To use this site, please enable Javascript.

Matches Apr 18, 2021

matchday 29
Bay. Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 3:0 1. FC Köln 1. FC Köln
 
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 4:1 SV Werder Bremen Werder Bremen
 
VfL Bochum VfL Bochum 4:3 Hannover 96 Hannover 96
 
Jahn Regensburg SSV Jahn Regensburg 0:3 1.FC Heidenheim 1846 1.FC Heidenheim
 
VfL Osnabrück VfL Osnabrück 0:3 Fortuna Düsseldorf F. Düsseldorf
matchday 32
FC Ingolstadt FC Ingolstadt 04 0:0 SV Meppen SV Meppen
 
Waldh. Mannheim SV Waldhof Mannheim 3:2 VfB Lübeck VfB Lübeck
 
Wehen Wiesbaden SV Wehen Wiesbaden 1:0 SpVgg Unterhaching Unterhaching
 
Wolves Wolverhampton Wanderers 1:0 Sheffield United Sheff Utd
 
Arsenal Arsenal FC 1:1 Fulham FC Fulham
 
Man Utd Manchester United 3:1 Burnley FC Burnley
matchday 1 Sant Julia UE Sant Julia 2:2 Atlètic Club d'Escaldes AC Escaldes
  FC Santa Coloma FC Santa Coloma 1:2 Inter Club d'Escaldes IC d'Escaldes
matchday 14 UE Santa Coloma UE Santa Coloma 7:0 Penya Encarnada d'Andorra Penya Encarnada
matchday 33 Real Sociedad Real Sociedad 1:2 Sevilla FC Sevilla FC
  CA Osasuna CA Osasuna 2:0 Elche CF Elche CF
  Alavés Deportivo Alavés 1:0 SD Huesca SD Huesca
 
Atlético Madrid Atlético de Madrid 5:0 SD Eibar SD Eibar
Quarter-Finals Fortaleza Fortaleza Esporte Clube 2:1 Centro Sportivo Alagoano (AL) CSA
  EC Bahia Esporte Clube Bahia 4:0 Clube de Regatas Brasil (AL) CRB
  EC Vitória Esporte Clube Vitória 2:1 Associacao Atlética de Altos (PI) AA Altos
matchday 31 Sassuolo US Sassuolo 3:1 ACF Fiorentina Fiorentina
  Cagliari Calcio Cagliari Calcio 4:3 Parma Calcio 1913 Parma
 
AC Milan AC Milan 2:1 Genoa CFC Genoa
 
Lazio SS Lazio 5:3 Benevento Calcio Benevento
  Atalanta BC Atalanta BC 1:0 Juventus FC Juventus
  Bologna Bologna FC 1909 4:1 Spezia Calcio Spezia Calcio
matchday 33 Paris SG Paris Saint-Germain 3:2 AS Saint-Étienne Saint-Étienne
  Dijon Dijon FCO 2:0 OGC Nice OGC Nice
  Stade Brest 29 Stade Brest 29 1:1 RC Lens Lens
  Nîmes Olympique Nîmes Olympique 1:1 RC Strasbourg Alsace R. Strasbourg
  Stade Reims Stade Reims 0:0 FC Metz FC Metz
  G. Bordeaux FC Girondins Bordeaux 0:3 AS Monaco Monaco
matchday 29 VVSB VVSB Noordwijkerhout postponed Ajax Amateurs Ajax Amateurs
matchday 25
Wolfsberger AC Wolfsberger AC 2:0 WSG Tirol WSG Tirol
 
RB Salzburg Red Bull Salzburg 2:0 LASK LASK
 
Rapid Vienna Rapid Vienna 0:0 SK Sturm Graz Sturm Graz
matchday 26 Krasnodar FK Krasnodar 2:2 Zenit St. Petersburg Zenit S-Pb
  Ural Ural Yekaterinburg 0:1 Rubin Kazan Rubin Kazan
  Arsenal Tula Arsenal Tula 4:0 PFK Tambov Tambov
  Sochi FC Sochi 2:1 CSKA Moscow CSKA Moscow
matchday 29 Hoogland VV Hoogland postponed USV Hercules USV Hercules
  Watergraafsmeer JOS Watergraafsmeer postponed RKSV Groene Ster Groene Ster
  ADO '20 ADO '20 Heemskerk postponed HSC '21 Haaksbergen HSC '21
  Hollandia HVV Hollandia postponed VV Gemert VV Gemert
  Dongen VV Dongen postponed RKVV Westlandia Westlandia
  OFC Oostzaan OFC Oostzaan postponed RKVV DEM RKVV DEM
  Unitas GVV Unitas postponed VV UNA Veldhoven VV UNA
  SV Oss '20 SV Oss '20 postponed HV & CV Quick Quick DH
  EVV Echt EVV Echt postponed Blauw Geel '38 Blauw Geel '38
 
