To use this site, please enable Javascript.

Matches Apr 25, 2021

matchday 31
Bay. Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 3:1 Eintracht Frankfurt E. Frankfurt
 
RB Leipzig RB Leipzig 2:0 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
 
FC St. Pauli FC St. Pauli 2:1 SpVgg Greuther Fürth Greuther Fürth
 
SV Sandhausen SV Sandhausen 4:2 Hannover 96 Hannover 96
 
Jahn Regensburg SSV Jahn Regensburg 1:1 Hamburger SV Hamburger SV
matchday 34
1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg 1:0 VfB Lübeck VfB Lübeck
 
Wehen Wiesbaden SV Wehen Wiesbaden 0:3 MSV Duisburg MSV Duisburg
matchday 33 West Ham West Ham United 0:1 Chelsea FC Chelsea
  Sheff Utd Sheffield United 1:0 Brighton & Hove Albion Brighton
 
Wolves Wolverhampton Wanderers 0:4 Burnley FC Burnley
  Leeds Leeds United 0:0 Manchester United Man Utd
matchday 2 AC Escaldes Atlètic Club d'Escaldes 1:4 Inter Club d'Escaldes IC d'Escaldes
  Sant Julia UE Sant Julia 2:0 FC Santa Coloma FC Santa Coloma
  CE Carroi Club Esportiu Carroi 1:1 UE Engordany UE Engordany
  UE Santa Coloma UE Santa Coloma 9:0 Penya Encarnada d'Andorra Penya Encarnada
matchday 32
Valencia Valencia CF 1:1 Deportivo Alavés Alavés
 
Real Madrid Real Madrid 0:0 Real Betis Balompié Real Betis
  SD Huesca SD Huesca 0:2 Getafe CF Getafe
  Villarreal Villarreal CF 1:2 FC Barcelona FC Barcelona
Semi-Finals Fortaleza Fortaleza Esporte Clube 2:4 on pens Esporte Clube Bahia EC Bahia
  Ceará SC Ceará Sporting Club 2:0 Esporte Clube Vitória EC Vitória
matchday 33 Parma Parma Calcio 1913 3:4 FC Crotone Crotone
  Sassuolo US Sassuolo 1:0 UC Sampdoria Sampdoria
  Benevento Benevento Calcio 2:4 Udinese Calcio Udinese Calcio
 
Inter Inter Milan 1:0 Hellas Verona Hellas Verona
  Fiorentina ACF Fiorentina 1:1 Juventus FC Juventus
matchday 34 OGC Nice OGC Nice 3:1 Montpellier HSC Montpellier
  Lens RC Lens 2:1 Nîmes Olympique Nîmes Olympique
  Stade Rennais Stade Rennais FC 5:1 Dijon FCO Dijon
  R. Strasbourg RC Strasbourg Alsace 1:2 FC Nantes FC Nantes
  FC Lorient FC Lorient 4:1 FC Girondins Bordeaux G. Bordeaux
  SCO Angers SCO Angers 0:1 AS Monaco Monaco
matchday 27
Wolfsberger AC Wolfsberger AC 1:2 Red Bull Salzburg RB Salzburg
 
Rapid Vienna Rapid Vienna 4:0 WSG Tirol WSG Tirol
 
Sturm Graz SK Sturm Graz 3:1 LASK LASK
  Dynamo Moscow Dynamo Moscow 0:1 FK Khimki Khimki
  Tambov PFK Tambov 2:5 Lokomotiv Moscow Loko Moscow
  Ufa FK Ufa 2:3 FC Sochi Sochi
  Spartak Moscow Spartak Moscow 1:0 CSKA Moscow CSKA Moscow
  Rostov FK Rostov 1:0 Arsenal Tula Arsenal Tula
matchday 22 FShM U16 FShM Moskau U16 0:6 Master-Saturn Egorjevsk U16 UOR-5 U16
  Krasnodar U16 Akademia FK Krasnodar U16 5:1 Akademia Zenit St. Petersburg U16 Ak. Zenit U16
  Ak.Loko U16 Akademia Lokomotiv Moskau U16 2:8 Akademia Spartak Moskau U16 Ak.Spartak U16
  Ak. Dinamo U16 Akademia Dinamo Moskau U16 3:0 Akademia Rubin Kazan U16 Ak. Rubin U16
  Ak.Cherta U16 Akademia Chertanovo Moskau U16 2:0 DYuSSh Strogino Moskau U16 Strogino U16
  SShOR Zenit U16 SShOR Zenit St. Petersburg U16 1:1 Akademia ZSKA Moskau U16 Ak.ZSKA U16
  FK Rostov U16 Akademia FK Rostov U16 7:1 Y. Konoplev Football Akademia U16 Konoplev U16
  Akad. Krasnodar Akademia FK Krasnodar 1:1 Akademia Zenit St. Petersburg Akademia Zenit
  FShM Moskau FShM Moskau 1:1 Master-Saturn Egorjevsk U17 UOR-5 U17
  Akademia Dynamo Akademia Dynamo Moscow 4:0 Akademia Rubin Kazan Akademia Rubin
  Akademia Loko Akademia Lokomotiv Moskau 3:1 Akademia Spartak Moscow Akademia FCSM
  SShOR Zenit SShOR Zenit St. Petersburg 2:5 Akademia CSKA Moscow Akademia CSKA
  Akad Chertanovo Akademia Chertanovo Moscow 1:1 DYuSSh Strogino Moskau DYuSSh Strogino
  Akademia Rostov FK Rostov Academy 1:1 Y. Konoplev Football Academy U17 Ak.Konoplev U17
matchday 30 Quick DH HV & CV Quick postponed HVV Hollandia Hollandia
  RKVV DEM RKVV DEM postponed JOS Watergraafsmeer Watergraafsmeer
  USV Hercules USV Hercules postponed EVV Echt EVV Echt
  VV Gemert VV Gemert postponed OFC Oostzaan OFC Oostzaan
  Westlandia RKVV Westlandia postponed VV Hoogland Hoogland
  VV UNA VV UNA Veldhoven postponed VV Dongen Dongen
  Groene Ster RKSV Groene Ster postponed ADO '20 Heemskerk ADO '20
  HSC '21 HSC '21 Haaksbergen postponed GVV Unitas Unitas
  Blauw Geel '38 Blauw Geel '38 postponed SV Oss '20 SV Oss '20
matchday 31
FC St. Gallen FC St. Gallen 1879 1:0 FC Vaduz FC Vaduz
 
