To use this site, please enable Javascript.

Matches May 16, 2021

matchday 33
F. Düsseldorf Fortuna Düsseldorf 3:0 FC Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue
 
VfL Osnabrück VfL Osnabrück 3:2 Hamburger SV Hamburger SV
 
E. Braunschweig Eintracht Braunschweig 1:2 Würzburger Kickers Würzb. Kickers
 
SC Paderborn SC Paderborn 07 2:4 SpVgg Greuther Fürth Greuther Fürth
 
FC St. Pauli FC St. Pauli 1:2 Hannover 96 Hannover 96
 
SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98 5:1 1.FC Heidenheim 1846 1.FC Heidenheim
 
Karlsruher SC Karlsruher SC 3:2 Holstein Kiel Holstein Kiel
 
SV Sandhausen SV Sandhausen 2:0 SSV Jahn Regensburg Jahn Regensburg
 
1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg 1:1 VfL Bochum VfL Bochum
matchday 37
Hallescher FC Hallescher FC 4:0 SV Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden
 
Dynamo Dresden SG Dynamo Dresden 4:0 Türkgücü München Türkgücü Münch.
 
1860 Munich TSV 1860 Munich 2:2 FC Bayern Munich II FC Bayern II
Quarter-Finals 1st leg CR Belouizdad CR Belouizdad 2:0 Esperance Tunis Esperance
  Kaizer Chiefs Kaizer Chiefs 4:0 Simba SC Simba SC
  El Ahly El Ahly Cairo 2:0 Mamelodi Sundowns FC Sundowns
  Orlando Pirates Orlando Pirates 1:1 Raja Club Athletic Casablanca Raja Casablanca
  Cotonsport Cotonsport de Garoua 1:0 ASC Jaraaf ASC Jaraaf
matchday 36 Brighton Brighton & Hove Albion 1:1 West Ham United West Ham
 
Crystal Palace Crystal Palace 3:2 Aston Villa Aston Villa
 
Spurs Tottenham Hotspur 2:0 Wolverhampton Wanderers Wolves
 
West Brom West Bromwich Albion 1:2 Liverpool FC Liverpool
matchday 5 IC d'Escaldes Inter Club d'Escaldes 4:0 Atlètic Club d'Escaldes AC Escaldes
  FC Santa Coloma FC Santa Coloma 1:0 UE Sant Julia Sant Julia
  UE Engordany UE Engordany 1:1 Club Esportiu Carroi CE Carroi
  Penya Encarnada Penya Encarnada d'Andorra 0:4 UE Santa Coloma UE Santa Coloma
matchday 37
Juventus Juventus FC 3:2 Inter Milan Inter
 
AS Roma AS Roma 2:0 SS Lazio Lazio
  Fiorentina ACF Fiorentina 0:2 SSC Napoli SSC Napoli
  Benevento Benevento Calcio 1:1 FC Crotone Crotone
  Udinese Calcio Udinese Calcio 0:1 UC Sampdoria Sampdoria
matchday 31
Sturm Graz SK Sturm Graz 4:1 Rapid Vienna Rapid Vienna
 
WSG Tirol WSG Tirol 2:2 Wolfsberger AC Wolfsberger AC
 
LASK LASK 2:5 Red Bull Salzburg RB Salzburg
matchday 30 Dynamo Moscow Dynamo Moscow 3:2 CSKA Moscow CSKA Moscow
  Khimki FK Khimki 0:0 FC Sochi Sochi
  Loko Moscow Lokomotiv Moscow 1:0 Ural Yekaterinburg Ural
  Rostov FK Rostov 1:3 FK Krasnodar Krasnodar
  Tambov PFK Tambov 1:5 Zenit St. Petersburg Zenit S-Pb
  Akhmat Grozny Akhmat Grozny 2:2 Spartak Moscow Spartak Moscow
  Rubin Kazan Rubin Kazan 1:1 Rotor Volgograd Rotor Volgograd
  Ufa FK Ufa 2:1 Arsenal Tula Arsenal Tula
matchday 25 Ak. Rubin U16 Akademia Rubin Kazan U16 0:4 Master-Saturn Egorjevsk U16 UOR-5 U16
  Akademia Rubin Akademia Rubin Kazan 0:2 Master-Saturn Egorjevsk U17 UOR-5 U17
matchday 33 Unitas GVV Unitas postponed USV Hercules USV Hercules
  Westlandia RKVV Westlandia postponed HV & CV Quick Quick DH
  Blauw Geel '38 Blauw Geel '38 postponed VV UNA Veldhoven VV UNA
  Hollandia HVV Hollandia postponed HSC '21 Haaksbergen HSC '21
  RKVV DEM RKVV DEM postponed VV Gemert VV Gemert
  SV Oss '20 SV Oss '20 postponed VV Hoogland Hoogland
  Dongen VV Dongen postponed RKSV Groene Ster Groene Ster
  EVV Echt EVV Echt postponed ADO '20 Heemskerk ADO '20
  Watergraafsmeer JOS Watergraafsmeer postponed OFC Oostzaan OFC Oostzaan
matchday 35
FC Vaduz FC Vaduz 1:3 Servette FC Servette FC
 
FC Basel FC Basel 1893 4:0 FC Zürich FC Zürich
 
BSC Young Boys BSC Young Boys 5:2 FC Luzern FC Luzern
 
FC Lugano FC Lugano 3:1 FC Sion FC Sion
 
FC St. Gallen FC St. Gallen 1879 5:0 FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
matchday 34 Twente FC Twente Enschede FC 3:2 ADO Den Haag ADO Den Haag
  Heerenveen SC Heerenveen 1:2 Sparta Rotterdam Sparta R.
  FC Utrecht FC Utrecht 1:1 PSV Eindhoven PSV Eindhoven
  Vitesse Vitesse Arnhem 1:3 Ajax Amsterdam Ajax
 