FC Sion FC Sion 2:2 FC Zürich FC Zürich
 
FC St. Gallen FC St. Gallen 1879 0:0 FC Luzern FC Luzern
 
FC Basel FC Basel 1893 5:0 Servette FC Servette FC
 
Lausanne-Sport FC Lausanne-Sport 2:1 FC Vaduz FC Vaduz
 
BSC Young Boys BSC Young Boys 3:0 FC Lugano FC Lugano
matchday 1 Univ. Craiova Universitatea Craiova 0:0 Sepsi OSK Sf. Gheorghe Sepsi OSK
  CFR Cluj CFR Cluj 3:0 Academica Clinceni Ac. Clinceni
matchday 6 Galatasaray U19 Galatasaray SK U19 5:4 Göztepe U19 Göztepe U19
  Hatayspor U19 Hatayspor U19 0:2 Trabzonspor U19 Trabzonspor U19
  Kasimpasa U19 Kasimpasa U19 1:0 Gaziantep FK U19 G.Antep FK U19
  C. Rizespor U19 Caykur Rizespor U19 1:1 Antalyaspor U19 Antalyaspor U19
  BB Erzurum U19 Büyüksehir Belediye Erzurumspor U19 0:1 Denizlispor U19 Denizlispor U19
  Fenerbahce U19 Fenerbahce SK U19 0:1 Istanbul Basaksehir FK U19 Basaksehir U19
  Alanyaspor U19 Alanyaspor U19 2:1 Yeni Malatyaspor U19 Y. Malatya U19
  Kayserispor U19 Kayserispor U19 0:0 Konyaspor U19 Konyaspor U19
  Ankaragücü U19 MKE Ankaragücü U19 2:1 Besiktas JK U19 Besiktas U19
matchday 35 Göztepe Göztepe 1:3 Galatasaray A.S. Galatasaray
  Gaziantep FK Gaziantep FK 2:2 Kasimpasa Kasimpasa
matchday 1 FC Arges ACSC FC Arges 0:0 ACSM Politehnica Iasi ACSM Poli Iasi
matchday 22 Shakhtar D. Shakhtar Donetsk 0:1 Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
  Ingulets Ingulets Petrove 0:0 Rukh Lviv Rukh Lviv
  FK Mariupol FK Mariupol 1:1 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
matchday 6 AS Santorinis AS Santorinis 2020 0:0 Enosi Aspropyrgou Aspropyrgos
  AS Rodos AS Rodos 1:0 AO Egaleo AO Egaleo
  Veria NPS Veria NPS 3:1 Thesprotos Igoumenitsas Thesprotos
  Almopos Almopos Arideas 4:1 Apollon Pontou Apollon Pontou
  AO Kavala AO Kavala 5:1 AEP Kozanis AEP Kozanis
  GAS Ialysos GAS Ialysos 1948 1:0 AO Episkopi Rethymnou AO Episkopi
  Olymp. Volou Olympiakos Volou 0:1 Panserraikos Panserraikos
  Ast. Vlachioti Asteras Vlachioti 3:0 GS Kallithea GS Kallithea
  Pierikos Pierikos Katerini 2:0 PO Triglias PO Triglias
matchday 21 PAE Chania PAE Chania 2:1 Apollon Larisas Ap. Larisas
  AE Karaiskakis AE Karaiskakis Artas 1:1 Doxa Dramas Doxa Dramas
  Panachaiki Panachaiki GE 1:1 GS Ergotelis Ergotelis
matchday 4 Panathinaikos Panathinaikos Athens 1:2 Aris Thessaloniki Aris Saloniki
  AEK Athens AEK Athens 3:1 Asteras Tripolis Asteras Tripoli
  Volos NPS Volos NPS 1:1 PAS Giannina PAS Giannina
matchday 34 RSC Charleroi RSC Charleroi 2:3 KAS Eupen KAS Eupen
  Royal Antwerp Royal Antwerp FC 3:2 KRC Genk KRC Genk
matchday 27 RWDM RWD Molenbeek 2:5 Lommel SK Lommel SK
matchday 29 Sparta Petegem KFC Sparta Petegem 9:00 PM KVV Zelzate Zelzate
  KSCT Menen KSCT Menen 9:00 PM FC Gullegem FC Gullegem
  KSV Oudenaarde KSV Oudenaarde 9:00 PM Olsa Brakel Olsa Brakel
  Dikkelvenne SC Dikkelvenne 9:00 PM KSC Lokeren-Temse Lokeren-Temse
  KSK Ronse KSK Ronse 9:00 PM SKV Zwevezele Zwevezele
  KRC Gent KRC Gent 9:00 PM KVK Westhoek KVK Westhoek
  KVK Ninove KVK Ninove 9:00 PM KFC Merelbeke Merelbeke
  KRC Harelbeke Racing Harelbeke 9:00 PM RFC Wetteren RFC Wetteren
matchday 27 Viktoria Plzen FC Viktoria Plzen 1:1 FK Jablonec FK Jablonec
  FC Zlin FC FASTAV Zlin 0:1 1.FK Pribram 1.FK Pribram
  Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno 1:2 FK Pardubice FK Pardubice
  Slovan Liberec FC Slovan Liberec 0:1 SK Slavia Prague Slavia Prague
matchday 25 FC Copenhagen FC Copenhagen 2:2 FC Nordsjaelland Nordsjaelland
  AC Horsens AC Horsens 1:3 Lyngby BK Lyngby BK
  Odense BK Odense Boldklub 1:1 SönderjyskE SönderjyskE
matchday 30 Red Star U17 Red Star Belgrade U17 1:2 FK Napredak Krusevac U17 Napredak U17
  Rad U17 FK Rad U17 3:1 OFK Vrsac U17 Vrsac U17
  Cukaricki U17 FK Cukaricki U17 2:0 FK Brodarac Belgrad U17 Brodarac U17
  Teleoptik U17 FK Teleoptik Zemun U17 1:1 FK Real Nis U17 Real Nis U17
  Cukaricki U19 FK Cukaricki U19 4:1 FK Brodarac Belgrad U19 Brodarac U19
  Rad U19 FK Rad U19 0:1 FK Vozdovac U19 Vozdovac U19
  Kragujevac U19 FK Radnicki 1923 Kragujevac U19 0:1 FK Partizan Belgrade U19 Partizan U19
  Red Star U19 Red Star Belgrade U19 3:1 FK Napredak Krusevac U19 Napredak U19
  IMT Belgrad U19 FK IMT Belgrad U19 2:0 FK Trayal Kruševac U19 Trayal U19
  Rad Belgrad U19 FK Radnicki Belgrad U19 2:2 FK Vojvodina Novi Sad U19 Vojvodina U19
matchday 32 Red Star Red Star Belgrade 2:1 FK Radnik Surdulica Radnik
  Novi Pazar FK Novi Pazar 1:3 FK Cukaricki Cukaricki
