To use this site, please enable Javascript.

Matches Apr 11, 2021

matchday 28
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 2:3 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
 
FC Schalke 04 FC Schalke 04 1:0 FC Augsburg FC Augsburg
 
Würzb. Kickers Würzburger Kickers 1:1 1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg
 
Hannover 96 Hannover 96 1:3 1.FC Heidenheim 1846 1.FC Heidenheim
 
VfL Osnabrück VfL Osnabrück 0:4 Eintracht Braunschweig E. Braunschweig
matchday 31
FSV Zwickau FSV Zwickau 1:2 FC Viktoria Köln Viktoria Köln
 
Unterhaching SpVgg Unterhaching 2:0 SG Dynamo Dresden Dynamo Dresden
Group C Horoya AC Horoya AC 2:2 Kaizer Chiefs Kaizer Chiefs
  Wydad AC Wydad Casablanca 2:0 CA Petróleos Luanda Petro Luanda
Group D Esperance Esperance Tunis 1:1 MC Algiers MC Algiers
  Zamalek Zamalek SC 4:1 Teungueth Rufisque Teungueth FC
Group B Cotonsport Cotonsport de Garoua 5:1 Napsa Stars FC Napsa Stars
Group D Nkana FC Nkana FC 1:0 Namungo FC Namungo FC
matchday 31
Crystal Palace Crystal Palace 1:4 Chelsea FC Chelsea
 
Burnley Burnley FC 1:2 Newcastle United Newcastle
  West Ham West Ham United 3:2 Leicester City Leicester
 
Spurs Tottenham Hotspur 1:3 Manchester United Man Utd
matchday 14 AC Escaldes Atlètic Club d'Escaldes 0:2 FC Santa Coloma FC Santa Coloma
  CE Carroi Club Esportiu Carroi 0:3 UE Sant Julia Sant Julia
  IC d'Escaldes Inter Club d'Escaldes 0:0 UE Engordany UE Engordany
matchday 30 SD Eibar SD Eibar 0:1 Levante UD Levante
 
Real Madrid Real Madrid 2:1 FC Barcelona Barcelona
  Villarreal Villarreal CF 1:2 CA Osasuna CA Osasuna
 
Valencia Valencia CF 2:2 Real Sociedad Real Sociedad
Final Flamengo Clube de Regatas do Flamengo 8:7 on pens Sociedade Esportiva Palmeiras Palmeiras
matchday 8 Ceará SC Ceará Sporting Club 3:0 Salgueiro Atlético Clube (PE) Salgueiro
  CRB Clube de Regatas Brasil (AL) 1:1 Associacao Atlética de Altos (PI) AA Altos
  Confiança-SE Associação Desportiva Confiança (SE) 0:1 Fortaleza Esporte Clube Fortaleza
  4 de Julho-PI 4 de Julho Esporte Clube (PI) 1:1 Esporte Clube Vitória EC Vitória
  Treze FC Treze Futebol Clube (PB) 2:2 Sport Club do Recife Sport Recife
  EC Bahia Esporte Clube Bahia 2:1 ABC Futebol Clube (RN) ABC FC
  Sampaio Corrêa Sampaio Corrêa Futebol Clube (MA) 0:0 Centro Sportivo Alagoano (AL) CSA
  Santa Cruz Santa Cruz Futebol Clube (PE) 0:1 Botafogo Futebol Clube (PB) Botafogo
matchday 30 Parma Parma Calcio 1913 1:3 AC Milan AC Milan
  Udinese Calcio Udinese Calcio 0:1 Torino FC Torino
 
Inter Inter Milan 1:0 Cagliari Calcio Cagliari Calcio
  Sampdoria UC Sampdoria 0:2 SSC Napoli SSC Napoli
 
Juventus Juventus FC 3:1 Genoa CFC Genoa
  Hellas Verona Hellas Verona 0:1 SS Lazio Lazio
matchday 32 Montpellier Montpellier HSC 3:3 Olympique Marseille Marseille
  Stade Rennais Stade Rennais FC 1:0 FC Nantes FC Nantes
  Saint-Étienne AS Saint-Étienne 4:1 FC Girondins Bordeaux G. Bordeaux
  Lens RC Lens 4:1 FC Lorient FC Lorient
  Stade Brest 29 Stade Brest 29 1:1 Nîmes Olympique Nîmes Olympique
  OGC Nice OGC Nice 0:0 Stade Reims Stade Reims
  Monaco AS Monaco 3:0 Dijon FCO Dijon
matchday 24
LASK LASK 2:1 Wolfsberger AC Wolfsberger AC
 
Sturm Graz SK Sturm Graz 3:2 WSG Tirol WSG Tirol
 
Rapid Vienna Rapid Vienna 0:3 Red Bull Salzburg RB Salzburg
matchday 25 Rostov FK Rostov 0:1 Rubin Kazan Rubin Kazan
  Arsenal Tula Arsenal Tula 1:0 FK Krasnodar Krasnodar
  Dynamo Moscow Dynamo Moscow 2:2 Ural Yekaterinburg Ural
  Sochi FC Sochi 1:2 Zenit St. Petersburg Zenit S-Pb
matchday 28 VV Gemert VV Gemert postponed JOS Watergraafsmeer Watergraafsmeer
  Westlandia RKVV Westlandia postponed GVV Unitas Unitas
  Quick DH HV & CV Quick postponed VV Hoogland Hoogland
  RKVV DEM RKVV DEM postponed VV Dongen Dongen
  USV Hercules USV Hercules postponed HVV Hollandia Hollandia
  HSC '21 HSC '21 Haaksbergen postponed EVV Echt EVV Echt
  Blauw Geel '38 Blauw Geel '38 postponed ADO '20 Heemskerk ADO '20
  VV UNA VV UNA Veldhoven postponed SV Oss '20 SV Oss '20
  Groene Ster RKSV Groene Ster postponed OFC Oostzaan OFC Oostzaan
matchday 30 Sepsi OSK Sepsi OSK Sf. Gheorghe 1:1 FCSB FCSB
matchday 28
FC Lugano FC Lugano 1:0 FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
 
