To use this site, please enable Javascript.

Matches May 9, 2021

matchday 32
FC Bayern Bayern Munich 6:0 Borussia Mönchengladbach Bor. M'gladbach
 
1. FC Köln 1. FC Köln 1:4 SC Freiburg SC Freiburg
 
E. Frankfurt Eintracht Frankfurt 1:1 1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05
 
1.FC Heidenheim 1.FC Heidenheim 1846 2:1 SV Sandhausen SV Sandhausen
 
Erzgebirge Aue FC Erzgebirge Aue 3:8 SC Paderborn 07 SC Paderborn
 
VfL Bochum VfL Bochum 5:1 SSV Jahn Regensburg Jahn Regensburg
matchday 36
SV Meppen SV Meppen 0:2 VfB Lübeck VfB Lübeck
 
FC Bayern II FC Bayern Munich II 1:2 SpVgg Unterhaching Unterhaching
Croatia U15 Croatia U15 5:3 on pens Russia U15 Russia U15
  Bulgaria U15 Bulgaria U15 1:3 Bosnia-Herzegovina U15 Bosnia U15
matchday 35
Man City Manchester City 1:2 Chelsea FC Chelsea
 
Liverpool Liverpool FC 2:0 Southampton FC Southampton
 
Wolves Wolverhampton Wanderers 2:1 Brighton & Hove Albion Brighton
  Aston Villa Aston Villa 1:3 Manchester United Man Utd
  West Ham West Ham United 0:1 Everton FC Everton
matchday 4 IC d'Escaldes Inter Club d'Escaldes 1:1 FC Santa Coloma FC Santa Coloma
  AC Escaldes Atlètic Club d'Escaldes 0:1 UE Sant Julia Sant Julia
  UE Engordany UE Engordany 4:3 Penya Encarnada d'Andorra Penya Encarnada
  CE Carroi Club Esportiu Carroi 3:2 UE Santa Coloma UE Santa Coloma
matchday 35 Cádiz CF Cádiz CF 2:1 SD Huesca SD Huesca
  Athletic Athletic Bilbao 2:2 CA Osasuna CA Osasuna
  Getafe Getafe CF 0:1 SD Eibar SD Eibar
 
Valencia Valencia CF 3:0 Real Valladolid CF Real Valladolid
final 2nd leg Ceará SC Ceará Sporting Club 3:6 on pens Esporte Clube Bahia EC Bahia
matchday 35
Inter Inter Milan 5:1 UC Sampdoria Sampdoria
  Fiorentina ACF Fiorentina 2:0 SS Lazio Lazio
  Genoa Genoa CFC 1:2 US Sassuolo Sassuolo
  Benevento Benevento Calcio 1:3 Cagliari Calcio Cagliari Calcio
  Hellas Verona Hellas Verona 1:1 Torino FC Torino
  Parma Parma Calcio 1913 2:5 Atalanta BC Atalanta BC
matchday 36 Saint-Étienne AS Saint-Étienne 1:0 Olympique Marseille Marseille
  R. Strasbourg RC Strasbourg Alsace 2:3 Montpellier HSC Montpellier
  OGC Nice OGC Nice 3:2 Stade Brest 29 Stade Brest 29
  FC Metz FC Metz 0:3 Nîmes Olympique Nîmes Olympique
  SCO Angers SCO Angers 3:0 Dijon FCO Dijon
  Stade Reims Stade Reims 0:1 AS Monaco Monaco
matchday 32 VVSB VVSB Noordwijkerhout postponed FC Lisse FC Lisse
matchday 29
LASK LASK 3:3 WSG Tirol WSG Tirol
 
Sturm Graz SK Sturm Graz 1:3 Red Bull Salzburg RB Salzburg
 
Rapid Vienna Rapid Vienna 1:2 Wolfsberger AC Wolfsberger AC
  CSKA Moscow CSKA Moscow 3:1 FK Krasnodar Krasnodar
matchday 32 VV Gemert VV Gemert postponed SV Oss '20 SV Oss '20
  Westlandia RKVV Westlandia postponed JOS Watergraafsmeer Watergraafsmeer
  Quick DH HV & CV Quick postponed Blauw Geel '38 Blauw Geel '38
  RKVV DEM RKVV DEM postponed HVV Hollandia Hollandia
  USV Hercules USV Hercules postponed ADO '20 Heemskerk ADO '20
  VV UNA VV UNA Veldhoven postponed EVV Echt EVV Echt
  Groene Ster RKSV Groene Ster postponed GVV Unitas Unitas
  HSC '21 HSC '21 Haaksbergen postponed VV Hoogland Hoogland
  OFC Oostzaan OFC Oostzaan postponed VV Dongen Dongen
matchday 33
FC Lugano FC Lugano 0:2 FC Vaduz FC Vaduz
 
BSC Young Boys BSC Young Boys 2:0 FC Basel 1893 FC Basel
 
FC Luzern FC Luzern 3:0 Servette FC Servette FC
 
FC St. Gallen FC St. Gallen 1879 0:3 FC Sion FC Sion
 
Lausanne-Sport FC Lausanne-Sport 2:2 FC Zürich FC Zürich
matchday 32 Heerenveen SC Heerenveen 0:0 FC Utrecht FC Utrecht
  AZ Alkmaar AZ Alkmaar 1:0 Fortuna Sittard Fortuna Sittard
  VVV-Venlo VVV-Venlo 3:3 RKC Waalwijk RKC Waalwijk
  FC Emmen FC Emmen 0:4 FC Groningen FC Groningen
 
Feyenoord Feyenoord Rotterdam 0:3 Ajax Amsterdam Ajax
  PEC Zwolle PEC Zwolle 0:1 ADO Den Haag ADO Den Haag
  Willem II Willem II Tilburg 0:2 PSV Eindhoven PSV Eindhoven
matchday 11 Konyaspor U19 Konyaspor U19 3:0 Göztepe U19 Göztepe U19
  G.Antep FK U19 Gaziantep FK U19 1:5 Kayserispor U19 Kayserispor U19
  Y. Malatya U19 Yeni Malatyaspor U19 1:1 Caykur Rizespor U19 C. Rizespor U19
  Besiktas U19 Besiktas JK U19 0:0 Galatasaray SK U19 Galatasaray U19
  Antalyaspor U19 Antalyaspor U19 2:2 Trabzonspor U19 Trabzonspor U19
  Denizlispor U19 Denizlispor U19 0:0 Hatayspor U19 Hatayspor U19
  Fenerbahce U19 Fenerbahce SK U19 5:0 MKE Ankaragücü U19 Ankaragücü U19
matchday 40
Sivasspor Sivasspor 0:0 Istanbul Basaksehir FK Basaksehir
 
