To use this site, please enable Javascript.

Matches Nov 22, 2020

matchday 8
E. Frankfurt Eintracht Frankfurt 1:1 RB Leipzig RB Leipzig
 
Hertha BSC Hertha BSC 2:5 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
 
SC Freiburg SC Freiburg 1:3 1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05
 
Greuther Fürth SpVgg Greuther Fürth 3:1 SSV Jahn Regensburg Jahn Regensburg
 
Würzb. Kickers Würzburger Kickers 2:1 Hannover 96 Hannover 96
 
Hamburger SV Hamburger SV 1:3 VfL Bochum VfL Bochum
 
Erzgebirge Aue FC Erzgebirge Aue 3:0 SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98
matchday 11
VfB Lübeck VfB Lübeck 3:0 FC Bayern Munich II FC Bayern II
 
Unterhaching SpVgg Unterhaching 2:2 FC Viktoria Köln Viktoria Köln
 
FC Ingolstadt FC Ingolstadt 04 1:0 1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg
Angola U17 Angola U17 1:2 Sambia U17 Sambia U17
  S. Africa U17 South Africa U17 2:2 Malawi U17 Malawi U17
matchday 22 Athletico-PR Club Athletico Paranaense 1:0 Santos FC Santos FC
  Flamengo Clube de Regatas do Flamengo 3:1 Coritiba Foot Ball Club Coritiba FC
  Goiás EC Goiás Esporte Clube 1:0 Sociedade Esportiva Palmeiras Palmeiras
matchday 9
Spurs Tottenham Hotspur 2:0 Manchester City Man City
 
Man Utd Manchester United 1:0 West Bromwich Albion West Brom
  Fulham Fulham FC 2:3 Everton FC Everton
  Sheff Utd Sheffield United 0:1 West Ham United West Ham
matchday 10
Sevilla FC Sevilla FC 4:2 Celta de Vigo Celta de Vigo
 
Atlético Madrid Atlético Madrid 1:0 FC Barcelona FC Barcelona
  SD Eibar SD Eibar 0:0 Getafe CF Getafe
  Cádiz CF Cádiz CF 0:1 Real Sociedad Real Sociedad
matchday 8 Spezia Calcio Spezia Calcio 0:0 Atalanta BC Atalanta BC
 
Juventus Juventus FC 2:0 Cagliari Calcio Cagliari Calcio
  Fiorentina ACF Fiorentina 0:1 Benevento Calcio Benevento
 
AS Roma AS Roma 3:0 Parma Calcio 1913 Parma
  Sampdoria UC Sampdoria 1:2 Bologna FC 1909 Bologna
  Hellas Verona Hellas Verona 0:2 US Sassuolo Sassuolo
 
Inter Inter Milan 4:2 Torino FC Torino
matchday 11 Stade Brest 29 Stade Brest 29 4:1 AS Saint-Étienne Saint-Étienne
  FC Nantes FC Nantes 1:1 FC Metz FC Metz
  Stade Reims Stade Reims 0:1 Nîmes Olympique Nîmes Olympique
  Montpellier Montpellier HSC 4:3 RC Strasbourg Alsace R. Strasbourg
  Dijon Dijon FCO 0:1 RC Lens Lens
matchday 8
RB Salzburg Red Bull Salzburg 1:3 SK Sturm Graz Sturm Graz
 
TSV Hartberg TSV Hartberg 1:1 LASK LASK
 
SCR Altach SCR Altach 0:2 Wolfsberger AC Wolfsberger AC
 
Austria Vienna Austria Vienna 1:1 SKN St. Pölten SKN St. Pölten
 
WSG Tirol WSG Tirol 3:0 FC Admira Wacker Mödling Admira Wacker
matchday 15 Spartak Moscow Spartak Moscow 1:1 Dynamo Moscow Dynamo Moscow
  Loko Moscow Lokomotiv Moscow 1:0 Arsenal Tula Arsenal Tula
  CSKA Moscow CSKA Moscow 1:1 FC Sochi Sochi
  Rotor Volgograd Rotor Volgograd 0:0 Ural Yekaterinburg Ural
matchday 10 Krasnodar U16 Akademia FK Krasnodar U16 6:0 Akademia Rubin Kazan U16 Ak. Rubin U16
  UOR-5 U16 Master-Saturn Egorjevsk U16 2:1 Akademia Spartak Moskau U16 Ak.Spartak U16
  Akad. Krasnodar Akademia FK Krasnodar 2:1 Akademia Rubin Kazan Akademia Rubin
  UOR-5 U17 Master-Saturn Egorjevsk U17 2:5 Akademia Spartak Moscow Akademia FCSM
matchday 12 USV Hercules USV Hercules postponed GVV Unitas Unitas
  Quick DH HV & CV Quick postponed VV Dongen Dongen
  VV Gemert VV Gemert postponed RKVV DEM RKVV DEM
  Hoogland VV Hoogland postponed OFC Oostzaan OFC Oostzaan
  ADO '20 ADO '20 Heemskerk postponed RKVV Westlandia Westlandia
  EVV Echt EVV Echt postponed VV UNA Veldhoven VV UNA
  Blauw Geel '38 Blauw Geel '38 postponed HVV Hollandia Hollandia
  HSC '21 HSC '21 Haaksbergen postponed RKSV Groene Ster Groene Ster
  SV Oss '20 SV Oss '20 postponed JOS Watergraafsmeer Watergraafsmeer
matchday 11 FC Botosani FC Botosani 0:0 Universitatea Craiova Univ. Craiova
  FC Hermannstadt FC Hermannstadt 0:1 Astra Giurgiu Astra Giurgiu
matchday 8
FC Luzern FC Luzern 1:1 FC Vaduz FC Vaduz
 
BSC Young Boys BSC Young Boys 2:1 FC Basel 1893 FC Basel
 
FC Sion FC Sion 2:2 FC Zürich FC Zürich
 
FC St. Gallen FC St. Gallen 1879 2:2 FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
 
Servette FC Servette FC 1:1 FC Lugano FC Lugano
matchday 9 Willem II Willem II Tilburg 2:1 VVV-Venlo VVV-Venlo
  FC Groningen FC Groningen 1:1 Vitesse Arnhem Vitesse
  PEC Zwolle PEC Zwolle 1:1 FC Utrecht FC Utrecht
 