Feyenoord Feyenoord Rotterdam 3:0 RKC Waalwijk RKC Waalwijk
  VVV-Venlo VVV-Venlo 0:4 FC Emmen FC Emmen
  AZ Alkmaar AZ Alkmaar 5:0 Heracles Almelo Heracles Almelo
  PEC Zwolle PEC Zwolle 1:0 FC Groningen FC Groningen
  Willem II Willem II Tilburg 2:1 Fortuna Sittard Fortuna Sittard
matchday 8 Univ. Craiova Universitatea Craiova 1:3 CFR Cluj CFR Cluj
matchday 13 Denizlispor U19 Denizlispor U19 0:1 Fatih Karagümrük U19 Karagümrük U19
  G.Birligi U19 Genclerbirligi Ankara U19 2:0 Trabzonspor U19 Trabzonspor U19
  G.Antep FK U19 Gaziantep FK U19 5:1 Hatayspor U19 Hatayspor U19
  Alanyaspor U19 Alanyaspor U19 2:1 MKE Ankaragücü U19 Ankaragücü U19
  Besiktas U19 Besiktas JK U19 0:2 Göztepe U19 Göztepe U19
  Fenerbahce U19 Fenerbahce SK U19 4:3 Kayserispor U19 Kayserispor U19
  Basaksehir U19 Istanbul Basaksehir FK U19 3:1 Caykur Rizespor U19 C. Rizespor U19
  Y. Malatya U19 Yeni Malatyaspor U19 1:2 Galatasaray SK U19 Galatasaray U19
matchday 42
Galatasaray Galatasaray A.S. 3:1 Yeni Malatyaspor Y. Malatyaspor
  Göztepe Göztepe 1:2 Besiktas JK Besiktas
 
