To use this site, please enable Javascript.

Matches Apr 24, 2021

matchday 31
FC Augsburg FC Augsburg 2:3 1. FC Köln 1. FC Köln
 
Union Berlin 1.FC Union Berlin 3:1 SV Werder Bremen Werder Bremen
 
1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05 2:1 Bayern Munich FC Bayern
 
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 0:2 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
 
SC Freiburg SC Freiburg 1:1 TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
 
Karlsruher SC Karlsruher SC 2:2 Würzburger Kickers Würzb. Kickers
 
E. Braunschweig Eintracht Braunschweig 0:2 FC Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue
 
SC Paderborn SC Paderborn 07 2:1 Fortuna Düsseldorf F. Düsseldorf
 
VfL Osnabrück VfL Osnabrück 1:3 Holstein Kiel Holstein Kiel
 
1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg 3:1 1.FC Heidenheim 1846 1.FC Heidenheim
matchday 34
Viktoria Köln FC Viktoria Köln 2:2 SC Verl SC Verl
 
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 3:2 SpVgg Unterhaching Unterhaching
 
Dynamo Dresden SG Dynamo Dresden 0:3 Hallescher FC Hallescher FC
 
Türkgücü Münch. Türkgücü München 0:2 KFC Uerdingen 05 KFC Uerdingen
 
FC Ingolstadt FC Ingolstadt 04 3:2 FSV Zwickau FSV Zwickau
 
Waldh. Mannheim SV Waldhof Mannheim 0:2 TSV 1860 Munich 1860 Munich
 
SV Meppen SV Meppen 2:3 FC Hansa Rostock Hansa Rostock
matchday 33
Arsenal Arsenal FC 0:1 Everton FC Everton
 
Liverpool Liverpool FC 1:1 Newcastle United Newcastle
matchday 32 Elche CF Elche CF 1:0 Levante UD Levante
  Real Valladolid Real Valladolid CF 1:1 Cádiz CF Cádiz CF
matchday 33 Genoa Genoa CFC 2:0 Spezia Calcio Spezia Calcio
matchday 34 Stade Reims Stade Reims 1:3 Olympique Marseille Marseille
  Saint-Étienne AS Saint-Étienne 1:2 Stade Brest 29 Stade Brest 29
  FC Metz FC Metz 1:3 Paris Saint-Germain Paris SG
matchday 30 Excelsior '31 Excelsior '31 Rijssen 8:30 PM VV DOVO Veenendaal DOVO
  Staphorst VV Staphorst 8:30 PM DVS '33 Ermelo DVS '33
  ACV Assen ACV Assen 8:30 PM VVSB Noordwijkerhout VVSB
  SteDoCo VV SteDoCo 8:30 PM Harkemase Boys Harkemase Boys
  HSV Hoek HSV Hoek 8:30 PM VV Goes VV Goes
  VVOG VVOG Harderwijk 8:30 PM FC Lisse FC Lisse
  Ajax Amateurs Ajax Amateurs 8:30 PM Sportlust '46 Sportlust '46
  Ter Leede VV Ter Leede 9:00 PM ODIN '59 Heemskerk ODIN '59
  Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk 9:00 PM BVV Barendrecht Barendrecht
matchday 27
SCR Altach SCR Altach 2:2 TSV Hartberg TSV Hartberg
 
Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 0:2 Austria Vienna Austria Vienna
 
SV Ried SV Ried 2:1 SKN St. Pölten SKN St. Pölten
  Ural Ural Yekaterinburg 1:1 Akhmat Grozny Akhmat Grozny
  Zenit S-Pb Zenit St. Petersburg 6:0 Rotor Volgograd Rotor Volgograd
matchday 5 ASU Poli ASU Politehnica Timisoara 0:1 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc Csikszereda
  Rapid 1923 FC Rapid 1923 1:1 CS Mioveni CS Mioveni
matchday 27 VV Capelle VV Capelle 8:30 PM VV Zwaluwen Vlaardingen Zwaluwen
  Jodan Boys CVV de Jodan Boys 8:30 PM VV Smitshoek Smitshoek
  VV Rijsoord VV Rijsoord 8:30 PM Achilles Veen Achilles Veen
  Spijkenisse VV Spijkenisse 8:30 PM VV Scherpenzeel Scherpenzeel
  Gravenzande FC 's-Gravenzande 8:30 PM ARC Alphen aan den Rijn sv ARC
  SV Poortugaal SV Poortugaal 8:30 PM DHSC Utrecht DHSC Utrecht
  SC Feyenoord SC Feyenoord Rotterdam 9:00 PM Achilles '29 Achilles '29
  VV Duno VV Duno Doorwerth 9:00 PM FC Rijnvogels Rijnvogels
matchday 30 Willem II Willem II Tilburg 1:0 RKC Waalwijk RKC Waalwijk
  Heerenveen SC Heerenveen 0:2 PEC Zwolle PEC Zwolle
matchday 37
Genclerbirligi Genclerbirligi Ankara 2:1 Caykur Rizespor C. Rizespor
  Konyaspor Konyaspor 0:0 Hatayspor Hatayspor
 