FC Luzern FC Luzern 3:4 FC Basel 1893 FC Basel
 
FC Vaduz FC Vaduz 3:0 FC Sion FC Sion
 
BSC Young Boys BSC Young Boys 2:0 FC St. Gallen 1879 FC St. Gallen
 
FC Zürich FC Zürich 1:2 Servette FC Servette FC
matchday 29 Heracles Almelo Heracles Almelo 4:0 Willem II Tilburg Willem II
  AZ Alkmaar AZ Alkmaar 2:0 Sparta Rotterdam Sparta R.
  Fortuna Sittard Fortuna Sittard 1:3 FC Emmen FC Emmen
  PEC Zwolle PEC Zwolle 1:0 Twente Enschede FC Twente FC
  FC Utrecht FC Utrecht 1:2 Feyenoord Rotterdam Feyenoord
  VVV-Venlo VVV-Venlo 0:2 PSV Eindhoven PSV Eindhoven
  FC Groningen FC Groningen 0:2 SC Heerenveen Heerenveen
  RKC Waalwijk RKC Waalwijk 0:1 Ajax Amsterdam Ajax
matchday 5 Göztepe U19 Göztepe U19 7:0 Hatayspor U19 Hatayspor U19
  G.Birligi U19 Genclerbirligi Ankara U19 2:2 MKE Ankaragücü U19 Ankaragücü U19
  G.Antep FK U19 Gaziantep FK U19 2:3 Fenerbahce SK U19 Fenerbahce U19
  Besiktas U19 Besiktas JK U19 0:2 Büyüksehir Belediye Erzurumspor U19 BB Erzurum U19
  Antalyaspor U19 Antalyaspor U19 2:1 Kayserispor U19 Kayserispor U19
  Denizlispor U19 Denizlispor U19 1:2 Alanyaspor U19 Alanyaspor U19
  Y. Malatya U19 Yeni Malatyaspor U19 1:2 Kasimpasa U19 Kasimpasa U19
  Konyaspor U19 Konyaspor U19 1:0 Sivasspor U19 Sivasspor U19
  Karagümrük U19 Fatih Karagümrük U19 1:6 Galatasaray SK U19 Galatasaray U19
matchday 34
Galatasaray Galatasaray A.S. 1:1 Fatih Karagümrük Karagümrük
 
