Premier Liga
Russia
League level:
First Tier
Reigning champion:
Zenit St. Petersburg
Record-holding champions:
Spartak Moscow 10 time(s)
UEFA coefficient:
29. Pos. 18.632 Points
- Number of teams: 16 teams
- Players: 428
- Foreigners: 172 Players 40.2%
- ø-Market value: €2.02m
- ø-Age: 26.4
Complete Premier Liga schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 7/30/164:30 PM | ||||||
(7.) Zenit S-Pb | 0:0 | Loko Moskau (6.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(10.) Anzhi | 0:0 | CSKA Moscow (8.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(4.) Rostov | 1:0 | Orenburg (13.) | ||||
Sun 7/31/162:30 PM | ||||||
(3.) Ural | 2:0 | Ufa (14.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(1.) Spartak Moscow | 4:0 | Arsenal Tula (16.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(5.) Terek Grozny | 1:0 | KS Samara (12.) | ||||
Mon 8/1/166:30 PM | ||||||
(2.) Krasnodar | 3:0 | Tom Tomsk (15.) | ||||
(9.) Rubin Kazan | 0:0 | Amkar Perm (11.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/6/164:00 PM | ||||||
(13.) Ufa | 0:0 | Zenit S-Pb (10.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(8.) Arsenal Tula | 1:0 | Rubin Kazan (11.) | ||||
Sun 8/7/163:00 PM | ||||||
(16.) Orenburg | 0:1 | CSKA Moscow (6.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(3.) Amkar Perm | 2:0 | Anzhi (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(9.) Loko Moskau | 2:2 | Tom Tomsk (14.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(5.) Rostov | 0:0 | Ural (4.) | ||||
Mon 8/8/166:30 PM | ||||||
(2.) Spartak Moscow | 1:0 | KS Samara (15.) | ||||
(1.) Krasnodar | 4:0 | Terek Grozny (7.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/12/166:30 PM | ||||||
(5.) Zenit S-Pb | 3:2 | Rostov (7.) | ||||
Sat 8/13/162:30 PM | ||||||
(6.) Ural | 0:1 | CSKA Moscow (3.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(14.) KS Samara | 1:1 | Krasnodar (1.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(13.) Rubin Kazan | 1:1 | Spartak Moscow (2.) | ||||
Sun 8/14/162:30 PM | ||||||
(9.) Tom Tomsk | 1:0 | Ufa (16.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(8.) Anzhi | 1:0 | Arsenal Tula (12.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(10.) Terek Grozny | 1:1 | Loko Moskau (11.) | ||||
Mon 8/15/164:30 PM | ||||||
(15.) Orenburg | 0:0 | Amkar Perm (4.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/19/166:30 PM | ||||||
(13.) Rubin Kazan | 1:2 | Anzhi (6.) | ||||
Sat 8/20/161:30 PM | ||||||
(16.) Ufa | 1:3 | Terek Grozny (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(8.) Zenit S-Pb | 1:1 | CSKA Moscow (3.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(5.) Rostov | 3:0 | Tom Tomsk (12.) | ||||
Sun 8/21/162:30 PM | ||||||
(2.) Amkar Perm | 1:0 | Ural (10.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(1.) Spartak Moscow | 2:0 | Krasnodar (4.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(9.) Loko Moskau | 0:0 | KS Samara (14.) | ||||
Mon 8/22/166:30 PM | ||||||
(11.) Arsenal Tula | 0:0 | Orenburg (15.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/26/165:30 PM | ||||||
(16.) KS Samara | 0:1 | Ufa (12.) | ||||
Sat 8/27/1612:00 PM | ||||||
(15.) Orenburg | 1:1 | Rubin Kazan (14.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(13.) Tom Tomsk | 0:1 | CSKA Moscow (2.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(4.) Zenit S-Pb | 3:0 | Amkar Perm (5.) | ||||
Sun 8/28/164:00 PM | ||||||
(10.) Ural | 1:1 | Arsenal Tula (11.) | ||||
6:15 PM | ||||||
(3.) Terek Grozny | 2:1 | Rostov (7.) | ||||
(6.) Krasnodar | 1:2 | Loko Moskau (8.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(9.) Anzhi | 0:2 | Spartak Moscow (1.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/9/167:00 PM | ||||||
(5.) Rostov | 2:1 | KS Samara (16.) | ||||
Sat 9/10/162:30 PM | ||||||
(4.) Amkar Perm | 1:0 | Tom Tomsk (15.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(14.) Orenburg | 0:0 | Anzhi (8.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(2.) CSKA Moscow | 3:0 | Terek Grozny (6.) | ||||
Sun 9/11/161:00 PM | ||||||