Ajax Ajax Amsterdam 5:0 Heracles Almelo Heracles Almelo
  Sparta R. Sparta Rotterdam 6:0 ADO Den Haag ADO Den Haag
  Fortuna Sittard Fortuna Sittard 1:3 Feyenoord Rotterdam Feyenoord
  Twente FC Twente Enschede FC 1:1 PSV Eindhoven PSV Eindhoven
  RKC Waalwijk RKC Waalwijk 1:1 SC Heerenveen Heerenveen
 
Besiktas Besiktas JK 3:2 Istanbul Basaksehir FK Basaksehir
  Hatayspor Hatayspor 2:2 Caykur Rizespor C. Rizespor
  Göztepe Göztepe 3:1 MKE Ankaragücü Ankaragücü
  Konyaspor Konyaspor 2:1 Kasimpasa Kasimpasa
matchday 12 SP Silvolde Sportclub Silvolde postponed VV Emmen VV Emmen
  TAC '90 TAC '90 postponed Alphense Boys Alphense Boys
  Purmersteijn VPV Purmersteijn postponed MVV Alcides Alcides
  SDO Bussum SDO Bussum postponed HBS Craeyenhout HBS
  RKVV Velsen RKVV Velsen postponed RKZVC Zieuwent RKZVC
  LONGA '30 LONGA '30 postponed VV De Zouaven VV De Zouaven
  Be Quick 1887 Be Quick 1887 postponed SJC Noordwijk SJC Noordwijk
  VV Hoogeveen VV Hoogeveen postponed RKAVV Leidschendam RKAVV
matchday 15 Rangers Rangers FC 4:0 Aberdeen FC Aberdeen FC
matchday 22 Oeste FC-SP Oeste Futebol Clube (SP) 2:1 Grêmio Esportivo Brasil (RS) Brasil-RS
  Operário-PR Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) 0:1 América Futebol Clube (MG) América-MG
  Cuiabá-MT Cuiabá Esporte Clube (MT) 0:1 Centro Sportivo Alagoano (AL) CSA
  CRB Clube de Regatas Brasil (AL) 2:1 Clube Náutico Capibaribe Náutico
matchday 10 FK Minaj FK Minaj 3:2 SK Dnipro-1 SK Dnipro-1
  Desna Desna Chernigiv 0:1 PFK Lviv PFK Lviv
matchday 9 Olympiacos Olympiacos Piraeus 1:0 Panathinaikos Athens Panathinaikos
  AEK Athens AEK Athens 4:1 AE Larisa AE Larisa
  Panetolikos Panetolikos GFS 0:1 Aris Thessaloniki Aris Saloniki
matchday 13 KV Oostende KV Oostende 1:1 Royal Antwerp FC Royal Antwerp
  Waasl.-Beveren Waasland-Beveren 0:2 Cercle Brugge Cercle Brugge
  Club Brugge Club Brugge KV 1:0 KV Kortrijk KV Kortrijk
  Beerschot V.A. Beerschot V.A. 2:1 RSC Anderlecht RSC Anderlecht
  Zulte Waregem SV Zulte Waregem 1:2 KV Mechelen KV Mechelen
matchday 11 KMSK Deinze KMSK Deinze 1:1 Lommel SK Lommel SK
  Union SG Royale Union Saint Gilloise 2:1 RWD Molenbeek RWDM
matchday 8 SFC Opava Slezsky FC Opava 0:6 SK Slavia Prague Slavia Prague
  Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno 1:1 1.FK Pribram 1.FK Pribram
  FC Zlin FC FASTAV Zlin 1:0 FC Viktoria Plzen Viktoria Plzen
matchday 9 Aalborg BK Aalborg BK 1:1 FC Nordsjaelland Nordsjaelland
  Odense BK Odense Boldklub 1:1 SönderjyskE SönderjyskE
  Aarhus GF Aarhus GF 1:2 FC Midtjylland FC Midtjylland
matchday 15 Zlatibor FK Zlatibor Cajetina 1:0 OFK Backa Backa
matchday 12 Slaven Belupo Slaven Belupo Koprivnica 0:2 HNK Hajduk Split Hajduk Split
matchday 10 Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin 2:2 Stal Mielec Stal Mielec
  Warta Poznan Warta Poznan 2:1 Wisla Kraków Wisla Kraków
  Lech Poznan Lech Poznan 3:3 Rakow Czestochowa Rakow
matchday 13 Cherno More Cherno More Varna 2:1 POFK Botev Vratsa Botev Vratsa
  Lok. Plovdiv Lokomotiv Plovdiv 1:1 CSKA 1948 CSKA 1948
matchday 12 NS Mura NS Mura 0:1 NK Olimpija Ljubljana NK Olimpija
  FC Koper FC Koper 1:1 ND Gorica ND Gorica
  NK Aluminij NK Aluminij Kidricevo 0:0 NK Tabor Sezana Tabor Sezana
Group A Imperatriz-MA Sociedade Imperatriz de Desportos (MA) 1:3 Vila Nova Futebol Clube (GO) Vila Nova FC
  Santa Cruz Santa Cruz Futebol Clube (PE) 1:2 Manaus Futebol Clube Manaus FC
Group B Ituano Ituano Futebol Clube (SP) 4:3 Boa Esporte Clube (MG) Boa Esporte
  Tombense Tombense Futebol Clube (MG) 2:0 Brusque Futebol Clube (SC) Brusque
matchday 9 Jeunesse Esch Jeunesse Esch 1:1 FC Wiltz 71 FC Wiltz 71
  E. Ettelbrück FC Etzella Ettelbruck 2:1 FC RM Hamm Benfica Hamm Benfica
  Differdange 03 FC Differdange 03 2:1 Racing FC Union Luxembourg RFCU Luxembourg
  US Mondorf US Mondorf-Les-Bains 0:1 Union Titus Petange Titus Petange
  FC Rodange 91 FC Rodange 91 1:1 FC UNA Strassen FC UNA Strassen
  Vict. Rosport FC Victoria Rosport 1:0 FC Progrès Niederkorn Pr. Niederkorn
  US Hostert US Hostert 2:1 F91 Dudelange F91 Dudelange
  Hesperange Swift Hesperange 2:2 CS Fola Esch CS Fola Esch
matchday 11 Mezőkövesd Mezőkövesd Zsóry FC 0:1 MTK Budapest MTK Budapest