Sivasspor Sivasspor 3:1 Konyaspor Konyaspor
 
Kayserispor Kayserispor 0:1 Antalyaspor Antalyaspor
 
Ankaragücü MKE Ankaragücü 2:1 Genclerbirligi Ankara Genclerbirligi
matchday 1 Rangers Rangers FC 2:1 Hibernian FC Hibernian FC
matchday 21 Desna Desna Chernigiv 4:1 FK Oleksandriya FK Oleksandriya
  Vorskla Poltava Vorskla Poltava 2:1 PFK Lviv PFK Lviv
  Zorya Lugansk Zorya Lugansk 2:0 Ingulets Petrove Ingulets
  Rukh Lviv Rukh Lviv 2:0 FK Minaj FK Minaj
matchday 20 AO Xanthi AO Xanthi 2:0 Diagoras Rodou Diagoras
  AO Trikala AO Trikala 1:0 AE Karaiskakis Artas AE Karaiskakis
  Ergotelis GS Ergotelis 4:0 OF Ierapetras OF Ierapetras
  Panachaiki Panachaiki GE 3:2 PAE Chania PAE Chania
matchday 3 Aris Saloniki Aris Thessaloniki 1:3 AEK Athens AEK Athens
  Asteras Tripoli Asteras Tripolis 1:1 PAOK Thessaloniki PAOK Salonika
  Atromitos Athen Atromitos Athen 0:1 AE Larisa AE Larisa
matchday 33 KV Mechelen KV Mechelen 4:2 SV Zulte Waregem Zulte Waregem
  KAA Gent KAA Gent 4:0 RSC Charleroi RSC Charleroi
  KRC Genk KRC Genk 4:0 Sint-Truidense VV Sint-Truiden
  Waasl.-Beveren Waasland-Beveren 3:4 KV Kortrijk KV Kortrijk
matchday 26 RFC Seraing RFC Seraing 1:0 KMSK Deinze KMSK Deinze
  Club NXT Club NXT 2:0 KSK Lierse Kempenzonen KSK Lierse Kem.
matchday 28 Lokeren-Temse KSC Lokeren-Temse 2:00 AM KRC Gent KRC Gent
  KRC Harelbeke Racing Harelbeke 9:00 PM KFC Sparta Petegem Sparta Petegem
  FC Gullegem FC Gullegem 9:00 PM RFC Wetteren RFC Wetteren
  Zwevezele SKV Zwevezele 9:00 PM KSCT Menen KSCT Menen
  Merelbeke KFC Merelbeke 9:00 PM KSV Oudenaarde KSV Oudenaarde
  Zelzate KVV Zelzate 9:00 PM KVK Ninove KVK Ninove
  KVK Westhoek KVK Westhoek 9:00 PM KSK Ronse KSK Ronse
  Olsa Brakel Olsa Brakel 9:00 PM SC Dikkelvenne Dikkelvenne
matchday 26 Slovacko 1.FC Slovacko 1:0 FC Slovan Liberec Slovan Liberec
  C. Budejovice SK Dynamo Ceske Budejovice 0:2 FC Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
  FK Teplice FK Teplice 1:3 FK Mlada Boleslav Mlada Boleslav
matchday 24 Randers FC Randers FC 3:4 FC Nordsjaelland Nordsjaelland
  Bröndby IF Bröndby IF 1:3 FC Copenhagen FC Copenhagen
  SönderjyskE SönderjyskE 2:3 AC Horsens AC Horsens
matchday 28 Graficar U17 Graficar Belgrad U17 2:2 FK Brodarac Belgrad U17 Brodarac U17
  Lucani U17 FK Mladost Lucani U17 4:1 FK TSC Backa Topola U17 FK TSC U17
  Vrsac U17 OFK Vrsac U17 4:1 FK Real Nis U17 Real Nis U17
  Rad Belgrad U19 FK Radnicki Belgrad U19 1:0 FK Radnicki 1923 Kragujevac U19 Kragujevac U19
  Mladost U19 FK Mladost Lucani U19 2:0 FK TSC Backa Topola U19 FK TSC U19
matchday 31 Mladost FK Mladost Lucani 1:0 FK Spartak Subotica Spartak
  Vozdovac FK Vozdovac 1:1 FK Proleter Novi Sad Proleter
  Cukaricki FK Cukaricki 0:0 FK TSC Backa Topola FK TSC
  Javor-Matis FK Javor-Matis Ivanjica 1:5 Red Star Belgrade Red Star
matchday 28 HNK Sibenik HNK Sibenik 0:1 HNK Rijeka HNK Rijeka
  Slaven Belupo Slaven Belupo Koprivnica 2:2 NK Osijek NK Osijek
  NK Istra NK Istra 1961 0:1 HNK Hajduk Split Hajduk Split
Second Round AC Barca AC Barca 10:1 Lapinlahden Pallo-95 LaPa-95
matchday 24 Slask Wroclaw Slask Wroclaw 1:1 Lechia Gdansk Lechia Gdansk
  Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin 2:1 Podbeskidzie Bielsko-Biala Podbeskidzie
  Lech Poznan Lech Poznan 0:0 Legia Warszawa Legia Warszawa
matchday 23 CSKA-Sofia CSKA-Sofia 1:1 PFC Arda Kardzhali Arda Kardzhali
matchday 26 Septemvri Sofia Septemvri Sofia 0:0 FC Septemvri Simitli FC S. Simitli
  Yantra Yantra Gabrovo 2:0 FC Sozopol FC Sozopol
matchday 20 E. Ettelbrück FC Etzella Ettelbruck 0:2 Racing FC Union Luxembourg RFCU Luxembourg
  CS Fola Esch CS Fola Esch 4:0 Union Titus Petange Titus Petange
  Hesperange Swift Hesperange 1:1 FC RM Hamm Benfica Hamm Benfica
  US Hostert US Hostert 1:1 Jeunesse Esch Jeunesse Esch
  FC Rodange 91 FC Rodange 91 1:3 FC Differdange 03 Differdange 03
  Pr. Niederkorn FC Progrès Niederkorn 2:0 FC Wiltz 71 FC Wiltz 71
  US Mondorf US Mondorf-Les-Bains 1:4 FC UNA Strassen FC UNA Strassen
matchday 28 Ferencváros Ferencvárosi TC 1:1 Puskás Akadémia FC Puskás AFC
  Diósgyőr Diósgyőri VTK 1:4 Paksi FC Paksi FC
  Zalaegerszeg Zalaegerszegi TE FC 0:1 Budapest Honvéd FC Honvéd
matchday 4 Dunajska Streda DAC Dunajska Streda 2:2 Slovan Bratislava Slo. Bratislava
matchday 17 TuS Hartenholm TuS Hartenholm 7:00 PM TSV Travemünde TSV Travemünde
  SV Eichede II SV Eichede II 8:00 PM SV Grün-Weiß Siebenbäumen GW Siebenbäumen
  Büchen-Sieben. Büchen-Siebeneichener SV 8:30 PM SSC Phoenix Kisdorf Phoenix Kisdorf
matchday 19 TuS Mondorf TuS Mondorf 9:00 PM Eintracht Hohkeppel E. Hohkeppel
  Oberpleis TuS 05 Oberpleis 9:00 PM 1.FC Spich 1.FC Spich
  SSV Merten SSV Merten 1925 9:15 PM SC Rheinbach SC Rheinbach
  SV Schlebusch SV Schlebusch 9:15 PM SV Wachtberg SV Wachtberg
  Homburg-Nü. SSV Homburg-Nümbrecht 9:15 PM SpVg Porz SpVg Porz
  FV Wiehl FV Wiehl 9:15 PM FV Bonn-Endenich 08 FV Endenich