(12.) Ufa | 0:0 | Krasnodar (7.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(1.) Spartak Moscow | 1:0 | Loko Moskau (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(13.) Arsenal Tula | 0:5 | Zenit S-Pb (3.) | ||||
Mon 9/12/166:30 PM | ||||||
(10.) Rubin Kazan | 3:1 | Ural (11.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/16/164:00 PM | ||||||
(15.) Orenburg | 1:3 | Spartak Moscow (1.) | ||||
Sat 9/17/161:00 PM | ||||||
(11.) Tom Tomsk | 1:0 | Arsenal Tula (14.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(13.) Ural | 0:1 | Anzhi (6.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(8.) Terek Grozny | 1:3 | Amkar Perm (4.) | ||||
(10.) Loko Moskau | 0:1 | Ufa (9.) | ||||
Sun 9/18/164:15 PM | ||||||
(16.) KS Samara | 1:2 | CSKA Moscow (2.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(5.) Krasnodar | 2:1 | Rostov (7.) | ||||
Mon 9/19/166:30 PM | ||||||
(3.) Zenit S-Pb | 4:1 | Rubin Kazan (12.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/24/164:00 PM | ||||||
(2.) CSKA Moscow | 1:1 | Krasnodar (6.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(5.) Rostov | 1:0 | Loko Moskau (12.) | ||||
Sun 9/25/1611:00 AM | ||||||
(15.) Orenburg | 0:1 | Ural (11.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(14.) Arsenal Tula | 0:0 | Terek Grozny (9.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) Spartak Moscow | 0:1 | Ufa (8.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(7.) Anzhi | 2:2 | Zenit S-Pb (3.) | ||||
Mon 9/26/164:00 PM | ||||||
(4.) Amkar Perm | 0:0 | KS Samara (16.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(10.) Rubin Kazan | 2:1 | Tom Tomsk (13.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/1/1611:00 AM | ||||||
(13.) Tom Tomsk | 1:1 | Ural (10.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(15.) KS Samara | 2:1 | Anzhi (8.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(12.) Loko Moskau | 1:1 | Arsenal Tula (14.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(7.) Terek Grozny | 2:1 | Orenburg (16.) | ||||
Sun 10/2/161:00 PM | ||||||
(9.) Ufa | 1:1 | Amkar Perm (5.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(1.) Zenit S-Pb | 4:2 | Spartak Moscow (2.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) Krasnodar | 1:0 | Rubin Kazan (11.) | ||||
(4.) Rostov | 2:0 | CSKA Moscow (3.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/14/166:30 PM | ||||||
(3.) CSKA Moscow | 1:0 | Ufa (10.) | ||||
Sat 10/15/161:30 PM | ||||||
(4.) Amkar Perm | 0:0 | Loko Moskau (11.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(9.) Rubin Kazan | 3:0 | KS Samara (16.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(2.) Spartak Moscow | 1:0 | Rostov (6.) | ||||
Sun 10/16/161:00 PM | ||||||
(12.) Ural | 0:2 | Zenit S-Pb (1.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(15.) Orenburg | 3:1 | Tom Tomsk (13.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(14.) Arsenal Tula | 0:0 | Krasnodar (5.) | ||||
Mon 10/17/166:30 PM | ||||||
(8.) Anzhi | 0:0 | Terek Grozny (7.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/21/165:00 PM | ||||||
(16.) KS Samara | 1:1 | Arsenal Tula (13.) | ||||
Sat 10/22/1611:00 AM | ||||||
(14.) Tom Tomsk | 0:3 | Anzhi (8.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(9.) Ufa | 0:0 | Rostov (6.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(12.) Ural | 0:1 | Spartak Moscow (2.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(5.) Terek Grozny | 3:1 | Rubin Kazan (11.) | ||||
Sun 10/23/163:30 PM | ||||||
(10.) Loko Moskau | 1:0 | CSKA Moscow (3.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(4.) Krasnodar | 1:0 | Amkar Perm (7.) | ||||
Mon 10/24/166:30 PM | ||||||
(1.) Zenit S-Pb | 1:0 | Orenburg (15.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/29/162:30 PM | ||||||
(6.) Amkar Perm | 1:0 | Rostov (7.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(2.) Spartak Moscow | 3:1 | CSKA Moscow (3.) | ||||
Sun 10/30/1610:00 AM | ||||||
(13.) Ural | 1:4 | Terek Grozny (4.) | ||||
12:30 PM | ||||||