  Honvéd Budapest Honvéd FC 0:1 Ferencvárosi TC Ferencváros
matchday 14 FC Nitra FC Nitra 0:1 DAC Dunajska Streda Dunajska Streda
  Slo. Bratislava Slovan Bratislava 2:1 ViOn Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
matchday 10 TuS Hartenholm TuS Hartenholm 8:00 PM SV Grün-Weiß Siebenbäumen GW Siebenbäumen
  Eichholzer SV Eichholzer SV 9:00 PM SV Eichede II SV Eichede II
  TSV Lägerdorf TSV Lägerdorf 9:00 PM Breitenfelder SV Breitenfelde
  Collegia Jübek TuS Collegia Jübek 7:00 PM IF Stjernen Flensborg IF Stjernen
  Neustadt/Spree LSV Neustadt/Spree 9:00 PM FV Eintracht Niesky Eintr. Niesky
  SG Rabenstein SG Handwerk Rabenstein 9:00 PM FSV Neusalza-Spremberg FSV Neusalza-S.
matchday 14 DJK Donauesch. DJK Donaueschingen 9:30 PM FC Waldkirch FC Waldkirch
  SF Elzach-Yach SF Elzach-Yach 9:30 PM SV Endingen SV Endingen
  FC Auggen FC Auggen 9:30 PM FC 08 Villingen II FC 08 Villingen II
Group 2 CA Colón Club Atlético Colón 2:0 Defensa y Justicia Defensa
  Independiente Club Atlético Independiente 0:0 Club Atlético Central Córdoba (SdE) Central Córdoba
Group 6 Huracán Club Atlético Huracán 1:2 Club Atlético Vélez Sarsfield Vélez Sarsfield
matchday 1 Leones FC Leones FC 0:0 FCR Valledupar Valledupar
  Quindío Deportes Quindío 1:0 CD Atlético Huila Atlético Huila
matchday 28 Urawa Reds Urawa Red Diamonds 1:2 Gamba Osaka Gamba Osaka
matchday 35 Tokyo Verdy Tokyo Verdy 2:1 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
matchday 29 Blaublitz Akita Blaublitz Akita 0:1 Kataller Toyama Kataller Toyama
  FC Imabari FC Imabari 1:2 Fukushima United Fukushima Utd.
  Yokohama SCC Yokohama Sports & Culture Club 0:1 Kamatamare Sanuki Kamatam. Sanuki
  Kagoshima Utd. Kagoshima United 0:1 SC Sagamihara SC Sagamihara
  a. cl. Numazu azul claro Numazu 1:0 Nagano Parceiro Nagano Parceiro
  Gainare Tottori Gainare Tottori 1:2 Vanraure Hachinohe Vanr. Hachinohe
  G. Osaka U23 Gamba Osaka U23 0:1 Iwate Grulla Morioka Iwate Grulla M.
  C. Osaka U23 Cerezo Osaka U23 1:1 Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto
matchday 14 FC Osaka FC Osaka 2:1 Nara Club Nara Club
  MIO Biwako MIO Biwako Shiga 3:2 Tokyo Musashino City Musashino City
  Iwaki FC Iwaki FC 1:1 Veertien Mie Veertien Mie
  Kochi Utd. Kochi United 1:1 ReinMeer Aomori ReinMeer Aomori
matchday 17 Zeljeznicar U17  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 1:2 HSK Zrinjski Mostar U17 Zr. Mostar U17
matchday 15 Zrinjski Mostar HSK Zrinjski Mostar 2:1 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
  FK Krupa FK Krupa na Vrbasu 1:1 FK Velez Mostar Velez Mostar
  FK Sarajevo FK Sarajevo 2:0 FK Olimpik Sarajevo FK Olimpik
matchday 6 Shabab Dubai FC Shabab Al-Ahli Dubai 3:5 Al-Jazira (Abu Dhabi) Al-Jazira
matchday 9 Monagas SC Monagas SC 1:0 Zamora FC Zamora
  Metropolitanos Metropolitanos FC 0:3 Deportivo Táchira Táchira
matchday 12 Atl. Venezuela Atlético Venezuela 2:0 Carabobo FC Carabobo FC
  Yaracuyanos Yaracuyanos Fútbol Club 0:1 Mineros de Guayana Mineros
matchday 29 Torpedo Zhodino Torpedo-BelAZ Zhodino 2:0 Isloch Minskiy Rayon Isloch
  Gorodeya FK Gorodeya 1:4 Dynamo Brest Dynamo Brest
  Neman Grodno Neman Grodno 1:0 FK Slutsk FK Slutsk
  BATE Borisov BATE Borisov 5:0 Belshina Bobruisk Belshina
  FK Minsk FK Minsk 2:2 FK Vitebsk Vitebsk
  Energetik-BGU Energetik-BGU Minsk 2:3 Dinamo Minsk Dinamo Minsk
  Rukh Rukh Brest 1:2 Shakhtjor Soligorsk Soligorsk
  Smolevichi FK Smolevichi 0:3 Slavia Mozyr Slavia
Quarter-Finals Zamalek Zamalek SC 2:1 AET Zed FC Zed FC
matchday 16 FC Merani FC Merani Tbilisi 1:2 Chikhura Sachkhere Chikhura
  Nowon Utd. Seoul Nowon United 4:1 Icheon Citizen (-2020) Icheon Citizen
matchday 26 Jinju Citizen Jinju Citizen 2:1 Seoul Jungnang Seoul Jungnang
  Paju Citizen Paju Citizen 3:0 Goyang Citizen Goyang Citizen
  Yeoju Citizen Yeoju Citizen (-2020) 0:1 Chungju Citizen Chungju Citizen
  Yangpyeong FC Yangpyeong FC 1:0 Namdong FC Namdong FC
  Ulsan Citizen Ulsan Citizen 2:0 Siheung City Siheung City
  Icheon Citizen Icheon Citizen (-2020) 2:1 Seoul Nowon United Nowon Utd.
matchday 10 Rapid Wien II SK Rapid Wien II 1:2 Grazer AK 1902 Grazer AK 1902