  L.-Hohenlind SC Borussia Lindenthal-Hohenlind 9:30 PM FV Bad Honnef FV Bad Honnef
matchday 17 Collegia Jübek TuS Collegia Jübek 6:00 PM Büdelsdorfer TSV Büdelsd. TSV
  SG Geest 05 SG Geest 05 9:00 PM TuS Rotenhof TuS Rotenhof
matchday 27 FC Gießen II FC Gießen II postponed FC Ederbergland FC Ederbergland
  FV Breidenbach FV Breidenbach postponed FC Cleeberg FC Cleeberg
  Langenaubach SSV Langenaubach postponed SF/BG Marburg SF/BG Marburg
  SG Kinzenbach SG Kinzenbach postponed FV Biebrich 02 FV Biebrich 02
  Niedernhausen SV 1913 Niedernhausen postponed RSV Weyer RSV Weyer
  Walluf SG Walluf postponed SC Waldgirmes II Waldgirmes II
  FC Waldbrunn FC Waldbrunn postponed Germania Schwanheim Schwanheim
  Spvgg Eltville Spvgg Eltville postponed TSV Michelbach TSV Michelbach
  VfB Marburg VfB Marburg postponed FC TuBa Pohlheim TuBa Pohlheim
  SV Bauerbach SV Bauerbach postponed TSV Steinbach II Steinbach II
matchday 25 FC 08 Villingen II FC 08 Villingen II 8:00 PM Offenburger FV Offenburger FV
  SF Elzach-Yach SF Elzach-Yach 9:00 PM FC Auggen FC Auggen
matchday 24 Pr. Espelkamp Preußen Espelkamp postponed VfL Theesen VfL Theesen
  Lüner SV Lüner SV postponed SV Grün-Weiß Nottuln GW Nottuln
  SV Mesum SV Mesum postponed Westfalia Kinderhaus W. Kinderhaus
  TuS 05 Sinsen TuS 05 Sinsen postponed SV Rödinghausen II Rödinghausen II
  SC Peckeloh SC Peckeloh postponed SC Herford SC Herford
  Bor. Emsdetten Borussia Emsdetten postponed TuS Tengern TuS Tengern
  VfB Fichte VfB Fichte Bielefeld postponed SuS Neuenkirchen Neuenkirchen
  1.FC Gievenbeck 1.FC Gievenbeck postponed TuS Hiltrup TuS Hiltrup
  Erkenschwick SpVgg Erkenschwick postponed Delbrücker SC Delbrücker SC
  SpVg Hagen 11 SpVg Hagen 11 9:00 PM SV Rot-Weiß Deuten RW Deuten
  Wacker Castrop SV Wacker Obercastrop 9:00 PM BSV Schüren BSV Schüren
  YEG Hassel YEG Hassel 9:00 PM Westfalia Wickede Westfalia Wickede
  SV Hohenlimburg SV Hohenlimburg 10 9:00 PM DSC Wanne-Eickel Wanne-Eickel
  FSV Gerlingen FSV Gerlingen 9:00 PM SV Sodingen SV Sodingen
  FC Iserlohn FC Iserlohn 46/49 9:00 PM SC Neheim SC Neheim
  DJK TuS Hordel DJK TuS Hordel 9:00 PM Borussia Dröschede Bor. Dröschede
  Brünninghausen FC Brünninghausen 10:00 PM Concordia Wiemelhausen C. Wiemelhausen
  Lennestadt FC Lennestadt 10:00 PM TuS Bövinghausen TuS Bövinghausen
matchday 5 Ferro Club Ferro Carril Oeste 0:0 Club Atlético Gimnasia y Esgrima (Jujuy) Gimnasia (J)
  Villa Dálmine Club Villa Dálmine 1:1 Club Atlético San Martín (SJ) San Martín
  Defensores Defensores de Belgrano 2:0 Club Social y Atlético Guillermo Brown Guillermo Brown
  AA Estudiantes AA Estudiantes de Río Cuarto 2:0 CA Alvarado CA Alvarado
  CA Temperley Club Atlético Temperley 0:2 Club Atlético Tigre Tigre
  Belgrano Club Atlético Belgrano 2:2 Club Atlético Atlanta Atlanta
matchday 9 Estudiantes Club Estudiantes de La Plata 1:0 Club Atlético Aldosivi Aldosivi
  Defensa Defensa y Justicia 2:2 Club Atlético Talleres CA Talleres
  Racing Club Racing Club 1:0 Club Atlético Independiente Independiente
  Godoy Cruz Club Deportivo Godoy Cruz Antonio Tomba 2:3 Arsenal Fútbol Club Arsenal FC
matchday 14 Atlas Atlas Guadalajara 1:3 Club León FC León
  CD Cruz Azul CD Cruz Azul 1:0 Deportivo Guadalajara Chivas
  Tigres UANL Tigres UANL 1:3 CF América América
matchday 5 Chalatenango CD Chalatenango 0:0 CD Águila CD Águila
  Santa Tecla Santa Tecla FC 3:1 Sonsonate FC Sonsonate
matchday 4 Always Ready Club Always Ready 1:1 CA Nacional Potosí Nacional Potosí
  Palmaflor Atlético Palmaflor 2:1 Club Deportivo Oriente Petrolero Oriente P.
matchday 18 Indep. Medellín Independiente Medellín 2:2 Alianza Petrolera Alianza Petrol.
  Jaguares FC Jaguares de Córdoba 0:0 CD América de Cali CD América
  Deportivo Cali Deportivo Cali 1:0 Atlético Nacional Atl. Nacional
matchday 9 H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 2:2 Kashima Antlers Kashima Antlers
  Vegalta Sendai Vegalta Sendai 0:0 Yokohama F. Marinos Yokohama F. M.
  FC Tokyo FC Tokyo 2:4 Kawasaki Frontale Kawasaki Front.
  Sagan Tosu Sagan Tosu 3:0 Yokohama FC Yokohama FC
  Oita Trinita Oita Trinita 0:3 Nagoya Grampus Nagoya Grampus
  Urawa Reds Urawa Red Diamonds 1:0 Tokushima Vortis Tokushima Vort.
  Vissel Kobe Vissel Kobe 1:1 Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse
  Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol 1:0 Gamba Osaka Gamba Osaka
matchday 7 Tochigi SC Tochigi SC 0:0 SC Sagamihara SC Sagamihara
  Machida Zelvia Machida Zelvia 0:1 Kyoto Sanga Kyoto Sanga
  Monte. Yamagata Montedio Yamagata 0:2 Albirex Niigata Albirex Niigata
  Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 0:1 JEF United Chiba JEF Utd. Chiba
  Mito HollyHock Mito HollyHock 0:2 FC Ryukyu FC Ryukyu
  Ehime FC Ehime FC 2:2 Fagiano Okayama Fagiano Okayama
matchday 5 Vanr. Hachinohe Vanraure Hachinohe 0:3 Iwate Grulla Morioka Iwate Grulla M.
  Fukushima Utd. Fukushima United 1:2 Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto
  Yokohama SCC Yokohama Sports & Culture Club 0:0 Kagoshima United Kagoshima Utd.
  Teg. Miyazaki Tegevajaro Miyazaki 2:1 Gainare Tottori Gainare Tottori
  Kamatam. Sanuki Kamatamare Sanuki 2:3 Kataller Toyama Kataller Toyama
  Kochi Utd. Kochi United 1:2 Sony Sendai Sony Sendai
  Suzuka PG Suzuka Point Getters 0:1 FC Osaka FC Osaka
  Honda Lock Honda Lock 2:6 Honda FC Honda FC
  Iwaki FC Iwaki FC 1:1 ReinMeer Aomori ReinMeer Aomori
  MIO B. Shiga MIO Biwako Shiga 1:0 FC Kariya FC Kariya
  Verspah Oita Verspah Oita 0:1 Tiamo Hirakata Tiamo Hirakata
  Matsue City Matsue City 0:2 Veertien Mie Veertien Mie
matchday 25 Al-Batin FC Al-Batin FC 1:4 Al-Shabab Riyadh Shabab
  Faisaly Al-Faisaly Harmah 2:3 Al-Fateh Al-Fateh
  Al-Ettifaq Al-Ettifaq 1:3 Al Qadisiyah FC Al Qadisiyah
matchday 2 Saitama SC Saitama SC 1:1 tonan Maebashi tonan Maebashi
  V.Ichihara Vert Vonds Ichihara Vert (Reserves) 0:2 Toho Titanium SC Toho Titanium
  Thespa Challen. Zuvor: Thespakusatsu Gunma Challengers (Reserves)	0:3 Identy Mirai Identy Mirai
  Nankatsu SC Nankatsu SC 3:1 Yokohama Takeru Yokohama Takeru
  Av. Kawaguchi Aventura Kawaguchi 3:1 Tokyo International University FC Tokyo Int'l Uni
  RKD Ryugasaki Ryutsu Keizai Dragons Ryugasaki 0:1 Vonds Ichihara Vonds Ichihara
  Hitachi BuilSys Hitachi Building Systems FC 0:1 Criacao Shinjuku Criac. Shinjuku
  RKU FC Ryutsu Keizai University FC 2:4 Briobecca Urayasu Briobe. Urayasu
  Toin Univ. FC Toin University of Yokohama FC 0:1 Tochigi City Tochigi City
  FC Matsucelona Matsumoto Univ. FC Matsucelona 0:7 Artista Asama Artista Asama
  Hokuriku FC Hokuriku University FC 1:1 Toyama Shinjo Club Toyama Shinjo
  Sakai Phoenix Sakai Phoenix 0:3 Niigata Univ. of Health & Welfare FC Niigata UH&W FC
  '05 Kamo FC Niigata Univ. of Management '05 Kamo 1:3 Fukui United Fukui Utd.
matchday 1 Kyoto FD FC Kyoto Fire Department FC 0:4 Moriyama Samurai 2000 Moriyama Sam.
  Kobe FC Kobe FC 1970 2:2 Hannan University Club Hannan Uni Club
  Cen.Cuo. Harima Cento Cuore Harima 2:0 Lagend Shiga Lagend Shiga
  Kansai Uni '08 Kansai University FC 2008 0:2 Arterivo Wakayama Arte. Wakayama
matchday 2 Tadotsu FC Tadotsu FC 3:1 Lvenirosso Niihama Club Lven. Niihama
  KUFC Nankoku Kochi Univ. FC Nankoku 3:1 FC Yanagimachi FC Yanagimachi
  llamas Kochi llamas Kochi 5:1 R.Velho Takamatsu R.Ve. Takamatsu
matchday 3 Saga LIXIL Saga LIXIL FC 0:2 NIFS Kanoya FC NIFS Kanoya FC
  Veroskr. Tsuno Veroskronos Tsuno 8:1 Kawasoe Club Kawasoe Club
  FC Nakatsu FC Nakatsu 0:5 J-Lease FC J-Lease FC
  Okinawa SV Okinawa SV 4:0 Kyushu Mitsubishi SC Kyushu Mits. SC
matchday 7 Sydney United Sydney United 0:0 Wollongong Wolves FC Wolves FC
  Blacktown City Blacktown City Demons 0:1 Mt Druitt Town Rangers Mt Druitt Town
  APIA Leichhardt APIA Leichhardt Tigers 1:1 Marconi Stallions Marc. Stallions
  Sydney FC U21 Sydney FC U21 2:2 Sutherland Sharks Sutherland
matchday 16 Knights Melbourne Knights - St Albans Saints SC St Albans
  Eastern Lions Eastern Lions SC - Port Melbourne Sharks Melbour. Sharks
  Green Gully Cav Green Gully Cavaliers - Avondale Football Club Avondale FC
  Altona Magic Altona Magic Soccer Club - Heidelberg United Heidelberg
  Bentleigh Bentleigh Greens - Dandenong Thunder SC Dand. Thunder
  South Melbourne South Melbourne FC - Oakleigh Cannons Oakleigh Cannons
  Dandenong City Dandenong City SC - Hume City FC Hume City FC
matchday 27 FK Partizani FK Partizani 3:0 KF Bylis Ballsh Bylis Ballsh
matchday 16 Wellington P. Wellington Phoenix 3:2 Western United FC Western United
matchday 26 Krupa U17 FK Krupa na Vrbasu U17 2:0 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 FK MDK U17
matchday 19 V. Mostar U19 FK Velez Mostar U19 0:0 HSK Zrinjski Mostar U19 Zr. Mostar U19
  Prijedor U19 FK Rudar Prijedor U19 1:0 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 Zeljeznicar U19
  Zvijezda 09 U19 FK Zvijezda 09 U19 2:0 NK Siroki Brijeg U19 S. Brijeg U19
  FK Krupa U19 FK Krupa na Vrbasu U19 3:0 FK Mladost Doboj-Kakanj U19 FK MDK U19
matchday 25 Zrinjski Mostar HSK Zrinjski Mostar 3:0 FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
  FK Tuzla City FK Tuzla City 1:0 FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
  Siroki Brijeg NK Siroki Brijeg 2:2 FK Krupa na Vrbasu FK Krupa
matchday 21 Radnik Hadzici FK Radnik Hadzici 0:1 HSK Posusje HSK Posusje
  TOSK Tesanj NK TOSK Tesanj 1:1 NK Zvijezda Gradacac Zvijezda G.
matchday 7 Kauno Zalgiris FK Kauno Zalgiris 0:1 Zalgiris Vilnius Zalgiris
matchday 4 Dynamo Brest Dynamo Brest 1:1 Dinamo Minsk Dinamo Minsk
  FK Minsk FK Minsk 2:2 BATE Borisov BATE Borisov
  Gomel FK Gomel 2:0 Neman Grodno Neman Grodno
  Slavia Slavia Mozyr 0:2 FK Vitebsk Vitebsk
matchday 22 Kozara Gradiska FK Kozara Gradiska 2:0 FK Jedinstvo Brcko Jedinstvo Brcko
matchday 18 Cleopatra FC Cleopatra FC 1:1 Entag El Harby Entag El Harby
matchday 11 Nahdat Zemamra Renaissance Zemamra 0:0 Club Athletic Youssoufia Berrechid Berrechid