  Metalac FK Metalac Gornji Milanovac 0:0 FK Indjija FK Indjija
  Zlatibor FK Zlatibor Cajetina 1:2 FK Rad Rad
matchday 29 HNK Rijeka HNK Rijeka 3:0 NK Lokomotiva Zagreb NK Lokomotiva
matchday 0 Kymin Kymin Palloilijat 7:30 PM Kultsu FC Kultsu FC
  Savonlinnan Savonlinnan Työväen Palloseura 8:00 PM Haminan Pallo-Kissat Haminan PK
matchday 25 Wisla Kraków Wisla Kraków 0:1 Warta Poznan Warta Poznan
  Stal Mielec Stal Mielec 0:2 Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin
  Wisla Plock Wisla Plock 2:2 Jagiellonia Bialystok Jagiellonia
  Legia Warszawa Legia Warszawa 0:0 Cracovia Cracovia
matchday 24 Arda Kardzhali PFC Arda Kardzhali 1:0 PFC Beroe Stara Zagora PFC Beroe
  Tsarsko Selo Tsarsko Selo Sofia 2:1 CSKA-Sofia CSKA-Sofia
matchday 28 FC Koper FC Koper 1:0 NK Tabor Sezana Tabor Sezana
matchday 21 RFCU Luxembourg Racing FC Union Luxembourg 0:2 US Hostert US Hostert
  Jeunesse Esch Jeunesse Esch 2:1 FC Rodange 91 FC Rodange 91
  F91 Dudelange F91 Dudelange 3:0 US Mondorf-Les-Bains US Mondorf
  Titus Petange Union Titus Petange 0:1 Swift Hesperange Hesperange
  Pr. Niederkorn FC Progrès Niederkorn 1:1 CS Fola Esch CS Fola Esch
  FC UNA Strassen FC UNA Strassen 1:1 FC Etzella Ettelbruck E. Ettelbrück
matchday 29 Paksi FC Paksi FC 1:1 Zalaegerszegi TE FC Zalaegerszeg
  Puskás AFC Puskás Akadémia FC 3:0 MTK Budapest MTK Budapest
  Honvéd Budapest Honvéd FC 2:3 MOL Fehérvár FC Fehérvár
matchday 5 Zlate Moravce ViOn Zlate Moravce-Vrable 1:0 MSK Zilina MSK Zilina
matchday 18 Eichholzer SV Eichholzer SV 8:00 PM TuS Hartenholm TuS Hartenholm
  TSV Lägerdorf TSV Lägerdorf 8:00 PM SV Eichede II SV Eichede II
  Breitenfelde Breitenfelder SV 9:00 PM TSV Travemünde TSV Travemünde
  GW Siebenbäumen SV Grün-Weiß Siebenbäumen 9:00 PM Sereetzer SV Sereetzer SV
matchday 20 G. Windeck TSV Germania Windeck 9:00 PM TuS 05 Oberpleis Oberpleis
  FV Bad Honnef FV Bad Honnef 9:00 PM TuS Mondorf TuS Mondorf
  SpVg Porz SpVg Porz 9:00 PM SC Borussia Lindenthal-Hohenlind L.-Hohenlind
  1.FC Spich 1.FC Spich 9:00 PM SV Wachtberg SV Wachtberg
  Homburg-Nü. SSV Homburg-Nümbrecht 9:15 PM SV Schlebusch SV Schlebusch
  FV Endenich FV Bonn-Endenich 08 9:15 PM SSV Merten 1925 SSV Merten
  E. Hohkeppel Eintracht Hohkeppel 9:45 PM FV Wiehl FV Wiehl
matchday 28 Schwanheim Germania Schwanheim postponed SV 1913 Niedernhausen Niedernhausen
  RSV Weyer RSV Weyer postponed Spvgg Eltville Spvgg Eltville
  TuBa Pohlheim FC TuBa Pohlheim postponed FV Breidenbach FV Breidenbach
  FV Biebrich 02 FV Biebrich 02 postponed FC Waldbrunn FC Waldbrunn
  Steinbach II TSV Steinbach II postponed VfB Marburg VfB Marburg
  FC Ederbergland FC Ederbergland postponed SSV Langenaubach Langenaubach
  TSV Michelbach TSV Michelbach postponed FC Gießen II FC Gießen II
  SV Bauerbach SV Bauerbach postponed SG Walluf Walluf
  SF/BG Marburg SF/BG Marburg postponed SC Waldgirmes II Waldgirmes II
  FC Cleeberg FC Cleeberg postponed SG Kinzenbach SG Kinzenbach
matchday 26 DJK Donauesch. DJK Donaueschingen 9:00 PM Kehler FV 07 Kehler FV
  FC Auggen FC Auggen 9:00 PM FC Radolfzell FC Radolfzell
matchday 25 Rödinghausen II SV Rödinghausen II 9:00 PM VfB Fichte Bielefeld VfB Fichte
  TuS Tengern TuS Tengern 9:00 PM SC Peckeloh SC Peckeloh
  GW Nottuln SV Grün-Weiß Nottuln 9:00 PM TuS 05 Sinsen TuS 05 Sinsen
  W. Kinderhaus Westfalia Kinderhaus 9:00 PM Borussia Emsdetten Bor. Emsdetten
  Delbrücker SC Delbrücker SC 9:00 PM Lüner SV Lüner SV
  VfL Theesen VfL Theesen 9:00 PM SV Mesum SV Mesum
  Neuenkirchen SuS Neuenkirchen 9:00 PM 1.FC Gievenbeck 1.FC Gievenbeck
  SC Herford SC Herford 9:00 PM SpVgg Erkenschwick Erkenschwick
  TuS Hiltrup TuS Hiltrup 9:00 PM Preußen Espelkamp Pr. Espelkamp
  SC Neheim SC Neheim 9:00 PM FC Lennestadt Lennestadt
  SV Sodingen SV Sodingen 9:00 PM DJK TuS Hordel DJK TuS Hordel
  Wanne-Eickel DSC Wanne-Eickel 9:00 PM FC Iserlohn 46/49 FC Iserlohn
  C. Wiemelhausen Concordia Wiemelhausen 9:00 PM FSV Gerlingen FSV Gerlingen
  RW Deuten SV Rot-Weiß Deuten 9:00 PM SV Wacker Obercastrop Wacker Castrop
  Bor. Dröschede Borussia Dröschede 9:30 PM SV Hohenlimburg 10 SV Hohenlimburg
  Westfalia Wickede Westfalia Wickede 10:00 PM FC Brünninghausen Brünninghausen
  BSV Schüren BSV Schüren 10:00 PM YEG Hassel YEG Hassel
  TuS Bövinghausen TuS Bövinghausen 10:00 PM SpVg Hagen 11 SpVg Hagen 11
matchday 6 Brown Adrogue Brown de Adrogue 0:3 Defensores de Belgrano Defensores
  Barracas C. Club Atlético Barracas Central 1:0 CD Morón CD Morón
