free transfer
    Shahin Bushehr FC
     
    FC Nassaji Mazandaran
  • Ezequiel Denis
    Age: 24 Years  Argentina
    Position: Centre-Forward
    Market value: 100 k €
    Fee: loan transfer
    Club Atlético Independiente II
     
    Club General Díaz de Luque
  • Sairuat Kima
    Age: 22 Years  India
    Position: Centre-Back
    Market value: 100 k €
    Fee: free transfer
    Bengaluru FC
     
    Sudeva Delhi FC
  • Wiseman Maluleke
    Age: 28 Years  South Africa
    Position: Central Midfield
    Market value: 100 k €
    Fee: free transfer
    Polokwane City FC
     
    Black Leopards FC
  • Leomir
    Age: 33 Years  Brazil
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 100 k €
    Fee: free transfer
    Unknown
     
    Associação Esportiva Jataiense (GO)
  • Lucio Compagnucci
    Age: 24 Years  Argentina
    Position: Central Midfield
    Market value: 75 k €
    Fee: loan transfer
    Gimnasia y Esgrima de Mendoza
     
    Club General Díaz de Luque
  • Leonardo Baima
    Age: 28 Years  Argentina
    Position: Left Midfield
    Market value: 75 k €
    Fee: free transfer
    Club Atlético Platense
     
    Club General Díaz de Luque
  • Ötkür Hesen
    Age: 27 Years  China
    Position: Left-Back
    Market value: 75 k €
    Fee: loan transfer
    Sichuan Jiuniu
     
    Shaanxi Beyond
  • Yusheng Liu
    Age: 30 Years  China
    Position: Centre-Back
    Market value: 75 k €
    Fee: free transfer
    Shaoxing Keqiao Yuejia
     
    Shanghai Jiading Huilong
  • Rupert Nongrum
    Age: 24 Years  India
    Position: Right Midfield
    Market value: 75 k €
    Fee: free transfer
    NorthEast United FC
     
    RoundGlass Punjab FC
  • Mansour Al-Muwallad
    Age: 23 Years  Saudi Arabia
    Position: Centre-Forward
    Market value: 50 k €
    Fee: free transfer
    Al-Taawoun FC
     
    Damac FC
  • Yanis Mouhli
    Age: 25 Years  Algeria
    Position: Centre-Back
    Market value: 50 k €
    Fee: free transfer
    USM El Harrach
     
    MO Béjaïa
  • Yiming Zheng
    Age: 23 Years  China
    Position: Right-Back
    Market value: 50 k €
    Fee: loan transfer
    Beijing Guoan U21
     
    Xi'an Wolves
  • Rhys Tyler
    Age: 28 Years  England
    Position: Right-Back
    Market value: 50 k €
    Fee: free transfer
    Chippenham Town
     
    Hungerford Town
  • Julian Rullier
    Age: 30 Years  France
    Position: Left Midfield
    Market value: 50 k €
    Fee: free transfer
    Elverum Fotball
     
    Volyn Lutsk
  • Sami Demigha
    Age: 26 Years  Algeria
    Position: Mittelfeld
    Market value: 50 k €
    Fee: free transfer
    NC Magra
     
    JS Djijel
  • Vahid Hamraz
    Age: 32 Years  Iran
    Position: Centre-Back
    Market value: 50 k €
    Fee: free transfer
    Havadar SC
     
    Chooka Talesh FC
  • Sajjad Gholibeigi
    Age: 20 Years  Iran
    Position: Left Winger
    Market value: 50 k €
    Fee: free transfer
    Moghavemat Teheran U21
     
    Tractor FC
  • Dejiang Yang
    Age: 16 Years  China
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 50 k €
    Fee: free transfer
    Shenzhen FA
     
    Guangzhou Evergrande Taobao U19
  • Wilson Pittoni
    Age: 35 Years  Paraguay
    Position: Central Midfield
    Market value: 25 k €
    Fee: free transfer
    Unknown
     
    Club General Díaz de Luque