Group G Suwon Bluewings Suwon Samsung Bluewings 0:0 Guangzhou Evergrande Taobao GZ Evergrande
Group H Jeonbuk Motors Jeonbuk Hyundai Motors 1:2 Shanghai SIPG SH SIPG
First Round Saint-Pierroise JS Saint-Pierroise 5:4 on pens US Sainte-Marienne Sainte-Marienne
  Ph. Petit-Canal Phare Petit-Canal 1:0 USR Sainte-Rose USR Sainte-Rose
matchday 12 Marisca Mersch FC Marisca Mersch postponed FC Schifflange 95 Schifflange 95
  Junglinster FC Jeunesse Junglinster postponed FC Blo-Wäiss Medernach Medernach
  FC Atert Bissen FC Atert Bissen postponed SC Bettembourg SC Bettembourg
  US Esch Union Sportive Esch-Alzette postponed FC Mondercange Mondercange
  Berbourg FC Berdenia Berbourg postponed FC Mamer 32 FC Mamer 32
  Weiler FC Yellow Boys Weiler-La-Tour postponed Union Mertert-Wasserbillig Mertert-Wass.
  UN Käerjeng 97 UN Käerjeng 97 postponed  FC Alisontia Steinsel Steinsel
  US Rumelange US Rumelange postponed FC Jeunesse Canach Jeunesse Canach
matchday 7 12 de Octubre Club 12 de Octubre de Itauguá 1:0 Club Guaraní Guaraní
matchday 5 Maldonado Club Deportivo Maldonado 2:1 Atletico River Plate Montevideo River Plate
  Nacional Club Nacional 0:2 Danubio FC Danubio FC
  Defensor Defensor Sporting Club 0:1 CA Fénix CA Fénix
matchday 17 Tabasalu U17 JK Tabasalu U17 2:3 Tallinn JK Legion U17 TJK Legion U17
matchday 28 JK Tammeka Jalgpallikool Tammeka 3:3 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
  Kalju FC Kalju FC 0:3 FC Flora Tallinn FC Flora
  FCI Levadia FCI Levadia 2:2 Paide Linnameeskond Paide
matchday 2 Hamilton W. Hamilton Wanderers 2:0 Auckland City FC Auckland City
  Eastern Sub. Eastern Suburbs AFC 3:1 Canterbury United Canterbury Utd
matchday 7 FC Carlos Stein FC Carlos Stein 1:3 Deportivo Binacional Binacional
  César Vallejo Universidad César Vallejo 0:1 Deportivo Municipal Municipal
  Llacuabamba Deportivo Llacuabamba 0:6 FBC Melgar FBC Melgar
  Alianza Lima Club Alianza Lima 0:2 Sport Boys Association Sport Boys
  Mannucci Carlos A. Mannucci 2:1 Sport Huancayo Sport Huancayo
matchday 12 Ratchaburi FC Ratchaburi Mitr Phol FC 3:1 Samut Prakan City Samut Prakan C.
  Muangthong Utd. SCG Muangthong United 1:1 Nakhonratchasima Mazda FC Swat Cat
  Sukhothai FC Sukhothai FC 0:3 Buriram United Buriram Utd.
matchday 14 Uthai Thani FC Uthai Thani FC 0:1 Kasetsart FC Kasetsart FC
  Samut Sakhon FC Thai Union Samut Sakhon FC 1:3 Nakhonpathom United Nakhonpathom
  Sisaket FC Sisaket FC 0:1 Khon Kaen FC Khon Kaen FC
  Chiangmai Utd. Chiangmai United 0:1 Ayutthaya United Ayutthaya Utd.
matchday 12 Tanjong Pagar Tanjong Pagar United 2:2 Tampines Rovers Tampines Rovers
matchday 14 LC Sailors Lion City Sailors 2:3 Albirex Niigata (S) Albirex Niigata
matchday 10 Wealdstone FC Wealdstone FC 3:3 Sutton United Sutton Utd
matchday 8 Ascoli Ascoli Calcio 1:1 Virtus Entella Virtus Entella
matchday 12 Grosseto US Grosseto 1912 1:0 AS Livorno AS Livorno
  Pontedera US Città di Pontedera 0:1 Aurora Pro Patria Pro Patria
  Lucchese Lucchese 1905 0:1 AS Giana Erminio Giana Erminio
  UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe 1:2 Como 1907 Como
  Pro Vercelli FC Pro Vercelli 1892 0:2 SSD Pro Sesto Pro Sesto
  Juventus U23 Juventus U23 3:2 US Pistoiese 1921 Pistoiese
  Lecco Calcio Lecco 1912 3:2 US Pergolettese 1932 Pergolettese
  Carrarese Carrarese Calcio 1908 3:0 Olbia Calcio 1905 Olbia
  Triestina US Triestina 3:1 Fermana FC Fermana
  Matelica Matelica Calcio 2:2 Cesena FC Cesena
  Modena Modena FC 2018 1:2 FC Südtirol Südtirol
  Catania Calcio Catania 0:0 SS Turris Calcio Turris
  Foggia Calcio Foggia 1920 1:1 Virtus Francavilla Calcio V. Francavilla
  Paganese Paganese Calcio 1926 1:1 AS Bisceglie 1913 Bisceglie
  Casertana Casertana FC 0:2 SSC Bari Bari
  Catanzaro US Catanzaro 2:1 Cavese 1919 Cavese
  Monopoli SS Monopoli 1966 2:0 US Vibonese Vibonese
matchday 20 Coquimbo Unido Coquimbo Unido 1:2 Unión La Calera La Calera
  CD Palestino CD Palestino 1:3 Deportes La Serena La Serena
matchday 13 Rayo Vallecano Rayo Vallecano 2:1 CD Castellón CD Castellón
  Real Oviedo Real Oviedo 1:1 CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada
  CE Sabadell CE Sabadell 3:1 UD Las Palmas UD Las Palmas