  Instituto AC Instituto AC Córdoba 2:2 Club Ferro Carril Oeste Ferro
  Villa Dálmine Club Villa Dálmine 0:0 CA All Boys Buenos Aires All Boys
  Gimnasia (J) Club Atlético Gimnasia y Esgrima (Jujuy) 2:0 Club Social y Deportivo Tristan Suarez Tristan Suarez
matchday 10 CA Sarmiento Club Atlético Sarmiento (Junin) 1:0 Club Atlético Lanús Lanús
  San Lorenzo Club Atlético San Lorenzo de Almagro 1:1 Asociación Atlética Argentinos Juniors Argentinos Jrs.
  Boca Juniors Club Atlético Boca Juniors 3:1 Club Atlético Tucumán CA Tucumán
  Newell's Club Atlético Newell's Old Boys 2:0 Club Atlético Patronato CA Patronato
matchday 15 San Luis Atlético de San Luis 1:4 Puebla FC Puebla FC
  Chivas Deportivo Guadalajara 2:0 Club Tijuana Club Tijuana
  América CF América 1:1 CD Cruz Azul CD Cruz Azul
matchday 1 CF Montréal Club de Foot Montréal 4:2 Toronto FC Toronto FC
  Orlando City SC Orlando City SC 0:0 Atlanta United FC Atlanta United
  Los Angeles FC Los Angeles FC 2:0 Austin FC Austin FC
  D.C. United D.C. United 2:1 New York City FC NYCFC
  Red Bulls New York Red Bulls 1:2 Sporting Kansas City Sporting KC
  FC Dallas FC Dallas 0:0 Colorado Rapids Colorado
  Nashville SC Nashville SC 2:2 FC Cincinnati Cincinnati
  Chicago Fire Chicago Fire FC 2:2 New England Revolution Revolution
matchday 6 Chalatenango CD Chalatenango 2:1 Sonsonate FC Sonsonate
  Metapán AD Isidro Metapán 1:1 CD Águila CD Águila
  Alianza FC Alianza FC 4:0 Jocoro FC Jocoro
matchday 10 Kawasaki Front. Kawasaki Frontale 1:1 Sanfrecce Hiroshima Sanf. Hiroshima
  Cerezo Osaka Cerezo Osaka 1:0 Urawa Red Diamonds Urawa Reds
  Nagoya Grampus Nagoya Grampus 1:2 Sagan Tosu Sagan Tosu
  Gamba Osaka Gamba Osaka 0:0 Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse
matchday 8 SC Sagamihara SC Sagamihara 1:2 Júbilo Iwata Júbilo Iwata
matchday 26 Al-Fateh Al-Fateh 1:1 Damac FC Damac FC
  Al-Wahda Al-Wahda Mekka 0:1 Al-Ettifaq Al-Ettifaq
matchday 8 Wolves FC Wollongong Wolves FC 0:5 Blacktown City Demons Blacktown City
  Sydney FC U21 Sydney FC U21 2:3 APIA Leichhardt Tigers APIA Leichhardt
matchday 28 FK Apolonia FK Apolonia 0:6 KF Vllaznia KF Vllaznia
  KF Laçi KF Laçi 2:1 KF Bylis Ballsh Bylis Ballsh
  KF Skënderbeu KF Skënderbeu 0:1 KF Teuta KF Teuta
matchday 17 Sydney FC Sydney FC 2:2 Adelaide United Adelaide United
  Macarthur Macarthur FC 2:2 Newcastle United Jets Newcastle
  Perth Glory Perth Glory 1:3 Wellington Phoenix Wellington P.
matchday 27 Olimpik U17 FK Olimpik Sarajevo U17 1:0 FK Krupa na Vrbasu U17 Krupa U17
  Sarajevo U17 FK Sarajevo Academy U17 4:1 HSK Zrinjski Mostar U17 Zr. Mostar U17
matchday 20 FK MDK U19 FK Mladost Doboj-Kakanj U19 2:0 FK Radnik Hadzici U19 Hadzici U19
  FK Olimpik U19 FK Olimpik Sarajevo U19 1:3 FK Borac Banja Luka U19 Banja Luka U19
  Z.BL U19 FK Zeljeznicar Banja Luka U19 0:3 FK Zvijezda 09 U19 Zvijezda 09 U19
matchday 26 FK Sarajevo FK Sarajevo 0:2 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
  FK Olimpik FK Olimpik Sarajevo 0:3 HSK Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
  Radnik Bijelj. FK Radnik Bijeljina 1:1 FK Zeljeznicar Sarajevo Zeljeznicar
matchday 2 AC Barnechea AC Barnechea 0:1 Coquimbo Unido Coquimbo Unido
matchday 1 Caracas FC Caracas FC 2:0 Universidad Central de Venezuela UCV FC
  Deportivo Lara Deportivo Lara 1:2 Yaracuyanos FC Yaracuyanos
matchday 22 GOSK Gabela NK GOSK Gabela 1:0 FK Buducnost Banovici FK Buducnost
matchday 5 Soligorsk Shakhtjor Soligorsk 4:1 Slavia Mozyr Slavia
  Dinamo Minsk Dinamo Minsk 1:2 FK Gomel Gomel
  Rukh Rukh Brest 5:0 FK Smorgon FK Smorgon
matchday 17 Mahalla Ghazl Mahalla postponed Pyramids FC Pyramids FC
matchday 12 OC Safi Olympique Safi 2:1 Rapide Oued Zem Rapide Oued Zem
  FUS Rabat FUS Rabat 1:2 Renaissance Zemamra Nahdat Zemamra
matchday 19 CS Sfaxien Club Sportif Sfaxien postponed Etoile Sportive du Sahel ES Sahel
  Esperance Esperance Tunis postponed JS Kairouanaise JS Kairouan
matchday 5 Hwaseong FC Hwaseong FC 1:0 Pyeongtaek Citizen Pyeongtaek C.
  Gimhae FC Gimhae FC 0:1 Paju Citizen Paju Citizen
  Chuncheon FC Chuncheon Citizen 0:2 Seoul Jungnang Seoul Jungnang
  Goyang Citizen Goyang Citizen 1:3 Seoul Nowon United Nowon Utd.
  Geoje Citizen Geoje Citizen 0:2 Dangjin Citizen Dangjin Citizen
matchday 10 Suwon Bluewings Suwon Samsung Bluewings 3:0 Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai
  Jeonbuk Hyundai Jeonbuk Hyundai Motors 1:0 Seongnam FC Seongnam FC