Galatasaray Galatasaray A.S. 3:1 Besiktas JK Besiktas
 
Kayserispor Kayserispor 0:0 Gaziantep FK Gaziantep FK
  Karagümrük Fatih Karagümrük 5:1 Genclerbirligi Ankara Genclerbirligi
  BB Erzurumspor Büyüksehir Belediye Erzurumspor 0:1 Kasimpasa Kasimpasa
  C. Rizespor Caykur Rizespor 0:4 Yeni Malatyaspor Y. Malatyaspor
  Göztepe Göztepe 0:1 Konyaspor Konyaspor
 
Ankaragücü MKE Ankaragücü 1:2 Fenerbahce SK Fenerbahce
  Hatayspor Hatayspor 1:0 Denizlispor Denizlispor
 
Trabzonspor Trabzonspor 2:1 Antalyaspor Antalyaspor
matchday 7 Dinamo FC Dinamo Bucharest 2:0 FC Hermannstadt FC Hermannstadt
  UTA Arad UTA Arad 1:2 ACSM Politehnica Iasi ACSM Poli Iasi
  FC Farul FC Farul Constanta 1:0 ACSC FC Arges FC Arges
matchday 26 Zorya Lugansk Zorya Lugansk 2:1 FK Oleksandriya FK Oleksandriya
  FK Mariupol FK Mariupol 4:1 Desna Chernigiv Desna
  FK Minaj FK Minaj 1:2 Vorskla Poltava Vorskla Poltava
  Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka 0:3 Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
  SK Dnipro-1 SK Dnipro-1 1:1 Rukh Lviv Rukh Lviv
  PFK Lviv PFK Lviv 1:1 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
  Shakhtar D. Shakhtar Donetsk 1:0 Ingulets Petrove Ingulets
matchday 10 AEP Kozanis AEP Kozanis 0:0 Veria NPS Veria NPS
  AO Episkopi AO Episkopi Rethymnou 0:0 AS Rodos AS Rodos
  PO Triglias PO Triglias 2:0 Olympiakos Volou Olymp. Volou
  PS Kalamata PS Kalamata 1:0 AS Santorinis 2020 AS Santorinis
  Almopos Almopos Arideas 3:1 Pierikos Katerini Pierikos
  AO Egaleo AO Egaleo 0:0 Niki Volou Niki Volou
matchday 8 PAOK Salonika PAOK Thessaloniki 2:0 Aris Thessaloniki Aris Saloniki
  Asteras Tripoli Asteras Tripolis 0:0 Olympiacos Piraeus Olympiacos
matchday 6 Volos NPS Volos NPS 3:1 AE Larisa AE Larisa
  Panetolikos Panetolikos GFS 1:3 Atromitos Athen Atromitos Athen
  PAS Lamia PAS Lamia 1964 0:2 OFI Crete OFI Crete
matchday 3 Ergotelis GS Ergotelis 2:0 PAE Chania PAE Chania
  Ionikos Nikeas Ionikos Nikeas 0:2 AO Xanthi AO Xanthi
  APO Levadiakos APO Levadiakos 4:0 Diagoras Rodou Diagoras
matchday 31 Bohemians 1905 FC Bohemians Prague 1905 3:0 FC Slovan Liberec Slovan Liberec
  MFK Karvina MFK Karvina 0:2 1.FC Slovacko Slovacko
  C. Budejovice SK Dynamo Ceske Budejovice 2:0 FK Pardubice FK Pardubice
  Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc 0:1 SK Slavia Prague Slavia Prague
matchday 29 Randers FC Randers FC 0:1 Aarhus GF Aarhus GF
  Lyngby BK Lyngby BK 3:4 AC Horsens AC Horsens
  Vejle BK Vejle Boldklub 4:2 SönderjyskE SönderjyskE
matchday 35 Vrsac U17 OFK Vrsac U17 0:0 Red Star Belgrade U17 Red Star U17
  Apolon 4 U17 FK Apolon 4 Kragujevac U17 0:1 FK Zemun U17 Zemun U17
  Rad U17 FK Rad U17 4:1 Graficar Belgrad U17 Graficar U17
  FK TSC U17 FK TSC Backa Topola U17 1:5 FK Vojvodina Novi Sad U17 Vojvodina U17
  Napredak U17 FK Napredak Krusevac U17 3:9 FK Partizan Belgrade U17 Partizan U17
  Lucani U17 FK Mladost Lucani U17 2:0 FK Macva Sabac U17 Macva U17
  Rad U19 FK Rad U19 1:1 Graficar Belgrad U19 Graficar U19
  FK TSC U19 FK TSC Backa Topola U19 2:2 FK Vojvodina Novi Sad U19 Vojvodina U19
  Napredak U19 FK Napredak Krusevac U19 0:0 FK Partizan Belgrade U19 Partizan U19
  Mladost U19 FK Mladost Lucani U19 1:3 FK Radnicki Belgrad U19 Rad Belgrad U19
  IMT Belgrad U19 FK IMT Belgrad U19 1:1 FK Spartak Subotica U19 Spartak U19
  Novi Sad U19 RFK Novi Sad 1921 U19 1:3 FK Radnicki 1923 Kragujevac U19 Kragujevac U19
matchday 36 Radnicki Nis FK Radnicki Nis 2:2 FK Rad Rad
  FK TSC FK TSC Backa Topola 2:1 FK Javor-Matis Ivanjica Javor-Matis
  Metalac FK Metalac Gornji Milanovac 3:0 OFK Backa Backa
  Spartak FK Spartak Subotica 1:0 FK Indjija FK Indjija
  Macva FK Macva Sabac 2:5 FK Vojvodina Novi Sad Vojvodina
  Cukaricki FK Cukaricki 0:2 FK Partizan Belgrade Partizan
matchday 3 Tervarit Oulu Tervarit Oulu 7:00 PM FC Raahe FC Raahe
matchday 2 FC Inter FC Inter Turku 2:1 FC Haka FC Haka
  IFK Mariehamn IFK Mariehamn 3:1 AC Oulu AC Oulu
matchday 1 MuSa Musan Salama 0:0 JIPPO Joensuu JIPPO
  Ekenäs IF Ekenäs IF 3:1 FF Jaro FF Jaro
  RoPS Rovaniemen Palloseura 1:1 Mikkelin Palloilijat Mikkelin
  Klubi 04 HJK Klubi 04 Helsinki 0:2 Kokkolan Pallo-Veikot Kokkolan PV
  FC Vaajakoski FC Vaajakoski 3:0 Gamlakarleby Bollklubb GBK
matchday 0 Kings SC Kings SC 6:00 PM PAVE Iisalmi PAVE Iisalmi