(14.) Arsenal Tula | 0:2 | Ufa (9.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(1.) Zenit S-Pb | 1:0 | Tom Tomsk (15.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(8.) Anzhi | 0:0 | Krasnodar (5.) | ||||
Mon 10/31/163:00 PM | ||||||
(12.) Orenburg | 1:0 | KS Samara (16.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(10.) Rubin Kazan | 2:0 | Loko Moskau (11.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/5/169:00 AM | ||||||
(16.) Tom Tomsk | 0:1 | Spartak Moscow (1.) | ||||
11:30 AM | ||||||
(10.) Ufa | 2:3 | Rubin Kazan (8.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(15.) KS Samara | 2:2 | Ural (13.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(11.) Loko Moskau | 4:0 | Anzhi (9.) | ||||
Sun 11/6/163:00 PM | ||||||
(3.) Terek Grozny | 2:1 | Zenit S-Pb (2.) | ||||
(7.) Rostov | 4:1 | Arsenal Tula (14.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(4.) CSKA Moscow | 2:2 | Amkar Perm (6.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(5.) Krasnodar | 3:3 | Orenburg (12.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/18/165:00 PM | ||||||
(15.) Arsenal Tula | 0:1 | CSKA Moscow (3.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(8.) Rubin Kazan | 0:0 | Rostov (6.) | ||||
Sat 11/19/1612:30 PM | ||||||
(12.) Orenburg | 1:1 | Loko Moskau (11.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(10.) Anzhi | 0:1 | Ufa (9.) | ||||
Sun 11/20/1612:30 PM | ||||||
(5.) Krasnodar | 3:0 | Ural (13.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(1.) Spartak Moscow | 1:0 | Amkar Perm (7.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(2.) Zenit S-Pb | 3:1 | KS Samara (16.) | ||||
Mon 11/21/165:00 PM | ||||||
(4.) Terek Grozny | 0:0 | Tom Tomsk (14.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/25/163:00 PM | ||||||
(8.) Ufa | 1:0 | Orenburg (12.) | ||||
Sat 11/26/169:30 AM | ||||||
(7.) Amkar Perm | 1:0 | Arsenal Tula (16.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(4.) CSKA Moscow | 0:0 | Rubin Kazan (9.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(10.) Loko Moskau | 1:1 | Ural (14.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(5.) Terek Grozny | 0:1 | Spartak Moscow (1.) | ||||
Sun 11/27/1612:00 PM | ||||||
(13.) KS Samara | 3:0 | Tom Tomsk (15.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(6.) Rostov | 2:0 | Anzhi (11.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(3.) Krasnodar | 2:1 | Zenit S-Pb (2.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 11/30/163:00 PM | ||||||
(13.) Ural | 1:0 | Rostov (6.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(8.) Rubin Kazan | 1:0 | Arsenal Tula (15.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(3.) CSKA Moscow | 2:0 | Orenburg (14.) | ||||
(2.) Zenit S-Pb | 2:0 | Ufa (9.) | ||||
Thu 12/1/164:00 PM | ||||||
(12.) KS Samara | 4:0 | Spartak Moscow (1.) | ||||
(4.) Terek Grozny | 2:1 | Krasnodar (5.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(16.) Tom Tomsk | 1:6 | Loko Moskau (10.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(11.) Anzhi | 3:1 | Amkar Perm (7.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/3/1612:00 PM | ||||||
(3.) CSKA Moscow | 4:0 | Ural (13.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(7.) Rostov | 0:0 | Zenit S-Pb (2.) | ||||
Sun 12/4/162:00 PM | ||||||
(9.) Loko Moskau | 2:0 | Terek Grozny (5.) | ||||
Mon 12/5/1611:00 AM | ||||||
(8.) Ufa | 1:0 | Tom Tomsk (16.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(6.) Amkar Perm | 3:0 | Orenburg (14.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(4.) Krasnodar | 1:1 | KS Samara (12.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(1.) Spartak Moscow | 2:1 | Rubin Kazan (10.) | ||||
(15.) Arsenal Tula | 1:0 | Anzhi (11.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/3/175:00 PM | ||||||
(16.) Tom Tomsk | 0:6 | Rostov (5.) | ||||
Sat 3/4/1712:00 PM | ||||||
(14.) Orenburg | 3:0 | Arsenal Tula (15.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(3.) CSKA Moscow | 0:0 | Zenit S-Pb (2.) | ||||
Sun 3/5/179:30 AM | ||||||