Lausanne-Sport FC Lausanne-Sport 3:3 FC Basel 1893 FC Basel
 
FC Luzern FC Luzern 3:1 FC Zürich FC Zürich
 
BSC Young Boys BSC Young Boys 2:1 FC Sion FC Sion
 
FC Lugano FC Lugano 0:1 Servette FC Servette FC
matchday 30
PSV Eindhoven PSV Eindhoven 1:0 FC Groningen FC Groningen
  Sparta R. Sparta Rotterdam 2:0 VVV-Venlo VVV-Venlo
  FC Emmen FC Emmen 3:1 Heracles Almelo Heracles Almelo
  ADO Den Haag ADO Den Haag 0:3 Fortuna Sittard Fortuna Sittard
 
Ajax Ajax Amsterdam 2:0 AZ Alkmaar AZ Alkmaar
  Twente FC Twente Enschede FC 1:2 FC Utrecht FC Utrecht
 
Feyenoord Feyenoord Rotterdam 0:0 Vitesse Arnhem Vitesse
matchday 3 CFR Cluj CFR Cluj 1:2 Universitatea Craiova Univ. Craiova
matchday 8 BB Erzurum U19 Büyüksehir Belediye Erzurumspor U19 1:0 Gaziantep FK U19 G.Antep FK U19
  Galatasaray U19 Galatasaray SK U19 2:0 Antalyaspor U19 Antalyaspor U19
  Sivasspor U19 Sivasspor U19 1:1 Denizlispor U19 Denizlispor U19
  Alanyaspor U19 Alanyaspor U19 2:3 Istanbul Basaksehir FK U19 Basaksehir U19
  Hatayspor U19 Hatayspor U19 0:1 Konyaspor U19 Konyaspor U19
  C. Rizespor U19 Caykur Rizespor U19 2:1 Genclerbirligi Ankara U19 G.Birligi U19
  Ankaragücü U19 MKE Ankaragücü U19 0:1 Yeni Malatyaspor U19 Y. Malatya U19
  Karagümrük U19 Fatih Karagümrük U19 1:4 Trabzonspor U19 Trabzonspor U19
  Kasimpasa U19 Kasimpasa U19 0:0 Fenerbahce SK U19 Fenerbahce U19
  Kayserispor U19 Kayserispor U19 1:2 Besiktas JK U19 Besiktas U19
matchday 37
Besiktas Besiktas JK 3:1 Kayserispor Kayserispor
 
Antalyaspor Antalyaspor 0:1 Galatasaray SK Galatasaray
  Denizlispor Denizlispor 1:1 Sivasspor Sivasspor
  Y. Malatyaspor Yeni Malatyaspor 2:1 MKE Ankaragücü Ankaragücü
  Gaziantep FK Gaziantep FK 2:3 Büyüksehir Belediye Erzurumspor BB Erzurumspor
 