matchday 29 Wisla Kraków Wisla Kraków 1:2 Lech Poznan Lech Poznan
  Warta Poznan Warta Poznan 2:3 Slask Wroclaw Slask Wroclaw
  Stal Mielec Stal Mielec 0:0 Legia Warszawa Legia Warszawa
matchday 31 FC Pirin FC Pirin Blagoevgrad 1:3 Septemvri Sofia Septemvri Sofia
matchday 33 ND Gorica ND Gorica 2:1 NK Domzale NK Domzale
  NK Olimpija NK Olimpija Ljubljana 0:0 NK Maribor NK Maribor
matchday 28 Cherno More Cherno More Varna 3:3 Tsarsko Selo Sofia Tsarsko Selo
matchday 26 E. Ettelbrück FC Etzella Ettelbruck 3:2 CS Fola Esch CS Fola Esch
  Jeunesse Esch Jeunesse Esch 1:5 F91 Dudelange F91 Dudelange
  Titus Petange Union Titus Petange 0:1 FC Rodange 91 FC Rodange 91
  US Mondorf US Mondorf-Les-Bains 1:1 Swift Hesperange Hesperange
  Differdange 03 FC Differdange 03 3:0 FC RM Hamm Benfica Hamm Benfica
matchday 22 Fehérvár MOL Fehérvár FC 1:3 Diósgyőri VTK Diósgyőr
matchday 33 Újpest FC Újpest FC 5:4 Zalaegerszegi TE FC Zalaegerszeg
  Puskás AFC Puskás Akadémia FC 5:0 Budafoki MTE Budafoki MTE
  Kisvárda Kisvárda FC 5:1 Paksi FC Paksi FC
  Diósgyőr Diósgyőri VTK 0:4 MOL Fehérvár FC Fehérvár
matchday 21 SV Eichede II SV Eichede II 8:00 PM Eichholzer SV Eichholzer SV
  GW Siebenbäumen SV Grün-Weiß Siebenbäumen 9:00 PM TuS Hartenholm TuS Hartenholm
  Breitenfelde Breitenfelder SV 9:00 PM TSV Lägerdorf TSV Lägerdorf
matchday 23 1.FC Spich 1.FC Spich 9:00 PM SC Rheinbach SC Rheinbach
  TuS Mondorf TuS Mondorf 9:00 PM SC Borussia Lindenthal-Hohenlind L.-Hohenlind
  Oberpleis TuS 05 Oberpleis 9:00 PM Eintracht Hohkeppel E. Hohkeppel
  SV Wachtberg SV Wachtberg 9:00 PM FV Bonn-Endenich 08 FV Endenich
  SV Schlebusch SV Schlebusch 9:15 PM TSV Germania Windeck G. Windeck
  SSV Merten SSV Merten 1925 9:15 PM SpVg Porz SpVg Porz
matchday 21 TSV Rantrum TSV Rantrum 8:00 PM MTV Tellingstedt MTV Tellingstedt
  SG Geest 05 SG Geest 05 9:00 PM Büdelsdorfer TSV Büdelsd. TSV
matchday 31 SG Kinzenbach SG Kinzenbach postponed SV Bauerbach SV Bauerbach
  FC Gießen II FC Gießen II postponed FV Biebrich 02 FV Biebrich 02
  Waldgirmes II SC Waldgirmes II postponed RSV Weyer RSV Weyer
  FC Waldbrunn FC Waldbrunn postponed TSV Steinbach II Steinbach II
  Langenaubach SSV Langenaubach postponed Germania Schwanheim Schwanheim
  Walluf SG Walluf postponed FC Ederbergland FC Ederbergland
  Niedernhausen SV 1913 Niedernhausen postponed FC TuBa Pohlheim TuBa Pohlheim
  FV Breidenbach FV Breidenbach postponed VfB Marburg VfB Marburg
  Spvgg Eltville Spvgg Eltville postponed FC Cleeberg FC Cleeberg
  SF/BG Marburg SF/BG Marburg postponed TSV Michelbach TSV Michelbach
matchday 29 FC 08 Villingen II FC 08 Villingen II 8:00 PM FC Teningen FC Teningen
matchday 28 TuS 05 Sinsen TuS 05 Sinsen 9:00 PM Lüner SV Lüner SV
  SV Mesum SV Mesum 9:00 PM SV Rödinghausen II Rödinghausen II
  W. Kinderhaus Westfalia Kinderhaus 9:00 PM SC Herford SC Herford
  VfB Fichte VfB Fichte Bielefeld 9:00 PM SpVgg Erkenschwick Erkenschwick
  Bor. Emsdetten Borussia Emsdetten 9:00 PM SuS Neuenkirchen Neuenkirchen
  SC Peckeloh SC Peckeloh 9:00 PM TuS Hiltrup TuS Hiltrup
  1.FC Gievenbeck 1.FC Gievenbeck 9:00 PM Delbrücker SC Delbrücker SC
  TuS Tengern TuS Tengern 9:00 PM VfL Theesen VfL Theesen
  Pr. Espelkamp Preußen Espelkamp 9:00 PM SV Grün-Weiß Nottuln GW Nottuln
  TuS Bövinghausen TuS Bövinghausen 9:00 PM BSV Schüren BSV Schüren
  DJK TuS Hordel DJK TuS Hordel 9:00 PM YEG Hassel YEG Hassel
  Wacker Castrop SV Wacker Obercastrop 9:00 PM DSC Wanne-Eickel Wanne-Eickel
  SV Hohenlimburg SV Hohenlimburg 10 9:00 PM Westfalia Wickede Westfalia Wickede
  RW Deuten SV Rot-Weiß Deuten 9:00 PM SC Neheim SC Neheim
  FC Iserlohn FC Iserlohn 46/49 9:00 PM Concordia Wiemelhausen C. Wiemelhausen
  FSV Gerlingen FSV Gerlingen 9:00 PM FC Brünninghausen Brünninghausen
  SpVg Hagen 11 SpVg Hagen 11 9:00 PM Borussia Dröschede Bor. Dröschede
  Lennestadt FC Lennestadt 10:00 PM SV Sodingen SV Sodingen
Semi-Finals
Energie Cottbus FC Energie Cottbus 0:3 SV Babelsberg 03 Babelsberg 03
  U. Fürstenwalde FSV Union Fürstenwalde 3:1 FSV 63 Luckenwalde FSV Luckenwalde
matchday 9 Belgrano Club Atlético Belgrano 0:1 Club Atlético San Martín (Tucumán) San Martín (T)
  Tristan Suarez Club Social y Deportivo Tristan Suarez 1:2 Independiente Rivadavia Ind. Rivadavia
  CD Morón CD Morón 0:0 Club Social y Atlético Guillermo Brown Guillermo Brown