Trabzonspor Trabzonspor 2:0 Fatih Karagümrük Karagümrük
matchday 27 Berkum VV Berkum postponed AZSV Aalten AZSV Aalten
  Buitenpost VV Buitenpost postponed SV Urk SV Urk
  VV Eemdijk VV Eemdijk postponed VV Noordscheschut Noordscheschut
  Flevo Boys Flevo Boys Emmeloord postponed SC Genemuiden Genemuiden
  Swift AVV Swift postponed SDC Putten SDC Putten
  NSC Nijkerk NSC Nijkerk postponed VV DETO Twenterand DETO
  ONS Sneek ONS Sneek postponed ASV De Dijk De Dijk
  HZVV Hoogeveen HZVV Hoogeveen postponed RKAV Volendam RKAV Volendam
matchday 3 Gaz Metan Gaz Metan Mediaș 4:1 FC Dinamo Dinamo
  Astra Giurgiu Astra Giurgiu 0:1 ACSC FC Arges FC Arges
matchday 23 FK Mariupol FK Mariupol 0:3 Rukh Lviv Rukh Lviv
  Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka 3:0 Vorskla Poltava Vorskla Poltava
  SK Dnipro-1 SK Dnipro-1 3:0 FK Minaj FK Minaj
matchday 7 AO Kavala AO Kavala 0:0 Veria NPS Veria NPS
  PO Triglias PO Triglias 0:0 Apollon Pontou Apollon Pontou
  GAS Ialysos GAS Ialysos 1948 0:2 AS Rodos AS Rodos
  Panserraikos Panserraikos 3:0 Almopos Arideas Almopos
  Aspropyrgos Enosi Aspropyrgou postponed Niki Volou Niki Volou
  AEP Kozanis AEP Kozanis 0:1 Pierikos Katerini Pierikos
  GS Kallithea GS Kallithea 2:1 PS Kalamata PS Kalamata
  Thesprotos Thesprotos Igoumenitsas 1:0 Olympiakos Volou Olymp. Volou
  AO Egaleo AO Egaleo 1:0 Asteras Vlachioti Ast. Vlachioti
  AO Episkopi AO Episkopi Rethymnou 1:0 AS Santorinis 2020 AS Santorinis
matchday 5 PAS Giannina PAS Giannina 0:1 Panetolikos GFS Panetolikos
  AE Larisa AE Larisa 0:1 OFI Crete OFI Crete
matchday 29 Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc 0:2 FC Banik Ostrava Banik Ostrava
  C. Budejovice SK Dynamo Ceske Budejovice 0:2 FK Jablonec FK Jablonec
  Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav 0:1 FC Slovan Liberec Slovan Liberec
matchday 31 Vrsac U17 OFK Vrsac U17 1:2 FK Teleoptik Zemun U17 Teleoptik U17
  Apolon 4 U17 FK Apolon 4 Kragujevac U17 1:1 Graficar Belgrad U17 Graficar U17
  FK TSC U17 FK TSC Backa Topola U17 2:6 Red Star Belgrade U17 Red Star U17
  Kiker U17 FK Kiker Kraljevo U17 3:2 FK Zemun U17 Zemun U17
  Brodarac U17 FK Brodarac Belgrad U17 3:0 FK Radnicki Nis U17 Radnicki N U17
  Rad U19 FK Rad U19 2:1 FK Radnicki Belgrad U19 Rad Belgrad U19
  Novi Sad U19 RFK Novi Sad 1921 U19 0:2 Graficar Belgrad U19 Graficar U19
  Trayal U19 FK Trayal Kruševac U19 0:3 FK Mladost Lucani U19 Mladost U19
  Brodarac U19 FK Brodarac Belgrad U19 3:0 FK Radnicki Nis U19 Radn. Nis U19
  FK TSC U19 FK TSC Backa Topola U19 1:1 Red Star Belgrade U19 Red Star U19
matchday 33 Zlatibor FK Zlatibor Cajetina 0:1 FK Novi Pazar Novi Pazar
  Mladost FK Mladost Lucani 2:1 FK TSC Backa Topola FK TSC
  Rad FK Rad 3:0 OFK Backa Backa
  Vozdovac FK Vozdovac 2:1 FK Cukaricki Cukaricki
  Javor-Matis FK Javor-Matis Ivanjica 2:0 FK Macva Sabac Macva
  Napredak FK Napredak Krusevac 5:0 FK Proleter Novi Sad Proleter
matchday 31 HNK Sibenik HNK Sibenik 2:0 Slaven Belupo Koprivnica Slaven Belupo
matchday 1 Tervarit Oulu Tervarit Oulu 7:00 PM Rollon Pojat Rollon Pojat
  Oulunsalo PS Oulunsalo Palloseura 10:00 PM Rovaniemi United Roi Utd
  Kajaanin Haka Kajaanin Haka 11:00 PM Oulun Palloseura OPS
matchday 10 HJK Helsinki HJK Helsinki 4:2 FC Honka FC Honka
  FC Inter FC Inter Turku 1:0 Kuopion Palloseura KuPS
matchday 27 Rakow Rakow Czestochowa 2:0 Slask Wroclaw Slask Wroclaw
  Podbeskidzie Podbeskidzie Bielsko-Biala 1:0 Lech Poznan Lech Poznan
  Górnik Zabrze Górnik Zabrze 0:2 Wisla Plock Wisla Plock
  Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin 2:2 Piast Gliwice Piast Gliwice
matchday 26 Botev Vratsa POFK Botev Vratsa 0:1 Cherno More Varna Cherno More
  FK Etar Etar Veliko Tarnovo 1:1 Slavia Sofia Slavia Sofia
matchday 29 Kariana Erden Kariana Erden 0:3 Septemvri Sofia Septemvri Sofia
  FC Sportist FC Sportist Svoge 3:1 FC Septemvri Simitli FC S. Simitli
  Neftochimik Neftochimik Burgas 2:1 Hebar Pazardzhik Hebar P.
  Lokomotiv GO FC Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 0:1 Yantra Gabrovo Yantra
  Ludogorets II PFC Ludogorets Razgrad II 1:1 FC Sozopol FC Sozopol
matchday 30 NK Bravo NK Bravo 0:1 NK Maribor NK Maribor
matchday 23 FC Wiltz 71 FC Wiltz 71 1:0 Jeunesse Esch Jeunesse Esch
matchday 31 Puskás AFC Puskás Akadémia FC 1:4 Zalaegerszegi TE FC Zalaegerszeg
  Kisvárda Kisvárda FC 0:1 Diósgyőri VTK Diósgyőr