Trabzonspor Trabzonspor 2:1 Genclerbirligi Ankara Genclerbirligi
 
Kayserispor Kayserispor 1:2 Fenerbahce SK Fenerbahce
matchday 8 UTA Arad UTA Arad 1:0 Gaz Metan Medias Gaz Metan
  FC Arges ACSC FC Arges 1:2 FC Dinamo Bucharest Dinamo
Semi-Finals 2nd Leg Dundee FC Dundee FC 0:1 Raith Rovers FC Raith Rovers
matchday 5 Motherwell FC Motherwell FC 1:2 Ross County FC Ross County
  Hamilton Acad. Hamilton Academical FC 0:2 Kilmarnock FC Kilmarnock FC
  St. Mirren St. Mirren FC 0:0 Dundee United FC Dundee United
matchday 12 AO Episkopi AO Episkopi Rethymnou 1:0 PS Kalamata PS Kalamata
  GAS Ialysos GAS Ialysos 1948 1:1 Niki Volou Niki Volou
  AEP Kozanis AEP Kozanis 0:0 Almopos Arideas Almopos
  AO Egaleo AO Egaleo 3:0 AS Santorinis 2020 AS Santorinis
  Thesprotos Thesprotos Igoumenitsas 0:2 Pierikos Katerini Pierikos
  GS Kallithea GS Kallithea 1:0 Enosi Aspropyrgou Aspropyrgos
  Veria NPS Veria NPS 3:0 Olympiakos Volou Olymp. Volou
  AO Kavala AO Kavala 0:1 Apollon Pontou Apollon Pontou
matchday 7 Apollon Smyrnis Apollon Smyrnis 0:1 PAS Lamia 1964 PAS Lamia
  Atromitos Athen Atromitos Athen 1:0 Volos NPS Volos NPS
  OFI Crete OFI Crete 2:2 Panetolikos GFS Panetolikos
  AE Larisa AE Larisa 2:0 PAS Giannina PAS Giannina
matchday 4 AO Xanthi AO Xanthi 0:1 GS Ergotelis Ergotelis
  APO Levadiakos APO Levadiakos 3:0 PAE Chania PAE Chania
  Diagoras Diagoras Rodou 3:5 Ionikos Nikeas Ionikos Nikeas
matchday 32 Slovacko 1.FC Slovacko 1:1 FC Bohemians Prague 1905 Bohemians 1905
  FK Teplice FK Teplice 2:0 SK Dynamo Ceske Budejovice C. Budejovice
  FK Pardubice FK Pardubice 3:0 FC Viktoria Plzen Viktoria Plzen
  Mlada Boleslav FK Mlada Boleslav 4:5 AC Sparta Prague Sparta Prague
matchday 30 FC Midtjylland FC Midtjylland 1:1 Randers FC Randers FC
  FC Copenhagen FC Copenhagen 2:1 Bröndby IF Bröndby IF
  Aalborg BK Aalborg BK 1:1 AC Horsens AC Horsens
matchday 36 Red Star U17 Red Star Belgrade U17 4:1 FK Rad U17 Rad U17
  Cukaricki U17 FK Cukaricki U17 13:0 OFK Vrsac U17 Vrsac U17
  Vojvodina U17 FK Vojvodina Novi Sad U17 6:0 FK Apolon 4 Kragujevac U17 Apolon 4 U17
  Partizan U17 FK Partizan Belgrade U17 5:0 FK TSC Backa Topola U17 FK TSC U17
  Zemun U17 FK Zemun U17 1:0 FK Internacional Beograd U17 Internacional
  Radnicki N U17 FK Radnicki Nis U17 1:0 FK Real Nis U17 Real Nis U17
  Partizan U19 FK Partizan Belgrade U19 1:2 FK TSC Backa Topola U19 FK TSC U19
  Vojvodina U19 FK Vojvodina Novi Sad U19 4:0 RFK Novi Sad 1921 U19 Novi Sad U19
  Kragujevac U19 FK Radnicki 1923 Kragujevac U19 3:0 FK Internacional Beograd U19 Internacional
  Radn. Nis U19 FK Radnicki Nis U19 6:0 FK Trayal Kruševac U19 Trayal U19
matchday 35 NK Lokomotiva NK Lokomotiva Zagreb 0:2 NK Osijek NK Osijek
  NK Varazdin NK Varazdin 2:3 HNK Rijeka HNK Rijeka
  HNK Sibenik HNK Sibenik 0:2 HNK Hajduk Split Hajduk Split
matchday 4 Oulunsalo PS Oulunsalo Palloseura 0:3 Haukiputaan Pallo HauPa
matchday 5 Tervarit Oulu Tervarit Oulu 0:1 Kajaanin Haka Kajaanin Haka
matchday 3 RoPS Rovaniemen Palloseura 2:0 Pallokerho-35 PK-35
  IF Gnistan IF Gnistan 1:1 Musan Salama MuSa
  Ekenäs IF Ekenäs IF 3:0 JIPPO Joensuu JIPPO
matchday 2 OLS Oulun Luistinseura 0:2 Rovaniemen Palloseura II RoPS II
matchday 0 FCJ Blackbird FC Jyväskylä Blackbird 5:15 PM SC Riverball SC Riverball
  PAVE Iisalmi PAVE Iisalmi 8:00 PM Jyväskylän Seudun Palloseura JPS
  Savilahden Savilahden Urheilijat 8:00 PM Kymin Palloilijat Kymin
  Imatran PS Imatran Palloseura 10:00 PM Union Plaani Union Plaani
  LehPa Lehmon Pallo-77 10:00 PM Kings SC Kings SC
  Warkaus JK Warkaus JK 11:30 PM AC Barca AC Barca
  JJK II JJK Jyväskylä II 11:45 PM Savon Pallo Savon Pallo
matchday 30 Legia Warszawa Legia Warszawa 1:0 Podbeskidzie Bielsko-Biala Podbeskidzie
  Wisla Plock Wisla Plock 4:0 Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin
  Cracovia Cracovia 0:1 Warta Poznan Warta Poznan
  Piast Gliwice Piast Gliwice 2:3 Wisla Kraków Wisla Kraków
  Jagiellonia Jagiellonia Bialystok 2:1 Lechia Gdansk Lechia Gdansk
  Pogon Szczecin Pogon Szczecin 1:3 Rakow Czestochowa Rakow
  Lech Poznan Lech Poznan 1:1 Górnik Zabrze Górnik Zabrze
  Slask Wroclaw Slask Wroclaw 1:1 Stal Mielec Stal Mielec
matchday 33 Dob. Dobrich PFC Dobrudzha Dobrich 0:1 Yantra Gabrovo Yantra
  Lok. Sofia Lokomotiv Sofia 4:1 FC Sozopol FC Sozopol
  Litex Lovech PFC Litex Lovech 3:1 Hebar Pazardzhik Hebar P.
  Minyor Pernik PFC Minyor Pernik 1:0 FC Septemvri Simitli FC S. Simitli
  Neftochimik Neftochimik Burgas 3:1 PFC Ludogorets Razgrad II Ludogorets II
matchday 30 Lok. Plovdiv Lokomotiv Plovdiv 2:0 CSKA-Sofia CSKA-Sofia
matchday 34 NK Aluminij NK Aluminij Kidricevo 0:0 NS Mura NS Mura
  NK Celje NK Celje 4:0 NK Olimpija Ljubljana NK Olimpija
matchday 28 FC Rodange 91 FC Rodange 91 2:1 CS Fola Esch CS Fola Esch
  US Mondorf US Mondorf-Les-Bains 0:3 FC Wiltz 71 FC Wiltz 71
  Differdange 03 FC Differdange 03 0:3 FC Progrès Niederkorn Pr. Niederkorn
