To use this site, please enable Javascript.

Matches Apr 17, 2021

matchday 29
RB Leipzig RB Leipzig 0:0 TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
 
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 2:3 Bayern Munich FC Bayern
 
SC Freiburg SC Freiburg 4:0 FC Schalke 04 FC Schalke 04
 
Union Berlin 1.FC Union Berlin 2:1 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
 
Bor. M'gladbach Borussia Mönchengladbach 4:0 Eintracht Frankfurt E. Frankfurt
 
FC Augsburg FC Augsburg 0:0 Arminia Bielefeld Arm. Bielefeld
 
E. Braunschweig Eintracht Braunschweig 0:0 SC Paderborn 07 SC Paderborn
 
SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98 2:2 SpVgg Greuther Fürth Greuther Fürth
 
FC St. Pauli FC St. Pauli 4:0 Würzburger Kickers Würzb. Kickers
matchday 32
FC Bayern II FC Bayern Munich II 0:1 FC Hansa Rostock Hansa Rostock
 
Türkgücü Münch. Türkgücü München 0:2 TSV 1860 Munich 1860 Munich
 
1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg 0:0 FSV Zwickau FSV Zwickau
 
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 2:1 1.FC Saarbrücken Saarbrücken
 
Viktoria Köln FC Viktoria Köln 2:0 Hallescher FC Hallescher FC
 
SC Verl SC Verl 3:0 KFC Uerdingen 05 KFC Uerdingen
 
Everton Everton FC 2:2 Tottenham Hotspur Spurs
  Newcastle Newcastle United 3:2 West Ham United West Ham
matchday 31 Crotone FC Crotone 1:2 Udinese Calcio Udinese Calcio
  Sampdoria UC Sampdoria 3:1 Hellas Verona Hellas Verona
matchday 33 LOSC Lille LOSC Lille 1:1 Montpellier HSC Montpellier
  SCO Angers SCO Angers 0:3 Stade Rennais FC Stade Rennais
  Marseille Olympique Marseille 3:2 FC Lorient FC Lorient
matchday 29 ODIN '59 ODIN '59 Heemskerk 8:30 PM Excelsior '31 Rijssen Excelsior '31
  Sportlust '46 Sportlust '46 8:30 PM VV Ter Leede Ter Leede
  Harkemase Boys Harkemase Boys 8:30 PM ACV Assen ACV Assen
  DOVO VV DOVO Veenendaal 8:30 PM VVOG Harderwijk VVOG
  Barendrecht BVV Barendrecht 8:30 PM VV Staphorst Staphorst
  VV Goes VV Goes 8:30 PM Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk
  FC Lisse FC Lisse 8:30 PM HSV Hoek HSV Hoek
  DVS '33 DVS '33 Ermelo 9:00 PM VV SteDoCo SteDoCo
matchday 25
SKN St. Pölten SKN St. Pölten 1:2 Austria Vienna Austria Vienna
 
SV Ried SV Ried 0:0 SCR Altach SCR Altach
 
Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 0:1 TSV Hartberg TSV Hartberg
matchday 26 Akhmat Grozny Akhmat Grozny 3:1 FK Khimki Khimki
  Loko Moscow Lokomotiv Moscow 4:1 FK Rostov Rostov
  Rotor Volgograd Rotor Volgograd 0:3 Dynamo Moscow Dynamo Moscow
matchday 20 Ak.Cherta U16 Akademia Chertanovo Moskau U16 1:5 Akademia Zenit St. Petersburg U16 Ak. Zenit U16
  FShM U16 FShM Moskau U16 0:2 Akademia Lokomotiv Moskau U16 Ak.Loko U16
  FK Rostov U16 Akademia FK Rostov U16 2:1 Akademia Rubin Kazan U16 Ak. Rubin U16
  Krasnodar U16 Akademia FK Krasnodar U16 3:1 Master-Saturn Egorjevsk U16 UOR-5 U16
  SShOR Zenit U16 SShOR Zenit St. Petersburg U16 2:0 DYuSSh Strogino Moskau U16 Strogino U16
  Ak. Dinamo U16 Akademia Dinamo Moskau U16 0:5 Akademia Spartak Moskau U16 Ak.Spartak U16
  Ak.ZSKA U16 Akademia ZSKA Moskau U16 3:3 Y. Konoplev Football Akademia U16 Konoplev U16
  Akademia Dynamo Akademia Dynamo Moscow 6:1 Akademia Spartak Moscow Akademia FCSM
  Akad Chertanovo Akademia Chertanovo Moscow 4:2 Akademia Zenit St. Petersburg Akademia Zenit
  FShM Moskau FShM Moskau 1:1 Akademia Lokomotiv Moskau Akademia Loko
  SShOR Zenit SShOR Zenit St. Petersburg 1:2 DYuSSh Strogino Moskau DYuSSh Strogino
  Akad. Krasnodar Akademia FK Krasnodar 5:2 Master-Saturn Egorjevsk U17 UOR-5 U17
  Akademia Rostov FK Rostov Academy 1:1 Akademia Rubin Kazan Akademia Rubin
  Akademia CSKA Akademia CSKA Moscow 5:2 Y. Konoplev Football Academy U17 Ak.Konoplev U17
matchday 26 Achilles Veen Achilles Veen 8:30 PM FC 's-Gravenzande Gravenzande
  DHSC Utrecht DHSC Utrecht 8:30 PM CVV de Jodan Boys Jodan Boys
  sv ARC ARC Alphen aan den Rijn 8:30 PM SC Feyenoord Rotterdam SC Feyenoord
  Achilles '29 Achilles '29 8:30 PM VV Rijsoord VV Rijsoord
  Scherpenzeel VV Scherpenzeel 8:30 PM VV Duno Doorwerth VV Duno
  VV Capelle VV Capelle 8:30 PM SV Poortugaal SV Poortugaal
  Zwaluwen VV Zwaluwen Vlaardingen 8:30 PM VV Spijkenisse Spijkenisse
  Smitshoek VV Smitshoek 8:30 PM FC Rijnvogels Rijnvogels
matchday 6 Sivasspor U19 Sivasspor U19 0:4 Genclerbirligi Ankara U19 G.Birligi U19
matchday 35
Antalyaspor Antalyaspor 2:3 Caykur Rizespor C. Rizespor
 