(12.) Ural | 1:0 | Amkar Perm (8.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(13.) KS Samara | 0:3 | Loko Moskau (9.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(4.) Krasnodar | 2:2 | Spartak Moscow (1.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(7.) Terek Grozny | 0:1 | Ufa (6.) | ||||
Mon 3/6/175:30 PM | ||||||
(11.) Anzhi | 0:1 | Rubin Kazan (10.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/10/175:00 PM | ||||||
(15.) Arsenal Tula | 2:0 | Ural (12.) | ||||
Sat 3/11/179:30 AM | ||||||
(5.) Ufa | 1:0 | KS Samara (14.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(3.) CSKA Moscow | 4:0 | Tom Tomsk (16.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(9.) Rubin Kazan | 0:0 | Orenburg (13.) | ||||
Sun 3/12/179:30 AM | ||||||
(6.) Amkar Perm | 1:0 | Zenit S-Pb (2.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(1.) Spartak Moscow | 1:0 | Anzhi (11.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(7.) Rostov | 0:0 | Terek Grozny (8.) | ||||
Mon 3/13/175:30 PM | ||||||
(10.) Loko Moskau | 1:2 | Krasnodar (4.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/17/175:00 PM | ||||||
(11.) Anzhi | 1:0 | Orenburg (14.) | ||||
Sat 3/18/179:30 AM | ||||||
(16.) Tom Tomsk | 1:0 | Amkar Perm (7.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(12.) Ural | 1:0 | Rubin Kazan (10.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(9.) Loko Moskau | 1:1 | Spartak Moscow (1.) | ||||
Sun 3/19/1712:00 PM | ||||||
(13.) KS Samara | 0:0 | Rostov (6.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(8.) Terek Grozny | 0:1 | CSKA Moscow (3.) | ||||
(4.) Krasnodar | 0:0 | Ufa (5.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(2.) Zenit S-Pb | 2:0 | Arsenal Tula (15.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/31/176:30 PM | ||||||
(11.) Anzhi | 2:3 | Ural (12.) | ||||
Sat 4/1/172:00 PM | ||||||
(5.) Ufa | 0:1 | Loko Moskau (8.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(13.) Arsenal Tula | 3:0 | Tom Tomsk (16.) | ||||
Sun 4/2/1712:30 PM | ||||||
(7.) Amkar Perm | 1:1 | Terek Grozny (9.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(10.) Rubin Kazan | 0:2 | Zenit S-Pb (2.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(3.) CSKA Moscow | 2:1 | KS Samara (14.) | ||||
Mon 4/3/176:30 PM | ||||||
(1.) Spartak Moscow | 3:2 | Orenburg (15.) | ||||
(6.) Rostov | 0:0 | Krasnodar (4.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/8/171:00 PM | ||||||
(14.) KS Samara | 2:2 | Amkar Perm (7.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(5.) Terek Grozny | 3:1 | Arsenal Tula (13.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Zenit S-Pb | 1:1 | Anzhi (12.) | ||||
Sun 4/9/171:00 PM | ||||||
(8.) Ufa | 1:3 | Spartak Moscow (1.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(4.) Krasnodar | 1:1 | CSKA Moscow (3.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(9.) Loko Moskau | 0:0 | Rostov (6.) | ||||
Mon 4/10/172:00 PM | ||||||
(16.) Tom Tomsk | 2:2 | Rubin Kazan (10.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(11.) Ural | 2:0 | Orenburg (15.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/15/1711:00 AM | ||||||
(7.) Amkar Perm | 1:1 | Ufa (9.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(2.) CSKA Moscow | 0:0 | Rostov (6.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(12.) Anzhi | 1:3 | KS Samara (13.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(11.) Rubin Kazan | 0:1 | Krasnodar (4.) | ||||
Sun 4/16/1711:30 AM | ||||||
(14.) Orenburg | 2:1 | Terek Grozny (8.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(10.) Ural | 1:0 | Tom Tomsk (16.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(15.) Arsenal Tula | 0:3 | Loko Moskau (5.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) Spartak Moscow | 2:1 | Zenit S-Pb (3.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/21/174:00 PM | ||||||
(9.) Ufa | 0:2 | CSKA Moscow (2.) | ||||
Sat 4/22/171:00 PM | ||||||
(3.) Zenit S-Pb | 2:0 | Ural (11.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(5.) Rostov | 3:0 | Spartak Moscow (1.) | ||||