matchday 8 Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi 2:1 FC Samtredia FC Samtredia
  Saburtalo FC Saburtalo 2:2 Shukura Kobuleti Shukura
  Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi 1:3 FC Locomotive Tbilisi FC Locomotive
matchday 4 Yangju Citizen Yangju Citizen 0:3 Hwaseong FC Hwaseong FC
  Paju Citizen Paju Citizen 2:1 Pyeongtaek Citizen Pyeongtaek C.
  Cheonan City Cheonan City 2:1 Gimhae FC Gimhae FC
  Cheongju FC Cheongju FC 2:2 Ulsan Citizen Ulsan Citizen
  Nowon Utd. Seoul Nowon United 0:1 Dangjin Citizen Dangjin Citizen
  Pocheon Citizen Pocheon Citizen 4:0 FC Namdong FC Namdong
  Goyang Citizen Goyang Citizen 2:1 Seoul Jungnang Seoul Jungnang
  Gangwon Res. Gangwon FC Reserves 1:1 Geoje Citizen Geoje Citizen
matchday 9 Jeju United Jeju United 2:1 Suwon Samsung Bluewings Suwon Bluewings
  Suwon FC Suwon FC 0:1 Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai
  Jeonbuk Hyundai Jeonbuk Hyundai Motors 5:0 Incheon United Incheon Utd.
matchday 6 Ansan Greeners Ansan Greeners 0:1 Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons
  FC Anyang FC Anyang 2:1 Busan IPark Busan IPark
  Daejeon Hana C. Daejeon Hana Citizen 2:1 Gyeongnam FC Gyeongnam FC
matchday 9 São Bento (SP) Esporte Clube São Bento (SP) 1:2 Red Bull Bragantino RB Bragantino
  Santos FC Santos FC 0:0 Botafogo Futebol Clube (SP) Botafogo-SP
matchday 11 São Paulo São Paulo Futebol Clube 5:1 AD São Caetano (SP) São Caetano
matchday 22 Blau Weiss Linz FC Blau-Weiss Linz 5:0 Grazer AK 1902 Grazer AK 1902
Group 1 Macaé Macaé Esporte Futebol Clube (RJ) 1:3 Resende Futebol Clube (RJ) Resende
  AA Portuguesa AA Portuguesa (RJ) 5:1 Bangu Atlético Clube (RJ) Bangu-RJ
  Volta Redonda Volta Redonda Futebol Clube (RJ) 2:2 Botafogo de Futebol e Regatas Botafogo
matchday 9 Uberlândia EC Uberlândia Esporte Clube (MG) 2:3 Athletic Club (MG) Athletic Club
Group B Aparecidense-GO AA Aparecidense (GO) 1:0 Jaraguá Esporte Clube (GO) Jaraguá EC
matchday 5 Castanhal Castanhal Esporte Clube (PA) 1:1 Bragantino Clube do Pará (PA) Bragantino-PA
  Paragominas Paragominas Futebol Clube (PA) 1:1 Gavião Kyikatêjê Futebol Clube Gavião Kyikat.
matchday 9 GE Juventus-SC Grêmio Esportivo Juventus (SC) 1:1 Clube Náutico Marcílio Dias (SC) Marcílio Dias
  Chapecoense Associação Chapecoense de Futebol 3:1 Esporte Clube Próspera (SC) EC Próspera
  Brusque Brusque Futebol Clube (SC) 2:1 Hercílio Luz Futebol Clube (SC) Hercílio Luz-SC
Group 1 Aliança Desportiva Aliança 0:1 Agremiação Sportiva Arapiraquense (AL) ASA
matchday 6 Brasiliense-DF Brasiliense Futebol Clube (DF) 3:1 Unaí EC Unaí
  Santa Maria-DF Sociedade Esportiva Santa Maria (DF) 1:3 Associação Atlética Luziânia (DF) Luziânia-DF
  Ceilândia-DF Ceilândia Esporte Clube (DF) 8:1 Samambaia Futebol Clube Samambaia FC
  Formosa-GO Bosque Formosa Esporte Clube (GO) 0:2 Real Brasília Futebol Clube (DF) Real Brasília
  Sobradinho Esporte Clube (DF) Sobradinho Esporte Clube (DF) 1:4 Sociedade Esportiva do Gama (DF) SE Gama
matchday 8 Cuiabá-MT Cuiabá Esporte Clube (MT) 1:0 Luverdense Esporte Clube (MT) Luverdense
  Poconé EC Poconé Esporte Clube (MT) 2:3 Clube Esportivo Dom Bosco (MT) Dom Bosco
matchday 24 SC Bettembourg SC Bettembourg postponed UN Käerjeng 97 UN Käerjeng 97
  Mondercange FC Mondercange postponed US Rumelange US Rumelange
  FC Mamer 32 FC Mamer 32 postponed FC Jeunesse Junglinster Junglinster
  FC Atert Bissen FC Atert Bissen postponed FC Marisca Mersch Marisca Mersch
  Steinsel  FC Alisontia Steinsel postponed Union Sportive Esch-Alzette US Esch
  Schifflange 95 FC Schifflange 95 postponed FC Berdenia Berbourg Berbourg
  Medernach FC Blo-Wäiss Medernach postponed FC Yellow Boys Weiler-La-Tour Weiler
matchday 11 Sol de América Club Sol de América 1:2 Club Nacional Asunción Nacional
  Olimpia Olimpia Asunción 2:2 Club 12 de Octubre de Itauguá 12 de Octubre
matchday 4 Rio Branco FC Rio Branco Futebol Clube (ES) 3:0 Real Noroeste Capixaba Futebol Clube (ES) Real Noroeste
  Pinheiros Pinheiros FC 0:3 A.A. São Mateus (ES) São Mateus-ES
  Serra-ES S. E. Serra Futebol Clube (ES) 1:2 Estrela do Norte Futebol Clube (ES) Estrela-ES
  Vilavelhense Vilavelhense Futebol Clube (ES) 1:1 Rio Branco Atlético Clube (ES) Rio Branco AC
matchday 9 Serra-ES S. E. Serra Futebol Clube (ES) 2:00 AM Associação Desportiva Ferroviária Vale do Rio (ES) Desportiva-ES
  São Mateus-ES A.A. São Mateus (ES) 2:00 AM Vitória Futebol Clube (ES) Vitória-ES
  Real Noroeste Real Noroeste Capixaba Futebol Clube (ES) 2:00 AM Vilavelhense Futebol Clube (ES) Vilavelhense
  Pinheiros Pinheiros FC 2:00 AM Rio Branco Futebol Clube (ES) Rio Branco FC
  Estrela-ES Estrela do Norte Futebol Clube (ES) 2:00 AM Rio Branco Atlético Clube (ES) Rio Branco AC
Group B Três Lagoas Três Lagoas SC 0:1 Costa Rica Esporte Clube (MS) Costa Rica EC
matchday 6 Apol. Limassol Apollon Limassol 1:1 Anorthosis Famagusta Anorthosis