Besiktas Besiktas JK 2:2 MKE Ankaragücü Ankaragücü
  Denizlispor Denizlispor 2:3 Büyüksehir Belediye Erzurumspor BB Erzurumspor
 
Trabzonspor Trabzonspor 1:1 Hatayspor Hatayspor
  Y. Malatyaspor Yeni Malatyaspor 1:0 Alanyaspor Alanyaspor
matchday 26 AZSV Aalten AZSV Aalten postponed RKAV Volendam RKAV Volendam
  Genemuiden SC Genemuiden postponed VV Eemdijk VV Eemdijk
  SDC Putten SDC Putten postponed VV Berkum Berkum
  Noordscheschut VV Noordscheschut postponed VV Buitenpost Buitenpost
  NSC Nijkerk NSC Nijkerk postponed AVV Swift Swift
  DETO VV DETO Twenterand postponed ONS Sneek ONS Sneek
  De Dijk ASV De Dijk postponed HZVV Hoogeveen HZVV Hoogeveen
  SV Urk SV Urk postponed Flevo Boys Emmeloord Flevo Boys
matchday 1 Astra Giurgiu Astra Giurgiu 0:0 FC Dinamo Dinamo
  Chindia AFC Chindia Targoviste 2:0 FC Hermannstadt FC Hermannstadt
  Gaz Metan Gaz Metan Mediaș 1:1 FC Voluntari FC Voluntari
matchday 22 FK Minaj FK Minaj 3:1 Desna Chernigiv Desna
  Vorskla Poltava Vorskla Poltava 4:2 Zorya Lugansk Zorya Lugansk
matchday 6 PS Kalamata PS Kalamata 0:0 Niki Volou Niki Volou
matchday 21 APO Levadiakos APO Levadiakos 1:2 Ionikos Nikeas Ionikos Nikeas
  OF Ierapetras OF Ierapetras 1:2 AO Xanthi AO Xanthi
  Diagoras Diagoras Rodou 2:0 AO Trikala AO Trikala
matchday 4 OFI Crete OFI Crete 1:1 Atromitos Athen Atromitos Athen
  Panetolikos Panetolikos GFS 1:0 Apollon Smyrnis Apollon Smyrnis
matchday 27 Club NXT Club NXT 0:4 Royale Union Saint Gilloise Union SG
  RFC Seraing RFC Seraing 0:0 KSK Lierse Kempenzonen KSK Lierse Kem.
  Bohemians 1905 FC Bohemians Prag 1905 1:1 FC Banik Ostrava Banik Ostrava
  Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav 2:0 Slezsky FC Opava SFC Opava
  Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc 1:1 FK Teplice FK Teplice
  MFK Karvina MFK Karvina 3:0 SK Dynamo Ceske Budejovice C. Budejovice
matchday 25 Vejle BK Vejle Boldklub 1:1 Aalborg BK Aalborg BK
matchday 30 Lucani U17 FK Mladost Lucani U17 5:0 FK Internacional Beograd U17 Internacional
  Spartak U17 FK Spartak Subotica U17 4:0 FK Apolon 4 Kragujevac U17 Apolon 4 U17
  Macva U17 FK Macva Sabac U17 1:7 FK Vojvodina Novi Sad U17 Vojvodina U17
  Radnicki N U17 FK Radnicki Nis U17 2:0 FK Kiker Kraljevo U17 Kiker U17
  Graficar U17 Graficar Belgrad U17 2:2 FK TSC Backa Topola U17 FK TSC U17
  Spartak U19 FK Spartak Subotica U19 3:0 RFK Novi Sad 1921 U19 Novi Sad U19
  Radn. Nis U19 FK Radnicki Nis U19 1:2 OFK Beograd U19 OFK Beograd U19
  Graficar U19 Graficar Belgrad U19 3:0 FK TSC Backa Topola U19 FK TSC U19
  Mladost U19 FK Mladost Lucani U19 0:0 FK Internacional Beograd U19 Internacional
matchday 32 Macva FK Macva Sabac 1:2 FK Partizan Belgrade Partizan
matchday 29 HNK Gorica HNK Gorica 0:1 Slaven Belupo Koprivnica Slaven Belupo
  Hajduk Split HNK Hajduk Split 0:1 NK Osijek NK Osijek
matchday 9 Ilves U19 Ilves Tampere U19 postponed Tampereen Pallo-Veikot U19 TPV U19
  Komeetat U19 Jyväskylän Komeetat U19 postponed Hämeenlinnan Jalkapalloseura U19 HJS U19
  GrIFK U19 Grankulla IFK U19 postponed Kaarinan Pojat U19 Kaarinan U19
  FC Kontu U19 FC Kontu U19 postponed FC Inter Turku U19 FC Inter U19
  TPS U19 Turun Palloseura U19 10:15 PM HJK Helsinki U19 HJK U19
  FC Honka U19 FC Honka U19 postponed IF Gnistan U19 IF Gnistan U19
matchday 25 Podbeskidzie Podbeskidzie Bielsko-Biala 0:2 Pogon Szczecin Pogon Szczecin
  Górnik Zabrze Górnik Zabrze 1:1 Slask Wroclaw Slask Wroclaw
  Lechia Gdansk Lechia Gdansk 2:2 Piast Gliwice Piast Gliwice
  Rakow Rakow Czestochowa 3:1 Lech Poznan Lech Poznan
matchday 24 CSKA 1948 CSKA 1948 0:0 Cherno More Varna Cherno More
  Botev Plovdiv Botev Plovdiv 0:1 Slavia Sofia Slavia Sofia
matchday 28 Kariana Erden Kariana Erden 0:3 PFC Litex Lovech Litex Lovech
  NS Mura NS Mura 0:0 NK Celje NK Celje
  NK Bravo NK Bravo 2:2 NK Domzale NK Domzale
  ND Gorica ND Gorica 0:1 NK Olimpija Ljubljana NK Olimpija
matchday 21 Hamm Benfica FC RM Hamm Benfica 5:0 FC Victoria Rosport Vict. Rosport
matchday 29 Budafoki MTE Budafoki MTE 1:2 Diósgyőri VTK Diósgyőr
  Újpest FC Újpest FC 3:0 Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
  Kisvárda Kisvárda FC 0:0 Ferencvárosi TC Ferencváros
matchday 5 Slo. Bratislava Slovan Bratislava 1:2 Spartak Trnava Spartak Trnava
  Dunajska Streda DAC Dunajska Streda 2:0 AS Trencin AS Trencin
  Ruzomberok MFK Ruzomberok 1:0 FK Pohronie Pohronie
  SKF Sered SKF Sered 2:0 Zemplin Michalovce Michalovce
  FC Nitra FC Nitra 0:3 FK Senica FK Senica
matchday 30 TSV Ampfing TSV Ampfing 1:00 AM SB Chiemgau Traunstein SB Traunstein