matchday 6 Zlate Moravce ViOn Zlate Moravce-Vrable 0:1 DAC Dunajska Streda Dunajska Streda
  Spartak Trnava Spartak Trnava 2:0 AS Trencin AS Trencin
  Ruzomberok MFK Ruzomberok 2:1 SKF Sered SKF Sered
  Pohronie FK Pohronie 0:0 FC Nitra FC Nitra
  FK Senica FK Senica 1:1 Zemplin Michalovce Michalovce
matchday 31 SE Freising SC Eintracht Freising 1:00 AM TSV Ampfing TSV Ampfing
  SV Erlbach SV Erlbach 1:00 AM Kirchheimer SC Kirchheimer SC
  ASV Dachau ASV Dachau 7:00 PM 1.FC Passau 1.FC Passau
  St. Hauzenberg FC Sturm Hauzenberg 8:00 PM Sportbund DJK Rosenheim SB Rosenheim
  FC Unterföhring FC Unterföhring 8:00 PM VfB Hallbergmoos VfB Hallbergmoos
  FC Töging FC Töging 8:30 PM TSV Grünwald TSV Grünwald
  SpVgg Landshut SpVgg Landshut 9:00 PM TSV Kastl TSV Kastl
  TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen 9:00 PM TuS Holzkirchen TuS Holzkirchen
matchday 19 TSV Travemünde TSV Travemünde 1:45 AM SV Grün-Weiß Siebenbäumen GW Siebenbäumen
  Sereetzer SV Sereetzer SV 10:00 PM TSV Lägerdorf TSV Lägerdorf
  Friedrichsberg TSV Friedrichsberg-Busdorf 8:00 PM TuS Rotenhof TuS Rotenhof
  IF Stjernen IF Stjernen Flensborg 8:00 PM TSV Nordmark Satrup Nordmark Satrup
  TSV Kropp TSV Kropp 8:00 PM BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel
  MTV Tellingstedt MTV Tellingstedt 10:00 PM TuS Collegia Jübek Collegia Jübek
matchday 27 FC Waldkirch FC Waldkirch 12:30 AM FC Teningen FC Teningen
  FC Radolfzell FC Radolfzell 8:30 PM FC Denzlingen FC Denzlingen
  Offenburger FV Offenburger FV 8:30 PM SC Durbachtal SC Durbachtal
  SC Lahr SC Lahr 9:30 PM SV Bühlertal SV Bühlertal
  SV Endingen SV Endingen 9:30 PM FC Auggen FC Auggen
matchday 11 Godoy Cruz Club Deportivo Godoy Cruz Antonio Tomba 1:0 Club Atlético Central Córdoba (SdE) Central Córdoba
matchday 16 Puebla FC Puebla FC 0:0 UNAM Pumas UNAM Pumas
  Club Tijuana Club Tijuana 1:0 Club Necaxa Necaxa
  Mazatlán FC Mazatlán FC 4:3 Club León FC León
matchday 2 Kansas Sporting Kansas City 1:1 Orlando City SC Orlando City SC
matchday 5 Nacional Potosí CA Nacional Potosí 2:1 Royal Pari Fútbol Club Royal Pari
matchday 11 H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 2:1 Vegalta Sendai Vegalta Sendai
  Sanf. Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 1:2 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
  FC Tokyo FC Tokyo 1:2 Sagan Tosu Sagan Tosu
  Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 5:0 Yokohama FC Yokohama FC
  Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol 5:1 Tokushima Vortis Tokushima Vort.
  Kashima Antlers Kashima Antlers 1:1 Vissel Kobe Vissel Kobe
matchday 10 Ehime FC Ehime FC 0:2 Albirex Niigata Albirex Niigata
matchday 6 Suzuka PG Suzuka Point Getters 2:1 Kochi United Kochi Utd.
  FC Osaka FC Osaka 1:1 Iwaki FC Iwaki FC
  Musashino Utd. Tokyo Musashino United 0:0 MIO Biwako Shiga MIO B. Shiga
matchday 3 tonan Maebashi tonan Maebashi 4:3 Zuvor: Thespakusatsu Gunma Challengers (Reserves)	Thespa Challen.
  Tokyo 23 Tokyo 23 3:1 Esperanza SC (Yokohama) Esperanza SC
  Briobe. Urayasu Briobecca Urayasu 2:0 Ryutsu Keizai Dragons Ryugasaki RKD Ryugasaki
  Tochigi City Tochigi City 2:1 Tsukuba FC Tsukuba FC
matchday 2 Easy Akashi Easy Akashi 1:2 Moriyama Samurai 2000 Moriyama Sam.
  FC Awaji-shima FC Awaji-shima 0:2 Hannan University Club Hannan Uni Club
  Kobe FC Kobe FC 1970 postponed St.Andrews FC St.Andrews FC
  KanDai Club '10 Kansai Univ. Club 2010 0:6 Kansai University FC 2008 Kansai Uni '08
  Porv. Asuka Porvenir Asuka 1:2 Cento Cuore Harima Cen.Cuo. Harima
  Lagend Shiga Lagend Shiga 2:2 Laranja Kyoto Laran. Kyoto
matchday 9 Marc. Stallions Marconi Stallions 0:2 Mt Druitt Town Rangers Mt Druitt Town
matchday 29 KS Kastrioti KS Kastrioti Krujë 0:0 KF Laçi KF Laçi
  KF Vllaznia KF Vllaznia 2:1 KF Skënderbeu KF Skënderbeu
  Bylis Ballsh KF Bylis Ballsh 1:0 FK Apolonia FK Apolonia
  KF Teuta KF Teuta 0:2 KF Tirana KF Tirana
  FK Partizani FK Partizani 4:0 FK Kukësi FK Kukësi
matchday 18 Central Coast Central Coast Mariners 2:2 Sydney FC Sydney FC
  Macarthur Macarthur FC 1:1 Melbourne City FC Melbourne City
matchday 28 S. Brijeg U17 NK Siroki Brijeg U17 2:1  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 Zeljeznicar U17
  Tuzla City U17 FK Tuzla City U17 1:0 FK Olimpik Sarajevo U17 Olimpik U17
  Krupa U17 FK Krupa na Vrbasu U17 1:3 FK Velez Mostar U17 Velez U17
  Banja Luka U17 FK Borac Banja Luka U17 0:1 HSK Zrinjski Mostar U17 Zr. Mostar U17
