Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 416
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €15k
- ø-Age: 22.3
Matchday 9 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(2.) Tver | 4:1 | Kazank (7.) | ||
Sat
Oct 3, 2020
- 1:30 PM
|
||||
262 · Konstantin Averyanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 1' | |||
18' | 1:1 | |||
61' | 2:1 | |||
71' | 3:1 | |||
75' | 4:1 | |||
(9.) T.Vlad | 2:0 | Luki-E (6.) | ||
Sat
Oct 3, 2020
- 3:00 PM
|
||||
710 · Dmitri Matveev | ||||
Course of play | ||||
47' | 1:0 | |||
65' | 2:0 | |||
(1.) Dgp | 3:1 | Murom (3.) | ||
Sat
Oct 3, 2020
- 3:00 PM
|
||||
750 · Ivan Abrosimov | ||||
Course of play | ||||
14' | 1:0 | |||
35' | 2:0 | |||
54' | 3:0 | |||
3:1 | 85' | |||
(11.) Dynamo | 1:1 | Znamya (10.) | ||
Sat
Oct 3, 2020
- 4:00 PM
|
||||
110 · Stanislav Isaev | ||||
Course of play | ||||
29' | ||||
61' | ||||
65' | ||||
73' | 1:0 | |||
1:1 | 82' | |||
(4.) Lening | 2:0 | Kolomn (15.) | ||
Sun
Oct 4, 2020
- 12:00 PM
|
||||
49 · Aleksey Fedotov | ||||
Course of play | ||||
30' | 1:0 | |||
30' | ||||
66' | 2:0 | |||
(5.) Rodina | 0:0 | SMLSK (12.) | ||
Sun
Oct 4, 2020
- 2:00 PM
|
||||
100 · Ivan Saraev |
(13.) Zenit2 | 4:0 | Z.IRK (8.) | ||
Tue
Oct 6, 2020
- 12:00 PM
|
||||
140 · Aleksandr Samsonov | ||||
Course of play | ||||
37' | 1:0 | |||
51' | 2:0 | |||
61' | 3:0 | |||
69' | 4:0 | |||
(14.) Zv.SPb | 5:0 | Chita (16.) | ||
Tue
Oct 6, 2020
- 1:00 PM
|
||||
98 · Aleksey Lapatukhin | ||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
13' | 2:0 | |||
15' | 3:0 | |||
63' | 4:0 | |||
64' | 5:0 | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Dolgoprudnyi | 9 | 14 | 27 | |
2 | FK Tver | 9 | 12 | 20 | |
3 | Leningradets | 9 | 1 | 16 | |
4 | Torpedo Vlad. | 9 | 3 | 14 | |
5 | Murom | 9 | 1 | 14 | |
6 | Rodina Moscow | 9 | 0 | 14 | |
7 | Energia V. Luki | 9 | 0 | 12 | |
8 | Loko-Kazanka M. | 9 | -4 | 12 | |
9 | Zenit Irk. | 9 | -2 | 11 | |
10 | Zenit 2 S-Pb | 9 | 6 | 11 | |
11 | Znamya Truda | 9 | 0 | 11 | |
12 | Dynamo 2 | 9 | -3 | 11 | |
13 | Zvezda S-Pb | 9 | 3 | 11 | |
14 | Smolensk | 9 | 0 | 10 | |
15 | Kolomna | 9 | -11 | 3 | |
16 | Chita | 9 | -20 | 1 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...