Basaksehir Istanbul Basaksehir FK 0:0 Alanyaspor Alanyaspor
matchday 3 Chindia AFC Chindia Targoviste 2:0 ACSM Politehnica Iași ACSM Poli Iași
matchday 23 PFK Lviv PFK Lviv 1:0 Desna Chernigiv Desna
  Zorya Lugansk Zorya Lugansk 2:1 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
  FK Oleksandriya FK Oleksandriya 2:0 Shakhtar Donetsk Shakhtar D.
  Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv 5:0 Ingulets Petrove Ingulets
matchday 6 PAOK Salonika PAOK Thessaloniki 0:0 Panathinaikos Athens Panathinaikos
  Asteras Tripoli Asteras Tripolis 1:1 Aris Thessaloniki Aris Saloniki
matchday 5 Atromitos Athen Atromitos Athen 0:0 PAS Lamia 1964 PAS Lamia
matchday 28 Lommel SK Lommel SK 1:3 RFC Seraing RFC Seraing
  KVC Westerlo KVC Westerlo 1:1 Club NXT Club NXT
matchday 30 Merelbeke KFC Merelbeke 9:00 PM KFC Sparta Petegem Sparta Petegem
  Lokeren-Temse KSC Lokeren-Temse 9:00 PM KSV Oudenaarde KSV Oudenaarde
  RFC Wetteren RFC Wetteren 9:00 PM KSCT Menen KSCT Menen
  KVK Westhoek KVK Westhoek 9:00 PM SC Dikkelvenne Dikkelvenne
  Zwevezele SKV Zwevezele 9:00 PM KRC Gent KRC Gent
  FC Gullegem FC Gullegem 9:00 PM KSK Ronse KSK Ronse
  Olsa Brakel Olsa Brakel 9:00 PM KVK Ninove KVK Ninove
  Zelzate KVV Zelzate 9:00 PM KFC Merelbeke Merelbeke
matchday 29 Viktoria Plzen FC Viktoria Plzen 2:1 1.FC Slovácko Slovácko
  Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno 0:0 FK Teplice FK Teplice
  FC Zlin FC FASTAV Zlin 0:4 FK Pardubice FK Pardubice
  MFK Karvina MFK Karvina 0:1 1.FK Pribram 1.FK Pribram
  Sparta Prague AC Sparta Prague 4:2 Slezsky FC Opava SFC Opava
matchday 27 Bröndby IF Bröndby IF 2:0 Randers FC Randers FC
  SönderjyskE SönderjyskE 1:0 Vejle Boldklub Vejle BK
  AC Horsens AC Horsens 1:0 Aalborg BK Aalborg BK
matchday 31 Rad U17 FK Rad U17 2:0 FK Macva Sabac U17 Macva U17
  Napredak U17 FK Napredak Krusevac U17 0:6 FK Cukaricki U17 Cukaricki U17
  Partizan U17 FK Partizan Belgrade U17 6:2 FK Vojvodina Novi Sad U17 Vojvodina U17
  Internacional FK Internacional Beograd U17 0:3 FK Spartak Subotica U17 Spartak U17
  Real Nis U17 FK Real Nis U17 1:0 FK Mladost Lucani U17 Lucani U17
  Internacional FK Internacional Beograd U19 3:2 FK Spartak Subotica U19 Spartak U19
  OFK Beograd U19 OFK Beograd U19 1:1 FK Radnicki 1923 Kragujevac U19 Kragujevac U19
  Partizan U19 FK Partizan Belgrade U19 1:3 FK Vojvodina Novi Sad U19 Vojvodina U19
  Napredak U19 FK Napredak Krusevac U19 0:2 FK Cukaricki U19 Cukaricki U19
matchday 33 Radnik FK Radnik Surdulica 0:0 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
  Vojvodina FK Vojvodina Novi Sad 1:2 FK Metalac Gornji Milanovac Metalac
  FK Indjija FK Indjija 1:5 Red Star Belgrade Red Star
matchday 31 HNK Gorica HNK Gorica 4:2 NK Lokomotiva Zagreb NK Lokomotiva
  HNK Rijeka HNK Rijeka 0:0 NK Osijek NK Osijek
matchday 27 Wisla Kraków Wisla Kraków 0:0 Cracovia Cracovia
  Warta Poznan Warta Poznan 2:0 Jagiellonia Bialystok Jagiellonia
  Stal Mielec Stal Mielec 1:0 Pogon Szczecin Pogon Szczecin
  Lechia Gdansk Lechia Gdansk 0:1 Legia Warszawa Legia Warszawa
matchday 26 PFC Montana PFC Montana 1:1 PFC Beroe Stara Zagora PFC Beroe
  Levski Sofia Levski Sofia 0:2 CSKA-Sofia CSKA-Sofia
matchday 29 Minyor Pernik PFC Minyor Pernik 1:1 Strumska Slava Strumska Slava
matchday 30 NK Domzale NK Domzale 3:1 NK Celje NK Celje
  FC Koper FC Koper 0:0 ND Gorica ND Gorica
  NK Aluminij NK Aluminij Kidricevo 0:2 NK Tabor Sezana Tabor Sezana
  NS Mura NS Mura 3:0 NK Olimpija Ljubljana NK Olimpija
matchday 23 Titus Petange Union Titus Petange 0:1 US Mondorf-Les-Bains US Mondorf
  Pr. Niederkorn FC Progrès Niederkorn 3:2 FC Victoria Rosport Vict. Rosport
  RFCU Luxembourg Racing FC Union Luxembourg 3:0 FC Differdange 03 Differdange 03
  CS Fola Esch CS Fola Esch 2:2 Swift Hesperange Hesperange
  FC UNA Strassen FC UNA Strassen 1:1 FC Rodange 91 FC Rodange 91
  F91 Dudelange F91 Dudelange 1:1 US Hostert US Hostert
matchday 31 Újpest FC Újpest FC 1:3 MTK Budapest MTK Budapest
  Budafoki MTE Budafoki MTE 2:9 Paksi FC Paksi FC
  Fehérvár MOL Fehérvár FC 1:2 Ferencvárosi TC Ferencváros
matchday 6 MSK Zilina MSK Zilina 2:3 Slovan Bratislava Slo. Bratislava
matchday 31 SB Traunstein SB Chiemgau Traunstein 1:00 AM Eintracht Karlsfeld E. Karlsfeld
matchday 19 TuS Hartenholm TuS Hartenholm 7:00 PM Breitenfelder SV Breitenfelde
  SV Eichede II SV Eichede II 8:00 PM SSC Phoenix Kisdorf Phoenix Kisdorf
  Büchen-Sieben. Büchen-Siebeneichener SV 8:30 PM Eichholzer SV Eichholzer SV
matchday 21 TuS Mondorf TuS Mondorf 9:00 PM SpVg Porz SpVg Porz
  Oberpleis TuS 05 Oberpleis 9:00 PM SC Rheinbach SC Rheinbach
  SV Wachtberg SV Wachtberg 9:00 PM TSV Germania Windeck G. Windeck
  SSV Merten SSV Merten 1925 9:15 PM Eintracht Hohkeppel E. Hohkeppel
  SV Schlebusch SV Schlebusch 9:15 PM 1.FC Spich 1.FC Spich
  FV Wiehl FV Wiehl 9:15 PM FV Bad Honnef FV Bad Honnef