matchday 21 Sarajevo U19 FK Sarajevo Academy U19 5:1 FK Velez Mostar U19 V. Mostar U19
  Hadzici U19 FK Radnik Hadzici U19 0:2 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 Zeljeznicar U19
matchday 27 Velez Mostar FK Velez Mostar 2:1 FK Krupa na Vrbasu FK Krupa
  Sloboda Tuzla FK Sloboda Tuzla 1:0 FK Mladost Doboj-Kakanj Mladost Kakanj
matchday 2 Mineros Mineros de Guayana 1:0 Atlético Venezuela Atl. Venezuela
  Puerto Cabello Academia Puerto Cabello 0:0 Deportivo La Guaira Dep. La Guaira
matchday 23 Igman Konjic FK Igman Konjic 3:0 NK Vis Simm-Bau Kosova Simm-Bau
  FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj 3:0 NK Jedinstvo Bihac J. Bihac
  Travnik NK Travnik 1:0 NK Zvijezda Gradacac Zvijezda G.
  HSK Posusje HSK Posusje 1:0 NK GOSK Gabela GOSK Gabela
  Slaven Zivinice NK Slaven Zivinice 0:7 NK Bratstvo Gracanica Br. Gracanica
matchday 10 FC Hegelmann FC Hegelmann Litauen 1:1 FC Džiugas Telsiai FC Džiugas
matchday 6 Slavia Slavia Mozyr 3:1 FK Slutsk FK Slutsk
  Dynamo Brest Dynamo Brest 0:0 FK Vitebsk Vitebsk
  Energetik-BGU Energetik-BGU Minsk 1:1 Neman Grodno Neman Grodno
  FK Minsk FK Minsk 1:3 Dinamo Minsk Dinamo Minsk
matchday 24 S. Novi Grad FK Sloboda Novi Grad 1:0 FK Borac Kozarska Dubica Kozarska Dubica
  Sutjeska Foca FK Sutjeska Foca 1:2 FK Tekstilac Derventa Tekstilac
  Rudar Prijedor FK Rudar Prijedor 6:1 FK Jedinstvo Brcko Jedinstvo Brcko
  Slavija S. FK Slavija Sarajevo 1:0 FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča
  Sloga Doboj FK Sloga Doboj 2:0 FK Ljubic Prnjavor Ljubic Prnjavor
  Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 3:0 FK Drina Zvornik Drina Zvornik
  Kozara Gradiska FK Kozara Gradiska 1:1 FK Po­dri­nje Janja Po­dri­nje
matchday 13 FAR Rabat FAR Rabat 0:2 Hassania d'Agadir Hassania
  Nahdat Zemamra Renaissance Zemamra 1:1 MAS Fes MAS Fes
Round of 16 Aswan SC Aswan SC 1:0 El Gouna FC El Gouna
matchday 10 Shukura Shukura Kobuleti 1:1 FC Dila Gori FC Dila
  FC Samtredia FC Samtredia 2:1 FC Telavi FC Telavi
  FC Locomotive FC Locomotive Tbilisi 0:1 FC Saburtalo Saburtalo
matchday 6 Gangneung Cit. Gangneung Citizen 0:1 Busan Transportation Corp. Busan Trans. C.
  Cheonan City Cheonan City 0:2 Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power Gyeongju KHNP
  Cheongju FC Cheongju FC 3:0 Changwon Citizen Changwon Cit.
  Daejeon KoRail Daejeon KoRail 2:0 Gimpo Citizen Gimpo Citizen
  Nowon Utd. Seoul Nowon United 1:0 Chuncheon Citizen Chuncheon FC
  Chungju Citizen Chungju Citizen 1:0 Jinju Citizen Jinju Citizen
  Pocheon Citizen Pocheon Citizen 2:2 Siheung City Siheung City
  Yangpyeong FC Yangpyeong FC 3:1 Seoul Jungnang Seoul Jungnang
  Yeoju FC Yeoju FC 1:2 Pyeongchang United Pyeongchang Utd
matchday 12 Pohang Steelers Pohang Steelers 0:0 Jeju United Jeju United
  Gwangju FC Gwangju FC 0:1 Daegu FC Daegu FC
  Gangwon FC Gangwon FC 1:1 Jeonbuk Hyundai Motors Jeonbuk Hyundai
matchday 16 NK Krka NK Krka 2:2 Vitanest Bilje NK Bilje
  NK Krsko NK Krsko 0:1 NK Smartno 1928 NK Smartno 1928
  NK Radomlje NK Radomlje 3:0 NK Rudar Velenje Rudar Velenje
  NK Fuzinar NK Fuzinar 1:2 ND Primorje ND Primorje
  NK Dob NK Roltek Dob 3:3 NK Triglav Kranj NK Triglav
  Beltinci ND Beltinci 1:1 NK Brda NK Brda
matchday 8 Gyeongnam FC Gyeongnam FC 3:0 Bucheon FC 1995 Bucheon FC
  Ansan Greeners Ansan Greeners 1:0 Daejeon Hana Citizen Daejeon Hana C.
  Busan IPark Busan IPark 0:1 Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons
matchday 3 Richmond Kicker Richmond Kickers 0:1 Greenville Triumph SC Greenville
  Union Omaha Union Omaha 2:0 South Georgia Tormenta FC Tormenta FC
matchday 1 Peterhead Peterhead FC 3:0 Clyde FC Clyde FC
  East Fife East Fife FC 2:1 Dumbarton FC Dumbarton
  Partick Thistle Partick Thistle FC 1:0 Airdrieonians FC Airdrieonians
  Falkirk Falkirk FC 2:2 Cove Rangers FC Cove Rangers
matchday 6 São Paulo São Paulo Futebol Clube 2:0 Esporte Clube Santo André (SP) Santo André
matchday 7 Guarani Guarani Futebol Clube (SP) 1:2 Sociedade Esportiva Palmeiras Palmeiras
  Novorizontino Grêmio Novorizontino (SP) 1:0 Santos FC Santos FC
matchday 25 SV Horn SV Horn 1:2 FC Blau-Weiss Linz Blau Weiss Linz
  FAC Floridsdorfer AC 1:0 SC Austria Lustenau A. Lustenau
  Grazer AK 1902 Grazer AK 1902 1:1 SK Rapid Wien II Rapid Wien II
  Young Violets Young Violets Austria Wien 1:1 SKU Amstetten SKU Amstetten
  SV Kapfenberg SV Kapfenberg 0:3 FC Liefering FC Liefering
 
