2. Division B
Russia
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 60 teams
- Players: 1587
- Foreigners: 13 Players 0.8%
- ø-Market value: €7k
- ø-Age: 22.0
Matchday 5 2024
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
FK Ast | 2:1 | Al-2 V | ||
Sat
Apr 20, 2024
- 1:00 PM
|
||||
220 · Dmitri Kraynov | ||||
Course of play | ||||
39' | 1:0 | |||
1:1 | 45+4' | |||
47' | 2:1 | |||
Din2M | 1:3 | SKS | ||
Sat
Apr 20, 2024
- 2:00 PM
|
||||
160 · Mikhail Plisko | ||||
Course of play | ||||
30' | 1:0 | |||
1:1 | 31' | |||
1:2 | 36' | |||
1:3 | 62' | |||
86' | ||||
DinStv | 1:0 | Druzhb | ||
Sat
Apr 20, 2024
- 2:00 PM
|
||||
750 · Maksim Bogdanavichus | ||||
Course of play | ||||
53' | 1:0 | |||
Pobeda | 1:1 | Nart C | ||
Sat
Apr 20, 2024
- 2:30 PM
|
||||
197 · Sergey Kolesnik | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 45' | |||
90+4' | 1:1 | |||
Kuban | 1:1 | Nazran | ||
Sat
Apr 20, 2024
- 3:00 PM
|
||||
350 · Matvey Zaika | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 56' | |||
90+3' | 1:1 | |||
Biolog | 3:2 | Sparta | ||
Sat
Apr 20, 2024
- 3:00 PM
|
||||
200 · Pavel Shishkin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 8' | |||
28' | 1:1 | |||
40' | 2:1 | |||
2:2 | 72' | |||
75' | ||||
76' | 3:2 | |||
Zv.SPb | 1:3 | T.Vlad | ||
Sat
May 4, 2024
- 2:00 PM
|
||||
139 · Dmitri Kraynov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 33' | |||
0:2 | 43' | |||
66' | 1:2 | |||
1:3 | 83' | |||
SpTa | 2:1 | SKA-2 | ||
Sat
May 4, 2024
- 4:00 PM
|
||||
1.060 · Andrey Strelkov | ||||
Course of play | ||||
85' | 1:0 | |||
90+1' | 2:0 | |||
2:1 | 90+4' | |||
SYS | 0:1 | Ryazan | ||
Sun
May 5, 2024
- 4:00 AM
|
||||
150 · Kristina Dushkova | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 82' | |||
Khimki | 3:2 | Strogi | ||
Sun
May 5, 2024
- 12:00 PM
|
||||
W | Form | |||
Sporting record from 1 matches | ||||
KMPST | 3:2 | Kvant | ||
Sun
May 5, 2024
- 1:00 PM
|
||||
W | Form | |||
Sporting record from 1 matches | ||||
Zenit | 0:1 | FK Ore | ||
Sun
May 5, 2024
- 1:00 PM
|
||||
107 · Matvey Novikov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 36' | |||
Saturn | 1:0 | Dynamo | ||
Sun
May 5, 2024
- 1:00 PM
|
||||
2.000 · Artem Petrenko | ||||
Course of play | ||||
20' | 1:0 | |||
Kolomn | 1:3 | Kosmos | ||
Sun
May 5, 2024
- 2:00 PM
|
||||
221 · Aleksandr Sedinkin | ||||
Course of play | ||||
7' | ||||
0:1 | 20' | |||
0:2 | 51' | |||
60' | ||||
0:3 | 75' | |||
90' | 1:3 | |||
D.Vlgd | 3:0 | FC Irk | ||
Sun
May 5, 2024
- 2:00 PM
|
||||
D | Form | |||
Sporting record from 1 matches | ||||
Table 2. Division B 2024
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Astrakhan | 4 | 5 | 13 | |
2 | Legion | 3 | 4 | 9 | |
3 | Biolog | 2 | 1 | 7 | |
4 | FK Rostov 2 | 3 | 7 | 6 | |
5 | Stroitel | 2 | 3 | 6 | |
6 | Spartak Nalchik | 4 | 0 | 6 | |
7 | Kuban Holding | 5 | -1 | 5 | |
8 | Din. Stavropol | 4 | -1 | 5 | |
9 | P. Khasavyurt | 4 | -1 | 4 | |
10 | Forte Taganrog | 2 | 1 | 3 | |
11 | Druzhba Maikop | 4 | -2 | 3 | |
12 | Nart Cherkessk | 4 | -3 | 3 | |
13 | Angusht Nazran | 3 | -2 | 2 | |
14 | D-2 Makhachkala | 2 | -2 | 1 | |
15 | Alania-2 V. | 4 | -9 | 1 |
Table 2. Division B 2024
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Baltika-BFU | 5 | 11 | 13 | |
2 | Spartak 2 | 5 | 6 | 11 | |
2 | Rodina-M Moscow | 5 | 6 | 11 | |
4 | Dynamo 2 | 5 | 8 | 10 | |
5 | Torpedo Vlad. | 5 | 5 | 9 | |
6 | Zenit 2 S-Pb | 5 | 3 | 9 | |
7 | Dinamo-Vologda | 5 | 3 | 8 | |
8 | Chertanovo | 5 | 1 | 8 | |
9 | Znamya Truda | 5 | -2 | 8 | |
10 | DinSPb | 5 | 0 | 6 | |
11 | Saturn | 4 | -4 | 6 | |
12 | FC Tver | 5 | -4 | 4 | |
13 | Energia V. Luki | 5 | -6 | 4 | |
14 | Zvezda S-Pb | 5 | -8 | 1 | |
15 | Irkutsk | 4 | -9 | 1 | |
16 | Enisey 2 | 5 | -10 | 0 |
Table 2. Division B 2024
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Composite PP | 5 | 6 | 15 | |
2 | Khimki 2 | 5 | 4 | 13 | |
3 | Arsenal-2 Tula | 5 | 7 | 12 | |
4 | Kosmos Dolgopr. | 5 | 3 | 10 | |
5 | Dinamo Vlad. | 4 | 2 | 9 | |
6 | Spartak Tambov | 5 | 0 | 7 | |
7 | FK Ryazan | 5 | 0 | 7 | |
8 | Strogino Moscow | 4 | 4 | 6 | |
9 | Orel | 5 | -1 | 6 | |
10 | Sakhalin | 4 | -1 | 6 | |
11 | Zenit Penza | 5 | 0 | 5 | |
12 | SKA Khabarovsk2 | 5 | -1 | 3 | |
13 | Salyut Belgorod | 5 | -6 | 2 | |
14 | Kolomna | 4 | -7 | 0 | |
15 | Kvant Obninsk | 4 | -10 | 0 |
Table 2. Division B 2024
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Dinamo Kirov | 4 | 8 | 12 | |
2 | Sokol Kazan | 4 | 3 | 10 | |
3 | Amkar Perm | 4 | 5 | 9 | |
4 | Rubin 2 | 4 | 4 | 9 | |
5 | Ural 2 | 4 | 2 | 7 | |
6 | KS 2 Samara | 4 | 1 | 6 | |
7 | Orenburg-2 | 4 | -1 | 6 | |
8 | Pari NN 2 | 4 | 0 | 5 | |
9 | Dinamo Barnaul | 4 | -4 | 4 | |
10 | Nosta | 4 | -1 | 3 | |
11 | Akron-2 | 4 | -4 | 3 | |
12 | Uralets-TS | 4 | -4 | 2 | |
13 | Volna Kovernino | 4 | -4 | 1 | |
14 | Lada Togliatti | 4 | -5 | 1 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...