  AEK Larnaca AEK Larnaca 0:1 AEL Limassol AEL Limassol
  Pärnu Vaprus Pärnu JK Vaprus 1:2 Jalgpallikool Tammeka JK Tammeka
  JK Trans Narva JK Trans Narva 6:2 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
  Kalju FC Kalju FC 0:1 FCI Levadia FCI Levadia
matchday 4 Finn Harps Finn Harps 2:1 Waterford FC Waterford FC
  Longford Town Longford Town FC 0:4 Drogheda United FC Drogheda United
  Sligo Rovers Sligo Rovers 1:1 Shamrock Rovers Shamrock Rovers
matchday 8 Penang Penang FC 1:1 Sabah FC Sabah
Final Chiangrai Utd. Singha Chiangrai United 5:4 on pens Chonburi FC Chonburi FC
matchday 6 Geylang Geylang International 0:8 Lion City Sailors LC Sailors
  Albirex Niigata Albirex Niigata (S) 2:1 Tampines Rovers Tampines Rovers
matchday 37 Hartlepool Utd. Hartlepool United 2:0 Notts County Notts County
matchday 30 Warrenpoint Warrenpoint Town FC 1:2 Coleraine FC Coleraine
matchday 33 Reggina Reggina 1914 3:0 LR Vicenza LR Vicenza
matchday 35 Juventus U23 Juventus U23 1:1 US Città di Pontedera Pontedera
  Olbia Olbia Calcio 1905 0:0 AS Giana Erminio Giana Erminio
  Como Como 1907 2:2 US Grosseto 1912 Grosseto
  Lucchese Lucchese 1905 0:0 AS Livorno AS Livorno
  Pistoiese US Pistoiese 1921 1:0 AC Renate Renate
  Pro Patria Aurora Pro Patria 1:3 Novara Calcio 1908 Novara
  Pergolettese US Pergolettese 1932 0:1 Piacenza Calcio 1919 Piacenza
  Pro Sesto Pro Sesto 1913 0:1 US Alessandria Calcio 1912 Alessandria
  Sambenedettese AS Sambenedettese 0:2 Cesena FC Cesena
  AJ Fano Alma Juventus Fano 1906 0:1 Modena FC 2018 Modena
  Fermana Fermana FC 1:4 Feralpisalò Feralpisalò
  Perugia AC Perugia Calcio 2:1 US Triestina Triestina
  Padova Calcio Padova 1:0 AS Gubbio 1910 AS Gubbio
  Carpi Carpi FC 1909 4:1 Ancona-Matelica Ancona-Matelica
  Arezzo SS Arezzo 4:2 Vis Pesaro dal 1898 Vis Pesaro
  Mantova Mantova 1911 0:2 FC Legnago Salus Legnago
  Südtirol FC Südtirol 2:0 Virtusvecomp Verona Virtus Verona
  Cavese Cavese 1919 1:0 Teramo Calcio 1913 Teramo
  Monopoli SS Monopoli 1966 3:1 Paganese Calcio 1926 Paganese
  Turris SS Turris Calcio 0:1 Ternana Calcio Ternana
  Catania Calcio Catania 5:2 Potenza Calcio Potenza
  Bisceglie AS Bisceglie 1913 1:0 Virtus Francavilla Calcio V. Francavilla
matchday 3 Española Unión Española 0:2 Deportes Melipilla Melipilla
  Audax Italiano Audax Italiano 1:0 CD Universidad Católica CDUC
matchday 33 24 Erzincanspor 24 Erzincanspor 3:1 Afjet Afyonspor Afjet Afyonspor
  Sanliurfaspor Sanliurfaspor 1:0 Corum FK Corum FK
  Z. Kömürspor Zonguldak Kömürspor 1:1 Gümüshanespor Gümüshanespor
  Sancaktepe FK Sancaktepe FK 3:1 Ergene Velimese Spor Ergene Velimese
  Amed SK Amed SK 0:1 Nigde Anadolu FK Nigde Anadolu
  Hacettepe Hacettepe Spor 1:4 Sariyer Sariyer
  Usak Spor Usak Spor 1:1 Manisa FK Manisa FK
  Kahramanmaras Kahramanmarasspor 0:1 Inegölspor Inegölspor
  Hekimoglu Hekimoglu Trabzon 0:0 Kocaelispor Kocaelispor
  Karacabey Bld Karacabey Belediye Spor 6:2 Elazigspor Elazigspor
  Tarsus IY Tarsus Idman Yurdu 0:2 Etimesgut Belediyespor Etimesgut Bld
  Pazarspor Pazarspor 2:0 Serik Belediyespor Serik Belediye
  Van Spor FK Van Spor FK 1:0 Kardemir Karabükspor Karabükspor
  Kirsehir Bld Kirsehir Belediye Spor 1:0 Mamak FK Mamak FK
  Sakaryaspor Sakaryaspor 1:2 Bayburt Özel Idare Spor Bayburt ÖI
  1922 Konya 1922 Konyaspor 2:1 Sivas Belediye Spor Sivas Belediye
  Kirklarelispor Kirklarelispor 5:2 Turgutluspor Turgutluspor
  Eyüpspor Eyüpspor 0:0 GMG Kastamonuspor GMG Kastamonu
  Bodrumspor Bodrumspor 3:0 Pendikspor Pendikspor
matchday 34 Rayo Vallecano Rayo Vallecano 2:1 Girona FC Girona
  Málaga CF Málaga CF 2:0 Albacete Balompié Albacete
  Real Zaragoza Real Zaragoza 2:1 UD Almería UD Almería
matchday 32 LB Châteauroux LB Châteauroux 1:2 USL Dunkerque USL Dunkerque
  Chamois Niort Chamois Niortais FC 0:4 AJ Auxerre AJ Auxerre
  Grenoble Grenoble Foot 38 3:1 SM Caen SM Caen
  Pau FC Pau FC 2:1 Clermont Foot 63 Clermont Foot
  AC Le Havre AC Le Havre 1:1 AC Ajaccio AC Ajaccio
  Valenciennes FC Valenciennes FC 2:1 FC Chambly FC Chambly
  AS Nancy AS Nancy-Lorraine 0:0 FC Sochaux-Montbéliard FC Sochaux
matchday 29 Stade Briochin Stade Briochin 1:1 SC Bastia SC Bastia
  Stade Lavallois Stade Lavallois 2:2 FC Villefranche-Beaujolais FC Villefranche
  US Avranches US Avranches 0:0 US Boulogne US Boulogne
  US Créteil-L US Créteil-Lusitanos 1:1 Bourg-en-Bresse Péronnas 01 Bourg-en-Bresse
matchday 36 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk 0:1 FK Nizhny Novgorod Nizhny Novgorod
  Orenburg FK Orenburg 5:2 Spartak 2 Moscow Spartak 2
  Akron Togliatti Akron Togliatti 1:1 Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk
  Chertanovo Chertanovo Moscow 2:4 Veles Moscow Veles Moscow
  Fakel Voronezh Fakel Voronezh 1:0 Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik
  Shinnik Shinnik Yaroslavl 0:1 Alania Vladikavkaz Alania Vl.
  Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 2:0 Irtysh Omsk Irtysh Omsk