  E. Ettelbrück FC Etzella Ettelbruck 4:0 FC Victoria Rosport Vict. Rosport
  RFCU Luxembourg Racing FC Union Luxembourg 3:0 FC RM Hamm Benfica Hamm Benfica
  US Hostert US Hostert 0:3 Swift Hesperange Hesperange
  FC UNA Strassen FC UNA Strassen 2:6 F91 Dudelange F91 Dudelange
matchday 9 AS Trencin AS Trencin 0:0 DAC Dunajska Streda Dunajska Streda
matchday 22 Eichholzer SV Eichholzer SV 8:00 PM Sereetzer SV Sereetzer SV
  SV Eichede II SV Eichede II 8:00 PM Büchen-Siebeneichener SV Büchen-Sieben.
matchday 25 G. Windeck TSV Germania Windeck 9:00 PM FV Bonn-Endenich 08 FV Endenich
  Oberpleis TuS 05 Oberpleis 9:00 PM SpVg Porz SpVg Porz
  SV Wachtberg SV Wachtberg 9:00 PM FV Bad Honnef FV Bad Honnef
  1.FC Spich 1.FC Spich 9:00 PM Eintracht Hohkeppel E. Hohkeppel
  SV Schlebusch SV Schlebusch 9:15 PM SC Rheinbach SC Rheinbach
  FV Wiehl FV Wiehl 9:15 PM TuS Mondorf TuS Mondorf
  SSV Merten SSV Merten 1925 9:15 PM SC Borussia Lindenthal-Hohenlind L.-Hohenlind
matchday 22 Collegia Jübek TuS Collegia Jübek 6:00 PM SG Geest 05 SG Geest 05
matchday 33 Schwanheim Germania Schwanheim postponed SC Waldgirmes II Waldgirmes II
  RSV Weyer RSV Weyer postponed SF/BG Marburg SF/BG Marburg
  FV Breidenbach FV Breidenbach postponed SG Walluf Walluf
  FV Biebrich 02 FV Biebrich 02 postponed SSV Langenaubach Langenaubach
  VfB Marburg VfB Marburg postponed SG Kinzenbach SG Kinzenbach
  TuBa Pohlheim FC TuBa Pohlheim postponed Spvgg Eltville Spvgg Eltville
  TSV Michelbach TSV Michelbach postponed FC Ederbergland FC Ederbergland
  Steinbach II TSV Steinbach II postponed SV 1913 Niedernhausen Niedernhausen
  SV Bauerbach SV Bauerbach postponed FC Waldbrunn FC Waldbrunn
  FC Cleeberg FC Cleeberg postponed FC Gießen II FC Gießen II
matchday 30 FC Auggen FC Auggen 9:00 PM SV Weil 1910 SV Weil
  SF Elzach-Yach SF Elzach-Yach 9:00 PM FC Radolfzell FC Radolfzell
  DJK Donauesch. DJK Donaueschingen 9:00 PM SC Lahr SC Lahr
matchday 29 VfL Theesen VfL Theesen postponed Westfalia Kinderhaus W. Kinderhaus
  GW Nottuln SV Grün-Weiß Nottuln postponed SV Mesum SV Mesum
  Erkenschwick SpVgg Erkenschwick postponed 1.FC Gievenbeck 1.FC Gievenbeck
  TuS Hiltrup TuS Hiltrup postponed TuS Tengern TuS Tengern
  Delbrücker SC Delbrücker SC postponed Preußen Espelkamp Pr. Espelkamp
  Lüner SV Lüner SV postponed VfB Fichte Bielefeld VfB Fichte
  Neuenkirchen SuS Neuenkirchen postponed SC Peckeloh SC Peckeloh
  SC Herford SC Herford postponed TuS 05 Sinsen TuS 05 Sinsen
  Rödinghausen II SV Rödinghausen II postponed Borussia Emsdetten Bor. Emsdetten
  SC Neheim SC Neheim 9:00 PM TuS Bövinghausen TuS Bövinghausen
  Westfalia Wickede Westfalia Wickede 9:00 PM FC Iserlohn 46/49 FC Iserlohn
  Wanne-Eickel DSC Wanne-Eickel 9:00 PM SV Rot-Weiß Deuten RW Deuten
  SV Sodingen SV Sodingen 9:00 PM SpVg Hagen 11 SpVg Hagen 11
  YEG Hassel YEG Hassel 9:00 PM SV Hohenlimburg 10 SV Hohenlimburg
  C. Wiemelhausen Concordia Wiemelhausen 9:00 PM FC Lennestadt Lennestadt
  Bor. Dröschede Borussia Dröschede 9:30 PM SV Wacker Obercastrop Wacker Castrop
  Brünninghausen FC Brünninghausen 10:00 PM DJK TuS Hordel DJK TuS Hordel
  BSV Schüren BSV Schüren 10:00 PM FSV Gerlingen FSV Gerlingen
matchday 10 CA Estudiantes CA Estudiantes (Buenos Aires) 0:0 Quilmes Atlético Club Quilmes
  Barracas C. Club Atlético Barracas Central 1:1 Instituto AC Córdoba Instituto AC
  CA Mitre Club Atlético Mitre 1:2 Argentino Agropecuario Agropecuario
  Villa Dálmine Club Villa Dálmine 0:1 Club Almagro Almagro
Quarter-Finals Estudiantes Club Estudiantes de La Plata 1:4 on pens Club Atlético Independiente Independiente
  CA Colón Club Atlético Colón 6:4 on pens Club Atlético Talleres CA Talleres
  Vélez Sarsfield Club Atlético Vélez Sarsfield 2:4 on pens Racing Club Racing Club
matchday 5 NYCFC New York City FC 1:1 Toronto FC Toronto FC
  LA Galaxy Los Angeles Galaxy 2:0 Austin FC Austin FC
  Atlanta United Atlanta United FC 1:0 Club de Foot Montréal CF Montréal
  Philadelphia Philadelphia Union 1:0 New York Red Bulls Red Bulls
  Minnesota Utd. Minnesota United FC 1:0 FC Dallas FC Dallas
  Colorado Colorado Rapids 3:1 Houston Dynamo FC Houston
  Salt Lake Real Salt Lake City 0:0 Nashville SC Nashville SC
  Quakes San Jose Earthquakes 0:2 Portland Timbers Timbers
matchday 3 Bobcats Maryland Bobcats FC 0:2 Los Angeles Force LA Force
  1904 FC San Diego 1904 FC 1:3 Detroit City FC Detroit City
Semi-Finals 1st Leg Santa Tecla Santa Tecla FC 0:1 CD FAS FAS
matchday 8 Real Potosí Real Potosí postponed The Strongest La Paz The Strongest
  Royal Pari Royal Pari Fútbol Club postponed Club Jorge Wilstermann Wilstermann
  Bolívar Bolívar La Paz postponed Club Real Santa Cruz Real Santa Cruz
matchday 14 Kawasaki Front. Kawasaki Frontale 2:0 Hokkaido Consadole Sapporo H. C. Sapporo
  Gamba Osaka Gamba Osaka 0:3 Urawa Red Diamonds Urawa Reds
  Kyoto Sanga Kyoto Sanga 1:0 Mito HollyHock Mito HollyHock