FC Wacker FC Wacker Innsbruck 2:0 SK Austria Klagenfurt A. Klagenfurt
  FC Dornbirn FC Dornbirn 0:3 FC Juniors OÖ Juniors OÖ
matchday 44 Bournemouth AFC Bournemouth 0:1 Brentford FC Brentford
  Blackburn Blackburn Rovers 5:2 Huddersfield Town Huddersfield
  Middlesbrough Middlesbrough FC 3:1 Sheffield Wednesday Sheff Wed
  Cardiff Cardiff City 2:1 Wycombe Wanderers Wycombe
  Nottm Forest Nottingham Forest 1:1 Stoke City Stoke City
  Coventry Coventry City 0:1 Preston North End Preston
 
QPR Queens Park Rangers 1:3 Norwich City Norwich
  Barnsley FC Barnsley FC 1:0 Rotherham United Rotherham
  Derby Derby County 1:2 Birmingham City Birmingham
  Watford Watford FC 1:0 Millwall FC Millwall
matchday 1 Stenhousemuir Stenhousemuir FC 0:2 Cowdenbeath FC Cowdenbeath
  Stenhousemuir Stenhousemuir FC 0:2 Cowdenbeath FC Cowdenbeath
  Albion Rovers Albion Rovers FC 10:00 PM Albion Rovers FC Albion Rovers
  Albion Rovers Albion Rovers FC 1:0 Annan Athletic FC Annan Athletic
  Albion Rovers Albion Rovers FC 10:00 PM Albion Rovers FC Albion Rovers
  Queen's Park Queen's Park FC 0:1 Stranraer FC Stranraer
  Edinburgh City Edinburgh City FC 0:1 Stirling Albion FC Stirling Albion
Group B Pakhtakor Pakhtakor Tashkent 1:1 Sharjah Cultural Sports Club Sharjah FC
Group D Al-Nassr Al-Nassr FC 2:0 Foolad FC Foolad
  Al-Wehdat Al-Wehdat 0:2 Al-Sadd SC Al-Sadd SC
Group E FC Goa FC Goa 0:4 Persepolis FC Persepolis
matchday 2 AD Perilima AD Perilima de Campina Grande (PB) 0:2 Sousa Esporte Clube (PB) Sousa
matchday 13 Sol de América Club Sol de América 0:3 Club 12 de Octubre de Itauguá 12 de Octubre
First Round Tindastóll UMF Tindastóll 0:2 Völsungur ÍF Völsungur ÍF
  Ellidi Ellidi 2:3 ÍR Reykjavík ÍR
  Léttir Léttir 1:2 KF Vídir Vídir
  Hvíti Hvíti Riddarinn 4:1 KS Árborg Árborg
  KV Vesturbaejar KV Vesturbaejar 1:3 Thróttur Vogum Thróttur Vogum
  Smári Smári 2020 1:4 UMF Grindavík Grindavík
  KB KB Breidholt 1:6 Thróttur Reykjavík Thróttur
  Ulfarnir Ulfarnir 2:0 Isbjörninn Isbjörninn
  KF Björninn KF Björninn 0:3 KÁ Ásvellir KÁ Ásvellir
  KFG Gardabaer KFG Gardabaer 0:2 UMFÁ Álftanes Álftanes
  Mídas Mídas 0:12 Augnablik Kópavogur Augnablik
  Álafoss KF Álafoss 2:1 GG Grindavik GG Grindavik
  KF Kría KF Kría 13:1 Afríka Reykjavík Afríka
  Selfoss UMF Selfoss 0:1 Kórdrengir Kórdrengir
  Fram Reykjavík Fram Reykjavík 8:0 Hördur Ísafjördur Hördur Í.
  Ýmir Ýmir Kópavogur 1:2 KF Rangaeinga KFR
  Víkingur Ó. UMF Víkingur Ólafsvík 18:0 Gullfálkinn Gullfálkinn
  Hvöt Kormákur/Hvöt 2:3 Hamrarnir Hamrarnir
  Berserkir Berserkir 5:6 AET KF Framherjar-Smástund Framherjar
  Höttur/Huginn Höttur/Huginn 7:1 UMF Einherji Vopnafjördur Einherji
  Dalvík/Reynir Dalvík/Reynir 7:1 UMF Samherjar Samherjar
  SR SR Reykjavík 1:0 RB Keflavík RB
matchday 8 Ermis Aradippou Ermis Aradippou 0:1 Doxa Katokopias Doxa Katokopias
  Karmiotissa Karmiotissa Pano Polemidion 0:6 Pafos FC Pafos FC
matchday 9 TJK Legion Tallinn JK Legion 2:1 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
matchday 5 Wainuiomata Wainuiomata AFC 1:5 Lower Hutt City AFC Lower Hutt City
  Wellington Ol. Wellington Olympic AFC 2:1 Napier City Rovers Napier City R.
  N. Wellington North Wellington FC 1:1 Miramar Rangers AFC Miramar Rangers
  Petone FC Petone FC 3:1 Waterside Karori AFC Waterside Karori AFC
  Wairarapa United Wairarapa United 2:2 Western Suburbs FC Western Suburbs
matchday 6 Auckland United Auckland United FC 4:1 West Coast Rangers West Coast
  Eastern Sub. Eastern Suburbs AFC 4:2 Birkenhead United Birkenhead Utd.
  Bay Olympic SC Bay Olympic SC 2:7 Hamilton Wanderers Hamilton W.
  Melville United Melville United 1:0 North Shore United North Shore United
  Manukau United Manukau United FC 2:0 Northern Rovers Northern Rovers
  Auckland City Auckland City FC 4:3 Western Springs AFC Western Springs
matchday 5 AD Cantolao Academia Deportiva Cantolao 0:1 Club Universidad Técnica de Cajamarca UTC
  Dep. Municipal Deportivo Municipal 2:1 Deportivo Binacional Dep. Binacional
  Ayacucho FC Ayacucho FC 1:1 Club Cienciano Cienciano
matchday 7 Finn Harps Finn Harps 0:2 St. Patricks Athletic St. Patricks
  Shamrock Rovers Shamrock Rovers 2:1 Bohemian Football Club Dublin Bohemians
matchday 5 Athlone Town Athlone Town AFC 3:0 Wexford FC Wexford FC
  Cabinteely Cabinteely FC 1:3 Shelbourne FC Shelbourne
  Treaty United Treaty United 2:1 Cork City FC Cork City
  Galway United Galway United FC 2:2 University College Dublin UCD
matchday 4 Chanthabouly FC Chanthabouly postponed Ezra FC Ezra FC
matchday 10 Penang Penang FC 3:0 Sri Pahang FC Pahang
  UiTM FC UiTM FC 0:1 Petaling Jaya City FC PJ City FC
  Johor DT Johor Darul Ta'zim 0:1 Terengganu FC Terengganu FC
final 2nd leg Nakhonpathom Nakhonpathom United 5:5 on pens Khon Kaen United Khon Kaen Utd.
matchday 10 Tanjong Pagar Tanjong Pagar United 2:2 Tampines Rovers Tampines Rovers
  Hougang Utd. Hougang United FC 0:1 Lion City Sailors LC Sailors
matchday 44 Portsmouth Portsmouth FC 1:0 Bristol Rovers Bristol Rovers
  Blackpool Blackpool FC 0:1 Shrewsbury Town Shrewsbury
  Gillingham FC Gillingham FC 2:2 Northampton Town Northampton
  Oxford United Oxford United 3:1 Plymouth Argyle Plymouth
  Charlton Charlton Athletic 0:1 Peterborough United Peterborough
  Ipswich Ipswich Town 0:0 AFC Wimbledon AFC Wimbledon
  Sunderland Sunderland AFC 3:3 Accrington Stanley Accrington