First Round Replay FC Zestafoni FC Zestafoni 1:2 FC Aragvi Dusheti FC Aragvi
matchday 7 FC Anyang FC Anyang 2:1 Chungnam Asan Chungnam Asan
  Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons 2:1 Gimcheon Sangmu Gimcheon Sangmu
matchday 2 Revolution II New England Revolution II 0:3 Richmond Kickers Richmond Kicker
matchday 6 RB Bragantino Red Bull Bragantino 2:1 Mirassol Futebol Clube (SP) Mirassol-SP
  Novorizontino Grêmio Novorizontino (SP) 3:1 Associação Ferroviária de Esportes (SP) Ferroviária
matchday 24 A. Klagenfurt SK Austria Klagenfurt 3:0 Grazer AK 1902 Grazer AK 1902
  Rapid Wien II SK Rapid Wien II 1:0 SV Horn SV Horn
matchday 10 Madureira-RJ Madureira Esporte Clube (RJ) 4:2 Macaé Esporte Futebol Clube (RJ) Macaé
  Fluminense Fluminense Football Club 1:0 Botafogo de Futebol e Regatas Botafogo
  AA Portuguesa AA Portuguesa (RJ) 2:2 Clube de Regatas do Flamengo Flamengo
Final Athletic Athletic Bilbao 0:4 FC Barcelona Barcelona
matchday 42
Norwich Norwich City 1:3 AFC Bournemouth Bournemouth
  Rotherham Rotherham United 0:1 Birmingham City Birmingham
  Coventry Coventry City 2:0 Barnsley FC Barnsley FC
matchday 9 América-MG América Futebol Clube (MG) 2:0 Coimbra Esporte Clube Ltda (MG) Coimbra-MG
  AA Caldense Associação Atlética Caldense (MG) 0:0 Athletic Club (MG) Athletic Club
  Uberlândia EC Uberlândia Esporte Clube (MG) 1:1 Tombense Futebol Clube (MG) Tombense
  Pouso Alegre Pouso Alegre FC 1:0 Cruzeiro Esporte Clube Cruzeiro
Group B Tractor Tractor FC 0:0 Sharjah Cultural Sports Club Sharjah FC
Group D Al-Nassr Al-Nassr FC 3:1 Al-Sadd SC Al-Sadd SC
  Foolad Foolad FC 1:0 Al-Wehdat Al-Wehdat
Group E Al-Rayyan SC Al-Rayyan SC 1:3 Persepolis FC Persepolis
Round of 16 Aberdeen FC Aberdeen FC 7:5 on pens Livingston FC Livingston FC
  St. Johnstone St. Johnstone FC 2:0 Clyde FC Clyde FC
  Stranraer Stranraer FC 0:4 Hibernian FC Hibernian FC
  Rangers Rangers FC 2:0 Celtic FC Celtic
matchday 8 UNIRB UNIRB FC 3:2 E.C.P.P. Vitória da Conquista (BA) Conquista-BA
Group A Atlético-GO Atlético Clube Goianiense 3:1 Clube Recreativo e Atlético Catalano (GO) CRAC (GO)
Group 1 Rio Branco Rio Branco Sport Club (PR) 0:0 Cianorte Futebol Clube (PR) Cianorte
  Athletico-PR Club Athletico Paranaense 0:4 Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) Operário-PR
  Paraná Paraná Clube 1:1 Londrina Esporte Clube (PR) Londrina-PR
matchday 6 Bragantino-PA Bragantino Clube do Pará (PA) 4:4 Paragominas Futebol Clube (PA) Paragominas
matchday 1 Nacional-PB Nacional Atlético Clube (PB) 1:1 AD Perilima de Campina Grande (PB) AD Perilima
matchday 7 Coruripe Associação Atlética Coruripe (AL) 0:1 Murici Futebol Clube (AL) Murici
matchday 9 Ação Ação 3:0 União Esporte Clube (MT) União Esporte Clube (MT)
  Sinop FC Sinop FC (MT) 1:2 Nova Mutum Esporte Clube (MT) Nova Mutum EC
  Luverdense Luverdense Esporte Clube (MT) 0:0 Poconé Esporte Clube (MT) Poconé EC
  Operário-MT Operário Futebol Clube Ltda. (MT) 2:1 Associação Grêmio Sorriso Grêmio Sorriso
matchday 8 Picos Sociedade Esportiva Picos (PI) 2:1 Parnahyba Sport Club (PI) Parnahyba-PI
  Fluminense-PI Fluminense EC (PI) 0:0 4 de Julho Esporte Clube (PI) 4 de Julho-PI
matchday 25 US Rumelange US Rumelange postponed Union Mertert-Wasserbillig Mertert-Wass.
  UN Käerjeng 97 UN Käerjeng 97 postponed FC Mamer 32 FC Mamer 32
  Weiler FC Yellow Boys Weiler-La-Tour postponed FC Mondercange Mondercange
  Berbourg FC Berdenia Berbourg postponed SC Bettembourg SC Bettembourg
  US Esch Union Sportive Esch-Alzette postponed FC Blo-Wäiss Medernach Medernach
  FC Atert Bissen FC Atert Bissen postponed FC Schifflange 95 Schifflange 95
  Marisca Mersch FC Marisca Mersch postponed FC Jeunesse Canach Jeunesse Canach
  Junglinster FC Jeunesse Junglinster postponed  FC Alisontia Steinsel Steinsel
matchday 12 Nacional Club Nacional Asunción 1:0 Sportivo Luqueño Luqueño
  River Plate River Plate Asunción 0:2 Club Sol de América Sol de América
matchday 6 Rio Branco FC Rio Branco Futebol Clube (ES) 2:1 Rio Branco Atlético Clube (ES) Rio Branco AC
  Desportiva-ES Associação Desportiva Ferroviária Vale do Rio (ES) 1:0 Estrela do Norte Futebol Clube (ES) Estrela-ES
  Vitória-ES Vitória Futebol Clube (ES) 2:0 Real Noroeste Capixaba Futebol Clube (ES) Real Noroeste
  Serra-ES S. E. Serra Futebol Clube (ES) 2:1 Pinheiros FC Pinheiros
matchday 7 Anorthosis Anorthosis Famagusta 0:2 Omonia Nicosia Omonia Nikosia