  Monte. Yamagata Montedio Yamagata 1:0 Ehime FC Ehime FC
  Omiya Ardija Omiya Ardija 0:0 Fagiano Okayama Fagiano Okayama
  Tokyo Verdy Tokyo Verdy 2:0 Giravanz Kitakyushu Gir. Kitakyushu
  Machida Zelvia Machida Zelvia 2:1 Albirex Niigata Albirex Niigata
matchday 8 FC Imabari FC Imabari 1:1 Kamatamare Sanuki Kamatam. Sanuki
  Iwate Grulla M. Iwate Grulla Morioka 0:2 FC Gifu FC Gifu
  Yokohama SCC Yokohama Sports & Culture Club 0:2 Tegevajaro Miyazaki Teg. Miyazaki
  Fukushima Utd. Fukushima United 2:0 Vanraure Hachinohe Vanr. Hachinohe
  Kataller Toyama Kataller Toyama 3:0 azul claro Numazu a. cl. Numazu
  Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto 2:0 Nagano Parceiro Nagano Parceiro
matchday 9 Nara Club Nara Club 1:2 Veertien Mie Veertien Mie
  Verspah Oita Verspah Oita 4:0 Tokyo Musashino United Musashino Utd.
  Kochi Utd. Kochi United 1:0 Tiamo Hirakata Tiamo Hirakata
  MIO B. Shiga MIO Biwako Shiga 3:2 Suzuka Point Getters Suzuka PG
  Matsue City Matsue City 1:2 ReinMeer Aomori ReinMeer Aomori
matchday 1 TDK Shinwakai TDK Shinwakai SC postponed Hokuto Bank FC Hokuto Bank FC
  Akita Cambiare Akita FC Cambiare postponed Mizusawa SC Mizusawa SC
  Las. Aomori Lascivo Aomori postponed Tono Club Tono Club
  NP Hira.-Mae. New Pearl Hiraizumi-Maezawa 6:0 Gonohe FC Gonohe FC
matchday 27 Al-Fateh Al-Fateh 2:3 Al-Wahda Mekka Al-Wahda
  Al-Raed Al-Raed 1:2 Al-Taawoun FC Al-Taawoun FC
  Damac FC Damac FC 1:1 Al-Ittihad Jeddah Ittihad
matchday 1 Mikawa SC Mikawa SC 1:1 Merry (Fukushima) Merry
  Para. Yonezawa Parafrente Yonezawa 2:0 Soma SC Soma SC
matchday 5 Identy Mirai Identy Mirai 0:0 Tokyo International University FC Tokyo Int'l Uni
matchday 6 RKD Ryugasaki Ryutsu Keizai Dragons Ryugasaki 1:2 Tochigi City Tochigi City
  Tokyo 23 Tokyo 23 0:0 Hitachi Building Systems FC Hitachi BuilSys
  RKU FC Ryutsu Keizai University FC 2:6 Criacao Shinjuku Criac. Shinjuku
  Toin Univ. FC Toin University of Yokohama FC 1:0 Tokyo United Tokyo United
matchday 4 Toyama Shinjo Toyama Shinjo Club 5:0 Matsumoto Univ. FC Matsucelona FC Matsucelona
  Sakai Phoenix Sakai Phoenix 3:0 Niigata Univ. of Management '05 Kamo '05 Kamo FC
  JSC FC Japan Soccer College FC 1:3 Niigata Univ. of Health & Welfare FC Niigata UH&W FC
matchday 2 Ante. Shiojiri Antelope Shiojiri 3:0 Nagaoka Estilo Nagaoka Est.
  CUPS Seiro College of Upward Players in Soccer Seiro 0:1 Nagaoka Billboard Nagaoka Bil.
  AS Jamineiro AS Jamineiro (Niigata) 0:1 Libertas Chikuma Liber. Chikuma
  SR Komatsu SR Komatsu postponed Niigata Univ. of Management '09 Keidai '09 Keidai FC
matchday 3 Hannan Uni Club Hannan University Club postponed Takasago Mineiro Takasago Min.
matchday 4 KUFC Nankoku Kochi Univ. FC Nankoku 1:1 llamas Kochi llamas Kochi
  FC Tokushima FC Tokushima 14:1 FC Yanagimachi FC Yanagimachi
  Nakamura Club Nakamura Club (Shimanto) 2:1 R.Velho Takamatsu R.Ve. Takamatsu
matchday 6 Kaiho Bank Kaiho Bank SC 0:3 Veroskronos Tsuno Veroskr. Tsuno
  FC Nakatsu FC Nakatsu 2:1 NIFS Kanoya FC NIFS Kanoya FC
  Kyushu Mits. SC Kyushu Mitsubishi SC 3:6 on pens Kawasoe Club Kawasoe Club
  J-Lease FC J-Lease FC 3:0 Kumamoto Teachers SC K'moto Teachers
matchday 12 APIA Leichhardt APIA Leichhardt Tigers 0:1 Blacktown City Demons Blacktown City
  Sydney FC U21 Sydney FC U21 3:3 Marconi Stallions Marc. Stallions
  Wolves FC Wollongong Wolves FC 1:1 Rockdale City Suns Rockdale City Suns
  Sydney United Sydney United 3:1 Sydney Olympic Sydney Olympic
matchday 21 Melbourne City Melbourne City FC 2:2 Wellington Phoenix Wellington P.
  Adelaide United Adelaide United 1:0 Brisbane Roar Brisbane Roar
  Perth Glory Perth Glory 5:1 Western Sydney Wanderers Western Sydney
matchday 31 Banja Luka U17 FK Borac Banja Luka U17 3:2 NK Siroki Brijeg U17 S. Brijeg U17
matchday 24 FK MDK U19 FK Mladost Doboj-Kakanj U19 0:1 FK Olimpik Sarajevo U19 FK Olimpik U19
matchday 31 Zrinjski Mostar HSK Zrinjski Mostar 3:1 FK Krupa na Vrbasu FK Krupa
  Mladost Kakanj FK Mladost Doboj-Kakanj 0:0 FK Sarajevo FK Sarajevo
  Zeljeznicar FK Zeljeznicar Sarajevo 1:2 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
  Radnik Bijelj. FK Radnik Bijeljina 1:0 FK Olimpik Sarajevo FK Olimpik
  FK Tuzla City FK Tuzla City 1:1 FK Velez Mostar Velez Mostar
  Sloboda Tuzla FK Sloboda Tuzla 1:1 NK Siroki Brijeg Siroki Brijeg
matchday 5 Dep. La Guaira Deportivo La Guaira 0:0 Gran Valencia FC Gran Valencia
matchday 26 GOSK Gabela NK GOSK Gabela 6:1 NK Slaven Zivinice Slaven Zivinice
matchday 14 Suduva Suduva Marijampole 4:0 FK Banga Gargzdai Banga Gargzdai
matchday 9 BATE Borisov BATE Borisov 3:2 Rukh Brest Rukh
  FK Slutsk FK Slutsk 2:2 FK Minsk FK Minsk
matchday 21 WA Tlemcen WA Tlemcen 2:3 ASO Chlef ASO Chlef
  CS Constantine CS Constantine 0:1 Paradou AC Paradou AC
  NA Hussein Dey NA Hussein Dey 1:1 US Biskra US Biskra
  USM Alger USM Alger 2:0 JS Saoura JS Saoura
  USM Bel Abbès USM Bel Abbès 1:1 CA Bordj Bou Arreridj CABB Arreridj