  Ferro Club Ferro Carril Oeste 1:0 Atlético de Rafaela Rafaela
  All Boys CA All Boys Buenos Aires 1:2 Instituto AC Córdoba Instituto AC
matchday 13 Gimnasia Club de Gimnasia y Esgrima La Plata 0:5 Club Atlético Vélez Sarsfield Vélez Sarsfield
  CA Tucumán Club Atlético Tucumán 5:0 Defensa y Justicia Defensa
  CA Patronato Club Atlético Patronato 1:0 Club Atlético Boca Juniors Boca Juniors
  Arsenal FC Arsenal Fútbol Club 1:1 Club Atlético Central Córdoba (SdE) Central Córdoba
  Argentinos Jrs. Asociación Atlética Argentinos Juniors 2:0 Club Estudiantes de La Plata Estudiantes
matchday 4 Red Bulls New York Red Bulls 2:0 Toronto FC Toronto FC
  Chicago Fire Chicago Fire FC 0:2 Philadelphia Union Philadelphia
  Nashville SC Nashville SC 2:0 New England Revolution Revolution
  Columbus Crew Columbus Crew 3:1 D.C. United D.C. United
  Vancouver Vancouver Whitecaps FC 2:0 Club de Foot Montréal CF Montréal
  FC Dallas FC Dallas 1:1 Houston Dynamo FC Houston
  Orlando City SC Orlando City SC 1:1 New York City FC NYCFC
  LA Galaxy Los Angeles Galaxy 2:1 Los Angeles FC Los Angeles FC
  Colorado Colorado Rapids 3:2 Minnesota United FC Minnesota Utd.
matchday 2 Bobcats Maryland Bobcats FC 1:2 Stumptown AC Stumptown
  Chattanooga FC Chattanooga FC 2:1 Michigan Stars FC Michigan Stars
Quarter-Finals 2nd leg Metapán AD Isidro Metapán 1:3 CD Luis Angel Firpo L.A. Firpo
matchday 7 The Strongest The Strongest La Paz 3:0 Royal Pari Fútbol Club Royal Pari
  Club San José Club Deportivo San José 0:5 Bolívar La Paz Bolívar
  Ind. Petrolero Club Independiente Petrolero 2:0 Atlético Palmaflor Palmaflor
matchday 13 Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 2:0 Vissel Kobe Vissel Kobe
  Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 1:1 Yokohama FC Yokohama FC
  Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 1:0 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Tokushima Vort. Tokushima Vortis 1:2 Hokkaido Consadole Sapporo H. C. Sapporo
  Shonan Bellmare Shonan Bellmare 2:0 Oita Trinita Oita Trinita
  Urawa Reds Urawa Red Diamonds 2:0 Vegalta Sendai Vegalta Sendai
  Kashima Antlers Kashima Antlers 3:0 FC Tokyo FC Tokyo
  Blaublitz Akita Blaublitz Akita 1:1 Júbilo Iwata Júbilo Iwata
  SC Sagamihara SC Sagamihara 1:1 Machida Zelvia Machida Zelvia
  Mito HollyHock Mito HollyHock 1:1 Tochigi SC Tochigi SC
  Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 0:1 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
  JEF Utd. Chiba JEF United Chiba 4:2 Fagiano Okayama Fagiano Okayama
  Kyoto Sanga Kyoto Sanga 1:0 Montedio Yamagata Monte. Yamagata
  Ventforet Kofu Ventforet Kofu 2:0 Tokyo Verdy Tokyo Verdy
  Albirex Niigata Albirex Niigata 0:0 Matsumoto Yamaga Matsumoto Yama.
  Thespaku. Gunma Thespakusatsu Gunma 1:1 Omiya Ardija Omiya Ardija
  Gir. Kitakyushu Giravanz Kitakyushu 0:1 V-Varen Nagasaki V-V. Nagasaki
matchday 2 Leiknir Leiknir Reykjavík 3:3 Breidablik Kópavogur Breidablik
  HK Kópavogs HK Kópavogs 2:2 Fylkir Reykjavík Fylkir
  ÍA Akranes ÍA Akranes 1:1 Víkingur Reykjavík Víkingur
matchday 11 Wolves FC Wollongong Wolves FC 3:2 Sutherland Sharks Sutherland
  Rockdale City Suns Rockdale City Suns 4:1 Sydney FC U21 Sydney FC U21
  Sydney Olympic Sydney Olympic 1:2 Blacktown City Demons Blacktown City
  Northbridge FC Northbridge FC Bulls 2:2 Mt Druitt Town Rangers Mt Druitt Town
matchday 32 KF Teuta KF Teuta 4:0 KF Bylis Ballsh Bylis Ballsh
  KF Skënderbeu KF Skënderbeu 1:1 FK Partizani FK Partizani
matchday 20 Melbourne City Melbourne City FC 3:2 Brisbane Roar Brisbane Roar
  Perth Glory Perth Glory 2:1 Melbourne Victory Melbourne
matchday 30 Zeljeznicar U17  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 3:5 FK Sloboda Tuzla U17 Sloboda T U17
  FK MDK U17 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 0:4 FK Tuzla City U17 Tuzla City U17
matchday 23 FK Olimpik U19 FK Olimpik Sarajevo U19 1:0 NK Siroki Brijeg U19 S. Brijeg U19
  Z.BL U19 FK Zeljeznicar Banja Luka U19 5:0 FK Mladost Doboj-Kakanj U19 FK MDK U19
  Zvijezda 09 U19 FK Zvijezda 09 U19 1:1 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 Zeljeznicar U19
  FK Krupa U19 FK Krupa na Vrbasu U19 3:2 FK Velez Mostar U19 V. Mostar U19
matchday 29 Zrinjski Mostar HSK Zrinjski Mostar 1:1 FK Velez Mostar Velez Mostar
