Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 421
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €23k
- ø-Age: 22.2
Matchday 11 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(13.) Z.IRK | 1:3 | Kazank (10.) | ||
Tue
Oct 13, 2020
- 8:00 AM
|
||||
Andrey Fisenko | ||||
Course of play | ||||
9' | 1:0 | |||
1:1 | 24' | |||
1:2 | 28' | |||
1:3 | 90+3' | |||
(16.) Chita | 1:0 | Murom (6.) | ||
Tue
Oct 13, 2020
- 8:00 AM
|
||||
Viktor Sinyakov | ||||
Course of play | ||||
37' | 1:0 | |||
(12.) Znamya | 0:0 | Zv.SPb (8.) | ||
Tue
Oct 13, 2020
- 12:00 PM
|
||||
100 · Dmitri Smirnov | ||||
Course of play | ||||
44' | ||||
(3.) Lening | 4:0 | SMLSK (14.) | ||
Tue
Oct 13, 2020
- 12:00 PM
|
||||
Maksim Perezva | ||||
Course of play | ||||
14' | 1:0 | |||
40' | 2:0 | |||
52' | 3:0 | |||
62' | 4:0 | |||
(5.) Rodina | 2:3 | Tver (2.) | ||
Tue
Oct 13, 2020
- 12:00 PM
|
||||
Aleksey Kuznetsov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 3' | |||
34' | 1:1 | |||
53' | 2:1 | |||
2:2 | 62' | |||
2:3 | 81' | |||
(7.) Dynamo | 6:0 | Luki-E (11.) | ||
Tue
Oct 13, 2020
- 4:00 PM
|
||||
199 · Ilya Ivanov | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
17' | 2:0 | |||
22' | 3:0 | |||
29' | 4:0 | |||
49' | 5:0 | |||
61' | 6:0 | |||
(4.) T.Vlad | 3:1 | Dgp (1.) | ||
Tue
Oct 13, 2020
- 5:00 PM
|
||||
690 · Evgeni Kudryashov | ||||
Course of play | ||||
9' | 1:0 | |||
1:1 | 69' | |||
85' | 2:1 | |||
90+3' | 3:1 | |||
(15.) Kolomn | 1:4 | Zenit2 (9.) | ||
Wed
Oct 14, 2020
- 2:00 PM
|
||||
Aleksey Lapatukhin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 20' | |||
57' | 1:1 | |||
1:2 | 67' | |||
1:3 | 83' | |||
1:4 | 90+2' | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Dolgoprudnyi | 11 | 12 | 28 | |
2 | FK Tver | 11 | 14 | 26 | |
3 | Leningradets | 11 | 6 | 22 | |
4 | Torpedo Vlad. | 11 | 8 | 20 | |
5 | Rodina Moscow | 11 | 0 | 17 | |
6 | Zenit 2 S-Pb | 11 | 12 | 17 | |
7 | Dynamo 2 | 11 | 4 | 17 | |
8 | Loko-Kazanka M. | 11 | -2 | 16 | |
9 | Zvezda S-Pb | 11 | 5 | 15 | |
10 | Murom | 11 | -1 | 14 | |
11 | Znamya Truda | 11 | -1 | 12 | |
12 | Energia V. Luki | 11 | -7 | 12 | |
13 | Zenit Irk. | 11 | -6 | 11 | |
14 | Smolensk | 11 | -7 | 10 | |
15 | Chita | 11 | -22 | 4 | |
16 | Kolomna | 11 | -15 | 3 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...