  VfB Hallbergmoos VfB Hallbergmoos 1:30 AM SpVgg Landshut SpVgg Landshut
  E. Karlsfeld Eintracht Karlsfeld 7:00 PM TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen
  ASV Dachau ASV Dachau 7:00 PM Kirchheimer SC Kirchheimer SC
  1.FC Passau 1.FC Passau 7:30 PM FC Unterföhring FC Unterföhring
  SB Rosenheim Sportbund DJK Rosenheim 8:00 PM SC Eintracht Freising SE Freising
  TuS Holzkirchen TuS Holzkirchen 9:00 PM SV Erlbach SV Erlbach
  TSV Kastl TSV Kastl 10:00 PM FC Töging FC Töging
  TSV Grünwald TSV Grünwald 10:00 PM FC Sturm Hauzenberg St. Hauzenberg
matchday 18 Henstedt-Ulz. SV Henstedt-Ulzburg 8:00 PM Büchen-Siebeneichener SV Büchen-Sieben.
matchday 26 SC Pfullendorf SC Pfullendorf 9:30 PM SV Weil 1910 SV Weil
  SC Durbachtal SC Durbachtal 9:30 PM FC 08 Villingen II FC 08 Villingen II
  FC Denzlingen FC Denzlingen 9:30 PM SF Elzach-Yach SF Elzach-Yach
  SV Kuppenheim SV 08 Kuppenheim 9:30 PM FC Waldkirch FC Waldkirch
  FC Teningen FC Teningen 9:30 PM SC Lahr SC Lahr
  SV Bühlertal SV Bühlertal 10:30 PM SV Endingen SV Endingen
matchday 10 CA Talleres Club Atlético Talleres 3:0 Club Atlético Unión CA Unión
  Aldosivi Club Atlético Aldosivi 0:1 Club Atlético Rosario Central CA Rosario
  Vélez Sarsfield Club Atlético Vélez Sarsfield 2:0 Club Atlético Huracán Huracán
  Central Córdoba Club Atlético Central Córdoba (SdE) 0:5 Club Atlético River Plate River Plate
matchday 15 Necaxa Club Necaxa 0:0 Querétaro FC Querétaro FC
  Mazatlán FC Mazatlán FC 0:0 Atlas Guadalajara Atlas
matchday 1 Houston Houston Dynamo FC 2:1 San Jose Earthquakes Quakes
  Sounders FC Seattle Sounders FC 4:0 Minnesota United FC Minnesota Utd.
matchday 19 Alianza Petrol. Alianza Petrolera 1:1 Envigado FC Envigado
matchday 10 Yokohama FC Yokohama FC 2:2 Vegalta Sendai Vegalta Sendai
  Tokushima Vort. Tokushima Vortis 0:1 Kashima Antlers Kashima Antlers
  Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 1:0 FC Tokyo FC Tokyo
  Oita Trinita Oita Trinita 0:1 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Shonan Bellmare Shonan Bellmare 0:0 Vissel Kobe Vissel Kobe
matchday 8 Blaublitz Akita Blaublitz Akita 0:0 Montedio Yamagata Monte. Yamagata
  Omiya Ardija Omiya Ardija 0:1 Ehime FC Ehime FC
  Kyoto Sanga Kyoto Sanga 6:1 Giravanz Kitakyushu Gir. Kitakyushu
  JEF Utd. Chiba JEF United Chiba 0:0 Tochigi SC Tochigi SC
  Reno. Yamaguchi Renofa Yamaguchi 1:0 Thespakusatsu Gunma Thespaku. Gunma
  Matsumoto Yama. Matsumoto Yamaga 3:3 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
  V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 0:3 Machida Zelvia Machida Zelvia
  Albirex Niigata Albirex Niigata 1:0 Zweigen Kanazawa Zweig. Kanazawa
  Fagiano Okayama Fagiano Okayama 1:2 Mito HollyHock Mito HollyHock
  FC Ryukyu FC Ryukyu 2:0 Tokyo Verdy Tokyo Verdy
matchday 26 Al Qadisiyah Al Qadisiyah FC 0:1 Al-Raed Al-Raed
  Ittihad Al-Ittihad Jeddah 0:0 Al-Batin Al-Batin
matchday 8 Mt Druitt Town Mt Druitt Town Rangers 0:0 Sydney United Sydney United
  Northbridge FC Northbridge FC Bulls 3:4 Manly United Manly United
  Sutherland Sutherland Sharks 0:4 Rockdale City Suns Rockdale City Suns
  Marc. Stallions Marconi Stallions 0:0 Sydney Olympic Sydney Olympic
  South Melbourne South Melbourne FC 2:0 St Albans Saints SC St Albans
  Dand. Thunder Dandenong Thunder SC 4:3 Hume City FC Hume City FC
  Eastern Lions Eastern Lions SC 0:1 Heidelberg United Heidelberg
matchday 28 FK Kukësi FK Kukësi 2:2 KF Tirana KF Tirana
  FK Partizani FK Partizani 3:1 KS Kastrioti Krujë KS Kastrioti
matchday 17 Western United Western United FC 1:0 Central Coast Mariners Central Coast
  Melbourne City Melbourne City FC 7:0 Melbourne Victory Melbourne
matchday 27 Banja Luka U17 FK Borac Banja Luka U17 1:3  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 Zeljeznicar U17
  Tuzla City U17 FK Tuzla City U17 6:2 FK Radnik Bijeljina U17 Bijeljina U17
  FK MDK U17 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 0:0 FK Velez Mostar U17 Velez U17
matchday 20 S. Brijeg U19 NK Siroki Brijeg U19 2:1 FK Velez Mostar U19 V. Mostar U19
  Zr. Mostar U19 HSK Zrinjski Mostar U19 2:0 FK Sarajevo Academy U19 Sarajevo U19
  Zeljeznicar U19 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 0:1 FK Krupa na Vrbasu U19 FK Krupa U19
  Sloboda T U19 FK Sloboda Tuzla U19 0:0 FK Rudar Prijedor U19 Prijedor U19
matchday 26 FK Krupa FK Krupa na Vrbasu 1:0 FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
  Mladost Kakanj FK Mladost Doboj-Kakanj 2:0 FK Tuzla City FK Tuzla City