matchday 5 CDF Vial CD Fernández Vial postponed Deportes Copiapó Copiapó
matchday 4 Bolívar SC Bolívar Sport Club 2:2 Atlético Venezuela Atl. Venezuela
  Táchira Deportivo Táchira 2:0 Trujillanos FC Trujillanos
matchday 25 Simm-Bau NK Vis Simm-Bau Kosova 1:1 NK GOSK Gabela GOSK Gabela
  Radnik Hadzici FK Radnik Hadzici 1:0 NK Jedinstvo Bihac J. Bihac
matchday 13 Riteriai FK Riteriai 1:2 FK Kauno Zalgiris Kauno Zalgiris
matchday 8 Slavia Slavia Mozyr 1:1 Dynamo Brest Dynamo Brest
  Energetik-BGU Energetik-BGU Minsk 1:1 Torpedo-BelAZ Zhodino Torpedo Zhodino
  Isloch Isloch Minsk Region 1:3 Dinamo Minsk Dinamo Minsk
Round of 16 USM Alger USM Alger 2:0 MC Algiers MC Algiers
  JS Kabylie JS Kabylie 2:0 NA Hussein Dey NA Hussein Dey
  JS Saoura JS Saoura 4:0 JSM Skikda JSM Skikda
  CR Belouizdad CR Belouizdad 2:4 on pens NC Magra NC Magra
  ES Sétif ES Sétif 1:2 WA Tlemcen WA Tlemcen
matchday 27 Kozarska Dubica FK Borac Kozarska Dubica 0:1 FK Zvijezda 09 Zvijezda 09
matchday 21 El Mokawloon El Mokawloon SC 1:1 Entag El Harby Entag El Harby
matchday 15 Mouloudia Mouloudia d'Oujda 3:2 Olympique Safi OC Safi
  SCC Mohammedia SC Chabab Mohammedia 0:0 FUS Rabat FUS Rabat
  Difaâ El Jadida Difaâ El Jadida 1:0 Hassania d'Agadir Hassania
  Rapide Oued Zem Rapide Oued Zem 3:2 Renaissance Zemamra Nahdat Zemamra
matchday 25 US Ben Guerdane Union Sportive de Ben Guerdane 1:0 Etoile Sportive du Sahel ES Sahel
  Club Africain Club Africain Tunis 1:1 Olympique Beja Olympique Beja
  CA Bizertin Club Athlétique Bizertin 2:0 Esperance Tunis Esperance
  US Tataouine US Tataouine 2:1 Stade Tunisien Stade Tunisien
  CS Sfaxien Club Sportif Sfaxien 2:0 JS Kairouanaise JS Kairouan
  AS Soliman AS Soliman 2:1 Avenir Sportif Rejiche AS Rejiche
  ES Metlaoui Etoile Sportive Metlaoui 2:0 US Monastir US Monastir
First Preliminary Round Stariye Dorogi FK Stariye Dorogi 5:3 AET FK Nesvizh FK Nesvizh
  BGU Minsk BGU Minsk 3:0 Spartak Slutsk Spartak Slutsk
  Energetik-BGATU Energetik-BGATU Minsk 0:2 Partizan Soligorsk Partizan S
  Prodtsentr Prodtsentr Vitebsk 0:2 Gazovik Vitebsk Gazovik
  Atlant Kobrin FK Atlant Kobrin 5:1 FK Pruzhany Pruzhany
  FK Postavy FK Postavy 2:1 FK Glubokoe FK Glubokoe
  FK Luninets FK Luninets 5:2 Novaya Pripyat Olshany Novaya Pripyat
  Ostrovets FK Ostrovets 11:0 Slonim City Slonim City
  Niva Tolochin Niva Tolochin 3:1 AET AviaDor Orsha AviaDor Orsha
  Belaya Rus Belaya Rus Dyatlovo 1:2 on pens FK Mosty FK Mosty
  FK Svisloch FK Svisloch 0:5 ZhKKh Grodno ZhKKh Grodno
  BK Maxline BK Maxline 6:0 MNPZ Mozyr MNPZ Mozyr
  FK Shchuchin FK Shchuchin 1:2 Tsementnik Krasnoselskiy Tsementnik
  FK Uzda FK Uzda 4:2 FK Urozhaynaya FK Urozhaynaya
matchday 12 Dinamo Batumi Dinamo Batumi 1:0 Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi
matchday 8 Pyeongtaek C. Pyeongtaek Citizen 1:1 Changwon Citizen Changwon Cit.
  Hwaseong FC Hwaseong FC 2:3 Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power Gyeongju KHNP
matchday 9 Pyeongchang Utd Pyeongchang United 2:0 Geoje Citizen Geoje Citizen
  Pocheon Citizen Pocheon Citizen 3:1 Gangwon FC Reserves Gangwon Res.
  Siheung City Siheung City 3:2 Goyang Citizen Goyang Citizen
matchday 14 Jeonbuk Hyundai Jeonbuk Hyundai Motors 1:3 Suwon Samsung Bluewings Suwon Bluewings
matchday 19 NK Brezice 1919 NK Brezice 1919 3:0 NK Roltek Dob NK Dob
  NK Nafta 1903 NK Nafta 1903 1:0 NK Radomlje NK Radomlje
  NK Krka NK Krka 3:1 NK Rudar Velenje Rudar Velenje
  NK Brda NK Brda 1:2 ND Primorje ND Primorje
matchday 3 Indy Eleven Indy Eleven 0:2 FC Tulsa Tulsa
  TB Rowdies Tampa Bay Rowdies 3:0 Pittsburgh Riverhounds SC Pittsburgh
  Miami FC Miami FC 0:1 Hartford Athletic Hartford
  Louisville City Louisville City FC 1:1 Birmingham Legion FC Legion FC
  San Antonio FC San Antonio FC 2:2 Real Monarchs SLC Real Monarchs
  El Paso El Paso Locomotive FC 1:1 New Mexico United New Mexico Utd.
  Phoenix Rising Phoenix Rising FC 3:0 Oakland Roots SC Oakland Roots
matchday 11 Gyeongnam FC Gyeongnam FC 0:2 Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons
matchday 5 Richmond Kicker Richmond Kickers 2:0 South Georgia Tormenta FC Tormenta FC
  North Carolina North Carolina FC 1:2 Greenville Triumph SC Greenville
  North Texas SC North Texas Soccer Club 0:1 Chattanooga Red Wolves SC Red Wolves