(6.) Loko Moskau | 3:3 | Amkar Perm (7.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(8.) Terek Grozny | 0:1 | Anzhi (12.) | ||||
Sun 4/23/1711:00 AM | ||||||
(16.) Tom Tomsk | 1:2 | Orenburg (13.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(14.) KS Samara | 0:0 | Rubin Kazan (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(4.) Krasnodar | 2:0 | Arsenal Tula (15.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 4/25/176:30 PM | ||||||
(1.) Spartak Moscow | 1:0 | Ural (11.) | ||||
(5.) Rostov | 1:0 | Ufa (9.) | ||||
Wed 4/26/174:00 PM | ||||||
(13.) Orenburg | 0:1 | Zenit S-Pb (3.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(10.) Rubin Kazan | 0:1 | Terek Grozny (6.) | ||||
(15.) Arsenal Tula | 2:0 | KS Samara (14.) | ||||
(2.) CSKA Moscow | 4:0 | Loko Moskau (7.) | ||||
Thu 4/27/174:00 PM | ||||||
(8.) Amkar Perm | 0:2 | Krasnodar (4.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(12.) Anzhi | 3:3 | Tom Tomsk (16.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/29/173:30 PM | ||||||
(8.) Loko Moskau | 0:1 | Rubin Kazan (10.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) Terek Grozny | 5:2 | Ural (12.) | ||||
Sun 4/30/171:30 PM | ||||||
(7.) Ufa | 1:0 | Arsenal Tula (15.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(3.) CSKA Moscow | 1:2 | Spartak Moscow (1.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(5.) Rostov | 1:0 | Amkar Perm (9.) | ||||
Mon 5/1/1712:00 PM | ||||||
(16.) Tom Tomsk | 0:2 | Zenit S-Pb (2.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(14.) KS Samara | 1:1 | Orenburg (13.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(4.) Krasnodar | 0:0 | Anzhi (11.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/6/171:00 PM | ||||||
(10.) Amkar Perm | 0:2 | CSKA Moscow (2.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(15.) Arsenal Tula | 1:0 | Rostov (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Spartak Moscow | 1:0 | Tom Tomsk (16.) | ||||
Sun 5/7/171:00 PM | ||||||
(13.) Orenburg | 1:0 | Krasnodar (4.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(9.) Rubin Kazan | 2:1 | Ufa (8.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Zenit S-Pb | 0:1 | Terek Grozny (6.) | ||||
Mon 5/8/171:30 PM | ||||||
(12.) Ural | 1:3 | KS Samara (14.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(11.) Anzhi | 0:0 | Loko Moskau (7.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/12/176:30 PM | ||||||
(2.) CSKA Moscow | 3:0 | Arsenal Tula (15.) | ||||
Sat 5/13/1711:00 AM | ||||||
(12.) Ural | 1:1 | Krasnodar (4.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(10.) Amkar Perm | 0:1 | Spartak Moscow (1.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(14.) KS Samara | 1:3 | Zenit S-Pb (3.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(7.) Loko Moskau | 4:0 | Orenburg (13.) | ||||
Sun 5/14/1711:00 AM | ||||||
(16.) Tom Tomsk | 1:2 | Terek Grozny (6.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(8.) Ufa | 2:1 | Anzhi (11.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(5.) Rostov | 4:2 | Rubin Kazan (9.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 5/17/172:00 PM | ||||||
(16.) Tom Tomsk | 0:2 | KS Samara (13.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(14.) Orenburg | 1:1 | Ufa (8.) | ||||
(12.) Ural | 1:2 | Loko Moskau (7.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(1.) Spartak Moscow | 3:0 | Terek Grozny (6.) | ||||
(10.) Rubin Kazan | 0:2 | CSKA Moscow (2.) | ||||
(11.) Anzhi | 1:2 | Rostov (4.) | ||||
(3.) Zenit S-Pb | 1:0 | Krasnodar (5.) | ||||
(15.) Arsenal Tula | 0:0 | Amkar Perm (9.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 5/21/172:00 PM | ||||||
(15.) Arsenal Tula | 3:0 | Spartak Moscow (1.) | ||||
(10.) Amkar Perm | 1:2 | Rubin Kazan (9.) | ||||
(2.) CSKA Moscow | 4:0 | Anzhi (12.) | ||||
(11.) Orenburg | 2:0 | Rostov (5.) | ||||
(7.) Ufa | 1:0 | Ural (13.) | ||||
(8.) Loko Moskau | 0:2 | Zenit S-Pb (3.) | ||||
(16.) Tom Tomsk | 1:5 | Krasnodar (4.) | ||||
(14.) KS Samara | 1:3 | Terek Grozny (6.) |