  RCD Mallorca RCD Mallorca 0:0 Sporting Gijón Sporting Gijón
matchday 11 LB Châteauroux LB Châteauroux 2:1 FC Sochaux-Montbéliard FC Sochaux
  Valenciennes FC Valenciennes FC 1:1 Rodez AF Rodez AF
  Chamois Niort Chamois Niortais FC 1:2 USL Dunkerque USL Dunkerque
  Amiens SC Amiens SC 1:1 Clermont Foot 63 Clermont Foot
  Paris FC Paris FC 0:3 AJ Auxerre AJ Auxerre
  FC Chambly FC Chambly 1:1 FC Toulouse Toulouse
  Pau FC Pau FC 0:2 Grenoble Foot 38 Grenoble
matchday 13 Aerostar Aerostar Bacau 2:3 FC Rapid 1923 Rapid 1923
Third Round Arouca FC Arouca 6:7 on pens Vitória Guimarães SC Vit. Guimarães
  Trofense CD Trofense 1:2 SC Braga Braga
  Paredes USC Paredes 0:1 SL Benfica Benfica
  Anadia FC Anadia FC 2:1 CD Pinhalnovense Pinhalnovense
  Torreense SC União Torreense 2:0 FC Alverca Alverca
  Vilaverdense FC Vilaverdense FC 2:3 Clube Olímpico Montijo CO Montijo
  Limianos AD Limianos 1:2 Grupo Desportivo das Fontinhas GD Fontinhas
  Espinho SC Espinho 2:1 Gondomar SC Gondomar
  Felgueiras FC Felgueiras 1932 0:1 CD Tondela Tondela
  Fafe AD Fafe 5:1 Vilar de Perdizes Vilar Perdizes
  Monção Desportivo Monção 1:2 Rio Ave FC Rio Ave FC
  Beira-Mar SC Beira-Mar 1:3 CD Santa Clara Santa Clara
  Merelinense Merelinense FC 0:1 Moreirense FC Moreirense
matchday 10 Giresunspor Giresunspor 0:0 Samsunspor Samsunspor
  A. Keciörengücü Ankara Keciörengücü 6:0 Akhisarspor Akhisarspor
  Tuzlaspor Tuzlaspor 0:6 Bandirmaspor Bandirmaspor
  FC Thun FC Thun 3:0 FC Wil 1900 FC Wil 1900
matchday 8 Viktoria Zizkov FK Viktoria Zizkov 3:1 SK Lisen SK Lisen
  Vlašim FC Sellier & Bellot Vlašim 1:0 FK Dukla Prag Dukla Prague
matchday 12 Fremad Amager BK Fremad Amager 0:1 HB Köge HB Köge
  Esbjerg fB Esbjerg fB 2:1 Skive IK Skive IK
matchday 25 Aalesund Aalesunds FK 1:1 Vålerenga Fotball Vålerenga
matchday 28 Raufoss Raufoss IL 1:1 Tromsø IL Tromsø IL
matchday 7 Brattvag IL Brattvag IL 2:0 Skeid Oslo Skeid
matchday 16 Dinamo Vranje FK Dinamo Vranje 1:0 FK Radnicki Sremska Mitrovica Radnicki Srem
  Kabel Novi Sad FK Kabel Novi Sad 2:2 GFK Jagodina Jagodina
  Zarkovo OFK Zarkovo 1:0 FK Trayal Kruševac Trayal
matchday 14 NK Orijent 1919 HNK Orijent Rijeka 2:0 HNK Cibalia Vinkovci Cibalia
  NK Osijek II NK Osijek II 2:0 NK Solin NK Solin
matchday 13 GKS Belchatow GKS Belchatow 0:1 Korona Kielce Korona Kielce
  GKS Tychy GKS Tychy 0:2 Miedz Legnica Miedz Legnica
  Z. Sosnowiec Zaglebie Sosnowiec 1:2 Chrobry Glogow Chrobry Glogow
  Odra Opole Odra Opole 1:1 Gornik Leczna Gornik Leczna
  LKS Lodz LKS Lodz 4:4 Puszcza Niepolomice P. Niepolomice
  Sandecja Sandecja Nowy Sacz 1:1 Radomiak Radom Radomiak
matchday 17 Baltyk Gdynia Baltyk Gdynia 1:1 KP Starogard Gdanski KP Starogard
matchday 18 Polonia Nysa Polonia Nysa 0:3 Lechia Zielona Góra Zielona Gora
matchday 21 LKS Lagów LKS Lagów 0:3 Wólczanka Wólka Pelkinska Wólczanka
matchday 28 Elfsborg IF Elfsborg 2:1 Helsingborgs IF Helsingborg
  Kalmar FF Kalmar FF 0:3 Djurgardens IF Djurgarden
  AIK AIK 0:2 Örebro SK Örebro SK
  Västerås SK Västerås SK 0:3 Örgryte IS Örgryte
matchday 17 OFK Grbalj OFK Grbalj 1:0 FK Ibar FK Ibar
  FK Berane FK Berane 1:1 FK Drezga Podgorica FK Drezga
  Arsenal Tivat Arsenal Tivat 3:2 Jedinstvo Bijelo Polje Jedinstvo Bijelo Polje
  FK Bokelj FK Bokelj 0:0 FK Mornar Bar Mornar Bar
  Kom Podgorica Kom Podgorica 0:2 OSK Igalo OSK Igalo
matchday 9 Man City U23 Manchester City U23 2:2 Chelsea FC U23 Chelsea U23
matchday 7 FC Ashdod FC Ashdod 2:0 Hapoel Beer Sheva H. Beer Sheva
  H. Kfar Saba Hapoel Kfar Saba 0:1 Ihud Bnei Sakhnin Bnei Sakhnin
  Hapoel Haifa Hapoel Haifa 2:1 Maccabi Haifa Maccabi Haifa
matchday 17 Soroksár Soroksár SC 2:2 FC Ajka FC Ajka
  Debreceni EAC Debreceni EAC 0:1 Szombathelyi Haladás Haladás
  Szentlőrinc SE Szentlőrinc SE 1:0 Budaörsi SC Budaörs
  Békéscsaba Békéscsaba 1912 Elöre SE 0:1 BFC Siófok BFC Siófok
  Dorog Dorogi FC 0:2 Vasas FC Vasas FC
matchday 14 KKS Kalisz KKS 1925 Kalisz 2:0 Lech Poznan II Lech Poznan II
  Garbarnia Garbarnia Krakow 0:0 Pogon Siedlce Pogon Siedlce
  Sl. Wroclaw II Slask Wroclaw II 0:0 Gornik Polkowice Gornik Polk.
  Blekitni Blekitni Stargard 2:3 Znicz Pruszkow Znicz Pruszkow
  Skra Czesto. Skra Czestochowa 4:0 Olimpia Grudziadz Olimpia Grudz.