  FC Tucson FC Tucson 1:1 Forward Madison FC Forward Madison
Semi-Finals 2nd Leg Grêmio Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense 3:00 AM SER Caxias do Sul (RS) Caxias-RS
  Internacional Sport Club Internacional 6:00 AM Esporte Clube Juventude Juventude
matchday 27 A. Klagenfurt SK Austria Klagenfurt 3:1 FC Juniors OÖ Juniors OÖ
Semi-Finals 2nd Leg Atlético-MG Clube Atlético Mineiro 1:1 Tombense Futebol Clube (MG) Tombense
  Internacional Sport Club Internacional 4:1 Esporte Clube Juventude Juventude
Semi-Finals St. Mirren St. Mirren FC 1:2 St. Johnstone FC St. Johnstone
Semi-Finals 1st Leg EC Bahia Esporte Clube Bahia 1:0 AD Bahia de Feira (BA) AD Bahia-BA
matchday 9 Cascavel-PR Cascavel Clube Recreativo (PR) 1:2 Paraná Clube Paraná
  Operário-PR Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) 3:0 Cianorte Futebol Clube (PR) Cianorte
Group 1 Fortaleza Fortaleza Esporte Clube 0:0 Ferroviário Atlético Clube (CE) Ferroviário-CE
Semi-Finals 1st Leg Tuna Luso Tuna Luso Brasileira (PA) 1:1 Clube do Remo (PA) Remo
Group 1 Campinense-PB Campinense Clube (PB) 4:3 AD Perilima de Campina Grande (PB) AD Perilima
Semi-Finals 1st Leg CS Esportiva Clube Sociedade Esportiva (AL) 1:1 Centro Sportivo Alagoano (AL) CSA
Semi-Finals 2nd Leg Sampaio Corrêa Sampaio Corrêa Futebol Clube (MA) 4:3 on pens Pinheiro Atlético Clube (MA) Pinheiro AC
matchday 10 Santa Cruz-RN Santa Cruz Futebol Clube (RN) 1:2 América Futebol Clube (RN) América-RN
Semi-Finals 2nd Leg Cuiabá-MT Cuiabá Esporte Clube (MT) 2:0 Ação Ação
matchday 12 Fluminense-PI Fluminense EC (PI) 2:1 Sociedade Esportiva Picos (PI) Picos
matchday 28 FC Mamer 32 FC Mamer 32 postponed FC Schifflange 95 Schifflange 95
  Mertert-Wass. Union Mertert-Wasserbillig postponed FC Jeunesse Junglinster Junglinster
  Steinsel  FC Alisontia Steinsel postponed FC Atert Bissen FC Atert Bissen
  Jeunesse Canach FC Jeunesse Canach postponed Union Sportive Esch-Alzette US Esch
  Medernach FC Blo-Wäiss Medernach postponed FC Berdenia Berbourg Berbourg
  US Rumelange US Rumelange postponed FC Yellow Boys Weiler-La-Tour Weiler
  SC Bettembourg SC Bettembourg postponed FC Marisca Mersch Marisca Mersch
  Mondercange FC Mondercange postponed UN Käerjeng 97 UN Käerjeng 97
matchday 15 Luqueño Sportivo Luqueño 1:2 Club Guaraní Guaraní
  Cerro Porteño Club Cerro Porteño 2:2 Club Nacional Asunción Nacional
Quarter-Finals 2nd leg Rio Branco FC Rio Branco Futebol Clube (ES) 2:0 Associação Desportiva Ferroviária Vale do Rio (ES) Desportiva-ES
  Rio Branco AC Rio Branco Atlético Clube (ES) 1:0 S. E. Serra Futebol Clube (ES) Serra-ES
matchday 10 Anorthosis Anorthosis Famagusta 0:2 AEK Larnaca AEK Larnaca
  Olympiakos N. Olympiakos Nicosia 2:1 AEL Limassol AEL Limassol
Semi-Finals 2nd Leg Confiança-SE Associação Desportiva Confiança (SE) 0:1 Club Sportivo Sergipe (SE) CS Sergipe-SE
matchday 12 JK Trans Narva JK Trans Narva 1:2 Kalju FC Kalju FC
  Paide Paide Linnameeskond 1:2 FCI Levadia FCI Levadia
matchday 3 Pärnu JK Pärnu Jalgpalliklubi 2:0 Jalgpallikool Tammeka U21 JK Tammeka U21
  Kalev Kalev Tallinn 2:2 Maardu Linnameeskond Maardu LM
  Ida-Virumaa Ida-Virumaa FC Alliance 2:1 Kalju FC U21 Kalju FC U21
  Harju JK Harju JK Laagri 5:1 JK Vändra Vaprus Vändra Vaprus
matchday 7 Napier City R. Napier City Rovers 0:0 Waterside Karori AFC Waterside Karori AFC
  FBC Melgar FBC Melgar 1:3 Alianza Atlético Sullana Alianza Atl.
  Universitario Universitario de Deportes 3:2 Club Cienciano Cienciano
  Cusco FC Cusco FC 1:2 Club Sporting Cristal Sport. Cristal
  CA Mannucci Carlos A. Mannucci 1:1 Ayacucho FC Ayacucho FC
matchday 10 St. Patricks St. Patricks Athletic 1:2 Shamrock Rovers Shamrock Rovers
  Waterford FC Waterford FC 0:7 Drogheda United FC Drogheda United
  Bohemians Bohemian Football Club Dublin 4:0 Finn Harps Finn Harps
matchday 13 Perak Perak FC 2:3 Sri Pahang FC Pahang
  Selangor FC Selangor FC 1:2 Terengganu FC Terengganu FC
  Melaka Melaka United FC 0:0 Petaling Jaya City FC PJ City FC
matchday 8 LC Sailors Lion City Sailors 2:1 Geylang International Geylang
  Hougang Utd. Hougang United FC 4:3 Balestier Khalsa Balestier Khals
matchday 46 Crewe Alexandra Crewe Alexandra 3:2 Shrewsbury Town Shrewsbury
  Lincoln City Lincoln City 0:0 AFC Wimbledon AFC Wimbledon
  Sunderland Sunderland AFC 1:1 Northampton Town Northampton