  L.-Hohenlind SC Borussia Lindenthal-Hohenlind 9:30 PM SSV Homburg-Nümbrecht Homburg-Nü.
matchday 19 TSV Rantrum TSV Rantrum 8:00 PM Büdelsdorfer TSV Büdelsd. TSV
matchday 22 VfB Frohnhausen VfB Frohnhausen 9:00 PM FC Remscheid FC Remscheid
  VfB Speldorf VfB Speldorf 9:00 PM Blau-Gelb Überruhr BG Überruhr
  SV Wermelskirchen SV Wermelskirchen 9:00 PM SV Burgaltendorf Burgaltendorf
  SV Genc Osman SV Genc Osman Duisburg 9:15 PM ESC Rellinghausen 06 ESC Rellinghsn.
  BW Mintard DJK Blau-Weiß Mintard 9:15 PM Sportfreunde Hamborn 07 Hamborn 07
  SpVgg Steele SpVgg Steele 03/09 9:30 PM Mülheimer FC 97 Mülheimer FC
  A. Klosterhardt DJK/Arminia Klosterhardt 9:30 PM Duisburger SV 1900 Duisburger SV
matchday 29 FC Gießen II FC Gießen II postponed RSV Weyer RSV Weyer
  VfB Marburg VfB Marburg postponed SV Bauerbach SV Bauerbach
  Niedernhausen SV 1913 Niedernhausen postponed FV Biebrich 02 FV Biebrich 02
  Langenaubach SSV Langenaubach postponed TSV Michelbach TSV Michelbach
  FV Breidenbach FV Breidenbach postponed TSV Steinbach II Steinbach II
  Spvgg Eltville Spvgg Eltville postponed Germania Schwanheim Schwanheim
  Waldgirmes II SC Waldgirmes II postponed FC Ederbergland FC Ederbergland
  SG Kinzenbach SG Kinzenbach postponed FC TuBa Pohlheim TuBa Pohlheim
  Walluf SG Walluf postponed SF/BG Marburg SF/BG Marburg
  FC Waldbrunn FC Waldbrunn postponed FC Cleeberg FC Cleeberg
matchday 27 FC 08 Villingen II FC 08 Villingen II 8:00 PM SC Pfullendorf SC Pfullendorf
  SF Elzach-Yach SF Elzach-Yach 9:00 PM DJK Donaueschingen DJK Donauesch.
  SV Weil SV Weil 1910 9:00 PM SV 08 Kuppenheim SV Kuppenheim
matchday 26 TuS Tengern TuS Tengern 9:00 PM SC Herford SC Herford
  Lüner SV Lüner SV 9:00 PM SpVgg Erkenschwick Erkenschwick
  Pr. Espelkamp Preußen Espelkamp 9:00 PM SuS Neuenkirchen Neuenkirchen
  SV Mesum SV Mesum 9:00 PM TuS Hiltrup TuS Hiltrup
  TuS 05 Sinsen TuS 05 Sinsen 9:00 PM Delbrücker SC Delbrücker SC
  Bor. Emsdetten Borussia Emsdetten 9:00 PM VfL Theesen VfL Theesen
  VfB Fichte VfB Fichte Bielefeld 9:00 PM SV Grün-Weiß Nottuln GW Nottuln
  SC Peckeloh SC Peckeloh 9:00 PM Westfalia Kinderhaus W. Kinderhaus
  1.FC Gievenbeck 1.FC Gievenbeck 9:00 PM SV Rödinghausen II Rödinghausen II
  SpVg Hagen 11 SpVg Hagen 11 9:00 PM SC Neheim SC Neheim
  SV Hohenlimburg SV Hohenlimburg 10 9:00 PM SV Sodingen SV Sodingen
  Wacker Castrop SV Wacker Obercastrop 9:00 PM TuS Bövinghausen TuS Bövinghausen
  FC Iserlohn FC Iserlohn 46/49 9:00 PM Borussia Dröschede Bor. Dröschede
  FSV Gerlingen FSV Gerlingen 9:00 PM Westfalia Wickede Westfalia Wickede
  RW Deuten SV Rot-Weiß Deuten 9:00 PM BSV Schüren BSV Schüren
  DJK TuS Hordel DJK TuS Hordel 9:00 PM Concordia Wiemelhausen C. Wiemelhausen
  Brünninghausen FC Brünninghausen 10:00 PM YEG Hassel YEG Hassel
  Lennestadt FC Lennestadt 10:00 PM DSC Wanne-Eickel Wanne-Eickel
matchday 7 All Boys CA All Boys Buenos Aires 1:0 Club Atlético Gimnasia y Esgrima (Jujuy) Gimnasia (J)
  Tristan Suarez Club Social y Deportivo Tristan Suarez 2:2 Instituto AC Córdoba Instituto AC
  Almagro Club Almagro 2:2 Club Social y Atlético Guillermo Brown Guillermo Brown
  Dep. Santamarin Deportivo Santamarina 0:0 Brown de Adrogue Brown Adrogue
  CA Temperley Club Atlético Temperley 3:2 CA Estudiantes (Buenos Aires) CA Estudiantes
  Ferro Club Ferro Carril Oeste 2:1 Club Atlético Barracas Central Barracas C.
  Defensores Defensores de Belgrano 1:1 Club Atlético San Martín (SJ) San Martín
matchday 11 CA Patronato Club Atlético Patronato 1:0 Club Atlético Sarmiento (Junin) CA Sarmiento
  Argentinos Jrs. Asociación Atlética Argentinos Juniors 1:1 Club Atlético Banfield CA Banfield
  Huracán Club Atlético Huracán 0:2 Club Atlético Boca Juniors Boca Juniors
  CA Unión Club Atlético Unión 0:0 Club Atlético Independiente Independiente
  Lanús Club Atlético Lanús 1:2 Club Atlético Vélez Sarsfield Vélez Sarsfield
matchday 16 CD Cruz Azul CD Cruz Azul 3:2 Atlético de San Luis San Luis
  Atlas Atlas Guadalajara 0:1 Deportivo Guadalajara Chivas
  Tigres UANL Tigres UANL 2:1 CF Monterrey Monterrey
matchday 2 NYCFC New York City FC 5:0 FC Cincinnati Cincinnati
  Nashville SC Nashville SC 2:2 Club de Foot Montréal CF Montréal
  Toronto FC Toronto FC 2:2 Vancouver Whitecaps FC Vancouver
  Quakes San Jose Earthquakes 3:1 FC Dallas FC Dallas
  Los Angeles FC Los Angeles FC 1:1 Seattle Sounders FC Sounders FC
  Philadelphia Philadelphia Union 1:2 Inter Miami CF Inter Miami CF
  Atlanta United Atlanta United FC 3:1 Chicago Fire FC Chicago Fire
  Minnesota Utd. Minnesota United FC 1:2 Real Salt Lake City Salt Lake
  Revolution New England Revolution 1:0 D.C. United D.C. United
  Colorado Colorado Rapids 1:3 Austin FC Austin FC
  Timbers Portland Timbers 2:1 Houston Dynamo FC Houston
matchday 8 CD Águila CD Águila 1:1 CD Municipal Limeño Limeño
  Chalatenango CD Chalatenango 1:1 Santa Tecla FC Santa Tecla
  Metapán AD Isidro Metapán 5:2 Sonsonate FC Sonsonate