  AEL Limassol AEL Limassol 1:2 Apollon Limassol Apol. Limassol
matchday 6 Atl. Gloriense AD Atlética Gloriense 1:1 Associação Desportiva Confiança (SE) Confiança-SE
matchday 7 FCI Levadia FCI Levadia 0:4 Paide Linnameeskond Paide
matchday 4 Napier City R. Napier City Rovers 7:0 Petone FC Petone FC
  Western Suburbs Western Suburbs FC 4:0 North Wellington FC N. Wellington
matchday 5 Sligo Rovers Sligo Rovers 1:0 Finn Harps Finn Harps
  Dundalk FC Dundalk FC 1:1 St. Patricks Athletic St. Patricks
  Shamrock Rovers Shamrock Rovers 2:1 Longford Town FC Longford Town
matchday 9 Melaka Melaka United FC 2:3 Selangor FC Selangor FC
  PJ City FC Petaling Jaya City FC 1:1 Penang FC Penang
matchday 7 LC Sailors Lion City Sailors 4:1 Balestier Khalsa Balestier Khals
matchday 42 Oxford United Oxford United 3:2 Gillingham FC Gillingham FC
  AFC Wimbledon AFC Wimbledon 4:1 Swindon Town Swindon Town
  Colchester Utd. Colchester United 2:1 Walsall FC Walsall
matchday 39 Altrincham Altrincham FC 0:4 Sutton United Sutton Utd
matchday 32 Linfield Linfield FC 2:1 Ballymena United Ballymena
  Portadown Portadown FC 1:2 Cliftonville FC Cliftonville
matchday 34 Pordenone Pordenone Calcio 2:0 Frosinone Calcio Frosinone
matchday 36 Lecco Calcio Lecco 1912 1:1 Olbia Calcio 1905 Olbia
  Renate AC Renate 2:1 Juventus U23 Juventus U23
  Grosseto US Grosseto 1912 2:1 Pro Sesto 1913 Pro Sesto
  Piacenza Piacenza Calcio 1919 1:3 UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe
  AS Livorno AS Livorno 1:2 Como 1907 Como
  Legnago FC Legnago Salus 1:1 SS Arezzo Arezzo
  AS Gubbio AS Gubbio 1910 0:0 Mantova 1911 Mantova
  Virtus Verona Virtusvecomp Verona 0:1 AS Sambenedettese Sambenedettese
  Ancona-Matelica Ancona-Matelica 0:0 Alma Juventus Fano 1906 AJ Fano
  Feralpisalò Feralpisalò 6:1 Carpi FC 1909 Carpi
  Modena Modena FC 2018 3:0 Calcio Padova Padova
  Catanzaro US Catanzaro 2:0 Calcio Catania Catania
  Casertana Casertana FC 2:3 SS Juve Stabia Juve Stabia
  V. Francavilla Virtus Francavilla Calcio 0:0 US Viterbese 1908 Viterbese
  Foggia Calcio Foggia 1920 0:1 Paganese Calcio 1926 Paganese
  Bari SSC Bari 2:2 Palermo FC Palermo
  Potenza Potenza Calcio 2:1 SS Monopoli 1966 Monopoli
  Teramo Teramo Calcio 1913 2:0 AS Bisceglie 1913 Bisceglie
matchday 4 O'Higgins CD O'Higgins 0:0 Deportes La Serena La Serena
  La Calera Unión La Calera 1:1 Audax Italiano Audax Italiano
  Cobresal CD Cobresal 2:1 Santiago Wanderers Wanderers
Semi-Finals
Chelsea Chelsea FC 1:0 Manchester City Man City
matchday 35 UD Las Palmas UD Las Palmas 1:1 Málaga CF Málaga CF
  Sporting Gijón Sporting Gijón 0:1 Real Oviedo Real Oviedo
  Albacete Albacete Balompié 1:0 CD Mirandés CD Mirandés
  UD Logroñés UD Logroñés 0:0 Rayo Vallecano Rayo Vallecano
matchday 33 FC Chambly FC Chambly 2:0 Amiens SC Amiens SC
  Toulouse FC Toulouse 1:0 LB Châteauroux LB Châteauroux
  USL Dunkerque USL Dunkerque 1:1 Grenoble Foot 38 Grenoble
  Valenciennes FC Valenciennes FC 0:1 EA Guingamp Guingamp
  AC Ajaccio AC Ajaccio 3:0 Chamois Niortais FC Chamois Niort
  Rodez AF Rodez AF 2:2 Paris FC Paris FC
  AJ Auxerre AJ Auxerre 3:2 AS Nancy-Lorraine AS Nancy
  FC Sochaux FC Sochaux-Montbéliard 1:1 Pau FC Pau FC
matchday 30 Concarneau US Concarneau 3:1 FC Bastia-Borgo Bastia-Borgo
  FC Sète 34 FC Sète 34 1:0 Stade Lavallois Stade Lavallois
  US Boulogne US Boulogne 2:1 Stade Briochin Stade Briochin
  Red Star FC Red Star FC 3:0 SO Cholet SO Cholet
matchday 20 Loko-Kazanka M. Lokomotiv-Kazanka Moskow 1:2 FC Tver FC Tver
matchday 19 Strogino Moscow Strogino Moscow 2:1 FK Khimki 2 Khimki 2
  FC Krasniy FC Krasniy Smolensk 0:0 Khimik-Arsenal Tula Khimik-Arsenal
  Znamya Noginsk Znamya Noginsk 3:1 Metallurg Vidnoe Metallurg Vidn.
  FK Kaluga FK Kaluga 2:0 Avangard Kursk Avangard Kursk
  Salyut Belgorod Salyut Belgorod 2:1 Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk Sakhalin
  Fakel-M Fakel-M Voronezh 1:1 Sokol Saratov Sokol Saratov
  M. Lipetsk Metallurg Lipetsk 5:0 Kvant Obninsk Kvant Obninsk
  Saturn Saturn Ramenskoe 0:0 FK Ryazan FK Ryazan
matchday 34 Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles Deventer 3:0 Almere City FC Almere City
matchday 27 Benfica SL Benfica 1:2 Gil Vicente FC Gil Vicente
  Belenenses SAD Belenenses SAD 2:0 CS Marítimo Marítimo
  Rio Ave FC Rio Ave FC 0:0 SC Braga Braga
  Famalicão FC Famalicão 0:1 Portimonense Futebol SAD Portimonense
matchday 29 Casa Pia Casa Pia AC 0:3 Académica Coimbra Coimbra