matchday 2 San Felipe Unión San Felipe 2:3 CD Puerto Montt CD Puerto Montt
matchday 1 Atl. Venezuela Atlético Venezuela 3:2 Metropolitanos FC Metropolitanos
  Estudiantes Estudiantes de Mérida 4:0 Trujillanos FC Trujillanos
matchday 22 Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 5:1 NK Slaven Zivinice Slaven Zivinice
  Simm-Bau NK Vis Simm-Bau Kosova 2:3 FK Radnik Hadzici Radnik Hadzici
  J. Bihac NK Jedinstvo Bihac 1:0 NK Travnik Travnik
  HSK Posusje HSK Posusje 2:2 FK Igman Konjic Igman Konjic
  HNK Orasje HNK Orasje 3:1 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj
  Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 1:0 NK TOSK Tesanj TOSK Tesanj
  FK Gorazde FK Gorazde 3:0 HNK Capljina HNK Capljina
matchday 8 Dainava Dainava Alytus 0:1 FK Kauno Zalgiris Kauno Zalgiris
  FK Panevezys FK Panevezys 4:2 FK Nevezis FK Nevezis
  FC Hegelmann FC Hegelmann Litauen 0:1 FK Banga Gargzdai Banga Gargzdai
matchday 5 Vitebsk FK Vitebsk 0:0 FK Slutsk FK Slutsk
  Torpedo Zhodino Torpedo-BelAZ Zhodino 0:2 Dynamo Brest Dynamo Brest
  Neman Grodno Neman Grodno 0:2 FK Minsk FK Minsk
  BATE Borisov BATE Borisov 2:1 Energetik-BGU Minsk Energetik-BGU
First Round CABB Arreridj CA Bordj Bou Arreridj 2:3 on pens MC Oran MC Oran
matchday 23 Kozarska Dubica FK Borac Kozarska Dubica 1:0 FK Rudar Prijedor Rudar Prijedor
  FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča 1:1 FK Zvijezda 09 Zvijezda 09
  Po­dri­nje FK Po­dri­nje Janja 0:0 FK Slavija Sarajevo Slavija S.
  Leotar Trebinje FK Leotar Trebinje 0:0 FK Sloboda Novi Grad S. Novi Grad
  Ljubic Prnjavor FK Ljubic Prnjavor 1:2 FK Kozara Gradiska Kozara Gradiska
  Tekstilac FK Tekstilac Derventa 0:0 FK Zeljeznicar Banja Luka Zeljeznicar BL
  Jedinstvo Brcko FK Jedinstvo Brcko 2:1 FK Sloga Doboj Sloga Doboj
  Drina Zvornik FK Drina Zvornik 2:0 FK Sutjeska Foca Sutjeska Foca
matchday 17 El Gouna El Gouna FC postponed Enppi SC Enppi SC
matchday 12 Hassania Hassania d'Agadir 1:2 Renaissance de Berkane RS Berkane
  Moghreb Tétouan Moghreb Tétouan 2:3 Raja Club Athletic Casablanca Raja Casablanca
matchday 9 Shukura Shukura Kobuleti 2:0 FC Telavi FC Telavi
  Samgurali FC Samgurali Tskaltubo 2:1 Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi
  FC Dila FC Dila Gori 2:1 Dinamo Batumi Dinamo Batumi
matchday 5 Ulsan Citizen Ulsan Citizen 2:0 Yangju Citizen Yangju Citizen
  Gimpo Citizen Gimpo Citizen 1:2 Busan Transportation Corp. Busan Trans. C.
  Gyeongju KHNP Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power 1:1 Daejeon KoRail Daejeon KoRail
  FC Mokpo FC Mokpo 2:1 Cheonan City Cheonan City
  Jinju Citizen Jinju Citizen 4:0 Pyeongchang United Pyeongchang Utd
  Yangpyeong FC Yangpyeong FC 1:1 Yeoju FC Yeoju FC
  Jeonju Citizen Jeonju Citizen 0:4 Pocheon Citizen Pocheon Citizen
  Siheung City Siheung City 2:1 Chungju Citizen Chungju Citizen
  FC Namdong FC Namdong 0:2 Gangwon FC Reserves Gangwon Res.
Group 1 Bobcats Maryland Bobcats FC 1:2 San Diego 1904 FC 1904 FC
Group 2 Detroit City Detroit City FC 2:0 Stumptown AC Stumptown
Group 3 New Amsterdam New Amsterdam FC 0:3 Chattanooga FC Chattanooga FC
matchday 10 Suwon FC Suwon FC 2:1 Gangwon FC Gangwon FC
  Incheon Utd. Incheon United 0:3 Jeju United Jeju United
  FC Seoul FC Seoul 0:1 Daegu FC Daegu FC
  Gwangju FC Gwangju FC 0:1 Pohang Steelers Pohang Steelers
matchday 7 Daejeon Hana C. Daejeon Hana Citizen 2:1 Seoul E-Land Seoul E-Land
  Bucheon FC Bucheon FC 1995 0:1 Ansan Greeners Ansan Greeners
  Gyeongnam FC Gyeongnam FC 1:2 Busan IPark Busan IPark
matchday 2 Tormenta FC South Georgia Tormenta FC 0:1 Fort Lauderdale CF Fort Lauderdale
matchday 17 East Fife East Fife FC 2:1 Peterhead FC Peterhead
  Cove Rangers Cove Rangers FC 2:0 Falkirk FC Falkirk
matchday 5 Ponte Preta Associação Atlética Ponte Preta 3:0 Santos FC Santos FC
  Palmeiras Sociedade Esportiva Palmeiras 0:1 São Paulo Futebol Clube São Paulo
matchday 7 Corinthians Sport Club Corinthians Paulista 1:1 Esporte Clube São Bento (SP) São Bento (SP)
matchday 24 A. Lustenau SC Austria Lustenau 1:1 SV Kapfenberg SV Kapfenberg
  SV Lafnitz SV Lafnitz 8:0 FC Dornbirn FC Dornbirn
  SKU Amstetten SKU Amstetten 0:3 FC Liefering FC Liefering
  Juniors OÖ FC Juniors OÖ 2:3 Floridsdorfer AC FAC
  Blau Weiss Linz FC Blau-Weiss Linz 5:0 SK Vorwärts Steyr Vorwärts Steyr
  Young Violets Young Violets Austria Wien 0:2 FC Wacker Innsbruck FC Wacker
matchday 42 Reading Reading FC 1:1 Cardiff City Cardiff
  Blackburn Blackburn Rovers 2:1 Derby County Derby
  Middlesbrough Middlesbrough FC 1:2 Queens Park Rangers QPR
 