matchday 5 Oriente P. Club Deportivo Oriente Petrolero 0:0 Club Always Ready Always Ready
  Club San José Club Deportivo San José 0:1 Club Deportivo Guabirá Guabira
matchday 11 Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 1:1 Shonan Bellmare Shonan Bellmare
  Urawa Reds Urawa Red Diamonds 3:2 Oita Trinita Oita Trinita
matchday 10 Blaublitz Akita Blaublitz Akita 1:0 Mito HollyHock Mito HollyHock
  Monte. Yamagata Montedio Yamagata 1:0 Júbilo Iwata Júbilo Iwata
  Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 1:1 Tochigi SC Tochigi SC
  Omiya Ardija Omiya Ardija 0:1 Machida Zelvia Machida Zelvia
  Fagiano Okayama Fagiano Okayama 1:0 Giravanz Kitakyushu Gir. Kitakyushu
  JEF Utd. Chiba JEF United Chiba 0:1 SC Sagamihara SC Sagamihara
  Reno. Yamaguchi Renofa Yamaguchi 0:2 Kyoto Sanga Kyoto Sanga
  Matsumoto Yama. Matsumoto Yamaga 1:0 Thespakusatsu Gunma Thespaku. Gunma
  V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 1:1 Tokyo Verdy Tokyo Verdy
  FC Ryukyu FC Ryukyu 1:0 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
matchday 6 a. cl. Numazu azul claro Numazu 1:1 Fujieda MYFC Fujieda MYFC
  Gainare Tottori Gainare Tottori 1:0 Kamatamare Sanuki Kamatam. Sanuki
  FC Imabari FC Imabari 1:1 Yokohama Sports & Culture Club Yokohama SCC
  Kagoshima Utd. Kagoshima United 1:0 Tegevajaro Miyazaki Teg. Miyazaki
  Kataller Toyama Kataller Toyama 1:0 FC Gifu FC Gifu
  Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto 2:2 Vanraure Hachinohe Vanr. Hachinohe
  Veertien Mie Veertien Mie 0:3 Verspah Oita Verspah Oita
  Honda Lock Honda Lock 1:1 Matsue City Matsue City
  Nara Club Nara Club 0:3 Sony Sendai Sony Sendai
  FC Kariya FC Kariya 0:1 Honda FC Honda FC
matchday 3 Saitama SC Saitama SC 1:7 Nankatsu SC Nankatsu SC
  Toho Titanium Toho Titanium SC 3:2 Identy Mirai Identy Mirai
  Yokohama Takeru Yokohama Takeru 3:0 Tokyo International University FC Tokyo Int'l Uni
  Hitachi BuilSys Hitachi Building Systems FC 0:1 Tokyo United Tokyo United
  RKU FC Ryutsu Keizai University FC 1:1 Toin University of Yokohama FC Toin Univ. FC
  Criac. Shinjuku Criacao Shinjuku 2:1 Vonds Ichihara Vonds Ichihara
  FC Matsucelona Matsumoto Univ. FC Matsucelona 0:1 Japan Soccer College FC JSC FC
  Artista Asama Artista Asama 2:0 Hokuriku University FC Hokuriku FC
  Niigata UH&W FC Niigata Univ. of Health & Welfare FC 5:1 Niigata Univ. of Management '05 Kamo '05 Kamo FC
  Fukui Utd. Fukui United 2:1 Sakai Phoenix Sakai Phoenix
matchday 1 Nagaoka Bil. Nagaoka Billboard 3:2 Antelope Shiojiri Ante. Shiojiri
  Liber. Chikuma Libertas Chikuma 1:0 SR Komatsu SR Komatsu
  Nagaoka Est. Nagaoka Estilo 1:3 College of Upward Players in Soccer Seiro CUPS Seiro
  '09 Keidai FC Niigata Univ. of Management '09 Keidai 2:2 AS Jamineiro (Niigata) AS Jamineiro
  Riv. Toyokawa Rivielta Toyokawa postponed Yokkaichi University FC Yokkaichi Univ.
  Chukyo Univ. II Chukyo univ.FC (II) 0:0 Chukyo University FC (I) Chukyo Univ. I
  Tokai Gak. FC Tokai Gakuen Univ. FC 1:1 Fujieda City Hall FC Fujieda City H.
  Yazaki Valente Yazaki Valente 2:3 Tokoha Univ. Hamamatsu FC Tokoha Uni. Ha.
  FC Ise-shima FC Ise-shima 7:0 Toyota SC Toyota SC
matchday 2 Kyoto FD FC Kyoto Fire Department FC postponed Kyoto Shiko SC (1994) Kyoto Shiko SC
  Arte. Wakayama Arterivo Wakayama 1:1 Ococias Kyoto Ococias Kyoto
  FBIJ Hiroshima Fujifilm BIJ Hiroshima SC 3:1 Baleine Shimonoseki B. Shimonoseki
  Bel.Ros. Hamada Beluga Rosso Hamada 5:1 ENEOS Mizushima ENEOS Mizushima
  NTN Okayama NTN Okayama postponed International Pacific University FC IPU FC
  SRC Hiroshima SRC Hiroshima 1:0 Yonago Genki Yonago Genki
matchday 3 KUFC Nankoku Kochi Univ. FC Nankoku 5:0 Lvenirosso Niihama Club Lven. Niihama
  Tadotsu FC Tadotsu FC 3:1 llamas Kochi llamas Kochi
  Nakamura Club Nakamura Club (Shimanto) 0:7 FC Tokushima FC Tokushima
matchday 4 FC Nakatsu FC Nakatsu 1:3 Kyushu Mitsubishi SC Kyushu Mits. SC
  Kawasoe Club Kawasoe Club 1:7 Okinawa SV Okinawa SV
  NIFS Kanoya FC NIFS Kanoya FC 0:2 Veroskronos Tsuno Veroskr. Tsuno
  Kaiho Bank Kaiho Bank SC 2:0 Kumamoto Teachers SC K'moto Teachers
matchday 9 Blacktown City Blacktown City Demons 3:0 Sydney FC U21 Sydney FC U21
  Rockdale City Suns Rockdale City Suns 0:0 Sydney United Sydney United
  Sydney Olympic Sydney Olympic 2:1 Northbridge FC Bulls Northbridge FC
matchday 18 Wellington P. Wellington Phoenix 2:1 Adelaide United Adelaide United
matchday 28 Sarajevo U17 FK Sarajevo Academy U17 2:1 FK Sloboda Tuzla U17 Sloboda T U17
  FK MDK U17 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 1:0 FK Radnik Bijeljina U17 Bijeljina U17
matchday 21 Z.BL U19 FK Zeljeznicar Banja Luka U19 1:0 NK Siroki Brijeg U19 S. Brijeg U19
  Zvijezda 09 U19 FK Zvijezda 09 U19 5:0 FK Olimpik Sarajevo U19 FK Olimpik U19
  FK Krupa U19 FK Krupa na Vrbasu U19 1:3 FK Sloboda Tuzla U19 Sloboda T U19