  Chaika Pes. Chaika Peschanokopskoe 0:1 Enisey Krasnoyarsk Enisey
  Neftekhimik Neftekhimik Nizhnekamsk 2:2 Torpedo Moscow Torpedo Moscow
matchday 23 I. Cherkessk Inter Cherkessk 2:2 Legion-Dinamo Makhachkala Legion-Dinamo
matchday 18 Znamya Noginsk Znamya Noginsk 1:0 Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk Sakhalin
  Sokol Saratov Sokol Saratov 1:2 FK Kaluga FK Kaluga
  Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal Tula 2:3 Metallurg Lipetsk M. Lipetsk
  Avangard Kursk Avangard Kursk 0:1 Saturn Ramenskoe Saturn
  Kvant Obninsk Kvant Obninsk 0:1 Strogino Moscow Strogino Moscow
  FK Ryazan FK Ryazan 0:1 FC Krasniy Smolensk FC Krasniy
matchday 33 De Graafschap De Graafschap Doetinchem 1:0 Go Ahead Eagles Deventer Go Ahead Eagles
matchday 26 Tondela CD Tondela 0:2 FC Porto FC Porto
  Paços Ferreira FC Paços de Ferreira 0:5 SL Benfica Benfica
  Gil Vicente Gil Vicente FC 1:2 Moreirense FC Moreirense
  Santa Clara CD Santa Clara 5:1 CD Nacional Nacional
matchday 28 Leixões Leixões SC 2:0 FC Penafiel Penafiel
  Estoril Praia GD Estoril Praia 3:1 UD Vilafranquense Vilafranquense
  Chaves GD Chaves 2:0 SC Covilhã SC Covilhã
Group B Petrolul Petrolul Ploiesti 0:1 Concordia Chiajna Concordia
matchday 29 Akhisarspor Akhisarspor 2:3 Adana Demirspor Adana Demirspor
  Ümraniyespor Ümraniyespor 2:1 Bursaspor Bursaspor
matchday 28 Neuchâtel Xamax Neuchâtel Xamax FCS 0:1 FC Aarau FC Aarau
  FC Winterthur FC Winterthur 1:0 FC Wil 1900 FC Wil 1900
matchday 17 Viktoria Zizkov FK Viktoria Zizkov 1:1 FK Blansko Blansko
  FC MAS Taborsko FC MAS Taborsko 1:2 1.SK Prostejov 1.SK Prostejov
  Vlasim FC Sellier & Bellot Vlasim 2:1 SK Lisen SK Lisen
matchday 2 Vendsyssel FF Vendsyssel FF 1:1 Skive IK Skive IK
matchday 27 Zarkovo OFK Zarkovo 2:0 FK Radnicki 1923 Kragujevac Radnicki K.
  Trayal FK Trayal Kruševac 0:2 FK Radnicki Sremska Mitrovica Radnicki Srem
  FK Zemun FK Zemun 2:1 FK Radnicki Pirot Radnicki Pirot
  Borac Cacak FK Borac 1926 Cacak 1:1 FK Kabel Novi Sad Kabel Novi Sad
matchday 25 Hajduk Split II HNK Hajduk Split II 2:0 HNK Cibalia Vinkovci Cibalia
  Bijelo Brdo NK BSK Bijelo Brdo 2:0 NK Dubrava Tim kabel NK Dubrava ZG
  Medjimurje NK Medjimurje Cakovec 2:1 NK Dugopolje NK Dugopolje
matchday 24 Chrobry Glogow Chrobry Glogow 0:0 Miedz Legnica Miedz Legnica
  Arka Gdynia Arka Gdynia 1:1 Odra Opole Odra Opole
matchday 23 Pol. Warsaw Polonia Warsaw 3:0 Jagiellonia Bialystok II Jagiellonia II
  Pogon II Pogon Szczecin II 0:3 KP Starogard Gdanski KP Starogard
  Baltyk Gdynia Baltyk Gdynia 0:1 Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda
matchday 25 Ruch Chorzow Ruch Chorzow 3:2 Sleza Wroclaw Sleza Wroclaw
matchday 28 Korona Kielce II Korona Kielce II 1:0 Stal Stalowa Wola Stalowa Wola
matchday 1 Halmstads BK Halmstads BK 1:0 BK Häcken Häcken
  Mjällby AIF Mjällby AIF 0:0 Varbergs BoIS Varbergs BoIS
  Norrköping IFK Norrköping 1:1 IK Sirius Sirius
  Elfsborg IF Elfsborg 0:2 Djurgardens IF Djurgarden
  Akropolis Akropolis IF 1:1 IK Brage Brage
  Örgryte Örgryte IS 0:1 Östers IF Östers IF
  Jönköping Jönköpings Södra IF 5:1 Vasalunds IF Vasalund
  Trelleborg Trelleborgs FF 2:1 Norrby IF Norrby
  Kyran Kyran Turkestan 3:1 Akademia Ontustik Shymkent Akad. Ontustik
  Igilik Igilik Qaratau 1:0 Okzhetpes Kokshetau Okzhetpes
  FK Aksu FK Aksu 1:1 FK Taraz-Karatau Taraz-Karatau
  Maktaaral FK Maktaaral 1:0 FK Ekibastuz FK Ekibastuz
  Kairat-Zhas Kairat-Zhas 3:0 Shakhter-Bulat Shakhter-Bulat
  Baikonur Baikonur Kyzylorda 3:0 Kyzylzhar SK Petropavlovsk II Kyzylzhar II
matchday 29 Zeta Golubovac FK Zeta Golubovac 0:1 FK Jezero FK Jezero
  OFK Titograd OFK Titograd 0:0 Rudar Pljevlja Rudar Pljevlja
  FK Podgorica FK Podgorica 0:1 OFK Petrovac OFK Petrovac
  Sutjeska Niksic FK Sutjeska Niksic 0:1 Buducnost Podgorica B. Podgorica
  FK Decic Tuzi FK Decic Tuzi 0:0 FK Iskra Danilovgrad Iskra D.
matchday 4 FC Yangier FC Yangier 1:0 FK Buxoro Buxoro
matchday 2 Maccabi Netanya Maccabi Netanya 1:0 Beitar Jerusalem B. Jerusalem
matchday 32 Debrecen Debreceni VSC 1:1 Nyíregyháza Spartacus Nyíregyháza
  Szentlőrinc SE Szentlőrinc SE 3:0 Békéscsaba 1912 Elöre SE Békéscsaba
  Budaörs Budaörsi SC 2:2 ETO FC Győr ETO FC Győr
  Gyirmót FC Gyirmót FC Győr 3:3 Pécsi MFC Pécsi MFC
  Szeged Szeged-Csanád - GA 2:0 Kaposvári Rákóczi FC Kaposvár
  Csákvár Aqvital FC Csákvár 1:0 Debreceni EAC Debreceni EAC
  Vasas FC Vasas FC 2:1 FC Ajka FC Ajka
  Haladás Szombathelyi Haladás 2:2 Kazincbarcikai SC Kazincbarcika
  Szolnok Szolnoki MÁV FC 3:0 Soroksár SC Soroksár
  BFC Siófok BFC Siófok 0:1 Dorogi FC Dorog
matchday 26 KKS Kalisz KKS 1925 Kalisz 1:1 Motor Lublin Motor Lublin
  Olimpia Grudz. Olimpia Grudziadz 1:3 Lech Poznan II Lech Poznan II
  Sl. Wroclaw II Slask Wroclaw II 3:2 Bytovia Bytow Bytovia Bytow
Group 1 Valladolid B Real Valladolid B 2:1 Zamora CF Zamora CF
Group 2 CD Tudelano CD Tudelano 1:4 Bilbao Athletic Bilbao Athletic