  Penafiel FC Penafiel 2:2 CD Cova Piedade Cova Piedade
  FC Porto B FC Porto B 2:2 GD Estoril Praia Estoril Praia
Group A Ripensia Ripensia Timisoara 2:1 FC Universitatea Cluj U Cluj
matchday 31 Adana Demirspor Adana Demirspor 3:0 Giresunspor Giresunspor
  Eskisehirspor Eskisehirspor 0:3 Balikesirspor Balikesirspor
  Akhisarspor Akhisarspor 1:1 Altinordu FK Altinordu
matchday 22 Metalist 1925 Metalist 1925 Kharkiv 1:1 Volyn Lutsk Volyn Lutsk
matchday 29
Grasshoppers Grasshopper Club Zurich 1:0 FC Wil 1900 FC Wil 1900
  SC Kriens SC Kriens 0:1 FC Schaffhausen FC Schaffhausen
matchday 19 Viktoria Zizkov FK Viktoria Zizkov 1:0 FK Usti nad Labem Usti nad Labem
  Vysehrad FK Slavoj Vysehrad 0:1 1.SK Prostejov 1.SK Prostejov
  FC Vysocina FC Vysocina Jihlava 0:1 FK Dukla Prag Dukla Prague
  Vlasim FC Sellier & Bellot Vlasim 0:0 FK Varnsdorf FK Varnsdorf
  Hradec Kralove FC Hradec Kralove 1:0 FK Fotbal Trinec Fotbal Trinec
  FC MAS Taborsko FC MAS Taborsko 1:0 FK Blansko Blansko
matchday 3 FC Fredericia FC Fredericia 2:0 FC Helsingör FC Helsingör
matchday 28 Dinamo Vranje FK Dinamo Vranje 2:0 OFK Zarkovo Zarkovo
  Graficar Graficar Belgrad 4:1 FK Trayal Kruševac Trayal
  Radnicki Srem FK Radnicki Sremska Mitrovica 2:1 FK Buducnost Dobanovci Dobanovci
  Dubocica FK Dubocica Leskovac 2:1 Zeleznicar Pancevo Zelez. Pancevo
matchday 25 Z. Sosnowiec Zaglebie Sosnowiec 1:1 GKS Belchatow GKS Belchatow
  Odra Opole Odra Opole 1:0 Korona Kielce Korona Kielce
matchday 24 Legionovia Legionovia Legionowo 3:3 Polonia Warsaw Pol. Warsaw
matchday 30 Korona Kielce II Korona Kielce II 0:3 Avia Swidnik Avia Swidnik
  Chelmianka Chelmianka Chelm 0:1 Stal Stalowa Wola Stalowa Wola
  Wisla Sand. Wisla Sandomierz 1:4 Wisla Pulawy Wisla Pulawy
  KS Wiazownica KS Wiazownica 0:2 LKS Lagów LKS Lagów
  Lewart Lubartów Lewart Lubartów 3:0 Orleta Radzyn Podlaski Orleta R.P.
  Wisloka Debica Wisloka Debica 3:1 Cracovia II Cracovia II
matchday 2 Häcken BK Häcken 1:2 Malmö FF Malmö FF
  Degerfors Degerfors IF 0:1 Kalmar FF Kalmar FF
  Östersund Östersunds FK 5:0 Örebro SK Örebro SK
  Djurgarden Djurgardens IF 1:0 IFK Norrköping Norrköping
  Sirius IK Sirius 1:0 Halmstads BK Halmstads BK
  Östers IF Östers IF 1:1 Landskrona BoIS Landskrona
  Värnamo IFK Värnamo 2:1 GIF Sundsvall GIF Sundsvall
matchday 6 Taraz FK Taraz 1:0 Akzhayik Uralsk Akzhayik
  FC Astana FC Astana 3:1 Qyzyljar SK Petropavlovsk Qyzyljar
  Kaysar Kaysar Kyzylorda 1:1 FK Atyrau Atyrau
matchday 30 B. Podgorica Buducnost Podgorica 1:2 FK Podgorica FK Podgorica
matchday 24 Tottenham U23 Tottenham Hotspur U23 1:4 Chelsea FC U23 Chelsea U23
matchday 32 Hapoel Ikhsal Hapoel Ikhsal 1:1 Beitar Tel Aviv Bat Yam B TLV Bat Yam
matchday 4 Maccabi Haifa Maccabi Haifa 4:0 Ironi Kiryat Shmona Kiryat Shmona
matchday 14 Kazincbarcika Kazincbarcikai SC 0:2 Budaörsi SC Budaörs
matchday 33 Soroksár Soroksár SC 0:1 Gyirmót FC Győr Gyirmót FC
  Békéscsaba Békéscsaba 1912 Elöre SE 1:2 Szombathelyi Haladás Haladás
  Debreceni EAC Debreceni EAC 0:1 FC Ajka FC Ajka
  Dorog Dorogi FC 1:1 Szolnoki MÁV FC Szolnok
  Csákvár Aqvital FC Csákvár 1:2 Szentlőrinc SE Szentlőrinc SE
  Kaposvár Kaposvári Rákóczi FC 1:2 Vasas FC Vasas FC
  Nyíregyháza Nyíregyháza Spartacus 1:2 BFC Siófok BFC Siófok
  Pécsi MFC Pécsi MFC 1:1 Szeged-Csanád - GA Szeged
  Budaörs Budaörsi SC 3:2 Kazincbarcikai SC Kazincbarcika
matchday 28 Sl. Wroclaw II Slask Wroclaw II 3:4 Stal Rzeszow Stal Rzeszow
  Olimpia Grudz. Olimpia Grudziadz 1:2 Pogon Siedlce Pogon Siedlce
  KKS Kalisz KKS 1925 Kalisz 0:2 Chojniczanka Chojnice Chojniczanka
Group 1 Celta Vigo B Celta Vigo B 1:1 Burgos CF Burgos CF
Group 3 Gimnàstic Gimnàstic de Tarragona 0:1 UD Ibiza UD Ibiza
Group 4 Algeciras CF Algeciras CF 1:1 UCAM Murcia CF UCAM Murcia
Group 5 RM Castilla Real Madrid Castilla 2:2 CF Talavera de la Reina CF Talavera
  UD Sanse UD San Sebastián de los Reyes 0:4 CD Badajoz CD Badajoz
matchday 3 SD Leioa SD Leioa 1:0 CD Izarra CD Izarra
  CE L’Hospitalet CE L’Hospitalet 0:1 Atzeneta UE Atzeneta UE
  CD Marino CD Marino 1:2 Yeclano Deportivo Yeclano
  UD Poblense UD Poblense 4:0 CP Villarrobledo CP Villarrobledo
  CD Guijuelo CD Guijuelo 1:0 Sporting de Gijón B Sporting B
  AE Prat AE Prat 1:0 Valencia Mestalla Valencia B
  Getafe CF B Getafe CF B 0:0 UD Socuéllamos Socuéllamos
  Las Rozas CF Las Rozas CF 1:1 Villarrubia CF Villarrubia CF
  Pontevedra Pontevedra CF 0:0 CD Lealtad CD Lealtad
  Salamanca CF Salamanca CF UDS 1:0 CD Covadonga Covadonga