  Crewe Alexandra Crewe Alexandra 1:1 Rochdale AFC Rochdale
  Lincoln City Lincoln City 1:2 Hull City Hull City
  Wigan Wigan Athletic 1:1 Burton Albion Burton Albion
  Doncaster Doncaster Rovers 0:1 Fleetwood Town Fleetwood
  MK Dons Milton Keynes Dons 5:0 Swindon Town Swindon Town
  Carlisle United Carlisle United 1:1 Harrogate Town Harrogate Town
  Morecambe FC Morecambe FC 0:1 Bolton Wanderers Bolton
  Scunthorpe Utd. Scunthorpe United 0:2 Walsall FC Walsall
  Cheltenham Cheltenham Town 1:0 Colchester United Colchester Utd.
  Oldham Athletic Oldham Athletic 1:2 Grimsby Town Grimsby Town
  Southend United Southend United 2:1 Leyton Orient Leyton Orient
  Crawley Town Crawley Town 0:0 Forest Green Rovers Forest Green
  Port Vale Port Vale FC 2:1 Bradford City Bradford
  Tranmere Rovers Tranmere Rovers 1:0 Barrow AFC Barrow
  Cambridge Utd. Cambridge United 0:1 Stevenage FC Stevenage
  Exeter City Exeter City 0:0 Newport County Newport County
  Salford Salford City 2:0 Mansfield Town Mansfield Town
matchday 40 Boreham Wood Boreham Wood FC 0:3 Stockport County Stockport
  Solihull Moors Solihull Moors 5:1 Yeovil Town Yeovil Town
  Halifax Town FC Halifax Town 1:2 Bromley FC Bromley
  Torquay United Torquay United FC 2:2 Notts County Notts County
  Aldershot Town Aldershot Town 2:0 Wealdstone FC Wealdstone FC
  King's Lynn King's Lynn Town 0:3 Dagenham & Redbridge FC Dag & Red FC
  Wrexham Wrexham AFC 0:0 Chesterfield FC Chesterfield FC
  Altrincham Altrincham FC 2:3 Barnet FC Barnet
  Maidenhead Utd. Maidenhead United 2:1 Woking FC Woking FC
matchday 33 Glentoran Glentoran FC 3:2 Larne FC Larne FC
  Dungannon Dungannon Swifts 0:2 Crusaders FC Crusaders
  Warrenpoint Warrenpoint Town FC 1:3 Portadown FC Portadown
  Ballymena Ballymena United 1:2 Coleraine FC Coleraine
  Cliftonville Cliftonville FC 5:0 Carrick Rangers Carrick Rangers
matchday 30 Pordenone Pordenone Calcio 2:2 AC Pisa 1909 AC Pisa
matchday 5 Curicó Unido CDP Curicó Unido 1:1 CD Everton CD Everton
matchday 36 Real Zaragoza Real Zaragoza 0:0 Sporting Gijón Sporting Gijón
  Málaga CF Málaga CF 0:1 CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada
  UD Logroñés UD Logroñés 0:1 FC Cartagena FC Cartagena
matchday 35 Troyes ES Troyes AC 3:1 Grenoble Foot 38 Grenoble
matchday 31 Bastia-Borgo FC Bastia-Borgo 1:1 Quevilly Rouen Métropole Quevilly Rouen
  US Avranches US Avranches 1:0 Bourg-en-Bresse Péronnas 01 Bourg-en-Bresse
  Annecy FC Annecy FC 0:0 Red Star FC Red Star FC
matchday 38 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk 1:1 Tom Tomsk Tom Tomsk
  Orenburg FK Orenburg 2:1 FK Nizhny Novgorod Nizhny Novgorod
  Enisey Enisey Krasnoyarsk 4:2 Spartak 2 Moscow Spartak 2
  Shinnik Shinnik Yaroslavl 2:2 Krylya Sovetov Samara KS Samara
  Veles Moscow Veles Moscow 2:1 Irtysh Omsk Irtysh Omsk
  Akron Togliatti Akron Togliatti 1:2 Alania Vladikavkaz Alania Vl.
  Torpedo Moscow Torpedo Moscow 2:1 Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik
  Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 1:1 Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik
  Chaika Pes. Chaika Peschanokopskoe 1:1 Chertanovo Moscow Chertanovo
  Fakel Voronezh Fakel Voronezh 1:1 Volgar Astrakhan Volgar
matchday 21 Kolomna FK Kolomna 0:4 Luki-Energia Velikie Luki Energia V. Luki
  Znamya Truda Znamya Truda Orekhovo-Zuevo 0:1 FK Smolensk Smolensk
  Zvezda S-Pb Zvezda St. Petersburg 0:0 FC Tver FC Tver
matchday 35 Helmond Sport Helmond Sport 1:0 FC Eindhoven FC Eindhoven
  NAC Breda NAC Breda 1:2 SBV Excelsior Rotterdam Excelsior
  FC Dordrecht FC Dordrecht 0:1 MVV Maastricht MVV Maastricht
  Ajax U21 Ajax Amsterdam U21 0:1 NEC Nijmegen NEC Nijmegen
  De Graafschap De Graafschap Doetinchem 2:2 Almere City FC Almere City
  AZ Alkmaar U21 AZ Alkmaar U21 2:4 SC Cambuur-Leeuwarden SC Cambuur
  Utrecht U21 FC Utrecht U21 0:1 Go Ahead Eagles Deventer Go Ahead Eagles
  FC Den Bosch FC Den Bosch 7:0 Roda JC Kerkrade Roda JC
matchday 30 Estoril Praia GD Estoril Praia 1:1 Casa Pia AC Casa Pia
  Coimbra Académica Coimbra 2:1 GD Chaves Chaves
  Leixões Leixões SC 1:4 CD Feirense Feirense
Group A Pandurii Pandurii Targu Jiu 0:3 Ripensia Timisoara Ripensia
  U Cluj FC Universitatea Cluj 2:0 FC Metaloglobus Bucharest Metaloglobus
  CSM Slatina CSM Slatina 1:3 FC Farul Constanta 1920 Farul 1920
matchday 26 Ayr United Ayr United FC 0:0 Queen of the South FC Queen o. t. S.
  Morton Greenock Morton FC 1:1 Alloa Athletic FC Alloa Athletic
  Dundee FC Dundee FC 2:1 Raith Rovers FC Raith Rovers
  Dunfermline A. Dunfermline Athletic FC 4:3 Arbroath FC Arbroath
  Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 3:0 Inverness Caledonian Thistle FC Inverness CT
matchday 23 Veres Rivne NK Veres Rivne 3:1 MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv
  Nyva Ternopil Nyva Ternopil 2:1 PFK Prykarpattya Ivano-Frankivsk Prykarpattya
  Avangard K. Avangard Kramatorsk 0:1 Metalist 1925 Kharkiv Metalist 1925
  Girnyk-Sport Girnyk-Sport Gorishni Plavni 3:0 Krystal Kherson Krystal Kherson
  Kremin Kremin Kremenchuk 0:2 FK Polissya Zhytomyr FK Polissya
matchday 31 FC Schaffhausen FC Schaffhausen 3:0 Neuchâtel Xamax FCS Neuchâtel Xamax
  FC Chiasso FC Chiasso 2:1 FC Stade-Lausanne-Ouchy Stade-Lausanne
  FC Winterthur FC Winterthur 3:3 FC Aarau FC Aarau
 