  Doncaster Doncaster Rovers 1:4 Peterborough United Peterborough
  MK Dons Milton Keynes Dons 0:3 Rochdale AFC Rochdale
  Wigan Wigan Athletic 3:4 Swindon Town Swindon Town
  Blackpool Blackpool FC 1:0 Bristol Rovers Bristol Rovers
  Gillingham FC Gillingham FC 1:0 Plymouth Argyle Plymouth
  Oxford United Oxford United 4:0 Burton Albion Burton Albion
  Charlton Charlton Athletic 1:0 Hull City Hull City
  Ipswich Ipswich Town 3:1 Fleetwood Town Fleetwood
  Portsmouth Portsmouth FC 0:1 Accrington Stanley Accrington
matchday 43 Torquay United Torquay United FC 0:0 Bromley FC Bromley
First Round Cesena Cesena FC 2:1 Mantova 1911 Mantova
  Lecco Calcio Lecco 1912 1:4 US Grosseto 1912 Grosseto
  Palermo Palermo FC 2:0 Teramo Calcio 1913 Teramo
  Pro Patria Aurora Pro Patria 1:3 Juventus U23 Juventus U23
  Catania Calcio Catania 1:3 Calcio Foggia 1920 Foggia
  UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe 1:0 US Città di Pontedera Pontedera
  Ancona-Matelica Ancona-Matelica 3:1 AS Sambenedettese Sambenedettese
  Juve Stabia SS Juve Stabia 1:1 Casertana FC Casertana
matchday 7 CDUC CD Universidad Católica 3:0 Unión La Calera La Calera
  La Serena Deportes La Serena 1:0 CD Ñublense Ñublense
  Wanderers Santiago Wanderers 0:3 Deportes Melipilla Melipilla
  Colo Colo CSD Colo Colo 1:2 CD Palestino CD Palestino
Group A Perugia AC Perugia Calcio 2:1 Como 1907 Como
matchday 38 Ponferradina SD Ponferradina 0:1 Albacete Balompié Albacete
  Real Zaragoza Real Zaragoza 0:0 RCD Espanyol Barcelona Espanyol
  Alcorcón AD Alcorcón 0:0 UD Las Palmas UD Las Palmas
  Málaga CF Málaga CF 1:1 RCD Mallorca RCD Mallorca
  CD Mirandés CD Mirandés 2:1 CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada
  Real Oviedo Real Oviedo 2:1 CE Sabadell CE Sabadell
matchday 37 Amiens SC Amiens SC 0:0 Chamois Niortais FC Chamois Niort
  Guingamp EA Guingamp 2:0 LB Châteauroux LB Châteauroux
  Valenciennes FC Valenciennes FC 3:5 AC Le Havre AC Le Havre
  AJ Auxerre AJ Auxerre 1:1 Grenoble Foot 38 Grenoble
  Rodez AF Rodez AF 1:1 AS Nancy-Lorraine AS Nancy
  FC Chambly FC Chambly 1:0 Pau FC Pau FC
  Toulouse FC Toulouse 3:0 SM Caen SM Caen
  AC Ajaccio AC Ajaccio 1:1 Paris FC Paris FC
  Clermont Foot Clermont Foot 63 3:1 FC Sochaux-Montbéliard FC Sochaux
  Troyes ESTAC Troyes 2:0 USL Dunkerque USL Dunkerque
matchday 41 Baltika Baltika Kaliningrad 3:1 Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik
group A1 Trofense CD Trofense 3:0 SC Braga B Braga B
matchday 32 Paços Ferreira FC Paços de Ferreira 1:1 CS Marítimo Marítimo
  Benfica B SL Benfica B 1:1 SC Covilhã SC Covilhã
  Mafra CD Mafra 2:2 Académica Coimbra Coimbra
  Estoril Praia GD Estoril Praia 1:1 GD Chaves Chaves
  Cova Piedade CD Cova Piedade 1:1 FC Vizela Vizela
  Arouca FC Arouca 2:1 Casa Pia AC Casa Pia
matchday 34 Bursaspor Bursaspor 0:3 Ankara Keciörengücü A. Keciörengücü
  Ankaraspor Ankaraspor 0:2 Istanbulspor Istanbulspor
  Altay SK Altay SK 4:3 Bandirmaspor Bandirmaspor
  Balikesirspor Balikesirspor 0:5 Altinordu FK Altinordu
matchday 33 FC Schaffhausen FC Schaffhausen 3:2 FC Aarau FC Aarau
matchday 23 Viktoria Zizkov FK Viktoria Zizkov 3:1 FC Sellier & Bellot Vlasim Vlasim
  FC MAS Taborsko FC MAS Taborsko 2:2 FC Vysocina Jihlava FC Vysocina
matchday 4 ZJ FC Zhejiang FC 1:1 Shaanxi Chang'an Athletic SX Chang'an At.
  ZB Cuju Zibo Cuju 0:1 Meizhou Hakka MZ Hakka
  CQ Liangjiang Chongqing Liangjiang Athletic 3:2 Henan Songshan Longmen HN S. Longmen
  CZ Mighty Lions Cangzhou Mighty Lions 0:2 Guangzhou FC GuaZ FC
matchday 32 Dinamo Vranje FK Dinamo Vranje 1:0 FK Zemun FK Zemun
  Kabel Novi Sad FK Kabel Novi Sad 0:1 FK Buducnost Dobanovci Dobanovci
  Borac Cacak FK Borac 1926 Cacak 0:1 FK Loznica FK Loznica
  Radnicki Pirot FK Radnicki Pirot 0:1 GFK Jagodina Jagodina
  Zarkovo OFK Zarkovo 0:3 FK Kolubara Lazarevac Kolubara
  Radnicki Srem FK Radnicki Sremska Mitrovica 1:0 FK Sloga Kraljevo Sloga Kraljevo
  Radnicki K. FK Radnicki 1923 Kragujevac 1:0 FK Trayal Kruševac Trayal
matchday 29 Termalica Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:2 Miedz Legnica Miedz Legnica
  Resovia Resovia Rzeszów 2:0 Widzew Lodz Widzew Lodz
  LKS Lodz LKS Lodz 1:1 GKS 1962 Jastrzebie GKS Jastrzebie
matchday 28 Pogon Grodzisk Pogon Grodzisk Mazowiecki 1:2 Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit N.D.M.
  Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz 0:2 GKS Wikielec GKS Wikielec
  Pol. Warsaw Polonia Warsaw 1:2 Legia Warsaw II Legia II
matchday 27 Pogon II Pogon Szczecin II 0:0 Baltyk Gdynia Baltyk Gdynia
  Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo 1:2 Unia Swarzedz Unia Swarzedz
matchday 30 Gwarek T.G. Gwarek Tarnowskie Góry 2:2 Pniowek Pawlowice Slaskie Pniowek P.S.
  ROW Rybnik ROW 1964 Rybnik 0:0 Polonia-Stal Swidnica Polonia-Stal
matchday 34 Korona Kielce II Korona Kielce II 2:2 Jutrzenka Giebultow Jutrzenka
  Cracovia II Cracovia II 4:1 KS Wiazownica KS Wiazownica
  Wisla Sand. Wisla Sandomierz 0:3 Stal Stalowa Wola Stalowa Wola
  LKS Lagów LKS Lagów 0:1 Sokol Sieniawa Sokol Sieniawa
matchday 5 Degerfors Degerfors IF 2:0 Djurgardens IF Djurgarden
  Mjällby AIF Mjällby AIF 1:0 Östersunds FK Östersund
  Malmö FF Malmö FF 3:2 Varbergs BoIS Varbergs BoIS
  Vasalund Vasalunds IF 0:1 Norrby IF Norrby
  Brage IK Brage 0:0 Helsingborgs IF Helsingborg
matchday 10 Zhetysu Zhetysu Taldykorgan 1:5 FK Aktobe Aktobe
  Tobol Kostanay Tobol Kostanay 2:0 FK Atyrau Atyrau
  FK Turan FK Turan 1:0 Qyzyljar SK Petropavlovsk Qyzyljar
matchday 6 Hapoel Haifa Hapoel Haifa 3:2 Hapoel Kfar Saba H. Kfar Saba
  B. Jerusalem Beitar Jerusalem 3:1 Ihud Bnei Sakhnin Bnei Sakhnin
matchday 37 Debreceni EAC Debreceni EAC 2:2 Pécsi MFC Pécsi MFC
  Kazincbarcika Kazincbarcikai SC 1:2 Gyirmót FC Győr Gyirmót FC
  Haladás Szombathelyi Haladás 4:3 Budaörsi SC Budaörs
  Soroksár Soroksár SC 3:0 Kaposvári Rákóczi FC Kaposvár
  Békéscsaba Békéscsaba 1912 Elöre SE 3:2 Szolnoki MÁV FC Szolnok
  Dorog Dorogi FC 0:1 FC Ajka FC Ajka
  Csákvár Aqvital FC Csákvár 1:2 BFC Siófok BFC Siófok
  ETO FC Győr ETO FC Győr 0:1 Szeged-Csanád - GA Szeged
  Szentlőrinc SE Szentlőrinc SE 1:3 Debreceni VSC Debrecen
matchday 32 Motor Lublin Motor Lublin 4:1 Sokol Ostroda Sokol Ostroda
  Olimpia Elblag Olimpia Elblag 2:1 Znicz Pruszkow Znicz Pruszkow
Group 1 CyD Leonesa Cultural Leonesa 2:3 Zamora CF Zamora CF
  Burgos CF Burgos CF 1:0 Celta Vigo B Celta Vigo B
  Valladolid B Real Valladolid B 2:1 Unionistas CF Unionistas CF
Group 2 CD Tudelano CD Tudelano 1:2 Real Sociedad B Real Sociedad B
  SD Logroñés SD Logroñés 1:0 Bilbao Athletic Bilbao Athletic
  Calahorra CD Calahorra 0:0 SD Amorebieta SD Amorebieta
Group 3 UD Ibiza UD Ibiza 4:0 Gimnàstic de Tarragona Gimnàstic
  Villarreal CF B Villarreal CF B 3:4 FC Barcelona B Barcelona B
  CD Alcoyano CD Alcoyano 2:3 FC Andorra FC Andorra
Group 4 Betis B Betis Deportivo Balompié 2:1 San Fernando CD San Fernando CD
  Linares Linares Deportivo 1:0 Atlético Sanluqueño Sanluqueño
  UCAM Murcia UCAM Murcia CF 1:2 Algeciras CF Algeciras CF
Group 5 Extremadura Extremadura UD 1:0 DUX Internacional de Madrid Inter de Madrid
  CD Badajoz CD Badajoz 1:1 UD San Sebastián de los Reyes UD Sanse
  CF Talavera CF Talavera de la Reina 2:4 Real Madrid Castilla RM Castilla
matchday 6 CD Marino CD Marino 0:1 CF Lorca Deportiva Lorca Deportiva
  RCD Espanyol B RCD Espanyol B 2:1 Orihuela CF Orihuela CF
  Coruxo FC Coruxo FC 2:1 CD Lealtad CD Lealtad
  UD Poblense UD Poblense 0:0 UD Melilla UD Melilla
  Las Palmas Atl. Las Palmas Atlético 4:2 Yeclano Deportivo Yeclano
  CE L’Hospitalet CE L’Hospitalet 0:1 Penya Deportiva Santa Eulalia Penya Deportiva
  Las Rozas CF Las Rozas CF 0:0 UD Socuéllamos Socuéllamos
  AE Prat AE Prat 2:2 Atzeneta UE Atzeneta UE
  Atl. Madrid B Atlético de Madrid B 2:2 Villarrubia CF Villarrubia CF
  Salamanca CF Salamanca CF UDS 4:0 Real Oviedo Vetusta Oviedo Vetusta
  UE Olot UE Olot 1:0 Valencia Mestalla Valencia B
  Getafe CF B Getafe CF B 2:1 CP Villarrobledo CP Villarrobledo
  CD Guijuelo CD Guijuelo 3:1 CD Covadonga Covadonga
  Portugalete Club Portugalete 0:1 CD Izarra CD Izarra
  Pontevedra Pontevedra CF 1:2 Sporting de Gijón B Sporting B
  Depor. Alavés B Deportivo Alavés B 0:1 SD Ejea SD Ejea
  UP Langreo UP Langreo 0:0 SD Compostela SD Compostela
  CF Badalona CF Badalona 1:1 Hércules CF Hércules CF
  CD Numancia CD Numancia 1:0 Deportivo de La Coruña Dep. La Coruña
  Sevilla Atl. Sevilla Atlético 3:1 Real Balompédica Linense R. B. Linense
  Marino Luanco Marino Luanco 0:1 Racing Ferrol Racing Ferrol
  Real Murcia Real Murcia CF 2:1 UD Tamaraceite UD Tamaraceite