  Bytovia Bytow Bytovia Bytow 1:0 Sokol Ostroda Sokol Ostroda
  Wigry Suwalki Wigry Suwalki 1:2 GKS Katowice GKS Katowice
matchday 5 Racing Ferrol Racing Ferrol 1:1 SD Compostela SD Compostela
  Burgos CF Burgos CF 2:0 Marino Luanco Marino Luanco
  Celta Vigo B Celta Vigo B 2:0 Zamora CF Zamora CF
  Unionistas CF Unionistas CF 2:0 Coruxo FC Coruxo FC
  UD Mutilvera UD Mutilvera 3:3 CA Osasuna Promesas CA Osasuna Prom
  SD Tarazona SD Tarazona 1:0 Haro Deportivo Haro Deportivo
matchday 6 Laredo CD Laredo 0:0 Racing Santander Racing
  Real Sociedad B Real Sociedad B 0:1 Real Unión Club Real Unión
  Depor. Alavés B Deportivo Alavés B 0:0 SD Amorebieta SD Amorebieta
  FC Andorra FC Andorra 1:0 UE Olot UE Olot
  Lleida Esportiu Lleida Esportiu 2:3 UE Cornellà UE Cornellà
  Valencia B Valencia Mestalla 0:4 UD Ibiza UD Ibiza
  Penya Deportiva Penya Deportiva Santa Eulalia 0:0 CF La Nucía CF La Nucía
  AE Prat AE Prat 0:1 CF Badalona CF Badalona
  Hércules CF Hércules CF 2:0 Orihuela CF Orihuela CF
  UE Llagostera UE Llagostera 2:0 RCD Espanyol B RCD Espanyol B
  CD Alcoyano CD Alcoyano 1:0 Atlético Levante UD Atl. Levante
matchday 5 Real Murcia Real Murcia CF 3:0 Linares Deportivo Linares
  Cádiz B Cádiz CF B 3:1 CD Marino CD Marino
  Algeciras CF Algeciras CF 2:1 UD Tamaraceite UD Tamaraceite
  Las Palmas Atl. Las Palmas Atlético 2:1 San Fernando CD San Fernando CD
  Recr. Huelva Recreativo Huelva 2:0 Real Balompédica Linense R. B. Linense
  Sanluqueño Atlético Sanluqueño 2:1 Marbella FC Marbella FC
  RM Castilla Real Madrid Castilla 3:1 CDA Navalcarnero Navalcarnero
  CD Badajoz CD Badajoz 5:3 CP Villarrobledo CP Villarrobledo
  R. Majadahonda CF Rayo Majadahonda 2:1 UD Poblense UD Poblense
  Socuéllamos UD Socuéllamos 1:2 Mérida AD Mérida AD
  Las Rozas CF Las Rozas CF 2:1 Atlético Madrid B Atl. Madrid B
  Villarrubia CF Villarrubia CF 1:1 UD Melilla UD Melilla
  Atl. Baleares Atlético Baleares 0:1 UD San Sebastián de los Reyes UD Sanse
matchday 16 Stade Nyonnais FC Stade Nyonnais postponed SC YF Juventus Zürich SC YF Juventus
  FC Sion U21 FC Sion U21 postponed Yverdon-Sport FC Yverdon-Sport
matchday 13 Rankweil Rot-Weiß Rankweil 9:00 PM SC Austria Lustenau II A. Lustenau II
matchday 14 US Terre Sainte US Terre Sainte postponed FC Naters Oberwallis FC Naters
  Meyrin FC Meyrin FC postponed CS Chênois CS Chênois
  Chaux-de-Fonds FC La Chaux-de-Fonds postponed FC Echallens Région FC Echallens
  Azzurri LS FC Azzurri LS 90 postponed FC Bulle FC Bulle
  Martigny-Sports FC Martigny-Sports postponed FC Vevey United Vevey United
  Olymp. Genève Olympique de Genève FC postponed Lancy FC Lancy FC
  Team Vaud U21 Team Vaud U21 postponed BSC Young Boys U21 BSC YB U21
matchday 13 Holstebro BK Holstebro Boldklub 0:2 FC Sydvest 05 FC Sydvest
  Avarta Avarta 3:1 Skovshoved IF Skovshoved
  Slagelse Slagelse B&I 2:0 AB Taarnby AB Taarnby
matchday 14 SC Buochs SC Buochs postponed FC Wohlen FC Wohlen
  SV Muttenz SV Muttenz postponed Grasshopper Club Zürich U21 GC Zürich U21
  Luzern U21 FC Luzern U21 postponed FC Bassecourt FC Bassecourt
  FC Langenthal FC Langenthal postponed Zug 94 Zug 94
  SR Delémont SR Delémont postponed FC Biel-Bienne FC Biel-Bienne
  FC Thalwil FC Thalwil postponed FC St. Gallen 1879 U21 St. Gallen U21
  FC Kosova FC Kosova postponed FC Gossau FC Gossau
matchday 13 Santa Lucía C. Santa Lucía Cotzumalguapa FC 2:0 CSD Sacachispas Sacachispas
  Xelajú CSD Xelajú MC 0:0 Cobán Imperial Cobán Imperial
  Comunicaciones Comunicaciones FC 2:1 CSD Municipal CSD Municipal
  Iztapa Deportivo Iztapa 4:1 Sanarate FC Sanarate FC
matchday 17 FV Lörrach-Br. FV Lörrach-Brombach postponed Stuttgarter Kickers Stuttg. Kickers
matchday 16 SV Steinbach SV Steinbach postponed SV Rot-Weiss Walldorf RW Walldorf
  VfB Ginsheim VfB Ginsheim postponed 1.FC Erlensee 1.FC Erlensee
  FC Eddersheim FC Eddersheim postponed SV 1910 Neuhof SV 1910 Neuhof
  SV Zeilsheim SV Zeilsheim postponed KSV Baunatal KSV Baunatal
matchday 13 Mülheim-Kärlich SG 2000 Mülheim-Kärlich postponed Hassia Bingen Hassia Bingen
  SV Gonsenheim SV Gonsenheim postponed 1.FC Kaiserslautern II K'lautern II