Grasshoppers Grasshopper Club Zurich 3:1 FC Thun FC Thun
matchday 13 Karvina U19 MFK Karvina U19 4:30 PM FC Banik Ostrava U19 Ostrava U19
  Budejovice U19 SK Dynamo Ceske Budejovice U19 5:00 PM FC Hradec Králové U19 Hr. Králové U19
  Slovacko U19 1.FC Slovacko U19 5:00 PM 1.FK Pribram U19 Pribram U19
  M. Boleslav U19 FK Mlada Boleslav U19 5:00 PM FK Meteor Praha U19 FK Meteor U19
  SFC Opava U19 Slezsky FC Opava U19 7:15 PM AC Sparta Prag U19 Sparta Prag U19
matchday 20 Ustí nad Labem FK Ustí nad Labem 0:3 FC Hradec Králové Hradec Králové
  Dukla Prague FK Dukla Prag 1:1 FC Sellier & Bellot Vlašim Vlašim
  Fotbal Trinec FK Fotbal Trinec 3:0 FK Slavoj Vysehrad Vysehrad
  Blansko FK Blansko 1:3 FC Vysocina Jihlava FC Vysocina
  1.SK Prostejov 1.SK Prostejov 1:1 MFK Chrudim Chrudim
matchday 4 Silkeborg IF Silkeborg IF 2:0 Viborg FF Viborg FF
  FC Helsingör FC Helsingör 1:0 Esbjerg fB Esbjerg fB
  HB Köge HB Köge 1:2 FC Fredericia FC Fredericia
  Kolding IF Kolding IF 1:1 Vendsyssel FF Vendsyssel FF
  Hobro IK Hobro IK 1:1 Hvidovre IF Hvidovre IF
matchday 1 WH Three Towns Wuhan Three Towns 3:1 Beijing IT BJ IT
  ZB Cuju Zibo Cuju 0:4 Zhejiang FC ZJ FC
matchday 29 Zelez. Pancevo Zeleznicar Pancevo 1:0 FK Sloga Kraljevo Sloga Kraljevo
  FK Zemun FK Zemun 1:1 FK Radnicki 1923 Kragujevac Radnicki K.
  Jagodina GFK Jagodina 1:3 FK Radnicki Sremska Mitrovica Radnicki Srem
  Borac Cacak FK Borac 1926 Cacak 2:0 OFK Zarkovo Zarkovo
  Dobanovci FK Buducnost Dobanovci 1:1 Graficar Belgrad Graficar
  Dubocica FK Dubocica Leskovac 1:2 FK Dinamo Vranje Dinamo Vranje
  FK Loznica FK Loznica 0:0 FK Kabel Novi Sad Kabel Novi Sad
matchday 28 NK Dubrava ZG NK Dubrava Tim kabel 1:2 NK Solin NK Solin
  Hrv Dragovoljac NK Hrvatski Dragovoljac 2:1 HNK Hajduk Split II Hajduk Split II
  NK Dugopolje NK Dugopolje 0:0 NK Opatija NK Opatija
  Junak Sinj NK Junak Sinj 0:0 GNK Dinamo Zagreb II Din. Zagreb II
  NK Osijek II NK Osijek II 3:0 NK BSK Bijelo Brdo Bijelo Brdo
matchday 26 Korona Kielce Korona Kielce 1:2 LKS Lodz LKS Lodz
  GKS Jastrzebie GKS 1962 Jastrzebie 0:0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Termalica
  Chrobry Glogow Chrobry Glogow 1:0 GKS Tychy GKS Tychy
  Resovia Resovia Rzeszów 1:2 Zaglebie Sosnowiec Z. Sosnowiec
matchday 0 Legia II Legia Warsaw II 0:3 Jagiellonia Bialystok II Jagiellonia II
matchday 26 Legia II Legia Warsaw II 0:3 Jagiellonia Bialystok II Jagiellonia II
  Legionovia Legionovia Legionowo 3:2 Znicz Biala Piska Znicz Biala P.
  C. Elblag Concordia Elblag 0:2 Ursus Warszawa Ursus Warszawa
  RKS Radomsko RKS Radomsko 0:3 Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
  KS Wasilków KS Wasilków 0:2 KS Kutno KS Kutno
  Pogon Grodzisk Pogon Grodzisk Mazowiecki 4:2 Unia Skierniewice Unia Skierniewice
  Aleksandrow L. Sokol Aleksandrow Lodzki 0:0 Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow
matchday 25 B. Koszalin Baltyk Koszalin 0:1 Kotwica Kolobrzeg Kotwica
  Unia Swarzedz Unia Swarzedz 2:3 Flota Swinoujscie F. Swinoujscie
  Baltyk Gdynia Baltyk Gdynia 2:1 KP Starogard Gdanski KP Starogard
  Radunia Stezyca Radunia Stezyca 3:3 Elana Torun Elana Torun
  Nielba Nielba Wagrowiec 2:0 Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
  Swit Szczecin Swit Szczecin 4:2 Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda
  Górnik Konin Górnik Konin 0:1 Unia Janikowo Unia Janikowo
  Jarota Jarocin Jarota Jarocin 1:1 Chemik Police Chemik Police
  Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin 0:0 Pomorzanin Torun Pomorzanin