  Prijedor U19 FK Rudar Prijedor U19 2:0 HSK Zrinjski Mostar U19 Zr. Mostar U19
matchday 27 Zrinjski Mostar HSK Zrinjski Mostar 1:1 FK Sarajevo FK Sarajevo
  FK Tuzla City FK Tuzla City 2:0 FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
  Zeljeznicar FK Zeljeznicar Sarajevo 1:2 FK Olimpik Sarajevo FK Olimpik
matchday 2 Zulia FC Zulia FC 5:0 Deportivo Táchira Táchira
matchday 23 HNK Capljina HNK Capljina 2:0 HNK Orasje HNK Orasje
  TOSK Tesanj NK TOSK Tesanj 2:0 FK Buducnost Banovici FK Buducnost
  Radnik Hadzici FK Radnik Hadzici 1:2 FK Gorazde FK Gorazde
matchday 10 FK Nevezis FK Nevezis 0:1 Dainava Alytus Dainava
  Banga Gargzdai FK Banga Gargzdai 1:5 FK Kauno Zalgiris Kauno Zalgiris
  FK Panevezys FK Panevezys 0:0 Suduva Marijampole Suduva
matchday 6 Isloch Isloch Minsk Region 1:4 BATE Borisov BATE Borisov
  Soligorsk Shakhtjor Soligorsk 4:1 Rukh Brest Rukh
matchday 13 Enppi SC Enppi SC 1:3 El Ahly Cairo El Ahly
matchday 18 El Ittihad Ittihad Alexandria postponed Pyramids FC Pyramids FC
matchday 13 Rapide Oued Zem Rapide Oued Zem 2:1 FUS Rabat FUS Rabat
  Mouloudia Mouloudia d'Oujda 1:2 Moghreb Tétouan Moghreb Tétouan
  SCC Mohammedia SC Chabab Mohammedia 0:1 Club Athletic Youssoufia Berrechid Berrechid
matchday 21 Esperance Esperance Tunis postponed Club Sportif Sfaxien CS Sfaxien
matchday 10 Samgurali FC Samgurali Tskaltubo 2:0 Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi
  Dinamo Batumi Dinamo Batumi 1:1 Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi
matchday 6 Hwaseong FC Hwaseong FC 1:0 Gimhae FC Gimhae FC
  Pyeongtaek C. Pyeongtaek Citizen 0:1 Ulsan Citizen Ulsan Citizen
  FC Mokpo FC Mokpo 1:1 Paju Citizen Paju Citizen
  Geoje Citizen Geoje Citizen 1:1 Goyang Citizen Goyang Citizen
  Gangwon Res. Gangwon FC Reserves 2:0 Jeonju Citizen Jeonju Citizen
  Dangjin Citizen Dangjin Citizen 1:0 FC Namdong FC Namdong
matchday 12 Incheon Utd. Incheon United 0:0 Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai
  Suwon FC Suwon FC 1:1 FC Seoul FC Seoul
  Seongnam FC Seongnam FC 0:1 Suwon Samsung Bluewings Suwon Bluewings
matchday 16 NK Brezice 1919 NK Brezice 1919 3:1 NK Nafta 1903 NK Nafta 1903
  NK Dekani NK Dekani 2:1 NK Drava Ptuj Drava Ptuj
matchday 1 Louisville City Louisville City FC 2:0 Atlanta United 2 ATL UTD 2
  Oklahoma City Oklahoma City Energy FC 1:3 FC Tulsa Tulsa
matchday 8 Seoul E-Land Seoul E-Land 1:2 FC Anyang FC Anyang
  Chungnam Asan Chungnam Asan 1:2 Gimcheon Sangmu Gimcheon Sangmu
matchday 3 North Texas SC North Texas Soccer Club 4:2 Fort Lauderdale CF Fort Lauderdale
matchday 25 Vorwärts Steyr SK Vorwärts Steyr 0:2 SV Lafnitz SV Lafnitz
matchday 11 Resende Resende Futebol Clube (RJ) 1:3 Club de Regatas Vasco da Gama Vasco da Gama
  Flamengo Clube de Regatas do Flamengo 2:1 Volta Redonda Futebol Clube (RJ) Volta Redonda
  AA Portuguesa AA Portuguesa (RJ) 4:2 Boavista Sport Club (RJ) Boavista SC
  Fluminense Fluminense Football Club 4:1 Madureira Esporte Clube (RJ) Madureira-RJ
matchday 44 Reading Reading FC 2:2 Swansea City Swansea
  Bristol City Bristol City 2:3 Luton Town Luton
matchday 10 Athletic Club Athletic Club (MG) 0:1 Clube Atlético Mineiro Atlético-MG
Group A Shabab Dubai FC Shabab Al-Ahli Dubai 3:1 FK AGMK Olmaliq AGMK Olmaliq
  Istiqlol Istiqlol Dushanbe 4:1 Al-Hilal Riyadh Hilal
Group C Ahli Al-Ahli Jeddah 2:1 Al-Shorta SC Al-Shorta SC
  Esteghlal FC Esteghlal FC 2:2 Al-Duhail SC Al-Duhail SC
matchday 11 São Luiz-RS Esporte Clube São Luiz (RS) 0:0 Clube Esportivo Aimoré (RS) Aimoré-RS
  Novo Hamburgo Esporte Clube Novo Hamburgo (RS) 1:3 Esporte Clube São José (RS) EC São José
  Ypiranga-RS Ypiranga Futebol Clube (RS) 2:3 Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense Grêmio
  Juventude Esporte Clube Juventude 2:1 Grêmio Esportivo Brasil (RS) Brasil-RS
  Internacional Sport Club Internacional 5:0 Clube Esportivo de Bento Gonçalves (RS) Bento Gonçalves
  Pelotas-RS Esporte Clube Pelotas (RS) 1:1 SER Caxias do Sul (RS) Caxias-RS
Quarter-Finals Hibernian FC Hibernian FC 6:4 on pens Motherwell FC Motherwell FC
  Aberdeen FC Aberdeen FC 0:3 Dundee United FC Dundee United
Group 1 Retrô FC Retrô Futebol Clube Brasil 0:1 Sport Club do Recife Sport Recife
matchday 6 Coritiba FC Coritiba Foot Ball Club 5:0 Paraná Clube Paraná
matchday 5 Paysandu SC Paysandu Sport Club (PA) 2:0 Tuna Luso Brasileira (PA) Tuna Luso
matchday 2 Cajazeirense-PB Atlético Cajazeirense de Desportos (PB) 1:1 São Paulo Crystal FC SP Crystal
matchday 8 ASA Agremiação Sportiva Arapiraquense (AL) 5:1 Associação Atlética Coruripe (AL) Coruripe
Quarter-Finals 1st leg Grêmio Sorriso Associação Grêmio Sorriso 2:2 Operário Futebol Clube Ltda. (MT) Operário-MT
  Ação Ação 3:1 União Esporte Clube (MT) União Esporte Clube (MT)
  Dom Bosco Clube Esportivo Dom Bosco (MT) 0:2 Cuiabá Esporte Clube (MT) Cuiabá-MT
matchday 10 Fluminense-PI Fluminense EC (PI) 4:0 Parnahyba Sport Club (PI) Parnahyba-PI