  Elversberg II SV 07 Elversberg II postponed TuS Mechtersheim Mechtersheim
matchday 5 FC Gütersloh FC Gütersloh 1:00 AM ASC 09 Dortmund ASC 09 Dortmund
matchday 1 Rayka Babol Rayka Babol 1:1 Esteghlal Mollasani Est Mosallani
  Arman Gohar Arman Gohar Sirjan 1:2 Pars Jonoubi Jam Pars Jam
  Golreyhan FC Golreyhan Alborz FC 1:1 Mes Kerman Mes Kerman
  Havadar SC Havadar SC 1:0 Navad Urmia FC Navad Urmia FC
  Malavan Malavan of Bandar Anzali 0:1 Qashqai Shiraz Qashqai Shiraz
  Fajr Sepasi Fajr Sepasi Shiraz 1:1 Khosheh Talaei Saveh Khosheh Talaei
  Shahin Bushehr Shahin Bushehr FC 0:0 Shahrdari Astara Sh. Astara
  Esteghlal Khz. Esteghlal Khuzestan 1:0 Baadraan Tehran Baadraan
  Kheybar FC Kheybar Khorramabad FC 3:0 Chooka Talesh FC Chooka Talesh
First Round FC Seuzach FC Seuzach 12:00 AM FC Adliswil FC Adliswil
  FC Emmenbrücke FC Emmenbrücke 12:00 AM NK Pajde Möhlin NK Pajde
  Veyrier Sports FC Veyrier Sports 12:00 AM Signal FC Bernex-Confignon Signal FC
  Perlen-Buchr. FC Perlen-Buchrain 12:00 AM FC Hergiswil FC Hergiswil
  FC Sarnen FC Sarnen 12:00 AM FC Brunnen FC Brunnen
  Kickers Luzern FC Kickers Luzern 12:15 AM SC Düdingen SC Düdingen
  FC Portalban FC Portalban/Gletterens 12:30 AM FC Moutier FC Moutier
  Ajoie-Monterri FC Ajoie-Monterri 1:00 AM CS Romontois CS Romontois
  FC Rotkreuz FC Rotkreuz 1:00 AM FC Ibach FC Ibach
  SC Schöftland SC Schöftland 1:00 AM FC Lerchenfeld FC Lerchenfeld
  FC Saint-Prex FC Amical Saint-Prex 9:30 PM FC Renens FC Renens
  FC Aegeri FC Aegeri 9:30 PM FC Bubendorf FC Bubendorf
  FC Monthey FC Monthey 9:30 PM Urania Genève Sport Urania Genève
matchday 12 Mannersdorf ASK Mannersdorf postponed ASK Kottingbrunn Kottingbrunn
matchday 7 K'lautern U19 1.FC Kaiserslautern U19 postponed Eintracht Frankfurt U19 Frankfurt U19
matchday 8 D. Dresden U17 Dynamo Dresden U17 postponed FC Energie Cottbus U17 E. Cottbus U17
  FC Bayern U17 FC Bayern Munich U17 postponed SV Darmstadt 98 U17 Darmstadt U17
  U'haching U17 SpVgg Unterhaching U17 postponed FSV Frankfurt U17 FSV Frankf. U17
  FC Augsburg U17 FC Augsburg U17 postponed VfB Stuttgart U17 Stuttgart U17
  Nürnberg U17 1.FC Nürnberg U17 postponed Karlsruher SC U17 Karlsruhe U17
matchday 11 APOEL Nicosia APOEL Nicosia 0:1 Olympiakos Nicosia Olympiakos N.
  Nea Salamis Nea Salamina Famagusta 2:1 Omonia Nicosia Omonia Nikosia
  Rappi/GC U17 FC Rapperswil-Jona/GC U17 postponed BSC Young Boys U17 BSC YB U17
  FC Basel U17 FC Basel 1893 U17 postponed Team Südostschweiz U18 Südostschweiz
matchday 12 GC Zürich U18 Grasshopper Club Zürich U18 postponed FC Sion U18 FC Sion U18
matchday 15 Arka Gdynia U19 Arka Gdynia U19 1:3 Cracovia Krakow U19 Cracovia U19
  Korona U19 Korona Kielce U19 2:1 UKS SMS Lodz U19 UKS SMS U19
  Lech U19 Lech Poznan U19 1:1 Lechia Gdansk U19 Lechia U19
  Lubin U19 Zaglebie Lubin U19 0:0 Pogon Szczecin U19 Pogon U19
matchday 9 Independiente Independiente del Valle 1:0 Técnico Universitario Técnico U.
  Guayaquil City Guayaquil City FC 1:1 LDU Quito LDU Quito
matchday 1 HK Rangers Hong Kong Rangers 2:2 Happy Valley Happy Valley
  Kitchee Kitchee 2:2 Lee Man Lee Man
  Central Western Central & Western District 9:0 Hoi King Hoi King
  Citizen Citizen 4:2 Wong Tai Sin Wong Tai Sin
  Shatin Shatin 4:1 Yuen Long Yuen Long
  South China South China postponed Hong Kong FC HKFC
  Sham Shui Po Sham Shui Po 1:1 Eastern District Eastern Dis.
  Wing Yee Wing Yee 4:1 Metro Gallery Metro Gallery
matchday 20 Hang Yuan Hang Yuan 1:3 Taiwan Steel Taiwan Steel
  Ming Chuan Univ Ming Chuan University 1:2 Taipei City Tatung Taipei Tatung
  Taichung Futuro Taichung Futuro 4:0 Taipei Red Lions Taipei R. Lions
  NTUPES Nat. Taiwan Univ. of P.E. & Sports 1:1 Taiwan Power Company Taiwan Power
matchday 10 FK Qabala FK Qabala 1:4 Neftchi Baku Neftchi Baku
  Zira FC Zira FC 3:1 Keshla FK Keshla
matchday 13 FC Prishtina FC Prishtina 4:2 KF Trepca 89 KF Trepca 89
  KF Ballkani KF Ballkani 4:2 FC Llapi FC Llapi
matchday 5 St Joseph's FC St Joseph's FC 11:0 Manchester 62 FC Manchester 62
  Europa FC Europa FC 3:0 Mons Calpe SC Mons Calpe
matchday 12 Shirak Gyumri FC Shirak Gyumri 0:3 FC Urartu Yerevan FC Urartu