  RC Rélizane RC Rélizane 2:2 ES Sétif ES Sétif
  NC Magra NC Magra 3:2 AS Aïn M'lila AS Aïn M'lila
matchday 22 El Makasa Masr El Makasa 1:0 El Gouna FC El Gouna
  El Ittihad Ittihad Alexandria 1:1 Tala'ea El Gaish Gaish
matchday 17 OC Safi Olympique Safi 1:1 Ittihad Tanger Ittihad Tanger
  Nahdat Zemamra Renaissance Zemamra 1:1 SC Chabab Mohammedia SCC Mohammedia
  Moghreb Tétouan Moghreb Tétouan 0:0 FAR Rabat FAR Rabat
matchday 14 Dinamo Batumi Dinamo Batumi 4:1 FC Saburtalo Saburtalo
  Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi 1:0 FC Telavi FC Telavi
  FC Locomotive FC Locomotive Tbilisi 3:1 FC Samtredia FC Samtredia
  Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi 1:0 FC Dila Gori FC Dila
  Samgurali FC Samgurali Tskaltubo 1:0 Shukura Kobuleti Shukura
matchday 9 Changwon Cit. Changwon Citizen 1:2 Gimhae FC Gimhae FC
  Gyeongju KHNP Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power 2:2 Ulsan Citizen Ulsan Citizen
matchday 10 Chuncheon FC Chuncheon Citizen 0:2 Siheung City Siheung City
  Jeonju Citizen Jeonju Citizen 1:2 Yangpyeong FC Yangpyeong FC
  Goyang Citizen Goyang Citizen 0:4 Chungju Citizen Chungju Citizen
  FC Namdong FC Namdong 1:2 Pyeongchang United Pyeongchang Utd
matchday 16 Jeju United Jeju United 1:2 Daegu FC Daegu FC
  Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai 1:1 Suwon Samsung Bluewings Suwon Bluewings
matchday 0 Oklahoma City Oklahoma City Energy FC 2:2 Atlanta United 2 ATL UTD 2
matchday 4 Legion FC Birmingham Legion FC 1:0 Memphis 901 FC Memphis 901
  Hartford Hartford Athletic 1:1 Pittsburgh Riverhounds SC Pittsburgh
  TB Rowdies Tampa Bay Rowdies 2:1 Phoenix Rising FC Phoenix Rising
  New Mexico Utd. New Mexico United 3:1 Austin Bold FC Bold FC
matchday 12 FC Anyang FC Anyang 0:1 Gyeongnam FC Gyeongnam FC
matchday 6 Forward Madison Forward Madison FC 1:0 North Carolina FC North Carolina
matchday 29 SKU Amstetten SKU Amstetten 2:3 SK Rapid Wien II Rapid Wien II
  A. Lustenau SC Austria Lustenau 2:4 FC Liefering FC Liefering
  Vorwärts Steyr SK Vorwärts Steyr 1:3 FC Wacker Innsbruck FC Wacker
  FAC Floridsdorfer AC 2:2 Grazer AK 1902 Grazer AK 1902
  Juniors OÖ FC Juniors OÖ 1:3 SV Lafnitz SV Lafnitz
  SV Kapfenberg SV Kapfenberg 0:1 FC Dornbirn FC Dornbirn
  A. Klagenfurt SK Austria Klagenfurt 4:0 SV Horn SV Horn
  Blau Weiss Linz FC Blau-Weiss Linz 4:0 Young Violets Austria Wien Young Violets
Group 1 Icasa AD Recreativa Cultural Icasa (CE) 3:2 Caucaia Esporte Clube (CE) Caucaia-CE
  Crato-CE Crato Esporte Clube (CE) 1:2 Pacajus Esporte Clube Pacajus EC
  Ceará SC Ceará Sporting Club 0:2 Fortaleza Esporte Clube Fortaleza
  Atlético-CE FC Atlético Cearense 2:2 Ferroviário Atlético Clube (CE) Ferroviário-CE
final 1st leg Tuna Luso Tuna Luso Brasileira (PA) 4:2 Paysandu Sport Club (PA) Paysandu SC
Group 1 AD Perilima AD Perilima de Campina Grande (PB) 1:4 Atlético Cajazeirense de Desportos (PB) Cajazeirense-PB
final 1st leg CSA Centro Sportivo Alagoano (AL) 0:0 Clube de Regatas Brasil (AL) CRB
  Sampaio Corrêa Sampaio Corrêa Futebol Clube (MA) 1:0 Moto Club de São Luís (MA) Moto Club MA
matchday 14 AA Altos Associacao Atlética de Altos (PI) 1:1 Sociedade Esportiva Picos (PI) Picos
  Parnahyba-PI Parnahyba Sport Club (PI) 1:1 River Atlético Clube (PI) River-PI
  Fluminense-PI Fluminense EC (PI) 0:1 SE Tiradentes Tiradentes
  4 de Julho-PI 4 de Julho Esporte Clube (PI) 3:1 Esporte Clube Flamengo (PI) Flamengo-PI
matchday 29 Marisca Mersch FC Marisca Mersch postponed FC Yellow Boys Weiler-La-Tour Weiler
  Berbourg FC Berdenia Berbourg postponed FC Mondercange Mondercange
  US Esch Union Sportive Esch-Alzette postponed US Rumelange US Rumelange
  FC Atert Bissen FC Atert Bissen postponed FC Blo-Wäiss Medernach Medernach
  Junglinster FC Jeunesse Junglinster postponed FC Jeunesse Canach Jeunesse Canach
  Schifflange 95 FC Schifflange 95 postponed  FC Alisontia Steinsel Steinsel
  UN Käerjeng 97 UN Käerjeng 97 postponed Union Mertert-Wasserbillig Mertert-Wass.
  SC Bettembourg SC Bettembourg postponed FC Mamer 32 FC Mamer 32
matchday 16 Sol de América Club Sol de América 0:2 Sportivo Luqueño Luqueño
  12 de Octubre Club 12 de Octubre de Itauguá 1:1 Guaireña FC Guaireña FC
matchday 1 Villa Española Deportivo Villa Española 0:0 Club Atlético Progreso Progreso
  Wanderers Montevideo Wanderers 1:0 Club Atlético Boston River Boston River
  Cerrito CS Cerrito 3:1 Atletico River Plate Montevideo River Plate
Semi-Finals 2nd Leg Rio Branco FC Rio Branco Futebol Clube (ES) 3:0 Rio Branco Atlético Clube (ES) Rio Branco AC
matchday 11 Nea Salamis Nea Salamina Famagusta 1:2 Pafos FC Pafos FC
final 1st leg CS Sergipe-SE Club Sportivo Sergipe (SE) 3:1 Lagarto Futebol Clube (SE) Lagarto FC
matchday 13 Kalju FC Kalju FC 0:0 Paide Linnameeskond Paide
matchday 4 JK Tammeka U21 Jalgpallikool Tammeka U21 1:6 FC Nomme United Nomme United