Swansea Swansea City 2:2 Wycombe Wanderers Wycombe
  Nottm Forest Nottingham Forest 0:2 Huddersfield Town Huddersfield
  Brentford Brentford FC 0:0 Millwall FC Millwall
  Sheff Wed Sheffield Wednesday 1:1 Bristol City Bristol City
  Luton Luton Town 1:0 Watford FC Watford
  Stoke City Stoke City 0:0 Preston North End Preston
matchday 17 Elgin City Elgin City FC 2:5 Albion Rovers FC Albion Rovers
  Annan Athletic Annan Athletic FC 3:0 Brechin City FC Brechin City
  Cowdenbeath Cowdenbeath FC 1:5 Stirling Albion FC Stirling Albion
  Edinburgh City Edinburgh City FC 2:3 Queen's Park FC Queen's Park
matchday 15 Inverurie Locos Inverurie Loco Works FC 10:00 PM Lossiemouth FC Lossiemouth
Group B Al-Quwa Al-Quwa Al-Jawiya 0:0 Pakhtakor Tashkent Pakhtakor
Group E Al-Wahda FC Al-Wahda FC Abu Dhabi 0:0 FC Goa FC Goa
Group 1 Caxias-RS SER Caxias do Sul (RS) 0:0 Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense Grêmio
Round of 16 St. Mirren St. Mirren FC 2:1 Inverness Caledonian Thistle FC Inverness CT
  Motherwell FC Motherwell FC 6:4 on pens Greenock Morton FC Morton
  Forfar Athletic Forfar Athletic FC 0:1 Dundee United FC Dundee United
  Kilmarnock FC Kilmarnock FC 3:1 Montrose FC Montrose
matchday 6 Gavião Kyikat. Gavião Kyikatêjê Futebol Clube 2:2 Castanhal Esporte Clube (PA) Castanhal
  Independente-PA Independente Atlético Clube (PA) 2:0 Carajás EC Carajás
  Tapajós-PA Tapajós Futebol Clube (PA) 0:1 Paysandu Sport Club (PA) Paysandu SC
  Globo FC Globo Futebol Clube (RN) 5:0 Associação Sportiva Sociedade Unida (RN) Sociedade Unida
  Potiguar-RN ACD Potiguar (RN) 2:1 Centro Esportivo Força e Luz (RN) Força-RN
matchday 12 Guaireña FC Guaireña FC 1:2 Olimpia Asunción Olimpia
  12 de Octubre Club 12 de Octubre de Itauguá 1:1 Club Guaraní Guaraní
Group B União União ABC 2:1 Três Lagoas SC Três Lagoas
matchday 7 Ermis Aradippou Ermis Aradippou 2:0 APOEL Nicosia APOEL Nicosia
  JK Tammeka Jalgpallikool Tammeka 1:1 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
  TJK Legion Tallinn JK Legion 1:0 FC Kuressaare Kuressaare
  FC Flora FC Flora Tallinn 5:0 JK Trans Narva JK Trans Narva
matchday 4 Miramar Rangers Miramar Rangers AFC 6:0 Wainuiomata AFC Wainuiomata
  Waterside Karori AFC Waterside Karori AFC 2:2 Wairarapa United Wairarapa United
matchday 5 Hamilton W. Hamilton Wanderers 1:3 Auckland United FC Auckland United
  West Coast West Coast Rangers 0:4 Auckland City FC Auckland City
  Western Springs Western Springs AFC 3:5 Melville United Melville United
  North Shore United North Shore United 2:3 Birkenhead United Birkenhead Utd.
  Manukau United Manukau United FC 0:3 Eastern Suburbs AFC Eastern Sub.
  Northern Rovers Northern Rovers 0:0 Bay Olympic SC Bay Olympic SC
  Waterford FC Waterford FC 0:1 Bohemian Football Club Dublin Bohemians
  Derry City Derry City 1:1 Drogheda United FC Drogheda United
matchday 4 Bray Wanderers Bray Wanderers 1:2 Athlone Town AFC Athlone Town
  Galway United Galway United FC 1:1 Treaty United Treaty United
  Cork City Cork City FC 1:3 Shelbourne FC Shelbourne
  UCD University College Dublin 4:1 Cabinteely FC Cabinteely
  Wexford FC Wexford FC 1:2 Cobh Ramblers FC Cobh Ramblers
matchday 9 Sabah Sabah FC 4:0 UiTM FC UiTM FC
  Perak Perak FC 1:1 Kedah Darul Aman FC KDA FC
final 1st leg Khon Kaen Utd. Khon Kaen United 2:1 Nakhonpathom United Nakhonpathom
matchday 7 Hougang Utd. Hougang United FC 1:1 Garena Young Lions Young Lions
  Tanjong Pagar Tanjong Pagar United 0:6 Albirex Niigata (S) Albirex Niigata
matchday 42 Peterborough Peterborough United 3:1 Northampton Town Northampton
  Charlton Charlton Athletic 0:0 Ipswich Town Ipswich
  Shrewsbury Shrewsbury Town 0:2 Doncaster Rovers Doncaster
  Blackpool Blackpool FC 1:0 Sunderland AFC Sunderland
  Hull City Hull City 2:1 Fleetwood Town Fleetwood
  Wigan Wigan Athletic 2:0 Crewe Alexandra Crewe Alexandra
  Bristol Rovers Bristol Rovers 0:1 Lincoln City Lincoln City
  MK Dons Milton Keynes Dons 1:0 Portsmouth FC Portsmouth
  Burton Albion Burton Albion 1:1 Plymouth Argyle Plymouth
  Rochdale Rochdale AFC 3:1 Accrington Stanley Accrington
  Crawley Town Crawley Town 1:0 Cheltenham Town Cheltenham
  Forest Green Forest Green Rovers 3:2 Scunthorpe United Scunthorpe Utd.