  Flamengo-PI Esporte Clube Flamengo (PI) 3:2 River Atlético Clube (PI) River-PI
matchday 26 SC Bettembourg SC Bettembourg postponed FC Atert Bissen FC Atert Bissen
  Mondercange FC Mondercange postponed Union Sportive Esch-Alzette US Esch
  FC Mamer 32 FC Mamer 32 postponed FC Berdenia Berbourg Berbourg
  Mertert-Wass. Union Mertert-Wasserbillig postponed FC Yellow Boys Weiler-La-Tour Weiler
  Steinsel  FC Alisontia Steinsel postponed UN Käerjeng 97 UN Käerjeng 97
  Jeunesse Canach FC Jeunesse Canach postponed US Rumelange US Rumelange
  Schifflange 95 FC Schifflange 95 postponed FC Marisca Mersch Marisca Mersch
  Medernach FC Blo-Wäiss Medernach postponed FC Jeunesse Junglinster Junglinster
matchday 13 Olimpia Olimpia Asunción 2:1 Club Guaraní Guaraní
First Round Hamar Hamar 0:3 Vestri Ísafjördur Vestri
  Snaefell Snaefell 1:5 UMF Skallagrímur Skallagrímur
  ÍBV ÍBV Vestmannaeyjar 4:1 Reynir Sandgerdi Reynir S
  KFB KFB 0:5 Stokkseyri Stokkseyri
matchday 7 Rio Branco AC Rio Branco Atlético Clube (ES) 2:2 Vitória Futebol Clube (ES) Vitória-ES
  Estrela-ES Estrela do Norte Futebol Clube (ES) 2:2 Rio Branco Futebol Clube (ES) Rio Branco FC
  São Mateus-ES A.A. São Mateus (ES) 1:1 Associação Desportiva Ferroviária Vale do Rio (ES) Desportiva-ES
  Real Noroeste Real Noroeste Capixaba Futebol Clube (ES) 2:0 S. E. Serra Futebol Clube (ES) Serra-ES
  Pinheiros Pinheiros FC 2:3 Vilavelhense Futebol Clube (ES) Vilavelhense
matchday 8 EN Paralimniou Enosis Neon Paralimniou 3:3 Nea Salamina Famagusta Nea Salamis
  Ethnikos Ethnikos Achnas 1:1 APOEL Nicosia APOEL Nicosia
  Itabaiana-SE Associação Olímpica de Itabaiana (SE) 1:4 Associação Desportiva Confiança (SE) Confiança-SE
matchday 9 Dorense FC Dorense Futebol Clube (SE) 2:0 América FC de Pedrinhas América
  JK Trans Narva JK Trans Narva 2:0 FC Kuressaare Kuressaare
  Pärnu Vaprus Pärnu JK Vaprus 1:3 Paide Linnameeskond Paide
  FC Flora FC Flora Tallinn 0:0 FCI Levadia FCI Levadia
matchday 5 Alianza UDH Alianza Universidad 1:0 Sport Boys Association Sport Boys
  FBC Melgar FBC Melgar 0:2 Universidad San Martín de Porres U. San Martín
  Alianza Lima Club Alianza Lima 2:2 Universidad César Vallejo César Vallejo
matchday 7 Waterford FC Waterford FC 1:0 Longford Town FC Longford Town
  Sligo Rovers Sligo Rovers 0:1 Derry City Derry City
  Dundalk FC Dundalk FC 2:1 Drogheda United FC Drogheda United
matchday 5 Cobh Ramblers Cobh Ramblers FC 1:1 Bray Wanderers Bray Wanderers
matchday 4 Lao Army FC Lao Army FC postponed Young Elephants Young Elephants
matchday 10 Perak Perak FC 0:1 Melaka United FC Melaka
  Balestier Khals Balestier Khalsa 1:4 Albirex Niigata (S) Albirex Niigata
  Young Lions Garena Young Lions 2:4 Geylang International Geylang
matchday 40 Eastleigh FC Eastleigh FC 1:0 Sutton United Sutton Utd
matchday 33 Glenavon Glenavon FC 3:2 Linfield FC Linfield
matchday 37 Pergolettese US Pergolettese 1932 0:0 AS Giana Erminio Giana Erminio
  Olbia Olbia Calcio 1905 3:3 Novara Calcio 1908 Novara
  Pistoiese US Pistoiese 1921 0:1 US Grosseto 1912 Grosseto
  Pro Vercelli FC Pro Vercelli 1892 0:2 Piacenza Calcio 1919 Piacenza
  Como Como 1907 2:1 US Alessandria Calcio 1912 Alessandria
  Lucchese Lucchese 1905 1:0 Calcio Lecco 1912 Lecco
  UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe 2:2 US Città di Pontedera Pontedera
  Juventus U23 Juventus U23 1:0 Carrarese Calcio 1908 Carrarese
  Pro Patria Aurora Pro Patria 2:2 AS Livorno AS Livorno
  Pro Sesto SSD Pro Sesto 0:0 AC Renate Renate
  Turris SS Turris Calcio 3:0 SSC Bari Bari
  Paganese Paganese Calcio 1926 0:0 Potenza Calcio Potenza
  Juve Stabia SS Juve Stabia 3:0 Calcio Foggia 1920 Foggia
  Catania Calcio Catania 3:0 Casertana FC Casertana
  Avellino US Avellino 1912 0:0 Teramo Calcio 1913 Teramo
  Viterbese US Viterbese 1908 0:2 US Catanzaro Catanzaro
  Monopoli SS Monopoli 1966 2:4 Ternana Calcio Ternana
  Palermo Palermo FC 3:2 Cavese 1919 Cavese
  Bisceglie AS Bisceglie 1913 1:0 US Vibonese Vibonese
matchday 5 Antofagasta Club de Deportes Antofagasta 2:1 CD Cobresal Cobresal
  La Serena Deportes La Serena 0:0 Unión Española Española
  O'Higgins CD O'Higgins 1:0 Unión La Calera La Calera
  Wanderers Santiago Wanderers 1:2 CD Ñublense Ñublense
Final
Man City Manchester City 1:0 Tottenham Hotspur Spurs
matchday 36 Espanyol RCD Espanyol Barcelona 4:0 UD Las Palmas UD Las Palmas
  Ponferradina SD Ponferradina 2:0 CD Lugo CD Lugo
  Real Oviedo Real Oviedo 0:1 Girona FC Girona
  CD Mirandés CD Mirandés 1:1 UD Almería UD Almería
matchday 15 FC Rouen 1899 FC Rouen 1899 postponed Vannes OC Vannes
  EA Guingamp B EA Guingamp B postponed AS Poissy AS Poissy
  US Saint-Malo US Saint-Malo postponed Saint-Pryvé Saint-Hilaire FC Saint-Pryvé FC
  Blois Foot 41 Blois Football 41 postponed Stade Plabennecois Plabennec
  Ste. Geneviève Sainte-Geneviève Sports postponed Football Club Fleury 91 FC Fleury 91