  JK Welco Tartu JK Welco 0:1 FCI Levadia U21 FCI Levadia U21
  FC Flora U21 FC Flora Tallinn U21 1:0 FC Elva FC Elva
  JK Legion U21 Tallinn JK Legion U21 5:3 Harju JK Laagri Harju JK
  Ida-Virumaa Ida-Virumaa FC Alliance 1:4 JK Tabasalu JK Tabasalu
  Läänemaa JK Läänemaa JK Haapsalu 5:3 FC Tallinn FC Tallinn
  Kalev U21 Kalev Tallinn U21 1:2 JK Vändra Vaprus Vändra Vaprus
matchday 8 Dep. Binacional Deportivo Binacional 1:2 Universidad César Vallejo César Vallejo
  Dep. Municipal Deportivo Municipal 1:1 Cusco FC Cusco FC
  Ayacucho FC Ayacucho FC 3:3 Universitario de Deportes Universitario
  Cienciano Club Cienciano 0:1 Universidad San Martín de Porres U. San Martín
matchday 11 Sligo Rovers Sligo Rovers 3:0 Waterford FC Waterford FC
  Shamrock Rovers Shamrock Rovers 1:1 Derry City Derry City
  Longford Town Longford Town FC 0:2 Bohemian Football Club Dublin Bohemians
matchday 8 Cobh Ramblers Cobh Ramblers FC 1:2 Shelbourne FC Shelbourne
matchday 9 LC Sailors Lion City Sailors 3:1 Tanjong Pagar United Tanjong Pagar
  Geylang Geylang International 2:5 Hougang United FC Hougang Utd.
matchday 44 Stockport Stockport County 2:2 Torquay United FC Torquay United
First Round Triestina US Triestina 0:1 Virtusvecomp Verona Virtus Verona
Final
Chelsea Chelsea FC 0:1 Leicester City Leicester
matchday 39 CD Lugo CD Lugo 2:1 CD Mirandés CD Mirandés
  UD Almería UD Almería 1:1 Albacete Balompié Albacete
  UD Las Palmas UD Las Palmas 0:2 Real Zaragoza Real Zaragoza
  CE Sabadell CE Sabadell 0:2 CD Tenerife CD Tenerife
  CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada 1:2 Rayo Vallecano Rayo Vallecano
matchday 38 LB Châteauroux LB Châteauroux 0:0 AC Ajaccio AC Ajaccio
  AS Nancy AS Nancy-Lorraine 2:2 Amiens SC Amiens SC
  FC Sochaux FC Sochaux-Montbéliard 2:3 AJ Auxerre AJ Auxerre
  USL Dunkerque USL Dunkerque 3:3 FC Toulouse Toulouse
  Chamois Niort Chamois Niortais FC 0:2 EA Guingamp Guingamp
  Grenoble Grenoble Foot 38 1:0 Rodez AF Rodez AF
  Paris FC Paris FC 3:0 FC Chambly FC Chambly
  SM Caen SM Caen 2:1 Clermont Foot 63 Clermont Foot
  AC Le Havre AC Le Havre 3:2 ESTAC Troyes Troyes
  Pau FC Pau FC 4:3 Valenciennes FC Valenciennes FC
matchday 34 US Boulogne US Boulogne 1:0 Quevilly Rouen Métropole Quevilly Rouen
  SC Bastia SC Bastia 3:1 Red Star FC Red Star FC
  FC Villefranche FC Villefranche-Beaujolais 5:1 Lyon - La Duchère Lyon La Duchère
  Bourg-en-Bresse Bourg-en-Bresse Péronnas 01 4:1 SO Cholet SO Cholet
  FC Sète 34 FC Sète 34 0:1 Stade Briochin Stade Briochin
  Bastia-Borgo FC Bastia-Borgo 3:0 US Créteil-Lusitanos US Créteil-L
  Stade Lavallois Stade Lavallois 0:0 US Orléans US Orléans
  Le Mans FC Le Mans FC 3:2 Annecy FC Annecy FC
  Concarneau US Concarneau 2:1 US Avranches US Avranches
matchday 29 I. Cherkessk Inter Cherkessk 1:2 Spartak Nalchik Spartak Nalchik
  Forte Taganrog Forte Taganrog 3:0 FK Essentuki FK Essentuki
  Mashuk-KMV Mashuk-KMV Pyatigorsk 1:3 Biolog Novokubansk Biolog
  FC Tuapse FC Tuapse 1:1 Chernomorets Novorossijsk Chernomorets N.
  Druzhba Maikop Druzhba Maikop 0:3 Kuban Holding Pavlovskaya Kuban Holding
  Makhachkala FK Makhachkala 4:0 Dinamo Stavropol Din. Stavropol
group A1 Braga B SC Braga B 0:1 Pevidem SC Pevidem
group A2 CF Estrela CF Estrela Amadora SAD 2:3 Vitória Setúbal FC Vitória Setúbal
matchday 33 Benfica SL Benfica 4:3 Sporting CP Sporting CP
  Rio Ave FC Rio Ave FC 0:3 FC Porto FC Porto
  Famalicão FC Famalicão 3:0 CD Nacional Nacional
  SC Covilhã SC Covilhã 3:2 GD Estoril Praia Estoril Praia
  Penafiel FC Penafiel 1:2 FC Vizela Vizela
  FC Porto B FC Porto B 4:2 CD Feirense Feirense
  Casa Pia Casa Pia AC 3:0 Varzim SC Varzim
  Coimbra Académica Coimbra 1:0 SL Benfica B Benfica B
matchday 26 Volyn Lutsk Volyn Lutsk 2:0 Girnyk-Sport Gorishni Plavni Girnyk-Sport
  Krystal Kherson Krystal Kherson 0:1 PFK Prykarpattya Ivano-Frankivsk Prykarpattya
  Nyva Ternopil Nyva Ternopil 1:2 VPK-Agro VPK-Agro
  Alyans Alyans Lypova Dolyna 1:0 FK Obolon Kyiv FK Obolon
  FK Polissya FK Polissya Zhytomyr 1:2 FK Kramatorsk FK Kramatorsk
  Metalist 1925 Metalist 1925 Kharkiv 4:1 NK Veres Rivne Veres Rivne
matchday 24 Vlasim FC Sellier & Bellot Vlasim 1:0 MFK Chrudim Chrudim
  FK Varnsdorf FK Varnsdorf 1:1 FC Hradec Kralove Hradec Kralove
matchday 8 FC Helsingör FC Helsingör 2:1 FC Fredericia FC Fredericia
  Skive IK Skive IK 1:0 BK Fremad Amager Fremad Amager
matchday 3 Vålerenga Vålerenga Fotball 1:2 Kristiansund BK Kristiansund
  Sarpsborg 08 Sarpsborg 08 FF 0:0 FK Haugesund Haugesund
  Viking FK Viking Stavanger 0:1 Tromsø IL Tromsø IL
matchday 1 Ranheim IL Ranheim IL 1:0 Grorud IL Grorud IL
  Asane Fotball Asane Fotball 2:3 Fredrikstad FK Fredrikstad
  HamKam Hamarkameratene 3:0 Stjördals Blink IL Stjördals B.
  Sogndal IL Sogndal IL 1:1 Ullensaker/Kisa IL Ullensaker/Kisa
  FK Jerv FK Jerv 1:1 KFUM-Kameratene Oslo KFUM Oslo
  Strømmen IF Strømmen IF 1:1 Raufoss IL Raufoss
  Sandnes Ulf Sandnes Ulf 1:2 IK Start Start