last 16 2nd leg Pyunik Yerevan FC Pyunik Yerevan postponed FC Urartu Yerevan FC Urartu
  Lori Vanadzor FC Lori Vanadzor 2:2 BKMA Yerevan BKMA Yerevan
matchday 13 FC Sevan FC Sevan 4:2 FC Pyunik Yerevan II Pyunik II
matchday 29 Brommapojkarna IF Brommapojkarna 7:1 Nyköpings BIS Nyköping
  Gefle Gefle IF 2:2 IF Karlstad Fotboll IF Karlstad
matchday 12 Schweiggers USC Schweiggers postponed SC Rabenstein Rabenstein
  Rohrendorf FC Rohrendorf postponed SV Haitzendorf Haitzendorf
  Würmla SV Würmla postponed SVg Purgstall Purgstall
  Korneuburg SC Korneuburg 6:00 PM 1.FC Bisamberg Bisamberg
matchday 2 Karela United Karela United FC 1:0 Inter Allies FC Inter Allies
  Berekum Chelsea Berekum Chelsea FC 1:1 Asante Kotoko SC Asante Kotoko
  King Faisal King Faisal FC 1:1 Aduana Stars FC Aduana Stars
  Dreams FC Dreams FC 2:1 Medeama SC Medeama
  Elmina Sharks Elmina Sharks FC 1:1 Liberty Professionals FC Liberty Prof.
matchday 12 De Treffers De Treffers postponed SV Spakenburg Spakenburg
matchday 7 NJ Fengfan Nanjing Fengfan 1:0 Beijing IT BJ IT
  SZ Bogang Shenzhen Bogang 1:1 Hebei Olle Elite HB Olle Elite
matchday 9 GX Baoyun Guangxi Baoyun 2:2 Xi'an UKD XA UKD
  YN Kunlu Yunnan Kunlu 0:1 Hubei Chufeng Heli HB Chufeng Heli
  ZB Cuju Zibo Cuju 2:0 Wuhan Three Towns WH Three Towns
matchday 5 Fossano Fossano Calcio 0:4 ASD Città Di Varese Città Varese
matchday 6 Sestri Levante USD Sestri Levante 1919 2:1 SC Caronnese Caronnese
matchday 7 Vado FC Vado 0:2 Pont Donnaz Hone Arnad PDHA
matchday 5 Seregno USD 1913 Seregno Calcio 3:0 ASD Vis Nova Giussano Vis Nova
matchday 6 Crema AC Crema 1908 2:2 USD Breno USD Breno
  Tritium Tritium Calcio 1908 2:2 USD Caravaggio Caravaggio
matchday 8 Montebelluna Calcio Montebelluna 1909 1:4 AC Belluno 1905 Belluno
  Cartigliano ASD Cartigliano 1:1 AC Campodarsego Campodarsego
  Mestre AC Mestre 3:2 AC Trento Trento
  Adriese 1906 US Adriese 1906 0:1 Cjarlins Muzane Cjarlins Muzane
matchday 12 Shkendija Shkendija Tetovo 1:1 FC Shkupi FC Shkupi
  Rabotnicki Rabotnicki Skopje 1:3 Makedonija Gjorce Petrov Makedonija
  Sileks Sileks Kratovo 0:1 Belasica Strumica Belasica
  Struga Struga Trim & Lum 1:0 Renova Dzepciste Renova
  Akad. Pandev Akademija Pandev 3:2 Pelister Bitola Pelister Bitola
matchday 5 Trestina Sporting Club Trestina 2:1 CS Scandicci 1908 Scandicci
  Giulianova Real Giulianova SSD 0:2 Cynthialbalonga Calcio Albalonga
matchday 6 SN Notaresco San Nicolò Notaresco 5:0 FC Aprilia Racing Club Racing Aprilia
  Vastese ASD Vastese Calcio 1902 2:2 Olympia Agnonese Agnonese
  Cassino Cassino Calcio 1924 3:0 Muravera Calcio Muravera
  Nola SS Nola 1925 1:1 Monterosi FC Monterosi
  Lavello USD Lavello 0:0 Audace Cerignola Cerignola
  Nardò AC Nardò 2:0 Casarano Calcio Casarano
  Taranto Taranto FC 1927 1:0 Brindisi FC Brindisi
matchday 8 Hibernians FC Hibernians FC 2:2 Hamrun Spartans Hamrun Spart.
  Balzan FC Balzan FC 0:0 Floriana FC Floriana
  Marsa FC Marsa FC 3:0 San Gwann FC San Gwann FC
  Marsaxlokk Marsaxlokk FC 0:1 Naxxar Lions FC Naxxar Lions FC
matchday 6 Qatar SC Qatar SC 1:0 Al-Wakrah SC Al-Wakrah SC
  Al-Khor SC Al-Khor SC 0:0 Al-Sailiya SC Al-Sailiya SC
  Al-Duhail SC Al-Duhail SC 0:3 Al-Gharafa SC Al-Gharafa SC
matchday 19 Milsami Orhei FC Milsami Orhei 1:3 FC Petrocub Hîncești Petrocub
matchday 2 Paykan FC Paykan FC 1:0 Shahr Khodrou FC Shahr Khodrou
Quarter-Finals 1st leg CD La Equidad CD La Equidad Seguros SA 1:1 Deportivo Cali Deportivo Cali
  CD América CD América de Cali 1:2 Atlético Nacional Atl. Nacional
intermediate stage Santos Laguna Santos Laguna 0:3 CF Pachuca CF Pachuca
  Chivas Deportivo Guadalajara 1:0 Club Necaxa Necaxa
Round of 16 Orlando City SC Orlando City SC 7:6 on pens New York City FC NYCFC
  Columbus Crew Columbus Crew SC 3:2 New York Red Bulls NY Red Bulls
matchday 4 Orlando Pirates Orlando Pirates 2:1 SuperSport United SuperSport Utd.
  Swallows FC Swallows FC 0:0 TS Galaxy FC TS Galaxy FC
  Tshakhuma Tshakhuma Tsha Madzivhandila FC 1:0 Baroka FC Baroka FC
  Sundowns Mamelodi Sundowns FC 4:3 AmaZulu FC AmaZulu FC
  Cape Town City Cape Town City FC 4:2 Bloemfontein Celtic Bloem. Celtic
matchday 1 FC Goa FC Goa 2:2 Bengaluru FC Bengaluru FC

Select date

Player birthdays