  Morecambe FC Morecambe FC 4:3 Oldham Athletic Oldham Athletic
  Grimsby Town Grimsby Town 2:1 Bolton Wanderers Bolton
  Newport County Newport County 0:1 Cambridge United Cambridge Utd.
  Carlisle United Carlisle United 0:0 Port Vale FC Port Vale
  Harrogate Town Harrogate Town 2:1 Bradford City Bradford
  Stevenage Stevenage FC 0:1 Mansfield Town Mansfield Town
  Exeter City Exeter City 0:0 Southend United Southend United
  Leyton Orient Leyton Orient 2:0 Barrow AFC Barrow
  Tranmere Rovers Tranmere Rovers 0:0 Salford City Salford
matchday 19 Sutton Utd Sutton United 2:2 Altrincham FC Altrincham
matchday 39 Halifax Town FC Halifax Town 4:2 King's Lynn Town King's Lynn
  Dag & Red FC Dagenham & Redbridge FC 3:2 Solihull Moors Solihull Moors
  Woking FC Woking FC 0:4 Wrexham AFC Wrexham
  Notts County Notts County 0:1 Eastleigh FC Eastleigh FC
  Yeovil Town Yeovil Town 1:0 Boreham Wood FC Boreham Wood
  Barnet Barnet FC 3:1 Aldershot Town Aldershot Town
  Stockport Stockport County 2:2 Maidenhead United Maidenhead Utd.
  Chesterfield FC Chesterfield FC 1:2 Bromley FC Bromley
  Wealdstone FC Wealdstone FC 2:7 Hartlepool United Hartlepool Utd.
matchday 32 Coleraine Coleraine FC 1:1 Glentoran FC Glentoran
  Carrick Rangers Carrick Rangers 1:1 Dungannon Swifts Dungannon
  Crusaders Crusaders FC 6:1 Glenavon FC Glenavon
  Larne FC Larne FC 5:0 Warrenpoint Town FC Warrenpoint
matchday 34 SPAL SPAL 1:2 Ascoli Calcio Ascoli
  LR Vicenza LR Vicenza 1:2 US Lecce Lecce
  FC Empoli FC Empoli 4:2 Brescia Calcio Brescia
  Reggina Reggina 1914 2:1 AC Reggiana 1919 Reggiana
  AC Pisa AC Pisa 1909 3:0 Cosenza Calcio Cosenza
  Salernitana US Salernitana 1919 2:1 Venezia FC Venezia
  Monza AC Monza 2:1 US Cremonese Cremonese
  Cittadella AS Cittadella 1:0 Chievo Verona Chievo Verona
matchday 36 Ravenna Ravenna FC 0:3 AC Perugia Calcio Perugia
  Vibonese US Vibonese 2:0 US Avellino 1912 Avellino
matchday 4 Melipilla Deportes Melipilla 0:1 CD Palestino CD Palestino
  Huachipato FC Huachipato FC 5:3 CD Ñublense Ñublense
  CDUC CD Universidad Católica 2:1 CDP Curicó Unido Curicó Unido
matchday 35 CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada 2:2 CE Sabadell CE Sabadell
  Girona Girona FC 3:0 Real Zaragoza Real Zaragoza
  CD Lugo CD Lugo 1:3 AD Alcorcón Alcorcón
  CD Castellón CD Castellón 1:0 RCD Mallorca RCD Mallorca
matchday 33 Troyes ES Troyes AC 1:0 SM Caen SM Caen
  Clermont Foot Clermont Foot 63 1:1 AC Le Havre AC Le Havre
matchday 30 Le Mans FC Le Mans FC 1:1 US Avranches US Avranches
  Bourg-en-Bresse Bourg-en-Bresse Péronnas 01 0:2 US Orléans US Orléans
matchday 37 Tom Tomsk Tom Tomsk 0:0 Veles Moscow Veles Moscow
  Enisey Enisey Krasnoyarsk 1:2 FK Orenburg Orenburg
  Irtysh Omsk Irtysh Omsk 0:1 Baltika Kaliningrad Baltika
  KS Samara Krylya Sovetov Samara 5:1 Fakel Voronezh Fakel Voronezh
  Spartak 2 Spartak 2 Moscow 2:0 Volgar Astrakhan Volgar
  Chertanovo Chertanovo Moscow 0:4 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk
  Tekstilshchik Tekstilshchik Ivanovo 0:0 Shinnik Yaroslavl Shinnik
  Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 2:0 Chaika Peschanokopskoe Chaika Pes.
  Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk 2:1 FK Krasnodar 2 Krasnodar 2
  Neftekhimik Neftekhimik Nizhnekamsk 3:2 Akron Togliatti Akron Togliatti
  Alania Vl. Alania Vladikavkaz 1:1 Torpedo Moscow Torpedo Moscow
matchday 19 Dinamo Barnaul Dinamo Barnaul 1:0 Volna Kovernino Volna Kovernino
  Novosibirsk FK Novosibirsk 3:1 Volga Uljanovsk Volga Uljanovsk
matchday 20 Zenit Irkutsk Zenit Irkutsk 0:3 Zenit 2 St. Petersburg Zenit 2 S-Pb
  Chita FK Chita 0:2 Zvezda St. Petersburg Zvezda S-Pb
  Kolomna FK Kolomna 1:1 FK Leningradets Leningradets
  Znamya Truda Znamya Truda Orekhovo-Zuevo 1:1 Dynamo 2 Moscow Dynamo 2
  Murom FK Murom 0:2 FK Olimp-Dolgoprudnyi Dolgoprudnyi
  Energia V. Luki Luki-Energia Velikie Luki 2:1 Torpedo Vladimir Torpedo Vlad.
  Smolensk FK Smolensk 0:2 Rodina Moscow Rodina Moscow
matchday 34 NEC Nijmegen NEC Nijmegen 3:2 AZ Alkmaar U21 AZ Alkmaar U21
  FC Eindhoven FC Eindhoven 3:0 Ajax Amsterdam U21 Ajax U21
  Utrecht U21 FC Utrecht U21 2:3 FC Volendam FC Volendam
  TOP Oss TOP Oss 2:2 MVV Maastricht MVV Maastricht
  SC Cambuur SC Cambuur-Leeuwarden 4:1 Helmond Sport Helmond Sport