  UE Olot UE Olot 1:3 Orihuela CF Orihuela CF
  Laredo CD Laredo 2:0 SD Tarazona SD Tarazona
  Atl. Baleares Atlético Baleares 2:1 Mérida AD Mérida AD
  Lleida Esportiu Lleida Esportiu 0:0 Atlético Levante UD Atl. Levante
  Cádiz B Cádiz CF B 2:0 Córdoba CF Córdoba CF
  UD Tamaraceite UD Tamaraceite 1:0 Real Murcia CF Real Murcia
  Navalcarnero CDA Navalcarnero 0:0 CD Don Benito CD Don Benito
  SD Compostela SD Compostela 1:1 UP Langreo UP Langreo
  R. B. Linense Real Balompédica Linense 3:1 Sevilla Atlético Sevilla Atl.
matchday 22 St. Anna/Aigen USV St. Anna/Aigen postponed Union Gurten Gurten
matchday 36 RW Oberhausen Rot-Weiß Oberhausen 0:1 Borussia Dortmund II B. Dortmund II
matchday 19 Naestved BK Naestved Boldklub 0:0 FA 2000 FA 2000
  Slagelse Slagelse B&I 2:1 Brönshöj Boldklub Brönshöj BK
  Akademisk BK Akademisk Boldklub 2:1 Vanlöse IF Vanlöse IF
  Thisted FC Thisted FC 0:2 Brabrand IF Brabrand IF
matchday 12 Iztapa Deportivo Iztapa 4:0 CSD Sacachispas Sacachispas
  Santa Lucía C. Santa Lucía Cotzumalguapa FC 1:1 Cobán Imperial Cobán Imperial
  Comunicaciones Comunicaciones FC 3:0 Sanarate FC Sanarate FC
matchday 18 Pérez Zeledón Municipal Pérez Zeledón 3:2 Limón FC Limón FC
  Sp. San José Sporting San José 0:3 Guadalupe FC Guadalupe FC
  Herediano CS Herediano 1:2 CS Cartaginés Cartaginés
matchday 11 Alianza FC Alianza FC Panama 2:3 Herrera FC Herrera FC
matchday 28 FC Eddersheim FC Eddersheim 9:00 PM TuS Dietkirchen TuS Dietkirchen
  SV Zeilsheim SV Zeilsheim 9:00 PM FV Bad Vilbel FV Bad Vilbel
  Buch. Flieden SV Buchonia Flieden 9:00 PM FC Hanau 93 FC Hanau 93
matchday 30 Schwabmünchen TSV Schwabmünchen postponed SV Kirchanschöring Kirchansch.
  1860 München II TSV 1860 München II postponed TSV 1880 Wasserburg TSV Wasserburg
matchday 24 Arnoldsweiler Viktoria Arnoldsweiler postponed VfL Alfter VfL Alfter
  BW Friesdorf FC BW Friesdorf postponed BC Viktoria Glesch-Paffendorf Glesch-Paffend.
  SV Eilendorf SV Eilendorf postponed VfL Vichttal VfL Vichttal
  Freialdenhoven SC Borussia Freialdenhoven postponed FC Hennef 05 Hennef 05
  Spvg Wesseling Spvg Wesseling-Urfeld postponed SC Fortuna Köln U23 Fortuna Köln II
  FC Pesch FC Pesch postponed SV Deutz 05 SV Deutz 05
  Frechen 20 SpVg Frechen 20 postponed FC Hürth Hürth
matchday 32 TSG Sprockhövel TSG Sprockhövel postponed SC Westfalia Herne Westfalia Herne
  SC Paderborn II SC Paderborn 07 II postponed ASC 09 Dortmund ASC 09 Dortmund
  TuS Haltern TuS Haltern postponed SG Finnentrop/Bamenohl Finnentrop/Bam.
  TuS Erndtebrück TuS Erndtebrück postponed SV Westfalia Rhynern Westf. Rhynern
  SV Schermbeck SV Schermbeck postponed FC Eintracht Rheine Eintr. Rheine
  Vict. Clarholz Victoria Clarholz postponed FC Gütersloh FC Gütersloh
  Meinerzhagen RSV Meinerzhagen postponed SpVgg Vreden SpVgg Vreden
  Hammer SpVg Hammer SpVg postponed SG Wattenscheid 09 Wattenscheid 09
  Holzwickeder SC Holzwickeder SC postponed TuS Ennepetal TuS Ennepetal
  Spfr. Siegen Sportfreunde Siegen postponed Preußen Münster II Pr. Münster II
matchday 15 Iranjavan FC Iranjavan FC 0:2 Foolad Novin Foolad Novin
  Espad Espad Alvand 3:0 Avalan Kamyaran Avalan Kamyaran
  Mes Novin Mes Novin Kerman 1:0 Shahrdari Hamedan Sh. Hamedan
  Elmoadab FC Elmoadab FC 1:0 Omid Genaveh Omid Genaveh
  Bandar Abbas Shahrdari Bandar Abbas 0:0 FC Vista Turbine Vista Turbine
  Mes Shahr Babak Mes Shahr Babak FC 2:1 Sardar Bukan FC Sardar Bukan
  Shahid Ghandi Shahid Ghandi Yazd 2:1 Shahin Bandar Ameri Shahin B.A
  Atrak Bojnourd Atrak Khorasan Shomali 0:1 Shahrdari Mahshahr Sh. Mahshahr
  Sh. Babolsar Shohada Babolsar 1:0 Miladmehr Tehran FC Miladmehr FC
  Niroye Zamini Niroye Zamini FC 1:1 Oghab Teheran Oghab Teheran
  Naft Omidiyeh Naft Omidiyeh FC 2:1 Shams Azar Qazvin Shams Azar
matchday 25 STK Samorin STK 1914 Samorin 3:1 FC Petrzalka FC Petrzalka
matchday 1 Belshina Belshina Bobruisk 0:2 Volna Pinsk Volna Pinsk
  Krumkachi Krumkachi Minsk 1:0 Lokomotiv Gomel Lokomotiv Gomel
  Dzerzhinsk Arsenal Dzerzhinsk 2:0 Shakhter Petrikov Shakhter
matchday 17 Rappi/GC U17 FC Rapperswil-Jona/GC U17 6:0 Team AFF/FFV Fribourg U17 AFF/FFV U17
matchday 4 Al-Ansar Al-Ansar 2:0 Shabab Sahel Shabab Sahel
  Al-Ahli Al-Ahli Akhaa Aley 0:0 Al-Nejmeh Al-Nejmeh
  Safa Beirut SC Safa Beirut SC 3:3 Al-Ahed Al-Ahed
matchday 14 Faetano SC Faetano 1:1 SS San Giovanni San Giovanni
  La Fiorita La Fiorita 1967 1:0 SP Tre Fiori Tre Fiori
  Libertas