Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 431
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 19 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(6.) Strogi | 2:1 | Khimki (12.) | ||
Sun
Apr 18, 2021
- 12:00 PM
|
||||
100 · Dmitri Matveev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 69' | |||
79' | 1:1 | |||
83' | 2:1 | |||
(7.) Krasn | 0:0 | Khimik (9.) | ||
Sun
Apr 18, 2021
- 1:00 PM
|
||||
520 · Aleksey Lapatukhin |
(8.) Znamya | 3:1 | MetVid (14.) | ||
Sun
Apr 18, 2021
- 1:00 PM
|
||||
400 · Mikhail Taran | ||||
Course of play | ||||
18' | 1:0 | |||
56' | 2:0 | |||
76' | ||||
2:1 | 84' | |||
86' | 3:1 | |||
(11.) Kaluga | 2:0 | AVGD (10.) | ||
Sun
Apr 18, 2021
- 2:00 PM
|
||||
485 · Yuri Karpov | ||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
13' | 2:0 | |||
(16.) FakelM | 1:1 | Sokol (5.) | ||
Sun
Apr 18, 2021
- 2:00 PM
|
||||
95 · Bogdan Golovko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 6' | |||
19' | 1:1 | |||
(2.) Salyut | 2:1 | Sakhal (15.) | ||
Sun
Apr 18, 2021
- 2:00 PM
|
||||
1.200 · Yunus Koshko | ||||
Course of play | ||||
45' | ||||
61' | 1:0 | |||
69' | 2:0 | |||
79' | ||||
2:1 | 81' | |||
90+2' | ||||
(3.) LIP | 5:0 | Kvant (13.) | ||
Sun
Apr 18, 2021
- 3:00 PM
|
||||
2.000 · Evgeni Kudryashov | ||||
Course of play | ||||
9' | 1:0 | |||
16' | 2:0 | |||
58' | 3:0 | |||
74' | 4:0 | |||
82' | 5:0 | |||
(1.) Saturn | 0:0 | Ryazan (4.) | ||
Sun
Apr 18, 2021
- 4:00 PM
|
||||
850 · Aleksandr Mashlyakevich |
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Salyut Belgorod | 19 | 21 | 39 | |
2 | M. Lipetsk | 19 | 24 | 39 | |
3 | Saturn Ramenskoe | 19 | 27 | 38 | |
4 | FK Ryazan | 19 | 13 | 35 | |
5 | Strogino Moscow | 19 | 2 | 32 | |
6 | Sokol Saratov | 19 | 11 | 32 | |
7 | Znamya Noginsk | 19 | 5 | 30 | |
8 | FC Krasniy | 19 | 6 | 29 | |
9 | Novomoskovsk | 19 | 0 | 26 | |
10 | FK Kaluga | 19 | 2 | 26 | |
11 | Avangard Kursk | 19 | -4 | 24 | |
12 | Khimki 2 | 19 | -20 | 19 | |
13 | Kvant Obninsk | 19 | -21 | 16 | |
14 | Metallurg Vidn. | 19 | -27 | 15 | |
15 | Sakhalin | 19 | -17 | 13 | |
16 | Fakel-M | 19 | -22 | 13 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...