  Roda JC Roda JC Kerkrade 3:3 NAC Breda NAC Breda
  FC Dordrecht FC Dordrecht 2:6 FC Den Bosch FC Den Bosch
  Telstar SC Telstar 1:1 SBV Excelsior Rotterdam Excelsior
matchday 27 Boavista Boavista FC 2:0 FC Paços de Ferreira Paços Ferreira
  Farense SC Farense 0:1 Sporting CP Sporting CP
  Moreirense Moreirense FC 2:3 CD Tondela Tondela
  Vit. Guimarães Vitória Guimarães SC 1:0 CD Santa Clara Santa Clara
matchday 29 Vilafranquense UD Vilafranquense 0:2 Leixões SC Leixões
  Feirense CD Feirense 1:0 Varzim SC Varzim
Group A Farul 1920 FC Farul Constanta 1920 3:1 ACS Fotbal Comuna Recea Comuna Recea
  Metaloglobus FC Metaloglobus Bucharest 1:0 CSM Slatina CSM Slatina
Group B CSM Resita CSM Resita 2:0 Concordia Chiajna Concordia
  Aerostar Aerostar Bacau 1:5 ACS Viitorul P. Târgu Jiu Viitorul Tg.Jiu
  Petrolul Petrolul Ploiesti 1:1 SCM Gloria Buzau Gloria Buzau
matchday 25 Alloa Athletic Alloa Athletic FC 1:2 Raith Rovers FC Raith Rovers
  Arbroath Arbroath FC 4:0 Ayr United FC Ayr United
  Dunfermline A. Dunfermline Athletic FC 3:1 Queen of the South FC Queen o. t. S.
matchday 31 A. Keciörengücü Ankara Keciörengücü 0:1 Tuzlaspor Tuzlaspor
matchday 22 Krystal Kherson Krystal Kherson 1:2 Avangard Kramatorsk Avangard K.
matchday 29 FC Aarau FC Aarau 3:1 FC Chiasso FC Chiasso
  FC Thun FC Thun 0:0 Neuchâtel Xamax FCS Neuchâtel Xamax
  FC Winterthur FC Winterthur 1:1 FC Stade-Lausanne-Ouchy Stade-Lausanne
matchday 19 Chrudim MFK Chrudim 0:3 SK Lisen SK Lisen
matchday 3 Viborg FF Viborg FF 4:0 Esbjerg fB Esbjerg fB
  HB Köge HB Köge 0:3 Silkeborg IF Silkeborg IF
  Skive IK Skive IK 2:1 Kolding IF Kolding IF
  Vendsyssel FF Vendsyssel FF 1:0 Hvidovre IF Hvidovre IF
  Fremad Amager BK Fremad Amager 0:0 Hobro IK Hobro IK
matchday 28 Radnicki Pirot FK Radnicki Pirot 2:1 FK Loznica FK Loznica
  Sloga Kraljevo FK Sloga Kraljevo 0:0 GFK Jagodina Jagodina
  Radnicki K. FK Radnicki 1923 Kragujevac 0:0 FK Borac 1926 Cacak Borac Cacak
  Kabel Novi Sad FK Kabel Novi Sad 1:0 FK Zemun FK Zemun
matchday 26 NK Dugopolje NK Dugopolje 1:1 NK Inter Zapresic Inter Zapresic
  Cibalia HNK Cibalia Vinkovci 2:0 NK Sesvete NK Sesvete
  Junak Sinj NK Junak Sinj 1:0 NK Kustosija Zagreb Kustos. Zagreb
  NK Rudes NK Rudes 2:2 NK Solin NK Solin
  NK Osijek II NK Osijek II 1:0 NK Opatija NK Opatija
  Croat. Zmijavci NK Croatia Zmijavci 4:2 NK Medjimurje Cakovec Medjimurje
  NK Orijent 1919 HNK Orijent Rijeka 0:0 NK BSK Bijelo Brdo Bijelo Brdo
matchday 25 Gornik Leczna Gornik Leczna 0:0 Puszcza Niepolomice P. Niepolomice
  Resovia Resovia Rzeszów 1:0 Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn
  Sandecja Sandecja Nowy Sacz 3:1 Widzew Lodz Widzew Lodz
matchday 24 Blonianka Blonianka Blonie 3:0 Sokol Aleksandrow Lodzki Aleksandrow L.
  Znicz Biala P. Znicz Biala Piska 1:2 Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk
  Jagiellonia II Jagiellonia Bialystok II 1:2 Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit N.D.M.
  KS Kutno KS Kutno 1:2 Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
  Unia Skierniewice Unia Skierniewice 2:3 Legia Warsaw II Legia II
  RKS Radomsko RKS Radomsko 4:0 Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch W.M.
  O. Zambrow Olimpia Zambrow 4:2 Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow
  KS Wasilków KS Wasilków 2:0 Huragan Morag Huragan Morag
  Bron Radom Bron Radom 3:0 Concordia Elblag C. Elblag
  Swit Szczecin Swit Szczecin 4:2 Pogon Szczecin II Pogon II
  Unia Swarzedz Unia Swarzedz 3:0 Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
  Elana Torun Elana Torun 2:0 Baltyk Gdynia Baltyk Gdynia
  F. Swinoujscie Flota Swinoujscie 1:0 Pomorzanin Torun Pomorzanin
  Chemik Police Chemik Police 0:1 Unia Janikowo Unia Janikowo
  KP Starogard KP Starogard Gdanski 2:1 GKS Przodkowo GKS Przodkowo
  Górnik Konin Górnik Konin 1:4 Baltyk Koszalin B. Koszalin
  Polonia Sroda Polonia Sroda Wielkopolska 2:2 Radunia Stezyca Radunia Stezyca
  Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo 1:0 Jarota Jarocin Jarota Jarocin
  Kotwica Kotwica Kolobrzeg 1:2 Sokol Kleczew Sokol Kleczew
  Nielba Nielba Wagrowiec 1:0 Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
matchday 26 Sleza Wroclaw Sleza Wroclaw 1:0 Warta Gorzow Wielkopolski Warta Gorzow