matchday 27 Gornik II Gornik Zabrze II 1:2 Rekord Bielsko-Biala Rekord B-B
  M. Legnica II Miedz Legnica II 1:3 Stal Brzeg Stal Brzeg
  Warta Gorzow Warta Gorzow Wielkopolski 1:2 Zaglebie Lubin II Lubin II
  Piast Zmigrod Piast Zmigrod 1:1 Foto-Higiena Gac Foto-Higiena
  Pniowek P.S. Pniowek Pawlowice Slaskie 2:1 ROW 1964 Rybnik ROW Rybnik
  MKS Kluczbork MKS Kluczbork 0:5 Sleza Wroclaw Sleza Wroclaw
  Polonia-Stal Polonia-Stal Swidnica 0:4 Lechia Zielona Góra Zielona Gora
  Goczalkowice LKS Goczalkowice-Zdroj 4:0 Polonia Nysa Polonia Nysa
matchday 31 Podlasie B.P. Podlasie Biala Podlaska 3:0 Korona Kielce II Korona Kielce II
  KSZO Ostrowiec KSZO Ostrowiec Swietokrzyski 2:3 Jutrzenka Giebultow Jutrzenka
  Sokol Sieniawa Sokol Sieniawa 2:0 Wisla Sandomierz Wisla Sand.
  Avia Swidnik Avia Swidnik 7:0 Hetman Zamosc Hetman Zamosc
  Orleta R.P. Orleta Radzyn Podlaski 0:1 Siarka Tarnobrzeg Siarka T.
  LKS Lagów LKS Lagów 1:1 Stal Krasnik Stal Krasnik
  Wólczanka Wólczanka Wólka Pelkinska 0:1 Podhale Nowy Targ NKP Podhale
  Stalowa Wola Stal Stalowa Wola 0:0 Wisloka Debica Wisloka Debica
matchday 3 Häcken BK Häcken 1:2 IK Sirius Sirius
  Trelleborg Trelleborgs FF 1:1 Örgryte IS Örgryte
  Värnamo IFK Värnamo 1:0 IK Brage Brage
  GIF Sundsvall GIF Sundsvall 2:0 Norrby IF Norrby
  Östers IF Östers IF 2:1 Falkenbergs FF Falkenberg
matchday 7 Qyzyljar Qyzyljar SK Petropavlovsk 3:0 Zhetysu Taldykorgan Zhetysu
  Akzhayik Akzhayik Uralsk 1:0 FK Aktobe Aktobe
  Ordabasy Ordabasy Shymkent 4:2 Kaysar Kyzylorda Kaysar
Group A Loko Tashkent Lokomotiv Tashkent 2:0 Turon Yaypan FK Turon
  Aral Samali Aral Samali 1:1 FK Andijon FK Andijon
Group D Nasaf Qarshi Nasaf Qarshi 4:0 Rubin Tashkent Rubin Tashkent
  Bunyodkor Bunyodkor Tashkent 1:1 Sogdiana Jizzakh Sogdiana
matchday 24 Spurs U18 Tottenham Hotspur U18 0:3 Crystal Palace U18 Palace U18
  Leicester U18 Leicester City U18 1:1 Arsenal FC U18 Arsenal U18
  Norwich U18 Norwich City U18 3:3 West Ham United U18 West Ham U18
  Man Utd U18 Manchester United U18 5:1 Wolverhampton Wanderers U18 Wolves U18
  Derby U18 Derby County U18 5:0 Leeds United U18 Leeds U18
  Liverpool U18 Liverpool FC U18 6:0 Middlesbrough FC U18 Boro U18
  Brighton U18 Brighton & Hove Albion U18 4:2 Aston Villa U18 Aston Villa U18
  Stoke U18 Stoke City U18 4:2 Sunderland AFC U18 Sunderland U18
  Southampton U18 Southampton FC U18 1:3 West Bromwich Albion U18 West Brom U18
  Man City U18 Manchester City U18 2:0 Burnley FC U18 Burnley U18
matchday 25 Blackburn U23 Blackburn Rovers U23 0:2 Derby County U23 Derby U23
  Man Utd U23 Manchester United U23 4:2 Chelsea FC U23 Chelsea U23
  Everton U23 Everton FC U23 1:1 Brighton & Hove Albion U23 Brighton U23
matchday 4 Hapoel Haifa Hapoel Haifa 1:0 Ihud Bnei Sakhnin Bnei Sakhnin
  H. Kfar Saba Hapoel Kfar Saba 0:1 Maccabi Netanya Maccabi Netanya
matchday 34 Vasas FC Vasas FC 3:0 Pécsi MFC Pécsi MFC
matchday 29 Chojniczanka Chojniczanka Chojnice 1:1 Wigry Suwalki Wigry Suwalki
  Gornik Polk. Gornik Polkowice 2:1 Olimpia Elblag Olimpia Elblag
  Hutnik Krakow Hutnik Krakow 2:0 Garbarnia Krakow Garbarnia
  Pogon Siedlce Pogon Siedlce 2:2 Znicz Pruszkow Znicz Pruszkow
  Sokol Ostroda Sokol Ostroda 4:1 Slask Wroclaw II Sl. Wroclaw II
matchday 4 CP Villarrobledo CP Villarrobledo 0:2 Atlético Madrid B Atl. Madrid B
  Atzeneta UE Atzeneta UE 2:0 RCD Espanyol B RCD Espanyol B
  CA Osasuna Prom CA Osasuna Promesas 3:1 CD Laredo Laredo
matchday 23 SC Kalsdorf SC Kalsdorf postponed Deutschlandsberger SC Deutschlandsbg.
  SC Weiz SC Weiz postponed ATSV Stadl-Paura Stadl-Paura
  Bad Gleichenb.