  C'Chartres C'Chartres Football postponed SM Caen B SM Caen B
  FC Versailles FC Versailles postponed Voltigeurs de Châteaubriant Châteaubriant
  Lorient B FC Lorient B postponed US Granville US Granville
  Louh.-Cuiseaux Louhans-Cuiseaux FC postponed Andrézieux-Bouthéon FC Andrézieux
  Marseille B Olympique de Marseille B postponed Jura Sud Foot Jura Sud
  Aubagne Aubagne FC postponed Racing Club de Grasse RC Grasse
  Marignane G. FC Marignane Gignac FC postponed FC Martigues FC Martigues
  Fréjus-St-Raph. Fréjus-Saint-Raphaël FC postponed Hyères FC Hyères FC
  SC Toulon Sporting Club de Toulon postponed Olympique Lyon B Olymp. Lyon B
  GFA Rumilly Val GFA Rumilly Vallières postponed AS Monaco B Monaco B
  AS Saint-Priest AS Saint-Priest postponed Grand Ouest Association Lyonnaise FC GOAL FC
  US Colomiers US Colomiers postponed SCO Angers B SCO Angers B
  Le Puy Foot Le Puy Foot 43 Auvergne postponed FC Chamalières Chamalières
  Les Herbiers VF Les Herbiers VF postponed AS Béziers AS Béziers
  Bourges Foot Bourges Foot postponed Bergerac Périgord FC Bergerac
  Trélissac FC Trélissac FC postponed Bourges 18 Bourges 18
  Moulins-Yzeure Moulins-Yzeure Foot 03 postponed SO Romorantin SO Romorantin
  Canet Rous. Canet Roussillon FC postponed FC Nantes B FC Nantes B
  Mont-de-Marsan Stade Montois postponed Angoulême Charente FC Angoulême CFC
matchday 35 FC Chambly FC Chambly 1:1 AS Nancy-Lorraine AS Nancy
  Valenciennes FC Valenciennes FC 1:1 Chamois Niortais FC Chamois Niort
  Guingamp EA Guingamp 0:0 Paris FC Paris FC
  AC Ajaccio AC Ajaccio 2:2 Amiens SC Amiens SC
  Rodez AF Rodez AF 1:1 AC Le Havre AC Le Havre
  AJ Auxerre AJ Auxerre 2:1 USL Dunkerque USL Dunkerque
  FC Sochaux FC Sochaux-Montbéliard 1:0 SM Caen SM Caen
matchday 31 US Créteil-L US Créteil-Lusitanos 1:2 FC Sète 34 FC Sète 34
  SC Lyon Sporting Club de Lyon 2:2 US Boulogne US Boulogne
  Stade Lavallois Stade Lavallois 1:0 US Concarneau Concarneau
matchday 38 Baltika Baltika Kaliningrad 2:0 Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk
matchday 21 Zenit 2 S-Pb Zenit 2 St. Petersburg 0:0 FK Olimp-Dolgoprudnyi Dolgoprudnyi
  Loko-Kazanka M. Lokomotiv-Kazanka Moskow 3:1 Torpedo Vladimir Torpedo Vlad.
matchday 35 FC Volendam FC Volendam 2:0 SC Telstar Telstar
matchday 29 Boavista Boavista FC 0:1 CS Marítimo Marítimo
matchday 30 Varzim Varzim SC 0:3 FC Vizela Vizela
  Mafra CD Mafra 2:2 SC Covilhã SC Covilhã
  Académico Viseu Académico Viseu FC 1:0 FC Porto B FC Porto B
  Cova Piedade CD Cova Piedade 0:0 UD Oliveirense Oliveirense
Group B Viitorul Tg.Jiu ACS Viitorul P. Târgu Jiu 4:3 CSM Resita CSM Resita
  Unirea Slobozia AFC Unirea 04 Slobozia 1:1 Petrolul Ploiesti Petrolul
matchday 23 Agrobiznes V. Agrobiznes Volochysk 1:0 FK Obolon Kyiv FK Obolon
matchday 31 SC Kriens SC Kriens 2:2 FC Wil 1900 FC Wil 1900
matchday 20 FK Varnsdorf FK Varnsdorf 0:0 FC MAS Taborsko FC MAS Taborsko
matchday 4 Fremad Amager BK Fremad Amager 2:0 Skive IK Skive IK
matchday 1 NJ City Nanjing City 1:1 Nantong Zhiyun NT Zhiyun
  SC Jiuniu Sichuan Jiuniu 0:1 Shaanxi Chang'an Athletic SX Chang'an At.
  MZ Hakka Meizhou Hakka 2:1 Xinjiang Tianshan Leopard XJ T. Leopard
  KS FC Kunshan FC 2:2 Beijing BSU BJ BSU
matchday 29 Trayal FK Trayal Kruševac 2:3 FK IMT Belgrad IMT Belgrad
matchday 28 Croat. Zmijavci NK Croatia Zmijavci 2:1 NK Inter Zapresic Inter Zapresic
  Medjimurje NK Medjimurje Cakovec 0:4 NK Kustosija Zagreb Kustos. Zagreb
  NK Orijent 1919 HNK Orijent Rijeka 0:2 NK Sesvete NK Sesvete
  Cibalia HNK Cibalia Vinkovci 0:2 NK Rudes NK Rudes
matchday 26 Radomiak Radomiak Radom 1:0 Odra Opole Odra Opole
  Arka Gdynia Arka Gdynia 2:0 Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn
  Pol. Warsaw Polonia Warsaw 3:0 Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit N.D.M.
  Bron Radom Bron Radom 1:0 Olimpia Zambrow O. Zambrow
  Ruch W.M. Ruch Wysokie Mazowieckie 0:3 GKS Wikielec GKS Wikielec
  Huragan Morag Huragan Morag 0:2 Blonianka Blonie Blonianka
matchday 25 Pogon II Pogon Szczecin II 5:1 GKS Przodkowo GKS Przodkowo
  Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno 1:3 Sokol Kleczew Sokol Kleczew
matchday 27 Ruch Chorzow Ruch Chorzow 2:1 Polonia Bytom Polonia Bytom
matchday 31 Cracovia II Cracovia II 0:1 Lewart Lubartów Lewart Lubartów
  Wisla Pulawy Wisla Pulawy 1:0 KS Wiazownica KS Wiazownica
matchday 3 Norrköping IFK Norrköping 2:1 Halmstads BK Halmstads BK
  Kalmar FF Kalmar FF 1:0 Örebro SK Örebro SK
  Varbergs BoIS Varbergs BoIS 1:3 Djurgardens IF Djurgarden
  AIK AIK 2:0 Hammarby IF Hammarby
  Malmö FF Malmö FF 1:1 Östersunds FK Östersund
  Landskrona Landskrona BoIS 1:1 Akropolis IF Akropolis
  AFC Eskilstuna Athletic Eskilstuna 0:0 GAIS Göteborg GAIS
matchday 31 OFK Petrovac OFK Petrovac 3:1 Rudar Pljevlja Rudar Pljevlja
  Sutjeska Niksic FK Sutjeska Niksic 0:0 FK Jezero FK Jezero
  FK Decic Tuzi FK Decic Tuzi 3:1 FK Zeta Golubovac Zeta Golubovac