  Lubin II Zaglebie Lubin II 0:1 Ruch Chorzow Ruch Chorzow
  Rekord B-B Rekord Bielsko-Biala 3:2 LKS Goczalkowice-Zdroj Goczalkowice
  Polonia Bytom Polonia Bytom 5:3 Polonia-Stal Swidnica Polonia-Stal
  Piast Zmigrod Piast Zmigrod 2:2 MKS Kluczbork MKS Kluczbork
  Stal Brzeg Stal Brzeg 2:1 Gwarek Tarnowskie Góry Gwarek T.G.
  Polonia Nysa Polonia Nysa 0:2 Pniowek Pawlowice Slaskie Pniowek P.S.
  Zielona Gora Lechia Zielona Góra 0:0 Gornik Zabrze II Gornik II
matchday 30 Jutrzenka Jutrzenka Giebultow 2:4 Podlasie Biala Podlaska Podlasie B.P.
  Siarka T. Siarka Tarnobrzeg 2:1 Sokol Sieniawa Sokol Sieniawa
  NKP Podhale Podhale Nowy Targ 1:1 Stal Krasnik Stal Krasnik
matchday 2 Hammarby Hammarby IF 2:0 Mjällby AIF Mjällby AIF
  AFC Eskilstuna Athletic Eskilstuna 3:0 Akropolis IF Akropolis
  Brage IK Brage 0:1 Falkenbergs FF Falkenberg
  GAIS GAIS Göteborg 1:0 Västerås SK Västerås SK
  Vasalund Vasalunds IF 2:2 Trelleborgs FF Trelleborg
  Kyzylzhar II Kyzylzhar SK Petropavlovsk II 1:1 Kairat-Zhas Kairat-Zhas
  FK Ekibastuz FK Ekibastuz 1:3 Kyran Turkestan Kyran
  Baikonur Baikonur Kyzylorda 3:0 Igilik Qaratau Igilik
  Shakhter-Bulat Shakhter-Bulat 0:1 FK Maktaaral Maktaaral
  Taraz-Karatau FK Taraz-Karatau 2:2 Okzhetpes Kokshetau Okzhetpes
  Akad. Ontustik Akademia Ontustik Shymkent 0:1 FK Aksu FK Aksu
matchday 30 Rudar Pljevlja Rudar Pljevlja 0:1 FK Zeta Golubovac Zeta Golubovac
  FK Jezero FK Jezero 1:0 FK Decic Tuzi FK Decic Tuzi
  OFK Petrovac OFK Petrovac 0:0 OFK Titograd OFK Titograd
  Iskra D. FK Iskra Danilovgrad 0:0 FK Sutjeska Niksic Sutjeska Niksic
matchday 23 Boro U18 Middlesbrough FC U18 2:1 Wolverhampton Wanderers U18 Wolves U18
  Sunderland U18 Sunderland AFC U18 0:4 Manchester City U18 Man City U18
  Brighton U18 Brighton & Hove Albion U18 5:2 Reading FC U18 Reading U18
  Norwich U18 Norwich City U18 5:0 Southampton FC U18 Southampton U18
  Blackburn U18 Blackburn Rovers U18 3:0 Derby County U18 Derby U18
  Palace U18 Crystal Palace U18 postponed Aston Villa U18 Aston Villa U18
  Leeds U18 Leeds United U18 4:3 Stoke City U18 Stoke U18
  Newcastle U18 Newcastle United U18 3:2 Manchester United U18 Man Utd U18
matchday 24 Brighton U23 Brighton & Hove Albion U23 3:1 Derby County U23 Derby U23
  Man City U23 Manchester City U23 3:0 Manchester United U23 Man Utd U23
  Aston Villa U23 Aston Villa U23 1:2 Leeds United U23 Leeds U23
matchday 3 Bnei Sakhnin Ihud Bnei Sakhnin 3:0 Hapoel Kfar Saba H. Kfar Saba
  Maccabi Netanya Maccabi Netanya 0:1 Hapoel Tel Aviv Hapoel Tel Aviv
matchday 4 M. Petah Tikva Maccabi Petah Tikva 0:0 Hapoel Beer Sheva H. Beer Sheva
matchday 28 Garbarnia Garbarnia Krakow 2:1 Sokol Ostroda Sokol Ostroda
  Wigry Suwalki Wigry Suwalki 4:1 Bytovia Bytow Bytovia Bytow
  Skra Czesto. Skra Czestochowa 0:1 Hutnik Krakow Hutnik Krakow
  Olimpia Elblag Olimpia Elblag 3:1 Lech Poznan II Lech Poznan II
Group 1 Unionistas CF Unionistas CF 3:1 Real Valladolid B Valladolid B
Group 2 Bilbao Athletic Bilbao Athletic 2:0 SD Logroñés SD Logroñés
  SD Amorebieta SD Amorebieta 0:0 CD Calahorra Calahorra
matchday 3 Las Palmas Atl. Las Palmas Atlético 0:1 CD El Ejido 2012 CD El Ejido
  Coruxo FC Coruxo FC 4:0 Real Oviedo Vetusta Oviedo Vetusta
  R. Majadahonda CF Rayo Majadahonda 0:2 CF Villanovense Villanovense
  Racing Ferrol Racing Ferrol 2:0 Marino Luanco Marino Luanco
matchday 22 FC Wels FC Wels postponed TuS Bad Gleichenberg Bad Gleichenb.
  Deutschlandsbg. Deutschlandsberger SC postponed Wolfsberger AC II Wolfsberg II
  FC Gleisdorf 09 FC Gleisdorf 09 postponed SC Weiz SC Weiz
matchday 32 K. Offenbach Kickers Offenbach 1:1 VfB Stuttgart II Stuttgart II
  FCA Walldorf FC-Astoria Walldorf 1:4 SV 07 Elversberg SV Elversberg
 
Sonnenhof-Gr. SG Sonnenhof Großaspach 1:4 TSV Schott Mainz Schott Mainz
  Hoffenheim II TSG 1899 Hoffenheim II 2:2 FC Gießen FC Gießen
 
VfR Aalen VfR Aalen 1:1 FC 08 Homburg FC 08 Homburg
  TSV Steinbach TSV Steinbach Haiger 4:0 FC Bayern Alzenau Bayern Alzenau
  FSV Mainz 05 II 1.FSV Mainz 05 II 2:1 KSV Hessen Kassel Hessen Kassel
  SC Freiburg II SC Freiburg II 1:0 FK Pirmasens FK Pirmasens
  FSV Frankfurt FSV Frankfurt 1:2 TuS Rot-Weiß Koblenz RW Koblenz
  Bahlinger SC Bahlinger SC 1:0 Eintracht Stadtallendorf Stadtallendorf
matchday 36 SV Rödinghausen