matchday 5 HLJ Ice City Heilongjiang Ice City 1:0 Liaoning Shenyang Urban LN SY Urban
  NT Zhiyun Nantong Zhiyun 1:2 Chengdu Rongcheng CD Rongcheng
  WH Three Towns Wuhan Three Towns 1:1 Suzhou Dongwu SZ Dongwu
  SH Port Shanghai Port 3:0 Dalian Professional DL Pro
  BJ Guoan Beijing Guoan postponed Hebei FC HB FC
matchday 32 Hrv Dragovoljac NK Hrvatski Dragovoljac 0:3 HNK Cibalia Vinkovci Cibalia
  NK Orijent 1919 HNK Orijent Rijeka 0:1 NK Dubrava Tim kabel NK Dubrava ZG
  Croat. Zmijavci NK Croatia Zmijavci 1:3 NK Opatija NK Opatija
  Kustos. Zagreb NK Kustosija Zagreb 1:0 GNK Dinamo Zagreb II Din. Zagreb II
  NK Osijek II NK Osijek II 2:3 NK Rudes NK Rudes
matchday 30 Widzew Lodz Widzew Lodz 1:1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Termalica
  Pol. Warsaw Polonia Warsaw 0:2 Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk
matchday 28 GKS Przodkowo GKS Przodkowo 1:5 Swit Szczecin Swit Szczecin
matchday 31 Ruch Chorzow Ruch Chorzow 5:0 ROW 1964 Rybnik ROW Rybnik
  Sleza Wroclaw Sleza Wroclaw 1:1 Polonia Bytom Polonia Bytom
matchday 35 Korona Kielce II Korona Kielce II 0:0 Podhale Nowy Targ NKP Podhale
  Wólczanka Wólczanka Wólka Pelkinska 1:1 Chelmianka Chelm Chelmianka
matchday 7 Hammarby Hammarby IF 2:2 Djurgardens IF Djurgarden
matchday 6 AFC Eskilstuna Athletic Eskilstuna 1:0 Jönköpings Södra IF Jönköping
matchday 7 Neftchi Neftchi Fergana 2:0 Shurtan Guzar Shurtan
matchday 38 Szolnok Szolnoki MÁV FC 2:1 Aqvital FC Csákvár Csákvár
  Budaörs Budaörsi SC 1:1 Debreceni EAC Debreceni EAC
  Szeged Szeged-Csanád - GA 2:0 Kazincbarcikai SC Kazincbarcika
  Pécsi MFC Pécsi MFC 0:2 Soroksár SC Soroksár
  FC Ajka FC Ajka 0:1 Nyíregyháza Spartacus Nyíregyháza
  BFC Siófok BFC Siófok 1:1 Szentlőrinc SE Szentlőrinc SE
  Kaposvár Kaposvári Rákóczi FC 0:1 Dorogi FC Dorog
matchday 7 Valencia B Valencia Mestalla 1:2 AE Prat AE Prat
  CD El Ejido CD El Ejido 2012 1:3 Las Palmas Atlético Las Palmas Atl.
  Orihuela CF Orihuela CF 1:3 UE Olot UE Olot
  Yeclano Yeclano Deportivo 4:2 CD Marino CD Marino
  Recre Granada Recreativo Granada 1:0 Recreativo Huelva Recr. Huelva
  Lorca Deportiva CF Lorca Deportiva 2:3 Marbella FC Marbella FC
  Penya Deportiva Penya Deportiva Santa Eulalia 1:3 RCD Espanyol B RCD Espanyol B
  Socuéllamos UD Socuéllamos 3:0 Getafe CF B Getafe CF B
  CD Lealtad CD Lealtad 2:2 Pontevedra CF Pontevedra
  CP Villarrobledo CP Villarrobledo 1:2 UD Poblense UD Poblense
  Covadonga CD Covadonga 1:2 Salamanca CF UDS Salamanca CF
  SD Ejea SD Ejea 1:2 Club Portugalete Portugalete
  Haro Deportivo Haro Deportivo 1:1 Barakaldo CF Barakaldo CF
  Sporting B Sporting de Gijón B 3:1 CD Guijuelo CD Guijuelo
  Oviedo Vetusta Real Oviedo Vetusta 1:1 Coruxo FC Coruxo FC
  Hércules CF Hércules CF 1:2 UE Cornellà UE Cornellà
  SD Tarazona SD Tarazona 2:1 CD Laredo Laredo
  CD Ebro CD Ebro 1:0 Real Unión Club Real Unión
Quarter-Finals CD Torrijos CD Torrijos 3:0 CD Guadalajara CD Guadalajara
  At. Saguntino Atlético Saguntino 0:3 FC Villarreal C FC Villarreal C
  CD Roda CD Roda 2:1 AET Silla CF Silla
  AD Alcorcón B AD Alcorcón B 1:0 CF Pozuelo de Alarcón CF Pozuelo
  Real Avilés Real Avilés CF 2:0 Caudal Deportivo Caudal
  Rayo B Rayo Vallecano B 0:1 AET AD Torrejón CF AD Torrejón
  CD Varea CD Varea 2:1 CD Calahorra B CD Calahorra B
  CD Anguiano CD Anguiano 0:0 AET CD Arnedo Arnedo
  Quintanar Rey CD Quintanar del Rey 2:1 AET CD Tarancón CD Tarancón
  Utebo FC Utebo FC 1:1 AET UD Barbastro UD Barbastro
matchday 38 FSV Mainz 05 II 1.FSV Mainz 05 II 3:1 VfR Aalen VfR Aalen
  SC Freiburg II SC Freiburg II 5:1 Eintracht Stadtallendorf Stadtallendorf
matchday 39 SF Lotte Sportfreunde Lotte 2:2 1.FC Köln II 1.FC Köln II
  Düsseldorf II Fortuna Düsseldorf II 2:2 Rot-Weiß Oberhausen RW Oberhausen
Semi-Finals 1st Leg Fethiyespor Fethiyespor 1:1 Iskenderun FK Iskenderun FK
  Isparta 32 Spor Isparta 32 Spor 0:0 Esenler Erokspor Erokspor
matchday 23 Avarta Avarta 2:2 AB Taarnby AB Taarnby
Semi-Finals 2nd Leg Comunicaciones Comunicaciones FC 1:1 Deportivo Iztapa Iztapa
Semi-Finals 1st Leg Veraguas CD Veraguas CD 0:0 CD Universitario Universitario
matchday 36 Stuttg. Kickers Stuttgarter Kickers 8:00 PM TSV Ilshofen TSV Ilshofen
  Freiburger FC Freiburger FC 8:00 PM SV Sandhausen II Sandhausen II
  FV Ravensburg FV Ravensburg 8:00 PM 1.FC Bruchsal 1.FC Bruchsal
  TSG Backnang TSG Backnang 8:00 PM 1.Göppinger Sportverein 1.Göppinger SV
  FV Lörrach-Br. FV Lörrach-Brombach 9:00 PM SGV Freiberg SGV Freiberg
  Dorfmerkingen Sportfreunde Dorfmerkingen 9:00 PM FC Nöttingen FC Nöttingen
  1.CfR Pforzheim 1.CfR Pforzheim 9:00 PM Neckarsulmer Sport-Union Neckarsulmer SU
  Rielasingen 1.FC Rielasingen-Arlen 9:00 PM SV Linx SV Linx
  FC 08 Villingen FC 08 Villingen 9:00 PM FC-Astoria Walldorf II FCA Walldorf II
  SV Oberachern SV Oberachern 9:30 PM SSV Reutlingen 05 SSV Reutlingen
matchday 33 SV Zeilsheim